• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חדשות הכרוז משחק הלוח טליסמן חוזר בגרסה חדשה!

טליסמן, משחק הלוח הקלאסי שמיועד ל 2-6 שחקנים ומדמה בעצם הרפתקאה חוזר בגרסה חדשה של Black industries. המשחק תורגם בעבר לעברית אם כי כעת (אני חושב) הוא כבר אינו נמכר יותר.
הגרסה החדשה תכלול את החוקים המוכרים אך גם אופציות חדשות, כמו גם שידרוג כולל של מראה המשחק. הוא יצא לאור ב-אוקטובר 2007.

אחד מהמשחקים החשובים בהיסטוריה, אם לא החשוב שבהם.
בגדול, אתה הרפתקן שמסתובב לך באיזה ארץ לא ברורה, נלחם במפלצות, צובר חפצים ומתחזק, כדי להגיע לכתר הציווי (של איזה מכשף שנעלם) ולהפוך למלך של הארץ הזו.
למעשה, כל הכיף במשחק זה ההרפתקאות. יש מלא מפלצות, מקומות מיוחדים, קלפי אירוע ו12 דמויות שונות.
אני קונה את הגרסה המחודשת ברגע שהיא תצא.

בסדר, אהבתי את המשחק כשהוא יצא, וזה היה עוד לפני שהתחלתי להשתתף במשחקי תפקידים, למעשה את כל מה שעושים שם אתה יכול לעשות באפשרויות מגוונות הרבה יותר במשחק תפקידים. דמויות מגוונות עם אישיות, חפצים רבים, הרפתקאות מגוונות ולא להגיע למישור/שדות כל 2 תורות.
וכתר של איזה מכשף בסיום? בינינו לא הייתי מתנגד לאיזה עתק טוב, זו הרפתקה אחת עם סוף אחד - לא מגוון.
נחמד, אבל לא בשבילי, זה ייזכר בתור נוסטלגיה טובה וזהו.

shay5525 אמר/ה:
אחד מהמשחקים החשובים בהיסטוריה, אם לא החשוב שבהם.
בגדול, אתה הרפתקן שמסתובב לך באיזה ארץ לא ברורה, נלחם במפלצות, צובר חפצים ומתחזק, כדי להגיע לכתר הציווי (של איזה מכשף שנעלם) ולהפוך למלך של הארץ הזו.
למעשה, כל הכיף במשחק זה ההרפתקאות. יש מלא מפלצות, מקומות מיוחדים, קלפי אירוע ו12 דמויות שונות.
אני קונה את הגרסה המחודשת ברגע שהיא תצא.

אין ספק שהמשחק תפס מקום יפה בפינת הנוסטלגיה הישראלית. לי בטח אין שום דבר רע להגיד עליו - אבל לדעתי אתה מגזים או סתם ציני.

המשחק מעולה, ואם כבר עוסקים בבאגים שהיו לגרסה הישנה וצריכים לשפר- זה איזון בין הדמויות! כשאנחנו שיחקנו תמיד הוצאנו את הנזיר ומגדת העתידות מהמשחק, כי פשוט לא היה כיף לשחק נגדם(שלא להזכיר בכלל את הטרול). בגרסה החדשה, לדעתי, BL צריכים לאזן בין הדמויות והיכולות שלהן כדי ליצור גיוון, ולא מדרג של מי יותר חזקה.

כמו שוולפי אמר. כולם רבים על מגדת העתידות, והטרול לא הכי טוב בשום דבר (כאילו, ג'יזס, הוא אפילו לא הכי חזק פיזית...). אני אפילו לא רוצה לחשוב מה היתה המהדורה שלפני...

קריאה לאיזון!

האיזון הוא הבעיה הכי קטנה של המשחק.
הבעיה האמיתית שלו היא שהחוקים לא מספיק חזקים ולא מנוסחים בצורה טובה מספיק כדי להגן על המשחק עצמו מפני שחקן עם נשמה מכוערת שרק מחפש לכופף אותם.

Ogmios אמר/ה:
הבעיה האמיתית שלו היא שהחוקים לא מספיק חזקים ולא מנוסחים בצורה טובה מספיק כדי להגן על המשחק עצמו מפני שחקן עם נשמה מכוערת שרק מחפש לכופף אותם.

לא מסכים. עיוות החוקים הוא חלק אינטגרלי ומאוד חשוב מהמשחק.
(צחוק צחוק, אבל אחרי כמה משחקים הוא מתחיל לשעמם והויכוחים מחיים אותו)

פלאפי אמר/ה:
איך קרה שהוא הצליח כל כך?
שמעתי עליו רבות. מישהו פה שחקן וותיק שיכול לספר על חוויותיו?
או יכול להפנות אותי לגוגל? XD
לה שיחקת אף פעם?
בושה! ממך ציפיתי ליותר.

להיפך, זה מה שעושה את המשחק לאסטרטגי (הרבה יותר מאשר להחליט אם ללכת ימינה או שמאלה).

אני, למשל, דואג תמיד שיהיו לי שתי פרדות לפחות.

אגב, הגמד לא חלש. 3 עוצמה ו-3 מיומנות זה לא רע, ויש לגמד כמה יכולות שהן מאוד יעילות במחוז השלישי (ובשער).
הטרול, לעומת זאת, בהחלט חסר תועלת- 1 מיומנות, למען השם! 3 עוצמה! היכולת היחידה שלו יעילה רק במשבצת אחת על לוח המשחק!

הנזיר ומגדת העתידות הם ללא ספר חזקים משאר הדמויות. אצלנו הן תמיד בחוץ (אלא אם אלו שני שחקנים, נזיר נגד מגדת עתידות).

בכל זאת היינו משחקים אני וחברים שלי טליסמן גם אחרי שהכרנו את משחקי התפקידים.
הדרך שבה הפכנו את העסק לטיפה יותר מעניין היא ליצור עיסקאות אחד עם השני, הסכמים ובריתות וכמובן ניסינו לעשות את זה עם הכי הרבה שחקנים שאשפר, כי זה כיף שיש הרבה...
למרות הכול לא הייתי מחייה את התקופה וקונה את המשחק החדש, אני עוד דבק בהודעה הקודמת שלי...

S.D.Gat אמר/ה:
הדרך שבה הפכנו את העסק לטיפה יותר מעניין היא ליצור עיסקאות אחד עם השני, הסכמים ובריתות וכמובן ניסינו לעשות את זה עם הכי הרבה שחקנים שאשפר, כי זה כיף שיש הרבה...
רגע, זה לא איך שאמורים לשחק?
תמיד עושים הסכמים. גם אם אין את יום השוק, אפשר לזרוק דברים על הרצפה בשביל מישהו אחר, או לא לתקוף\לשדוד מישהו שהפך לצפרדע, בתמורה לטובה ממנו (שהוא יחסל את השד שמפריע לך לעבור לאנשהו, לדוגמה).

the Nerubian אמר/ה:
פלאפי אמר/ה:
איך קרה שהוא הצליח כל כך?
שמעתי עליו רבות. מישהו פה שחקן וותיק שיכול לספר על חוויותיו?
או יכול להפנות אותי לגוגל? XD
לה שיחקת אף פעם?
בושה! ממך ציפיתי ליותר.
הא??? אני שמעתי על זה לראשונה מאיזו שיחה בין שני אנשים לפני שנה, ושוב פעם כאן בפורום. אני לא מכיר אף אחד שעדיין משחק בזה, ואף פעם לא ראיתי איך לוח של זה נראה...
עד היום לא ידעתי שזה בכלל משחק נפוץ (כנראה שחיפה זה לא חלק מישראל.. :rolleyes: ).

gambakupu אמר/ה:
Ogmios אמר/ה:

לא מסכים. עיוות החוקים הוא חלק אינטגרלי ומאוד חשוב מהמשחק.
(צחוק צחוק, אבל אחרי כמה משחקים הוא מתחיל לשעמם והויכוחים מחיים אותו)

ניצול ציני של החוקים הוא חלק מכל משחק.
הבעיה בטליסמן היא שהחוקים שלו כ"כ שבירים, ששחקן טוב יכול לשחק תור בודד במשך 5-10 דקות, מה שבד"כ משאיר את השחקנים האחרים להירדם או להתחיל לבדוק מה יש בטלוויזיה.

אז אני רואה שאני לא היחיד שהיה מוציא את הטרול, הנזיר ומגדת העתידות מכלל שימוש...
נתקלתי לראשונה בטליסמן אצל חבר כשהייתי בן 8 או סביבות הגיל הזה, במשך שנתיים היינו משחקים בזה בלי סוף, כשעברתי דירה לא שמעתי ממנו עוד וגם לא ראיתי זכר למשחק עד לפני שנה בערך כשיצא לי לשחק בו שוב אצל חברים בישוב בו אני גר. לצערי גיליתי שלמרות שהמשחק עודנו מעניין וכייפי, התבגרתי רבות מאז והבנתי שהוא פשוט כבר לא אותו הדבר. החוקים פשוטים מדי מכדי לעורר עניין אמיתי או לעודד חשיבה מאתגרת ועיצוב לוח המשחק נע בצורה מגוחחת בין ריאליסטיות (הרי ישנה ממלכה וישנו נהר מפריד וכו'...) לבין גרסאתו הסוריאליסטית של מונופול (הממלכה מרובעת ובנויה ממסגרות!).

לסיכום, אני מעדיף להעביר את זמני עם משחקים חדשים יותר ומרתקים פי כמה, כמו 'משחקי הכס' למשל.

מסכים עם פיטפינד. בז'אנר משחקי ההרפתקה (לצבור אוצרות לדמות, לחזק אותה, להסתובב באופן חופשי בעולם פתוח) יש לא מעט משחקים שעוקפים את טליסמן בסיבוב, וחבל לבזבז עליו את הזמן כשיש כל כך הרבה משחקים טובים יותר שם בחוץ. היתרון היחיד של טליסמן הוא העברית, וזה ממש לא יתרון רציני במיוחד.
גם נקווה שטליסמן 4 יהיה באמת כפי שהמפתחים אומרים, דור חדש.

חזרה