• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[4] עץ משחק-"שד השקרים" [4/4] - נסגר. תודה לשחקנים!

ובכן, עץ המשחק!

נתחיל בחוקים בסיסיים:
1) מגלגלים קוביות כאן בפורמט הפורום.
2) אסור באיסור חמור לרמות בשום צורה. שחקן שיתפס יסולק מהמשחק מיד.
3) תגובות מושקעות. המשחק ממש לא חייב להיות מהיר, מצידי שהוא יהיה תגובה בשבוע, אבל התגובות צריכות להיות מושקעות.
4) תפרידו בין ידע שחקן לידע דמות.
5) המשחק לא יהיה פעיל בימי שישי-שבת, יש לאנשים שונים דברים בימים האלו - בין אם מצוות דת או פגישות או כל דבר אחר. יש לכם משהו חשוב לספר לי בכל זאת? יש ה"פ וקבוצת וואטסאפ.
6) אם לא קראתם את כל עץ ההרשמה, תקראו אותו לאורך הזמן.
7) in, out וmeta, בבקשה בmeta שהכל יהיה מאורגן.
דוגמה לmeta נכון:
פעולה רגילה
שם לחש: גלגול קוביה, גלגול נזק
פעולת תנועה
הולך לבלה בלה בלה, ומעורר התקפה מזדמנת מאנונימי
פעולה משנית
שתיית שיקוי

הילה רנדומלית: השפעה
הצלה מנזק מתמשך/השפעה: גלגול
וכו'
כמובן שזה לא חייב להיות ככה, אבל העיקר שזה יהיה מאורגן
דוגמה לmeta לא נכון:
אני תוקף עם לחש (גלגול) (גלגול נזק) והולך לשם ואז שותה את השיקוי ויש לי גם הילה שעושה ככה וככה ואני מציל מנזק מתמשך (גלגול)
8) אני אשים בספוילר את מה ששלחתי לכם בוואטסאפ
1. אני אתחיל במשהו שמאוד חשוב לי, אתם חבורה. אחד מכם יכול להיות מתבודד ומרוחק, יכולים להיות חילוקי דעות, אבל אתם חבורה, והמשחק הזה לא עומד להפוך לpvp, או שאחד מכם יעמוד בצד בעוד שאר החבורה נטבחת.
2. תגובות מושקעות. חזרתי על זה כמה פעמים בעץ הרשמה, אני מבקש שתשקיעו כמה שאתם יכולים בכל הודעה, אני לא מבקש מליון הודעות ביום, מבחינתי אתם קובעים את הקצב.
3. רולפליי, אני מבקש שתשחקו לא בהכרח נכון, אם הדמות לא רואה בעיה בלהרוג איכרים חפים מפשע, ויש כמה שעומדים בדרך שלה, ואין סיבה שהיא לא תעשה את זה, היא תהרוג את האיכרים, כל זה כל עוד זה לא עומד בסתירה לחוק הראשון (הדמויות יכולות לריב, אבל שזה לא יפרק את החבורה).
4. אני יודע שכמעט בטוח שיהיו לי טעויות, בבקשה, גם על הטעות השולית והקטנה ביותר תודיעו לי כאן או בה"פ, כדי שהטעות לא תחזור.
5. להפריד בין ידע שחקן לידע דמות. זה די בסיסי אבל אני עדיין אחזור על זה, אלא אם זה ממש ברור, אתם לא אמורים לדעת חולשות של יצורים (לדוגמה, זה הגיוני לנחש שהתקפות קור יפגעו יותר ביסודני אש, אבל לדעת שככה וככה וככה יפרק את הבניין זה לא ממש הגיוני, אלא כמובן אם בדיקת הנדסה מוצלחת)

בנוסף, אני חוזר על בקשתי (גם אליכם אם אתם קיימים, צופים!), אני יודע שאני לא המומחה הכי טוב בעולם בשיטה, וסביר להניח שיהיו לי טעויות. בבקשה, על כל טעות, גם הקטנה ביותר, תשלחו לי ה"פ כדי שלא אחזור על הטעות.

קישור לעץ ההרשמה: קישור קישור, נא ללחוץ עלי!

התחלה: את ההודעות הראשונות, כמובן אלא אם הן בכוונה למישהו ספציפי או אלי אל תשימו בספויילר, כי כולכם נמצאים באותו המקום. בהצלחה לכולנו!

מורגן דאן ופריין - liorgonen3 וyds
IN
לפני כמה שבועות נשלחתם על ידי המועצה למלא משימה כלשהי בשטח הצפוני של וויספ.
אסור היה לכם להכנס לחברה האנושית בשום שלב, מלבד זה שהייתם אמורים לפגוש בכפר הקטן הזה את איש הקשר, שיסביר לכם בדיוק מה המשימה שלכם.
לרוע המזל, נראה כי איש הקשר שלכם חזר הביתה לפאטלמור, עיר הבירה של בני האדם, ואתם נתקעתם כאן, אובדי עצות.
ואז נתקלתם בפונדק הקטן הזה, והחום, האור, וקולות הצחוק והחברה משכו אתכם פנימה.
OUT
תארו מה אתם עושים, איך אתם נראים, וכל דבר אחר שמתחשק לכם, בהצלחה!

הקשת האפור - fergi123
IN
מעגל החצות שוב החליטו שאתה איום גדול עליהם מכדי שיוכלו להתעלם מקיומך, ויצאו לצוד אותך. ושוב ברחת מהם, הפעם לאזור שפחות הגעת אליו בנדודיך - האזור הצפוני של וויספ.
אתה הגעת לכפר קטן, ואתה מזהה על הדגל שממוקם ב'בניין העירייה', בניין אבן שגדול בערך פי 3 מהבתים הקטנים של הכפר, סמל של זאב בעל ראש חזיר בר; סמלם של משפחת בורווייל, ואתה נזכר שראש המשפחה היה יריב פוליטי של משפחתך, אבל לא אחד מהגדולים שבהם.
אתה שומע מאחוריך צעקות "תבדקו אם הוא נכנס לכפר!" אתה מסתכל מסביב, ומוצא פונדק קטן שקולות של צחוק נשמעים ממנו, ואתה נכנס פנימה, מנסה להתערבב בקהל המגוון שמציף את הפונדק.
OUT
תאר מה אתה עושה, איך אתה נראה, וכל דבר אחר שמתחשק לך, בהצלחה!

סאריק ת'נר - המגדל הבודד
IN
סיימת את עבודתך, האיש שנשכרת להרוג שוכב מת לפניך, אתה שומע מאחוריך צעקות "אדוני? אתה בסדר?"
האדם הארור הספיק לצעוק לפני שהרגת אותו.
---
עברו מאז שבועיים, מאז שרצחת את האדם הזה, שבועיים של רכיבה מאומצת כדי להתרחק מהמשמר של האציל הארור, שרכב ורדף אחריך בלי לעצור, שבועיים כמעט בלי מנוחה, בטבע.
הסוס שלך מת מתשישות לפני שלוש ימים, אבל אתה הספקת לצבור פער גדול מספיק, ואתה מאמין שהתחמקת.
אתה רואה במרחק כפר קטן, והפיתוי להכנס אליו גדול מדי, לאחר שבועיים בלי תקשורת עם איש.
אתה נכנס אליו ובמהרה אתה מוצא את עצמך מול פונדק שאור חמים ומפתה וקולות צחוק נשמעים ממנו, ואתה נכנס פנימה.
OUT

סלזאר - Dr_rpg
IN
מתחרה הגיע לאזור, ולצערך הוא התברר כיותר טוב ממך, והרווחים רק ירדו עם הזמן.
וכך, לאחר קצת זמן, מצוייד בתיק ובקתרוס שלך, יצאת לנדוד שוב, בתקווה להגיע למקום חדש ויותר טוב.
עברת בין כל עיר וכפר בדרך שלך, מופיע, משיג כמה מטבעות וממשיך, וכך הגעת לכפר הזה, בצפון וויספ; הוא לא גדול מאוד, והוא שייך לאציל שאתה זוכר שבזזת אותו כשהיית חבר במרד, אבל השומרים לא עושים בעיות, מאחר ותמיד היית מאחורה ופחות במרכז תשומת הלב, כך שהם לא זוכרים את הפנים שלך.
ובסופו של דבר, כמובן, מצאת את עצמך מול פונדק שאור נעים וקולות צחוק בוקעים מקירותיו. עוד הזדמנות להשיג קצת כסף.
OUT

בהצלחה לכולנו!

אדם לבוש בשריון עור שחור,עם ברדס כסוף,נכנס לפונדק.חרב גדולה תלויה על גבו,מרתיעה לא פחות מתחושת הזרות שהוא מקרין.
הוא ניגש בצעדים מהירים אל הבר,מתיישב על כיסא ומוריד את הברדס.שיער חום נחשף,מסתיר בחלקו אוזניים מחודדות ועיניים חומות כהות.הוא נראה עייף במיוחד,כאילו היה בדרכים זמן רב.
"כוס בירה לכאן,ברמן" הוא אומר בעודו שולף מטבע.הוא מוציא פגיון ובודק אותו,משייף אותו מדי פעם.

סביר להניח שיש קצת שקט כאשר האלף נכנס, מעבר לעובדה שהוא מעט גבוה יותר מאלף טיפוסי, חמוש בצורה מלאה, לבוש בשריון, די בזה כדי להרים גבה באיזור זה. העניין הקצת יותר מטריד מתחיל בפנים שלו, או ליתר דיוק בעיניים שלו, כאשר לחלק מהאנשים יש עיניים בצבעים יותר שחיכים, או שאולי יש בהם פגם נדיר והעיניים שלו לא באותו הצבע, קל להתעלם מהדבר, ישנם אלה שעינהם לבנות כליל, ככל הנראה קורבן למתקפה כזו או אחרת שגרמה לעיוורון. אבל אצל האלף הזה... טוב, העיניים שלו שחורות.
לא האישון, לזה אין בכלל זכר, כל העיינים שלו שחורות, אין "לבן של העין" אין כל דרך לדעת בדיוק על מה הוא מסתכל, או על מי.
הוא צועד פנימה, שיערו הארוך והשחור קשור בצמה ארוכה אשר מגיעה עד לגבו, הוא זורק מבט בחדר, ומביט על חצי האורק שהתלווה אליו. "פקח עיניים." הוא אומר לו באלפית. "ותישאר קרוב." הוא מוסיף.

חצי האורק מביט באלף ומהנהן, עונה לו באלפית "כן, יאגר". הוא נשען על קיר בזהירות, כדי שלא למוטט אותו תחת משקל הגרזן האדיר שעל כתפיו. בהיסח הדעת, הוא משחק בקצה האבנט שלו, מסובב אותו סביב אצבעו, ומביט סביב החדר. כמו בן בריתו, גם לו יש עיניים...מוזרות מעט. אך בעוד עיניו של האלף הן שחורות ולא מסגירות אף רגש, אלו של חצי האורק משתנות כל הזמן, גם בצבען וגם צבורתן. כרגע על עיניו יש מערבולת של תכלת וטורקיז בעודו מביט בסקרנות סביב

כאשר אתם נכנסים לפונדק, אתם מבחינים בסלייזי כמעט מיד. הוא חצי אלף צעיר וקולני, בעל שיער מוזהב ועיניים ירוקות, שמחזיק בידו מין גיטרה קטנה בעלת עיטורי להבות. הוא לובש בגדי עור בגוון אדמדם וגלימה קצרה על כתפו הימנית, ואתם שמים לב שעל שולחנו מונחות מספר כוסות בירה ריקות. כרגע הוא עסוק במשחק הימורים נגד אלפית צעירה, וחדי העין מביניכם יוכלו לשים לב שהוא מרמה. לאחר שהוא מנצח וזוכה בכמה מטבעות (אותם הוא מוציא כמעט מיד על בירה) הוא פונה אל סאריק. "מה איתך, חבר? רוצה לשמוע איזה שיר? אני מבטיח לך שאני הזמר הטוב ביותר בסביבה, אתה לא תתחרט."

סאריק מרים את מבטו מהפגיון,ונועץ בחצי אלף מבט חודר.כל אחד אחר היה נרתע מהמבט,אבל נראה שחצי האלף לא נסוג.
הוא מוריד את המבט חזרה לפגיון שלו,וממשיך לשייף אותו.
לאחר כמה דקות,שבמהלכן קול השיוף הצורם ממשיך להדהד בפונדק,סאריק מרים את מבטו שוב ואומר בשקט:"אין לי זמן לשטויות כאלו.תתחפף".

האלף שחור העין מעביר מבט נוסף על החדר, כשהוא מחליט שכנראה אין איום נראה לעין, ושאף אחד לא מתכנן להיתנקל להם, הוא מטה את ראשו קלות לעבר הבר, מסמל לחצי האורק שהוא ניגש לשהם. הוא נע במהירות לעבר הבר, כמעט בארשת מאיימת, לבסוף הוא פונה לברמן, "יש לך מזון מסעות?" הוא שואל בקצרה, גם אם יש להם עוד מנות בתיקים שלהם, לא כדי לבזבז אותן.
בזמן שהוא מחכה לתשובה הוא מנסה שלא ליצור קשר עין אם איש, הדבר האחרון שהוא צריך זה צרות, אם כי ככל הנראה קצת קשה להבין שהוא לא מסתכל על איש.

Out הקשת האפור
In בן האנוש שנכנס לפונדק גורר מעט מבטים. במבט מהיר הוא לא נראה מיוחד, יש לו שיער חום, עיניים ירוקות, עור בהיר ועור חיוור. הוא לא גבוה במיוחד ודי רזה. הדברים היחידים שנראים שונים לגביו הם רובה הקשת הגדול והמפואר שתלוי לו על הגב ושרשרת שבה שזורים כל מיני חפצים קטנים. הוא נכנס לפונדק בזריזות ומסתכל סביב במעט לחץ, בוחר במהירות קבוצה גדולה של אנשים ונעלם מאחוריה. בעודו מכניס לתיק גדול שעל גבו גלימה אפורה
Meta
התגנבות [dice seed=56900 secure=0085687c_0]1d20+9[/dice]

"אם אתה לא מעוניין, לא צריך". ניכר שהוא נעלב קצת, אבל לא יותר מכך. לפי מספר כוסות הבירה על שולחנו, היית מצפה שהוא יתחיל תגרה. הוא ניגש לקבוצה אחרת שיושבת באזור, ולאחר דו שיח של מספר שניות הוא לוקח את הקתרוס לידו ומתחיל לשיר.
out
מדי פעם אני אוסיף שירים שהדמות שלי שרה, אני חושב שזה יוסיף לאווירה. אם זה מפריע למישהו שיכתוב

IN
אלה מביניכם שקרובים לדלת יכולים לשמוע צעקות מבחוץ, ולראות את הדלת נפתחת, ומאחוריה אלף עם קשת על גבו שסורק את הפונדק עם עיניו, ולאחר מכן יוצא החוצה בעודו רוטן משהו על "בוגד כפוי טובה".
לאחר מספר דקות הדלת שוב נפתחת, הפעם על ידי חבורת בני אנוש שלמראם האווירה בפונדק גוועת במהירות, חמושים כולם הם ניגשים אל בעל הפונדק, שנותן להם בפחד שק שלפי הצלצולים שבוקעים ממנו אתם מסוגלים לנחש את התכולה שלו, לאחר מכן הם מתפצלים ברחבי הפונדק, ואוספים כסף מכל האנשים.
בצד השני של הפונדק נמצאים שני אנשים, משוחחים ביניהם, אחד צעיר, בשיאו, ושיערו של השני כבר נוטה ללבן.
אחד מהאנשים ניגש אליהם, ואתם רואים שהם מחליפים דברים, על פי תנועותיו של האיש הוא דורש גם מהם להעביר לו כסף, נראה שהם מתווכחים, ואז האיש שולף חרב ומשפד את הזקן, הצעיר צועק בתדהמה וזעזוע, ואז מרים את ידיו ופרץ של להבות נורות מידיו, צולות את האיש שלפניו, וכך בתגובה הכאוס מתפרץ מסביב לפונדק בעוד האנשים בורחים והבריונים ממהרים לנקום את נקמת ידידם שהפך לגוש מפוחם.
OUT
קרב ראשון! גלגלו יוזמה ובהצלחה! אשלח לכם קישור למפה בdrive

IN
האלף שחור העין נדלק במהירות למצב, הוא מוודא שחצי האורק מודע לסכנה, בעודו בוחן את האויב.
META
משתמש ביכולת הגזע לגלגל בדיקת תפסיה במקום יוזמה
שימו לב שכל בן ברית שיוצא לו פחות ממני מקבל +2 לבדיקה
[dice seed=49966 secure=a7d5bdf9_0]1d20+10[/dice]
OUT
הכי פשוט שתשים פה קישור למפה, אבל איך שנוח לך.

האלף עטוי השחורים עוזב את אבן המשחזת שלו,ומכניס את הפגיון שלו חזרה לנדן.
כמעט בשעמום,הוא מושיט את ידו באיטיות לניצב החרב שתלויה על גבו,מוכן לשלוף אותה אם יצטרך.
META
מגלגלים 1d20+תוסף יוזמה,כן?
[dice seed=19745 secure=1bb4e31e_0]1d20+4[/dice]
בגלל שיצא לי פחות מליאור,אני מוסיף +2 לתוצאה,ככה שיש לי במקום 16 18.

In
אם יש דבר שסלייזי אוהב יותר מכסף, זה תהילה. הוא הלך בזריזות אל מאחורי אחד השולחנות ובלי לחשוב פעמיים פולט קללה עסיסית לעבר אחד הביריונים.

Meta
יוזמה: [dice seed=22569 secure=ea72d606_0]1d20+1[/dice]
+2 בזכות ליאור, 4 סך הכול.

In
הקשת האפור נדרך מידית, הוא מסתכל ישירות על הבריונים בעודו פוסע בזהירות אחורה ושולף את רובה הקשת שלו
META
יוזמה: [dice seed=41940 secure=571d37d7_0]1d20+4[/dice]
סה"כ: יוזמה 7
OUT
שכחתי לכתוב, אבל אני עקרונית משתמש כל הזמן ב- "aspect of the pouncing lynx" שנותן לי 4+ ליוזמה (לא החשבתי את זה עכשיו)

OUT
אני מניח שאף אחד מאיתנו לא עם נשק שלוף...
IN
האלף שחור העין סוקר את החדר במהירות, הוא מביט בשני האובים הקרובים לו, והוא שורק לחצי האורק להצטרף אליו בהקדם, הוא מסתער קדימה, שולף את חרבו באבחה מהירה על זה שנמצא מולו.
META
פעולה משנית
שליפת חרב
הסתערות
פעולה רגילה
משתמש במרוץ הרוצח (כוח שניתן להשתמש בו במקום התקפה בסיסית אחרי הסתערות)
התקפה (מקבל תוסף 1 להתקפה בגלל הסתערות, ועוד תוסף אחד בגלל יכולת מקצוע התקפת ריצה)
[dice seed=16313 secure=f5d9e6ab_0]1d20+9[/dice]
אם פגע
[dice seed=34707 secure=1a5b3625_1]1d8+6[/dice]

עריכה
עקב טעות שלי בהקשר להסתערות, אני כן יכול להמיר את פעולת התנועה שלי לעוד פעולה משנית.
אז תיקון...

פעולה משנית
מסמל את אויב מס' 2 כמטרת הצייד.
מאחר ופגעתי, עוד
[dice seed=25304 secure=a24cd7ef_2]1d6[/dice]

Out
כמו הל,אני קצת חלוד במשחק.לכן על כל טעות אני אשמח להערה.
In
האלף קם מכיסאו,צועד על הגופה שמולו ושולף את חרבו.החרב האדירה נוצצת לאור הנרות,וברגע שהאלף שולף אותה חיוך סדידסטי מעט עולה על שפתיו.
הוא מכה בידו באוויר,משהו אפל עף מידו על הבריון שמול הצעיר,פוגע בו.
META
פעולת תנועה:
פוסע לA4
פעולה חופשית:
מפעיל תכריך על אויב מס' 1(1d8 במקום 6,בגלל כישרון)
התקפה:
[dice seed=32515 secure=6625bca8_0]1d20[/dice]
נזק(אם פגע):
[dice seed=50985 secure=0c90f17f_1]1d8[/dice]
פעולה משנית:
שליפת חרב
פעולה רגילה:
תוקף את אויב מספר 1 עם לולאת המתנקש
התקפה(+4 בגלל שזה זריזות נגד רצון)
אם פגע,האויב מואט עד סוף התור הבא שלי.
[dice seed=3927 secure=a794f03f_2]1d20+4[/dice]
נזק(אם פגע):
[dice seed=22397 secure=eda0eede_3]1d6+4[/dice]

IN
מורגן זז במהירות אדירה, חודר את ההגנות של האדם ובמכה אחת חלקה מבתר אותו לשני חלקים מדממים על הרצפה.
בינתיים אויב אחר מסתער על סלאזר, מכה בו עם חרבו האדירה, אבל סלאזר מספיק להתחמק מהמכה האדירה.
סאריק מפספס עם התכריך את האיש, אבל הלולאה שלו גורמת לנזק ברור, אבל האיש למרות זאת מסתער על האדם הצעיר, משסף לכיוון גרונו של הצעיר עם חרבו, אבל ברגע האחרון הצעיר מתחמק, סופג רק שריטה לאורך ידו, הצעיר מביט באיש בשנאה עמוקה, ואז ממלמל משהו, מחווה בידיו לכיוון האיש, ומשגר מתוכן משהו כסוף ומהיר שמפלח את צד גופו של האדם, גורם לחתך עמוק להיפער בצד בטנו.

META
אויב מס' 4:
תנועה
נע למשבצת C6
רגילה
תוקף את סלאזר
התקפה (חרב): [dice seed=26727 secure=d0831f33_0]1d20+10[/dice]
נזק: [dice seed=53325 secure=fe2dd020_1]1d8+2[/dice]

אויב מס' 1:
רגילה
תוקף את הדב"ש
התקפה (חרב): [dice seed=6195 secure=947e1e63_2]1d20+10[/dice]
נזק: [dice seed=16409 secure=a8b0398a_3]1d8+2[/dice]

דב"ש:
רגילה
תוקף את אויב מס' 1
(אני מניח שסאריק מאגף)
התקפה (קליע קסם): [dice seed=35023 secure=e59ea058_4]1d20+6[/dice]
נזק: [dice seed=61621 secure=1b1b5139_5]2d4+4[/dice]

פריין רואה את יאגר נכנס לקרב, ומצטרף אליו, הוא מסתער לכיוון האויב שסלייזי נלחם בו ומנצל את היתרון שהוא מעניק לו כדי לתקוף בעוצמה רבה יותר
Meta
פעולה רגילה- הסתערות, התקפה בסיסית
פעולה מינורית-הפעלת הילת הברסרקר
פעולה מינורית במקום פעולת תנועה-שליפת נשק.

התקפה-
[dice seed=57328 secure=45bd75d3_0]1d20+8[/dice]
נזק
[dice seed=26586 secure=ba3812e6_1]1d12+4[/dice]

חזרה