• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז קיוביקל 7 מעלים הילוך

משהו טוב קורה בקיובקל 7, החברה הבריטית שמאחורי משחקי התפקידים הטבעת האחת, דוקטור הו, המכבסה והזאב הבודד.

החברה ידוע בדרך כלל ככזו שמוציאה לאור ספרי בסיס איכותיים, אבל קצב השקת ספרי ההרחבה שלה.. איטי.
זה בלט במיוחד במשחק התפקידים "הטבעת האחת" שסובל גם מהצורך לעבור אישורי זכויות יוצרים מורכבים. ספרי ההרחבה של השיטה נוטים לצאת באיחור של כשנה וחצי לפחות מאז תאריך ההשקה המקורי.
השנה נדמה שהצוות של "הטבעת האחת" קיבל תוספת תקציב, או שמשפחת טולקין פשוט התחילה לשחק משחקי תפקידים.
בפברואר השנה יצא ספר ההרחבה העוסק ברוהאן "אדוני הסוסים של רוהאן", וחודש לאחר מכן קיוביקל 7 יצאו בסדרת הצהרות שאפתניות ( http://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=14&t=36862&p=635229 ).

ביום ראשון השבוע, הגיעה הכרזה נוספת:
http://cubicle7.co.uk/erebor-the-lonely-mountain-q-workshop-dice-pre-order-now/

דבר ראשון, רציני פחות, הוא שקיוביקל בשיתוף עם Q Workshop המתמחה בייצור קוביות מדויקות ביותר, משיקים סט מסוגנן של קוביות "הטבעת האחת" כבר בזמן לכנס ג'נקון.

דבר שני הוא שנפתחה ההזמנה המוקדמת של ספר ההרחבה "ארבור" - ספר שהוכרז כאמור רק בחודש מרץ השנה.
הספר זמין לרכישה בפורמט PDF והקונים מוזמנים לאתר בעיות או טעויות ולדווח עליהן לחברה לפני שהספר יירד לדפוס, מאוחר יותר הקיץ. כמובן שבעלי עותק של הספר ב-PDF יזכו לקבל גם את הגרסה המתוקנת, אם יהיה צורך.

Erebor הוא בעיקר ספר אזור למנחה, שמתאר את ההתנהלות, תוואי השטח, הדמויות הבולטות וקרסי העלילה של ממלכת הגמדים המשלבת את גבעות הברזל ואת "הממלכה שבבטן ההר", וממלכת דייל השוכנת בשולי ההר הבודד. בנוסף הספר כולל מדריך למנחה על שימוש בדרקונים במשחק, עם נתונים של שני דרקונים לדוגמה. עבור השחקנים, הספר מספק תוכן נוסף לדמויות גמדים ואנשי-דייל, ומציע שתי תרבויות חדשות לדמויות שחקן - גמד גבעות הברזל וגמד ההרים האפורים, אשר דומים לגמדי ההר הבודד (שלוש התרבויות משתייכות לאותו "שבט") ונאמנים לאותה הממלכה, אבל המיומנויות ההתחלתיות שלהם שונות ויש להם גישה למעלות אחרות כשהם מתקדמים בנסיון.

ארבור נשמע נחמד, אבל הוא לא מה שהייתי קורא לו אזור "חובה". גונדור זה מיקום הרבה יותר בולט שחסר לדעתי.
בקשר לקצב, אולי בהשוואה למבוכים ודרקונים 5, אבל בכל מקרה הם איטיים, גם אם יעלו מספר וקצת בשנה לשלושה ספרים בשנה :)
מה שכן, אני רוצה להריץ/לשחק בעוד קמפיין של הטבעת האחת - הרצתי קמפיין קצר, שהיה חביב, אבל השאיר טעם לעוד. למרות שהמסקנה שלי שצריך שחקנים שאוהבים את האופי של הקמפיין, זה משחק שתפור על סגנון מסוים ואי אפשר לסטות ממנו.

חדשות מרגשות:)
במיוחד מעניין אותי לראות את הדרקונים. לפחות ממה שהבנתי מספר הבסיס, אפשר לבנות אותם כדב"שים במקרה הצורך, ובכלל הם נושא מאוד מעורפל ומסקרן בעולם של טולקין.
כמובן, עוד גמדים זה תמיד מבורך. הרבה פעמים שמעתי את התלונה על כך שאין מספיק סוגים שלהם בשיטה.
גם הקוביות מאוד מסקרנות אותי.
בכללי, חדשות מאוד טובות. אני מאוד שמח מהעניין.

עבדכם הנאמן השיג ציון 90 במבחן בפסיכולוגיה אבנורמלית לאחר שהקדיש פחות מיום לקרוא את החומר, אז החלטתי לצ'פר את עצמי בעותק דיגיטלי ואולי לכתוב ביקורת.
בקצרה - בהחלט עושה רושם של ספר "לא קריטי". אין בו את הערך המוסף האדיר של ריבנדל, נניח, אבל הוא כרגיל מוצר איכותי והתוכן נראה מעולה למי שרוצה להתמקד בגמדים ובאנשי דייל.
הפרק על הדרקונים מתמקד בעיקר בתכנון דרקון ככוח שפועל ברקע לאורך מספר הרפתקאות - זו לא מפלצת של הרפתקה אחת אלא של מערכה. יש שני דרקונים לדוגמה (מה שמביא את מספר הדרקונים המוכנים בספרי השיטה השונים לארבעה דרקונים שונים עם אופי ויכולות מובחנים).
שתי התרבויות החדשות של גמדים הן לא לגמרי ייחודיות - הגמדים של גבעות הברזל וההרים האפורים שייכים לשבט דורין ונאמנים למלך שבבטן ההר. הם מתחילים עם סט שונה של מיומנויות כלליות אבל יש להם את המתת התרבותי של גמדי ההר הבודד והם בוחרים מאותם מעלות ומענקים. לכל אחד מהם יש בנוסף מעלה אחת ומענק אחד שמחליפים מענק ומעלה של גמדי ההר הבודד (ספציפית - הם לא גרים בהר הבודד עצמו ולכן אין להם אפשרות לבחור חבר-עורב מרייבנהיל, אבל לגמדי גבעות הברזל יש שבועת דם ולגמדי ההרים האפורים ראיית לילה משופרת).

the Nerubian אמר/ה:
[post]646246[/post] הפרק על הדרקונים מתמקד בעיקר בתכנון דרקון ככוח שפועל ברקע לאורך מספר הרפתקאות - זו לא מפלצת של הרפתקה אחת אלא של מערכה. יש שני דרקונים לדוגמה (מה שמביא את מספר הדרקונים המוכנים בספרי השיטה השונים לארבעה דרקונים שונים עם אופי ויכולות מובחנים).
נשמע מעולה - לא שימושי לכל מערכה, אבל בהחלט יועיל למי שרוצה לשים את הדרקון במרכז.

לעומת זאת התרבויות נשמע מאכזב משהו...

נראה לי שתרבות של גמדים לא משבט דורין יכולה להוסיף יותר - אבל זה כנראה יקרה רק עם גמדי ההרים הכחולים של Adventurer's Companion. הוא הוכרז לפני שנתיים. לך תדע מתי הוא ייצא ;)

בכל אופן זה לא מוסיף כמו התוספות של ריבנדל או של רוהאן - אלו ספרים שכל אחד מהם הוסיף שתי תרבויות *מלאות*, ורוהאן אפילו עשה צעד מעניין עם תרבות אנשי דון, שבמלחמת הטבעת מצטרפים לסארומן.

מכל ספרי ההרחבה עד כה, רוהאן הכי קורץ לי... ריבנדייל גם נשמע טוב אבל הבנתי שהוא high powered
דרך אגב יצא לך לקרוא את ספר ההרפתקאות של רוהאן?
נ.ב. ומתוכננת סקירה מלאה ? ;)

ריבנדל הוא ספר-אזור של השטח ממערב להרי הערפל ועד הפלך, ומצפון ארץ דון ועד מרגלות ההרים הכחולים. הוא דומה מאוד לספר האזור הקודם, Heart of the Wild, עם תיאור של מקומות, דמויות, קרסי עלילה, מפלצות חדשות (עד דגש מיוחד על אל-מתים ועל טרולים) וגם התרבויות אלף מריבנדל וסייר הצפון, שהן יותר חזקות מהתרבויות של ארץ-הפרא, אבל יש להן חולשות מיוחדות (הסייר מחדש תקווה לאט במיוחד, ולאלף אין אפשרות לרפא נקודות צל אלא רק "להדחיק" אותן).

יכול להיות אתה מתכוון לספר ההרפתקאות של אותו אזור - Ruins of the North, שמאגד 6 הרפתקאות להרפתקנים מנוסים (בניגוד ל-Tales from wilderland שהתאים לקבוצה מתחילה) והמוטיב העיקרי הוא התעוררות חדשה של רשע בשרידי ממלכת אנגמר, ממלכה שהקים המלך המכשף בתקופה שבין נפילת סאורון ובין חזרתו כבעל האוב.
שניהם אחלה ספרים. אולי אסקר אותם אחרי דרקוניקון.

את רוהאן לא רכשתי (עדיין?) וספר ההרפתקאות התואם Oaths of the Riddelmark עוד לא יצא - אבל אני מקווה שנראה אותו בהקדם. מן הסתם גם פה מדובר יהיה בפורמט של 6-7 הרפתקאות שאפשר לחבר למערכה קצרה קוהרנטית.
ממה שהבנתי, לאנשי דון יש יותר אופציות מכאניות של צבירת נקודות צל כשהם מפעילים מעלות של התרבות שלהם, כך שהשחקן מתפתה יותר לקחת סיכון שהדמות שלו תודח לרשע. בספר הבסיס הדבר הכי קרוב זה היכולת Stiff Neck of the Dwarves שנותנת לגמד מההר הבודד בונוס לרוב המיומנויות - לפי צבירת הצל שלו.

הדהרה ל"מבוכים ודרקונים" ממשיכה - פורסמו פרטים ראשונים על התוכן בספר החדש עבור התאמת מו"ד 5 להרפתקאות בארץ התיכונה, כולל עיצוב הכריכה ושלבי ההזמנה המוקדמת, ההוצאה לאור הדיגיטלית וההדפסה של מוצר פיזי.

http://cubicle7.co.uk/ogl-omg-adventures-in-middle-earth-coming-soon/

חזרה