• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הטבעת האחת חדשות הכרוז Moria, ערכת דלוקס לטבעת האחת (וגם לגרסת מו"ד 5)

אין פרטים ממש מעבר לסרטון, רק שיגיע ב-2018 וזהו מוצר הראשון (לדעתי) ששמיש גם לטבעת האחת וגם להרפתקאות בארץ התיכונה.
ההימור שלי שמדובר בערכה שמשלבת הרפתקה אפית, עם חוברת של תוכן חדש לשחקנים (עוד גזע/שניים של גמדים?) וכמובן גם תוכן למנחה.
והימור אישי, אפילו מופרע, זה שתהיה אפשרות לשחק את המשחק בציר הזמן של גילוי הבאלרוג TA 1980 ולא רק משחק "מודרני" של העידן השלישי - פשוט כי זה מגניב יותר לגלות את הבאלרוג, להתמודד עם האימה ולהציל את האומה הגמדית מהשמדה מאשר לחקור את החורבות (לדעתי)

אני מנחש שלא יהיה מדובר במוצר אחד ששמיש לשתי השיטות, אלא כרגיל שני מוצרים עם תוכן זהה אבל שמסודרים בהתאם לשיטה שאליה הם קשורים (כמו Tales from Wilderland / Wilderland Adventures ששתיהן אסופות הרפתקאות זהות אבל עם סטטיסטיקות שונות).

לא חושב שיהיה הרבה תוכן חדש לשחקן מלבד חפצים מופלאים שאפשר למצוא במכרות. כבר עכשיו יש בטבעת האחת ארבעה "סוגי" גמדים (גמדי ההר הבודד, גמדי גבעות הברזל, גמדי ההרים האפורים וגמדי ההרים הכחולים) - זה מכסה את כל הקבוצות ה"קאנוניות" של פזורת בני-דורין מלבד הגמדים של דונלנד. אלא אם יכניסו גמדים שהם ממש מבית-אב נפרד (נניח ה-Broadbeams או ה-Firebeards, שבעקרון הם השליטים של ההרים הכחולים ובני דורין רק מתארחים אצלם).

אם תשאל אותי? מגה-הרפתקה בסגנון של "החשכת יעראופל", לאורך שנתיים או שלוש בלבד אבל עם הרבה יותר פירוט לכל אחד מהאירועים. אולי גם מכאניקה כלשהי לייצוג מידת השליטה של הגמדים במכרות מוריה, כאשר מדי פעם האורקים מנסים להשתלט בחזרה על אזורים. המערכה מסתיימת כאשר באלין מייסד באופן רשמי ממלכה, וההרפתקנים עוזבים את המקום בעושר גדול, מעט לפני שהבאלרוג מתעורר שוב.

התיאור של כיבוש מוריה מחדש בציר הזמן של טולקין נראה לי מתאים מאוד למערכה שבה ההרפתקנים עוזרים לגמדים להשתלט על הצד המזרחי של הממלכה ומוצאים בדרך מגוון אוצרות, מפלצות, וחדרים בעלי חשיבות אסטרטגית:
In 2989, there was an attempt by the Longbeards to reclaim their ancient home. The expedition was led by Balin, who had accompanied Bilbo Baggins on the Quest of Erebor. He led a colony of Dwarves there from Erebor. The Colony was successful at first, killing a considerable number of Orcs, taking many of the Eastern halls and finding many lost treasures such as Durin's Axe. They were however defeated and slain by the Orcs in 2994.

בפורומים של קיוביקל 7, אחד האורחים בכנס דרגוןמיט הבריטי (שמתרחש מאז סוף השבוע) מדווח שהצוות אישר כי אכן מדובר במוצר אחד עם סטטיסטיקות לשתי השיטות.
לדבריו, קיוביקל 7 הסבירו שברגע שמדובר בערכת דלוקס בקופסה, עם יותר מאשר ספר הרפתקה, יוצא להם זול יותר להכניס לערכה נתונים לשתי השיטות ולהדפיס רק ליין אחד של קופסאות.

השאלה הנשאלת כעת היא "מה עוד יש בקופסה הזו?". קוביות? מפות? יותר מספר אחד?

רציתי לכתוב שחשבתי שקראתי שזה הולך להיות Dual-stated, משחקי תפקידים בקופסה הם יקרים יותר לייצור - זו הסיבה שהפסיקו במהלך השנים למכור מוצרים בערכות אלא עברו לספרים.
הרפתקה שבה הדמויות מסייעות לבאלין - בהחלט נשמע מעניין ומגניב. השאלה האם הסוף יהיה תמיד כמו בספרים או שיהיה גם סוף אלטרנטיבי.

אם הייתי מהמר על מה יהיה בערכה אז זה מפות - די חובה, בייחוד באיכות של המפות שלהם. שלושה ספרים: ספר הרפתקה, ספר למנחה על האזור וספר לשחקנים עם עוד תוכן. אפילו אם כבר יש מספיק גזעים, אולי ייעוד חדש או דברים אחרים. לחילופין מכאניקה שבה השחקנים מתיישבים במוריה או אחראים על מושבה משלהם (מעין משחק ניהול)
ומכיוון שזה קיוביקל 7 אז כמה דברים חמודים ומגניבים בשביל הפלאף, אולי Handouts מוכנים כמגילות, או דברים כאלה.

חזרה