• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מסתורי מי-מצולות - עץ הרשמה [מו"ד 5] (0\4-5)

פתח דבר

הרשה לי לברך אותך, קורא יקר, על קנייתך הנבונה של ספרי החדש, "המדריך של וולו להיסטוריה המלאה של מי-מצולות". היה נכון ובטוח שעבדך הנאמן לא פספס ולא פרט אחד בהיסטוריה המרתקת של עירנו היפה, מהקמת העיר על חורבותיה של בירת ממלכה אלפית נושנה, ועד שלטונם של אדוני הגילדות. אך הייחוד בספר זה, אליו ישימו לב בקלות מעריצים של ספריי הקודמים, הוא הפרק האחרון, אותו החלטתי להוסיף לאחר מחשבה והתעמקות רבים, שכן פרק זה מתאר סיפור אגדה.
אכן, קורא נכבד, לרוב ספריי כוללים את האמת, את כל האמת, ורק את האמת. בדרך כלל אינני אף מעלה בדעתי לספק לקוראי הנאמנים מידע שאמינותו מוטלת בספק. אך דווקא הרגשתי חובה להוסיף סיפור זה בספר ההיסטוריה של מי-מצולות, שכן הוא חלק כל כך מעניין ומרגש בסיפורה של עירנו. זוהי מעשייה אודות חבורת הרפתקנים אשר זכו לשם ותהילה במי-מצולות לאחר שהראו יכולת ותעוזה כנגד כנופיות הפשע בעיר, חקרו את המבוך העתיק הבנוי תחת הר מי-מצולות לעומקו, וגרפו לעצמם אוצר רב, כמו גם את מקומם בדפי ההיסטוריה. זוהי הרפתקה מלהיבה, מותחת, וחסרת מעצורים - ואם אלו הדברים שמלהיבים אותך בהיסטוריה, עשית בשכל כשקנית את ספרי!
בהוקרה וברכת קריאה מהנה,
וולות'אמפ גאדארם

---------------------------------------------------------------------------------------

ברוכים הבאים להרפתקה הראשונה שלי בפורום, מסתורי מי-מצולות! זוהי מערכה עירונית, שמתרחשת כל כולה במטרופולין הפנטסטי מי-מצולות, ובמבוך הבנוי מתחתיה.

ההרפתקה
מסתורי מי-מצולות תתחלק לשני פרקים:

פרק 1 - שוד דרקונים
פרק זה לוקח חלק ברחובות וסמטאות העיירה מי-מצולות, ויקח את הדמויות מדרגה 1 עד דרגה 5. החבורה תגלה במהרה כי בעיר פועלות כנופיות פשע מסוכנות, בתי אצולה נבזיים, ושאר אנשים אכזריים שרוצים לשלוט בעיר. החבורה תחקור את הפעילות של הסיעות הללו, תיצור בריתות עם חלקן ותאבק באחרות, ואף תכנס למירוץ להשגת האוצר הנחשק ביותר במי-מצולות - אוצר הדרקונים.

פרק 2 - מבוך האשף המטורף
פרק זה יקח את הדמויות מרמה 5 עד הרמה המקסימלית, 20. הרפתקה זו מתרחשת כל כולה במגה-מבוך אחד - רשת עצומה של מערות תת קרקעיות מתחת להר מי-מצולות, שהיוו את מקום משכנו של האלאסטאר גלימה-שחורה, קוסם משוגע שאסף למבוכו יצורים מכל העולם, ואף ממישורים אחרים. זוהי זחילת מבוך קלאסית המתמקדת בחקירה, קרבות, פאזלים, חשיבה יצירתית ויצירת מפות יותר מאשר משחק דמות - משמע שהיא לא מתאימה לכל אחד. קחו זאת בחשבון אם אתם שוקלים להרשם.

העולם
עולם המערכה
עולם המערכה הוא ממלכות נשכחות - או, לפחות, גרסה כלשהי של ממלכות נשכחות. מכיוון שהמערכה מתרחשת רק במי-מצולות, העולם מחוץ לעיר פחות מעניין אותי, כך שבבניית דמותכם תוכלו להתייחס לאלים\מיקומים\פרטי היסטוריה רשמיים של ממלכות נשכחות או להמציא חדשים. דבש"ים כוהנים, לדוגמא, יהיו כוהנים של אלוהויות מהפנתיאון של ממלכות נשכחות.

העיר
מי-מצולות, הנקראת לעיתים "כתר הצפון" או "עיר הנפלאות", הינה מטרופולין תוסס בה אנשים מכל הגזעים והסוגים חיים וסוחרים. היא בנויה על הים, ובתור עיר נמל היא נקודת מסחר חשובה בצפון - ספינות רבות עוגנות בנמל, וניתן למצוא כמעט כל סחורה כאן. העיר נשלטת על ידי מועצה של אצילים הידועים בשם "הלורדים של מי-מצולות" - בעקבות ניסיונות התנקשות בלורדים בעבר ע"י ראשי הגילדות, החליטו הלורדים החדשים להסתיר את זהותם האמיתית, וכשהם מופיעים בפומבי הם לובשים מסכות קסומות המסתירות את פניהם. עבור חלק מתושבי העיר, הניסיון לנחש את זהותם של הלורדים הפך למעין משחק, משחק שהופך לעוד יותר מבלבל כשהלורדים עצמם מפיצים שמועות כוזבות אודות זהותם. עם זאת, מועצת הלורדים אינה הגוף היחיד בעל השפעה בעיר - כנופיות של פושעים נלחמות בינן ובין עצמן על שליטה במחוזי העיר, ואצילים וראשי גילדות אכזריים זוממים קנוניות לצבירת כוח נוסף. לאחרונה, כמות קרבות הרחוב בין הכנופיות עלתה, ונראה שמשהו מניע את ראשי הפשע לפעול.
למי שמתעניין בהיסטוריה של מי-מצולות, אני ממליצה בחום על הסרטון הזה:

רקע הדמויות
הדמויות לא חייבות להיות ממי-מצולות במקור, אך יש להן וותק של לפחות כמה שנים בעיר. למי שכן רוצה דמות שמקורה בעיר, ומחפש רעיון לרקע, הנה כמה דוגמאות לארגונים בהם הדמות יכולה להיות חברה:
בתי אצולה בעיר
במי-מצולות קיימים יותר ממאה בתי אצולה. להלן כמה דוגמאות:
בית אמקאת'רה. בית אמקאת'רה מתמחה בהרבעת סוסים ואימון של גידולי בקר, הכנת יין וכלי נשק. המוטו של הבית הוא "אנחנו רומסים את בעיותינו". לבית יש ווילה גדולה ברובע הצפוני של העיר, בצידה המזרחי של הדרך הראשית.
בית מארגאסטר. המארגאסטרים הם משפחה גדולה שעניינה העסקי הוא מסחר יבשתי והעברת סחורות גדולות. למשפחה יש גם היסטוריה בקוסמות ובלימודי מאגיה. המוטו שלהם הוא "אין דבר מעבר להבנתנו". האחוזה שלהם ממוקמת ברובע הצפוני.
בית פיילאונד. משפחת פיילאונד תופסת ומוכרת מפלצות. מפלצות שאינן יכולות להיות מאולפות כחיות מחמד או חיות משמר נמכרות לזירות קרב או נקצרות עבור הבשר, העצמות והעורות שלהן. הבית מסבסד חבורות הרפתקנים ומשלחות ציד של מפלצות, והמוטו שלהם הוא "אנו שולטים במה שאתה מפחד ממנו". אחוזתם נמצאת ברחוב הנחושת ברובע הצפוני.
בית רוסזנאר. בית זה, אשר גורש בעבר ממי-מצולות בעקבות הברחה, החזקת עבדים ופשעים נוספים, חזר כעת לעיר ומנסה להתגבר על העבר האפל והשם הרע שנוצר לו על ידי התמקדות בעסקים חוקיים כגון הכנת יין וסחר באבני חן. המוטו של הבית הוא "אנו עפים גבוה ודוהים ביציבות". הווילה שלהם נמצאת ברובע הים.
גילדות בעיר
על מנת להצטרף לאחת הגילדות בעיר, אחד צריך התמחות במקצוע עליו הגילדה האחראית. ניתן להיות בעל מקצוע במי-מצולות מבלי להצטרף לגילדה, אך דבר זה לא מגיע ללא תשלום - אופה שאינו חבר בגילדת האופים עלול לגלות כי ספק הקמח שלו יפסיק לספק לו סחורה, וקוסם שאינו מצטרף ל"מסדר הצופה של האשפים והמגנים" לא יוכל להכנס לספריות ומקומות מלמוד אחרים בעיר. להלן רשימת הגילדות במי-מצולות
ארגונים אחרים בעיר
חיק הברקת. ארגון זה, שכמה מחבריו גרים בעיר, נשבע להגן על העולם הטבעי מפני מפלצות ואל מתים. כדי להתקבל, אחד צריך להראות רצון להגן על הסדר הטבעי של העולם - דרואידים וסיירים במיוחד מקובלים כאן.
כוח אפור. כוח אפור הינו צוות עילית של הרפתקנים מנוסים, שיכולתם בקרב משתווה רק לנאמנותם לעיר. כוח עורב מושך את הטובים שבטובים, ובכדי להתקבל אליו, אחד צריך קודם להצטרף לכוחות ההגנה של העיר, ואז להבחר בסודיות בעקבות הפגנת יכולות מעל הממוצע.
הנבלנים. הנבלנים (כלי הנגינה נבל, ולא בן בליעל) הם אגודה סודית שפועלת בסתר כנגד עריצים בעיר. אם משפחת פשע או אציל מסויים צוברים יותר מדי כוח ומשתמשים בו לרעה, הנבלנים יפעלו כנגדו וידאגו שהכוח מפוזר באופן שווה בעיר.
ברית הלורדים. ברית הלורדים הינה ברית של ערים ועיירות לאורך כל חוף-החרב הצפוני, הכוללת גם את מי-מצולות. מי שמצטרף לברית נשבע לעזור לחברי הברית בעיתות מצוקה. דמויות יכולות להיות סוכנות או מרגלות של הברית, שדואגות לאינטרסים שלה במי-מצולות.
מסדר הכפפה. המשימה של המסדר היא למצוא ולהרוס כל זכר של רשע בעיר לפני שהוא מתחזק, והם מחשיבים את עצמם כמגיני העיר. העלייה האחרונה ברמות האלימות בעיר הביאו את המסדר לחפש חברים חדשים בעלי אידאולוגיות דומות.

הרשמה למשחק ודרישות

- התחייבות להגיב לפחות פעמיים בשבוע, ולהשתדל להגיב כמה שיותר
- גילאים: 15+
- הכרה בסיסית של המהדורה ושל החוקים
- רקע דמות מושקע ומפורט ככל הניתן
- קבלת העובדה שהמשחק נועד עבור הכיף וההנאה של כולנו - שחקן שיגרור את המשחק לוויכוחים סתמיים, שינסה בכוח להיות מנצ'קין מעצבן או שיגרום לשחקנים האחרים להרגיש לא בנוח בכל צורה שהיא, יועף במיידי!
- מס הרשמה של עשרה מטבעות זהב.

זהו, כל הפרטים החשובים רשומים כאן, אני חושבת. לכל שאלה, טענה, מענה, בקשה, או סתם שיחת חולין, מוזמנים לפנות אלי בפרטי. אבחר בין ארבעה לחמישה שחקנים לאחר שכל מי שירצה יבנה דמות.
מי מצולות מחכה!

העריכה האחרונה התבצעה על-ידי משגיח:
ככל הנראה אבנה דמות של נוכל או וורלוק.

חיפשתי (ואני עדיין מחפש) אחרי הארכיטיפים של הנוכל/וורלוק, יש מקום בו אפשר לראות אותם בנוחות? מצאתי רשימה שלהם, אבל את רובם אני לא מצליח למצוא...
אם יש לכם טיפים למציאת ארכיטיפים (או המלצות לנוכל או וורלוק) אני אשמח.

אני עדיין חושב על הדמות, וכשאהיה סגור עליה אשלח סיפור רקע, כנראה מחר-מחרתיים.

שאלת רקע, כי אני חושב שאני לא מעודכן במה שקרא בממלכות נשכחות במהדורה חמישית...
באיזה תקופה אנחנו? (הייתי שואל שנה מדוייקת אבל אפילו אני לא כזה מדייק). סתם כדי לדעת אם אני בתור אלף אמור/יכול לבוא ממית'דורנר או משהו (והאם עדיין Khelben משמש כ"שמרתף" של ווטרדיפ?)

‎אני אבנה סייר, ככול הנראה חיה מלווה.

שאלה שלא צוינה במפורש למרות שאני מרגיש שאני יודע את התשובה- מתחילים בדרגה 1?

‎כמה שאלות:
1. האם אפשר להשתמש בסייר המעודכן של ה-UA לדמות? http://media.wizards.com/2016/dnd/downloads/UA_RevisedRanger.pdf
‎2. הרעיון שלי כרגע מבחינת הקשר בין החיה לדמות שלי הוא די קלאסי, ״מצא אותה פצועה ביער״, אבל הטוויסט שהופך את זה למעניין הוא שבנוסף לכך- לחיה יש גור קטן, שלא הולך להשתתף כמובן בקרבות אבל שם יותר בשביל הרקע. החיה היא אם מגוננת במיוחד והגור תמיד לצידה כשאין סכנה. האם זה אפשרי?
3. חיה מלווה מתקבלת רק בדרגה 3, אם מתחילים בדרגה 1, יש מצב שנמצא סיבה למה בתחילת ההרפתקה הזאבה לא איתי? או שיהיה עדיף לעשות את סצנת המציאה של החיה בתוך המשחק? כי אני מרגיש שעדיף כחלק מהרקע.
4. להכניס קרסי עלילה שקשורים לעיר ברקע זה רעיון טוב או לא יתאים בגלל שזו הרפתקה מוכנה? יש הבדל בין ״המשפחה שלי לא מתפקדת״ ל״המשפחה שלי לא מתפקדת, בחובות לשוק השחור ויום אחד מישהו יבוא להרביץ להם״.
5. על אותו משקל, מה לגבי קרסי עלילה פתוחים? רעיון שאני עוד לא בחרתי אם אני רוצה או לא זה ״לגור הזאבים יש סימן על ראשו שהוא בבירור סימן מאגי, מזכרת מלחש כולשהו, מה שגורם ל[דמות שלי] לחשוד שאלו לא היו סתם ציידים שעשו זאת״?
6. וכמה שאלות על וואטרדיפ- כמה העוינות בין הגילדות בימינו הנוכחיים לאצולה הוא גדול?
7. אלפים יכולים להתחתן לתוך משפחות אצולה אנושיות?
8. ולסיום, עד כמה זה נורא להסתובב עם זאב באמצע העיר באור יום? כמה סיירים זה דבר נפוץ בעולם? יש מצב שהמשמר יתקוף אותי או שפשוט כולם יתרחקו כמה צעדים אבל זה מבחינת החוק בסדר?

כמה שאלות:
- האם יש ארכיטיפ נוכל שנותן לו מעט קסמים מאגיים, בדגש על קסמי אשלייה, או שבשביל נוכל שמטיל לחשי אשלייה צריך ריבוי מקצועות?
- ההרפתקה היא הרפתקה מוכנה. מה זה אומר על ההשפעה של סיפורי הרקע שלנו ההרפתקה? האם אני יכול להכניס קרסי הרפתקה ברקע והם יקרו, או שההרפתקה תראה אותו דבר, לא משנה מה הדמויות שלנו עברו קודם?

אני לא יודע את 5, אבל אני מבין שהיא ידידותית למשתמש ושיש פה תמצות של החוקים שלה ואף תרגום לעברית, אז אני אנסה. אני בן 13 אמנם, אבל אני מבטיח שאני שחקן משקיע ורציני. ככל הנראה אשחק לוחם. כמה שאלות:

1) מה התרבות הכללית בעיר? סגנון ימי הביניים - פנטזיה רגיל של מו״ד? האם אני יכול לשחק דמות, נניח, בהשראה מזרח-תיכונית או ויקינגית?

2) כעיר מסחר ימית, עד כמה יש סביבה שוד ימי?

החלטתי ללכת על נוכלת arcane trickster. אני רק רוצה לדעת כמה סיפור הרקע ישפיע על העלילה, כי יש דברים שלא אכניס אליו אם הם לא באמת יהיו חשובים מלבד זה שהם קרו פעם.

שני לוחמים, סייר, נוכל ואשף. אלו המקצועות שנכתב שיבחרו.
מסקרן.

חזרה