נפתחה הגשת המשחקים לדרקוניקון 2020
עוד שלושה חודשים לדרקוניקון, ומערכת הרישום להגשת משחקים לכנס נפתחה! הריצו את משחקי התפקידים האהובים עליכם, ארגנו אירועי משחקי לוח, תגישו משחק תפקידים חי וכל משחק אחר. https://www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
yds
הודעות: 3394
הצטרף: 30 מאי 2014, 12:43
תשובות: 5
מיקום: אי שם, לפני הרבה שנים, בגלקסיה רחוקה רחוקה...

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי yds » 10 מאי 2020, 19:12

עץ הרשמה – טבח על האוריין אקספרס

ספוילר
הצג
תמונה

ווליאר, עיר שלושת השערים, למרות העובדה שהיא נמצאת על גבול הציוויליזציה, היא אחת הערים החשובות בקרנאת', ויש שיטענו בכל אברון.
שער החול, השער המערבי, מוביל מקרנאת' למבצר העצמות - אחד המעוזים החזקים ביותר של הלגיונות האלמתים של קרנאת' כנגד היצורים שמזדחלים להם מתוך האדמה המתאבלת – קאיירי.
שער העץ, השער הצפוני, מוביל לוודיקאר – עיר הבירה של הממלכה הצבאית קרנאת', ומשם לכל חמשת הממלכות. על אם הדרך בין הבירה לבין ווליאר ניתן למצוא סוחרים, נוודים, מחפשי מזל, אצילים, מטיפים נודדים, ופושעים.
ולבסוף, שער הברזל – השער הזה, שסביבו נבנתה תחנה של רכבת הברק של בית אוריין, הוא ערוץ נוסף של שפע, סוחרים, ומחפשי מזל שמגיעים לעיירה. הרכבת שנעה על הנתיב הזה מגיעה עד לפסגת קרונה, עיר הבירה המפוארת של הגמדים ממחוז מרור.

מאז המלחמה, למרות ההימצאות הקרובה יחסית לקאיירי, למישורים הפראיים של טאלנטה, וליערות האפלים של קרנאת', שורר שקט יחסי בעיר המתפתחת – להרבה אנשים יש אינטרס שהעיר תישאר מוגנת. החל באנשי העסקים שמשקיעים בעיר, דרך המטיפים שמוצאים קהל חדש וטרי כל יום לדרשות הרחוב שלהם, וכלה במחפשי העושר שמשתמשים בעיר כתחנה אחרונה לפני שהם פונים לכיוון מישורי טאלנטה ומעבר להם, אל הדרום הלא נודע.

עם זאת, לפני יומיים, משהו קרה – הרכבת שהייתה אמורה להגיע לעיר – ולשאת איתה אספקה יקרת ערך, כולל מים, מזון, חומרי בניין, וציוד רפואי, לא הגיעה. משהו התרחש על פסי הרכבת בין קרונה לבין שער הברזל. תמסורת אחרונה מנהג הרכבת לפני שהקשר ניתק הייתה לא יותר מאשר לחישה מבוהלת.
"הוא הולך לרצוח את כולנו!"

ואז דממה. שלושת ברוני העיר, אדוני השערים, התכנסו כדי למצוא פתרון לבעיה. הדרכים הרגליות לא מספיק מלאות בתקופה שבה השלג מתקרב, ומחקלאות לא תבוא הישועה באדמה הקשה הזו – האספקה צריכה לבוא בקרוב אל העיר, או שהמאגרים יאזלו והתושבים ירעבו למוות בחורף הקשה, שצילו המאיים כבר מוטל על הרחובות השקטים של ווליאר.
אנשי מבצר העצמות רחוקים מדי, הדרכים לקרנאת' נעשות שוממות יותר מיום ליום, והגמדים בפסגת קרונה מילאו את פיהם מים. הברונית ג'יילה שער-ברזל פרסמה קריאה לכל מי שכוחו במותניו, ויוכל לעזור להציל את העיירה מאבדון.
כולכם התאספתם בחדר העבודה של הברונית, שמשקיף על תחנת שער-ברזל. תם זמן המשחקים, הגיע הזמן לפעול.


שלום, וברוכים הבאים למשחק "טבח על האוריין אקספרס". המשחק יקח מקום בעולם אברון, ויעשה שימוש במהדורה החמישית של מבוכים ודרקונים.

אז מה זה המשחק הזה בכלל?
ספוילר
הצג
"טבח על האוריין אקספרס" הוא משחק שמבוסס ברובו על סרטים מסוגת המערבונים, עם נגיעות מז'אנר האימה, סרטי פשע, ואולי עוד כמה מקורות השראה. המשחק יתחיל בדרגה 5, ואני אקח בין ארבעה לשישה שחקנים.
אוקיי, מגניב, מה זה אברון?
ספוילר
הצג
תמונה
אברון הוא עולם מו"ד, שלאחרונה פורסם בעבורו ספר רשמי למהדורה החמישית. העולם של אברון הוא עולם שמתאושש ממלחמה אדירה, שחרכה מדינה שלמה בקסם לפני שהמדינות הלוחמות הסכימו להיעצר. באברון, טכנולוגיה וקסם מצעידים את הגזעים התבוניים קדימה יד ביד.
אברון הוא עולם של תככים אפלים, אקשן פראי, ובחירות קשות. ז'אנרים קולנועיים וספרותיים כגון ספרות זולה, פילם נואר, וסרטי בלשים משפיעים הרבה על איך העולם נראה ומתפקד.
דרושה לפחות היכרות בסיסית של העולם של אברון בכדי להיכנס למשחק – אתם לא חייבים לדעת הכל מלפני כן, אבל אם תרצו להיכנס, עליכם לקרוא/לדעת את הידע הבסיסי על הממלכה ממנה אתם מגיעים, הגזע שלכם, הקסם שלכם, וכו'.
אני אשמח לענות על כל שאלת לור שתהיה לכם על העולם – באינטרנט יש את רוב המידע, אבל חלק קטן ממנו לא מעודכן למהדורה הנוכחית.
סבבה, האם אני יכול לשחק שוג'נגה דם דרקון חצי אילית'יד שהגיע דרך שער קסום מפאורן על הגב של אוגר חלל ענקי?
ספוילר
הצג
תמונה
עד כמה שהדמות הזו נשמעת כיפית (:, הדבר הראשון שאני מסתכל עליו בדמויות, לפני מכאניקה או מורכבות – הוא תיאום לעולם ולאווירה. אברון בכלל, והאיזור של קרנאת' בפרט, הוא לא איזור יפה ונוצץ. יש קסם, יש אווירת חרב-וחיוך, אבל העולם הוא די קודר. דברים רועים קורים לאנשים טובים, אין בחירות פשוטות, ולכוח יש מחיר.
דמות נוצצת מדי, צבעונית מדי, או שטותית מדי, תהרוס מאוד בקלות את האימרסיה שאני מחפש לבנות למשחק, אז אנא מכם – כשאתם מגישים דמות למשחק, קחו בחשבון את העולם שבו היא תפעל.
על הצד השני, זה לא משחק נבלים – אין לי בעיה עם מוסריות אפורה, אבל אני לא אקח דמויות של אוכלי תינוקות, רוחצים בדם אויביהם, וכדומה. תבנו דמויות שיכולות לעבוד בצוות, ושבסה"כ יש להן סיבה טובה לחשוב על אנשים חוץ מעצמן.
אז מה אני כן יכול להיות?
ספוילר
הצג
המון דברים! בתור עיר שנמצאת על חזית הציוויליזציה, ומקשרת בין מעוזי הגמדים לבין הממלכה הצבאית קרנאת', וגובלת גם במישורי טאלנטה, הדמות שלכם תוכל להגיע מרוב המקומות באברון. כל הגזעים האברוניים מתקבלים בברכה בעיר סחר כמו זאת, והדמות שלכם יכולה להיות שכירת חרב, אצילה, משרתת בקודש של אחת מהכנסיות המרובות שברובע הדרומי של העיר, או אלף ואחד דברים אחרים.
אוקיי, מה עוד צריך בשביל להירשם?
ספוילר
הצג
אם הגעתם עד כאן, אז הנה מה שאשמח שתשלחו לי לצורך הרשמה, לפי הסדר הזה (אפשר בספוילר כאן בעץ, או בהודעה פרטית)
1. נאום מעלית על הדמות שלכם – קטע קצר של 5-7 שורות שמתמצת את הדמות שלכם. משהו שתוכלו להגיד לי על הדמות שלכם בחצי דקה, שמסכם את כל מה שחשוב ומעניין ומלהיב בדמות הזו.
2. רקע ותיאור דמות כללים – אין לי חוקים לזה, תכתבו חצי עמוד או תכתבו עשרה. בחלק הזה אני רוצה לדעת מי אתם, מה אתם, איך שרדתם עד לדרגה 5, מה אתם עושים בווליאר, ולמה הלכתם למשימה שעשויה להיגמר במותכם.
בחלק הזה אני אשמח גם לפירוט כללי (לא חייב מדויק עם תיאור פר דרגה) של הדמות מבחינה מכאנית – מקצוע, גזע, כשרונות אם אתם לוקחים, וכו'. זה השלב שבו, אם יש לכם איזשהו אלמנט בבילד שכנראה ידרוש אישור – קומבו חזק במיוחד, מאפיין מקצוע או ארכטיפ מUA, בקשה לשנות טיפה את המכאניקה של מקצוע מסוים כדי שיתאים לדמות שלכם – זה הזמן לבקש אותו.

3. דף דמות – אני מקבל דפי דמות בכל הפורמטים הרשמיים/סמי רשמיים (לא חייב הדבר של וויזארדס, אבל לא דף רשימת מכולת שכתבתם על הפורום – משהו שמגיע בקובץ פידיאף או דוקס יהיה עדיף). אני מעדיף את דפי הדמות של myth weavers, אבל גם הרשמיים של וויזארדז, או אחרים שיש בפורטל, יעבדו. ביחד עם דף הדמות אבקש לצרף סיפור רקע/תיאור דמות סופי.
שימו לב: בשביל להתקבל למשחק, צריך להגיש רק את שלבים 1 ו2. אם מישהו לא בטוח בנוגע למכאניקה, אין בעיה. תכתבו את זה בהגשה של אחד מהשלבים הראשונים, ואני אעבוד אישית עם השחקן (בהנחה שהוא נכנס) על להתאים מכאניקה לקונספט דמות. מי שרוצה מוזמן להגיש את שלב 3, אבל אין חובה לעשות את זה.
אילו ספרים משתמשים?
ספוילר
הצג
ברוב מה שיש – אני נותן אישור כולל על כל הספרים הרשמיים של וויזארדז מבחינת מקצועות וכשרונות, אם כי אני שומר את הזכות לעשות באן על כל דבר ספציפי שהוא שבור מדי/לא קשור לאברון.
מבחינת גזעים ניתן לקחת רק את אחד הגזעים שקיימים באברון, בנוסף לאופציה לקחת את סימן הדרקון המתאים לגזע (אם מישהו מעוניין בכך ואין לו גישה לספר החדש, שיפנה אלי ואני אכתוב לו את הנתונים הרלוונטיים).

רשימת הגזעים היא:
ספוילר
הצג
חליפאים (changelings)
דמי דרקון
מחושלי קרב (warforged)
גמדים
אלפים
ננסים
בני מחצית
גובלינואידים (הובגובלינים, דובלינים, גובלינים)
לטאישים
אורקים וחצי אורקים
בני אדם
זדים
בני פרא (shifters)
קאלאשטרים
מבחינת UA, אני פתוח לאשר דברים משם – כל מקרה לגופו. אם למישהו יש בקשה מסוימת משם, שיפנה אלי.
הדבר היחיד שאני מאשר מראש מUA הוא הסייר המשופר (Revised ranger), תרגישו חופשי להשתמש בו במקום בסייר הרגיל אם אתם רוצים.
אני לא מקבל צד שלישי או תוצרת בית, אבל אם למישהו יש בקשה לשפר יכולת ספציפית שמרגישה לו חלשה מדי/לשנות אותה כדי שתתאים לדמות, שידבר איתי ואני אהיה מוכן לשקול את זה.

דבר אחרון: אני מאשר שימוש ברובי רנסאנס (מעמוד 268 של המדריך לשה"ם) במשחק, הם נחשבים לנשק קרבי.
על שאלות, בקשות, הערות, וכל דבר אחר, אני תמיד שמח לשמוע.

עריכה: הודעות נוספות
0. דדליין לשלבים 1+2 תוך כשבוע מהיום - 31.5
1. כל השחקנים מתחילים עם כשרון אחד לבחירתם בדרגה 1.
2. אסור להשתמש בvariant human מהמדריך לשחקן.
3. כל כשרון או יכולת שניתן להשתמש בהם עם רובה קשת, ניתן להשתמש בהם עם נשק חם שמשתמש באותו מס' ידיים (רובה קשת דו ידני - מוסקט. רובה קשת חד ידני - אקדח.)
4. היכולת השלישית של הכשרון crossbow expert דורשת שהמתקפה כפעולה רגילה תתבצע עם נשק חד ידני שאיננו אקדח הקשת/האקדח שאיתו מתבצעת מתקפת הבונוס.
5. אחרי קבלה, כל שחקן יקבל חפצק uncommon אחד, או שני חפצקים common
6. clockwork soul sorcerer מאושר
7. Armorer artificer מאושר
8. way of the astral self monk מאושר
וזכרו, גורלה של ווליאר נמצא בידיכם.
נערך לאחרונה על ידי yds ב 23 מאי 2020, 22:17, נערך 7 פעמים בסך הכל.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
הודעות: 9463
הצטרף: 07 ינואר 2013, 23:12
תשובות: 30

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי liorgonen3 » 10 מאי 2020, 19:21

2 שאלות מהירות
1. כמה המחשק הזה ממוקד חקירה? כאילו לצורך העניין דמות עם פחות כישורים של חקירה וכו' תרגיש פחות מתאימה?
2. הגשה פה בספוילר או בה"פ?
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
הודעות: 8647
הצטרף: 31 יולי 2011, 13:37
תשובות: 51
מיקום: סרמיאת, עולם המערכה הביתי שלי

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי Nextorl » 10 מאי 2020, 19:37

בנוסף לשאלה של ליאור של מה יהיה המיקוד של המשחק, יש לי כמה שאלות מכאניות:
דרך קביעת תכונות (קניית נקודות, standard array, גלגול תכונות? אם גלגול, איזו וריאציה?)
כשרונות מאושרים במשחק?
האם משתמשים בחוקים אופציונלים כלשהם מהמדריך לשה"מ (איגוף, disarm, וכו') חוץ מנשק חם?

בנוסף, מה קצב התגובות שאתה מצפה לו? מה רמת ההשקעה שאתה מצפה לה?
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
yds
הודעות: 3394
הצטרף: 30 מאי 2014, 12:43
תשובות: 5
מיקום: אי שם, לפני הרבה שנים, בגלקסיה רחוקה רחוקה...

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי yds » 10 מאי 2020, 19:44

לשאלות של ליאור
1. המשחק סובב, כעיקרון, סביב מסתורין, לפחות בחלקיו הראשונים - אבל זה מסתורין שיכול להיפתר באינספור דרכים. יתכן שיהיה חלק שידרוש מהשחקנים לאסוף רמזים מהזירה, לחקור עדים, וכו' - אבל זה לא חלק מספיק מרכזי שיגרום לדמויות שאינן ממוקדות חקירה להרגיש חסרות תועלת יהיו הרבה קרבות, התקלויות חברתיות, אתגרים פיזיים, וכו'. כמובן, יהיה שימוש למיומנויות, כולל מיומנויות כגון חקירה, אבחנה, וכדומה - אבל יהיה גם חלק לא קטן של קרבות - והרבה מהמסתורין הוא מסתורין של תככים, כך שגם אם אתם לא בהכרח הקול או הפנים של הקבוצה, תשומת לב לפרטים כשחקן יכולה גם להשפיע על העניין.
2. איפה שנוח לך יותר - אני זורם עם הגשה בשני הפורמטים.

לשאלות של נקסטורל
1. קביעת תכונות בקנייה בנקודות או במערך סטנדרטי.
2. אני מאשר שימוש בכשרונות במשחק
3. אני עושה שימוש באיגוף, פריקה מנשק, דחיפה לצד,וtumble.
4. אני אתחיל מהשאלה הקלה - תגובה אחת ליום או ליומיים זה המינימום שאני מצפה משחקנים ומעצמי, אז אם אני אפשל בזה אני אצפה משחקנים להעיר לי. אני שומר שבתות וחגים, אז לא אוכל להגיב על בסיס יומי ולפעמים יווצר מצב שבו אני לא יכול להגיב בכלל למשך כמה ימים - אבל אני תמיד אשתדל להתריע מראש (כנ"ל מצד שחקנים - אם אתם יודעים שלא תוכלו להגיב למשך זמן ממושך, תודיעו מראש - כמה שיותר מוקדם יותר טוב)
רמת השקעה - זה לא ממש דבר מדיד, אבל כעיקרון אני מצפה שלשחקנים יהיה אכפת מהמשחק, בכל הרמות שלו. כלומר, ששחקן ישחק את הדמות שלו לא כי אמרתי לו או כי הספר אמר לו - אלא כי באמת אכפת לו מהדמות שלו ומה קורה איתה. ששחקנים ישימו לב לעלילה, ישתמשו בשכל כדי להתגבר על בעיות, ולא יפחדו להיות יצירתיים - כי אכפת להם מהעלילה, מהאקשן, מהstakes.

בקיצור - אם אתה בא למשחק כי אתה רוצה להיות בו - זו התחלה טובה. אם אתה בא למשחק כדי לשרוף זמן וwifi - אתה במקום הלא נכון.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
lonewolf
הודעות: 1060
הצטרף: 07 אפריל 2019, 16:52
מיקום: בבית או מחוץ לבית

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי lonewolf » 10 מאי 2020, 20:10

אז ככה:
ספוילר
הצג
אסטריו הוא פלדין, לוחם למען החופש, חלק ממסדר אבירים קטן. הוא רודף צדק, מאמין בכוחות הטוב ויעשה הכל למען החלשים והנזקקים. יש לו משמעת מאוד חזקה, הוא מקפיד שהשריון שלו יהיה מצוחצח ומבריק, והחרב מושחזת ומרשימה. הוא לא שותה אלכוהול, לא נופל לקסמן של נשים מושכות ולא מקלל או נוהג באלימות מיותרת. הוא אדם. [/spoiler

רקע:
ספוילר
הצג
אסטריו היה ילד מאוד מרדן. הוא לא הקשיב להוריו, לא עבד בבית למען אימו החולה, ובעקרון רצה להיות גיבור אדיר ומרשים. הוא היה נלחם עם חבריו עם מוטות עץ ומכסים של פחים. הוא לא היה לוחם מאוד טוב, ולרוב היה מפסיד בקרבות שערכו בחצר ביתו, אבל החוויה משכה אותו, והריגוש והאדרנלין שבקרב תמיד גרמו לו להנות, לא משנה מה תהיה התוצאה.

כשהגיע לבגרות, הוא עזב את הבית, כמו הגיבורים שעליהם קרא בילדותו, ויצא לנדוד בארץ. הוא לא ממש מצא שום דבר. לא דרקון ולא מזל. הוא חזר הביתה בגיל 21, קצת מעוצבן, ואיך שהוא נכנס לביתו, הוא נשכב על המיטה מצוברך ולא עשה כלום. אימו, שראתה אותו לאחר שלוש שנים, נכנסה לחדרו, ולאחר שיחה ארוכה הוא הבין שאי אפשר להיות גיבור, או יותר נכון, להיות גיבור זה לאו דווקא להרוג דרקונים ולהציל ממלכה. בגיל 26, לאחר אימונים בנשק ותהליך "היטהרות" ארוך, הוא התגייס באופן רשמי למסדר האבירים שהוא שייך אליו. שלוש שנים מאז, אחרי כמה הרפתקאות, אנחנו תופסים אותו להרפתקה הנוכחית.
(לא סיימתי לכתוב את הרקע, זה בערך תקציר. רוצה לקבל אישור לפני שאני מסיים. ואל תהסס להגיד שהוא לא מתאים לעולם או להרפתקה, אני לא מכיר את אברון ולא שיחקתי מעולם בהרפתקה חצי מודרנית.)
מכאניקה כללית:
ספוילר
הצג
שם: אסטריו לונגריין
מקצוע- פלדין
גזע- בן אדם
התמחויות נשק: נשקים פשוטים, נשקים לומניים.
כישורים: אתלטיקה, ריפוי (medicine)
ציוד:
חרב ארוכה (1ק8), פגיון(1ק4)
חנית (1ק6)
חבילת הרפתקנים
שריון שרשראות (chain mail), סמל קדוש (אלוהות הטוב-סדר)
שאלה- האם אתה מאשר את הוריאנט יהומן?
.The lone wolf hunts alone
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
הודעות: 8647
הצטרף: 31 יולי 2011, 13:37
תשובות: 51
מיקום: סרמיאת, עולם המערכה הביתי שלי

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי Nextorl » 10 מאי 2020, 20:14

שאלה- כמה בערך מהמשחק יתרחש בעיר?
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
מרתוס
הודעות: 3513
הצטרף: 28 אפריל 2009, 13:16
תשובות: 1
מיקום: 550 נק"ן פורום
יצירת קשר:

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי מרתוס » 10 מאי 2020, 20:37

בקשה/שאלה לחומר מהUA- Artificer armorer, יש מסתובבת אצלי בראש כמה זמן דמות שמתבססת על הרעיון של התת-מקצוע הזה.
בארני כתב:קוראים בפורום הם כמו ילדים קטנים: הם מחכים כל הזמן שיביאו להם את ה- kinder בארוחה, כי זה מה שטעים. אם הארוחה מתמשכת ומתמשכת והקינדר רק מובטח בסוף הארוחה כל הזמן מתי שהוא הם מתחילים לבכות.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
הודעות: 9463
הצטרף: 07 ינואר 2013, 23:12
תשובות: 30

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי liorgonen3 » 10 מאי 2020, 20:46

מכין וורפרג'ד ארטיפסר.
רקע מחר.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
yds
הודעות: 3394
הצטרף: 30 מאי 2014, 12:43
תשובות: 5
מיקום: אי שם, לפני הרבה שנים, בגלקסיה רחוקה רחוקה...

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי yds » 10 מאי 2020, 22:13

אוקיי, כיף לראות את העניין במשחק! נתחיל מלמעלה

לונוולף
ספוילר
הצג
אז כמו שציינת, הדמות אכן טיפה מנותקת מעולם המשחק מבחינת הרקע שלה - אבל את זה אפשר לסדר, יש כמה וכמה דברים שאולי יתאימו. אבל לפני כן, אני רוצה לדבר על סוג אחר של תאימות, שלא קשור לידע על העולם - אלא קשור להבנה של המשחק.
בפוסט הפתיחה ציינתי (והקדשתי לכך סעיף נפרד) שמה שהכי חשוב ליבדמויות זה התאימות לאווירה. המשחק, כפי שניתן לראות מפוסט הפתיחה, הוא משחק מסתורין-אימה, שמתרחש באיזור דמוי מערב פרוע ומוזר עם טכנומאגיה דמויית רנסנס. אני אבקש ממך לחשוב לרגע - האם דמות של הפלדין הסטנדרטי, ה"אביר בשירון הנוצץ", באמת תתאים לאווירה הזו? אתה חושב שהוא ימצא את מקומו בין אקדוחנים קשי יום, מתאגרפים שיכורים, כמרים עם סודות אפלים, ושודדי דרכים אכזריים? כי אני אישית חושב שזה פשוט...פחות הכיוון.
זה לא אומר שלדמות אין פוטנציאל, אבל באופן כללי, וגם באופן ספציפי - הוא לא מתאים לאברון, ובליטרציה הזו שלו הוא בטוח לא מתאים למשחק הזה.
דבר נוסף בנוגע לדמות - הוא מתחיל ממצב מאוד מאוד...סטטי. את פיתוח הדמות שלו הוא עבר בשיחה עם אמא שלו, הוא אביר במסדר, הוא עושה הרפתקאות, אבל...אין לו שום בעיות. אין לו קונפליקט שמניע אותו, משהו שהוא רוצה, או מחפש, חטא שהוא מנסה לכפר עליו, סוד שהוא רוצה להסתיר - ואילו הדברים שבונים דמות. האביר שלך נשמע כמו אדם מאוד נחמד וכיפי, אבל אין ממש לאן ללכת איתו, אתה מבין?

אני אתן לך לעשות טיפה חושבים, לראות אם אתה רוצה להחליף את הדמות הזו למשהו שיותר תואם למשחק או לא. אם אתה תעדיף להישאר עם האביר למרות זאת, אנחנו נצטרך לערוך כמה שינויים משמעותיים בדמות - באברון, עולם נוסח פילם-נואר שבו שום דבר הוא לא כמו שהוא נראה - אין באמת אבירים בשריון נוצץ, במקרה הכי טוב יש כאלו ששואפים להיות כמוהם.
אז תחשוב על זה, ותיקח את הזמן כדי לקבל את ההחלטה שלך.
נקסטורל - יהיו חלקים מההרפתקה שיתרחשו בעיר, אבל זה לא יהיה נתח גדול מההרפתקה - בטח שלא לבנות דמות שממוקדת במשהו עירוני, פשוט כי זה לא יבוא יותר מדי לידי שימוש. בנוסף לכך, גם ווליאר, שתהיה בסיס הבית שלכם, היא לא ממש עיר במובן הרגיל של המילה - בגלל האופן המיוחד שבו היא התפתחה, היא יותר דומה לתחנת מסחר שהורחבה שוב ושוב, הוסיפה לעצמה עוד בניינים, מסדרונות מקורים, וכו' וכו', עד שמסביב לתחנה המקורית שעמדה במרכזה הצומת הזו נוצרה עיר שלמה, מערכת טלאים של בניינים ובקתות נמוכים - לא בדיוק עיר טיפוסית לדמות אורבנית

מרתוס - האמת היא, שעברתי על הארכטיפ, והוא מרגיש לי טיפה עוצמתי מדי ולא מאוזן...למה שלא תספר לי על הקונספט, ונראה אילו דרכים יש לבצע אותו? אני אשקול את הארמורר, אבל אני עוד צריך לישון על זה- אני חושש שהוא לא ממש מאוזן ביחס לשאר הארכטייפים (כמובן, אם אתה חושב אחרת אתה מוזמן לפרט לי למה, ויש סיכוי לא רע שאסכים איתך)

כולם - שימו לב שהוספתי איזור הודעות נוספות להודעה הראשית שבו אני מוסיף חוקי בית, מקורות שאני מאשר/עושה עליהם באן, וכדומה.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
The Traveler
הודעות: 583
הצטרף: 18 נובמבר 2018, 18:42
תשובות: 1

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי The Traveler » 10 מאי 2020, 22:27

אני אשמח להרשם, יש לי רעיון בראש למחושלת-קרב בהשראת פינוקיו :)
אכתוב רקע בימים הקרובים!
".I cast grease. On the king and queen. They're the ones that I want"
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4035
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי tkhag1 » 10 מאי 2020, 22:45

יש הגבלה על תתי גזע?

בכל מקרה אני כרגע מתכנן לוחם צלף Arcane Archer, עדיין לא סגור על הגזע.

עריכה:
יתכן שפספסתי את זה אבל אני לא רואה את תאריך הדדלין
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
yds
הודעות: 3394
הצטרף: 30 מאי 2014, 12:43
תשובות: 5
מיקום: אי שם, לפני הרבה שנים, בגלקסיה רחוקה רחוקה...

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי yds » 10 מאי 2020, 23:01

כעיקרון יש הגבלות מועטות - אצל הגמדים זה פחות תלוי בתרבות ספציפית ויותר במוצא הגאוגרפי של הגמד.
ננסים שמגיעים מהאומה הביתית שלהם (זילאגרו) הם ננסי יערות - ננסים שגדלו מחוץ לזילאגרו יכולים לבחור באיזה תת גזע שהם רוצים.

אציין כאן שזדים הם נדירים מאוד, ומופיעים באופן אקסלוסיבי בשלושה מקומות - שממות השדים, שם הם נולדים כתוצאה מטקסים של השבטים הברבריים שקשורים לאדוניים השטניים, או פשוט מההשפעה הכללית של הוכחות האפילם על האדמה. ניסויים/תאונות קסומות, שעשויים ליצור זדים באופן אינדיבידואלי. לבסוף ישנה עיר מדינה נסתרת של זדים בשם הריבונות הרעילה, שנשלטת על ידי מועצה של אמגושים.

בני אנוש, כפי שאמרתי, לא יכולים לקחת את הוריאנט שלהם. בני מחצית יכולים לקחת איזה וריאנט שירצו של הגזע שלהם.

אילו שחווים את השינוי המשמעותי ביותר בין הגזעים הם האלפים.
אלפים גבוהים הם אלפי אארני - אלפים שחיים על אי מבודד משלהם, נשלטים על ידי החצר חסרת המוות - אוליגרכיה שראשיה הם הגיבורים הגדולים ביותר של אארנל, שנשארו בחיים כאלמתים כדי לשרת את עמם לאחר המוות.
אלפי עצים הם הטרינדאל - אלפי טרינדאל מחולקים לשלוש משפחות ונודדים באדמות הצפוניות של אברון (אם כי רובם חיים בואלנר) - הם מקדישים את עצמם לאמנות המלחמה, פשוטו כמשמעו, וסוגדים לאבותיהם הקדמונים במקום לבני החצר חסרת המוות, עושים שימוש בלהבים כפולים שסודות השימוש בהם ידועים אך להם.
לבסוף אלפים אפלים הם גזע שמוצאו ביבשת המרוחקת זנדריקס - האלפים האפלים הם אילו שנותרו תחת שליטתם של הענקים כאשר שאר האלפים ניסו להימלט מהם, וכיום הם מחולקים לשלוש - שבטי ציידים שסוגדים לרוח העקב בשם וולקור, הסולטאר הם שבט שמתמחה שעיצוב ושליטה באנרגיות יסודניות, והאומרבג'ן ירדו מתחת לאדמה כדי להיאבק בשוכני המנהרות האפלים - תועבות עתיקות שמחכות לרגע המתאים במעטה החשכה התת קרקעית.
אלפים אפלים הם מאוד נדירים בקורבייר (היבשת בה אתם תשחקו)
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4035
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי tkhag1 » 11 מאי 2020, 00:06

מה לגבי שאר תתי הגזעים של האלפים?
Shadar-Kai
Pallid Elf
Sea Elf
Eladrin
הם לא קיימים בכלל?
נערך לאחרונה על ידי tkhag1 ב 11 מאי 2020, 02:07, נערך 2 פעמים בסך הכל.
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
yds
הודעות: 3394
הצטרף: 30 מאי 2014, 12:43
תשובות: 5
מיקום: אי שם, לפני הרבה שנים, בגלקסיה רחוקה רחוקה...

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי yds » 11 מאי 2020, 00:13

האלדרין הם גזע אאוטסיידרים עתיק ואינם שחיקים. אלפי ים, שאדאר קאי, ואלפים פאלידיים (ששייכים בכלל לווילדרמאונט כמדומני) לא קיימים בעולם
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 4035
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

טבח על האוריין אקספרס - עץ הרשמה [מו"ד 5, 0/?]

שליחה על ידי tkhag1 » 11 מאי 2020, 00:22

שגיאה
נערך לאחרונה על ידי tkhag1 ב 19 מאי 2020, 06:43, נערך 3 פעמים בסך הכל.
החיים אינם סידרה של אכזבות או הצלחות, הם פשוט סדרה של אירועים.
משמעות ואלוהות הם קונספט אנושי שנועדו למלאה תחושת ריק פנימית.
הפחד מהמוות הוא פחד מאי ידיעה, שהוא עצמו שורש הפחד.


ארבע לפנות בוקר הוא זמן נהדר להרהר במשמעות החיים... או לקשקש בחוסר הגיון.
שלח תגובה