ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

[מו"ד 5]מגפת האלמוות - עץ הרשמה 5/5

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
deadalus

[מו"ד 5]מגפת האלמוות - עץ הרשמה 0/5

שליחה על ידי deadalus » 30 יוני 2019, 15:29

@Darki
ספוילרהצג

Darki כתב:
27 יוני 2019, 17:59

למרות מה שאולי השתמע ואולי לא השתמע מדברי,אני חושב שהרקע שלך הוא בכול זאת רקע מעולה(מה שכתבת עכשיו,לא הראשוני).רוב השאלות וההערות שלי נובעות בדרך כלל מהרצון ללמוד עוד על הדמות,להוציא ממך את הפרטים "בכוח",ולא מהרצון להעביר ביקורת.קח את זה לתשומת לבך בבקשה.

סבבה

סליחה אם נשמעתי תוקפני מידי, פשוט הרגשתי שרקע מובן והגיוני (מבחינתי) מתקבל כרקע גרוע ובלתי סביר, ועכשיו הבנתי שלא.
סמל אישי של משתמש
ליזי
תשובות: 4

שליחה על ידי ליזי » 30 יוני 2019, 16:14

היי, יש עוד מקום להרשם או שהמשחק מלא?
"...And we are all connected to each other, in a circle, in a loop that never ends"
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 01 יולי 2019, 06:35

@liorgonen3
ספוילרהצג
בתור תפאורה קצת קשה לי לדמיין אותם,היות ופיראטים לא מתקבלים בברכה בצ'ולט.לא הבנתי איך זה בדיוק משימה.אחרי הכול,למה שקפטן פיראטים ישלח את הפיראט... בין החדשים שלו למשימה חשובה כזאת?אני מניח שסינדרה הסבירה להם על האופי של המשימה,היות וקשריהם כול כך טובים.
@הח'אן הטטרי
ספוילרהצג
כאילו הבאת לנו את מואנה ושילבת עם איי הקניבלים בשודדי הקאריביים?:)
1.טקס ההתבגרות הוא לחזור עם שלושה ראשי אויב?וזה מה שהם אומרים לכול הנערים בני ה15?כנראה אין הרבה בוגרים בשבט הזה.
2.האם הריחוק של מאווי מחבריו ומשפחתו השפיע עליו בצורה מיוחדת?התחיל לשתות אלכוהול בצורה מוגזמת למשל?
3.אף שבט אחר לא קיבל אותו?לפי דעתי הרעיון הוא שהם היו אוכלים אנשים זרים.וגם איך הסוחרים הצליחו לסחור עם שבטים חסרי מטבעות או סוג כלשהו של כסף?(האמת שיש לי תשובה בראש,אבל אני רוצה לשמוע את שלך).
4.כיצד היתה תגובתו של מאווי לתרבות?(אגב,לא צ'ולט),האם מאווי נגמל מבשר אדם?כיצד הגמילה הגדולה מאלכוהול(כיוון שאני מניח שלפחות בשנה הראשונה לא היה לו אלכוהול)השפיע עליו?
@deadalus
ספוילרהצג
כן,גם בגלל שהיית הראשון היית כשעוד לא קראתי את המקצועות של המהדורה החמישית,אז בכלל.אני לא רוצה שתחשוב שריבוי השאלות זה דבר טוב,זה פשוט לא דבר רע.אני בוחר אנשים לפי עד כמה הרקע(כולל התשובות) מפותח.אה,וגם קצת מכאניקה.
@ליזי
יש עוד מקום להירשם
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 01 יולי 2019, 10:11

@Darki
ספוילרהצג
רוב ההשראה שלי באה למעשה מהתרבות המאורית של ניו זילנד - שבטים קניבלים, לוחמניים ואלימים שעשו את המוות לכובשים הבריטים עד כדי כך שלבסוף הכירו בהם כאזרחים שווי זכויות לחלוטין (בתקופה שבה עדיין היו עבדים בארצות הברית) ונתנו להם אוטונומיה תחת המלך שלהם. אבל כן, הרבה מההשראה בא ממואנה.

1) כן, אולי זה מוגזם, אערוך - ראש אויב אחד יספיק. אבל העניין הוא שאם נער לא עומד בטקס הזה הוא לא יכול להילחם, ובעצם לא שווה כלום בחברה הקניבלית. הוא לא יומת, אבל יהיה עבד או משהו, לא לוחם חופשי ובעל זכויות.

2) הוא בילה את כל החיים שלו בתקופה הזו באימוני לחימה, לעשות שרירים, להילחם מפעם לפעם, שתיית בירה, זלילה ומין. אין לילידים אלכוהול חזק במיוחד, בירה לכל היותר, אז הוא לא בדיוק הפך לאלכוהוליסט. באופן כללי הוא הרגיש די ריקני וניסה למלא את זה עם תענוגות חומריים מה שרק גרם לו להרגיש ריקני יותר וחוזר חלילה.

3) הקטנים יותר אכזריים יותר (כי צריך לשרוד) ולפעמים אוכלים בני שבטים אחרים, הגדולים יותר פשוט לא רוצים אותו כי הוא בא משבט אחר, כך שהוא בעצם זר - עד שלשום הם נלחמו מולו בשדה הקרב והוא שפך את דמם של יקיריהם, להזכירך.
סוחרים תמיד ימצאו דרך לסחור. הם יכולים להחליף איתם סחורות (נניח יינות ומשקאות חריפים, כלי נשק ממתכת, תרופות) תמורת ירקן. המסחר הזה די נדיר כך שתרבות הילידים לא הושפעה במיוחד מהזרים. ייתכן והם גם שילמו להם במטבעות, אבל אני בספק.

4) אני לא חושב שמאווי נגמל מהאלכוהוליזם הקל שלו, אם כבר זה החריף כי בארצות התרבות יש משקאות חזקים בהרבה מבירה, נניח ויסקי וברנדי. זה לא שהוא משתכר כל שני וחמישי, אבל די מכור לאלכוהול. יהיה לו די קשה במסע מהבחינה הזו.
בשר אדם זה יותר מעניין קולינרי בתרבות הקניבלית - כשאתה אוכל את אויבך המובס אתה מראה את העליונות שלך עליו ומרתיע אויבים אחרים. מאווי בהחלט לא נגמל מבשר אדם - חלק מהמוניטין שלו כלוחם מפחיד בא בין השאר מהעובדה שהוא אוכל את אויביו.
מאווי כנראה חטף בהתחלה הלם תרבות, אבל הוא התרגל כבר. הוא עדיין מתלבש כמו יליד כי זה חלק מהמוניטין שלו - לוחם ברברי מקועקע וקניבל - אבל הוא יודע לחלוטין את השפה המדוברת.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 01 יולי 2019, 10:41

@הח'אן הטטרי
ספוילרהצג
1.הייתי מצפה מחברה כזאת שיבחרו למנהיג את הבחור הכי חזק,לא לפי ירושה.למיטב ידיעתי,ככה זה היה אצל המאורים בניו זילנד(במואנה לא,אבל יש הרבה סיבות לא לקחת את זה ברצינות).לפי זה,בחור שהביא פי שבע ראשיםפ מהאחרים צריך להיות המנהיג,במיוחד אם הוא הבן של המנהיג הנוכחי,גם אם מאישה משנית.
3.אוקיי,הסבר משכנע.בדיוק כמו שחשבתי
4.האמת שלא התכוונתי לכתוב את הבשר אדם.חשבתי על זה,וזה בלאו הכי לא נשמע הגיוני שאדם שחי בחברת בני אדם יאכל בשר אדם.מה זה מתלבש כמו יליד?הם לא חיו באזורים קרים,אלא באזורים די טרופים.אתה אומר לי שהוא היה מהלך בחורף הקריר של קרומיר בלי חולצה?האם לילידים יש שפה משלהם?
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 01 יולי 2019, 10:50

@Darki
ספוילרהצג
1) אני מניח שלזקני השבט יש מקום חשוב בבחירת הצ'יף - הם החכמים ובעלי הניסיון, אחרי הכל. והם יודעים שזה שמישהו טוב בלהרביץ לאנשים לא יהפוך אותו למנהיג טוב. העם אהב אותו, אבל הזקנים פחות.

4) הוא לא אוכל את זה על בסיס יומיומי, אלא אחרי קרבות. והילידים חיו באזור שאקלימית דומה לניו זילנד, לדעתי. ציינתי שיש לו גלימה להגנה מקור וגשם. וברור שלילידים יש שפה משלהם - משהו סגנון ניו זילנדי או הוואי. Ka kai tatou i o tatou hoariri!

*תרגום המשפט - We will eat our enemies.

ארבעת ההנאות הגדולות ביותר - מנוחה אחרי אימון קשה, מים לגרון צמא, התבוננות באדם אהוב, וההרגשה שאחרי תפילה.
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 01 יולי 2019, 11:02

@הח'אן הטטרי
טוב מעולה.אבחר את השחקנים בקרוב.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 24

שליחה על ידי liorgonen3 » 01 יולי 2019, 11:36

@darki
ספוילרהצג
תפאורה- יותר רואה את זה כדברים לעשות בדאונטיים בעיר, כשכולם הולכים לפונדק לישון/לשתות, אלאריק לוקח סירת משוטים וחוזר לספינה. מידי פעם מישהו מהספינה מגיע לעיר. דברים כאלה, ברור שהם לא אמורים להתקבל בידיים פתוחות על ידי הרשויות, אבל אני כן מניח שיש להם את השכל להגיע לעיר מבלי להיתפס/לעשות צרות, לא פוסל שצ'ולט זה ה"נמל בית" של הספינה - הם לא עושים באיזור הזה בעיות בכלל ולא שודדים אף אחד, אלא רק מגיעים לפה אחת לתקופה אם השלל שהשיגו כדי למכור אותו, זה שמדובר באיזור יחסית מבודד וקשה להגיע אליו הופך את זה להגינוי יותר - כנראה זה לא איזור שמשתלם לעסוק בו בפירטאיות, אבל שלטונות קורמיר בחיים לא יצליחו להגיע לפה כדי לעצור את הצוות. (מניח שאין הסכמי הסגרה בעולם של פארון).
לחלופין, אין שום מניעה שהם יהיו פרייוטרים (privateer) - פיראטים "חוקיים" של צ'ולט - מבחינת צ'ולט מותר להם לעסוק בפיראטיות כל עוד זה נגד אויבים של צ'ולט או מדינות אחרות/מתחרות - ואז יש עוד פחות בעייה שהם יסתובבו בעיר, הם יהיו מבוקשים בכל מקום אחר, אבל לא באיזור הזה.

בנוגע למשימה- כי אלאירק הוכיח את עצמו? כי אלאריק והלנה מאוהבים ולכן הקפטן יודע שהוא זה שאין שום סיכוי שיבוגד בו (ישיג את התרופה וינסה לסחוט את הקפטן בשבילה)? כי אלאריק הכי פחות מבוקש ויהיה לו הכי קל להסתוב חופשי בעיר (אם כולם מבוקשים, אז הכי צעיר/חדש הוא הכי פחות מוכר)? או אפילו כי אלריק התנדב, ובועד כל שאר הצוות מפחד להידבק בקללה, אלאריק יעשה הכל בשביל הלנה? כל אלה זה אופציות שיכולות להיות הסיבה למה דווקא אלאריק (ולא פוסל את האפשרות שיש עוד אנשים שמחפשים, והקפטן פשוט פורס את אנשי הצוות שלו על כמה שיותר "קצוות")
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 01 יולי 2019, 11:43

@liorgonen3
ספוילרהצג
דווקא צ'ולט היא מרכז מסחרי עם מדינות אחרות,ולא תרצה שפיראטים יפגעו בסחורות שלה.אני מניח שפיראטים בכול זאת יוכלו להסתוות כספינת מסחר,אבל במידה ותופסים אותם...(מעביר אצבע על הגרון למרות שאתה לא רואה).
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 24

שליחה על ידי liorgonen3 » 01 יולי 2019, 12:06

@darki
ספוילרהצג
אז קל וחומר בהקשר לפרייוטרים, מישהו שלא משלם מיסי נמל וכו' בהתאם, לא מוגן מפני צוותי פירטאים באיזור.
מעבר לזה, דווקא כי זה ה"מקום" למסחר ימי, זה גם ה"מקום" לסחורות מוברחות ודברים דומים, נשמע לי שצ'ולט זה מקום נהדר להגיע אליו אחרי שנתיים בחוף החרב או באיזור קורומיר כדי למכור את כל מה שאספת, לקנות ציוד חדש, לתקן טיפה את הספינה... סוג של נאסו או טורטגה בעולם פנטזיה, לא אומר שזה אי של פיראטים וכולם שם שודדי ים פוטניאלים, אבל זה מקום שמאוד מתאים לפירטאים להגיע אליו כדי "להישאר עם הראש למטה" וקצת לנוח.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 01 יולי 2019, 12:57

@liorgonen3
ספוילרהצג
זה בגלל שאתה לא מכיר את צ'ולט,או לפחות את פורט ניאנזארו.אבל באמת יש איזה מקום כזה... נזרום על זה.
סמל אישי של משתמש
The Traveler
תשובות: 1

שליחה על ידי The Traveler » 01 יולי 2019, 16:38

@Darki
ספוילרהצג
1. למה לא? מן הסתם שהיא הכירה עוד ילדים אלפים, אבל מבחינת משפחה היו לה רק את הוריה. אם זה חשוב לך אפשר להכניס סבא וסבתא או משהו כזה, אישית אני לא רואה חשיבות עבור זה מבחינת הדמות.
2. כפי שכתבתי, היא למדה להלחם מתוך הכרח. היא בנתה קשתות וכלי נשק מחומרים שמצאה ביער וכך למדה לצוד.
3. אני מסכימה איתך פחות או יותר, הניסוח של "נימוסים" לא היה מדוייק כאן, הרעיון שניסיתי להעביר הוא יותר של דמות דמויית טרזן, שתפיסת העולם שלה שונה מזאת של האדם הממוצע ועל כן קשה לה יותר להשתלב בחברה.
4. סליחה, כתבתי פנתר כשחשבתי בכלל על נמר שלג. בכל מקרה פנתר יותר מתאים ליערות אני מניחה, אפשר לשנות את שמו ל"ניב-לילה" במקום כדי לתאר את פרוותו השחורה.
5. היא כנראה תמשיך לאכול בשר, הצייד התחיל בעקבות חוויות בחיים ששינו את תפיסות העולם שלה באופן שקשה למחוק. עם זאת היא כנראה לא מעוניינת במיוחד בממון רב ובאחוזה, ותעדיף בהרבה להמשיך לחיות כנוודית.
".I cast grease. On the king and queen. They're the ones that I want"
סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 01 יולי 2019, 17:31

@The Traveler
ספוילרהצג
1.אני לרוב משתמש בדמויות מן העבר של השחקנים שלי בהרפתקה.זה למה אני שואל את רוב האנשים פה גם על דמויות מן העבר שלהם.
2.כן,אבל הלימוד בציד לבד עלול לתת לה הרגלים שונים מבני אדם ואלפים אחרים,הרגלים מזיקים ואולי מועילים.נשמע לי קצת לא הגיוני שיהיה לה עכשיו שליטה בכלי נשק קרביים ובשריון,אבל יכול להיות שאני טועה.
3.זה עוד הגיוני.
4.אני מסכים,פנתר בהחלט יותר מתאים לג'ונגל.אל תשכחי שאליליין גדלה ביער.סביר יותר למצוא פנתר מאשר נמר שלג ביער.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 03 יולי 2019, 21:13

מתי תודיע על הנבחרים?

סמל אישי של משתמש
Darki
יצירת קשר:

שליחה על ידי Darki » 04 יולי 2019, 01:22

בגלל עיכוב קצר שחל עם כמה מהשחקנים,בתאריך שיעדתי מראש - ה7.7 (גם סימטרי יצא לי,בלי ששמתי לב)
שלח תגובה