אין סודות שקטים - הרפתקה בת'רוס (מו"ד 5) פתיל הרשמה

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
nuriel

שליחה על ידי nuriel » 16 ספטמבר 2020, 17:08

lonewolf
ספוילר
הצג
מצוין. תעדיף שאני אשאל שאלות כדי לפתח את הדמות או שתעדיף להשאיר אותה בצורה הזו? ככה או ככה, לגמרי בחירה שלך.

בכל מקרה, רק תסביך אחד עם העולם עצמו. בין מלטיס לאקרוס שוררות יחסי ידידות וסחר פוריים, וסביר להניח שחוגי הפילוסופיה הפתוחים של מלטיס לא יסרבו לקבל אדם בגלל שהוא אקרוסי. אוסיף על כך ואומר, שגם אילו אחד מהגזעים היותר פרימטיביים או מאלו שנמצאים במלחמה עם מלטיס היו ניגשים בבקשה להצטרף לאחד מבתי הספר הפילוסופיים, קרוב לוודאי שהדרישות ממנו לא יעלו על אלו של מלטיאנים, ואפילו אומר שיש סיכוי טוב יותר עבור בן לגזע כזה להתקבל, מתוך הרצון של המנהלים והמורים של בית הספר ללמוד על התרבות של בן הגזע ועל הלך הרוח שלו.
גרגויל
ספוילר
הצג
אחלה. ההסבר שלך נשמע לי טוב, ומעניין אותי לדעת אם המסירות שלו לאירואס משפיעה על האופי שלו.
בכל מקרה, הרעיון של הטקס קצת מוזר. למה שמוגיס ירצה לתת לנבחרו של אירואס לנצח כסימן לזה שהוא מאוכזב מהשבט? מוגיס הוא אל של טבח ושל מלחמה, אך אין דבר יותר מורגש אצלו מהתשוקה להרוג את אירואס, עדיף תוך כדי ביזויו ברמות הגדולות ביותר. ברגע שהשבט שולח את נבחרו של אירואס בקרב, הם בעצם יוצרים מעין טקס של סגידה לאירואס, שזה דבר המנוגד לעקרונותיו של מוגיס. מה אתה אומר?

מכאניקה:
ספוילר
הצג
ייעוד ידוע-מראש
מוות מיועד – יש לך יתרון להצלות ממוות.
קשה להרג – כאשר אתה יורד ל0 נק"פ אבל לא נהרג, אתה יכול לרדת לנק"פ 1 במקום. לאחר שאתה משתמש ביכולת הזו, אינך יכול להשתמש בה שוב עד שתסיים מנוחה ארוכה.

בלתי-פגיע
עמידות הבלתי-פגיע – כאשר אתה סופג נזק, אתה יכול להשתמש בתגובה כדי לגלגל ק12. הוסף את מתאם החוסן שלך למספר שגולגל, והורד את הנזק בתוצאה. לאחר שאתה משתמש ביכולת הזו, אינך יכול להשתמש בה שוב עד שתסיים מנוחה קצרה או ארוכה.

מינוטאור
העלאת ערך יכולת – ערך הכוח שלך עולה ב2, וערך החוסן שלך עולה ב1.
גיל – צחמינוטאורים גדלים ומתבגרים באותו סדר גודל כמו בני אנוש.
נטייה – למינוטאורים שעזבו את החומות של סקופוס יש את ההזדמנות להיות חופשיים מהתרבות והם נוטים לכאוטיות, בעוד אלו שנשארים בתוך הפוליס והשלטון העריץ שלה נוטים לסדר.
גודל – גובהם הממוצא של מינוטאורים הוא מעל 1.80 מטר, ויש להם מבנה חסון. הגודל שלך הוא בינוני.
כאן מוצגת הדרך לקבוע את הגובה והמשקל שלך אקראית, החל מגלגול מתאם הגודל:
מתאם גודל – 2ק8
גובה – 1.62 מטר + שלוש פעמים מתאם הגודל שלך
משקל – 87.5 קילו + (2ק6*חצי ממתאם הגודל שלך)
מהירות – מהירות ההליכה הבסיסית שלך היא 30 רגל.
קרניים – הקרניים שלך הם נשק קפא"פ טבעי, שאתה יכול להשתמש בו כדי לקיים התקפה בלתי חמושה. במידה ואתה פוגע איתם, אתה מסב נזק חודר השווה ל1ק6 + מתאם הכוח שלך, במקום הנזק המוחץ הרגיל עבור התקפות בלתי חמושות.
הסתערות ונגיחה – מיד לאחר שאתה משתמש בפעולת המאוץ בתורך וזז לפחות 29 רגל, אתה יכול לקיים התקפת קפא"פ עם הקרניים שלך כפעולת בונוס.
קרניים מנפצות – מיד לאחר שאתה פוגע ביצור עם התקפת קפא"פ כחלק מפעולת ההתקפה בתורך, אתה יכול להשתמש בפעולת בונוס כדי לנסות לדחוף את המטרה עם הקרניים שלך. המטרה חייבת להיות במרחק 5 רגל ממך ולא גדולה ממך ביותר מקטגורייה אחת. אלא אם היא מצליחה בהצלת כוח כנגד ד"ק השווה ל8 + תוסף השליטה שלך + מתאם הכוח שלך, אתה דוחף אותה 10 רגל ממך.
נוכחות מרשימה – יש לך שליטה באחת מהמיומנויות הבאות לבחירתך:איום או שכנוע.
שפות - אתה יכול לדבר,לקרוא ולכתוב במדוברת ובמינוטאורית.
nav666
ספוילר
הצג
אחלה. לא הבנתי כל כך מה הקשר בין הטרגדיה שהיא חוותה לנקמה לכאורה, שהרי הנקמה לא קשורה כהוא זה לחיילים אקרואנים. אשמח אם תסביר.
dragonian
אתחיל מהשאלה האחרונה. הקסם יחסית נפוץ בת'רוס (והדבר יתבטא גם בחפצי קסם רבים יחסית שתמצאו בהרפתקה), אך לרוב הוא משוייך לאלים בדרך כלשהי, ככל תחום פחות או יותר בחייהם של בני התמותה. מלבד האורקלים, שמבטאים צורה מסוימת של קסם (ושניתן לשחק אותם בתור אשפים,כושפים או מכשפים), לכל מקום יש את צורת הקסם שלו. היוצאים מן הכלל הם המכשפים והכושפים, שאחרי הכול כוחותיהם באים מישות חוצנית כלשהי, למרות שאתה יכול לשחק איתם ולהגיד שהכוח המאגי שלהם בא מהאלים. בכל מקרה, הנה מספר ארגונים של משתמשים בקסם בת'רוס. מלבדם, אצל הרבה שבטים פראיים יש גם שימוש בקסם, לרוב למען תועלתו האישית של השבט:
אקרוס - באקרוס ישנו מסדר עתיק, הסוגד לפורפורוס, וידוע בשם דוברי-הלהבות. אותם אנשים שולטים בעיקר בלחשי נזק, לרוב שקשורים לאש, כמו שבוודאי ניחשת. לאחר השירות הצבאי בן עשר-השנים הנדרש מכל תושב אקרואני, מרבית דוברי הלהבות ממשיכים לעסוק באומנות המאגיה, בין אם באקרוס או באחד המנזרים המעטים של דוברי הלהבות בהרים הקטכטונים.
מלטיס - במלטיס, מלבד בתי הספר לפילוסופיה גם קיימים בתי ספר רבים למאגיה, לרוב כאלו שמעמיקים את הידע של תלמידיהם ביותר מאשר האומנות המסובכת, ומרחיבים לתחומי הפילוסופיה והאומנות. לאותם מטילי לחשים קוראים "מופלאים", ורבים מהם משרתים בצבא, מה שיוצר מצב ובו כמעט כל חיילי הצבא יודעים ולו קמצוץ של קסם, אף על פי שרק מעט הם מגים אמיתיים.
אספודל - באספודל, מלבד הביצה השחורה שמקיפה אותה, מגינים מטילי לחשים רבי עוצמה הידועים בתור 'המסדר של פאיוס' על חומות העיר. בשל המוח הסנילי של החוזרים, נוהגים המאגים של המסדר לחרוט את ממצאיהם על קירות היכל הצללים, המקום בו הם שוכנים.

כמו שציינתי, מלבדם קיימים צורות רבות ופרימיטיביות יותר של קסם. חישול באמצעות קסם, נניח, הוא מאפיין מיוחד של כוהניו של פורפורוס, וחלקיק קטן ממנו קיים גם אצל הטריטונים. מבחינתי יש לך יד חופשית בעיצוב המקור של הקסם של הדמות שלך, במידה והחלטת שלא לבחור באחד מהמסדרים שציינתי. בכל מקרה, כל עוד זה לא סותר את המערכה, אני זורם.
נערך לאחרונה על ידי nuriel ב 16 ספטמבר 2020, 17:52, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 16 ספטמבר 2020, 17:34

Nuriel
ספוילר
הצג
אוקי... יש לך רעיון למשהו אחר שיגרום לו לחזור הביתה? ואני מעדיף שתשאל שאלות.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 16 ספטמבר 2020, 18:21

מעניין מאוד. בעיקר מאליס ואספודל.

הממ. יש שם גזעים לא אנושיים?
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
סמל אישי של משתמש
גרגויל

שליחה על ידי גרגויל » 16 ספטמבר 2020, 18:26

nuriel
ספוילר
הצג
אין למסירות הזו השפעה מאוד חזקה לאופי שלו, אולי קצת חוסר סבלנות ופתיל קצר.
בנוגע לטקס, אני לא מסכים איתך, הטקס נועד לבזות את אירואס ולהראות ש(כמעט) תמיד מוגיס מנצח, אפילו בתנאים של מוגיס, חוץ מזה, נבחר מנצח של מוגיס נועד ללכת למסעות הרג כנגד הלוחמים של אירואס, והטקס נועד גם להראות לשבט שהנבחר הזה באמת זכה בכוחות של מוגיס, הצליח להביס את נבחרו של אירואס אפילו בתנאים שלו ולכן מתאים להנהיג את השבט בניצחונותיו כנגד הצבאות של אירואס.
בנוגע למכניקה, תודה על הנתוני מינוטאור. בנוגע למתות (אני חושב שככה אומרים מתת ברבים), הם מרגישות כמעט זהות ליכולות של חצי האורק ושל הגולית', למרות שאלו בלי ספק יכולות מגניבות, אני חושב לקחת פיט במקום, גם בגלל שפיט פשוט יותר חזק, וגם בגלל שהפיט שאני חושב עליו עדין נשאר בתחום של יכולות הגנתיות.
דבר אחרון, לא הבנתי את הרעיון של קביעת ערכי תכונות ככה שיתאימו קבוצתית, תוכל להרחיב?
yds
תשובות: 5

שליחה על ידי yds » 16 ספטמבר 2020, 20:25

האם יש סיכוי שתאשר את תחום השליטה arcana לכהן, מהמדריך לחוף החרב?
אם כן, אני אגיש מישהו מקבוצה שמקבילה לאסכולה הפיתגוראית (מלומדים שחיים במערה וחוקרים את ההרמוניה של היקים), אבל שמתעסקת בנקודת החיבור בין קסמים.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
nav566
תשובות: 7

שליחה על ידי nav566 » 16 ספטמבר 2020, 21:20

nuriel
ספוילר
הצג
כן, ברור. החיילים החליטו שהסאטירים מפריעים להם, יצאו לטבוח בהם, והצדיקו בזה את האלים. זה הוביל את וינולה להבין שהאלים הם תירוץ נוח להיפטר ממה שלא מתאים לך ולגזול מהחופש של אחרים. לא מסקנה מאוד הגיונית, אבל וינולה לא מאוד חכמה
.
"שאלתי את עצמי למה חתולים שותים ישר מהאסלה. אמי אמרה לי שזה בגלל שהמים שם קרים. עכשיו אני שואל את עצמי איך אמי ידעה זאת..."
- וודי אלן
nuriel

שליחה על ידי nuriel » 16 ספטמבר 2020, 21:25

lonewolf
ספוילר
הצג
אני מעריך שהסכנה עצמה היא סיבה מספיק טובה. אקרוס שוכנת בסביבה הררית, שורצת מפלצות, לא מקום שאף אדם, גם לוחם מיומן, ירצה להיות בו לבד... גם מסע גילוי עצמי נשמע לי מהסוג הבנאלי והטוב.
יש לי כמה רעיונות בנוגע לאיך נשלב אותו בהרפתקה (כי הוא לא כל כך יכול להישאר בצבא האקרואני ולהיות הרפתקן בו זמנית), אבל אם וכאשר...
dragonian
שתי הערים היותר מקבלות ביחס לגזעים לא אנושיים. מלטיס בגלל שהיא נחשבת לעיר בטוחה ושומרת שלום בצורה פנומנלית, וחובקת זרים, ואספודל בגלל שלא כל כך אכפת להם מי נכנס לעיר, כל עוד הוא שומר על הסדר, וכל עוד הוא מת.

גרגויל
ספוילר
הצג
אני אקבל את זה. בקשר למתת, אני אישית חושב שהבלתי-פגיע קצת חלש משמעותית מהאחרים, לעומת הייעוד הקבוע, שגם נשמע לי מתאים יותר לרקע וגם טוב בהרבה מהכישרון הממוצע. (יש לי הרבה הערכה ליתרון להצלות ממוות, והיכולת המדוברת של חצי האורק נחשבת לשבורה בהרבה חוגים). לכן אני ממליץ לך בחום לשקול שוב את החלטתך.
בקשר לערכי התכונות, זה קצת מסובך, אבל בקיצור אני אגלגל תכונות, אחלק אותם לסטים בצורה מאוזנת, ואחלק את הסטים כראות עיני לשחקנים, לפי מה שנראה לי הכי מתאים (נגיד, אם יצא סט שכולו אי זוגי, אני סביר להניח אתן אותו לבן האנוש).
yds
לא, סורי...
אני פשוט לא רואה איך זה מתחבר לאף אחד מהאלים בעולם. בכל מקרה, הקונספט נשמע ממש מגניב, אני חושב שאולי אשף diviniation עם מתת האורקל או שובר-האלילים יתאים מאוד לדמות (רק זורק רעיון).

nav666
ספוילר
הצג
כי למה ניתן לצפות מההוביטים של העולם? בכל מקרה, אני חושב בכל זאת שהקשר לאקרוס קצת קלוש, במיוחד כשהסאטירים מהווים חלק חשוב בצבא האקרואני, במיוחד ביחס למקומות אחרים.
אני אישית חושב שרצף אסונות וכשלונות קצת יותר יתאים, רק בגלל שאני לא מסוגל לחשוב על קבוצה שהיא לא מאקרוס ושתהיה לה את הסיבה לרצוח את החברים שלה וגם לתת לה את האמביציה לגרש את האלים ממושבם השמימי. ילודי-ניקס עשויים להיות קבוצה מעניינת של יצורים לרצוח את חבריה, אבל צריך להעניק להם את הסיבה. משימה שלך, אה?
yds
תשובות: 5

שליחה על ידי yds » 16 ספטמבר 2020, 22:45

הכיוון של כוהן ארקנה זה שהוא לא סוגד לאף אל, אלא לקסם בתור קונספט - לא שונה כל כך מאיך שפיתגורס והכת שלו סגדו למספרים כמייצגים של האלוהות, לצורך העניין.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 16 ספטמבר 2020, 23:08

המתת של "הבלתי מובן" נראה מעניין מאוד, ולגדול אצל ספינקס גם. יש משהן שכדאי שאדע?
חשבתי על לאונין
אבא סטאלין
סמל אישי של משתמש
גרגויל

שליחה על ידי גרגויל » 17 ספטמבר 2020, 00:01

nuriel
ספוילר
הצג
טוב, אני אשקול ואראה מה אני אבחר בסופו של דבר. בנוגע לשיטה שלך, לא פשוט עדיף קנייה עם נקודות? חוסך לך זמן עבודה וסרבול
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 17 ספטמבר 2020, 07:02

Nuriel
ספוילר
הצג
בסדר גמור. מסע לגילוי עצמי נשמע מצוין. כרגע אלסו הוא סייר גבולות כזה, כך שאם תהיה הרפתקה שנקרית בדרכו הוא ירגיש מחויב להצטרף אליה למען תהילה וכבוד.
nuriel

שליחה על ידי nuriel » 17 ספטמבר 2020, 10:13

yds
בצורה שבה זה מוצג בספר, זה פחות ככה. בכל מקרה, שמע מה נעשה. אני אישית חושב שהקונספט הזה אחלה ומתאים לעולם, ויש הרבה בילדים אחרים שמתאימים לו (כוהן ידע לדוגמא, ות'כלס אפשר לשלב כל דבר). תגיש את הרקע, ואני אשב על זה כמה ימים, ואחזיר לך תשובה.

dragonian
נשמע אחלה, אם תרצה שאשלח לך את הנתונים אודות הלאונין וה"בלתי מובן", רק תגיד.
התפקיד של הספינקסים בת'רוס מאוד דומה לספינקסים במקומות אחרים. מרבית הספינקסים חיים באיי דקרה, ולעיתים קרובות תלמידים אמיצים באים אליהם במטרה ללמוד מהידע הקדמוני שלהם. הספינקסים נועדים לבחון את התלמידים במבחני ידע והיגיון, כגון חידות. לספינקסים יש יכולות נבואיות, ועל כן לעיתים באים אליהם אנשים שמחפשים תשובות, כמו מעין אורקל.
יש אנדרוספינקס מפורסם אחד ממלטיס, מדומאי, שבא למלטיס לעיתים קרובות כאשר הוא חוזה רוע או פגע שמתקרב לעיר, ומנבא להם את נבואתו. לרוב הוא נתפס כמחזה קודר בעיר, בגלל הטבע של נבואותיו.

גרגויל
ספוילר
הצג
אל תדאג, 5 דקות לשם או לשם. אני לא אוהב את הקניית נקודות, זה נתפס אצלי כמשהו מאוד גנרי שמחסיר מהפאן של המשחק.
lonewolf
ספוילר
הצג
סבבה לגמרי. בכל מקרה, אני אודיע כבר על הנבחרים בעוד שבועיים ככה...
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 17 ספטמבר 2020, 10:22

כן. אשמח. תודה.

חשבתי שהקונצפט הוא של ליאנוין(אולי ליאונינית? לא סגור עדיין איך לדמיין את זה סופית), שחייו והוא עצמו סובבים סבוב חידות ונסיון לפענח.
בא לעולם בצורה יוצאת דופן כלשהי, וספינקס(אולי האנדרוספינקס?) בגיל צעיר בא ואימץ אותו, ושלח אותו אחר כך ללמוד במאליס.
כשהאנדרוספינקס הגיע לאחרונה לעיר, הוא אמר לו חידה נבואית ששלחה אותו למסע לגלות... למה הוא צריך ללגת למסע.

הוא לומד את הקסם בתור הא'ב של המציאות, מפרק ומרכיב מחדש.
אבא סטאלין
סמל אישי של משתמש
גרגויל

שליחה על ידי גרגויל » 17 ספטמבר 2020, 11:22

nuriel
ספוילר
הצג
טוב, אם אתה אומר
סמל אישי של משתמש
lonewolf

שליחה על ידי lonewolf » 17 ספטמבר 2020, 11:54

nuriel
ספוילר
הצג
אם אתה מעדיף לשאול שאלות כדי לפתח את אלסו קצת אתה מוזמן.
שלח תגובה