עוד שבוע וחצי לדרקוניקון 2019
עוד שבוע וחצי דרקוניקון 2019, יומיים של משחקים וכיף והשנה יש לנו המון דברים טובים - קודם כל מפגש פונדקאים, אבל גם המון משחקי תפקידים, השקה ישראלית של פאת'פיינדר 2 ועוד. אם עדיין לא נרשמתם בהרשמה המוקדמת, מוזמנים להירשם כעת, או בקופות ביום הכנס.
http://www.dragoncon.co.il/games.aspx

[4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

חדשות על משחקי תפקידים וגם משחקי לוח חדשים: משחקים לוהטים שיצאו לאור בארץ ובעולם, ספרים חדשים בעברית וגם תרגום של משחקי לוח, ארועים וכנסים בארץ ועוד. לשעבר חדשות ציון (The Zion Herald)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 18291
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 12
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

[4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי The oldman » 29 ינואר 2010, 16:57

בימים אלו מתקיים כנס D&D XP בארה"ב, ועל סמך שמועות, tweets ושאר ירקות אנחנו הולכים לראות מהפכה אמיתי בספרי החוקים של מו"ד מה' 4. המידע עודכן לפי אתר מכשפי החוף

ראשית, כמו בעץ השכן, הולך לצאת קופסה אדומה חדשה, המיועדת לשחקנים חדשים

לאחר מכן יצאו בסדרת חדשה שתקרא D&D ESSENTIALS (או ספרי "חובה"/"בסיס").
ההגיון העסקי לפי מכשפי החוף הינו :

קוד: בחירת הכל

•Essentials line as a whole - broken down into how we expect people to come into D&D start playing.
•Red Box, to Rules Compendium, to Player Essentials, to DM kit, and moving on to the monster vault and the Dungeon tile sets
•How does a store sell a player on the essentials and then on the other core books? We drive new players to The Red Box. Once they're in red box, there's a clear migration path. Once people are already playing, they can go to the shelf and find the products they want.
אז כנראה שלא מדובר בתחליף סל"ש, למרות שכן הקטע של החוקים בסל"ש יהפוך ללא-רלוונטי (ה Rules Compendium יחליף אותו) והסל"ש עצמו יהיה יותר בסגנון סל"ש 2/3 - קרי עוד מקצועות חדשים, ולא ספר בסיס למשחק - למען האמת מבאס, למרות שאני לא רואה סיבה שמי שכבר קנה לא ימשיך לשחק - החוקים ישארו זהים ככל הנראה.

Rules Compendium
ספר חוקים בן 320 עמודים שיצא לאור בספטמבר, יעלה 20 דולר ויכיל בתוכו (בכריכה רכה) את כלל החוקים של המשחק - עליה בדרגות, קרבות, ציוד, אוצר וכיו"ב - בעצם כל החצי השני של הסל"ש. לא יהיו בו כנראה מידע על גזעים / מקצועות, כן יכלול חוקים מעודכנים כולל ארטה.
ד"א - יצא גם ספר דומה בשלהי 3.5.


ערכת החובה למנחה (יש יותר מידע :) )
מגיע באוקטובר, מתאים לדרגות 1-30 יעלה 40 דולר ויכלול:
- מדריך למנחה, 96 עמודים
- חוברת מפלצות, 32 עמודים
- שתי הרפתקאות של 32 עמודים כ"א (יאי!!!)
- 2 גילינות של אריחי מבוך
- 2 גיליונות של אריחי מפלצות
- מסך למנחה וזוג מפות קרב
נשמע כמו המוצר המושלם למי שרוצה להתחיל להנחות - חבל שלא יצא לפני שנתיים.

Heroes of the Fallen Lands
יגיע באוקטובר, ספר כריכה רכה 320 עמודים ב-20 דולר. יכלול את המקצועות לוחם, כוהן, אשף, נוכל וסייר, ואת הגזעים גדמים, אלפים, אלדרין, בני-אנוש ובני-מחצית המידע יתאים לדרגות 1-30. הספר יכלול בילדים / כוחות חדשים ולא מה שקיים היום בסל"ש.
ד"א יתכן שספרי ה-320 עמודים יהיו בגודל פיזי שונה מהיום.. כתוב Trade paperback שזה לרוב בגודל של ספרי מנגה למיטב ידיעתי.

Monster Vault -
ערכת מפלצות, תכלול חוברת מפלצות של 160 עמודים (הימור שלי, דומה למגד"מ אך סטאטבלוקים שונים לגובלינים וכיו"ב), הרפתקה של 32 עמודים ו-10 גיליונות של אריחי מפלצות - שמתארים כל מפלצת בספר. אהבתי את האריחי מפלצות :)

Heroes of Forgotten Kingdoms
יגיע בנובמבר, ספר כריכה רכה 352 עמודים ב-20 דולר. יכלול את המקצועות אביר קודש, מכשף, דרואיד, נוכל וסייר, ואת הגזעים אלפים למחצה, אלפים אפלים, אורקים וזדים. המידע יתאים לדרגות 1-30. הספר יכלול בילדים / כוחות חדשים ולא מה שקיים היום בסל"ש.

ערכות אריחי מבוך
יהיו שלוש ערכות בסיס לאריחי מבוך: למבוכים, ערים והרפתקאות בטבע. כל ערכה 10 גיליונות - מגניב :) כל ערכה תגיע בקופסה.

כמו שאמרתי בעץ ליד, לא צפויים לצאת בין ספטמבר עד סוף השנה מוצרים לשחקנים ותיקים :-(
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
הודעות: 18291
הצטרף: 09 נובמבר 2002, 19:21
תשובות: 12
מיקום: Somewhere over the rainbow
יצירת קשר:

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי The oldman » 29 ינואר 2010, 17:01

ועכשיו פרשנות ותודה קטנה למשתמש JohnLynch מהפורום של מכשפי החוף שריכז את המידע

- מכשפי החוף הבינו (ובצדק) שהספרים של היום מאוד לא חברותיים למשתמש - וכדי לגייס שחקנים חדשים צריך מוצרים קצרים, שאפשר להתחיל לשחק ישר (ראו ערכה אדומה, עם הרפתקה ליחיד).
- בנוסף, הם בנו מסלול ברור שבו שחקן מתחיל הופך למנוסה, מבלי להפחיד אותו. הרבה מוצרים למתחיל, אולי יותר מדי - אבל מאוד אהבתי את העובדה שבכל מוצר למנחה יש גם הרפתקה
- מכשפי החוף הופכים בעצם את ספרי הבסיס למו"ד לספרי הרחבה - לא צריך יותר את הסל"ש/מגד"מ/מש"מ בכדי לשחק. הם ספרי הרחבה ותו לא.
- לא יהיו כנראה שינויים לחוקי הבסיס של המשחק
- ויהיה אפשר להמשיך לשחק עם הסל"ש/מגד"מ/מש"מ בלבד... חוץ מבילדים חדשים, לשחקנים ותיקים לא יהיו דברים מועילים
- המוצר היחידי שאני קונה - אריחי מבוך לעיר. הייתי קונה גם את השנים האחרים, אבל כבר יש לי שני סטים למבוכים וסט אחד לטבע.

והערה לסיום - מעניין מה מתוך כל זה נראה בארץ בעברית, לא בטוח שלשוק קטן צריך כ"כ הרבה מוצרי "בסיס" שונים..
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage
הודעות: 17683
הצטרף: 29 מאי 2005, 21:41
תשובות: 35
מיקום: כדור הארץ (לא, צדק, מה חשבתם?)

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי פלאפי » 30 ינואר 2010, 11:03

אני חושב שעכשיו זה זמן טוב לעבור ל-4 :)
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
Sacred Carrot
הודעות: 969
הצטרף: 18 פברואר 2009, 18:51

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי Sacred Carrot » 01 פברואר 2010, 15:26

אני מוכרח לציין שאני מאוד מבולבל- הרי ספרי הבסיס של מכשפי החוף יצאו כבר מלפני המון זמן. מה הרעיון בלהוציא מחדש את כל הסט, רק באופן ידידותי יותר למשתמש? לא עדיף פשוט שההדפסות הבאות של הספרים יהיהו שונות מהנוכחית בכך שהן פשוט יותר? למה למכור שני סטים התחלתיים של מוצרים במקביל?
סמל אישי של משתמש
PeskyTiger
The Annoying Archmage
הודעות: 8304
הצטרף: 18 מרץ 2007, 23:38
מיקום: פתח תקווה
יצירת קשר:

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי PeskyTiger » 01 פברואר 2010, 15:30

יכול להיות שהם הבינו את זה בדיעבד, ויכול להיות שהם פשוט רוצים להציע מוצר לשני סוגי צרכנים - מתחילים ו"מומחים".

בתור מי שרגיל למ"ת, לא הייתי רוצה לקנות מוצר שמכיל רק חלק מהחוקים כדי "להקל עלי", כי אני בהחלט מסוגל להתמודד עם זה. האמת היא בdragon age סופג ביקורת בדיוק על זה - הוא מאוד נגיש למתחילים, אבל ותיקים מרגישים שהמשחק לא שלם.
I calculated the odds of this succeeding versus the odds I was doing something incredibly stupid... and I went ahead and did it anyway.
war paints
הודעות: 198
הצטרף: 11 יולי 2007, 22:00

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי war paints » 01 פברואר 2010, 22:30

אני מאמין שכמו רוב ההחלטות שלהם במהדורה הרביעית המניע הוא מסחרי.
אני מאמין שהפתרון של הקופסה האדומה אכן נועד להנמיך את סף הכניסה למשחק, הן מבחינה כספית והן מבחינת היקף החומר אבל כל היתר נועד פשוט למכור יותר וביותר כסף.
בסופו של דבר הם ניסו במהדורה הזו למצוא דרך לגרום לשחקנים לרכוש יותר משלושה ספרי בסיס,
והרעיון המקורי שלהם היה לפצל את ספרי הבסיס, אם כי הם לא הלכו עם זה עד הסוף, עדיין כל החוקים היו בסל"ש 1 ובבמדריך למנחה 1 והספרים הבאים היו למעשה הרחבות, כך ששוב היו לא מעט ששיחקו עם שלושת הספרים המקוריים.
הם כנראה הבינו את הטעות שלהם ועכשיו בלי להתבלבל הם זונחים את הקו הישן ומתחילים מההתחלה כאשר הפיצול בין המוצרים הוא כזה שאומנם "פורמלית" אתה צריך רק שלושה ספרים (ואולי רק שניים כי צרפו חוברת מפלצות של 32 עמודים לערכה למנחה) אך בפועל אתה צריך עוד ספרים על מנת לשחק (אני אהמר שאם הצעד הזה יצליח להם בתוך כמה חודשים הם יפסיקו להדפיס את המהדורות הקיימות של הסל"ש, כך שכל מי שירצה לשחק יאלץ לשחק בצורה החדשה ולכן הם גם לא מכריזים על מוצרים חדשים לקו המוצרים הזה).

שימו לב שהערכה למנחה רזה הרבה יותר מבחינת חוקים (96 עמודים בלבד) כאשר המחיר עלה משמעותית, אומנם הם הוסיפו המון חומרים שמייפים את החבילה (שתי הרפתקאות, חוברת מפלצות ואריחים) אבל בסופו של דבר רוב האנשים לא קנו שתי הרפתקאות של מכשי החוף ואת כל האריחים עם התחלת המשחק כאשר מצד שני למנחים מתחילים תמיד חסר עוד חומר מבחינת ניהול המשחק. אני משער שגם כאן נראה בשלב השני ספרי חוקים (הרי בכל זאת חסרים כמה מאות עמודים של חומר למנחה בהשוואה למה שכבר יצא) שבסופו של דבר לא יהיה נוח לשחק בלעדייהם.

הם בוודאי ינצלו את ההוצאה החדשה של המוצרים לשנות ולעדכן כל מיני טעויות וחוקים שנתפסים כבעיתיים, וכמבון לערוך ולחבר מחדש את החוקים שמפוצלים כיום בין הסל"שים, לא משהו מאוד משמעותי אבל מספיק לגרום לכך שהספרים הקיימים כבר לא יהיו עדכניים, והרסה החדשה תהיה למעשה גרסה 4.05.

אני מעריך שבתוך שנה מהיום שהמוצרים החדשים יצאו להיות עם הסל"שים הקיימים ירגיש דומה למה שהרגיש מי שהיה עם הספרים של מהדורה 3 כאשר הרוב שיחק במהדורה 3.5.

אני בטוח שהן החברה ולא מעט מאוהדיה יסבירו וינמקו את השינויים בנימוקים רלוונטיים למשחק ולשחקנים, אבל בלי קשר לדיון הזה העובדה תהיה שהם שוב משאירים את כל מי שקנה את הספרים שלהם כשיצאה המהדורה, תוך פחות משנתיים, בלי תמיכה והמשכיות אלה אם הוא מתחיל מחדש.
סמל אישי של משתמש
ננסק
הודעות: 3529
הצטרף: 09 פברואר 2003, 00:53
תשובות: 2
מיקום: המבוך של זנדור, קומה 2, חדר 36
יצירת קשר:

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי ננסק » 02 פברואר 2010, 07:28

כמה שאני שמח שאתה טועה, צבעי מלחמה. הם כבר הצהירו שהשיטה תהיה אותה שיטה בדיוק, הכל יהיה ממש אותו דבר, וההבדל היחיד יהיה שהספרים החדשים יהיו מעודכנים ב-update שיצאו מאז (שגם ספרי החוקים החדשים מעודכנים בהם, בכל מקרה).

אבל מה שאני לא מבין, באמת לא מצליח לתפוס, זה את המשפט הראשון שלך, ממנו נובעת כל שאר ההודעה. האם אתה חושב ולו לרגע אחד שמי שעמד מאחורי מו"ד 3, מו"ד 2 ומו"ד המקורי, וכל שלל תת-הגרסאות שיצאו מאז, *לא* פעל מתוך מניע מסחרי?

סתם כאנקדוטה מצחיקה, האם אתה מודע לכך שמו"ד קופסאות, זאת שנחנו הכרנו בארץ, היא דרך נצלנית להפליא לסחוט כסף מאנשים? במקום להוציא ספר בסיס אחד, הוציאו חמש קופסאות שונות, במחיר מלא כל אחת. *ואז הוציאו ספר בסיס*, שמכיל חומר חדש, אז אין לך ברירה אלא לקנות אותו. אחרי שיצאה AD&D מהדורה 2, יצאה גרסה מתוקנת של AD&D מהדורה 2. נשמע מוכר? לגרסה המתוקנת יצאו מספר ספרי הרחבה שהיו למעשה ספרי בסיס, לא שונים מאוד ממה ממה שקורה עכשיו עם סל"ש 1, סל"ש 2 וכו'.

מהדורה 4 לא המציאה שום דבר, ואין כל רע בניסיון למכור דברים. זה רע רק אם הם מיותרים והערך שבהם הוא דמיוני. בהתחשב בכך שספרי הבסיס הנוכחיים ימשיכו לצאת, ושקו המוצרים החדש הוא קו מקביל שבכלל לא פונה לקהל הקיים (מלבד סדרת ה-Heroes הזאת, בשביל מי שממש רוצה עוד כוחות), אני לא מצליח לראות איך אפשר להתלונן על מה שוויזארדס עושים. יש בסדרה החדשה ערך רב לשחקנים חדשים, והיא לא פוגעת בישנה או מפחיתה מערכה. אי לכך, היא דבר טוב. מה אני מפספס?
war paints
הודעות: 198
הצטרף: 11 יולי 2007, 22:00

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי war paints » 02 פברואר 2010, 08:51

לגבי ההצהרות אני מציע שנמתין ונראה מה קורה. כמו שטרחתי לציין זה מה שאני מאמין שיקרה.
אין ספק שברמה מסויימת כל פעולה שנעשית בתעשיה יש לה בסיס מסחרי, ואל תבין אותי לא נכון אני לרגע לא חולק על הזכות החוקית שלהם
לעשות את מה שהם עשו בעבר ואת מה שהם עושים, אני פשוט חושב שהם כבר מזמן עברו את הטעם הטוב ולי כלקוח שלהם לאורך הרבה שנים ( החל ממו"ד קופסאות, ומוד"מ מהדורה ראשונה עד למהדורה הרביעית) יש הרגשה שלא ממש סופרים אותי כלקוח ולא עסוקים בלספק לי את המוצר הכי טוב אלה בלשאוב ממני כסף בכל מיני שינויים.

העובדה היא שבשום שלב הם לא הצהירו כי הם מנסים לשפר את שורת הרווח אלה מנסים לשכנע אותנו שהם משפרים את חוויית המשחק שלנו.

מה שכתבת לגבי הגרסאות הקודמות לא מייצג את מה שאני מכיר ולשמחתי יצא לי לשחק בכולן החל מסוף שנות השמונים, ואני זוכר לא רע את הקצב שהן יצאו ואת הסדר ואני חושב שאתה לא מדייק בצורה בה אתה מציג את הדברים.

מו"ד קופסאות יצא לאורך שנים, המשחק לא היה קיים ופיצלו אותו לחלקים על מנת למכור אותו ביותר כסף. אנציקלופדיית החוקים של מו"ד שיצאה לקראת סוף שנות השמונים החליפה למעשה את כל הקופסאות, והיה די בה על מנת לשחק במשחק. היא יצאה היות והיה די מעצבן להשתמש בחמישה ספרי שחקן וחמישה ספרים למנחה על מנת לשחק.
עובדה משמעותית נוספת הייתה חלוקה אנכית של החומר (לפי דרגות) ולא אופקית (כמו שנעשה כיום) כלומר, רוב מה שהתווסף בחוברות המתקדמות נגע לשלבים המתקדמים (כן אני יודע שהיו כמה יוצאי דופן אבל הם היו ממש בשוליים) בה עסקו באותה קופסה, כך שיכולת לשחק משחק מאוד מהנה עם שלוש הקופסאות הראשונות (או אפילו עם שתיים) ואני מכיר קבוצות שהעדיפו להשאר בדרגות האלו.

המהדורה המתוקנת/המעודכנת של המהדורה השניה יצאה כמה שנים טובות לאחר שיצאה המהדורה השניה עצמה והיא הייתה ניסיון שלהם להחיות את המשחק באותו שלב. בסופו של דבר אלו היו רק ספר השחקן וספר המנחה שהוצאו בגרסה מחודשת ורוב התוספות היו הסברים והרחבות של חוקים, כולל הצעות לכל מיני חוקי בית (כל יתר הספרים כולל אוגדני המפלצות לא שונו והספרים החדשים התאימו להם לחלוטין). אני לא מכיר הרבה אנשים שקנו אותה או שעברו לשחק אותה. אנחנו השכנו לשחק עוד שנים (עד המהדורה השלישית למעשה) בלעדיה, כי בסופו של דבר הם לא הוציאו מחדש את כל הספרים הנלווים.

אז באמת אם אתה מנסה להשוות את מה שהיה במהדורות האלו למה שנעשה עם מהדורה שלוש -> שלוש וחצי או עם הדרך בה הם פיצלו את הזעים ואת המקצועות במהדורה 4 אז אתה באמת מפספס, אני באמת מקוה לטובת כל הלקוחות שקנו את ארבע שלא יגלו עוד שנה שהתחזית שלי נכונה והם נאלצים לשדרג ל 4.05, לא בגלל שהייתה להם בעיה עם המהדורה אלה בגלל שכל מה שיצא כבר לא יתאים להם יותר.

עובדה נוספת לגבי ההיגיון הכלכלי של המהדורות הקודמות, הרי גייגקס הסתבך כלכלית ואף הפסיד למעשה את החברה עקב העובדה שהכיוונים שהוא פנה אליהם לא היו מספיק כלכליים.

ולכל מי שיגיד שלא חייבים לשדרג אני אני אשיב שהם צודקים, אבל אחד היתרונות של לשחק במשחק התפקידים הנפוץ ביותר בעולם הוא שקל לך למצוא חומר או רעיונות באינטרנט ובמקומות נוספים, אבל זה נכון כל עוד תומכים בגרסה בה אתה משחק.
סמל אישי של משתמש
ננסק
הודעות: 3529
הצטרף: 09 פברואר 2003, 00:53
תשובות: 2
מיקום: המבוך של זנדור, קומה 2, חדר 36
יצירת קשר:

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי ננסק » 02 פברואר 2010, 11:02

אני לא עושה שום השוואה, רק מראה לך שאין חדש תחת השמש, והגישה הזהירה שלך היא זהירה הרבה יותר מדי.

אגב, אתה מצפה גם שחברת הקוסמטיקה תגיד "אנחנו מוצאים סוג חדש של שמפו בגלל שאנחנו רוצים כסף"? למה מבין כל העסקים בעולם, רק וויזארדס חייבים להיות "כנים" איתך? נראה לי שאתה חושב שהם חייבים לך משהו יותר, שהקשר ביננו (קהל השחקנים) אליהם, מיוחד בדרך כלשהי. הוא אכן די מיוחד, בוודאי הדוק יותר מהקשר שלי עם חברת הקוסמטיקה, אבל לא צריך ללכת רחוק. הם לא אחוקים שלנו, והם בכל זאת חברה מסחרית.

רשימה מלאה של מהדורות מו"ד ניתן למצוא כאן:
http://en.wikipedia.org/wiki/Editions_o ... 26_Dragons
שים לב שאוגדן הכללים של מו"ד היה גרסה חדשה של השיטה, לא פשוט אוסף של מה שנכתב לפניו, כפי שאמרתי. שים לב גם למספר מהדורות מו"ד שיצאו, בכלל, לאורך השנים, ולשינויים שעבר מוד"מ. אם אכן אין הבדל מעשי בין מהדורות AD&D הראשונה לשנייה, אשמח לדעת למה יש לי כל כך הרבה מוצרי AD&D2 בבית, שכולם בסיסיים למדי, והייתי זקוק להם כדי לשחק. ובעצם, אשמח לדעת למה בכלל להוציא מהדורה חדשה, אם היא דומה מספיק לישנה כך שנתוני מפלצות הינם זהים.
או במילים אחרות, כל זה כבר קרה בעבר, ואותו משפט ראשון שלך, "כמו רוב ההחלטות שלהם במהדורה 4, המניע הוא מסחרי", הוא משפט מציק שנאמר ללא מחשבה.

לא יהיה מו"ד 4.05, אלא אם הוא קיים כבר עכשיו (בצורת העדכונים השוטפים): כמו שאמרתי, והתעלמת מכך, וויזארדס התחייבו שהמוצרים החדשים הם אותה השיטה, ללא שום הבדל.
סמל אישי של משתמש
PeskyTiger
The Annoying Archmage
הודעות: 8304
הצטרף: 18 מרץ 2007, 23:38
מיקום: פתח תקווה
יצירת קשר:

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי PeskyTiger » 02 פברואר 2010, 11:12

ננסק כתב:או במילים אחרות, כל זה כבר קרה בעבר, ואותו משפט ראשון שלך, "כמו רוב ההחלטות שלהם במהדורה 4, המניע הוא מסחרי", הוא משפט מציק שנאמר ללא מחשבה.
למה הוא "מציק"? זה משפט נכון, אבל אני לא רואה שום צורך של מישהו להתנצל על זה. הם חברה מסחרית - וככזו, זה ברור שהם מנסים לעשות כסף. מה שכן מפליא אותי שזה בא לו כהפתעה כלשהי - כמו שאמרת, זה קרה בעבר.
I calculated the odds of this succeeding versus the odds I was doing something incredibly stupid... and I went ahead and did it anyway.
סמל אישי של משתמש
ננסק
הודעות: 3529
הצטרף: 09 פברואר 2003, 00:53
תשובות: 2
מיקום: המבוך של זנדור, קומה 2, חדר 36
יצירת קשר:

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי ננסק » 02 פברואר 2010, 12:13

זה מציק כי הוא נאמר כהקנטה, כאילו וויזארדס עושים משהו מרושע. זה רומז לכך שוויזארדס מקבילים לסאורון - לפחות - בנבלותם, והם גם תאבי בצע וכו'. נו, שמענו את זה אלף פעם.

בוודאי שהמשפט נכון. גם השמש זורחת בבוקר. משפט שכזה לא צריך לציין בכלל - ולכן, כאשר מישהו מפנה את תשומת הלב לכך, הוא מעביר על כך ביקורת. ללא ביסוס, כאמור. צבעי מלחמה אינו טוען שהוא מופתע מהמצב, להיפך - הוא טוען שזה תואם להתנהגות המרושעת של וויזארדס עם מהדורה 4, כאילו יש איזו תבנית של התנכלות שאנחנו עדים לה לאורך זמן.
סמל אישי של משתמש
פארסק
הודעות: 2152
הצטרף: 15 אוגוסט 2008, 21:09
מיקום: מעבר למראה

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי פארסק » 02 פברואר 2010, 12:28

ננסק למה נראה כאילו אתה נפגע באופן אישי מכל השמצה על מהדורה ארבע?
סמל אישי של משתמש
PeskyTiger
The Annoying Archmage
הודעות: 8304
הצטרף: 18 מרץ 2007, 23:38
מיקום: פתח תקווה
יצירת קשר:

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי PeskyTiger » 02 פברואר 2010, 13:41

בחיית, אל תתחילו עם הרמיזות האלו. זה מגעיל.
I calculated the odds of this succeeding versus the odds I was doing something incredibly stupid... and I went ahead and did it anyway.
סמל אישי של משתמש
ננסק
הודעות: 3529
הצטרף: 09 פברואר 2003, 00:53
תשובות: 2
מיקום: המבוך של זנדור, קומה 2, חדר 36
יצירת קשר:

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי ננסק » 02 פברואר 2010, 15:11

אני באמת נפגע באופן אישי מכל השמצה על מהדורה 4. גם על 3, אגב. מו"ד באופן כללי, ובטח שגם ויזארדס, סופגים כבר שנים בעיקר התקפות בפורומים בארץ. התחלתי להגן על מו"ד בפורום מ"ת בתפוז, שם עסקו באופן שיטתי בחיסול השיטה והעלבת כל מי שמשחק בה, המשכתי לפורומים של העמותה, שם מו"ד היתה מילה נרדפת לתת-רמה, ועם הזמן מצאתי את עצמי מגן על מו"ד 4 מפני האשמות מטופשות , אפילו כאן, בפורום הכי מו"ד בארץ.

כן, אני נפגע כשמתקיפים ללא ביסוס את מו"ד ואת ויזארדס. אם היו מתקיפים את הנשגבים, הייתי מגן גם עליה. אני רגיש, אין לי הסבר למה.
סמל אישי של משתמש
פארסק
הודעות: 2152
הצטרף: 15 אוגוסט 2008, 21:09
מיקום: מעבר למראה

Re: [4] - ספר החוקים לשחקן OUT? ספרי ה"חובה" IN? מהפכה במו"ד 4

שליחה על ידי פארסק » 02 פברואר 2010, 17:40

אתה אוהב משחקי תפקידים ומו"ד כייף... גם אני.

אתה אוהב את הגירסה החדשה סבבה, אף אחד לא מושלם.
אבל וויזרדס כמו המכשף הלבן הם הכי חזקים שיש והם פנו מתוך תאוות הבצע לצד האפל.
ההתנהלות המסחרית של וויזרדס מוכיחה פעם אחר פעם שהם כאן אך ורק בשביל הכסף והם לא כאן מאהבת המשחק.
שלח תגובה
  • נושאים דומים
    תגובות
    צפיות
    הודעה אחרונה