יש לנו תגים חדשים בשבילכם!
ההצבעה לגל השני של התגים הסתיימה והתוצאות כאן: תגים למשתמשים - הגל השני זמין עכשיו.
ניתן להוסיף את התגים לפרופיל שלכם דרך לוח הבקרה למשתמש -> פרופיל -> ניהול תגים

העידן ה-13 - היער המושחת - עץ הרשמה

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
Qurrion
יצירת קשר:

שליחה על ידי Qurrion » 10 אוגוסט 2017, 17:55

יש לי את דף-הדמות מוכן, פחות או יותר, רק נשאר לי לשייף את הרקע ואשלח את את הדמות כאן.
"It takes 43 muscles to frown and 17 muscles to smile, but only 3 muscles for a proper trigger squeeze."
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 10 אוגוסט 2017, 20:32

האמת שאמרתי שאשחק לוחם ואין לי בעיה לשחק בארד במקום, אבל החלטתי בסוף לשחק דרואיד (warrior/shifter, כלומר קפאפיסט) אחרי קריאה של המכאניקה שלו. הוא הרבה יותר מתאים למה שחשבתי עליו.
אני אסיים את הדמות בראשון, מקסימום בשני, ואשלח כאן.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
Qurrion
יצירת קשר:

שליחה על ידי Qurrion » 13 אוגוסט 2017, 15:31

סיימתי למלא את דף הדמות, אחרי דיבור עם כמה מהשחקנים שרוצים להכנס למשחק, בחרתי ליצור סייר, מכיוון שלא היו כמעט כאלו שבחרו מקצוע מבוסס בעיקר טווח.

פרטים על הדמות (בספויילר למען הנוחות):
ספוילרהצג
פרדאן נולד בעיר אלפית רחוק במזרח, אך הוא כבר לא זוכר ממנה כלום. הוריו נהגו לנוע הרבה ממקום למקום, ושניהם מתו ממחלה שפרדאן עוד היה צעיר. הם מתו ביער הפרא, מתחת לכלא שמי-חושך, ושם הוא קבר אותם. כדי לשרוד, פרדאן מהר מאוד למד לצוד ולהילחם על חייו. הוא המשיך לחיות ביער הפרא עד ששמע על אלף בעל סוד מסוכן, והוא החליט לעלות לכלא ולברר, האם הסוד הזה יוכל להחזיר לו את עיניו, אשר איבד בתאונה לפני שנים.
חברו הנאמן של פרדאן הוא רגנארוק, זאב שחור וגדול אשר פגש ביער יום אחד. הזאב היה השורד היחידי מהלהקה שלו, ובקרב בין ה-2 איבד עין אחת, למרות שפרדאן לא היה חזק מספיק לחסל אותו לבדו. בעוד שניהם היו מותשים, כל אחד נכנע לנסות להרוג את השני, והחליטו להישאר יחד במקום.
דבר אחד מיוחד: פרדאן איבד את עיניו בתאונה כאשר עוד למד לשרוד בעצמו. עובר אורך בעל ידע מאגי יצר לו עיניים חלופות מהקריסטלים המצויים במערות של כלא שמי-חושך, אשר פעלו כמו עיניו שלו אך לעיתים כאבו וגרמו לו להישאר ער בלילות, והן זהרו בחושך כמו עיניים של חתול.
אייקונים: לפרדאן יש 2 נקודות ניטרליות עם מלכת האלפים ונקודה ניטרלית עם הדרואידית הגדולה. בתור אלף, הם רוצים שהוא יהיה קשור אליהם, אך הוא מסרב כיוון שהוא היה לבדו רוב חייו. הוא לא שונא את האייקונים או נמנע מהם, אך רגשותיו מעורבים לגבי לחזור אל בני גזעו. הקשר בין פרדאן למלכת האלפים הדרואידים הוא די מקרי ואבסטרקטי. הוא נכנס לטריטוריה של הדרואידית ועשה בעיות כאשר ניסה להימלט, והוא פגש שליחים מחצר המלכה האלפית בעודו צד ביער. הוא מכיר את ראשי החצרות ושתיהן רוצות שהוא יחזור אל בני-מינו.
אדם שפרדאן מכיר מהיער: הזר המסתורי שהכין לו עיניים חלופיות במקום אלו שאבדו לו. הוא לא הכיר את האיש בשמו, והוא עזב לפני שעיניו החדשות של פרדאן ראו את פניו. הוא אדם נחמד שעזר לפרדאן בלי שאלות ומבלי לבקש תודה. פרדאן נחוש למצוא אותו מתישהו ולהודות לו כראוי.
נערך לאחרונה על ידי Qurrion ב 13 אוגוסט 2017, 18:04, נערך 2 פעמים בסך הכל.
"It takes 43 muscles to frown and 17 muscles to smile, but only 3 muscles for a proper trigger squeeze."
סמל אישי של משתמש
צ'ואי

שליחה על ידי צ'ואי » 13 אוגוסט 2017, 17:14

הדמות נראית לי בסדר. אתה יכול להתייחס לדברים האלה?

1. איך בדיוק נוצר הקשר בינו ובין מלכת האלפים והדרואידית?

2. מאיפה הוא השיג את את הזאב שלו, ואיך הוא קורא לזאב?

3. יש לפרדאן שתי חרבות למרות שאין לך את הכישרון של הסייר לשימוש בשתי חרבות. יש סיבה למה אתה משתמש בשתי חרבות (בק8) במקום חרב אחת לשתי הידיים (בק10)? (למרות שאני רואה שפרדאן לא סומך על חרבו.)
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 13 אוגוסט 2017, 17:59

סיפור הרקע של הדמות- בלינק לדוקס. אשמח לקבל פידבק. ד"ד בהקדם.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
Qurrion
יצירת קשר:

שליחה על ידי Qurrion » 13 אוגוסט 2017, 18:06

צ'ואי:
התייחסתי לשתי הנקודות הראשונות וערכתי את ההודעה הקודמת שלי. בנוגע ל-2 החרבות, זוהי החלטה אסטתית לגמרי. נשק גדול ודו-ידני לא נשמע מתאים לאלף, במיוחד אחד שמתבסס על מהירות ודיוק במקום כוח פיזי.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 13 אוגוסט 2017, 18:48

קבצים מצורפים
תאראניס.xlsx
(345.73 KiB) הורד 120 פעמים
נערך לאחרונה על ידי liorgonen3 ב 13 אוגוסט 2017, 20:23, נערך 4 פעמים בסך הכל.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
ג'וני

שליחה על ידי ג'וני » 13 אוגוסט 2017, 19:23

ד"ד זד דמונולוג - בגלל שהמקצוע בפלייטסט יתכנו כל מיני שינויים במהלך המשחק.
אני אשמח לשמוע מה השחקנים האחרים חושבים על חלק מהכשרונות (harsh ally) והקסמים של המקצוע כי חלקם משפיעים (לרעה) על השחקנים האחרים.
ספוילרהצג
Sawala 13th age.pdf - Google Drive
רקעים:
בת של מכשף מורשת גיהינום המתגורר באקדמיה לקסם של הוריזון, מלמד וחוקר קסמי גיהינום. (5)
לימוד קסם במסתור והשתתפות בקרבות קסם מחתרתיים תוך כדי הסתרת כוחה (3)

דבר ייחודי:
כאשר הייתי בת עשר עברתי קריאה של אורקל שגרמה לו להשתגע, קריאה שגרמה לו לצעוק שדים, אולי סיפרה לו על זהותה של אמי (אולי גם אבי) ואולי קושרת אותי לעתיד משותף עם הדיאבוליסט.

והחפירה של הרקע:
סאוואלה לא זוכרת את אמה כלל, כי מיד לאחר הולדתה היא הושארה בעריסה מחוץ לדלת ביתו של המאג דרוכריוס, יחד עם פתק קצר, 'אני לא יכולה לשמור עליה, היא שלך'. דרוכריוס שהיה איש מסיבות לא קטן בתקופה ההיא, לקח את הפתק באופן מילולי וגידל אותה כבתו לאחר שניסיונותיו לאתר ולזהות את אמה לא צלחו.
גידול תינוקת גרם לדרוכריוס להתבגר מעט ולמתן את תדמית איש המסיבות שלו, אך חלקים ממנה נשארו עד היום. התבגרות זו עזרה לו לקבל קידום למרצה/חוקר במשרה מלאה באקדמיה לקסם של הוריזון וכך יצא שמגיל 3 בערך סאוואלה התגוררה באקדמיה והרבתה להסתובב בה. אביה היה המאג המורה ואחד החוקרים לקסמי גיהינום ולכן יצא לו שם כמעריץ שדים וכמו כל מאג מורה אחר באקדמיה הכעיס כמה תלמידים ותלמידות באקדמיה. תלמידים אלה שלא יכלו להפגין את כעסם כלפי המאג הוציאו את כעסם כלפי ביתו, חלקם טענו שאמא שלה שדה, אחרים הצילו לה בטענה שכל הגזע שלה הם צאצאי שדים ושגם אם ההורים שלה היו רק זדים רגילים עדיין זורם בעורקיה דם שדים ואחרים לעומת זאת טענו שההורים של וכל הזרים ממשיכים לעשות עסקאות עם שדים ולכן עדיין נראים כמוהם. טענות אלו שנאמרו במטרה לפגוע והיחס לו היא זכתה מהתלמידים, שככל שהיא גדלה החריף, גרמו לה להתחיל להיסגר בתוך עצמה ופחות לבטוח באנשים. כאשר אביה הבחין בכך לקח לו קצת זמן להוציא מבתו במה מדובר, אך כאשר לבסוף היא שאלה אותו על שדים וזדים הוא סידר לה גישה חופשית לספרייה והמליץ לה על מספר ספרים לקרוא.
בערך בתקופה הזאת אביה לקח אותה לפסטיבל קסם בעיר לכבוד יום הולדתה העשירי. כחלק מהפסטיבל סאוואלה שכנעה את אביה לקחת אותה לאורקל לצורך קריאת העבר או זיהוי עתידה, אך כל מה שהיא קיבלה היה "אני רואה.... לא. לא. לא!... שדים!... לאאא.." ומיד לאחר מכן האורקל העלה קצף בפיו של האורקל. לרוע המזל האורקל מעולם לא החלים אחרי הקריאה ומאחר שלצעקותיו של האורקל היו עדי שמיעה וכולם ידעו שהיא זו שהייתה אצל האורקל וביקשה קריאה, היא הפכה למטרה של שמועות חדשות בקרב התלמידים באקדמיה, שמועות שאף יצאו מכל פרופורציה. חלקם טענו שהיא ביקשה קריאה על עברה והאורקל השתגע משום שאמה הייתה שדה, אחרים טענו שהאורקל ראה אותה מתרועעת עם שדים בעתידה, מעטים טענו שהיא עתידה להיות קורבן לשדים או אפילו לדיאבוליסט ואילו מעטים טענו שהיא תהיה היורשת או יד ימינה של הדיאבוליסט. הדבר היחיד שהיה משותף לכל השמועות האלו הוא שהקריאה שלה גרמה לאורקל להשתגע. כמובן שאביה ניסה להרוג את השמועות וטען שהאורקל פשוט היה משוגע, אבל כדרכם של שמועות הכחשותיו הגורפות פשוט חיזקו את השמועות אם כי מחוץ לטווח שמיעתו.
דברים אלו גרמו לסאוואלה לבלות חלק נרחב ממנה בספריה, כאשר בתחילה היא בעיקר קראה סיפורי שדים ורק לאחר מכן התקרבה לחומר יותר אמין. בזמן שהייתה בספריה היא פגשה את טילקלן, זדה ארכיברית ראשית, והתיידדה עמה, הן משום שהמליצה לה על ספרים אחרים, הן משום שהייתה אוזן סימפתית לתלונותיה על התלמידים והן משום שנזפה בתלמידים שהתקרבו אליה כדי להציק לה. קשר שעודד על ידי אביה כדי שטילקלן תהווה לסאוואלה מעין דמות אם ותסביר לה על כל הדברים הנשיים והנשיות.
כאשר סאוואלה היא יצאה יחד עם משלחת קוסמים מטעם הארכימג אל יער הפרא, כאשר חלקם היו ממונים על משא ומתן עם הדרואידית הראשית וחלקם, כמו טילקלן שאליה סאוואלה התלוותה לאחר תחנונים רבים לאביה,היו אחראים על מחקר חפצים וספרים קסומים והבאתם אל הוריזון לבדיקה. המשימה התנהלה על מי מנוחות ובדרך הלוך סאוואלה זכתה להכיר את המאג אלסאלור, אלף האחראי על המשימה הדיפלומטית, ואת שאר האנשים במשלחת. לאחר השלמת משימת המחקר הושלמה הוחלט לפצל את המשלחת, כאשר אלסאלור ישאר עם כמה אנשים להמשך המשימה הדיפלומטית כשגריר והאחרים בהובלת טילקלן יפנו חזרה אל הוריזון.
במהלך הדרך חזרה אל הוריזון, בגבול היער לא רחוק מההרים המהווים את החיץ לשממה האדומה, סאוואלה התעוררה למשמע צעקות ומצאה כמה שדים וחברי כת הורגים את חבריה. כאשר הקרב נפסק היא גילתה שטילקלן זוכה למעמד מכובד בין חברי הכת ולהפתעתה גילתה שתוכניתה של טילקלן הייתה להרוג את חברי המשלחת, להתיידד איתה ולתפוס אותה בחיים כדי שתוכל להביאה בפני הדיאבוליסט כדי שזו תוכל להחליט מה לעשות כדי להגשים את החיזיון. אולם, מספר ימים מאוחר יותר, עוד בעודם בדרך, חברי הכת הותקפו על ידי חיילי הצלבן ודרואיד מיער הפרא. כאשר חילוצה הושלם וחיילי הצלבן והדרואיד למדו מפיה מדוע אנשי הכת לכדו אותה חיילי הצלבן רצו להורגה, אך הדרואיד מנע זאת מהם ולקחה איתו בחזרה אל יער הפרא. בדרך חזרה היא למדה שהדרואיד עקב אחריהם עד שיצאו מיער הפרא וכשראה את ההתקפה החליט להמשיך לעקוב אחריהם עד שמצא את חיילי הצלבן והחליט להיעזר בהם כדי לחלצה.
בהגיעם חזרה אל יער הפרא נמסרה אל אלסאלור כדי שיחזירו אל הוריזון, אך לצורך השלמת משימתו הוא נאלץ להישאר ביער חצי שנה נוספת. בזמן זה סאוואלה הייתה חשדנית מאוד כלפי אנשים אחרים והסכימה לדבר רק עם הדרואיד פרור הווקליט שחילצה ולאט לאט גם עם אלסאלור. בזמן זה היא ראתה קסמי זימון דרואידים, זכרה את השדים שתקפו אותה ואת המידע שלמדה עליהם בספריית האקדמיה ולכן ניסתה לגלות כמה שיותר מידע על קסמי זימון.
כאשר סאוואלה חזרה סוף סוף אל הוריזון היא כבר הייתה בת 17. מלאה ברעיונות זימון שדים וחשדנית כלפי סביבתי בצורה מדהימה. חשדנות שרק התגברה כאשר היא סיפרה על התקרית בפני מועצת המאגים והיא שמעה את חוסר האמון בה. טענות שהיא חושבת שהם יאמינו לה שטילקלן הייתה חברת כת רק משום היותה זדית, טענות המזכירות את שמועות העבר והיותה חברת כת בעצמה, אך יוקרתו ועוצמתו של אביה עלתה בשנה האחרונה וכדי לא להסתבך עמו המועצה קיבלה את סיפורה פה אחד, אם כי חלקם עשו זאת בחוסר רצון בולט. עקב יחס זה סאוואלה ניסתה להימנע ממפגש עם תלמידים באקדמיה, הסתגרה בחדרה ושאלה את אביה שאלות על מחקרו ותחום התמחותו. אביה שראה את הפרנויה שלה, אך בכל זאת חשב שהיא צריכה להמשיך את לימודיה ולהתערות בחברה, נתן לה גישה אל ספרייתו הפרטית בה נמצאו המחקרים ולחשי הקסם שלא כל התלמידים צריכים לראות. הגישה אל הספרייה הפרטית ניתנה רק לתלמידיו הטובים ביותר, הן משום הידע הנמצא בה והן משום שבה הוא נהג לבצע את מחקרו. בזכות גישתה לספרייה זו סאוואלה למדה כיצד לזמן שדים ולרתום את כוח אש הגיהינום. סאוואלה שרצתה לבחון את כוחה החלה לצאת מהאקדמיה על מנת למצוא מקום להתאמן בלי להסגיר את כוחותיה והדרך בה בחרה. בחיפושיה היא שמעה על הקרבות המחתרתיים ושם היא ניסתה את כוחה. שם היא גם פגשה מנהל זירה אשר לאט לאט שכנע אותה ללמוד קללות וניסה להשחיתה כמה שיותר בהוראת הדיאבוליסט. השתתפותה בקרבות אלה ושימוש בכוחות אפלים החזירה אותה לתשומת לבם של משרתי הצלבן שניסו לפגוע בה שוב באמצעות הסגרתה לידי הארכימג.
הפעם, היא נתפסה על חם מתעסקת בכוחות אפלים ועוד ללא אישור או משהו המתקרב לזה. עוצמתו ודרגתו של אביה לא יכלו להושיעה, אך גם הפעם השפעתו גרמה לחלק מהאנשים לשקול שנית את שירותיה בעבר, כלומר החזרת והבאת הספרים וחפצי הקסם שנמצאו במשלחת שהייתה ולכן הדעות נשארו חלוקות. כדי לפתור את הבעיה המועצה של הארכימג החליטה להעמידה בניסיון נוסף, שגם יעמיד אותה בסיכון גבוהה והוא לעבור דרך יער הפרא בשנית, למסור הודעה אל אלסאלור שיצא למשימה דיפלומטית נוספת ולהוציא מידע מאחד האסירים מהאי שמי-חושך המשמש ככלא לאסירים המסוכנים ביותר.
סמל אישי של משתמש
צ'ואי

שליחה על ידי צ'ואי » 13 אוגוסט 2017, 19:48

הסיפור של תאראניס מעניין. בדף הדמות, כמה דברים טכנים: נראה לי שכתבת את ה-class features איפה שכתוב "powers & spells", אבל אני רואה שאותם שמת בלשונית אחרת. נראה לי שהיית צריך לבחור eliminate attack penalty בצד הימני (בגלל הכישרון שלך בשריון), אבל מאיזושהי סיבה זה לא משנה את ההתקפה שלך. ולבסוף, אולי עדיף לך לשמור את זה באינטרנט (אולי ב-Sheets כמו פרדאן) פשוט כדי שתוכל לעדכן את הדף בלי להעלות אותו כל פעם מחדש.

ברקעים שלך, יש לך "בן מלוכה 2, מלומד 1, מפקד צבא 3, מחושב 2". לדעתי היה עדיף לצרף אותם זה לזה: למשל "בן מלוכה מלומד 3, מפקד צבא מחושב 5". המספר היותר גבוה יעזור כשאתה מגלגל לזה, וזה מכסה אותו התחום כמו שהיה אם זה נפרד כמו שכתבת.

על הדמות של סאוואלה כבר עברתי, ואני רוצה לדעת מה חושבים על הכישרן שג'וני הזכיר (כי אם יש למישהו כישרון שרק מזיק, אולי עדיף פשוט למחוק אותו, בלי צורך לעשות שינוי גדול בדמות או במקצוע).
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 13 אוגוסט 2017, 20:18

אוקי, לא חשבתי שאפשר לסדר את זה מאוחד, אני בכיף מאחד הכל. (וכן, ראיתי שיש כמה דברים מוזרים בד"ד אבל ראיתי שזה לא שינה אז השארתי את זה ככה) אני אאחד ואתקן, ואז אעלה את זה לדרייב גם.

בעניין הדמות של ג'וני, אני משום מה לא מוצא אותה בSRD או ברשת, אם תשלח קישור אני אוכל לתת את דעתי, אני קצת אנטי יכולת שמזיקות לקבוצה.
נערך לאחרונה על ידי liorgonen3 ב 13 אוגוסט 2017, 20:30, נערך פעם 1 בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 13 אוגוסט 2017, 20:29

ג'וני- אני חושב שהרקעים שלך קצת ארוכים, אבל זו רק דעתי. הharsh ally מרגיש לי מתאים יותר לשיטות יותר סיפוריות מהעידן ה13.

הנה הד"ד שלי:
ורקע:
ספוילרהצג
רייז לא זוכר את הפרצופים של הוריו. כשהוא מנסה להזכר בשנים האלה, ממש אחרי שהוא נולד, הוא מצליח להזכר רק בפרצוף זקן ומלא קמטים שמביט בו משלולית, עם עיניים קטנות ושחורות- אך עם זאת מלאות ידע- ואוזניים עגולות. כמובן, מדובר כאן בפרצוף של דוב.
פרצוף שרייז מכיר כמו את פרצופו שלו.

הוריו של רייז נטשו אותו ברגע שלמד ללכת, הם הבינו לפניו שהוא לא בדיוק בן מחצית רגיל כמוהם. ובניגוד אליו, הם היו פחדנים. הוא לא זוכר מהם דבר, לא את פרצופיהם, לא את קולם. אפילו לא את מגעם- אם הם בכלל נגעו בו. הוא כן זוכר אבל את הלחישות המהוסות שנשמעו כשהוא עבר ליד בן מחצית אחר, על הילד שנולד דוב. ואז, לאחר רגע של בהלה, הוא הפך לתינוק המכוער ביותר בעולם.
עברו יותר מעשר שנים עד שהוא גילה את הסיבה.
לא הסיבה לכיעור שלו, זו עדיין תעלומה של ממש. אלא הסיבה להשתקפות שלו, ללידה המשונה.

הוא נזרק משבט בני המחצית ברגע שהגיע הסתיו החמישי מאז הולדתו. הוא נזרק אל יער האימים (dire wood), שישרוד לבד- או שימות. הפחד של בני השבט ממנו הוביל אותם לשמור עליו בחיים במשך חמש שנים ארוכות, אבל הוא הצליח לשרוד גם לבדו. השנים הראשונות היו בעיקר התחבאות ואכילת נבלות, אבל ככל שהזמן עבר הוא נהיה אסרטיבי יותר ויותר, והיה צריך להגן על ביתו מפני שדים תועים שהגיעו מחור הגיהינום הסמוך ליער. בשלב מסוים, הוא החל לחסל אותם ברגע שהם קמו, לפני שהם אפילו הספיקו להוות נגדו איום.

בסביבות גיל 12, אחרי בערך 6 שנים של השרדות ביער, מצאו אותו חסידיה של הדרואידית הגדולה. הם לקחו אותו אליה, והיא והדרואידים גידלו אותו. החזירו אותו לתלם, הפכו אותו לקצת פחות פראי, קצת יותר מתורבת.
רק קצת.
אבל הדבר העיקרי, בזכותם הוא למד לשלוט בעבר שלו. בחיים הקודמים. הוא גילה שהוא גלגול נשמות, אדון הדובים בגוף חדש. רוח עוצמתית. ובזכות הרוח הזו, הוא מסוגל לשנות את צורתו. לדוב, בעיקר, כמובן. אבל לא רק. הדרואידים לימדו אותו להשתמש בכוח שלו על מנת לשלוט באדמה, ועל מנת לשלוט בשינוי הצורה שלו.

כיוון שהוא גר קרוב כל כך לחור-גיהינום, הוא נפגש לא פעם עם אביריו של הצלבן. כל פעם בה הם נכנסו ליער, וחנו בו, רייז מירר את חייהם. הוא לא אהב את איך שהם כורתים עצים בשביל להבעיר אש, או איך שהם צדים את החיות שלו. אביריו של הצלבן, והצלבן עצמו, לא אוהבים את רייז במיוחד. אבל רייז צייד שדים, ולכן, אביריו של הצלבן מכבדים אותו, בכך שהם לא שמים קץ פעם אחת ולתמיד לצרות שהוא גורם להם.

לשלושה יש עניין מיוחד ברייז. אף על פי שהוא לא בטוח למה, הוא למד על בשרו להתחבא כל פעם שיצור לטאי נכנס ליער, או עף מעליו. הדרואידית הגדולה אמרה לו שזה קשור לאדון הדובים, לחייו הקודמים, אבל היא לא הסכימה לפרט, ואת רייז זה לא מעניין. הדבר החשוב הוא שהשלושה הם צרות צרורות בשבילו.

לאחר כמה שנים של אימונים, רייז הוזמן להצטרף לפמלייתה של הדרואידית הגדולה. לשמור עליה. הוא רכש את האמון שלה, והשמועות ביער אומרות שזה מכיוון שרייז מזכיר לה את הבן הקטן שלה, שהשאירה באימפריה כשהפכה לדרואידית הגדולה.
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
ג'וני

שליחה על ידי ג'וני » 13 אוגוסט 2017, 20:42

שלומי? כאילו שלי? או שאני מפספס פה משהו?
אני הכנסתי את היכולת לד"ד כחלק מהקסמים, כי המקצוע עדיין בפלייטסט ולא בSRD.
בכל מקרה זו לא יכולת שנותנת לי משהו אלא יותר חסרון של המקצוע שיכול להיות מעניין לדעתי (בגלל זה לדעתי כדאי לנסות ואחרי זה אולי לבטל או להוסיף הצלה או להגביל את כמות הפעמים שזה יקרה) אני אצרף לפה את ההסבר המלא:
ספוילרהצג
Harsh Ally
There are many demonologists with friends, people who count on them, and adventuring companions who still possess all their limbs.
That said, there are disadvantages to hanging around with a demonologist. The Harsh Ally effect is the most obvious: when you, the demonologist, roll a natural 13 with an attack, you create a stinky piece of bad karma that attaches itself to a staggered but conscious nearby ally who doesn’t already have a Harsh Ally effect attached to them, or any nearby ally of your choice if none of your allies fit the first criteria.
Your ally chooses one of the following: EITHER the next time they are hit by an enemy attack this battle, they take 1d6 additional damage from the hovering bad luck and the Harsh Ally effect ends; OR they suffer a bit of misfortune sometime soon after the battle, like an icon relationship disadvantage but more minor, and probably connected to some element of their entanglement with you, dear demonologist. The Harsh Ally effect ends after the misfortune. . . . .
Note that if you’re an ally who has been harshed on, choosing the first option works great if you don’t get hit again this battle, the curse dissipates, no problem.
The damage increases as you become a more puissant demonologist, but not by much. (It’s perfectly reasonable to avoid taking the time to roll the die, in which case you should use the high average that’s listed in parentheses.)

3rd level demonologist 1d8 damage (5).
5th level demonologist 1d10 damage (6).
7th level demonologist 1d12 damage (7)
9th level demonologist 1d20 damage (11).
@Harsh Ally playtest: Is this flavor worth the effort? Or should I stick to the drawbacks that are sprinkled through the class?
נקסטרול, את הרקעים קיצרתי כשכתבתי אותם בדפ"ד וכתבתי אותם ככה כי רציתי להיות ברור מה זה כולל.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 13 אוגוסט 2017, 20:56

היה לי בלבול לרגע בשמות, תוקן.

בכל מקרה, אני לא רואה יתרון בזה, ואני מבין שזה חיסרון, אבל אתה אמור לקחת חיסרון בשביל יתרון כלשהו, לי אישית זה נראה סתם מציק.
סמל אישי של משתמש
צ'ואי

שליחה על ידי צ'ואי » 13 אוגוסט 2017, 22:32

רייז דמות טובה. רק כמה דברים:

1. כמו שכתבתי בקשר לתאראניס, אני חושב שעדיף להשתמש בפחות רקעים שאומרים יותר. הבעיה היא פשוט שתמיד יש קצת חפיפה בין רקעים, ולכל אתגר יתאימו כמה רקעים, ועם זאת הרקעים עם פחות נקודות לא כל כך עוזרים, כי דרגת הקושי תמיד עולה. מה שהייתי ממליץ הוא לחלק את הנקודות ל-2 או 3 רקעים שונים (כמו 4/4, 5/3, או 4/2/2) ולנסות לחבר בין רקעים שונים - אולי המראה המבהיל שלך יכול להיות קשור לרוח שירשת, או שהפכת לצד שדים טוב בגלל המראה המבהיל הזה. אבל כמובן ההחלטה נשארת שלך אם אתה רוצה להשתמש בנקודות באופן כזה בשביל יותר רקעים.

2. יש לך 4 לחשים של ארבעת היסודות, אבל בטבלה כתוב של-initiate יש רק אחד כל יום. אני מפספס משהו?

3. ציפיתי לראות מסופר על דב"ש שאתה מכיר מהאי שמי-חושך או מיער הפרא. אני רואה שאתה כותב על דרואידים, אבל הזכרת רק את יער האימים, שזה מקום אחר. יש מישהו שרייז מכיר מהאי או מיער הפרא?
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage

שליחה על ידי Nextorl » 13 אוגוסט 2017, 22:37

1. באופן אישי אני חושב שהרקעים שלי מספיק שונים אחד מהשני כדי להצדיק את עצמם. התלבטתי אם להכניס אם inheritor of a spirit או לא למעשה, מה דעתך?
2. אני מכין אחד מהם בתחילת כל יום, לפחות לפי מה שהבנתי.
3. רייז גדל ביער האימים, אבל הדרואידית הגדולה והפמליה שלה נמצאים ביער הפרא, או לפחות זה מה שהמפה אומרת. מצטער שזה לא היה ברור. כשאני אומר שהדרואידים לקחו אותו לhigh druid, אני מתכוון שהם לקחו אותו ליער הפרא.
Kaladin Stormblessed
שלח תגובה