• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז בלי לעצום עין (Don't Rest Your Head) למכירה בתרגום לעברית

אורך הספר הוא 92 עמודים (כולל כריכה ושאר ירקות), אבל מדובר בעמודים קטנים יחסית (בערך גודל של ספר קריאה רגיל, לא גודל של ספרי מ"ת בדרך כלל), ככה שבסך הכל המשחק די קצר. יש גם מספיק תמונות וכאלה.

השיטה נחשבת לקלה. כשאני מריץ את זה בכנסים, אני תוך עשרים דקות עד חצי שעה מסביר את כל מה שיש לדעת עליה (ולא במהירות מטורפת, אלא כולל זמן לשאלות והבהרת נקודות לא ברורות). החוקים היחידים שאני מוותר עליהם שם זה התהליך המלא של יצירת דמויות (אבל מה שאני מוותר עליו זה בתכלס רק פלאף) וחוקים לקידום דמויות, כי זה משחק כנס ולכן הדמויות לא מתקדמות לשום מקום, אבל זה ממש כלום חוקים והם גם סוג של אופציונליים, אפשר לשחק בלעדיהם.
בקיצור - השיטה ממש פשוטה.

לגבי מספר שחקנים. כמו ברוב משחקי התפקידים, המינימום הוא 2 (שה"מ + שחקן אחד) והמקסימום אינו מוגבל. אבל, אף שהמשחק לא ממש אומר את זה מפורשות, המשחק הזה כן מכוון יותר למספר קטן של שחקנים - שחקן אחד או שני שחקנים אלה אופציות לא רעות. יש לכך שתי סיבות.
האחת היא שהמשחק מכוון מאוד חזק ספוטלייט רק על שחקן אחד בכל פעם. לא ממש פועלים שם ביחד. לכן בהרבה שחקנים, אנשים לא נמצאים בספוטלייט למשך די הרבה זמן.
השניה היא שברמה המכאנית, כשיש הרבה שחקנים, הם יכולים להתגבר על אתגרים בצורה מעט קלה מדי ממה שהמשחק מכוון אליו, מה שפחות מורגש במשחק חד פעמי אבל בהחלט יורגש במשחק מתמשך יותר.
בכנסים אני מריץ את זה עם הרבה אנשים (המשחק הסטנדרטי שלי הוא 3-5 איש) מתוך הרצון לחשוף כמה שיותר אנשים למשחק, כי זה בתכלס דמו של המשחק. וזה עובד לא רע בסך הכל, אף שלעתים אנשים מרגישים מעט מחסור בספוטלייט. אנשים נהנים.
אני מריץ דמואים של זה בדרקוניקון, אתה מוזמן לבוא ולהתרשם. :)

חזרה