• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נפילת המלכים (חופשיטה, חצי-ניהול, היסטורי, סנדבוקס) - [4/4] - מתחילים!!!

בעקבות המצב הכלכלי הקשה וחוסר יכולתו של השלטון להתמודד מולו אנשים מכל רחבי צרפת התמרדו והתאספו מול הגליוטינה עם פטישים ומעדרים. אבן אחרי אבן הכלא הנורא נפל ונטחן לאבק. ואם זה לא מספיק, המלך מת בזמן בריחתו מפני ההמונים. ובינתיים בפריז נשמעות צעקות של שוויון ומהפכה. במקום המלך צרפת נשלטת על ידי שליט חדש, רובספייר. אבל יש ספק רב האם שלטונו יחזיק מעמד מכיוון שאף על פי שבינתיים צרפת משוחררת מעול האצולה והעם כולו רוצה בטובת המהפכה, אירופה כולה מנסה להחזיר את המלך לשלטון ולחסל את המהפכה וקרב אחרי קרב צרפת מאבדת את כיבושיה הקודמים לטובת שאר מדינות אירופה. ובתוך צרפת עצמה כבר נשמעות קריאות לבטל השוויון ולמנות דיקטטור צבאי כדי להגן על המהפכה והשפעותיה הכלכליות. האם המלוכה תשוב לשלוט או תיפול? האם ימונה הדיקטטור? הבחירה בידיכם.

המשחק ייתרחש בספטמבר 1793, שבוע לאחר הכרזת הגיוס הכללי של שר המלחמה, אתם תשחקו חיילים צרפתים שגויסו (מכפייה או מרצון) לצבא.

רקע היסטורי
הסיפור מתרחש ב1793, שר הצבא לזאר קרנו הכריז על גיוס כללי,הרפובליקה הצרפתית נלחמת על חייה לבד נגד ספרד, בריטניה, האימפריה האוסטרית, פרוסיה (אחת ממדינות גרמניה), הולנד וחלקים נרחבים מאיטליה (נפולי, טוסקנה, מדינת האפיפיור). בנוסף בתוך צרפת ישנם המלוכנים (תומכי המלך) שמורדים בשלטון המהפכני שמנסים להחזיר את המלך לשלטון.
נפוליאון הוא לא השליט הצרפתי, כרגע רובספייר שולט במדינה. אבל הוא כן גנרל חשוב במהפכה.

היררכיה בחיל הרגלים הצרפתי
ארמיה: 8,000 - 9,000 חיילים. יש 14 בצבא

חצי-בריגדה: 2,000 - 5,000 חיילים. יש 3 בארמייה

בטליון: 500 - 2,000 חיילים. יש 3 בחצי-בריגדה

דפ"ד
שם השחקן:
קישור לפרופיל: (לא חובה)
שם הדמות: (איך קוראים לדמות שלכם)
רקע:(תשקיעו, ככל שהרקע יהיה מושקע יותר המשחק יהיה מהנה יותר)
דרגה: (מתחילים בתור מפקדי בטליון או חיילים פשוטים)
צבא: (מה גודל הבא שנלחם תחת פיקודכם ומה גודל הצבא שנלחם איתכם?)
מטרה: (מה הדמות שלכם רוצה לעשות?)
מיקום נוכחי: (אתן לכם רשימה בעקבות הרקע של הדמות שלכם)
דבש"ים: (דמויות שונות שהדמות נפגשת איתם באופן קבוע. לא חובה אבל אשמח להוסיף)
ציוד: (הציוד של הדמות עצמה, כמה נשק ומזון יש לה ולחיילים שתחת פיקודה. אתן לכם ציוד התחלתי בעקבות הרקע והתפקיד)
מיומנויות: (מה הדמות שלכם יודעת לעשות? נפחות? כתיבת סיפורים?)

מכאניקה:
המשחק ייתרש בקוביות 2d6 אלא אם אומר אחרת. על תוספים שונים אודיע בהתקפות השונות

תיאום ציפיות
קצב התגובות אליו אני מצפה הוא תגובה פעם ביום-יומיים, אני אשתדל להגיב פעם ביום.
אני מצפה לדפ"דים מושקעים, עם רקע ארוך וטוב, מטרה שקשורה לרקע ולמשחק (להגר לאמריקה ולהפוך להיות הנשיא השני לא בא בחשבון). אתם הולכים לשכתב את ההיסטוריה - אל תצפו שקרבות יגמרו כמו שהם אמורים להיגמר וששליטים נכונים ישלטו. שימו לב!!! אין צורך להכיר את המהפכה הצרפתית מעבר לדרישות הרקע.
אני אקח את הדפ"דים הכי מושקעים שישלחו עד יום שבת הבא, 6/1/18.

תודה רבה לח'אן הטטרי שהדריך משחקים היסטוריים ושיכנע אותי לפתוח אחד משלי ולהל לורד ולמגדל הבודד שהדריכו באופן יוצא מן הכלל את המשחקים בראשית התרבות 2 ו3.

שם השחקן: נחש
שם הדמות: לורנצו דה רוספאניו
רקע:יושלם אחר כך
דרגה: מפקד יחידת תותחנים
מטרה נוכחית: שאחד המקורבים שלו יהפוך להיות השליט העליון של צרפת, כאשר הוא במעמד שהוא רוצה.
מטרה עילאית: לכבוש את אירופה המערבית, כולל את בריטניה.
מטרה צדדית: לבקר בסין, ממציאי חומר הנפץ. לכבוש אותה אם אפשר. אם צריך, להפוך להיות סיני במקום צרפתי ולכבוש את העולם בשם סין.
מיקום נוכחי: - - -
דבש"ים: סיאפור קונואצ'ימארו, המורה של לורנצו (סיני).
ציוד: [היחידה כוללת תותחים רגילים, לצד תותחים ניסיוניים ואקדחים לחיילים]
מיומנויות: (מה הדמות שלכם יודעת לעשות? נפחות? כתיבת סיפורים?)

במכניקה-מה הכוונה ב''הגנה''?... איך מתגוננים מכדור רובה או תותח?
אילו חיילים יש לנו?
איך להחליט לגבי הציוד של החיילים? לא נתת משאבים או משהו...

דפ''ד! (מוזיקה שמימית)
שם השחקן: אין לי מושג, אבל בטוח לא ''הח'אן הטטרי''...
שם הדמות: אנדרה פרנסואה לה-וואגרה (Andre Fransua Le-Vuagra)
רקע: אנדרה נולד בשנת 1769 בדיז'ון לאב נפח, ותיק מלחמת שבע השנים. אנדרה היה בנם השלישי של הוריו, אך הראשון שהגיע לגיל 10. עוד מילדותו התבלט אנדרה כחזק, כריזמטי וחכם, אם כי השכלתו מעולם לא עלתה על קרוא וכתוב בסיסיים ומעט חשבון. הוא עבד עם אביו בנפחיה בימי נערותו, ובגיל 17 התגייס לחיל הגרנדירים-חיל רגלים מובחר של מטילי רימון, שקיבל אליו רק גברים גבוהים וחזקים. הוא התוודע שם לחיילים נוספים, ושם התבשלה בו הטינה מבית לבית המלוכה, לכדי שנאה של ממש. עד היום, הוא נמלא זעם בהיזכרו בחייל המתנשא בן האצילים ששירת איתו, וקיבל קידום מהיר בדרגות בשל מוצאו. בשנת 1789, כשפרצה המהפכה, מיהר אנדרה לתמוך בה. הוא היה חלק מהמשמר שהגן על הבסטיליה באותו הלילה, כשהצטרף בהזדמנות הראשונה להמונים, הראה להם את חדרי הנשק והפיקוד, ואף פגש את אשתו לעתיד, אז נערה בת 16 בשם איזבו, שהצטרפה לפורעים. אחרי הלילה הצטרף בלהט אנדרה ליעקובינים, והוא זוכר בגאווה כיצד ירק היישר בפניו של מלך צרפת בדרכו האחרונה. עם הקמת הצבא המהפכני קודם אנדרה בדרגות במהירות, כיוון שלרפובליקה חסרו קצינים. הוא הגיע לדרגת מפקד בטליון, וזכה להיפגש פעמים מספר עם נפוליאון-הוא התרשם לטובה מהקצין המוכשר בן גילו, והוא בוטח בו ובנאמנותו לרפובליקה. לאנדרה ולאיזבו נולדו שני ילדים-מארי הבכורה שנולדה ב-1790, ומקסימיליאן (ע''ש רובספייר) הצעיר, שנולד ב-1792. עתה, איזבו היא שוב בהיריון-והתזמון לא טוב, כיוון שאנדרה נשלח לחזית הפלנדרית, מול הפרוסים והאוסטרים. אשתו נותרה בפריז אצל הוריה, ואנדרה חרד לגורלה ולגורל ילדיו-הוא זוכר היטב כיצד 6 מתוך 9 אחיו ואחיותיו נפטרו בילדותם.
דרגה: מפקד בטליון.
מטרה: להגן על הרפובליקה, המהפכה והאומה, ועל כל הישגי המהפכה; להגן על אשתו וילדיו.
מיקום נוכחי: איפשהו בפלנדריה, אני מניח... מחכה לאפשרויות.
דבש"ים:
סרז'נט לואי נאוויגור-קצין התותחנים של הבטליון, חייל נלהב ומלא להט בשנות העשרים המוקדמות שלו.
סרז'נט ז'אן בטיסט לה טור-מפקד חי''ר בתפקידו, וותיק הצבא המלוכני הישן. לוחם מיומן, צייתן ומנוסה.
איזבו לה וואגרה-אשתו בת ה-20 של אנדרה, צעירה נאה, ערמומית ודאגנית, מלאת להט פטריוטי. מתכתבת עם בעלה שבחזית.
ציוד: אנדרה לבוש לרוב בבגדי הקצין שלו-מדיו הכחולים-לבנים של הצבא, ''כובע נפוליאון'' עם סיכת הטריקולור, מגפיים שחורים וכותפות. הוא חמוש בחרב קצינים (פאלאש) ובאקדח, ובקרב הוא רכוב על סוסתו הלבנה יחד עם עוד 17 שומרי ראש.
צבא: הבטליון כולל 500 (ו-2) חיילים. הדמי-בריגדה היא ״הבריגדה החמישית של הרפובליקה, וכוללת 5000 חיילים-המלחמה הבוערת בפלנדריה דורשת הרבה חיילים.

•18 פרשים: שומרי ראשו של אנדרה, חמושים בחרבות כבדות וישרות. כוללים את אנדרה עצמו.
•34 תותחנים: עם 17 תותחים. חמושים לטווח קצר בחרבות.
•60 גרנדירים: החיילים המועדפים על אנדרה, גבוהים, חזקים ומאומנים מאוד, וחמושים ברובה וב-5 רימונים.
•130 פוזילרים: ותיקי הצבא המלוכני הישן, מאומנים ובעלי ניסיון אך הלהט שלהם נופל מלהט המגויסים הצעירים.
•260 מגויסים: גברים צעירים מלאי להט שהתגייסו להגן על המולדת, אך חסרי ניסיון ודלי ציוד. חמושים ברובה.
מיומנויות: אנדרה מיומן בשדאות, נפחות וגרנדיריות; תפקידו דורש ממנו גם לדעת לרכוב על סוס, להילחם בחרב ובאקדח, ולהיות מנומס וג'נטלמן.

נשמע מעניין.
אני אשמח להצטרף.
דפ"ד
שם השחקן: thewolf
שם הדמות: רודריך השני
רקע: רודריך נולד בפרוסיה בשנת, 1760 הוריו מתו כשהיה בן 3 והוא עבר לגור עם דודו בצרפת, דודו היה אדם עשיר ומקושר למלך אך עם זאת הוא היה טוב לב, במהפכה המורדים פשטו על הבית שלו ורצחו אותו, רודריך שבא לבקר אותו באותו הרגע ראה אותם, איך שהוא ראה את דודו מת הוא ברח לכפר נידח קרוב לגבול עם פרוסיה, כשהגיע לכפר הוא מצא מרגל וותיק שהראה לו מה צריך לעשות בשביל שהמלוכה האמתית תחזור לשלטון, רודריך הסכים ועכשיו הוא מרגל בשביל פרוסיה והמלוכנים, בצבא הוא הכיר עוד כמה אנשים שמאמינים במלוכה, הוא עכשיו נמצא בצבא בגבול פרוסיה מתאמן לקרת המלחמה שתבוא. כיום בשנת 1793 הוא עובד עם המלוכנים, הוא מתכנן מרד נגד רובספייר, אבל בינתיים נראה שהעם אוהב את צורת הממשל החדשה, אבל רודריך יודע שיבוא היום ובוא הם יבינו שהממשל החדש פוגע בארצם ורק המלכים יוכלו לעזור להם.
דרגה: חייל פשוט.
צבא: רשת של מרגלים בצרפת ועוד כמה אנשי קשר.
מטרה:
ראשית - להחזיר את המלוכה לשלטון.
משנית- רודריך אדם בודד וחוץ ממעט חברים אין לו הרבה חברים חלומו זה להכיר מה זה אהבה.
מיקום נוכחי: בצפון צרפת
דבש"ים:
וויליהם הוכרט - פרוסי, נלחם במלחמת שבע השנים וכיום הוא מפקד על המרגלים כנגד הצרפתים.
דיקורול טיוויוליני - חברו הצרפתי החכם של רודריך, הוא נער בן 18 אך חכם מאוד, הוא גם קרוב משפחה של רוספייבר.
גיטל "המצחין" - גיטל הוא חברו הטוב ביותר של רודריך ביחד הם מתכננים את המרד, הוא נקרא המצחין לאחר שביום אימונים הוא נפל על בערך כ30 גללי סוסים, ועד היום צוחקים על הריח הזה שעטף אותו.
ציוד: מפות של פרוסיה וצרפת, צידה לדרך ל 7 ימים, רובה ומצפן.
מיומנויות: רודריך כריזמטי, יודע 4 שפות (פרוסית, אנגלית, צרפתית, לטינית), ובזמנו הפנוי הוא אוהב לכתוב.

בנוגע לשאלות:
1.בנוגע לשאלה של הזאב. כל שם בהתאם לרקע, אם את/ה רוצה לשחק צרפתי אתה יכול ז'אן או פיליפ לדוגמא, שם אנגלי יכול להיות ג'ון או הנרי, באופן כללי אם יש שאלה ספציפית בנוגע לשם של איזשהי אומה אוכל לשלוח תגובה בהודעה פרטית
2. הכוונה בהגנה זה דרג"ש. הרבה יותר קשה לפגוע במישהו שמתחבא בתוך תעלה מאשר משהו שעומד חסר הגנה.
בנוגע לחיילים, כשהדפ"ד שלכם יהיה מוכן אשלח בספויילר הודעה עם הפירוט על החיילים.
ניצן
שימו לב. מתווסף בזאת קריטריון חדש. "צבא" בו אתם מציינים כמה חיילים יש תחת פיקודכם וכמה איתכם
הדפ"ד לא מושקע
1. תכתוב רקע
2. תבחר מטרות יותר הגיוניות
3. תכתוב מיומנויות
4. תשקיע יותר בדב"שים
חאן
אתה יכול להתחיל או עם בטליון "חדש" שמורכב ממגויסים חדשים או עם בטליון "ישן" שמורכב מחיילים ותיקים. לא שזה משנה הרבה כי הבטליון בכל מקרה נמצא עם יתר חצי-הבריגדה וכבר בהתחלה תעלו ברמות במהירות.
thewolf
הדפ"ד שלך לא רע בכלל אבל אשמח אם תוכל בבקשה להקפיד על סימני פיסוק. בנוסף, אם תוכל לפרט קצת יותר על מה שקרה לרודריך במסע ההימלטות שלו מהשודדים וכיצד הוא נפגש עם המלוכנים זה ישדרג מאוד את הדפ"ד.

nautti אמר/ה:
[post]691027[/post] אתה יכול להתחיל או עם בטליון "חדש" שמורכב ממגויסים חדשים או עם בטליון "ישן" שמורכב מחיילים ותיקים. לא שזה משנה הרבה כי הבטליון בכל מקרה נמצא עם יתר חצי-הבריגדה.
זה לא קשור אישית לי, אז אני אגיד בפומבי.
שאני אבין-הבטליונים שלנו לא עצמאיים? אנחנו נהיה בהתחלה בסך הכל קצינים זוטרים שממלאים פקודות?... באסה. אגב, הצבא המהפכני שילב בין חדשים לוותיקים באותה היחידה.

נאוטי
ואיך הדפ''ד? טוב? רע? יפה? מכוער?

חאן, הצבא המהפכני שילב בין החיילים החדשים והישנים בחצאי הבריגדות אבל הבטליונים היו או חדשים או וותיקים. וכן, בשלב הראשוני של המשחק אתם תהיו חלק מהחצי בריגדה שלכם אבל הרעיון הוא שכבר בשלב מוקדם תקודמו במהירות.
ניצן
רד מרעיון האפיפיור, זה לא יעבוד
ערכתי את ההודעה המקורית אז אתם מוזמנים לקרוא אותה
בנוגע לציוד, למיקום ולצבא אעדכן אתכם כשאחליט אילו דפ"דים יתקבלו

שם השחקן: Dr RPG

שם הדמות: אדוונט סרמון

רקע: אדוונט נולד ב1770 למשפחת סרמון. בית סרמון הוא בית אצולה יחסית עשיר במזרח צרפת, אך הוא לא נמנה עם הגדולים ביותר. כבן של לורד, אדוונט למד בילדותו כיצד להילחם ולהנהיג חיילים. הוא לא היה כישלון מוחלט, אבל הוא בהחלט לא הגיע לרמה של אחיו הגדול ארמונד (כיום מפקד על חצי בריגדה). בסופו של דבר הוא נשלח לצבא והגיע מהר מאוד לתואר מפקד בזכות המעמד שלו. הבטליון שלו הוא מן הקטנים ביותר, אך החיילים שלו מאומנים ברמה גבוהה. עוד בתחילת דרכו כמפקד הוא היה אהוב מאוד על חייליו ועל בעלי הדרגים הגבוהים שממונים עליו. כיוון שהוא לא מוצלח מאוד גם באסטרטגיה, הוא מקיף את עצמו ביועצים איכותיים (כך הוא מקווה, בכל אופן) שהוא מינה בעצמו. אין לו צד ברור בעימות והוא מזגזג בין המהפכנים למלוכנים כשזה נוח לו. באופן טבעי הוא נוטה יותר לצד המלוכני.

מקום התחלתי: מחנה צבאי מדרום מזרח לפריז

דרגה: מפקד בטליון

מטרה:
לצבור כוח פוליטי, לחזק את המעמד של בית סרמון, להתעשר

צבא: 150 חיילים ותיקים, 300 מגויסים חדשים ו100 מטילי רימון

דב"שים:
פרנצ'סקו- הסגן הבכיר היותר של אדוונט. הוא בחור שרירי וגבוה שמיומן מאוד בחרב ואקדח. הוא לא מרבה לדבר עם אנשים וידוע כאדם שתקן. דעתו חשובה לאדוונט מאוד ומעמדם זהה בעיניו.

פייר- מתנקש מקצוען שטוען שהוא נמנה עם המתנקשים הטובים באירופה (מה שלא נכון לחלוטין). הוא ואדוונט בידידות כבר מספר שנים. הוא גובה לא מעט כסף עבור העבודה שלו, אבל כל אדם ששכר את שירותיו בעבר טוען שהוא שווה את המחיר. באופן רשמי הוא לא חלק מהבטליון.

ארמונד- אחיו הבכור של אדוונט ויורש העצר של בית סרמון. קצין מוכשר מאוד, הן בלחימה והן באסטרטגיה, שמפקד על חצי בריגדה. הוא ואדוונט לא מרבים לדבר, אבל הם רוכשים חיבה אחד כלפי השני.

ציוד: אדוונט הוא חייל בינוני מינוס, אך הוא תמיד נושא עליו ראפיר מעוצב באיכות גבוה ואקדח מלאכת מחשבת. מחוץ לקרב, הוא לובש בגדי עור מעוטרים בגווני אדום וזהב ועונד את תג הקצין שלו. בקרבות הוא לובש את מדי הקצין.

מיומנויות: כפי שכבר ציינתי, אדוונט הוא לא החייל האידיאלי בקרב, והוא בהחלט רחוק מלהיות אסטרטג מוכשר. הוא הגיע לדרגת מפקד בעיקר בזכות תואר האצולה שלו, אבל מהר מאוד התברר שהתפקיד מתאים לו כמו כפפה ליד- הוא טיפוס כריזמטי מאוד ויודע איך להתחבב על אנשים. הקרובים לו יכולים להעיד שאם תהיה לו מטרה הוא תמיד ישיג אותה בסוף, באמצעות מניפולציות, תככים ושקרים.

Dr_PGP
הדבר היחיד שחסר ברקע זה איך אדוונט נשאר מפקד הבטליון בתחילת המהפכה כאשר רוב הגנרלים המלוכנים הוצאו להורג. אני מניח שהוא ערק לטובת מהפכנים אבל כל תרחיש אחר שתבחר הוא אפשרי. כדאי בכל מקרה לכתוב את זה בדפ"ד.
חאן
הדפ"ד נהדר

nautti
ערכתי את הדפ"ד. בעיקרון הוא מחליף צד בכל פעם שזה נוח לו- כשרצו להוציא אותו להורג בטענה שהוא בצד של המלך הוא פשוט אמר שהוא תומך במהפכנים. לא תהיה לו בעיה להילחם במלוכנים אחרים אם יהיה לו צורך בכך. אגב, מה בדיוק אני אמור לכתוב בצבא?

nautti
שם השחקן: הזאב
שם הדמות: פיליפ
רקע: פיליפ נולד ב1770 להורים עניים וגנבים. כבר בגיל 11 הוריו לימדו אותו לכייס וכך עשה עד גיל 16 שהוא ישן בלילה ופתאום שמע צרחה נוראית, שבא לשמוע מה היתה הצרחה גילה את אמו עומדת מעל אביו עם סכין נוטף דם. הוא ניסה להתגנב ולצאת אבל אמו ראתה אותו ואמרה "בוא אליי" ופיליפ אמר "לא!" וברח אבל אמו רדפה אחריו ולבסוף השיגה אותו ותפסה אותו. היא בכתה ואמרה "הכריחו אותי להרוג אותכם בתמורה לזה שאני אחייה על המעשים שעשינו אבל אני אגיד להם שהצלחת לברוח, עכשיו לך מכאן!" והוא ברח. פיליפ המשיך לחיות ברחוב אבל לבסוף מצר נגרייה קטנה. הוא רצה לגנוב מהנגריה אבל שניסה נגר תפס אותו והנגר אמר "אני ישכח את כל זה אם אתה תהפוך לשוליה שלי ופיליפ הסכים. לנגר קראו זאן והוא לא היה חביב על רב התושבים אבל בגלל שהוא היה הנגר הכי טוב בסביבה הם בכל זאת באו אליו. פיליפ גילה בעבודתו שאמו ואביו גנבו מבית אציל שחבר של המלך אז המלך שלח אנשים שימצאו את הגנבים וכך הגיע אל אמו ומאז רצה להוריד את המלך מהשלטון.
דרגה: חייל פשוט
צבא: נמצא בבטליון עם 2,000 חיילים
מטרה: לעזור למהפכה או להרוג את המלך בדרך אחרת.
מיקום נוכחי:
דבש"ים: הנרי- לאחר שעזר לפיליפ שניסו לגנוה עוד אוכל הפך לחבר טוב שלו
ז'אן- הנגר שפיליפ עבד אצלו שגם גויס
ציוד:
מיומנויות: כיוס, פריצת מנהולים והתגנבות

הזאב
באופן כללי הדפ"ד די טוב אבל אני ממש לא סוסל שגיאות כתיב. אם תוכל לתקן דברים כמו במקום "יגיד" ל"אגיד" ולהקפיד קצת יותר על דקדוק זה מאוד יעזור, בנוסף כמה הערות בנוגע לתוכן של הדפ"ד
1. אם תוכל לכתוב על איך גויסת לצבא ועל איך פגשת את ז'אן הנגר זה ישפר את הרקע
2. אם תוכל להוסיף דבש"ים זה גם ישדרג את הדפ"ד

חזרה