• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז new warhammer rpg incoming :)

אוקיי, זה ממש לא צפוי - הולכים לצאת שני משחקי תפקידים של וורהאמר, אחד בעולם הישן והשני בעידן של סיגמאר?
אני משער שזה מעין פשרה בין המעריצים שרוצים את העולם הישן לבין GW שרוצים את העידן של סיגמאר אבל זה משהו די לא ברור לכיצד זה יעבוד - לדוגמא, הם אומרים שהמכאניקה אחרת, האם לגמרי אחרת?
העולם הישן יתבסס כנראה על החוקים המקוריים, כי זו המהדורה הרביעית. אופציה אחת לעידן של סיגמאר, זה להשתמש בחוקים של מה' 3, אופציה אחרת, זה חוקים חדשים לגמרי, ואופציה אחרונה זה להתבסס על מבוכים ודרקונים 5, בסגנון הרפתקאות בארץ התיכונה.
למעשה, האופציה האחרונה יכולה לעבוד די טוב ובאותו פורמט כמו של הטבעת האחת (רק עם פלאף שונה, המפ)

אישית אני לא ממש מתלהב מהעידן של סיגמר למשחק תפקידים יותר מדי גיבורי על באופי אבל נראה אולי הם יוציאו מזה משהו נחמד
ובאמת יכול להיות שהם יתבססו על ורסיה של ק20 - זה יכול לעבוד

אני ממש מצפה אבל לעולם הישן סוף סוף יש משהו של cubicle7 שמעניין אותי

מצד אחד, אני אהבתי את מה שקיוביקל 7 עשו עם הארץ התיכונה בטבעת האחת.
מצד שני, בתור חובב של המהדורה ה-3 של המשחק אני לא מתרשם יותר מדי מהחזרה למקורות.

The oldman אמר/ה:
[post]671176[/post] אופציה אחת לעידן של סיגמאר, זה להשתמש בחוקים של מה' 3

אני די בספק לגבי האופציה הזאת. כלומר, שיטת סטאר וורז של FFG מתבססת על אותו מנוע כמו מהדורה 3 של וורהאמר, אז אני מניח שהזכויות על השיטה עצמה עדיין בידיהם.

בעקרון אין זכויות יוצרים על מכאניקה, אלא רק על אופן ההצגה, הגרפיקה ומה שמסביב. בפועל ייתכן שחברה אחרת לא תרצה לחקות את FFG - למרות שייתכן שהזכויות על השיטה כן חזרו ל Games Workshop.
השאלה העיקרית היא מה קיוביקל 7 רוצים ... FFG בעצמם התבססו על המכאניקה של Wings of War בשביל המשחק הלהיט שלהם X-wing.

חזרה