• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

צלליו של בן השמש [כל המקומות נתפסו]

סטטוס
נעול לתגובות.
הקדמה: ההרפתקאה נערכת בקלדאריה. היא קשורה להרפתקאה "שירת הברבור", אבל איננה בגדר הרפתקאת המשך שלה .
ההרפתקאה מיועדת ל 4-5 שחקנים רציניים (רולפליירים טובים, לא מאנצ'קינים), בעלי יכולת השקעה והתמדה. אין דרישה מוקדמת להיכרות על קלדאריה, אבל השחקנים יתבקשו לקרוא מספר מועט של דפים באתר (לא יותר מדי) כדי להבין את ההרפתקאה כמו שצריך.

קצב: כל שחקן נדרש לממוצע של 2 תגובות ביום, במקרה הדחק תגובה אחת. התגובות צריכות להיות מושקעות ועם רולפליי של הדמות, ולא תגובות טכניות בלבד. מי שלא יכול לעמוד בכך, שלא ירשם. אני מתקדם פעם-פעמיים ביום, לפי העניין.
דמויות יסופקו על-ידי. מי שמכיר את קלדאריה/יש לו רעיון מצויין לדמות אחרת, יכול להציע לי להכניס אותה - אבל רק דמויות *ממש* טובות יתקבלו בדרך הזו.

טיזר:

ארמון השמש, היכל הבילויים הגדול שבלב רובע המעיינות שבבירת הידרוסט, עלה באש; הלהבות התמרו לגובה עצום, כתומות-ירקרקות, ומילאו את השמיים באד עכור ומצחין. מאות רבות של שומרי-עיר, חיילים ואזרחים נאבקו באש המלחששת ברשעות, בעוד מרכבות הכהונה שועטות בזו אחר-זו ברחובות עיר הבירה מוכת ההלם, מפנות פצועים וניצולים מן האסון.
האנשים ניצבו בפאתי הרובע בפנים חיוורות, בוהים באש המוזרה כאחוזי הלם; פועלים קשי-יום ומאובקים, ג'נטלמנים במעילים וצילינדרים הדורים, ליידיס בוכיות, נערים רוכלים וחיילים סמוקים מזעם. הכל הסכימו, כי מזה מאה שנים, מאז מלחמות הרדיקלים, לא ספגה האימפריה מכה שפלה וכואבת כל-כך.
והאלונקות העטופות שחור הוסיפו לזרום, ועימן השמועות; כת דתית קנאית תקפה את היכל השמש, בדיוק כאשר נערכה שם הופעה יוקרתית, אליה באו מאות מהצעירים העשירים ובני-הטובים רודפי התענוגות של העיר; נערות אחוזות היסטריה שנסו מן האש סיפרו בבכי קורע לב על פרשים רעולי-פנים, שירו חיצים בוערים לכל עבר, ורמסו את הבורחים בפרסות סוסיהם; מכשפים נוראים הצועקים השבעות בשפה זרה... וגרוע מכל, על ג'נטלמן מדרגה גבוהה, הידרוסטי מבטן ולידה, ששיתף פעולה עם הכת הרצחנית וארגן את ההתקפה.
"לא יכולים להשפיל את האימפריה שלנו ככה! מאות... מאות הרוגים..." צעק סוחר עב-בשר, מנופף אגרופים "מישהו חייב לשלם!"
"ילידים מטונפים, עובדי-שמש, פראים ארורים!" הסכים איתו גבר מהודר בצילינדר.
"הילדות שלי, בבקשה, הילדות שלי בפנים..." יבבה אשה בשמלה כחולה, נאבקת חלושות בשני שומרים במדים צהובים שעצרו אותה מלהתקדם הלאה, אל תוך ההיכל שהפך לגהינום; ובעברו השני של הרחוב, כבר החלו פועלים ונוודים לנופף במקלות ובכלי עבודה, נוהמים באורח מאיים.
"זה אשמת הפקידים, זה!" צעק אחד מהם בקולי קולות, בעוד אלונקות שחורות נוספות חוצות את הרחוב, ומרכבה נוספת שועטת לדרכה, הרכב מצליף בסוסים, צועק ומזרז בקול צרוד ומבוהל.
"זה הבן הצעיר של הדוכס סאוות'וואש..." עבר לחש בקרב השומרים החמושים והקהל מאחוריהם "גם הוא וגם אחותו מתים... חתכו את הבחורה לשניים עם גרזן..."
מעברו השני של הרחוב, החלו הפועלים והנוודים להתקדם; מוטות ברזל, צבתות וקלשונות מונפים בידיהם.
"אתם יודעים איפה הילידים המסריחים גרים, אה בחורים?"
"לשרוף אותם באש!"
"על כל איש שלנו, לקחת מהם עשרה!"

* * *

לורד אלריקהארן הלם באגרופו על השולחן, לא מרוצה כלל ועיקר מדבריו של האדמיראל הזקן סטילראו.
"מה פירוש הדבר, שהבן שלי לא מקבל פיקוד?" רעם "המשפחה שלי, מזה עשרים וחמישה דורות, הם אנשי צבא מבטן ומלידה... לא היה דור, שבן אלריקהארן לא פיקד על גייסות חמושים למען האימפריה והדור הזה..."
"יקירי..." ניסתה ליידי אלריקהארן להתערב, אולם נדמה היה, כי קולה לא נשמע.
קצין הצי הזקן, אדמיראל סטילראו, הפליט עוד עיגול עשן אל חלל האוויר, ואזי הוציא את מקטרתו בשלווה מפיו.
"ידידי הותיק" אמר "אתה היודע, שלמפקדי הצבא של הוד מלכותו יש די והותר צרות על ראשם... הטבח הנוראי הזה לפני שבועיים, וכעת ידיעות כי עובדי-השמש במערב מתמרדים כנגד האימפריה; הם שכרו פרשים אוטורים מהערבה, ושבטים מאסקארים מן היער, ומעל כולם עומד נביא השקר ההוא, שמכנה עצמו "בן השמש":. אם יריבים אחרים של האימפריה ינצלו את העניין, המושבות שלנו יהיו בסכנה והבן שלך... איך לאמר זאת... נו טוב, לכל הרוחות" גידף "אני מעולם לא הייתי אדם עדין במיוחד. הבן שלך הוא לוחם טוב אולי, אבל בכל האמור בפיקוד, הוא אפס שחצן וחסר כשרון..."
"כיצד אתה מעז?" פניו של הלורד נראו כעת כמו עגבניה בשלה.
"יקירי, אנא ממך!"

* * *

הנרייטה לוסטון שלחה מבט מופתע בקמע הזהב הקטן שהניחה הסיירת על השולחן.
"האם את בטוחה שמיס אסטפורד הצליחה להוריד את זה מאחד המכשפים שארגנו את הטבח בארמון השמש?" שאלה, סוקרת בפקפוק את המדליון הזהוב הקטן שהניחה הסיירת הנוקשה בפניה.
פאולין סטארלייט הנהנה.
"אליזבת לא היתה משקרת, לא בדברים כאלו... וכאשר מצאתי אותה, היא היתה לאחר קרב לא קל, ופצועה קשה. היא הרגה לפחות עשרה מן הבהמות הקנאיות ההן בארמון, ואכן, הורידה את הדבר הזה ממכשף שהרגה... אחד מאלו שירו את כדורי האש..."
הנרייטה הנהנה בקדרות; ממלמלת מספר מילים, החלה ידה לזהור באור כחול חיוור, מאירה את הסמלים המוזרים על הקמע הקטן.
"מעניין... הרבה זמן לא ראיתי כזה... או ליתר דיוק, זה כמו דברים שראיתי לפני הרבה שנים, רק... כמעט במהופך. אני מוכנה להמר על כך, שזה סמל מיסטי שנועד ליצג אפוקליפסה".
"מתאים למדי לתוקפים" הסכימה פאולין "וכעת, הצבא המלכותי יפליג מערבה, אל רצועת האמתיסט, למחוץ את המורדים של "בן השמש"... ומשום מה, הדבר הזה אינו מוצא חן בעיני... היי!" הוסיפה ברוגזה, מסלקת את החתול הלבן שניסה לטפס על השולחן "רד מכאן, מרבד שעיר וטפש שכמוך, לפני שאבעט אותך כל הדרך אל פח האשפה" הוסיפה, לא קולטת את החיוך הקטן שהסתמן בזוית שפתיה של הנרייטה.
לאחר רגע, הרצינה ליידי לוסטון והוסיפה.
"אני חושבת שאני זוכרת פעם אחת בה ראיתי סמל דומה... חתום על מגילה הזויה, שנכתבה בדמדומיה של אשה גוססת. מגילה שנעלמה מיד לאחר מותה".
"חזון גלוריה!" נדהמה פאולין.
שתיקה כבדה ירדה על החדר הקטן; לאחר רגע, משהופר השקט, היה זה על-ידי שליח מהודר שנכנס, קד בנימוס, ומנער את האבק מן הצילינדר שלו.
"ישמור קודור!" מלמלה הנרייטה לוסטון, מביטה בהזמנה האישית שהונחה על שולחנה. לורד אלריקהורן הנכבד עורך בביתו שברובע העסקים היידראו-סיטי ארוחה חגיגית, לציון חג ההכתרה... והוא מזמין אישית את ליידי לוסטון הנכבדה לנכוח, כאורחת כבוד.
"מוזר" אמרה פאולין "גם אני קיבלתי הזמנה כזו בדיוק... לקנות שמלת ערב מאוסה, בדיוק התענוג החלומי שדמיינתי לי" מלמלה בבוז.

* * *

ההרפתקאה מתרחשת בקלדאריה, באימפריה ההידרוסטית; האימפריה זועזעה בשל טבח אכזרי שביצעה כת דתית במרכז הבילויים של עיר הבירה, "ארמון השמש"; עד כה, נמנו כמעט 500 הרוגים, מעל 100 מהם צעירים עשירים, בנים למשפחות מכובדות ובעלות-כח. זמן קצר לאחר מכן, ברצועת האמתיסט במזרח, שבו עובדי השמש להתמרד כנגד האימפריה, מובלים בידי דמות כריזמטית של נביא או מכשף, הטוען כי הוא בנה של אלת השמש; אנשי גרילה מן הדרום, לוחמים מאסקארים מן היערות ופרשים אוטורים אכזריים מצויים בדרכם להצטרף אל המרד, מאוחדים כולם בשנאה לאימפריה של הוד-מלכותו. הצבא ההידרוסטי הכריז על גיוס, והצי ההידרוסטי עומד לשאתו אל מעבר לים, בכדי לדכא את המרד במושבות.

ובינתיים, האפלה שבפנים מעמיקה... משהו רע עומד באוויר.

המשחק יתמקד בלורד רוג'ר אלריקהורן הצעיר, לוחם נצר לבית אצולה צבאי עתיק, שאביו מנסה להפעיל את כל קשריו לארגן לו משרת פיקוד... למרות שרוג'ר הצעיר פשוט שחצן וחסר כשרון פיקודי... אולם מהן קטנות כאלו, כאשר יש קשרים במקומות הנכונים?
אביו של רוג'ר, שמודע לחסרונותיו של בנו, מנסה לגייס חבורה של אנשים בעלי נסיון, שיקיפו את בנו ויפצו על חסרונותיו, והוא מוכן לשלם הון תועפות לאנשים הנכונים.
השחקנים ישחקו את לורד רוג'ר הצעיר, וארבעת האנשים שנשכרו ללוות אותו בתור קצינים מקצועיים, "אל התהילה והנצחון".

ארבע דמויות יצורפו בהמשך, אחת (הנרייטה לוסטון) שמורה, והאחרות חופשיות לבחירה.

הדמויות המוצעות בראשי פרקים:
פאולין סטארלייט - סיירת, חניכה של פנימיית יוקרה שנטשה את עיר הבירה בכדי לשרת כקצינה בגבול הצפוני הקפוא, והוחזרה ל"חופשה" מאולצת, לאחר שכמה מחבריה בגדוד נהרגו בידי ענק כפור, והיא עצמה נפצעה.

http://members.pundak.co.il/world/bigor/chars.html#_ליוטננט_פאולין_סטארלייט

ויליאם גולדראד, ה"ילד הרע" של החבורה.
http://members.pundak.co.il/world/char/goldread.html

דולגו פינהול
הוביט קוסם שמנסה מספר שנים, לשווא, להשתלב בחברה הגבוהה של עיר הבירה, נבחר בידי הלורד הצעיר עצמו, פחות בגלל כישורי הכשפים שלו, ויותר בגלל כשרון הבישול המצויין בו הוא ניחן (הלורד הצעיר "חולה" על המאפים הכפריים המתוקים שלו).

סרן קנט מק'הורלי - קצין מזדקן, מנוסה וזועף, ששירת עשרים שנה בצבא הוד-מלכותו, עד שפרש לטובת שירות במשמר העיר... טעות עליה הוא מצטער מאד, משום שהמשמר המפונק והמושחת יצא לו כבר מן האוזניים. דמות קלאסית של איש-צבא ותיק, מפוכח, מריר ובעל לשון מהירה (ולא תמיד מעודנת).

הנרייטה לוסטון - הדמות שמורה עבור Celime Volkana.

[ זה רק פירוט ראשוני - רקע יותר טוב לדמויות שיבחרו יועלה אחר-כך. מי שמעוניין בדמויות 'עבר' שפורסמו בהרפתקאות קודמות, כגון מית'רינג סילדייל, אליזבת אסטפורד, השופט הוקריץ' ואחרים, מוזמן לנסות את מזלו ]

ׁ

אנוויאטאר, אם אפשר להשתתף, אשמח לשחק בתור דולגו פינהול (יש לי חולשה לדמויות נמוכות :D ), אם תוכל להפנות אותי למקורות לגביו, אשמח.

-גדיל-

מידע כללי על רובע היסמין בהיידרקרון ועל ההוביטים שחיים שם ניתן למצוא כאן:

http://www.members.pundak.co.il/world/jasminq.html

אני אנסה לאתר מידע נוסף בהקדם (אני חושב שיש לי היכנשהו טיוטה של ערך על דולגו).

עוד מידע על מאבקי הכוחות "בעולם ההוביטים ההידרוסטים", תוכל למצוא כאן

http://www.members.pundak.co.il/world/goldawnq.html

בתת-ערך על משפחת בלוסומדייל ועל "מלחמת עלי העישון".

אני אולי אקח את פאולין, למרות אני לא בטוח אם אני יודע איך להפעיל וכד'...
אני אדבר איתך כבר

אני ארצה לשחק את סרן קנט מק'הורלי , אני מאוד רוצה לבחון זוויות משחק חדשות.
כמו כן אשמח יותר אם תהיה ביכולתך להראות לי את דמותו באחת מן הפגישות הבאות ( אני לא יכול לדעת מה קורה עם האי מייל שלי ... ).
אם לא אז נסה לשלוח לי אותו למייל...
שוב , אם תוכל להביא לי אותו לחוג זה יהיה הרבה יותר נוח...

הערה חשובה (ולא, זה לא רמז לאף-אחד): רשימת השחקנים לא נסגרת בשיטת "כל הקודם זוכה", אלא לפי מספר קריטריונים אחרים - כך, ששום דמות לא נתפסה עד שאני אודיע את זה בהודעה רשמית
בהנחה כי יותר מאדם אחד ירצה דמות מסויימת, אני אבדוק מי מהשחקנים מסוגל טוב יותר להתחבר אליה, ואחליט לפי זה.

גם אני היתי רוצה לשחק את סרן קנט מק'הורלי אבל איני יודע דבר וחצי דבר על קלדאריה.
היתי שמח לשחק דמות שלא יודעת הרבה גם היא על העולם אבל זה לא מיתחבר אם אף אחת מהדמויות...
אז היתי שמח לקישורים למקורות מידע.

בתודה
עדי.

ב"מי שמעוניין בדמויות 'עבר' ... מוזמן לנסות את מזלו" אתה מתכוון שאתה תגיש אותן לבחירה בעצמך או שעל המעוניין להגיש לך בקשה בנפרד?

Envinyatar אמר/ה:
לא צריך להגיש בקשה מיוחדת, פשוט לכתוב תגובה עם הדמות שאתה מעוניין לשחק אותה.
אז אני אהיה מעוניין לשחק עם הוקריץ'.

אגב, אני צריך לכתוב סיבה לכך שהדמות שבחרתי מעורבת?

יתכן ואבקש מחלק מהשחקנים, בעיקר כאלו שמתמודדים על אותה דמות, לכתוב סצנה מסויימת כתגובה לסצנת הפתיחה שתועלה לקראת סוף השבוע.

לפני שאגבש את דעתי, אני רוצה שתהיה לי רשימה סגורה של אנשים שרוצים לשחק (כנראה אני אסגור אותה ביום ה'-ו'), ואז אפרסם מי התקבל, עם איזו דמות.

טוב, לאור ההודעות בפתיל והודעות פרטיות, מה שמסתמן הוא כך:

1. Celima Volkana - תשחק את הנרייטה לוסטון. [ מקום שמור מהתחלה ]

שני השחקנים הבאים היו היחידים שביקשו דמויות שהן עקרוניות למשחק, ולכן התקבלו מיד:
2. Uncletas - ישחק את דולגו
3. Evening Star - ישחק את פאולין סטארלייט.

Zakenfine: אני מאד מעוניין שתשתתף, אבל לא עם סנדרין, אלא עם דמות אחרת (עדיף מאד דמות של גבר) מהדמויות של ההרפתקאה/הרפתקאות קודמות.

Zakenfine, Exploring mage, הלדין, עדי קרטס, Saruman - שכל אחד מכם יבחר לו דמות שהוא רוצה (אם לא עשה זאת) ושלא נתפסה, ושיכתוב לי בהודעה פרטית עד מוצ"ש קטע רולפליי של הדמות בדרך הבאה - הדמות עומדת בתוך הקהל שצופה באסון ברובע המעיינות (כפי שהוא מתואר בטיזר) - אני רוצה קטע שמתאר את המחשבות וההתנהגות שלה, ומה שהיא היתה רוצה שיקרה, לפי האופי וההשקפה שלה. שני אלו שיכתבו את הקטעים הטובים ביותר יכנסו אל תוך ההרפתקאה.

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה