• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אורלן- מלחמות ושלום - עץ הרשמה 0/4

סטטוס
נעול לתגובות.
אתם מתעוררים. יש קצת קש על הרצפה. הידיים שלכם כואבות. אתם שומעים צעקות מרחוק. אתם מנסים להוריד את הידיים. אי אפשר. הן כבולות. מולכם עומד אלף, ולוקח לכם רגע להבין שגם הוא כבול. צעדים נשמעים. הדלת נפתחת. הראש שלכם כואב, אבל אתם מצליחים לראות דמות גבוהה ולבשוה בהידור. היא מדברת. "שלום לכם. נחמד לראות אותכם סוף סוף. אבל אינ מניח שאני אראה אותכם כאן עוד הרבה". הוא צוחק. "אחרי הכל, אתם תשארו כאן לשארית חייכם. שהות... נעימה". הוא הולך והדלת נטרקת אחריו. אתם מחזירים את ראשכם לאלף, שמסתכל עליכם, ואתם רואים משהו מוזר קצת. יש אור מאוד חזק בידו הימנית. קול נפץ נשמע, ואתם מתעוררים. ראש הכפר קורא לכם. מה אתם עושים?

אז, שיניתי את ההרפתקה לואנור. בהצלחה לכולם. תתעלמו מכל ההודעות שנכתבו עד עכשיו. ההרפתקה עצמה נשארת אותו דבר, רק השיטה עברה לואנור. מקווה שתהנו. דפי דמות להגיש עד ה30.6, ובהצלחה לכולם. מזכיר שב20.6 אני טס לחול לשבוע, אז אל תיבהלו. המשחק לא נסגר.

דפי דמות של ואנור: https://vanor.co.il/vanor/srd/main-911
תבחרו מקצוע, ואין לי שום בעיה שיהיה אותו מקצוע פעמיים או יותר. כתוב שצריך ארבעה שחקנים, אבל אפשר לשחק גם עם 6. 6 זה המקסימום, 4 זה המינימום.
בהודעה הראשונה שלכם, תצרפו דף דמות, וציפיות מהמשחק. רקע לא חובה, אבל אפשר.

נשמע מעניין. ייתכן ואנסה להתקבל, אם כי אני לא בטוח בזה. שאלות והערות:
1) אם אנחנו משחקים בני נוער, נשמע מוזר שיהיו לנו כוחות קסם ומיומנויות בנשקים...
2) נשמע מוזר שנצטרך למצוא קוסם אדיר כדי להציל כפר... יש סיכוי ליותר מידע על העולם? תרבויות? גאוגרפיה?

נשמע טוב, אולי אנסה להתקבל. ח'אן אמר פחות או יותר את כל מה שחשבתי עליו. הנה כמה דברים-
1. מה זה קסמי דמיון? כל קסם שהוא לא יסודני או הרסני, או רק קסמי אשליות ותודעה?
2. אשמח לדעת קצת יותר אודות הכפר, כי בינתיים אפילו שם אני לא יודע.
3. אפשר לקבל פירוט על המכאניקה? כמו, באיזה קוביות נשתמש, או מה זה יתרון(אני מניח שזה כמו במה' 5, תקן אותי אם אני טועה)
4. מה הוביל למלחמות המצוינות? ריב על שטחים, שונות דתית או משהו אחר?
5. איזה גזעים אפשר לשחק(השאלה היא בעיקרה פלאפית, פחות מעניינות אותי היכולות של הגזעים)?

kwint stormbelow אמר/ה:
לגלגל פעמיים ולבחור את הטובה בביניהן.
kwint stormbelow אמר/ה:
מה זה קסמי דמיון?
למשל אני אומר "יש לידי פיל", הקסם גורם לזה לקרות.
kwint stormbelow אמר/ה:
איזה קוביות נשתמש
קוביות 20, וקוביות נזק, וזה תלוי בנשק.
הח׳אן הטטרי אמר/ה:
אם אנחנו משחקים בני נוער, נשמע מוזר שיהיו לנו כוחות קסם ומיומנויות בנשקים...
אתה צודק. אתם תשחקו לאו דווקא בני נוער, אבל לא אנשים ממש מבוגרים. נגיד עד גיל 30.
kwint stormbelow אמר/ה:
מה הוביל למלחמות המצוינות? ריב על שטחים, שונות דתית או משהו אחר?
בעיקר שונות דתית. אני מניח שהיה באיזשהו מקום גם גזענות, אבל זה לא היה הדבר בעיקרי.
kwint stormbelow אמר/ה:
איזה גזעים אפשר לשחק
אלפים, חצי אלפים, בני אדם, ננסים, גמדים, נוודים (בעולם הזה אף אחד לא יודע מה הם. נראים כמו בני אדם אבל הם לא בדיוק בני אדם)
זה מסכם את התשובות. יש עוד שאלות (או כאלה שלא עניתי עליהן בטעות)?

אשמח למידע על העולם, ממלכות, גאוגרפיה. מה השונות בין הגזעים?
מותר לקרוא ספוילרים של אחרים? ושאלה שנוגעת ספציפית לדמות שחשבתי עליה:
אני מתכנן דמות של לוחם רכוב, שמגיע משבט לוחמני להחריד ושרוט בראש, שילוב בין מונגולים, ויקינגים ובדואים. יש אפשרות לדבר כזה?

החאן הטטרי-
כן, זה נשמע לי כמו נווד. זה בהחלט אפשרי. אבל תחשוב מה גרם לו להגיע לכפר, אלא אם כן אתה רוצה להצטרף אחרי שהם יוצאים מהכפר. זה גם אפשרות.
ולגבי השאלה שלך:
1)ניסיתי לצרף מפה, אבל המחשב שלי דפוק אז לא הצלחתי. העולם עצמו הררי ליד החופים ושטוח ומישורי במרכז.
במערב- יערות, בצפון הרי הגמדים, בדרום, ארץ אפלה למדי, ממזרח עמקי ננסים, ובצפון מזרח- ארץ הקסם והידע. מצפון לה: איי אוקס. במרכז כל זה- ארצות בני האדם הגדולות.
2) כן. מותר לקרוא ספוילרים של אחרים, אלא אם כן הוא מבקש לא לקרוא, ובמידה שאפשר, להפריד ידע דמות שחקן.
3) שונות מבחינת התכונות?

1.תוכל לתת הסבר יותר מפורט על הנווד ותכונותיו?כנ"ל לגבי המקצועות השונות.
2.לא הבנתי כל כך את הדף דמות.פשוט גזע מקצוע ורקע?

Darki אמר/ה:
לא הבנתי כל כך את הדף דמות.פשוט גזע מקצוע ורקע?
כן. זה בכוונה לא ממש מסובך. אם אתם יכולים, קחו דף, תרשמו הכל על דף כדי שיהיה לכם יותר מסודר.
Darki אמר/ה:
תוכל לתת הסבר יותר מפורט על הנווד ותכונותיו?
נווד הוא גזע, וגם מקצוע. זה כמו להגיד ויקינג (סוג של). הוא לוחם חזק, לא יכול להיות כהן, אבל יכול להיות לוחם קסום. הוא חי במדבר.
Darki אמר/ה:
כנ"ל לגבי המקצועות השונות.
כהן- מתפלל לאל ומקבל יכולות ממנו. רק בזכות האמונה שלו. יש לו רמת אמונה, שמגדירה כמה האל תומך בו אישית, ומעניק לו מכוחו. 7 חיים, 11 שריון.
לוחם- נשק, או שניים, ולהרביץ. יותר שריון, יותר חיים, אבל לא קסום. 10 חיים, 14 שריון, ויש לו 24 רמות נשק, שקובעות את תוסף ההטלה שלו. נהלו מעקב לוחמים, כמה רמות נשק יש לכם. שימו לב שזה רק לנשק אחד, הנשק שבחרתם להתמקד בו. תבחרו נשק, ואני אכתוב לכם מה היכולות שלו.
קוסם- קסם. 7 חיים, 11 שריון.
במהלך המשחק ובהעלאות רמה חיים עולה לכל הדמויות ב-7, ושריון עולה רק בקסמים/ שריון פיזי. כלומר בקניות.

הקטע הוא שהלוחם נשמע לי חסר משמעות,בלא יכולות מיוחדות,בעוד הקוסם הוא אלוהי ובלתי ניתן לעתירה.כשאתה יוצר עולם חדש ומקצועות/ארכיטיפים חדשים,כדי לאזן אותם כמו שצריך.גם נשמע לי שהרעיון של meta נדפק בעולם הזה

כמה ארוך צריך להיות הרקע?
בינתיים, יש לי כמה דמויות בראש-
טוקואה, לוחם קסום/קוסם חפצ"קים נווד(לטאיש), רקע קצר אבל עם הרבה מקום למשחק דמות
Eric thunderose(בעברית זה נשמע מזוויע, אבל אם תרצה, אריק 'פִּרעַם'),בן אנוש כוהן של פריי.
salt stormbellow(סאלת זה השם הפרטי), ננס אבן קוסם חפצ"קים, נצר לשושלת אדירה של אלכימאים, מכונאים ומכיני קמעות.

נראה לי שאלך על השלישי, אבל יכול להיות שאקח את מה שיותר יתאים לחבורה.
Darki אמר/ה:
הקטע הוא שהלוחם נשמע לי חסר משמעות,בלא יכולות מיוחדות,בעוד הקוסם הוא אלוהי ובלתי ניתן לעתירה.כשאתה יוצר עולם חדש ומקצועות/ארכיטיפים חדשים,כדי לאזן אותם כמו שצריך.
במובן מסוים, אתה צודק, אבל המשחק נשמע לי כמו סיפור אפי, לכן גם ללוחמים יש משמעות מסוימת.

---
זאב בודד, שקלת להשתמש בואנור? אם אתה לא מכיר, זו שיטה פשוטה ומאוזנת(ובת'כלס תרגום של עולם המבוך+ עולם מערכה), המבוססת על מנוע האפוקליפסה, קלה מאוד ללמידה, חינמית בpdf, ושמה דגש על משחק דמות. זמין בקישור כאן- https://vanor.co.il/vanor/srd/main-911

lonewolf אמר/ה:
בחרו נשק, ואני אכתוב לכם מה היכולות שלו.
דארקי- אתה טועה. הלוחמים אולי נשמעי חלשים אבל הם מאוד חזקים. ומי אמר שאין להם יכולות מיוחדות? לכל נשק יש יכולות משלו, ויש כלי נשק קסומים. ובכלל, קווינט סטורבילוו, העולם הזה ספציפית מותאם לעולם הזה, ואני לא מתכוון לשנות עכשיו את כל ההרפתקה. אבל תודה על ההצעה. מה גם שחפשתי המון זמן את החוקים של ואנור, אז תודה.

זה יפה שאתה אומר את זה עכשיו,אבל אני הייתי אמור לנחש את זה?מבחינתי כרגע מה שכתבת זה הכול.

lonewolf אמר/ה:
יש לו 24 רמות נשק, שקובעות את תוסף
למי שתוהה: ברמה 24 לא מקבלים תוסף 24, אלא תוסף 8. תחשבו על טבלה עם שמונה עמודות, ושלושה טורים. כל פעם שאני אכתוב לכם להעלות רמת נשק, תסמנו עוד קו. ב 4 מקבלים תוסף 2, ב7 מקבלים תוסף 3 ב10 מקבלים תוסף 4 וכן הלאה. רק מבהיר.

זאב בודד
אתה מבין שהסיבה היחידה שאני כותב את זה היא כי אני כן רוצה להצטרף למשחק כן?

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה