• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מנוע האפוקליפסה חדשות הכרוז ספר הבסיס של עיר בערפל יצא לאור באנגלית

בשעה טובה התפרסם ב PDF ספר הבסיס של עיר בערפל, משחק פנטזיה אורבנית שמתבסס על השיטה מנוע האפוקליפסה. למי שלא מכיר, עיר בערפל נכתב בידי עמית משה, וגם זכה לקיקסטרטר מוצלח במיוחד עם מעל ל-100,000 דולר!
ערכת ההתחלה כבר זמינה לא מעט זמן, להורדה באתר שלהם וגם תורגמה לעברית - אבל כעת מגיע הספר המלא. ניתן לרכוש אותו באתר: https://www.cityofmist.co/
כל הכבוד לעמית ולצוות שלו! הספר המודפס צפוי לצאת לאור בינואר.
city-of-mist.jpg

הערכת התחלה זמינה כבר עכשיו בעברית, אני לא יודע לגבי הספר המלא. בכל מקרה, בדיוק לפני כמה ימים סיימתי לקרוא את הערכת התחלה, וממש התרשמתי. השיטה נחמדה מאוד בסך הכול, והמכאניקה של בניית הדמות נראית פשוטה וכיפית, אבל החלק הטוב ביותר בשיטה הוא המערכה. הם לקחו רעיון ממש טוב וביצעו אותו בצורה טובה מאוד.

אני בספק שיתרגמו את הספר המלא לעברית, אין לזה שוק מספיק גדול להערכתי ולהבנתי מיוצרי השיטה.
יש את ערכת ההתחלה, שנותנת טעימה מהמשחק במחיר סבבה.

העיצוב של הספר עם מרקורים, קליפס, פתקיות עם סלוטייפ וכתמי קפה - כי שניהם נועדו לסיפורי פילם-נואר.

מבחינת העולם יש הבדל די רציני (זו פנטזיה אורבנית אבל היא עובדת שונה מאוד מתיקי דרזדן- לדוגמה, אין גזעים אחרים שפעילים בעולם). מבחינת הסיפור והמשחקיות שתומכת בו יש אלמנט חזק של התנגשות בין הזהות החומרית של הדמות ובין הכוחות המיתולוגיים שלה. אם הדמות משקיעה במשפחה ובעסקים, הכוח המיתולוגי עשוי לנטוש אותה. אם הדמות נכנעת לכוח, היא מתנתקת מהאנושיות שלה.

מכאנית זה עולם האפוקליפסה, אבל במקום תכונות יש את התגיות של "ליידי בלאקבירד" (נדמה לי ששיטת הבסיס היא Shadows of Yesterday?) ובמקום פלייבוק של דמות, כל דמות מורכבת מארבעה רבע-פלייבוקים של מרכיבי הזהות שלה ועוד רבע-פלייבוק חמישי של "הגורם המאחד את החבורה".

the Nerubian אמר/ה:
זו פנטזיה אורבנית אבל היא עובדת שונה מאוד מתיקי דרזדן- לדוגמה, אין גזעים אחרים שפעילים בעולם
זה עיר שהיא freehold של פיי, בייסיקלי. כאילו, ניסו לצייר את זה בבטא כסופר גיבורים, אבל ג'ק והאפונים ועליזה בארץ הפלאות זה לא זה.
כן, אין את המטאפלוט של אומה שלמה של ערפדים\קוסמים וכו', אבל די קשה לי לראות את ההבדל, ביחוד אם הקבוצה לא ממש ממש מכירה את העולם של דרזדן וגם משחקים ברמה מאוד "גבוהה". אין הבדל גדול בית ריית' או ביאנקה סט קלייר או הארגונים מ"מסמכי הפראנט" על וגאס לארגון פשע שיכול להופיע בעיר בערפל.

the Nerubian אמר/ה:
אם הדמות נכנעת לכוח, היא מתנתקת מהאנושיות שלה.
אז ריפרש..? צ'ינג'ליינג שבוחר את היעוד שלו?

ותגיות, תאגים, פוטיטו פוטטו.

אני לא אומר שזה העתקה או משהו, סתם... מאוכזב, כי יש לי כבר משהו מאוד מאוד דומה וציפיתי למשהו אחר.

הרושם שלי מההתחלה היה שהם מדברים על "סופר-גיבורים" לא כמו ליגת הצדק אלא יותר כמו "קונסטנטין ודרדויל פותחים יחד משרד חקירות". הדמויות המוכנות שפורסמו כללו בין השאר "סוחר עתיקות שהולך בחלומות", "עשירה אידיאליסטית שהיא אקסקליבר, החרב שמכתירה מלכים" ו"מתאגרף לשעבר שהוא מה שהדיוטות מדמיינים כשמדברים איתם על אבולוציה". מהבחינה הזו, התוכן הוא בדיוק מה שהובטח.

המונח "עיר שהיא freehold של פיי" כן תופס די טוב את הרעיון. אני מניח שאפשר לקחת את תיקי דרזדן ולשחק אותו ככה ב-Street level בלי להכנס לדברים שמניעים את העולם, ואז השאלה היחידה היא האם אתם מעדיפים לשחק עם פאדג' דייס או עם מנוע האפוקליפסה.

חזרה