ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

בשערי המצודה, PF, עץ הרשמה ותיאום ציפות (5/5) נבחרו שחקנים

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

בשערי המצודה, PF, עץ הרשמה ותיאום ציפות (0/5)

שליחה על ידי liorgonen3 » 29 ספטמבר 2018, 22:24

החברה ששלחו רקע חדש- אני אעבור על זה ואגיב.

לכל השאר, דדלין אחרון להגיד שאתם רוצים להגיש משהו זה עד ה1/10 בשעה 23:55
אם אף אחד לא יעדכן שהוא מגיש ד"ד/מעדכן ד"ד עד אז. אני אמור לבחור ביום למחרת את השחקנים
נערך לאחרונה על ידי liorgonen3 ב 01 אוקטובר 2018, 19:49, נערך פעם 1 בסך הכל.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 29 ספטמבר 2018, 23:30

אמרת לי שאין לך הערות כרגע, אני יכול להניח שהדף דמות לא צריך הבהרה?
כדאי להכות ראשון אבל תמיד עדיף להכות אחרון.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 29 ספטמבר 2018, 23:31

אלישע- נכון
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 30 ספטמבר 2018, 02:47

באיזה מיומנות תשתמש בשביל מנגנונים מכניים? לי אישית נראה הגיוני ונול להישמר במיומנות יצירת מלכודות עבור זה (אחרי הכול מלכודות הם לרוב מנגנונים מכניים מורכבים).
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 30 ספטמבר 2018, 02:52

לא הבנתי בכלל את השאלה שלך. כך או כך, אף שחקן לא בדיוק הולך לשחק פה מהנדס בוגרת התכניון (לא שקיבלתי שתואם לכזה דבר), ואני בספק שמישהו פה מסתובב עם סדנה ניידת על הגב כדי להתחיל לייצר משהו מכאני.
כך או כך, זו מלאכה כלשהי. מיומנות ש... אף אחד בחיים לא לקח?
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 30 ספטמבר 2018, 03:16

ליאור
ספוילרהצג
נגיד שאני רוצה ליצור מנגנון מכאני פשוט שלא בהכרח מלכודת (אני מניח שמנגנון הפעלה למטען נחשב המלכודת).
למשל בוא נגיד... אני רוצה ליצור שעון או מגן צריח שמכיל גם אופציה לאיכסון חפצים והוצאה שלהם על ידי משיכה בידית או לחיצה על כפתור מוסתר.
כמעט כל דבר שאן תפתח אותו אתה תמצא הרבה גלגלי שיניים קפיצים ודברים כאלה.
סמל אישי של משתמש
אביעד

שליחה על ידי אביעד » 30 ספטמבר 2018, 07:37

מזה שאין הערות על הרקע עד עכשיו זה אומר שהוא בסדר או שפשוט מובן?
בכל מקרה אני אלטש את הרקע עד הסוף (שמות של מקומות וכדומה) רק אם אתקבל, ובתיאום איתך.
כנ"ל לגבי מכאניקה.
Hell lord

שליחה על ידי Hell lord » 30 ספטמבר 2018, 09:15

פלאף (יכולים להגיע עוד עדכונים)
ספוילרהצג
שם: ארנוק אומברוס (erenok umberues)
גיל: לא צעיר, אבל בהחלט לא זקן (המקבילה של גיל 30 של בן האנוש כיום)
גזע: אלף שמש
מקצוע: arcanist
השתייכות: חופשי, אנטי-פיות (כתבתי את הרקע לפני שחשבתי על דברי כאלה ולכן לא רשמתי קודם)
רקע: כולם מתים, בוגדים או לפחות נעלמים בסופו של דבר - ארנוק פשוט מעולם לא האמין שהוא יחזה ביום בו האלים ינטשו את העולם.
בן למשפחת סוחרים אמידה מאלור-גאנה, ארנוק שוטט במקומות רבים, מוכר את סחורתו בכל מקום שהיה מוכן לקבל את סחורתו, וכך הוא הגיע במהלך מסעות הסחר שלו לטירת-שלג, באותו יום הרה גורל בו הפיות פלשו לעולם והאלים נטשו אותם.
כאשר הצייד הגיע והחל בטבח של טירת-שלג ארנוק כרע יחד עם כולם והתפלל לאלים שיצילו אותם. כאשר הצייד הגיע לאזור בו היה ארנוק והתחיל לטבוח במתפללים ארנוק הבין מה שהאחרים לא - האלים נטשו אותם, ובעקבות הידיעה הזאת הוא ברח, נמלט לפני שהצייד יגיע אליו.
ארנוק ברח מטירת שלג הבוערת מאחוריו לצלקת, מקווה שהוא ימצא שם את ההגנה של אבירי אלתוס, אבל הכי טוב שהוא מצא זה מחנה פליטים צפוף, שם ארנוק התוודע לאירועים שהתחוללו בשאר העולם - ההצפה של אורקל, השתלטות הפיות על רוב ממלכות דמויי האנוש, והחשוב מכל - שריפתה של אלור-גאנה, והוכחה מוחצת למה שהוא כבר ידע - האלים בגדו בהם, וזנחו אותם לעצמם.
בשנים שעברו ארנוק ניסה ללמוד מפי פליטים אלפים חדשים שהגיעו מאלור גאנה מה קרה למשפחתו, ללא כל הצלחה, עד שהגיע הזמן בו הפיות החלו להטיל מצור על הצלקת, מונעות כניסה ויציאה לצלקת, וכך גם את המקורות העיקריים של הפליטים לחדשות - פליטים חדשים.
מספר שנים עברו מאז הגיע ארנוק לצלקת, והוא פיתח לעצמו מנהג לשוטט בשטח שבו הוא היה יכול לשוטט - הצלקת. וכך ארנוק נתקל במהלך אחד משיטוטיו בדבר שהוא כנראה יחשיב מעתה והלאה לחשוב עבורו ביותר - או יותר נכון לומר מעד על הדבר.
לאחר שארנוק חפר את הספר שהיה קבור בקרקע הוא ניקה אותו, מוצא שם חרוט בזהב עמום על כריכת העור - "יאס-אראק". בתוך הספר ארנוק מצא את תכלית חייו החדשה.
לאחר שחזר למחנה הפליטים ארנוק מצא מספר איזכורים לשמו של המג, כולם מציינים אותו כמג אל-מת שחזר לחיים כדי לשרת את המאסטר שלו, או לחילופין כמג אדיר שעמד בפני עצמו יחד עם מיילו הידוע, האביר שהציל את העולם.
אבל כותב הספר לא היה חשוב לארנוק כמו הספר עצמו, שכן בתוך הספר ארנוק הצליח להבין כמה לחשים, וללמוד להשתמש בהם, ובעזרת הכוח החדש שלו ארנוק הצליח לחמוק מבעד למצור הפיות, ומשם הוא ברח לאלור-גאנה, כדי לחזות במו עיניו בהרס של ביתו, ולאחר שהוא ראה את ההרס הוא חזר לצלקת, אבל הפעם לא למחנה הפליטים בסנט-וולטה, אלא לוורד הלבן, משם הוא עלה על ספינה לנמל החירות, ושם הוא נמצא, מתאמן בלחשים שלו, מחפש רמזים למה שעלה בגורל משפחתו, והמשימה החשובה ביותר שהוא הציב לעצמו; לנקום את נקמת המתים בפיות שהרסו את העולם, ובאלים שהפקירו אותם כאשר היו זקוקים להם יותר מאי פעם.

שאלה - האם יצורים שקיבלו את ברכת הפיות או עם שושלת פייתית יכולים להכנס לצלקת? כי אם כן אני לא ממש מבין איך הצלקת החזיקה מעמד כמקום חופשי...
I am no nightmare, nightmares fear me
yds

שליחה על ידי yds » 30 ספטמבר 2018, 09:42

דפ"ד מעודכן
ספוילרהצג
שם שחקן: עילי
ניסיון עם השיטה: קורא הרבה פאת'פיינדר, מכיר את השיטה ןהמכאניקה, בערך שלושה משחקים קצרים (אחד מהם וואן שוט שהרצתי)
ומשחק אחד ששיחקתי

שם: טאריס
גזע: נקרופוליטן
השתייכות: פיות

טאריס נולד לפני שנים רבות, אבל הספירה אבדה לו מזמן. הוא התחיל את חייו בתור נער רגיל, שגר בכפר קטן על גבול הצלקת. הוא חי חיים רגילים, שמהם הוא לא זוכר דבר. הוא רק יודע שבגיל 19, פחות או יותר, הוא נהרג, וחזר לחיים כנקרופוליטן. למרות ההסכמים בין האלמתים לבין החיים, איבה עזה עדיין שררה במקומות מסוימים כלפי הנקרופוליטנים. אנשי הכפר של טאריס בזו לו ודחו אותו. הוריו סילקו אותו מביתו, ואמרו שהם רחומים בכך שהם לא הורגים אותו. טאריס ברח מהכפר, ומצא מחסה זמני במבצרי הנקרופוליטנים שבצלקת. הוא חי שם כמה חודשים, אבל מהר מאוד, הוא המשיך הלאה. גם הוא חונך על ברכי השנאה לנקרופוליטנים, ולא רצה לחיות במקוחם ששימש לו תזכורת מתמדת למה שהיה. הוא המשיך לנדוד, ובמהרה הרגיש משיכה עזה, בלתי מוסברת, לכיוון היערות המרוחקים שבדרום. קול מכשף קרא לו כשישן וכשהיה ער, בכל רגע ורגע, דוחף אותו לנוע דרומה. לבסוף, טאריס החליט לציית לקול הזה, וגורלו נחרץ. השנאה והזעם שבערו בליבו של טאריס צדו את עינה של גבירת פיות אכזרית ומסוכנת הידועה בשם "גבירת הוורד". ישות אגדית שנאמר עליה שכישורי השכנוע והפיתוי שלה מסוגלים לשבור את רצונו של החזק בבני התמותה ברגע אחד. במשך שנים, גבירת הוורד איתרה אינדיבידואלים בעלי פוטנציאל להפוך לשליחים שלה, והיא קראה להם, זימנה אותם בכוחה המכשף, והציעה להם כוח על בני התמותה הפשוטים, נקמה באילו שהכזיבו אותם, את היכולת להכפיף אחרים לרצונך, בתמורה לכך שיצעדו ברחבי גלקוס עבורה, ויזרעו הרס ואנרכיה למען ההנאה שלה. טאריס, פגוע מהבגידה של אנשי כפרו, זועם על השינוי שאותו עבר, הסכים.
מאותו רגע והלאה, חייו של טאריס היו מלאי תענוגות, וכל גחמה שלו הוגשמה. הוא למד מ"אימו" את דרכי הפיתוי, השליטה, וההקסמה, מתאמן ומשתפר בכל רגע. שנים רבות עברו כך, באימונים לקראת היום הגדול, היום בו הפיות יחשפו את עצמן לעולם וילמדו את בני התמותה מהו מקומם הראוי. הוא למד כיצד לזרוע כאוס, לעורר שמועות, ולחולל אנרכיה מוחלטת רק בעזרת מילותיו והתנהגותו. ולבסוף, אחר זמן ארוך מאוד בחצר הוורדים, הגבירה שלחה את ילדיה המאומצים אל העולם.
כפר אחר כפר, קהילה אחר קהילה, ילדי הוורד חדרו כמו חץ מורעל לליבן של קבוצות השורדים, לחישותיהם הארסיות מעוררות שנאה, דוחפות את ההמונים לביצוע מעשים איומים, גורמות למין האנושי, צעד אחר צעד, להשמיד את עצמו. טאריס לא צעד עם אחיו ואחיותיו. הגבירה שמרה אותו קרוב אליה, ממשיכה להכין אותו לקראת ייעוד גדול יותר, שמילא את ליבו בהתרגשות-ייעודו של טאריס היה לתקוף את אילו שלא ניתנים לכישוף, את בני מינו, הנקרופוליטנים. אחרי 19 שנים נוספות של המתנה, גבירת הוורדים החליטה לשלוח את טאריס לכפר קטן על גבול הצלקת, אותו כפר שבו הוא גדל, כדי להתחיל לזרוע את זרעי המהומה שיובילו לנפילתם של האבירים האלמתים. הוא החליט לעשות זאת על ידי הפללת הנקרופוליטנים ברצח של נערה מהעיר. הוא ידע שזוהי ההזדמנות שלו, שאם יצליח להוביל לפילוג בין הנקרופוליטנים לבני האדם, הוא יעלה בין החצרות במהירות, ויוכל להתקרב, יום אחד, למעגל הפנימי של סירונה בעצמה. אבל העניינים היו....מסובכים יותר משחשב.
טאריס ניגש לנערה, התחבר אליה, ולאחר מספר חודשים, והביא אותה לעמדה בה יוכל לבצע את המעשה, לרצוח אותה ולהביא לקונפליקט...אבל ברגע האחרון, הוא עצר בעצמו. הוא ניסה להכחיש, להתנגד, להתעלם מהאמת המרה שטפטפה אליו אט אט. הוא אהב את הנערה, וידו לא יכלה להיות זו שתחזיק את הסכין.
הוא המשיך לתכנן, לזמום, לחשוב על דרכים בהן יוכל לבצע את המעשה ולהיות נקי מרגשות האשם. אך החודשים עברו, ודבר לא עלה במוחו. הזמן עבר, והשנה התקרבה לסיומה, וטאריס עדיין לא חשב על תכנית. וכשזה לא קרה, אימו, שהייתה מעודכנת בכל, והבינה מה קורה, החליטה לפעול. גבירת הוורדים זימנה אותו חזרה אל החצר, לכאורה כדי "להתרענן" מהשנה שעברה עליו בעולם האנושי, ושלחה מתנקשים כדי לבצע את המשימה במקום בנה. כשטאריס יצא חזרה אל הכפר, הוא לא ראה דבר מלבד את הריסותיו העשנות. הכפר הוחרב במאבק שטאריס עצמו גרם, וגופתה המושחתת של הנערה הייתה תלויה מעץ במרכז העיר. טאריס זעם על אימו שלקחה לו את ההזדמנות, שלקחה לו את הכבוד, שלקחה ממנו את האהבה. הוא החליט שהוא יגרום לה לשלם על מה שעשתה, ופרש מחצרה. כעת הוא נודד בעולם, מחפש את חסדיהן של פיות אחרות, מנסה לעלות יותר ויותר גבוה לכיוון סירונה, כדי שיוכל להתעלות מעל כוחה של אימו, ולהביא לה את העונש המגיע לה.

הערות: הארכטייפ שאני מתכנן לקחת מרגיש מעט "מיני" מדי, אפילו ביחס לדמות הזאת, אז בהנחה שאתקבל אשמח אם נוכל לעבוד על ריפלאף ליכולות היותר בעייתיות כדי שיתאימו למשחק כאן.
עריכה-חשוב לציין שלמרות שהדמות שלי מתחילה בתור משהו בין "ילד אימו" לבין "פלייבוי אנוכי ומקיאבליסטי", הוא יכול לנוע להמון כיוונים. כלומר, יכול להיות שהוא יפנה לגמרי לצד של הפיות, יכול להיות שהוא יצא למסע למידה וגילוי עצמי שבו הוא מבין שאנשים בעולם הם יותר מסתם כלים לשימושו וילמד לסלוח.לאהוב.וואטאבר, יכול להיות שהוא יפנה את הנקמה דווקא נגד הפיות, ויצטרף מלא בזעם ושנאה, לאנשי בריח הברזל.....הנקודה היא שאני יודע שהמצב שלו כדמות כרגע, הוא לא מצב אידיאלי לשחק איתו, אבל אני חושב שיהיה מאוד קל להעביר אותו כל מיני תהליכים ושינויים. רק קח את זה בחשבון כשאתה עובר על אופי הדמות
נערך לאחרונה על ידי yds ב 01 אוקטובר 2018, 20:09, נערך פעם 1 בסך הכל.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 30 ספטמבר 2018, 10:31

תהייה רשימת שחקני ספסל עבור אילו שלא נבחרו?
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 30 ספטמבר 2018, 11:27

אלישע
לגבי שחקני ספסל- לא תהיה רשימה, ברגע ששחקן יפרוש/ימות. אם השחקנים המשתתפים ירצוו לצרף שחקן חדש, אז אני אפרסם את זה ונראה אז מה עושים.
לגבי השאלה שלך, שהיא שוב- שאלה על ציוד/משהו שלא מוסדר בחוקים. אז בתור התחלה- הוא לא אפשרי.
גם אם כן היה. זה לא משהו שדמות שחקן עושה, יצירת מערכות מנגנון זה עשק מסובך, יקר, שלוקח זמן ודורש כלים. בשביל זה יש בעלי מקצוע בעולם, שחקן לא באמת אמור לקחת מלאכה נפחות או משלוח יד -שזירת סלים.

אביעד- הרקע מובן, הוא בסדר. ואשקול אותו כמו שאשקול את שאר הרקעים

קוריון/ג'וני- אין הערות.

YDS-אין הערות

הל-כנ"ל. מבחינת השאלה שלך-א' רוב האנשים שקיבלו את הברכה הם לא בדיוק דמוית דרגה 20, ב' (פלאפית) הנקרופליטאנים הם עדיין אל-מתים, ולכן צבא "רגיל" לא באמת יכול להביס אותם, קל וחומר בצלקת. על כן- רק פיות לא יכולת לדרוך באדמות הצלקת. (למעשה רק רמי-דם)
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

בשערי המצודה, PF, עץ הרשמה ותיאום ציפות (0/5) -ההרשמה סגורה

שליחה על ידי liorgonen3 » 02 אוקטובר 2018, 01:00

טוב, פשוט זה לא היה. כל הרקעים היו טובים, כל השחקנים שנרשמו נחשבים "רציניים". ובסוף נאלצתי לעשות בחירות קשות. שקלתי להעלות את הנרשמים ל6, אבל זה סתם לא יעבוד טוב.

אז המתקבלים
1)פדרון
2)YDS
3)עמית
4)קוריון
5)ג'וני.
תאשרו פה שראיתם, ותרשמו בבקשה אם רוצים וואטסאפ או דיסקורד (אישית מעדיף וואסטאפ, מה שנוח לכם).
מוזמנים להתחיל לעבוד על מכאניקה. מציע לכם לרשום פה מה אתם רוצים לשחק וכל זה. אחרי שכולם יאשרו, אני גם אשלח לכם תיאום ציפיות בפרטי. ונעשה תיאום ציפיות קבוצתי (כנראה בוואטסאפ/דיסקורד)

כל האחרים, צר לי. בסופו של דבר בחרתי ברקעים שראיתי שאני אדע למצות בצורה הטובה ביותר. אני כרגע לא עושה רשימה של שחקני ספסל, אבל אם נצטרך לבצע חילוף, אני אתן לכם עדיפות במקרה של ריבוי בקשות.

בהצלחה לכולנו
סמל אישי של משתמש
tkhag1

שליחה על ידי tkhag1 » 02 אוקטובר 2018, 01:19

הייתה לי התחושה שלא התקבלתי... חבל...
בכל מקרה בהצלחה במשחק (אני כנראה העוקב אחרי ההרפתקה).
סמל אישי של משתמש
amitf0123
יצירת קשר:

שליחה על ידי amitf0123 » 02 אוקטובר 2018, 01:21

ראיתי, יותר נוח לי ווטסאפ.
כרגע התוכנית שלי מבחינה מכאנית היא slayer עם נשקי הטלה.
ומניח שנתראה כולנו בהרפתקה המטורפת שמצפה לנו.
“I am the righteous shield of Moradin and a sword
in his mighty hand! I fear no evil!”
סמל אישי של משתמש
Qurrion
יצירת קשר:

שליחה על ידי Qurrion » 02 אוקטובר 2018, 07:24

קראתח. מעדיף וואטסאפ.
מכאנית, אני בונה Kineticist, ומתחיל עם יסוד המים. אין לי הרבה בחירות לבצע כרגע, לכן ד"ד יהיה מוכן יחסית מהר.
"It takes 43 muscles to frown and 17 muscles to smile, but only 3 muscles for a proper trigger squeeze."
שלח תגובה