• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז מנצ'קין וגיבורי העל של Marvel מתאחדים

היה היה פעם משחק קלפים בשם מנצ'קין, בו גיבורים חיסלו מפלצות ופתחו דלתות במבוכים. באותם ימים ממש, גם פרץ לבתי הקולנוע עולם גיבורי העל של Marvel, שעד לאותו זמן בערך, היה מוכר בעיקר לקוראי קומיקס על עץ מת. בערך באותה תקופה המציאו את פייסבוק.
אבל היום, שני העולמות האלו מתאחדים!
munchkin-marvel.jpg
Munckhkin Marvel הוא הגרסה החדשה ביותר של מנצ'קין שהוכרזה ובה אתם נלחמים בעיר (מבוך) כנגד נבלים (מפלצות) וכנראה גם אוספים גאדג'טים (אוצרות). אני לא מתלהב ממנצ'קין באופן עקרוני, אבל אני אוהב משחקים עם ת'מה, וזה דווקא נשמע לא רע. אני מקווה/מצפה שזה יתורגם לעברית, בסך הכל עבר זמן מאז המנצ'קין האחרון שתורגם, כמובן אבל שיש שאלה של זכויות על התרגום...

סופר מנצ'קין הוא באמת הכי גרוע ת'מתית שראיתי, אני לא בטוח איך הוא מכאנית בהשוואה לאחרים (אני מתייחס רק לאלו שתורגמו). אבל אני בטוח ש Marvel יקפידו על האיכות, אני מקווה שאני לא אופטימי לשווא....

יש לי תחושה רעה שהמאנצ'קין הזה זונח את הגישה ההומוריסטית ולוקח את עצמו ברצינות. אני מנחש גם שבמקום גזעים ומקצועות יהיו ממש "דפי דמות" של כמה גיבורים כמו שיש ב-Munchkin Adventure Time - רק ששם זה עובד כי אדוונצ'ר טיים זו *לא* סדרה רצינית ולכן חפצים כמו "סוודר חם של באמת באמת לחבב מישהו 5+" או מפלצות כמו "אנשי עסקים אל-מתים" עובדות.

יש לי חשד דומה, קשה לי לראות שהם קיבלו זיכיון של מארוול ויאשרו להם לעשות פארודיה של המותג. כנראה שזה יהיה משחק רציני יותר...
מתוך סקרנות המנצ'קין של אדוונצ'ר טיים הוא מכאניקה זהה למנצ'קין הבסיסי או ששיפרו משהו?

זה אותו משחק, רק הקלפים אחרים.
החוק המיוחד של מאנצ'קין אדוונצ'ר טיים הוא דפי דמות. כל שחקן משחק דמות בסדרה (ג'ייק, פין, ליידי, בימו, מרסלין והנסיכות באבלגאם, לאמפי ספייס ונסיכת האש). לכל דמות יש יכולות משלה. לדוגמה מרסלין מקבלת תוסף נגד מפלצות עם הצבע אדום ומנצלת טוב יותר כלי נשק שהם כלי נגינה.
דפי הדמות נשארים קבועים לכל אורך המשחק. אם המין של הדמות משתנה, הופכים את הדמות כדי לקבל את הגרסה האחרת שלה (גברית/נשית). בנוסף יש מקצועות כמו במאנצ'קין הרגיל (אבל לא גזעים).

לטעמי המאנצ'קין הכי מוצלח הוא קת'ולהו. החוק המיוחד של חברי כת יוצר דילמה מעניינת יותר לשחקנים, להיזהר שאין יותר מדי חברי כת.

ערבוב יוצר שילובים משעשעים בין קלפים מזאנרים שונים, אבל לא בהכרח משפר את המשחק מבחינת משחקיות. לדוגמה אם מערבבים את קת'ולהו עם חפיסה שאין בה עוד חברי כת (או קלפים שמשפיעים על חברי כת, כמו מכה חזקה בראש או אשפוז כפוי באסיילום), זה מצמצם את המשקל היחסי שלהם בחפיסה ומפחית את הדילמה של חברי הכת במהלך המשחק.

חבר כת הוא מקצוע עם שלושה חוקים מיוחדים: (1) אי אפשר לוותר עליו באופן רגיל ויש מלא דרכים לקבל אותו בניגוד לרצונך, (2) הוא מקבל בונוס הולך וגדל ככל שיש יותר חברי כת במשחק, (3) אם כל השחקנים הם חברי כת המשחק מסתיים ובעל הדרגה הגבוהה מנצח גם אם יש לו פחות מ-10 דרגות.
אז ככל שהמשחק מתקדם חברי הכת מתחזקים ורוצים יותר חברי כת אחרים, ויותר שחקנים רוצים להצטרף לכת או מצטרפים בטעות, אבל בשלב מסוים יש יותר מדי חברי כת (כשיש רק שחקן אחד או שניים שהם לא - תלוי כמה שחקנים יש במשחק). חברי הכת בדרגות הנמוכות מנסים "להוריד" את חברי הכת הבכירים או לצאת מהכת בעצמם, ושחקנים בדרגה גבוהה יכולים להצטרף במפתיע לכת כדי לנצח מייד.

חזרה