• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מהדורה 4 חדשות הכרוז מכשפי החוף מציעים בחינם את מצודת צלמוות!!!

יאי!
מהלך מגניב בהחלט מצד מכשפי החוף, שכמעט מפצה על זה שהם משכו את ה PDF's :)

אז כל מי שרוצה לנסות את מה' 4, מוזמן לבקר באתר שלהם ולהוריד את חוקי ההתחלה מהירה והן את ההרפתקה המלאה :) ההרפתקה מיועדת לדרגות 1-3, והיא תספיק בקלות לאיזה 5-6 מפגשים, די והותר זמן כדי שתכירו את מה' 4. (ומי שרוצה לקרוא סקירה על ההרפתקה, מוזמן לעשות את זה בפונדק)

http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/4news/20090428

בהחלט מדליק. תמיד טענתי שהרפתקאות אומנם מוכרות על הפנים, אבל הן המפתח לשכנע אנשים חדשים לשחק במשחק חדש. ואולי זה גם יגרום לאנשים להציץ בהרפתקה מוכנה לפני שקוטלים את הרעיון :eek:rcteeth: - יותר הרפתקאות, יותר טוב!
במיוחד מדליק שמסתבר שמכשפי החוף עשו מקצה שיפורים להרפתקה, פירוט קצר מEnworld:
On The Road - I think the kobolds' positions have been reworked.
A1 - Kobolds' positions reworked
A2 - Kobold skirmisher became Kobold slink
A3 - Dragonshields became Denwardens, Irontooth's Dual Axe must be against separate targets.
A4 - Motivations reworked, Halfling Slinger became Kalarel's Apparition
Area 8 - new stats for Sir Keegan, Skill Challenge reworked
Area 16 - Traps reworked
Area 19 - Deathlock Wight replaced with Shallowgrave Wight. Lots of skeleton minions. Skill Challenge added. Thing In The Portal is now a hazard. Two magic items added to Kalarel and the Wight.

בהחלט כל הכבוד שככה גם משדרגים את ההרפתקה על הדרך.
עכשיו רק צריך לחכות שכוכבי-כסף יתרגמו לעברית וישחררו כ PDF חינמי :eek:rcwink:

עד כמה שיש לי בעיות עם הזאב הלבן, אבל הם עושים את זה כל הזמן, ובלי להפסיק למכור PDF-ים. אני חושב שלכל שיטה שלהם יש הרפתקאה חינם עם חוקים מהירים. ויש גם מספיק חברות אחרות שעושות את זה.
ככה שעם כל הכבוד, זה לא "וואו,איזה מגניב, איזה נדיבים הם" אלא "וואו, טוב באמת שנזכרתם".

ODDin אמר/ה:
עד כמה שיש לי בעיות עם הזאב הלבן, אבל הם עושים את זה כל הזמן, ובלי להפסיק למכור PDF-ים. אני חושב שלכל שיטה שלהם יש הרפתקאה חינם עם חוקים מהירים. ויש גם מספיק חברות אחרות שעושות את זה.
ככה שעם כל הכבוד, זה לא "וואו,איזה מגניב, איזה נדיבים הם" אלא "וואו, טוב באמת שנזכרתם".
מהתרשמות שלי, ואני מודה שלא הלכתי ובדקתי אחת-אחת, בימינו זה לא "יש מספיק חברות שעושות את זה", אלא שזה נהפך לסנטדרט. כיום, כבר כמעט מפתיע למצוא חברה שאין לה איזשהו סוג של חוקי התחלה מהירה או גרסה חינמית (לכל הפחות בכל האמור לחברות שמייצרות ספרי בסיס ולא רק הרחבות לשיטות של חברות אחרות).

ניטפוק תרגומי:
Shadowfell = צלמוות? זה תרגום רשמי של כ"כ, או שזה תרגום שלך, Oldman?
כי Fell זה הר (במקור מילה נורדית, שנכנסה גם לאנגלית דרך התושבים הגאלים מהאי מאן). אם כבר, זה צריך להיות "מצודת הר הצל", או משהו כזה.

אם כבר, זה לא באמת להרוג - זה יותר להפיל בכוונה תחילה (כמו שכורתים עץ) - העברית קצת דלה מידי מכדי לתת את הנואנס המדויק.

עריכה: תסתכל גם על הצורה. באנגלית, לא מבצבעים הלחמות בין שם עצם לפועל בצורה הזו, אלא רק בין שני שמות עצם.

זה גם להפיל וגם להרוג, לפי וובסטר (נאמר מפורשות kill :)).
אני מסכים איתך שאם הם היו רוצים להשתמש במילה הזאת ככה היה צריך לעשות Fellshadow או משהו כזה (צל קטלני!). אבל מה אני יודע.

אודין, זה לא הרפתקה ראשונה בחינם... פשוט בניגוד להרפתקאות Quickstart רגילות שהן קצרות ו/או עם חוקים מופשטים זה הרפתקה מלאה.. שלא לדבר על מוצר פיזי.
אי אפשר להשוות את זה ל Treasure of Talon Pass, שזה באמת וואן-טיימר בסיסי או תשע ההרפתקאות שניתן להוריד חינם באתר של מכשפי החוף (כי שלושת הגליונות הראשונים של דאנג'ן זמינים לכל דורש).
אז יש הרפתקאות, פשוט אני חושב שזה מעל ומעבר מבחינת איכות/כמות לעומת חברות אחרות/ההיצע שלהם עד היום.

חזרה