ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה וכתיבת דמויות)

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
SandChicken
הודעות: 1130
הצטרף: 22 פברואר 2013, 10:24
תשובות: 2

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה וכתיבת דמויות)

שליחה על ידי SandChicken » 28 מאי 2017, 22:32

טיזר
כשהשמש שוקעת על פני האדמה, שני ירחים מאירים את עולם היישוב: הירח האחד - סאר, מעט סגול ומי שעוקב אחריו יגיע אל היער, ממלכת בני הפיה הקסומים והגחמניים. הירח השני - גול, מעט ורדרד ומי שעוקב אחריו יגיע אל המצודה, מעוז הטכנולוגיה הבלתי מובנת.
לפעמים הירחים מתבלבלים במסלוליהם ואז קורים דברים משונים - בני פיה פלשו לעולם היישוב ונידונו להשאר כאן לעולמי עד; אוטומטונים משוכללים, נושאי מנחה טכנולוגית הגיעו לשרת את בני התמותה; יצורי הצל המסתוריים החלו להגיח בשעות היום מבין הצללים ולהציע כוחות משונים עבור מחיר בלתי-שקול.
תופעות משונות מתרחשות לאחרונה: שעונים נעצרים, גלגלי שיניים חורקים, הטכנולוגיה קורסת וחוזרת לפעולה ואיש אינו יודע מדוע. האצטגנינים מבשרים על ליקוי מאורות עתידי, האם הם צודקים? מה תוכלו לעשות כדי לעצור את התופעות הללו?

מעט על העולם
בעולם היישוב יש טכנולוגיה מכנית מתקדמת שאותה למדו בני האנוש מיושבי המצודה בעידן רחוק. האוטומטונים הם מכונות משוכללות דמויי-אנוש ונעדרות מודעות עצמית, צריך מדי פעם למתוח את הקפיצים שלהם והם עובדים מצוין. בני הפיה שנתקעו בעולם היישוב השתלבו במערך התרבותי של בני האנוש, רובם מחזיקים ביכולות קסומות כאלו ואחרות, אבל יש גם כמה בני אדם שמצליחים להפיק קסמים מסתוריים ובלתי אמינים (למרות שאף פעם לא ברור האם זה עקב השפעתם של הפיות או של יצורי הצל). זיווג של פיה עם אדם יוביל להולדת פיה (אין חצאי-אלפים), יש כאלו הטוענים שזו הדרך היחידה שלהם להתרבות.
בעולם ישנן ממלכות רבות, אבל להגיע אל המצודה או אל היער אפשר רק בלילה, לאור הירחים.
הדת היא עניין קהילתי ולא אישי, הבעיה היא שהרבה פעמים באותו אזור ישנן כמה קהילות דתיות ואז מתפרצים סכסוכי דמים. אין ממש אתאיסטים אבל יש כאלו שפחות אדוקים בדת וכאלו שיותר, לכל דת יש את הכוהנים ואת מחוללי הנסים שלה, אבל אין קסמי כהונה כמו במו"ד.
ישנן 4 דתות עיקריות בעולם:
ספוילר
הצג
אני משתמש כאן במילים כגון שאמאן ודרואיד כי לא רציתי להמציא מילים חדשות ומיותרות, כל קשר בינם ובין העולם האמתי מקרי, ואין שום קשר בינם ובין מכניקת מו"ד או משחק תפקידים אחר
הדת השאמאנית - מאמינים שכל בעלי החיים הם אלים וראויים לכבוד. כולם. עם זאת, אם אתה חזק מספיק כדי לגבור על אחד מהם, בבקשה - אתה מוזמן לעשות זאת ולאכול אותו כדי לזכות בכוח החיים שלו (אם יתוש תוקף אותך, אתה לא חייב לאכול אותו, מספיק שתהרוג את האל החצוף הזה). הרג סתמי או התעללות בבעלי חיים מהווים כמובן חילול הקודש.
הדת הזו רווחת מאוד בין אנשי עיר, ציידים-לקטים וחקלאים (שמשתמשים במכונות לעבודת האדמה), חקלאי משק לא מחזיקים באמונה זו.
הדת הדרואידית - מאמינים שהאלים הם בעלי חיים. כיצד ניתן להבחין בין בעל חיים רגיל ובין אל? ובכן, אם התרנגולת שלך מטילה ביצי זהב, יכול להיות שהיא אל, או שהיא סתם מבורכת, או מקוללת. כדאי לפנות לכהנים הדרואידים כדי לקבל תשובה. גם המאמינים בדת הזו מכבדים בעלי חיים, אבל בצורה קצת שונה מאשר השאמאנים. הדת הזו רווחת בכל האוכלוסיה והיא נמצאת בסכסוך דמים רציני עם הדת השאמאנית על רקע אלוהות בעלי החיים.
דת הספר - הספר הקדוש מכיל את מעשיות האלים, מצוות וטקסים אותם נדרשים המאמינים למלא. סכסוך מזוין קורע את מאמיני דת הספר בין שני פלגים - האחד מאמין שפיות מסוגלות להוושע ולקבל נבואה, ואילו הפלג השני מאמין שפיות מנודות מחסד האלים. הסכסוך קצת אירוני בהתחשב בעובדה שפיות, לאור טבען הגחמני, אינן מקבלות את דת הספר בכלל. מלבד השסע האמור, ישנם עוד וויכוחים בין עשרות פלגים וכתות על תיאולוגיה (בעיקר בוויכוח כיצד האלים נראים - המראה שלהם לא מתואר בספר הקדוש) ועל הקאנון הנכון של הספר הקדוש.

אתם מוזמנים לכתוב דמויות בשיטת גורל מואץ ולהציע אספקטים למשחק


עריכה - להלן ההודעה המקורית:

אני רוצה לשחק גורל מואץ, אני לא סגור לגמרי על המערכה אבל במקרה של גורל זה יכול להתברר כיתרון.
מי שמעוניין לשחק ומכיר את החוקים (ברמה הבסיסית של לקרוא אותם) מוזמן להציע בעץ זה אלמנט או שניים שהוא רוצה לראות בהרפתקה. אני אבחר את האלמנטים שמוצאים חן בעיניי, ארקח מהם מערכה ואפרסם טיזר קטן. אחר כך מי שמעוניין להשתתף יכתוב דמות ואז נתחיל לשחק, במקרה שאצטרך לבחור בין שחקנים, תהיה כמובן עדיפות לשחקנים שהאלמנטים שלהם נבחרו.

לא מכירים גורל מואץ אבל רוצים להכיר?
נערך לאחרונה על ידי SandChicken ב 03 יוני 2017, 22:52, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
ג'וני
הודעות: 1620
הצטרף: 14 יוני 2016, 18:51
תשובות: 1

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי ג'וני » 30 מאי 2017, 00:21

האמת היה לי פעם תכנון למשחק ששקלתי להתאים לגורל מואץ (או לגורל) ומחוסר זמן זה די נגנז. אני אשלח עכשיו קצת ממה שיש לי , תרגיש חופשי להשתמש בזה, ואם זה מעניין יהיה אפשר להרחיב:
בעקרון זהו משחק מד"ב (קשה) על הקמת מושבה מחוץ למערכת השמש באזור שעדיין לא נחקר מקרוב. המשחק היה אמור להיות בעיקר סיפורי-פוליטי (ניתן לשינוי בכל זמן). זאת אומרת שמאחר ומדובר במושבה חדשה הסביבה והדינמיקה של האנשים במושבה יכולות להשתנות בקלות (למשל למצוא חייזרים עויינים). בנוסף, בדרך להקמת מושבה חדשה עלולות להיווצר מספר בעיות תקלות ושיבושים...

הסבר קצת יותר מפורט:
ספוילר
הצג

New Colony
במאה ה23 האנושות כבר התפשטה אל החלל, תאגידים הקימו מושבות והשתלטו על כוכבים ברחבי מערכת השמש. התאגידים החלליים הם אלו השולטים בחלל ובכוכבים והם בעלי השפעה ניכרת על מדינות כדור הארץ הסובלות מצפיפות יתר. הטכנולוגיה גם הן השתפרה מאוד, בתחומי הרפואה למשל: קיברנטיקה הפכה לדבר די שכיח והליך ההקפאה הפך לסוד תאגידי שמור הנחוץ למסע בין כוכבי (הליך בו אנשים נרדמים בתאי שינה ומתעוררים באותו הגיל בו הלכו לישון במהלך המסע). שתי פריצות דרך נוספות נעשו לקראת סוף המאה: הפריצה הראשונה היא מנוע המסוגל להגיע קרוב מאוד אל מהירות האור, אך עם זמן ההאצה ובלימה די ארוכים. מה שהוא גם חסרון וגם יתרון, שכן מנוע זה מאפשר הגעה אל מערכת הכוכבים השכנה, אלפא קנטאורי, בעשר שנים בלבד, אך המהירות האטית בתחילת ובסוף מסע מאפשרים יכולת תמרון וכך מונעת התנגשות בכוכבים ובאסטרואידים בסביבה. פריצת הדרך השנייה היא הקמת מערכת תקשורת המהירה ממהירות האור, מערכת תקשורת לוויינית מבוססת טכיונים המאפשרת להעביר הודעות למערכת השמש תוך חודש (ובחזרה זה עוד חודש).
בעקבות פריצות הדרך החדשות, בלו אוריג'ין (Blue Origin), החברה השנייה ששלחה אנשים למאדים, שקלה את כל הדרישות, ההגבלות והנתונים שמשימה לאלפא קנטאורי חייבת להיות מאוישת (כדי להקים את רשת הלוויינים להעביר מידע), מחייבת ספינת חלל ענקית (בעיקר כדי להגן על האנשים מהקרינה בחלל ומקרינת המנועים) ומשקל המטען משפיע באופן זניח מאוד ביחס לעלויות האחרות. מנתונים אלו בלו אוריג'ין הסיקה שמשתלם מאוד לבצע שילוב משימות ולכן החליטה לשלוח את ספינת החלל עם שתי מטרות: לחקור את מערכת הכוכבים ולהקים מושבה חדשה במערכת. לכן, היא החלה בבניית החללית, חיפשה אנשים מתאימים בקרב כוכביה ובכדור הארץ, העבירה אותם את האימונים המתאימים במשך שנה (מידע בסיסי על החלל, אימונים כלליים בנשק ו… בואו פשוט נאמר שרובם עברו טירונות 02 והכשרה לתפקיד שלהם) ושלחה אותם לחלל.


המשחק מתחיל כאשר הדמויות מתעוררות מהליך ההקפאה במערכת הכוכבים אלפא קנטאורי, לכן יש סיכוי לא קטן שהדמויות מכירות זו את זו, גם אם אולי רק היכרות שטחית. מצד שני מחנה האימונים התחיל עם 10K מעומדים (כולל משפחות לאנשים חיוניים, בכל זאת זה אמור להיות מסע בכיוון אחד) ובסופו של דבר רק 3K יצאו למשימה ולא כל ההכשרות של הדמויות דומות.

פרטים וציוד למשימת ההתיישבות:
הקמת בתים, אם צריך תחת כיפה היוצרת אטמוספרה.
מתקני-אחסון.
סביבות עבודה - חנויות, מרפאות, מפעלי ייצור וכו'.
ציוד למיצוי משאבים-בתחילה מים וחמצן, מאוחר יותר עבור חתך רחב יותר של מינרלים, חומרי בניין, וכו'.
ייצור אנרגיה ואחסונה, חלק סולרית ואולי גם גרעינית.
חוות וציוד לגידול מזון.
ציוד לייצור דלק לספינה ואיתור מקורות למציאתו.
דלק או מקור אנרגיה אחר לתחבורת שטח. פחמן חד חמצני/חמצן/זירקוניום.
הקמת לוויני התקשורת.
מדפסות תלת ממד. מדפסות אלה יכולות להפוך את האדמה המקומית, יחד עם חומרים שיובאו מכדור הארץ, למקלטים וצורות קרקע אחרות לשימוש המתיישבים. כמו כן למחזור יעיל של חומרים.

משימת המחקר:
איתור חיים או עדויות לחיים בעבר בכוכבים אחרים (אחרי הכל נמצאו עדויות שהיו מים וכל מיני בקטריות במאדים לפני 40K שנה).
ספירה ומחקר מקרוב של כוכבי הלכת במערכת (ממרחק של 4.25 שנות אור קצת קשה לספור ירחים, לגלות אם יש כוכבים ננסיים בחגורות האסטרואידים, לגלות איך 3 שמשות קרובות משפיעות על סביבת החיים וכו').
איתור ומיון משאבים לפי כוכב (איפה כדאי להקים את המושבה, המושבה הבאה וכו').
חללית תוך מערכתית קטנה ולוויינים.

דוגמאות לאנשים שמגיעים למשימה:
מהנדסים וטכנאים (לטפל בתקלות, במחשבים, להקים את הבתים, לבנות ציוד, לייצר אנרגיה וכו').
מדענים (למשימת המחקר ולהתיישבות).
רופאים (חלקם מבינים גם בקיברנטיקה וחלקם מבינים בתופעות של הליך ההקפאה).
חקלאים.
כורים.
טייסים.
מאבטחים (גם נגד מרגלים, גם אם יתקלו במשהו עוין, גם כדי לשמור על הסדר, משטרה).
מרגלים (תאגידי אחרים ירצו לשבש את המשימה או לגנוב מידע וכך אולי גם חלק ממדינות כדור הארץ).
מסתננים - אנשים שעברו במרמה את המיונים כדי לברוח מכדור הארץ (אין להם את כל הכישורים הדרושים, אך יש להם מספיק כישורים כדי לעבור את האימנים. סחיטה, שוחד או אולי קשרים).
מנהלים/פקידים/כלכלנים/מהנדסי תעשייה וניהול (כל מי שצריך לניהול יעיל של מושבה).
תקשורת - אנשים האחראים להפיץ ידיעות במושבה וכתיבתם לעיתונים וכו' ברחבי הגלקסיה
ועוד.

מכניקה אפשרית נוספת: 3 מדדים ביחס הסביבה לדמות: הערצה, שחיטות וכעס.
הערצה: כאשר הדמות מצליחה במה שהיא עושה או עוזרת למושבה.
שחיטות: כאשר הדמות נכשלת או גורמת לנזקים ומנסה להסתיר זאת. לפעמים דברים מוסתרים מתגלים ומתרחש סקנדל.
כעס: כאשר הדמות נכשלת ואינה מנסה להסתיר זאת.
סמל אישי של משתמש
SandChicken
הודעות: 1130
הצטרף: 22 פברואר 2013, 10:24
תשובות: 2

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי SandChicken » 30 מאי 2017, 09:56

היי ג'וני,
אני לא מעוניין כרגע בעולם מפורט אלא להפך - שכל אחד יתרום אלמנט או שניים ומהם אני אבנה מערכה. האם אתה מעוניין להשתתף? אם כן, כתוב אלמנט או או שניים (בלא יותר משורה).
סמל אישי של משתמש
Dodo
הודעות: 302
הצטרף: 05 דצמבר 2015, 10:06

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי Dodo » 31 מאי 2017, 09:12

טכנולוגיה מכנית:מערכות מורכבות שבנויות מגלגלי שניים קפיצים וכו'.
1. לא יפגע רובוט לרעה בבן אדם, ולא יניח, במחדל, שאדם יפגע.
2. רובוט חייב לציית לפקודותיו של אדם, כל עוד אינן סותרות את החוק הראשון.
3. רובוט ידאג לשמור על קיומו ושלמותו, כל עוד הגנה זו אינה עומדת בסתירה לחוק הראשון או לחוק השני.
סמל אישי של משתמש
dragonian
הודעות: 6513
הצטרף: 15 ספטמבר 2005, 21:07
מיקום: שם
יצירת קשר:

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי dragonian » 01 יוני 2017, 01:33

פיות ודמויי פיות למיניהם- לפרקונים, חדי קרן פיקסי וכו' שמשולבים בעולם התרבותי האנושי.
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
nautti
הודעות: 753
הצטרף: 15 אפריל 2016, 12:40
מיקום: מוסקבה, רוסיה, נלחם בדוב בשם מרגריטה

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי nautti » 01 יוני 2017, 14:12

מפלצות קומיות רבות גם מומצאות (כמו ההרצ'יקן שהמצאתי למשחק בני המפלצות של דרגוניצן. קישור למשחק:
בני המפלצות - עץ הרשמה [5/5] סגור להרשמה (חופשיטה,פנטזיה)
ההודעה השנייה)
אתה חושב שאתה יכול לאיים עלי? עלי?! אני שחקן בפונדק, חיסול דרקונים זה לא המקצוע שלי, זו דרך להעביר את הזמן
סמל אישי של משתמש
gguurr
הודעות: 434
הצטרף: 02 אוקטובר 2015, 12:17
מיקום: ממש שם -><-

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי gguurr » 01 יוני 2017, 14:29

דתות חזקות שנלחמות אחת בשניה
ויצורים ששולטים בעולם אבל לא ראוים אותם
-----------------------------------------
| שמי הוא gguurr וכדאי שתזכרו את זה |
-----------------------------------------
סמל אישי של משתמש
Qurrion
הודעות: 2417
הצטרף: 01 אוגוסט 2011, 12:43
מיקום: היכנשהו בבריאה, רוב הזמן.
יצירת קשר:

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי Qurrion » 01 יוני 2017, 14:40

בני-תמותה בעלי כוחות על-טבעיים, אשר מחולקים לקטגוריות שונות על פי פוטנציאל-הכוח של כל אחד.
מתרגל ממוקד (Focused Practitioner) הוא אדם בעל יכולת ספיציפית מסויימת אחת, מכשף (Sorcerer) הוא אדם בעל מספר יכולות, וקוסם מלא (Wizard) הוא אדם אשר מסוגל ללמוד כל יכולת שהיא כל עוד הוא מקדיש מספיק זמן ללמידה ואימונים.

את רוב הרעיונות שאני מקבל למשחקי FATE אני מקבל ממערכה מאוד מסויימת אשר מבוססת על סדרת הספרים "תיקי דרזדן". חצרות ערפדים ופיות, משני-צורה וליקנטרופים, קוסמים ועל-אנושיים, אני בטוח שתוכל למצוא כמה רעיונות טובים להשראה.
נערך לאחרונה על ידי Qurrion ב 02 יוני 2017, 17:33, נערך פעם 1 בסך הכל.
"It takes 43 muscles to frown and 17 muscles to smile, but only 3 muscles for a proper trigger squeeze."
סמל אישי של משתמש
Nextorl
The Crescent Archmage
הודעות: 8457
הצטרף: 31 יולי 2011, 13:37
תשובות: 48
מיקום: סרמיאת, עולם המערכה הביתי שלי

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי Nextorl » 01 יוני 2017, 15:40

מממ, אני יכול לדמיין עולם סטימפאנק עם קסם (או אולי טכנומאגיה?), זה יכול לצאת ממש מגניב.

בכל מקרה, חרבות קסומות זה מגניב.
"Honor is dead, but I'll see what I can do."
Kaladin Stormblessed
סמל אישי של משתמש
dragonitzan
הודעות: 3133
הצטרף: 15 ספטמבר 2016, 15:19
מיקום: מול המחשב, או מעבר לו.

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי dragonitzan » 01 יוני 2017, 19:26

איך משחקים גורל מואץ?

בכל אופן, אלים שמתמרנים מלמעלה את העולם, כל אחד למטרותיו האישיות, אבל יש רצון חופשי שמאוד מעצבן את האלים...
סמל אישי של משתמש
tkhag1
הודעות: 3748
הצטרף: 23 ינואר 2016, 18:33
תשובות: 1

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי tkhag1 » 02 יוני 2017, 13:04

יצורים מיסטים (שדים מלאכים ועוד) מציעים חוזים המעניקים כוחות שונים, הגזעים הארציים מתחלקים לפי צדדים מיסטים אבל תחת אותו שלטון ארצי, קרבות ברחובות.

צריך לפתוח את זה קצת יותר
ישבתי חצי שעה מול המסך בניסיון לחשוב על משהו חכם ומתוחכם, ואז הבנתי שאין לי שום דבר מעניין להגיד.
א.ש.
סמל אישי של משתמש
dragonitzan
הודעות: 3133
הצטרף: 15 ספטמבר 2016, 15:19
מיקום: מול המחשב, או מעבר לו.

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה ובניית עולם)

שליחה על ידי dragonitzan » 02 יוני 2017, 15:34

אני באמצע לקרוא את ה-44 עמודים של גורל מואץ, אז אני אשמח להתקבל... בכל אופן, נראה שיהיה פה עולם מאוד מעניין...
סמל אישי של משתמש
SandChicken
הודעות: 1130
הצטרף: 22 פברואר 2013, 10:24
תשובות: 2

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה וכתיבת דמויות)

שליחה על ידי SandChicken » 03 יוני 2017, 21:48

טיזר
כשהשמש שוקעת על פני האדמה, שני ירחים מאירים את עולם היישוב: הירח האחד - סאר, מעט סגול ומי שעוקב אחריו יגיע אל היער, ממלכת בני הפיה הקסומים והגחמניים. הירח השני - גול, מעט ורדרד ומי שעוקב אחריו יגיע אל המצודה, מעוז הטכנולוגיה הבלתי מובנת.
לפעמים הירחים מתבלבלים במסלוליהם ואז קורים דברים משונים - בני פיה פלשו לעולם היישוב ונידונו להשאר כאן לעולמי עד; אוטומטונים משוכללים, נושאי מנחה טכנולוגית הגיעו לשרת את בני התמותה; יצורי הצל המסתוריים החלו להגיח בשעות היום מבין הצללים ולהציע כוחות משונים עבור מחיר בלתי-שקול.
תופעות משונות מתרחשות לאחרונה: שעונים נעצרים, גלגלי שיניים חורקים, הטכנולוגיה קורסת וחוזרת לפעולה ואיש אינו יודע מדוע. האצטגנינים מבשרים על ליקוי מאורות עתידי, האם הם צודקים? מה תוכלו לעשות כדי לעצור את התופעות הללו?

מעט על העולם
בעולם היישוב יש טכנולוגיה מכנית מתקדמת שאותה למדו בני האנוש מיושבי המצודה בעידן רחוק. האוטומטונים הם מכונות משוכללות דמויי-אנוש ונעדרות מודעות עצמית, צריך מדי פעם למתוח את הקפיצים שלהם והם עובדים מצוין. בני הפיה שנתקעו בעולם היישוב השתלבו במערך התרבותי של בני האנוש, רובם מחזיקים ביכולות קסומות כאלו ואחרות, אבל יש גם כמה בני אדם שמצליחים להפיק קסמים מסתוריים ובלתי אמינים (למרות שאף פעם לא ברור האם זה עקב השפעתם של הפיות או של יצורי הצל). זיווג של פיה עם אדם יוביל להולדת פיה (אין חצאי-אלפים), יש כאלו הטוענים שזו הדרך היחידה שלהם להתרבות.
בעולם ישנן ממלכות רבות, אבל להגיע אל המצודה או אל היער אפשר רק בלילה, לאור הירחים.
הדת היא עניין קהילתי ולא אישי, הבעיה היא שהרבה פעמים באותו אזור ישנן כמה קהילות דתיות ואז מתפרצים סכסוכי דמים. אין ממש אתאיסטים אבל יש כאלו שפחות אדוקים בדת וכאלו שיותר, לכל דת יש את הכוהנים ואת מחוללי הנסים שלה, אבל אין קסמי כהונה כמו במו"ד.
ישנן 4 דתות עיקריות בעולם:
ספוילר
הצג
אני משתמש כאן במילים כגון שאמאן ודרואיד כי לא רציתי להמציא מילים חדשות ומיותרות, כל קשר בינם ובין העולם האמתי מקרי, ואין שום קשר בינם ובין מכניקת מו"ד או משחק תפקידים אחר
הדת השאמאנית - מאמינים שכל בעלי החיים הם אלים וראויים לכבוד. כולם. עם זאת, אם אתה חזק מספיק כדי לגבור על אחד מהם, בבקשה - אתה מוזמן לעשות זאת ולאכול אותו כדי לזכות בכוח החיים שלו (אם יתוש תוקף אותך, אתה לא חייב לאכול אותו, מספיק שתהרוג את האל החצוף הזה). הרג סתמי או התעללות בבעלי חיים מהווים כמובן חילול הקודש.
הדת הזו רווחת מאוד בין אנשי עיר, ציידים-לקטים וחקלאים (שמשתמשים במכונות לעבודת האדמה), חקלאי משק לא מחזיקים באמונה זו.
הדת הדרואידית - מאמינים שהאלים הם בעלי חיים. כיצד ניתן להבחין בין בעל חיים רגיל ובין אל? ובכן, אם התרנגולת שלך מטילה ביצי זהב, יכול להיות שהיא אל, או שהיא סתם מבורכת, או מקוללת. כדאי לפנות לכהנים הדרואידים כדי לקבל תשובה. גם המאמינים בדת הזו מכבדים בעלי חיים, אבל בצורה קצת שונה מאשר השאמאנים. הדת הזו רווחת בכל האוכלוסיה והיא נמצאת בסכסוך דמים רציני עם הדת השאמאנית על רקע אלוהות בעלי החיים.
דת הספר - הספר הקדוש מכיל את מעשיות האלים, מצוות וטקסים אותם נדרשים המאמינים למלא. סכסוך מזוין קורע את מאמיני דת הספר בין שני פלגים - האחד מאמין שפיות מסוגלות להוושע ולקבל נבואה, ואילו הפלג השני מאמין שפיות מנודות מחסד האלים. הסכסוך קצת אירוני בהתחשב בעובדה שפיות, לאור טבען הגחמני, אינן מקבלות את דת הספר בכלל. מלבד השסע האמור, ישנם עוד וויכוחים בין עשרות פלגים וכתות על תיאולוגיה (בעיקר בוויכוח כיצד האלים נראים - המראה שלהם לא מתואר בספר הקדוש) ועל הקאנון הנכון של הספר הקדוש.

אתם מוזמנים לכתוב את הדמויות שלכם ולהציע אספקטים למשחק
סמל אישי של משתמש
dragonitzan
הודעות: 3133
הצטרף: 15 ספטמבר 2016, 15:19
מיקום: מול המחשב, או מעבר לו.

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה וכתיבת דמויות)

שליחה על ידי dragonitzan » 04 יוני 2017, 09:16

אני אשמח להצטרף! אני אכתוב דפ"ד בקרוב. מותר להיות פיה?
סמל אישי של משתמש
gguurr
הודעות: 434
הצטרף: 02 אוקטובר 2015, 12:17
מיקום: ממש שם -><-

בואו נשחק גורל מואץ! (עץ הרשמה וכתיבת דמויות)

שליחה על ידי gguurr » 04 יוני 2017, 11:09

לצערי בסוף לא אוכל באופן קבוע אבל אשמח אם צריך החלפה מדיי פעם
(פרויקט חדש בעבודה :/)
-----------------------------------------
| שמי הוא gguurr וכדאי שתזכרו את זה |
-----------------------------------------
שלח תגובה