• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שיר של אש ושל קרח, פרק ג' [ הסתיים ]

סטטוס
נעול לתגובות.
דיאנה

ההמלטות מהאי החרב נייטקראו היתה קלה, קלה יותר מאשר חששה דיאנה; כאשר הצליחה ראיניס להשתלט על המלחים המבוהלים ולהנחות אותם בהרכבת הרפסודה, עמדה שעה מוזרה של דמדומי-שחר מוקדמים. הגאות קצפה בעוז על סלעי האי ועל המפרצונים הנסתרים הנכנסים אל חורבות הטירה האנדאלית. הערפל היה כל-כך סמיך, עד כי דיאנה העייפה התקשתה להחליט, האם הם שטים על פני הים, או בין העננים. לא היה כל סימן לספינותיהם של אנשי הברזל, כאשר נישאה הרפסודה בכבדות על פני זרמי הגאות, והאי נעלם במהירות בעלטה מאחוריהם.
אז, מקץ שעה שנראתה כנצח, החלו שתי צורות גבוהות להזדקר מולכם, הולכות ומתגבהות; דיאנה זיהתה מיד את העמודים הרחוקים שראתה, כאשר התקרבו לאי לראשונה; אולם כעת, השיטה ראיניס את הרפסודה ממש אל בין שניהם, ודיאנה יכולה היתה לראות אותם לפרטי-פרטים: כל אחד מהם נישא לגובה של מאה רגל, כמעט, מעל פני היד, גופם עשוי אבן אפורה כהה, שנראה היה כי יד הזמן והגלים לא יכלה לה; אולם הדבר שמשך את תשומת ליבה של דיאנה במיוחד היה הכותר: בראש כל אחד מהעמודים, פוסל דרקון פורש כנפיים. הפסל הקדמון עשה את מלאכתו כה טוב, עד כי היא דימתה בנפשה כי בכל רגע, יכו הדרקונים בכנפיהם העצומות ויתעופפו מן העמודים והלאה. מעבר להם, לא נראה דבר, מלבד צעיפי עלטה מוזרים, זהובים-אפרוריים.
אלא שראיניס הזדקפה מלוא קומתה, ונשאה את ידה מול הדרקונים.
דיאנה יכלה רק להאזין לטון קולה, כאשר שבה ראיניס ונשאה השבעה בואליריאנית עתיקה; לרגע, נראתה לה ראיניס גבוהה יותר, צופנת עוצמה אדירה עד לאין שיעור, וכוכב של אור זהוב זורח מתוך ידה, מבליח על העמודים והגלים הזועמים סביב.
אזי, כמו בתשובה, נשמע רעם עמום, מרוחק; נדמה היה לדיאנה, כי עיני הדרקונים נדלקו באודם עז, ועשן נפלט מפיהם הפעור; אזי, נישאה הרפסודה במהירות אל בין העמודים, נעה אל תוך מה שנראה כמסדרון אין-סופי של מיים ואד; חרף רצונה של דיאנה, גברה עליה עייפותה, והיא נרדמה אין-אונים על הקרשים הקשים.

* * *

כאשר התעוררה, לא היה זכר לדרקוני האבן ולערפל; מעליה, ראתה את סר האריס עומד וצופה אל האופק האפלולי; עמדה שעת ערב מוקדמת, ודיאנה לא ידעה האם ישנה יום, או שבוע, והאם כל ארועי המבוך העתיק היו מציאות או חלום.
"זה מוזר" מלמל האביר הזקן, ידו מגרדת בעצבנות את האריה השואג החרוט על קסדתו "הכוכבים...הם כאילו שינו מקום לגמרי".
"לא לגמרי" ענה קולה השליו של ראיניס מקדמת הרפסודה "אנו שינינו מיקום... אם תביטו נכחם, נכבדי, תראו את אורותיה של מעלה מלך..."
הקברניט לשעבר התרומם על ברכיו, מלקק את שפתיו בפחד.
"אבל..." גמגם "אבל... זה לא יתכן, גברתי... הפלגנו מערבה מווסטרוז, ועכשיו הים הצר שממזרח..."
ראיניס חייכה "הביטו בעצמכם".
ואכן, נראה כי החוף כולו, במרחק של מילין אחדים ממכם, זוהר באלפי מאורות קטנים; באור האחרון שעומד עדיין במערב, יכולה היתה דיאנה לזהות מיד את הגבעה הנישאת, ועליה אחד המקומות המפורסמים ביותר בכל ווסטרוז: המבצר האדום, מקום משכנו של המלך רוברט לבית בארתאון.
"חתרו לכיוון שפך הבלאקוואטר" הורתה ראיניס, מחווה בידה "עדיף יהיה, אם ננחת בשקט". היא מטעימה, מחווה בראשה לעבר האשה זהובת השער, שעודה חסרת הכרה, כעת עטופה בגלימות כהות.
חרף העובדה כי העיר נראתה כה-קרובה, עברו שעות ארוכות, והחשיכה היתה מוחלטת, עד שחשתם סוף-סוף אדמה מוצקה תחת רגליכם. ראיניס הוציאה שקיק מלא בדרקוני זהב, ושילמה ביד נדיבה למלחים; הללו הודו לה, ומיהרו לכשול לעבר האורות הנוצצים; לדיאנה, לפחות, נראה היה כאילו הם מהופנטים.
אזי, מקץ רגע, מפנה ראיניס את מבטה אליכם.
"הגיעה שעתנו להפרד" היא אומרת "מסע ארוך ואפל מחכה לי כעת, ואין הוא סובל דיחוי, לא לאחר מה שראיתם באותו מקום ארור. הוכחתם עצמכם מעל ומעבר, נכבדי, מעל ומעבר למה שציפה לורד טיווין, ירום הודו" נדמה כי היא מחייכת באירוניה "לא נותר לי, אלא לאחל לכם מזל והצלחה... ולתת בידכם מזכרות קטנות, תשורה על מאמציכם, וזכר לשופרות המפחידים ולעלילת הגבורה בחשיכה, שלא תחרז בשיר"
ראיניס נותנת לאולריק ולהאריס, בזה אחר-זה, תליונים קטנים וירקרקים, הנראים מעוצבים בדייקנות כמו עליו של עץ-ברזל צפוני.
"שמרו עליהם" היא אומרת "הם מעשי ידיהם של ילדי היער שהוצאו מן האפלה, ואין רבים כמותם כיום".
כעת, ראיניס פונה אל דיאנה, ופורעת בחיבה את שערה.
"ואת, פרחחית קטנה מבית פריי" היא אומרת "אני מאחלת לך, בכל לב, כי תשארי פרחחית חסרת דאגות עוד ימים רבים. הנה" היא מניחה טבעת כסופה-חיוורת, קטנה, בכף ידה של דיאנה. הטבעת נראית ישנה מאד, ולהפתעתה של דיאנה מעוצבת כראשו של זאב בלהות, שעיניו אבני אודם זהירות.
"ימים רבים נצרתי אותה עימדי" היא אומרת, ונראה כאילו עצב ישן ננסך בעיניה "אולם הגיע העת כי תמצא לה אדון חדש... מי יתן ותמצא במהרה את האצבע הנכונה" היא אומרת, נשמעת מהוהרת ועגומה. אזי, היא פונה אל דזמונד.
"ובידך" היא אומרת "אני מפקידה, ככל הנראה, את המתנה היקרה מכל" היא מחווה בידה אל האשה המכורבלת בגלימות.
"שמור עליה מכל משמר" היא אומרת, לופתת את ידו בחוזקה; הבזק כחול מפחיד חולף בעיניה "ואני מתכוונת, מכל משמר... יהיו רבים, רבים מאד שירצו לפגוע בה לרעה. אינני יכולה לענות לכם, מהי חשיבותה... אולם ליבי אומר לי, כי היא רבה מאד. אל תקרב אותה אל המלכה ואנשיה" היא אומרת "ומעל לכל" קולה נעשה כמעט מפחיד "הרחק אותה מטירת דרגונסטון, בכל מחיר!"
אזי, היא נסוגה צעד אחד לאחור, ופניה חוזרות להבעה השקטה הרגילה שלה.
"ורצוי יהיה" היא מוסיפה "שלא תתרברב בלהב הואלריאני שאתה נושא... חותם בית לאניסטר טבוע בו, ואחד מן האמיצים באריות קיפח את חייו ומת מוות אומלל בנסיון להשיג אותו. איני צריכה לפרט יותר, מה יקרה כאשר יוודעו הדברים לאוזן הלא נכונה".

"המשיכו במעלה הנהר" היא מורה מקץ רגע, ומעבירה לידכם שקיק "יש כאן די דרקוני זהב בעבורכם לתקופה ניכרת. אני אינני נזקקת להם בדרך שמצפה לי כעת. אשוב, ככל הנראה, עם רוחות הסתיו" היא מוסיפה, ופונה ללכת. באותו רגע, האשה חסרת ההכרה פולטת שיעול, וזעה קלות על הקרקע, פותחת עיניים ירוקות מקסימות, מלאות פחד.
"ה...היכן אני?" היא ממלמלת, נאבקת להזדקף לישיבה, שערה הזהוב זוהר ברכות לאור הירח שהחל מטפס מעל הים במזרח.

"נוחי," אומר דזמונד לאישה המכורבלת, "את בסדר יקירתי, את איתי, ועם שאר חבריי."
לעזאזל, דזמונד אומר לעצמו, עכשיו, שראיניס הולכת, מי יגן עלינו מפני מה שראינו שם?
דזמונד אוחז בידה של סרסיי (OOC: יש לה שם אחר? או שזאת פשוט סרסיי... מ... מקום אחר).
"הליידי," הוא קד עמוקות, "המשימה, הייתה... ובכן, מסובכת, אבל מזלנו שהיית איתנו. שהשבעה ישמרו עלייך. וגם האלים העתיקים."
"אני חייב למצוא מקום שבו... סרסיי תוכל לנוח בשקט, הרחק מעינים מחפשות," הוא אומר לחבריו, "אתם מוזמנים לבוא איתי לאחר שאמרתם את ברכותכם לגבירה ראיניס."

"הליידי!" הוא קורא אל ראיניס.
"האם אלינו לדווח לריבון את מה שראינו?, או שמע תעשי זאת את?" הוא אומר בזמן שהוא מדמיין את הפרצוף שיעלה על טיווין כשישמע שהם מצאו אישה שנראית בדיוק כמו בתו.
ואז הוא שם את ידו על כתפו של דזמונד בחוזקה "כדאי שתשמור אליה טוב..." הוא לוחש לו.
"היה שלום לך הליידי" הוא אומר אל ראיניס ומניד את ראשו לאות שלום "מי ייתן שדרכינו יפגשו".

"הליידי" אולריק כובש את פניו בקרקע ומגרד את עורפו, "הייתי אומר לך לשמור על עצמך, אבל אני יודע שאת תעשי זאת במילא. ובכל זאת: דרך צלחה, הזהרי ומי ייתן ונפגש שוב" הוא נאנח ומחייך "אני רק מקווה שאני אדע לשמור על עצמי"

ooc: וולקאנה, כאשר תגיבי, את יכולה להתייחס למעשיה ודבריה של דיאנה מתחילת הסצנריו (כולל עוד שאלה אחרונה לראיניס, אם את רוצה).

ic: ראיניס שולחת מבט תקיף בהאריס.
"אל תעשה זאת, סר" היא אומרת, קולה שקט ומתוח "אתה עשוי להעמיד את האשה הזו, ואת כולכם בסכנה איומה... מה גם שלורד טיווין אינו מצוי כעת במעלה מלך. אזי, היא פונה אל אולריק.
"אני בטוחה שתסתדר, כל עוד תשמור על עירנות, ולא תתקרב לעורבים המשוטטים" היא אומרת, ומעבירה יד בחיבה על מצחו ולחיו.
"הייתי לוקחת אותך עימי, אולם דרכי מוליכה כעת אל בין צללים, טירוף ואפלה.תחילה לאשסאי, ואחר-כך... למקומות גרועים יותר".
היא רוכנת על האשה זהובת השער, שתחילה נרתעת מעט, אולם אז מתרצה, כאשר ראיניס נוגעת במצחה ולוחשת משהו בשפה זרה.

"אם תזדקקו לנשק ושיריון, חפשו רב-נפחים בשם טובהו מוט" היא מוסיפה "אמרו לו, שהגבירה ראיניס שלחה אותכם. אשתדל לשוב עם רוחות הסתיו. היו שלום!"
היא מסתובבת ומתרחקת במהירות. גלימתה הכחלחלה מתנופפת ברוח הערב, ועד מהרה היא נבלעת. נדמה לכם, שהיא נעצרת במרחק ומביטה בכם, מניפה את קצהו הבוהק של המטה שלה פעם אחרונה לאות פרידה, ואז היא נעלמת.

בעודם מפליגים בין הדמויות דיאנה הביטה בהם בהערצה איזה סיום לשיר שלי... היא זימזמה מנגינה מוכרת למחצה משחילה חצאי חרוזים פה ושם עד אשר העיפות גברה עליה.

לעבור כזה מרחק, איך? היא חשבה לעצמה בזמן שהם הגיעו לחוף. ןהמלחים... אני חיבת לברר עליה יותר!.
לאחר חלוקת המתנות היא מסובבת את הטבעת הכסופה בין אצבעותיה סטארק, מעניין.... "תודה!" היא אומרת, ובכל ליבה מתכוונת לכך. היא שולחת מבטים מסוקרנים גם אל התלוינים שדזמונד ואורליק קיבלו נבדוק אותם אחר-כך.
"הליידי!" היא צועקת אחרי ראיניס, מתכוונת לשאול אם מותר לה לספר על מסעם ולהשמיט את החלקים המסוכנים היא עלולה לומר לא. "דרך צלחה!" היא מוסיפה במהירות ומנופפת אליה.
היא פונה אל האישה בהירת השער "משהו שתזדקקי לו מידית הליידי, אה, מה הוא שמך?"

"שלום לך, סאנדרין." אומר לה דזמונד, מחייך, "אני סר דזמונד אסטרן, אלה הם ידידיי, אני אתן להם להציג את אצלם."
הוא מחייך מאוזן לאוזן, "האם את עייפה, הליידי?"
זו סרסיי, אבל זו לא היא... מוזר... אבל היא יפה בדיוק כמו סרסי, ואולי יותר נחמדה.

סאנדרין מחזירה לך מבט, נראית כחוככת בדעתה.
מקץ רגע, היא מזדקפת לעמידה, ומניחה את ידה בידו של דזמונד.
"אני קצת עייפה, סר. ו... אני מודה לך שאתה כה חביב אלי" היא אומרת, עיניה סוקרות את האורות באופק "זו מעלה מלך?" היא שואלת בקול חלש עדיין, אך הפעם יותר סקרני ממפוחד.
"עוד לא הייתי אף-פעם במעלה מלך..." היא אומרת, בקול חלש יותר, היא ממלמלת לעצמה "למרות שחלמתי עליה מדי פעם".

"זו אכן מעלה מלך," דזמונד עונה לסאנדרין, "אבל לצערי, לא נוכל לבקר באתריה יותר מדי."
אני חייב למצוא מקום שבו נוכל לנוח, דזמונד אומר לעצמו.
"הליידי," הוא אומר שוב לסאנדרין, "אני חושב שעלינו למצוא מקום בו תוכלי לנוח." הוא פונה לשאר חברי הקבוצה, "אנו חייבים למצוא פונדק שבו נוכל לנוח, גם אנו וגם סאנדרין. אלא אם כן אתם לא רוצים לבוא איתי."

"דיאנה פריי" היא אומרת עם חיוך אני צריכה איזה תואר לעצמי, הממ... דיאנה פריי הנועזת! נחמד....
"לא ביקרת אף פעם במעלה מלך?" דיאנה שואלת הפתעה מזויפת בקולה "הריי זו עיר נהדרת! בטח תרצי לבקר בה" ואם את לא, אני כן. "יש שם הרבה דברים לראות... ולנוח בהחלט יהיה רעיון טוב"

אולריק מבליע פיהוק.
"אני אולריק" הוא אומר בקול קצת מחוספס, סוקר את סאנדרין בעייפות "ה..ליידי".
פיהוק נוסף נפלט מפיו.
"אנ'לא יודע מה איתכם, אחים, אבל אני מת לחוש מזרון רך מתחת לגב שלי אחרי הקרשים הארורים האלו..." עיניו נעות בחמדנות, והוא מלקק את שפתיו.
"אבל קודם, כוס... לא, קנקן קטן ונחמד של יין קיץ, וחריץ גבינה, כן... חריץ גבינה טרי ודשן. אני בטוח שהעיר מתפקעת ממעדנים".
עיניו שבות ותועות לעבר דרקוני הזהב החדשים באמתחתו.

אף פעם לא היו לי כל-כך הרבה דרקוני זהב הוא מהרהר, קצת בנוגות ועכשיו כשיש לי, הדבר היחיד שאני חושב עליו זה אוכל... אבל מילא. רעיונות חדשים יבואו אחרי שאתפוס תנומה טובה

סר האריס נוטל את ידה של סאנדרין ומנשקה בנימוס.
"אני סר האריס קנינג מחבל המערב, ולכבוד הוא לי לארח לך לחברה, הליידי" הוא אומר באדיבות, אם כי מעט נוקשות משתרגת בקולו.
אזי, בהנמכת קול, הוא מעיר לדזמונד.
"כדאי שנשים פנינו העירה ונחפש את אדומי הגלימות" הוא אומר "שנינו עדיין משרתים של בית לאניסטר..." מבטו תועה שוב אל עבר סאנדרין, נעשה נבוך קצת "אני חושב שהגבירה ראיניס הגזימה קצת. הנערה נושאת את השם וואטרס... היא ללא ספק ממזרה של אחד הלאניסטרים, ולא יותר. מדוע שלורד טיוויון או סר ג'יים ירצו לפגוע בה?"
'הו, הלוחם, עזור לי להבין מהי חובתי ולבצע אותה' הוא מהרהר, נבוך 'כיצד יכול אביר לפעול באורח ראוי, אם אין הוא יודע מהי חובתו?
ובקול הוא מוסיף.
"אולריק צודק. השעה מאוחרת ואנחנו עייפים כולנו. הייתי מציע למצוא פונדק ליד שערי העיר, ולדחות את ההתלבטויות למחר".

"דעתי הצנועה" אולריק אומר, "היא שאני ודיאנה נקח את סאנדרין לפונדק, ואתם שניכם תדווחו לממונים עליכם." הוא מתמתח שוב "ולמחרת נקרע את העיר" הוא מחייך. תמיד דיאנה מצליחה למשוך אליה צרות, והפעם אני הולך להנות מהן עד הסוף. "כמובן, נצטרך להסתיר את פניה של סאנדרין. זה לבטחונך בלבד הליידי" הוא מוסיף במהרה "עצותיה של ראיניס, מוטב שנעקוב לפיהן"

"אתה לא יכול לקחת אותה לפונדק לבד?" דיאנה אומרת לאורליק ואז מוסיפה במהירות, "לא שאני מתנגדת ללוות אותך הליידי..." היא עוצרת לכמה שניות לבחון את התגובות של השאר ואז ממשיכה "בכל מיקרה, אני רק הולכת לבדוק דבר או שתיים, אני עיפה ורוצה לישון כמו כולכם." היא מביטה אל ווטרס "למען האמת, לא נראה לי שמישהו יחשוב שהיא סרסיי אם היא לא תלבש ביגדי מלכות ותתן להם להסתכל עליה יותר מידי..." היא מביטה עליה יותר מקרוב "אני מקווה בכל מיקרה..."

סאנדרין לא שמה לב במיוחד אל דיאנה או אולריק; מבטה ממוקד בדזמונד, נבוך, מפוחד... אבל גם קצת מפתה.
"אהה... אני מודה לך שאתה כה טוב אלי, סר" היא אומרת "אף פעם לא חשבתי שיהיה לי אביר אמיץ שיגן עלי" היא אומרת, קולה נעשה מתוק עוד יותר, וידה נוגעת בדזמונד, כאילו במקרה.
"גם אני רוצה להכנס למעלה מלך" היא מוסיפה לאחר שניה "הממ... אני חלמתי הרבה על העיר הזו, כאשר אסאהראד היה כולא אותי בצריח שלו" היא אומרת, העצב שב ונוטף אל תוך קולה.

"טוב דיאנה, נשאיר את שני אלה לבד" הוא מניד בראשו לעבר העיר. "נמצא מקום טוב לישון ולהשתכר בו"

"ואני" אומר האריס קנינג, שם יד תקיפה על כתפה של דיאנה "הייתי מאד מעוניין שלא לראות אותך מתרוצצת לבד בחושך, פרחחית קטנה... ולפי המבט הזה שלך, זה בדיוק מה שאת מתכוונת לעשות. נראה לי, שכדאי שתשארי לידינו, עד שנוכל למסור אותך בבטחה לידי אחד האבירים מבית פריי"
הוא מתנשף.
"אני עייף, ואין לי כוח לתגרות רחוב ושאר צרות... לדעתי, כדאי שנמצא את הפונדק הקרוב ביותר ונשתקע בו. מחר בבוקר נחליט מה לעשות".

למסור בבטחה לאביר מבית פריי?! אותי?! הא! שרק ינסה. היא נראת מאוד לא מרוצה מההערה בנושא מסירתה, שפתיה נקפצות והיא מאדימה קלות. "לאף-אחד מהם לא יהיה זמן בשבילי, אתה יודע." לא שקר מוחלט.
"אבל בינתיים, בא נלך לפונדק הקרוב. לפחות תרשה לי לשבת לשתות משהו או שישר תשכיב אותי לישון עם סיפור לילה טוב?" וכשאתה תלך לישון, אני אצא החוצה, טיפש.

"לא כדאי שנתמהמה פה יותר מידי" הוא מסתכל סביב בחשדנות.
"עברנו דרך ארוכה מוטב יהיה שנלך למצוא מקום לנוח ועדיף כמה שיותר מהר" 'לפני שבת פריי כבר תסבך אותנו בעוד אח מן הצרות שלה'
הוא מושיט את ידו אל סאנדרין ושואל בקול רך יותר "שנלך הליידי?"

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה