• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז Tome of Beasts - קיקסטרטר למגדיר מפלצות חדש למו"ד 5

חברת Kobold Press, שגם אחרים לשתי ההרפתקאות הראשונות של מבוכים ודרקונים 5 (Hoard of the Dragon Queen, Rise of Tiamat) פתחו אתמול קיקסטרטר חדש למגדיר מפלצות של מבוכים ודרקונים 5, שיצא בעוד כחצי שנה.
המגדיר כולל מעל 300 עמודים בצבע מלא, ואפשר לראות בדוגמאות שזה נראה מושקע במיוחד.
המחיר הוא קצת יקר (29 דולר ל PDF), אבל שווה למי שאוהב מפלצות ואת 5. גם יש PDF בחינם לתומכים, בהתאם לכמות יעדי ההרחבה.
Alseid.jpg
טוב לראות עוד ספרים לחמש, וגם יש תגובה מעניינת של קובולד פרס, בתשובה לשאלה האם הם חושבים שיש סיכוי שמכשפי החוף יסגרו את הפרוייקט: "אין סיכוי סביר שזה יקרה". מכיוון שהם בקשר עם מכשפי החוף, אולי זה מרמז לבשורות חיוביות בנוגע לרשיון צד ג'?
https://www.kickstarter.com/projects/350683997/tome-of-beasts-300-new-monsters-for-5th-edition

תהיתי עם אותן מחשבות לגבי ססקואטץ', אבל האמת הרבה פחות מלהיבה: ספרי מו"ד 5 של קובולד ושל ססקואטץ' הם פשוט ספרי פאת'פיינדר - במובן שהם עונים על כל ההגדרות של ה- OGL 3.5 אבל מותאמים למהדורה אחרת.

אגב שתי החברות משתמשות באותו לוגו של הספרה 5 על מגן אדום (שהוא לא לוגו רשמי של מו"ד 5) בנסיון למתג את הספרים שלהן בלי לעבור על שום שימוש מותר בסימני המסחר של מהדורה 5.

החברה השלישית שעבדה כקבלנית כתיבה עבור מכשפי החוף היא הרונין הירוק, אבל אני מנחש שהיא תנסה לקדם בשנה הקרובה את פנטזי אייג' לפני שתתחיל להוציא מוצרי מו"ד 5.

הרונין הירוק גם צריכים לקדם את שיר של אש וקרח, הם הבטיחו הרפתקה לפני שנה וחצי או משהו כזה.
שלא לדבר, שגם הם עושים מוצרים של פאת'פיינדר. שלא לדבר שהם גם עשו קיקסטרטר לורד הכחול.

המוצר היחידי שלהם שאני רואה למבוכים ודרקונים 5 באופק זה אולי "ספר להרפתקן" של פריהולד, עיר-המערכה שלהם. יש את הספר של פריהולד (משהו כמו 600 עמודים, נומינאלית פאת'פיינדר) ואז הם הוציאו מדריך ל Fate, Savage worlds ואולי עוד משהו.

רוי, לא גנבו אף פעם למכשפי החוף את השיטה, בזמן שהם הוציאו אותה. אמנם היו ספרים כמו M&M ואחרים שהתבססו על ק20 כמכאניקה, אבל הם לא היו "חיקוי" מו"ד.

אני חושב שרוי (תקן אותי אם אני טועה) התכוון לפאת'פיינדר.
אולי הם פשוט משגיחים מקרוב על כל ספר הרחבה שיוצא. אולי ממה שרוי הזכיר ואולי מסיבה אחרת.
אולדמן- איזה פריהולד הגיעה קודם?

לכן כתבתי במפורש "בזמן שהם הוציאו אותה"... בכל מקרה בגלל שיש את ה ogl מוציאים על סמך זה מוצרים למהדורה חמש מחד וגם למוד"מ המקורי. אז לעשות ogl לחמש יעשה מעט נזק, אם בכלל, ורק יעודד.

הקיקסטרטר מתקדם במרץ, וכבר עבר את ה-120,000 דולר. זה אומר שיש קרוב ל-350 מפלצות בספר, וגם מקבלים בונוסים יפים:
- 4 קבצי PDF בחינם, שתי הרפתקאות ושני ספרים לשחקנים. ההרפתקאות זה סבבה, אני לא אוהב ספרי קראנץ' על מחשב, אבל הרפתקאות זה מאוד נוח.
- סמנים מודפסים של כל המפלצות!
- ובקרוב גם יצטרף עוד נספח לספר שיכיל עוד דב"שים חדשים, שביננו זה באמת הדבר שהכי מפריע לי במגדיר המפלצות הבסיסי.
עם משלוח לארץ, הספר עולה 65 דולר. אז אני בטוח שאחרי זה יהיה ניתן לקנות אותו בקצת פחות, אבל אם משקללים את הסמנים המודפסים, ואת ה PDF החינמיים זו בהחלט עיסקה שווה.

חזרה