ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

הפולשים מהמזרח-[ניהול, שליטה בדמות יחיד, היסטורי, חופשיטה] סנדבוקס]<משחק מקוון>[2/4] המשחק נסגר

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

הפולשים מהמזרח-[ניהול, שליטה בדמות יחיד, היסטורי, חופשיטה] סנדבוקס]<משחק מקוון>[3/4] יש מקום פנוי!

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 14 אוגוסט 2017, 14:05

ילו
ספוילרהצג
תשמע, ילו, אם אתה חושב שהמצאתי אותם ככה שהם הקאונטר המושלם למה שיש לך, אתה טועה. ברוסיה עברו כל-כך הרבה פלישות של עמי ערבה, שהם פשוט אימצו את המיגון והנשק המושלמים נגד טיפוסים מסוגך.

ליד קייב יש מישורים די גדולים שיאכילו את סוסיך ושתוכל להילחם בהם בחופשיות.
ולדימיר מוקפת ביערות ובביצות, ואפילו קייב כבשה אותה רק במאה ה-11 (מאז האימפריה הקייבית התפרקה).
רוצה להילחם? אם אתה לא רוצה להיחשב שקרן ובוגד לפי המוסר המונגולי אתה מוזמן להתקיף את ולדימיר, מוקפת ביערות ובביצות, מבוצרת ויש בה בערך 2000 חיילים.
למעשה, הקרב שבו המונגולים הכריעו את רוסיה התנהל במישור, והם ניצחו רק כשהם הציעו לאויביהם הפסקת אש ושיתנו לרוסים ללכת, וכשהרוסים פתחו את שערי מחנם המבוצר המונגולים הסתערו עליהם.

במוסר המונגולי מותר לסגת מהקרב (ולירות אחורה על אויביך), אבל אסור להפסיד במלחמה, כי אז אתה לוזר ועלוב. מותר לשקר ולרמות אויבים (שיודעים שהם אויביך), אבל אסור סתם לשקר ולרצוח, אחרת תגמור בהוצאה להורג. כלומר, מה שעשית עם יורי בנסיון הראשון לפגישה (הכרחת אותו לזרוק את הנשק וכיוונת עליו קשתות) או שאתה רוצה לעשות בקרב על קייב, זו הפרה חמורה של המוסר המונגולי: אסור בתכלית האיסור לשקר ולרמות, רק את מי שכרזת עליהם מלחמה/הם הכריזו עליך. מונגולים הם לא התרבות הפרסית-ערבית שדוגלת בלשקר לכל מי שלא מהחמולה שלך.
There, where I have passed, the grass will never grow again.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
yellow_acid
תשובות: 19

הפולשים מהמזרח-[ניהול, שליטה בדמות יחיד, היסטורי, חופשיטה] סנדבוקס]<משחק מקוון>[3/4] יש מקום פנוי!

שליחה על ידי yellow_acid » 15 אוגוסט 2017, 03:13

ספוילרהצג
"השיריון שלהם חסין לחרבות שלך, המגינים שלהם חסינים לחצים שלך, ונשקים שלהם מחסלים את הסוסים שלך, אה ויש להם פי 2 חיילים מהצבא המשולב שלך של חיידר ושל הבוגרים"
אני לא מבין גדול בלחימת חרבות וסידרי גודל, אבל משהו כאן לא מסתדר לי...
הח׳אן הטטרי כתב: והם ניצחו רק כשהם הציעו לאויביהם הפסקת אש ושיתנו לרוסים ללכת, וכשהרוסים פתחו את שערי מחנם המבוצר המונגולים הסתערו עליהם.
הח׳אן הטטרי כתב: אסור בתכלית האיסור לשקר ולרמות,
הא?
הח׳אן הטטרי כתב: כלומר, מה שעשית עם יורי בנסיון הראשון לפגישה (הכרחת אותו לזרוק את הנשק וכיוונת עליו קשתות)
לי זה נשמע כמו להיות זהיר... למונגולי אסור להיות זהיר?
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
~♥~Flash~♥~Innovation~♥~Maru~♥~Parting~♥~
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 15 אוגוסט 2017, 07:59

ילו
ספוילרהצג
תשמע.
אתה הגעת לרוסים לשטח הביתי שלהם: יערות, ביצות ונהרות. יש להםה הרבה חיילים, והם תמיד יכולים לגייס עוד.
תחשוב על הצד החיובי: יש לך קטפולטות, אתה נייד ויש לך יותר חצים.
ההבדל הוא שיורי לא אויב שלך, בקרב שהזכרתי הם היו אויבים.
ואחר כך אמרת (גם אם באופן עקיף) שבכוונתך להרוג אותו. חוץ מזה, זה לא להיות זהיר, זה יותר דומה מהצד של יורי לכניעה או מאסר.
אין לך מה להאשים אותי: לא אני תיכננתי את החיילים הרוסיים וחימושם; לא אני תיכננתי את הגיאוגרפיה של רוסיה ואת המיקום של ולדימיר; לא אני קבעתי שהמונגולים הם עם סוסים; לא אני תיכננתי את המוסר המונגולי.
רוצה להילחם? תכריז מלחמה ותתקיף.

ליד העיר יש שדות וכפרים לא מוגנים.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
yellow_acid

שליחה על ידי yellow_acid » 15 אוגוסט 2017, 09:32

ספוילרהצג
כרגע אני סוג של ממתין לנאוטי גם ככה. בכל אופן, אין לי קטפולטות כי תיכננתי לבנות כאלו בשדה הקרב במקום לקנות מראש, ואז כשניסיתי לעשות את זה אמרת לי שאני אמור לגייס מהנדסים, מה שלא עשיתי כי זה לא הופיע
בדף ההרשמה.
לא אמרתי שאני רוצה להרוג אותו, בשניה שלא נתתי לאדם חמוש להכנס לי למחנה ודרשתי ממנו להוריד נשק לפני שהוא פוגש אותי, החיילים שלי התחילו להשתפן. אני מבין שאני אמור לפגוש כל אחד ופשוט להמר על זה שהוא לא ינסה להרוג אותי?
בכל אופן, אני עדיין רוצה הסבר לקטע שאסור לשקר מצד אחד, אבל מצד שני בשביל לנצח את הרוסים הכריזו על הפסקת אש ושחטו אותם בזמן שהם פתחו את השערים, כי זה לא כל כך מסתדר.
ואני לא מאמין שלרוסים היה שיריון חסין חרבות ומגן חסין חצים, כי אז הם היו כובשים את העולם.
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 15 אוגוסט 2017, 09:57

ילו
ספוילרהצג
המיגון שלהם לא חסין, הוא פשוט מעולה נגד טיפוסים מסוגך, אחרי כמעט 1500 שנים של מלחמה בעמי הערבה. והם לא היו כובשים, כי איומי להם מה לחפש במונגוליה לוץ מעשב. במילים אחרות, יש לך מחסר 3 נגד רוסים משוריינים.
מותר לשקר לאויבים. יורי הוא לא אויב שלך, כי אתם לא במצב מלחמה מוכרזת. בקרב ההוא הייתה מלחמה רשמית ומוכרזת.
לא ציינתי כי כמעט בנאלי לקנות קטפולטות מראש.

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
yellow_acid

שליחה על ידי yellow_acid » 15 אוגוסט 2017, 10:08

ספוילרהצג
אז אם אני אגיד לו שאני רוצה להלחם נגדו וככה ניהיה אויבים, ואחרי שניה אגיד לו שאני מתחרט ורוצה לעשות הפסקת אש זה מותר?
זה אידיוטי לקנות קטפולטות כשהכוח של הצבא שלך הוא ניידות, קטפולטות הן ההפך המוחלט מנידות והדבר הכי הגיוני הוא לבנות אותן כשמקיימים מצור, ולא לגרור אותן איתך ממונגוליה.
[Day[9-
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 15 אוגוסט 2017, 10:12

ילו
ספוילרהצג
זה לא אידיוטי. נו טוב, תתמודד.
למה שהוא יאמין? אויבים, אז אויבים. אתה יכול בעיקרון. יאללה, גומרים עם ה-Out?

Vae victis.
סמל אישי של משתמש
yellow_acid

שליחה על ידי yellow_acid » 15 אוגוסט 2017, 10:23

שה"ם
ספוילרהצג
להתמודד עם מה, שלא אמרת שאפשר\צריך לקנות מהנדסים?

IN
"תן לי מספר ימים לחשוב על זה." קגיו מבקש. "בנתיים אדאג שאף אחד מחיילי לא ינסה לשרוף לך שוב את היערות, או כל צעד התקפי אחר כנגדך. אם תסכים להתחיבות דומה, שליח יגיע אליך עם תשובה בימים הקרובים."
[Day[9-
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 15 אוגוסט 2017, 10:41

ילו
ספוילרהצג
חשבתי שזה בנאלי לקנות מלכתחילה, מה גם שקטפולטות מועילות גם בקרבות שטח פתוח.
In
יורי יורד מסוסו, לוקח את נשקו, עולה עליו חזרה, והרוסים נעלמים ביער. הערב יורד, והאוויר מתקרר מאוד.
שאלה לכולם: מי באמת נהנה מהמשחק?

Vae victis.
nautti

שליחה על ידי nautti » 17 אוגוסט 2017, 18:52

אני מאוד נהנה
אתה חושב שאתה יכול לאיים עלי? עלי?! אני שחקן בפונדק, חיסול דרקונים זה לא המקצוע שלי, זו דרך להעביר את הזמן
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 17 אוגוסט 2017, 19:45

חאן
ספוילרהצג
ניתן להם לטבוח בשכונה אחת או משהו - שיפחיד את התושבים, אבל שהעיר תשאר חיה למטרותי.
סמל אישי של משתמש
yellow_acid

שליחה על ידי yellow_acid » 17 אוגוסט 2017, 20:43

הקרב הראשון היה סבבה, מאז אני מרגיש שאני מוסלל בצורה די מעצבנת.
עדיין מחכה שנאוטי יגיע אלי.
[Day[9-
סמל אישי של משתמש
dragonitzan

שליחה על ידי dragonitzan » 17 אוגוסט 2017, 21:01

ני נהנה, אם כי אתה/האויב/דב"שים מעט קטנוניים לפעמים. חוץ מזה אתה לא מוכן לקבל דעות של אחרים, חושב שחיילים אוהבים רק להרוג ולטבוח כל היום, ועוד כמה דברים מעצבנים.

אבל המשחק עצמו כיף.

עצה:
מה דעתך להכניס עלילה לסיפור? אויב גדול שכובש מכיוון אחר, ג'ינג'יס ח'אן נרצח והאימפריה מתרסקת...
זה יוסיף מאוד. המשחק קצת יבש כשהוא בתבנית
מתקיפים - כובשים - הורגים
סמל אישי של משתמש
הח׳אן הטטרי

שליחה על ידי הח׳אן הטטרי » 17 אוגוסט 2017, 23:50

ניל
ספוילרהצג
נאוטי אמר שהוא הולך לקייב, אתה בדיפלומטיה בולדימיר.

אולי הגשם היה הסללה, כי אני לא אתן לך לנצח קרב בעיר גדולה וחזקה כמו ולדימיר בכזו קלות. רוצה קרב? אני מביא לך אותו על מגש כסף, בולדימיר או קייב.

לא אני המצאתי את המוסר המונגולי או החימוש של הרוסים בימי הביניים.
ניצן
ספוילרהצג
מעניין...

תשמע, חייל בימי הביניים הוא אדם מאוד פשוט: לא משכיל מאוד, ונלחם בעיקר בשביל ביזה שתביא לו ולמשפחתו כסף. הטבח משחרר יצרי סדיסטיות וה... מעשים האחרים, משחררים... יצרים אחרים.
עלילה? אדאג לזה בקרוב...
נאוטי
ספוילרהצג
הגעת לקייב, עיר מבוצרת בחומת עץ ואדמה, מצפונה יערות וביצות ומדרומה מישורים.

Vae victis.
nautti

שליחה על ידי nautti » 18 אוגוסט 2017, 09:21

ספוילרהצג
אני פונה לנכדו של ג'ינגס חאן. ואומר לו: ראה, הקרב הראשון מגיע! לדעתך, מה עלי לעשות?
אתה חושב שאתה יכול לאיים עלי? עלי?! אני שחקן בפונדק, חיסול דרקונים זה לא המקצוע שלי, זו דרך להעביר את הזמן
נעול