• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז סטארפיינדר - Starfinder: כריכה, נתיב הרפתקאות ראשון ועוד

פאיזו חושפים מידע רב על משחק התפקידים החדש שלהם (שני בסך הכל), שהוא Starfinder, גרסת המד"ב של פאת'פיינדר, שמתרחשת גם כן בעולם של גולאריון, או ליתר דיוק במערכת השמש.
ספר הבסיס יצא לאור קיץ, והוא בן 560 עמודים במחיר של 60 דולר. כתבתי עליו כבר קודם: https://www.pundak.co.il/forums/threads/37102, הספר יכיל את המקצועות והגזעים עם בסיס מוכר אבל מותאמים לעולם מד"ב, שכן - יש בו אלים וקסם. הנה הכריכה שלו, די מגניבה לדעתי ויותר טובה מזו של פאת'פיינדר -
starfinder.jpg
בנוסף, פאיזו יוציאו שלל של מוצרי עזר: מסך למנחה של סטארפ'יינדר, אוגדן לשחקן, אוסף Pawns - בעצם מיניאטורות נייר, והלהיט מבחינתי, FlipMat של מדע-בידיוני שבקלות ניתן להתאים לכל משחק.
במקביל לספר הבסיס, יצא גם נתיב הרפתקאות שלם (כמו של פאתפ'יינדר, מדובר בשש הרפתקאות מקושרות), בשם Dead Sun, שמתחיל בתחנת החלל Absalom, כאשר ספינה נטושה מתגלית - לאחר מאבק בין הסיעות, הדמויות מגלות שהאסטרואיד שנגרר מאחורי הספינה הוא רק חלק מאסטרואיד ענק... בעצם מבנה מלאכותי שמהווה נשק חייזרי שמאיים על כלל העולמות.

מעניין לראות איך פאיזו ימירו את מבוכים ודרקונים לחלל, האחרון שניסה לעשות משהו כזה היה https://en.wikipedia.org/wiki/Dragonstar של FFG שהצליח אמנם אבל לא בקנה מידה רחב.

אני לא יודע אם אני אקנה, אבל אני מאוד סקרן לגבי כמה הם ישנו מהמכאניקה הבסיסית ואיך הם יבטאו את כל הגזעים והמקצועות החדשים. אני מקווה שהם יעשו כמה שינויים רציניים, אבל הם הבטיחו שיש תאימות לאחור, אז כנראה שלא...

ומה שחשוב לדעת על עולם המערכה של סטארפיינדר הוא שהוא לא בגולאריון. כי גולאריון הוא הכוכב, הכוכב נעלם והאלים לא מוכנים לספר מה קרה לו :D

אני זוכר את הספר של פאת'פיינדר Distant Worlds, שפירט על הכוכבים במערכת השמש של גולאריון. אני מניח שחלקים משם הולכים להתקשר ל-Starfinder, ומעניין אותי איך.

(מעניין אם קיומו של האשף שבנה מגדל על השמש וניתק את עצמו מהעולם יהיה עכשיו מבוך מגניב בעולם של סטארפיינדר *מחזיק אצבעות*).

חזרה