• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

העידן ה-13 - היער המושחת <משחק מקוון> [נגמר]

עץ הרשמה ומידע על המשחק - https://www.pundak.co.il/forums/threads/38901

מחוץ לגבולותיו של יער הפרא עומד שער שישגר אתכם אל האי שמי-חושך. מאחר שהתחילו להשתמש באי ככלא, הכניסה לאי נאסרה. לפני השער עומדים שומרים מטעם הארכימג, כפי שנראה מהסמל שעל בגדיהם. קהל גדול עומד בתור לפני השער – כנראה שלא רק אתם שמעתם על סוד שהתגלה פה.

ככל שאתם מתקרבים לשער, אתם שומעים יותר צעקות וויכוחים. השומרים מאשרים את הכניסה לאחדים בלבד מההמון, ואלה שבאו מרחוק בתקווה לפתור את כל בעיותיהם השונות לא מזדרזים ללכת.

"באתי לכאן אחרי מהלך יומיים על משענתי, רק בשביל הגבישים האלה!" צורח נכה אחד אל השומר. אתם יכולים לראות שמצבו האומלל לא מזיז את השומר. השומרים מחסלים את אלה שמסרבים לצאת, או שאלימים, עם לחשי שינה.

אתם יכולים להבין עכשיו שתתבקשו לספק את הטעם שאתם מבקשים להיכנס לאי, או שגם אתכם יפנו מהמקום. איך אתם מצליחים לשכנע את השומרים לתת לכם להיכנס?

OUT

נתחיל עם גלגול נקודת היחס. תגלגלו ק6 לכל נקודה שיש לכם (אז 3ק6). 6 יעזור לכם, ו-5 יעזור וגם יסבך אתכם.

קצת מידע על הסצנה הזאת: נעבור את זה כמונטאז', שזה אומר שתתארו את המעבר לאי יותר כסיפור, בלי גלגול קובייה או קרב. זה לא יהיה טיפוסי לכל המשחק, ואעשה את זה בעיקר רק בהתחלת הסשן. אפשר לחשוב על זה כשלב מעבר בין יצירת הדמות למשחק עצמו.

תסבירו בקצרה איך אתם משיגים רשות להיכנס (אולי לכמה מכם יהיה מכתב מאייקון כלשהו שמבקש רשות כניסה), מרמים את השומרים (אולי ממציאים סיבה, או מסיחים את דעתם), או כל פתרון אחר שתוכלו לחשוב עליו. אין צורך בדיאלוג ארוך או משהו כזה. אל תהססו לקבוע משהו חדש על העולם, זה בדיוק מה שאמור לקרות.

אחרי שאתם מתארים איך אתם עוברים את השער, תהיו בפנים האי עם השחקנים אחרים, אז זאת גם תהיה ההיכרות שלכם איתם. משם נמשיך הלאה.

הדמויות
סאוואלה
פרדאן
רייז

דמויות קודמות:

יתרונות לנקודות יחס
6 נותן אפשרות אחת מתוך היתרונות. 5 נותן אפשרות אחת מהיתרונות עם אפשרות אחת מתוך הסיבוכים.

יתרונות ל-5 (בלי סיבוך):
  • +5 בגלגול רקע (לבחור להשתמש בו אחרי הגלגול)
  • לקבל פריט לשימוש חד-פעמי (כמו שיקוי רפואה)
  • לקבל התאוששות
  • לעשות משהו מגניב, עם מחיר

יתרונות ל-6 (או ל-5 עם סיבוך):
  • לגלגל התקפה מחדש ולקחת את הטוב ביותר (או לתת למישהו אחר לעשות כך)
  • להכריח לאויב לגלגל התקפה מחדש ולקחת את הרע ביותר
  • להציל מישהו ממוות
  • +10 בגלגול רקע (לבחור להשתמש בו אחרי הגלגול)
  • חפץ קסום (פעם ברמה)
  • לקבל 2 התאוששויות (ריקאבריז)
  • לעשות משהו מגניב

סיבוכים:
  • לאבד התאוששות
  • לספוג נק"פ בכמות של התאוששות רגילה
  • האויבים יוכלו לגלגל התקפה מחדש
  • לאבד פעולה רגילה
  • לאבד חפץ קסום

META
הדרואידית הגדולה (חיובי)- 6
הצלבן (מסובך)- 3
השלושה (שלילי)- 5

נייססס
IN
רייז... ובכן, הוא כנראה היצור המכוער ביותר שראיתם מימיכם. וזה לא שיש משהו מסוים בפרצוף שלו שגורם לכם להשתין במכנסיים, זה לא שיש לו אף מצולק או שיניים חדות כמו של כריש, או אולי עין שתומה או אוזן וחצי.
הוא פשוט מכוער. באקסטרים.
"שא-לום." רייז מתקרב אל השומרים ומחייך, "אני פה בשביל הדרואידית הגדולה. הרי זה היער שלה." הוא מגדיל את החיוך שלו אפילו יותר, ואתם יכולים לראות שהשומרים מרגישים לא בנוח. כמובן, הם מסלקים אותו במהירות. בניגוד לחלק מהאנשים, לו אין מכתב מהגבירה שלו- ממתי הדרואידית הגדולה כותבת מכתבים?- ואין לו שום הוכחה. אבל לא נראה שזה מפריע לרייז, שלוקח את הכל בעליזות רגילה של בן מחצית.

לאחר רגע, חדי העין שביניכם יכולים לראות גרביל רץ בין רגליהם של השומרים, ולתוך השער.

META
מלכת האלפים (חיובי) 4 ו1

המלך הליץ' (מסובך) 4

IN
תאראניס מתקדם, לא פעם מפנה בכוח מישהו אשר עומד בדרכו, כשהוא נובח עליו שהוא בשליחות מצד מלכת האלפים, והוא לא ירשה לאיש לעכב אותו.
הוא לבוש בשריון כבד ובעל איתורים אלפים, ונושא מגן עץ גדול מלא חריתות. יש בו משהו שמקרין יופי ואצילות, אבל ברור שהתנהגותו מעפילה על מראהו, וגורמת לאנשים להרתחק ממנו.

כשהוא מגיע לשומרים, הוא כמעט ולא עוצר. "זוזו" הוא ספק פוקד, מחזיק בידו מגילת קלף חתומה בחותם זהב בצורת שני עלים. "הנני בשלחיות הוד מעלתה, מלכת האלפים, ועלי לעבור בדרך הזו." הוא מגיש את הקלף לשומרים. "אתם יותר ממוזמנים לקרוא ללמונה עליכם כדי שיבדוק את אמינות הקלף, אבל דעו שכל דקה בה אני מתעכב כאן, נוסף חרונה של הוד מעלתה עליכם."

טארן מתקרב אל השומרים ומחייך חיוך קטן ועצבני, פוכר את כפות ידיו המוכתמות בדיו, ועובר למשש את הסמל שעל חזהו. הוא ניגש אליהם ומנופף לשלום , הוא ניגש אליהם וישר מתחיל לגמגם, בשם המשגיח, הם יעצרו אותי לפני שאספיק להתקרב ''ש, שלום! שמי הוא טארן, ואני בא בשם הארכימג לבצע מחקר על הגבישים פה" הוא מראה להם את הסמל של הארכימג על הטוניקה הפשוטה שקיבל ממנו ומתחיל לשלוף רשימות צרורות וכל מיני מכשירי מדידה ואז הוא נעצר בפתאומיות, מגחך בלחץ ומחזיר את כל הציוד פנימה בדחיסה אחת, מהדק את התרמיל על כתפו, קד להם קידה מנומסת וצועד פנימה
Out
[dice seed=18917 secure=1fcd230f_0]3d6[/dice]
אייקון-ארכימג-מערכת יחסים ידידותית-3
עריכה-עוזר 1

IN
אל השומרים מתקרב אלף-יערות גבוה, לבוש בבגדי עור מלאים, שערו החום משוח בג'ל ירוק לאחור על מנת שלא יסתיר את טווח-הראייה שלו, עיניו הירוקות חודרות את השומרים כמו חיצים, ומבטו מקרין בוז וביטחון עצמי. לצידו הולך זאב, גדול מאין כמוהו, פרוותו שחורה כליל, שיניו לבנות כשנהב וחדות כחרבות מלאכת-מחשבת, עינו הימנית חסרה, ומשווה לעיני השנייה, אדומה כדם מראה מאיים במיוחד.
האלף העונה לשם "פרדאן" מתקרב אל השומרים מבלי להפנות אליהם מבט שני, ואלו לא רואים אותו עד אשר הוא עובר במרחק שני צעדים מהם. התגובה הראשונית שלהם היא להרים את נשקיהם כלפיו, אך כאשר הם רואים אותו הם נסוגים מיד, כאילו הועפו אחונית על-ידי כוח על-טבעי. הם חוזרים לעמדותיהם בדיוק בזמן כדי למנוע משאר האספסוף לעקוב בעקבותיו של פרדאן, טורף-העל של יער הפרא. השומרים המוצבים באזור כבר זכו לחוסר-העונג להיכנס לטריטוריה של פרדאן וחברו הזאב רגנארוק, ואלו ששרדו היתקלות זו לא ישכחו אותה לעולם.

META
גילגולי אייקונים:
מלכת האלפים (מסובך) : 6, 2.
הדרואידית הגדולה (מסובך) : 5.

זדית בעלת עור סגול ושיער סגול מעט כהה יותר מתקרבת אל השומרים בביטחון, כאשר אפשר להבחין שהיא בוחרת להתקרב אל השומרים שמטילים את לחשי השינה. "המועצה שלחה אותי" היא אומרת להם ולאחר שהם מבקשים הוכחה היא מוציאה מכתב שאלסאלור, השליח הדיפלומטי מטעם הארכימג, נתן לה כשהיא פגשה אותו לפני כמה ימים.
סאוואלה יכולה לראות את עיני השומר מתרחבות בזיהוי כשהוא קורא את שמה מהמכתב ומסיקה שהשומר שמע את השמועות עליה כשלמד באקדמיה או שאולי כבר הספיק לשמוע את השמועות החדשות. השומר לא אומר דבר כאשר הוא מחזיר לה את המכתב וסרטים מהדרך כדי להניח לה לעבור, אך אין לה ספק בכך שהוא יזכור שהיא עברה פה.
מטה:
ארכימג (מסובך): [dice seed=57147 secure=7e404370_0]d6[/dice]
דיאבוליסט (מסובך): [dice seed=26385 secure=b6878ca2_1]d6[/dice]
צלבן (שלילי): [dice seed=44911 secure=435f1807_2]d6[/dice]
Dicey spell: [dice seed=63301 secure=2cbf8121_3]d20[/dice]

"טוב לראות אחד מאנשינו מהוריזון פה," אומר אחד מהשומרים לטארן. "אולי הנוכחות שלך ירתיע את המשוגעים האלה מהחוף..." הוא מפסיק לדבר כשחברו זועם עליו. "בכל מקרה, הארכימג הודיע עליך במסר מרחוק, וציווה לתת לך את זה". הוא שולף שיקוי רפואה אחד ושם אותו בידי טארן."

שיקוי רפואה (הרפתקן)
תשתמש בעצמך או במישהו אחר כפעולה רגילה לרפא עם התאוששות +1ק8 (עד 30 נק"פ)

כשסאוואלה עוברת, השומר הראשון בודק במכתב. הוא מראה אותו לשני, שמתחיל להוציא עוד שיקוי רפואה, עד שהראשון לוחש לו משהו שסאוואלה לא יכולה לשמוע. השומרים נותנים לה מקום לעבור בשקט, אבל היא יכולה לראות שהם עשו את זה באמביוולנטיות.

--

אחרי שעליתם לאי, עוד שני שומרים מפנים אתכם לחדר בתוך מגדל שקרוב לכניסה, עד שיבוא הקצין המקומי ללוות אתכם. אתם יכולים לראות שהחדר מקושט בגבישים מסוגים שונים. שני בני אנוש שהיו שם לפניכם יושבים בשקט, כנראה גם בכוונה לבקר אצל אותו האסיר. כעבור זמן – חצי שעה, שעה, שעתיים, תלוי על הזמן שכל אחד מכם הקדים או איחר – מגיע הקצין, לבוש כקוסם, בלי שום מחווה התנצלות על איחורו.

"רציתם לבקר את האסיר ארגי, נכון? כל כניסה למקום אסורה בלי ליווי, אז אני אביא את כולכם ביחד – אין שיחות פרטיות עם אף אסיר. אני מבין שאולי רציתם לחלץ קצת מידע ממנו, אבל מסיבות ביטחוניות, אני גם אצטרך לנכוח."

OUT
השיקוי לטארן הוא בגלל גלגול ה-6 עם הארכימג.

יש סיבה למה לא לגלגל את הקוביות בהודעה עצמה?

OUT
אני מעדיף לגלגל קוביות אמיתיות מאשר להסתמך על אלגוריתם שלא קשה במיוחד לרמות, בקצרה.
IN
אתם כנראה די מופתעים לראות את רייז על האי, איתכם, אחרי שהשומרים סילקו אותו. אבל הוא רק מחייך, חיוך שנפסק רק כדי לעוות את פניו לנוכח נגועת השדים, ולאחר מכן חוזר.
"זה נשמע לי נכון," הוא מביט בשומר ומושיט יד מחוספסת ללחיצה. "רייז, ת'ה?"

כאשר סאוואלה נכנסת אל החדר היא מעיפה מבט בוחן קצר על שאר הנמצאים בחדר ונעמדת בפינת החדר כמה שיותר רחוק מהאחרים כאשר צלה נמצא על הקיר ממש לידה. חדי ההבחנה בינכם יכולים לראות שהיא בוחנת כל אדם חדש הנכנס אל החדר ושהיא מביטה על צלה מדי פעם.
כאשר הקצין הלבוש כקוסם מגיע ואומר שהיא לא תוכל לראות את האסיר לבד היא לא נראית מרוצה במיוחד, אך כל מה שהיא עושה הוא להיאנח באכזבה מסוימת ולהנהן.

פרדאן יושב במרכז החדר, ורגנארוק שוכב לרגליו. הוא לא זז מילימטר אחד כל הזמן שהוא יושב שם, והתנועה היחידה שבאה מכיוונו היא פיהוקו של הזאב. הביטחון-העצמי שהוא מפגין נוטף ממנו כמו צחנה בלתי-נסבלת.
"בדיוק בזמן." הוא אומר בחיוך ממזרי כאשר הקצין נכנס ומסביר את התהליך. "בוודאי, בוודאי, הכל כדי שתרגישו בטוחים יותר."

הקצין המופתע מהסס לרגע, ואז לוחץ את ידו של רייז.

הקצין מורה לכם ולשני בני האנוש שגם נמצאים בחדר ללכת החוצה, והוא מדבר אליכם תוך כדי הליכה. "אתם חדשים כאן, אז אכיר לכם את המקום. זה הבית שלי," הוא אומר כשהוא מצביע על בית מפואר. "שם הוא השוק, תוכלו לקנות משם דברים כשתחזרו מהביקור שלכם. יש לנו אוכל די טוב, כמה מהאסירים עושים את העבודה. לא רע בכלל..."

סאוואלה:
שני בני האנוש, שהיו שקטים עד עכשיו, מתקרבים אלייך, כך שהקצין לא רואה אתכם. "הדיאבוליסט שלחה אותך פה, נכון?" לוחש אחד מהם בחיוך. מהקול שלו, את נזכרת בו מהימים שהוא התעמת איתך בזירה.
(הספוילר הוא לא לכסות מהשחקנים האחרים, אבל הדמויות האחרות לא מודעות למה שבתוכו)

אחרי מספר דקות הליכה, הוא מפסיק ואומר, "זאת המנהרה להגיע אל המכרים, גם שם האסירים חופרים גבישים. אני מצפה שהאסיר יהיה שם עכשיו."

טארן שולף נוצה, קסת דיו אותה הוא מחבר לזרועו ברצועת עור ופתח את המכסה שלה, וחתיכת נייר אקראית מכוסה בשרבוטים של משהו שנראה כמו מכשיר מכני. הוא הופך את הנייר, ומתחיל לקחת תרשימים של העצים, האדמה, הנוף, הגאוגרפיה, ונראה שגם הפרצופים של האנשים שאיתו. הוא רץ לכיוון הקצין שאיתם, ומתחיל להפגיז אותו בשאלות. חיוך אדיר עולה על פניו אני מחכה לראות את הפרצוף שלו כשהוא יראה מה הספקתי. הוא מביט סביב, ואז צועד לכיוון הזאב הענקי שצועד לידם, ונראה כאילו הוא מנסה לקחת תרשימים של מערכת הניבים שלו.

סאוואלה מקשיבה בחצי אוזן למה שהקצין אומר ופשוט בוחנת בחשד את סביבתה ואת האנשים המתקרבים אליה.
"ואם זו הייתה האמת נראה לך שאני אספר לך?" סאוואלה שואלת אותו בלא מעט חשדנות בקולה וממשיכה להתייחס אל שני בני האנוש בחשד.

הזאב חושף את ניביו אל הצייר, נראה שהוא מבין את רגש הגאווה מאוד לעומק, אך הוא נוהם בקול נמוך כאשר בן-האנוש מתקרב יותר מדי. "שקט, רגנארוק." האלף מרגיע את בן-לווייתו בטפיחה עדינה על כתפו, "חברנו הנחמד מכיר בך ורוצה לתעד אותך בציורים שלו. אני מצטער על כך, הוא מאוד טריטוריילי." הוא מוסיף אל עבר הצייר, למרות שלא נראה כי הוא מצטער כלל.

חזרה