• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז תרגום לעברית של פלאקס, משחק קלפים כיפי ומטורף

פלאקס הוא משחק קלפים ותיק, שזכה לפופולאריות רבה וגם להמון גרסאות: קלאסי, פירטים, בטמאן, קתולהו ועוד הרבה. כעת הוא גם מתורגם לעברית על-ידי מאנקי טיים, וההשקה תתרחש בכנס דרקוניקון ב-24 לאוגוסט! www.dragoncon.co.il
אישית לא שיחקתי בגרסה הרגילה שתתורגם, אבל מהניסיון שלי עם בטמאן וקתולהו, מדובר במשחק חביב, טוב כפילר או למסיבות, ותלוי הרבה בגרסה שבה משחקים.
fluxx-hebrew.jpg
fluxx-back-cover.jpg

"שמורים"? באמת?
וכן, איכות המשחק משתנה מאוד בין גרסא לגרסא. לי יש בבית את הגרסאות של מונטי פייתון (נהדרת) ושל קרטון נטוורקס (נוראית) אז... כן. ההבדל מדהים.
והי, אע"פ שהתרגום לא נראה לי טוב, עוד משחקים בעברית זה טוב. אז יאי.

המשחקיות מורכבת מ-(1) לאסוף קלפים ולפרוש אותם לפניך כך שהאחרים רואים אותם. (2) לשנות את תנאי הניצחון לכזה שלא רלוונטי לשחקנים האחרים, או שרלוונטי לך. (3) להוסיף חוקים חדשים שמסייעים לך או פוגעים בשחקנים האחרים.

תנאי ניצחון: יש תמיד תנאי ניצחון אחד (קלף ורוד, האחרון ששוחק). תנאי הניצחון הוא תמיד זוג או שלישיה של קלפים ספציפיים. המנצח הוא מי שיש לו בתורו את כל הקלפים הרשומים בתנאי הניצחון.
חוקים חדשים: בעקרון שחקן חייב בכל תור לשחק קלף אחד ולשלוף אחד מהקופה. אבל בדרך כלל יש חוק נוסף (קלף צהוב, האחרון ששוחק) שמשנה את זה. לדוגמה שאפשר לשחק שני קלפים, או שאפשר להחליף קלף עם שחקן אחר.
יש גם קלפים שחורים. מי שיש לו קלף שחור אינו יכול לנצח כלל, אפילו אם יש לו את הקלפים הדרושים לתנאי הניצחון הנוכחי, אלא אם תנאי הניצחון כולל את הקלף השחור הספציפי שיש לו.

חזרה