• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז הים השביעי (7th Sea), הפיראטים כובשים את קיקסטרטר

הים השביעי הוא משחק תפקידים ותיק יחסית, שהיה פופולארי לפני עשרים שנה וגם מסתבר שהיום - זהו משחק תפקידים של פיראטים, בהיסטוריה אלטרנטיבית (עולם כמו-כדור הארץ), אבל עם קסם ועוד כמה דברים.
כעת מגיעה מהדורה השניה של המשחק, שזוכה להצלחה עצומה בקיקסטרטר, ביחס למשחק תפקידים: קרוב ל-200,000 דולר תוך כמה שעות, שזה סכום מדהים! (הקיקסטרטר של האדמות המצולקות למשל הגיע ל-60 ומשהו אלף דולר).
הוא נראה מצוין, ועם דגש על משחק סיפורי ושיפורים למכאניקה.
https://www.kickstarter.com/projects/johnwickpresents/7th-sea-second-edition

עם זאת, משום מה כרגע ההתחלה המהירה (לפחות שאני מצאתי) פתוחה רק לתומכים: אז מי שרוצה לנסות, צריך לתמוך בדולר, להוריד את הקובץ ואז לבטל את התמיכה...
7th-sea.jpg
נ.ב. מחיר ספר פיזי כולל משלוח לישראל הוא 75 דולר. אני תמיד מתבאס כמה זה יקר לתמוך במשחק תפקידים דרך קיקסטרטר, למי שלא חובב PDF.

אוטוטו זה מגיע (4000 דולר) - 7th Sea יעקוף את הנשגבים 3 ויהפוך למשחק התפקידים שגייס הכי הרבה כסף במימון המונים. בקצב הזה, אולי הוא אפילו יהיה הראשון שיחצה את סף המיליון דולר. האם זה פריחה מחדש של משחקי תפקידים ?
גם http://www.pundak.co.il/forums/viewtopic.php?f=14&t=36790 מצליח לגייס סכום מרשים בינתיים.

בכל מקרה, ג'ון וויק הודיע שיעד ההרחבה כשהם יגיעו לסכום, הוא לשחרר גרסה בסיסית של חוקי המשחק בחינם, בדומה למה שמבוכים ודרקונים 5 עשה. בעיניי זה מדליק, כי זה בהחלט יותר מהתחלה מהירה, וזה אחלה שיווק. למשל אני מתעניין בשיטה, אבל לא מספיק כדי להוציא 200 ש"ח על הספר.
חוקי בסיס בכלל הוא רעיון מצויין (או SRD למיניהם) בעיניי, כדרך לתת לאנשים לטעום מהשיטה.
התחלות מהירות זה נחמד, אבל לא כולן מספיק טובות.

והנה הים השביעי הפך לפרוייקט הראשון שגייס יותר ממיליון דולר אי-פעם עבור משחק תפקידים! שיר מיוחד של ג'ון וויק -
עד היום היו רק ארבעה פרוייקטים אחרים שגייסו מעל חצי מיליון דולר: הנשגבים מה' 3 (שעדיין לא השלים את הפרוייקט), Mage 20th anniversary, קריאתו של קתולהו מה' 7, והפרוייקט היחידי שהוא לא מהדורה חדשה: נומנרה.
אז יש לנו שיא חדש, מעניין איך / כמה זה ישפיע - חוץמאשר קריאות נרגשות באינטרנט שמשחקי תפקידים נמצאים בפריחה :)

חזרה