תוקן הבאג של שליחת ההודעות
פירוט נוסף בנושא כאן: בעיות בשרת ודרכים אפשריות לפתרון

פאראדוקס סוגרים את הזאב הלבן

חדשות על משחקי תפקידים וגם משחקי לוח חדשים: משחקים לוהטים שיצאו לאור בארץ ובעולם, ספרים חדשים בעברית וגם תרגום של משחקי לוח, ארועים וכנסים בארץ ועוד. לשעבר חדשות ציון (The Zion Herald)
שלח תגובה
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 16 נובמבר 2018, 22:48

לפני מספר שעות פרסמה חברת פאראדוקס, חברת משחקי מחשב וגם החברה-האם של הזאב-הלבן, הודעה על הסגירה בפועל של White Wolf ואיחוד הפונקציות שלה אל תוך Paradox. White Wolf | News

הטריגר לכך היה שבספר החדש של ומפייר מה' 5, על הקמירליה, מחנות הריכוז להומואים בצ'צניה מופיעים כסוג של "פייק ניוז" שהערפדים המציאו כדי לגרום לכולם לפחד מהאיסלם ולתת כיסוי לפעילות הערפדים במדינה. בהתאם הספר ייערך בדגש על הפרק הזה. במקביל, כל פעילות ההוצאה לאור של ספרי עולם האפלה תעבור לידי זכיינים - חשוב לציין שכבר היום רק המה' ה-5 הייתה בפרסום עצמו של הזאב הלבן והיתר היה של חברת Onyx Path Publishing.
זה לא השערוריה הראשונה שהזאב הלבן החדש ועולם האפלה החדש נתקלו בהם, אלא כנראה הקש ששבר את גב הגמל... ולבוסים בפאראדוקס נמאס מהשטויות של הזאב הלבן.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
מנחה: פאת'פיינדר (מורדי הגיהנום - מערכה של פאת'פיינדר)
משחק: מבוכים ודרקונים 5 (גלגול גורלי), משחקי לוח בכל הזדמנות :)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 17 נובמבר 2018, 08:30

12233.jpg
12233.jpg (40.18 KiB) נצפה 225 פעמים
إذا رأيت نيوب الليث بارزة فلا تظنن أن الليث يبتسم
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 17 נובמבר 2018, 10:59

TF? לא הבנתי מה קרה פה. היו כל כך הרבה תלונות על הקטע הזה בספר? ממתי חברת משחקים מחויבת לסטנדרטים עיתונאיים? לא נשמע שזה הסיבה העיקרית למהלך, בטח יש גם עניין כלכלי.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 17 נובמבר 2018, 14:49

לזאב הלבן יש היסטוריה ארוכה של ביצוע מעשי סדום ספרותיים בכל מיני אירועים היסטוריים. מסע הצלב הראשון? קונספירציית ערפדים! ג'ינג'יס חאן? איש זאב ! וכן הלאה וכן הלאה. לפחות עם מלחמת העולם השנייה הם לא העזו להתעסק (למרות שהוציאו את ספר ההרחבה השנוי במחלוקת לרוחות רפאים במלחמת העולם השניה).

אז כשהם הציגו רדיפת הומוסקסואלים בצ'צ'ניה כחלק מקנוניית ערפדים כזו או אחרת ועניין מפוברק, זה כנראה עיצבן יותר מידי אנשים. מצחיק שהאדג'לורדים של ומפאייר פתאום נמצאים באותו צד עם השמרנים שמתנגדים לפוליטיקלי קורקט ובטוחים שמשחקי תפקידים יהפכו אותך לעובד שטן עם נטיות להתאבדות ולגייזיות.
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 17 נובמבר 2018, 15:44

המפקד האלמוני, אתה טועה ומטעה. כבר לפני ~15 שנה, ההחלטה הרשמית של החברה (והנכונה) היא לא להציג אירועים של החיים האמיתיים כאלמנט משחקי. למשל, לא להציג את השואה כקונספירציה של ערפדים וכך גם לגבי 11 לספטמבר. הצעקה קמה כאן, כי נראה כשזה מגיעים מחנות ריכוז להומואים לצ'צניה פתאום המדיניות הזו כבר לא תקפה.
אני גם לא מדבר על הטיעון המוזר שלך שמנסה לקשור את לעבודת שטן.... זה גם טיעון שנראה שלקוח משנות השמונים או התשעים ולא רלוונטי כלל למצב התחביב היום בארצות הברית.

פלאפי, אתה סתם בקונספירציות, ואין קשר לסטנדרט עיתוני. אני מניח שאם חברה הייתה מפרסמת משחק תפקידים שבה הפוגרומים ביהודים בא"י בשנות ה-30 כהמצאה של פייק ניוז של כוחו שטניים שמסתתרים בא"י לא היית מצפה ל"סטנדרט עיתונאי" כדי לפסול את זה.

התגובה הקיצונית לכאורה נובעת משני טעמים
- פרשייה כזו גורמת לזעם בקרב שחקנים וגורם להרבה שחקנים לא לקנות את המוצרים שלהם. באמת לא מבין איך אתם מפספסים את הנקודה הבסיסית שמוצר שמעצבן אנשים הוא לא מוצר שנמכר טוב וקופצים למחוזות אחרים.
- הצוות הנוכחי בזאב הלבן כבר עשה כמה פאשלות כאלו. זו חברה-בת של Paradox שהיא חברה גדולה ומוכרת. לאף מנהל אין סבלנות לעובד שכל פעם מצליח מחדש לעורר שערוריה וליצור לו כאב ראש. מנהלים לא אוהבים להתעסק בכיבוי שריפות. בפעם הראשונה ניחא, בפעם השנייה פשוט בועטים את העובדים האלו החוצה. וזה מה שקרה כאן.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 17 נובמבר 2018, 15:49

אני חושב שהבעיה העיקרית היא פשוט שמדובר בנושא אקטואלי. "too soon" מה שנקרא. אם היו עושים את זה עוד איזה 30 שנה (אחרי שהמצב הנוראי בצ'צ'ניה כבר לא קיים יותר, מה שאני מקווה שיקרה כמה שיותר מוקדם) אז לאף אחד לא באמת היה אכפת. אבל כרגע, זה פשוט נושא רגיש מדי, וזה ממש מגעיל להשתמש בו בשביל בוסט קטן במכירות. לגמרי מבין את ההחלטה של פאראדוקס לסגור את הזאב הלבן.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 17 נובמבר 2018, 15:53

The oldman כתב:
17 נובמבר 2018, 15:44
המפקד האלמוני, אתה טועה ומטעה. כבר לפני ~15 שנה, ההחלטה הרשמית של החברה (והנכונה) היא לא להציג אירועים של החיים האמיתיים כאלמנט משחקי. למשל, לא להציג את השואה כקונספירציה של ערפדים וכך גם לגבי 11 לספטמבר. הצעקה קמה כאן, כי נראה כשזה מגיעים מחנות ריכוז להומואים לצ'צניה פתאום המדיניות הזו כבר לא תקפה.
שים לב שהתכוונתי ל"אירועים היסטוריים" - בפעם האחרונה שקראתי אותם (די מזמן), היו להם לא מעט מוצרים שהציגו קונספירציות ערפדים מאחורי כל מיני אירועים שהיו מספיק רחוק בעבר. וגם את ההיסטוריה האמיתית הם די נטו לשנות או סתם לחפף.

הטענה שלי בקשר ל"עבודת שטן" היא שלפי מה שהספקתי לראות בחטף, היו מי שנחלצו להגנת הזאב הלבן בכך שהם משתמשים בצורה לא-קורקטית באירועים הנוגעים לקהילה ההומוסקסואלית, עם היבבות הרגילות של "פוליטיקלי קורקט והומואים מרושעים פוגעים בחופש הביטוי והיצירה!" - יבבות שבדרך כלל מזוהות עם שמרנים שבימים כתיקונם לא אוהבים את חופש הביטוי והיצירה במשחקי תפקידים כי זה עדיין חשוד בעיניהם כהתנהגות ליברלית חשודה הנגועה בעבודת שטן והתרחקות מערכים נוצריים.

אישית, לא נראה לי שיש כאן צנזורה "רשמית" כלשהי, אלא דווקא פעולה של כוחות השוק - מי שכותב מוצרים כאלה, נתפס כאדג'לורד מעצבן ובניגוד לניינטיז זה פוגע במכירות.
סמל אישי של משתמש
פלאפי
The Three Headed Archmage

שליחה על ידי פלאפי » 17 נובמבר 2018, 17:16

הגבתי כאן בלי להבין לעומק את הסיפור, והדיון שהיה בפייסבוק וגם מה שכתבת כאן יותר הבהיר מה באמת קרה. אין לי בעיה עם זה שמנהלים של חברה לא רצו לחפור לעצמם בור יחצני אז הם פיטרו עובדים שגרמו לכך. גם אין לי בעיה שיש אנשים שלא רוצים לקנות מוצר ספציפי של וומפייר בגלל שמופיע בו אלמנט סיפורי כזה (אני לא רואה סיבה לקנות וומפייר באופן כללי כי זה שיטה משעממת, אבל זה לא קשור).
אני כן חושב שהמקרה הספציפי כאן לא קשור למוסר של החברה המערבית הליברלית, אלא למוסר הספציפי של מספר מצומצם של פעילים קולניים וההחלטות של כמה בכירים בפאראדוקס.
The oldman כתב:
17 נובמבר 2018, 15:44
פלאפי, אתה סתם בקונספירציות, ואין קשר לסטנדרט עיתוני. אני מניח שאם חברה הייתה מפרסמת משחק תפקידים שבה הפוגרומים ביהודים בא"י בשנות ה-30 כהמצאה של פייק ניוז של כוחו שטניים שמסתתרים בא"י לא היית מצפה ל"סטנדרט עיתונאי" כדי לפסול את זה.
שאלה דומה לגבי איך היינו מגיבים אם היה מדובר בארוע הסטורי שקשור ליהודים עלתה גם בפייסבוק, ושם לא הגבתי כי ישר הייתי נסקל באבנים. אבל נראה לי פה אפשר להגיד את דעתי בלי לקבל על הראש - גם אם זה היה אירוע שקשור ישירות ליהודים או לישראל, לא הייתה לי שום בעיה עם זה. אם מכניסים את הנראטיבים של וומפייר תחת חופש ספרותי, אז לדעתי לחופש ספרותי אין גבולות והכל תופס, לא משנה כמה פוגעני או מרושע.
עם זאת, חופש ביטוי אכן לא משמעו לחופש מהשלכות, ואם עובדים בחברה החליטו לכתוב דברים שידעו שיגררו תגובה שלילית מהקהל ונזק לחברה, הם לא צריכים להיות מופתעים שהם פוטרו. אני לא חושב שהמעשה עצמו פסול מוסרית משום בחינה, אבל הוא כנראה נעשה בלי יותר מדי טקט. נראה לי שעדיף להם ללכת ולכתוב את התוכן שהם רוצים לקהל המצומצם שכן מוכן לצרוך אותו.
למה פלאפי? כי זה פאפי! (כל הזכויות לשם "פלאפי" אינן שמורות וכל מי שקורא הודעה זו יכול להשתמש בשם זה בחופשיות, אך אם אכן ייבחר להשתמש בשם הנ"ל, צפה לתוצאות חמורות מעורך דיני – מיצי!).
סמל אישי של משתמש
The oldman
The Rainbow Archmage
יצירת קשר:

שליחה על ידי The oldman » 17 נובמבר 2018, 18:25

@המפקד האלמוני אני יודע שפעם הזאב הלבן היו חברה מאגניבה ולא היה להם בעיה גם לגעת בנקודות רגישות. אבל כמו שכתבתי זה ממש לא המצב היום, בייחוד שבפועל הזאב הלבן כבר נסגרה לפני כמה שנים ונפתחה מחדש רק לאחרונה. לכן לצטט מעשי עבר לא רלוונטי.
בנוגע לבולט השני - אתה מבין שלצטט טרולים מחו"ל זה לא מקדם את הדיון בשום אופן. בכל מקום יש אידיוטים. גם לקשר את זה לשמרנים זה מוגזם. יש תמיד אנשים הזויים. ועדיף פשוט לא להאכיל אותם (במקום לייבא אותם לכאן)
ומסכים שזה בהחלט פעולת השוק, זה גם מתחבר למה שפלאפי כתב, בנוגע לכך שאם זו הייתה חברה קטנה וזניחה, בבעלות הכותבים, אז כנראה שזה לא היה זוכה לתהודה ובוודאי לא לסגירה שלה.

בנוגע לשאלה של ארוע הסטורי שקשור ליהודים, לי אישית זה לא היה מזיז יותר מדי כדי שאתחיל לזעוק באינטרנט, אלא אם זו הייתה חברה מרכזית (למשל מכשפי החוף). אבל זה כמובן היה גורם לי לא לרצות לרכוש את המוצר, אז הם היו מפסידים אותי כלקוח. אבל כן, יש מקום לחופש ספרותי - כל עוד זה לא עובר להשמצה ו/או שקרים (וכיו"ב). למשל משחק הקלפים Secret Hitler | Board Game | BoardGameGeek שבו חלק מהשחקנים הם ליברלים וחלקם הם פשיסטים וצריך לעצור את היטלר, מבחינתי יש לו את כל הזכות להתקיים כמשחק. אבל אישית, אני לא מתכוון לשחק בו או לרכוש אותו.
באותו אופן, אפילו קצת קשה לי לשחק במשחק היסטורי של מלחה"ע ה-2, כי מישהו צריך לשחק את הנאצים. אבל יש המון משחקים כאלו בשוק וזה ממש לא מפריע לי.
בעלים, הפונדק הוצאה לאור
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 17 נובמבר 2018, 19:05

לצטט מעשי עבר זה בדיוק מה שזה - נותן לך רקע וקונטקסט.

והטרולים והשמרנים - זה סתם אירוני. שכתיבה אדג'ית שבדרך כלל מעצבנת שמרנים פתאום זוכה להגנות עם הרטוריקה שבה שמרנים משתמשים.
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 17 נובמבר 2018, 20:49

אלודמן, נקסטורל - באמת העניין הזה רגיש מדי. זה לא מסע הצלב מלפני אלף שנה, זה מההווה. ואם הם היו מתעסקים עם השואה במובן של הכחשה כמו שהם עשו להומואים בצ'צ'ניה הייתי מחרים אותם (הרי מה שהם אמרו זה שמחנות הריכוז בצ'צ'ניה לא היו ולא נבראו אאל"ט). ההחלטה לסגור אותם מוצדקת לגמרי, ולו רק כי הם פוגעים במכירות.

המפקד - לא הבנתי מה יש לך מהאדג'ים פה (ובכללי)
סמל אישי של משתמש
המפקד האלמוני

שליחה על ידי המפקד האלמוני » 17 נובמבר 2018, 21:00

אביעד כתב:
17 נובמבר 2018, 20:49
המפקד - לא הבנתי מה יש לך מהאדג'ים פה (ובכללי)
זה יותר קטע היסטורי. בשנות התשעים, ומפאייר הייתה הבחירה מס' 1 של כל הילדים המיוחדג'ים. הם אמרו "אני לא משחק דיאנדי מעפן, אני משחק משחק עמוק ומיוסר!" אלא שמכיוון שעד חמש דקות לפני זה הם שיחקו מו"ד, אז קרו כל מיני דברים מוזרים - כמו למשל שבמקום לאסוף בונוסים וחפצי קסם לקוסם שלהם הם התחילו לאסוף הפרעות נפשיות וטראומות לערפד שלהם - וכל המרבה הרי זה משובח. היו גם מי שהגדילו לעשות והתלבשו בשחור, גידלו שיער ארוך ו/או זקן מחודד, ובהשראת סרט הפולחן הקצת-הומואי "ראיון עם הערפד" גם טרחו לפזר כל הזמן רמיזות על זהותם המינית האניגמטית בעוד שהם היו סטרייטים לגמרי.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 02 דצמבר 2018, 03:25

לא רואה את הביג דיל.
זה משחק של פנטזיה אפלה.
צריך לתבוע את וורנר ברוז כי בסרט החדש של הארי פוטר היה רפרנס לפצצת אטום?

זה מטופש.
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 02 דצמבר 2018, 08:59

אני לא מקיר לא את המשחק ולא את החברה אז אני לא יכול להגיד יותר מדי עליהם.
בכל מקרה הגישה שלי אומרת שאתה יכול לעשות מה שאתה רוצה כל עוד אתה עושה את זה לכולם.
אני בסדר אם משחק שלוקח את עלילות הדם למקום ערפדי כל עוד אותה חברה לוקחת את הג'היד ואת הכנסיה למקום רע.
הבעיה היחידה שיש לי היא הבחנה בין במי "בסדר" לפגוע ובמי "לא בסדר" לפגוע.
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 02 דצמבר 2018, 09:58

tkhag1 כתב:
02 דצמבר 2018, 08:59
אני בסדר אם משחק שלוקח את עלילות הדם למקום ערפדי כל עוד אותה חברה לוקחת את הג'היד ואת הכנסיה למקום רע.
אתה שם לב שהדבר שאתה עושה לעלילות הדם (ואני מניח שאתה רוצה לומר שהיהודים הם הערפדים ולא להאשים בזה את הכנסיה, למרות השימוש במונח עלילות) אינו הדבר שאתה לא עושה לגי'האד ולכנסיה? את עלילות הדם אתה לוקח למקום ערפדי ואת הג'יהאד והכנסייה אתה לוקח למקום רע.

לענייננו - חולק עליך. יש דברים שלא בסדר לעשות לאף אחד ויש דברים שהבעייתיות בהם היא האפליה. מובן שדברים יכולים אך לא חייבים להיכלל באחת מן הקבוצות הנ"ל או בכולן גם יחד, אבל יש צורך להבחין בין המקרים.
במקרה שלנו למשל זה די בעייתי להציג את מחנות הריכוז להומואים בצ'צ'ניה כ"פיינק ניוז" כי ההומואים לא אוהבים את זה. אם הם היו בסדר עם זה תאמין לי שלא הייתי מתנגד לזה בשום צורה ואופן (אלא אם כן הייתי מודע להשלכות אחרות המצדיקות התנגדות, אם כי גם ככה לא אכפת לי מאיזו חברת בת שמוציאה מוצרים ומצהירה כי אין הם משקפים את המציאות כפי שברור לכל בר דעת הקורא בהם ולו שורה בודדת, במיוחד שאיני מהקבוצה שנפגעת מזה וגם אין פה משום הפרה של הצדק האונברסלי לראות עיני.)
שלח תגובה