• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[שיטה פרטית] עץ הרשמה- "פוקימונים להצלת אספן" [0/4]

wardog

פונדקאי חדש
גילוי נאות
זה המשחק (וההודעה) הראשונה שלי בפורום הזה אבל יש לי ניסיון בהנחיית משחקי תפקידים בעבר בפורומים אחרים וישנים. מתכוון לעשות כאן משחק מושקע, מעניין ומהנה אז מי שרוצה להצטרף להרפתקה יותר ממוזמנ/ת!
לגבי המשחק, נכון שמדובר במשחק של פוקימון אבל תשכחו כל מה שידוע לכם עד כה על עולם הפוקימונים. כאן ילדים בני 10 לא יוצאים בעצמם למסע לבד, הכל קורה יותר לאט והגיוני. תקראו את הרקע על העולם, תבנו דמות מושקעת ומגניבה (לטעמכם/ן) והצטרפו להרפתקה!

רקע
הממלכה בה אתם גרים, אספן (ESPEN) נמצאת כבר שמונה שנים במלחמה עיקשת. אספן מחולקת לשבעה מחוזות; אוסונה (OSONA) בשליטת משפחת גרדינן (GARDINAN), נילדיה (NILLADIYA) בשליטת משפחת נסטלרד (NESTLARD), פלמה (FELMA) בשליטת משפחת מיימרס (MEYMARS), פואנטרה (FUENTERRA) בשליטת משפחת רמזן (REMZEN), סטניה (STENIA) בשליטת משפחת לולבי (LOLBI), וליין (VELAIN) בשליטת משפחת אלווה (ALWA) וצ'אוסיה (CHAUSIA) בשליטת משפחת האלסון (HALSON).
צ'אוסיה, המחוז הגדול, העשיר ובעל מאמני הפוקימונים החזקים ביותר בממלכה (ניצחו ביותר מ60% מאליפויות הממלכה ב100 שנים האחרונות), החליטו כי הם צריכים לשלוט בכל הממלכה. הם רואים את בני העם הצ'אוסי בתור העם הנעלה ביותר ששאר העמים צריכים להיות משועבדים לו. מנהיגתם, רילטה האלסון, יצאה לפני שמונה שנים למלחמה נגד שאר המחוזות כשרצחה את המלך באליפות הממלכה האחרונה שהתקיים. מאז הממלכה מתנהלת ללא מלך. עד כה נהרגו רבים בממלכה (חוץ מאסוניה שטרם הרגישה את הלחימה ושומרת על נבדלות), גם מאמנים שהלכו להלחם וגם אזרחים שכפרם הותקף. צ'אוסיה כמעט והשתלטה לחלוטין על וליין ומצבה של סטניה נראה קרוב להכרעה. שלוש שנים לאחר פרוץ המלחמה הבינו שאר המחוזות כי עליהם לשלב כוחות ע"מ לנצח את רילטה ולכן הקימו את האקדמיה בה צעירים מוכשרים יקבלו את ההכשרה הדרושה להפוך אותם למאמנים מצטיינים שבתקווה יצליחו להביא את סיומה של המלחמה הזאת.
כל מחוז בעל פוקימונים שונים (דורות 1-4) ותרבות שונה. רבים רוצים להיות מאמני פוקימונים מקצועיים אך זו משימה קשה מאוד שלא רבים מסוגלים לה. הגיל הממוצע להתחלת מסע כזה הוא 18 אך עכשיו עם מציאות המלחמה הקיימת כבר חצי מחייכם, מאמני פוקימונים מאומנים בעיקר לשמש כלוחמים וגילם הממוצע ירד יותר ויותר עם הזמן.
אתם צעירים בני 16, עם ניסיון רב או מעט באימון פוקימונים, נבחרתם להיות חלק מהשנה הראשונה באקדמיה שנמצאת בעיר טורטילה (TORTILLA) במחוז נילדיה. לאקדמיה אתם נדרשים להגיע ללא פוקימונים או ציוד.
עתיד הממלכה מוטל על הכתפיים שלכם, בהצלחה.

מידע חשוב על העולם
כולכם מאמנים צעירים- כלומר אין כאן מאמנים שקיבלו תגים או השתתפו באליפות הממלכה אי פעם (בעיקר כי הייתם בני 8 באליפות האחרונה שהתרחשה). העולם די דומה לימי הבניים כלומר אין מטוסים או מכוניות, בעיקר נעים על פוקימונים.

ppmap.c.png
ppmap.cc.png
ppmap.ccc2.png

מידע חשוב על המשחק
אסביר בהרחבה עם התחלת המשחק איך הכל מתנהל. כרגע אסביר בקצרה: הפעולות יהיו מבוססות על התכתבות חופשית שלנו, לדמות שלכם יש רמה ומאפיינים אשר ישפיעו על הצלחתכם במשימות, באימון פוקימונים, לימוד מתקפות ועוד. ניגע בזה אחרי שתתקבלו.
קרבות ובכללי דברים במשחק יתנהלו בעזרת הטלת קוביות באתר. לדוגמה: [dice:2wj065u5]708575:0[/dice:2wj065u5]

הרשמה:
אני אבחר עפ"י השקעה אז ממליץ להשקיע :)
שם דמות:
מראה: (תיאור מפורט או תמונה)
מחוז לידה:
סיפור רקע: (ממש חשוב להשקיע פה)
תכונות אופי חיוביות: (לפחות 3)
תכונות אופי שליליות: (לפחות 2)
הערות/הארות/בקשות/מענות:

שאלות שנשאלו:
עד מתי ההרשמה?
עד חמישי בלילה אלא אם כן ירשמו אנשים רציניים לפני או שלא ירשמו מספיק עד שלישי בלילה.

מה רמת הבגרות במשחק?
באופן כללי ישאר ברמת 10-14 אך שחקנים שמוכנים לרמות גבוהות יותר יקבלו את מבוקשם.

בדיוק בסוף ראש השנה.
לא שהתכוונתי להירשם בכל מקרה, אבל תשכח מדתיים במשחק שלך, ובעצם גם מחילוניים שפשוט רוצים שקט מהפונדק בחג ואין להם זמן להירשם בראש השנה, או שסתם אין להם זמן להירשם בדיוק ביומיים האלה, או שלוקח להם שבוע להכין דף דמות.
אני כן מאחל לך בהצלחה, כי זה כיף לראות משחקים חדשים בפורום, אבל אם אתה סוגר את ההרשמה ביום שלישי בערב אתה פשוט יורה לעצמך ברגל.
נ.ב. אמרת שאתה רוצה השקעה בסיפור הרקע של דפי הדמות, אבל לא ראיתי איזו השקעה יוצאת מגדר הרגיל בעץ ההרשמה עצמו. זו רמת ההשקעה שאתה דורש? או שאתה רוצה סיפור בגודל של 10 דפי A4 עם נספחים? סתם מסקרנות.

אני ממליץ לך לחכות עד חמישי בלילה, שלושה ימים זה לא הרבה זמן להרשמה, בייחוד כשמדובר במשתמש חדש.

ואני ממליץ לך בחום לקבוע כבר אחשב את הרמה הכללית (אתה יכול להזיז את הרמה עבור שחקנים שרוצים רמה גבוהה יותר או פחות)

בנוסף אני ממליץ לך לקבוע מה יהיה קצב התגובה המינמלי (פעם בשלושה ימים נחשב לקצב די מקובל).

גם רצוי שתגיד האם אנחנו הולכים לשחק בסולו או בקבוצה.

מעוד חשוב שתגיד איך מכנית העולם ילך (איך הקרבות לימוד היכולות ועוד דברים יעבדו).

בקשר לדף הדמות... אני ממליץ לוותר על הקטע של תכונות האופי, אנשים לרוב מראים את האישיות שלהם ברקע של דף הדמות או כותבים בקיצור את האופי של הדמות, הרעיון של תכונות חיוביות/שליליות לא מרגיש נוח במיוחד.

בנוסף הרקע על העולם כללי למדי ולא מפורט במיוחד, אני ממליץ לך בחום להסתכל על דף ההרשמה של ילדי הקיסרות.

נ.ב. קיבלת אישור מהמנהלים לפתוח את המשחק?

חוץ מזה שאם הוא לא ישלח לך את הפרטים של המשחק כמו שמצוין כאן https://www.pundak.co.il/forums/threads/39231, אתה תנעל לו את המשחק, והוא יקבל אישור (דה פקטו) רק אחרי שישלח לך את הפרטים של המשחק. חוץ מזה שאם המשחק עובר על חוקי הפורום בהגדרה, למשל אם הוא כולל תכנים גזעניים/מיניים/מסיתים אתה לא תאשר לו לפתוח אותו פה.

משחק שעובר על חוקי הפורום יינעל, בבירור. בלי שום קשר לכלום.
בנוגע לפרטי לוח ההרפתקאות, לא מדובר כאן באישור, אלא במשהו שאני צריך בשביל ההתנהלות התקינה של הפורום, ואני נועל משחק רק אם המנחה מתעלם מהבקשה שלי, וגם אז זה למינימום זמן הדרוש.
בכל מקרה, זה לא המקום לדיון הזה. אם אתה רוצה להמשיך אותו, אתה מוזמן לפתוח עץ בפורום משוב או לשלוח לי הודעה פרטית.

ושוב, בהצלחה לwardog במשחק.

טיפים להנחייה של משחק תפקידים באינטרנט
ממליץ טיפה לקרוא את הכתבה הזו, כי היא מדברת ספציפית על הפורום הזה ועל הלך הרוח שלו. כולל העצה, לדוגמה, "בנה את ההרשמה למשחק על פי איכות ולא מהירות". כמובן, זה לאו דווקא מחייב, אבל בתור מישהו שהגיע ממקומות אחרים באינטרנט, זה אולי יאפשר לך להבין טיפה למה לצפות בפורום הזה.

אצטרף לשאלה מהי רמת התגובות הנדרשת במשחק. הרבה זמן חיכיתי למשחק פוקימון שיפתח בפורום, מאז לפחות שהתחלתי בהתעניינות מחדש בפרנצ'ייז (תודה לפוקימון גו אני מניח), אבל בתור חייל שסוגר הרבה חשוב לי לדעת שאני יכול לעמוד בקצב המשחק אם ארשם אליו.

בנוסף, בתור משחק פוקימון, אני מעט מופתע שלא הסברת מה יהיה היחס לפוקימונים, עם איזה פוקימון נתחיל, ומה הציפיה בנוגע אליהם (האם פוקימונים יהיו המוקד של המשחק ופיתוח הקשר בין המאמן לפוקימון יהיה במרכז, או שבעצם הם יהיו שם יותר בשביל להילחם בקרבות של המאמן בדרך אל האליפות?). איך בדיוק יעבוד עניין התפיסה? כמו במשחק יותר, או בעצם כמו באנימה, ששמה יותר דגש על להתחבר אל הפוקימון?

לסיום, שאלה סתם מתוך עניין, למה רק דורות 1-4? הם הדורות החביבים עליי גם אבל יש דווקא פה ושם דברים מגניבים בדורות המתקדמים יותר ;)

מצטרף לשאלות - לא הסברת על המכאניקה כמעט, על הפוקימונים שמתחילים איתם, ופרטים חשובים אחרים על המשחק (כמו תיאום ציפיות, למשל).

אני ממליץ להוסיף פסקה על פוקימון בכללי - המשחק נראה מעניין, אבל אנשים שלא מכירים פוקימון לא יכולים לשחק ללא מידע על איך העולם עובד, מי הפוקימונים ומה משמעות המושגים המוזרים שכתבת שם.

אז ההמלצה שלי - תמצא איפה שהוא מקום שמתאר את הפוקימונים השונים ותצרף קישור, תכתוב קצת (לפחות) על המערכת של פוקימון והמושגים החשובים השונים, ואז אולי אנשים שרוצים לשחק ולא יכולים כי הם לא מכירים פוקימון יצטרפו.

חזרה