• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בני המפלצות - עץ הרשמה [5/5] סגור להרשמה (חופשיטה,פנטזיה)

אדם לבוש שחורים רץ לתוך הסמטה ברחובות העיר הלבנה, אליהארה. שלושה לוחמים, לבושים שריון לבן, נכנסו לתוכה אחריו.
"בשם המשמר הלבן של אליהארה, אנו יודעים מה אתה, מפלצת. חשוף את פניך האמיתיים או שנאלץ אותך לחשוף אותם בכוח!" קרא אחד הלוחמים. "המכשפים שלנו בדרך. אתה יודע שאתה אבוד."
לבוש השחורים חייך. "המשמר הלבן לא יחזיק לעד. פול תפלו ביום מן הימים." הוא לחשש. "ולא אכנע ללא קרב."
זנב עקרב עצום פרץ מגבו התחתון והחל לירות קוצי רעל לעבר החיילים, ורעמת אריה גדולה פרצה מצווארו.
"מנטיקור." מלמל אחד החיילים, והם הסתערו לעבר חצי המפלצת, התפלץ הלא-טבעי שעמד למולם, בן המנטיקור.

אינגילמור, ראש המסדר הלבן ושליט אליהארה, כתר הזהב שלו חבוש על שיערו הלבן וגלימותיו הלבנות מסתובבות סביבו הביט מהחלון לעבר הסמטאות המרוחקות של עירו. הן היו בקצה העיר הגדולה, והוא היה בארמונו שבמרכזה, אך זה לא שינה לו. הוא ראה את הקרב בבהירות. הוא חייך.
מכשול אחד נוסף נפל בדרכו לטיהור העולם מאותם שרצים.

במשחק זה אתם תשחקו את בני המפלצות - דמויי אדם אשר אחד מדורותיהם הקודמים הוא מפלצת כלשהי - עוג, מנטיקור וכדומה.
כוחותיכם יקבעו לפי המפלצת אותה תשחקו. מראיכם, תכונותיכם, כל אלה - המשחק כולו יהיה תלוי בבן המפלצת אותו תחליטו לשחק.
חוקים לבחירת מפלצת:
כדי להגביל את רמת הכוח של כולכם לאותה הרמה, ולא שבן פניקס יהיה חזק בהרבה מבן עוג, ישנם הדורות, הם מספר הדורות שהמפלצת היה לפניך. ככל שהמפלצת חזקה יותר, מספר הדורות יהיה גדול יותר, יהיה לך פחות דם מפלצתי (אם סבא שלך עוג, רבע ממך יהיה עוג, סבא רבא רבא שלך הוא בוהה, רק שש-עשרית ממך יהיה בוהה)
- לבחירת המפלצת, יש כמה חוקים פשוטים -
  • המפלצת אינה יכולה להיות דרקון או כל מה ששווה לו/חזק ממנו.
  • המפלצת חייבת להיות תבונית. זה אומר ללא רפשים, פטריות ודומיהם.
  • המפלצת לא יכולה להיות מונפשת. אז להתראות לגלמים, חקיינים וכל מונפש אחר.
  • המפלצת אינה יכולה להיות שד, צל, רוח רפאים או כל יצור צללים אחר, זאת משום שבעולם שלי הם פשוט עובדים אחרת לגמרי.
  • מותר לכם להמציא מפלצת, כל עוד אתם כותבים על המפלצת המומצאת הרבה מאוד מידע, היא עונה על הפרמטרים מלמעלה ואתם מרשים לי להמציא עליה מידע בכל רגע, וגם אז יש סיכוי שאני אפסול אותה... אז תיזהרו. כללים אלה עובדים גם עם מפלצות אמיתיות שאני לא מכיר...
  • תבחרו מפלצות מיוחדות, מעניינות, מגניבות. תהיו יצירתיים. יש מאות מפלצות במשחקי תפקידים, ורובן עונות על הפרמטרים מלמעלה. כל אחד מכם יכול להיות כמה שיותר יצירתי, להיות בן של מפלצת מגניבה ולהיות שווה, או לכתוב את המפלצת הראשונה שעולה לו לראש, ואז כולכם תהיו דומים ויהיה פחות כיף.
    תשקיעו קצת, תפשפשו בזיכרון ובספרי המפלצות, ותמצאו משהו שאתם באמת מתחברים אליו. זאת הבחירה החשובה ביותר למשחק הזה, אז תעשו את זה ותשקיעו.

למי שמתעניין: איך זה אפשרי להיות בן כל מפלצת:

המשחק מתנהל בתקופות מוקדמות מאוד של המשחק שלי. בתקופות אלו, מרבית המפלצות התחלקו לשניים: רוב המין,
שהיו רגילים לחלוטין, וחלק קטן מאוד של המפלצות האלו, בערך 0.01% (1 מכל 10000) היה מיוחד - מעט חזק יותר, מעט מסוכן יותר,
תבוני יותר בהרבה - ובעל יכולת לשנות צורה.
מפלצות אלה נכחדו מהעולם במהרה.
בין אם מציד, בגלל שהן היו מסוכנות יותר, וכדי למחוק מהעולם את בני המפלצות, בין אם בגלל ערבוב בין רגילות ל'מיוחדות', מה שגרם לאיבוד היחוד, ובין אם בגלל שלחלק מהמפלצות, ה'יחוד' בא עם בעיות שפגעו בתפקוד המפלצת. אבל יש מפלצות מעטות שעדיין חלק מיכולות המיוחדים בהן (מרבית המפלצות משנות הצורה), ובכמה מינים דווקא המיוחדים ניצחו, ובשאר העידנים הם הרגילים - למשל הדרקונים, שבתחילה היו חיות פרא נוראיות אבל לא מה שרובינו מכירים, אבל ה'רגילים' נכחדו (והפכו עם האבולוציה לוויברנים, דמויי דרקון ודומיהם) בעוד הדרקונים ה'מיוחדים' התקבעו וכעת הם כל הדרקונים.

שיטת בני המפלצות:
השיטה שבה המשחק הזכה יתנהל היא חופשיטה ברובה. אבל יש בה מעט חוקים נוספים:

קבלת יכולות:
כל פעם שעולים רמה, מקבלים יכולת חדשה. כשזה קורה אני כותב שתי יכולות של הגזע שלכם, בצורה כזאת:
יכולת 1/יכולת 2

ואז מתחת הסבר על היכולות:
יכולת 1: ~~~~~~~
יכולת 2:-----------
ואתם בוחרים יכולת אחת מבינהן.
בנוסף, את המשחק אתם מתחילים עם שלוש יכולות. שתיים מהן רגילות, ונכתבות כמו למעלה, ואחת היא "היכולת הבסיסית" שלכם - יכולת שכל רמה משתפרת. לדוגמא, היכולת הבסיסית של בן יסודן חשמל היא מכת ברק. ברמה 1 היא עושה תפגע מעט. ברמה 2 - מעט יותר. 3 - יכולה לעבור בין אויבים וכך הלאה. בעליית רמה אני כותב לכם 2 יכולות מתוכן בוחרים אחת ושני שדרוגים לבסיסית, מתוכם אחם בוחרים. בהנחה שהיכולת הבסיסית שלכם היא כדור אש - תוכלו לבחור אם הא יפגע ביותר אויבים או יפגע יותר בכל אויב, אם הוא ישאיר נזק מתמשך או ידחוף אחורה את האויבים שלכם.
---
מאפיינים מפלצתיים:
המאפיינים המפלצתיים הם פרטים מיוחדים בגופך שנוצרו בהתאם למפלצת המקור שלך. זה יכול להיות מכנפיים, קרניים וציפורניים גדולות עד סבירות גדולה יותר להעביר חשמל סטטי, טמפרטורת גוף גבוהה במיוחד או צורך באכילת אבנים. תהיו יצירתיים.
---
עליית רמות:
בכל פעם שאתם עושים פעולה שמתחברת עמוק יותר למפלצת שבכם, ותהיו יצירתיים בנוגע לזה, אתם עולים רמה. בעליית רמה אתם:
  • תקבלו יכולת
  • תקבלו שדרוג ליכולת הבסיסית
  • תקבלו מאפיין מפלצתי נוסף - וכאן היצירתיות שלכם - תמציאו אתם, ואני מאשר כמעט הכל. כמובן שמה שיהיה חזק מדי או לא מתאים למפלצת אני אבקש מכם להחליף במאפיין אחר.
    בנוסף, אם תגיעו להפרש גדול מדי משאר הקבוצה ברמות אעצור את עליית הרמות שלכם, ובנקודות מסוימות בעלילה אדאג שתהיו ברמה מסוימת לפחות.
---
פציעה ומוות:
הפציעות שלכם במשחק יהיו לפי ההגיון, ולא לפי נק"פ (אחרי הכל, זאת חופשיטה), וכך יעבדו גם האויבים שלכם. לכן נזק ודומיו נכתבים ב'רמות': מסיבי, חלש וכו'.
---
כל זריקות הקובייה יהיו של ק20. ללא בונוסים, אחרי הכל, זו חופשיטה.
---
במידה ומישהו תוהה, אני יצרתי את השיטה הזאת. אם למישהו יש תהיה/עצה לשיטה, אשמח לקבל זאת.

הגזעים האפשריים:
בנוסף למפלצת המקור, לכל אחד מכם גם גזע נורמלי. ברשימה הבאה יכתבו הגזעים שאתם יכולים. גזע שאני כותב בכתב נטוי זהו גזע אפשרי להרפתקה, אבל יתיחסו אליכם לא נחמד גם בלי היותכם בני מפלצות. גזע שנכתב בכתב מודגש הוא גזע שמותר לשחק, אבל תצטרכו סיפור רקע טוב מאוד כדי להסביר לי איך הוא הגיע לאילהארה. אם זה לא יספק אותי תצטרכו לשנות את הרקע או את הגזע. אסור לבחור גזע שלא מהרשימה, אם אתם ממש רוצים תכתבו לי ואחשוב על זה. מה שגם נטוי וגם מודגש בלתי ניתן לשיחוק כי היחס אליו הוא כמו אל מפלצת. הוא גזע קיים, אך לא שחיק. אלא אם תתרצו לי ממש ממש טוב למה זה אפשרי, וגם אז יהיה לכם מאוד קשה להתקדם במשחק, וסיכוי סביר שלא ארשה זאת לכם.

הגזעים בעולם שלי מחולקים לשלוש מחלקות: ברואי אלף, ברואי אלף אפל וברואי גמד. ליד כל גזע אכתוב ב"א (ברוא אלף) בא"א (ברוא אלף אפל) או ב"ג (ברוא גמד). ההסבר על החלוקה הזו הוא בהיסטוריה הכללית, שכתובה מעט למטה יותר.

בנוסף, שני גזעים יכולים להתרבות זה עם זה רק אם שניהם באותה מחלקה (ברואי אלף/ אלף אפל/גמד). לכן אפשר להיות למשל חצי אלף-חצי אדם, או חצי גמד-חצי ננס, אבל אי אפשר להיות חצי אדם-חצי גמד, או חצי אורק-חצי אדם. אם אתם רוצים זאת, בבקשה תכתבו גם איזה מההורים הוא מאיזה גזע. (כמובן שאפשר גם להיות גמד עם סבא ננס או משהו דומה).

בנוסף, אצלי בעולם יש גזע חדש שנקרא דמון. אני לא אכתוב כאן את כל הנתונים שלו, בגלל שהמחק יתנהל בחופשיטה, כך שזה לא חשוב למשחק.
הדמונים הם ברואי אלף אפל, גובהם כשל גמד ועורם מכוסה קשקשים, שצבעם נוטה בין חום כהה מאוד לירוק בהיר (עם כל גווני החום והירוק באמצע), כשחלקם בעלי קשקשים אדומים. בנוסף, מה שמייחד אותם הוא מספר קשקשים גדולים חזקים שמגנים עליהם - אחד יוצא ממפרק כף היד ומגן עד למפרק, אחד מהפרק עד הכתף (בשתי הרגליים), קשקש גדול אחד על גבו ומגן על רובו, ואחד אל הראש, יוצא מבין העיניים ומגיע לעורף. הקשקשים יכולים להיפתח ולהיסגר (כשהם פותחים הם עומדים על המקום ממנו הם 'יוצאים', כשהם סגורים הם שוכבים על השטח שכתבתי), והדמונים אוהבים לשים בתוכם דברים. יש להם שריון טבעי טוב מאוד, אבל הם יכולים ללבוש רק שריונות מותאמים להם, ואין הרבה כאלה. הם לא נמצאים באיי המזרח, אבל יש עדיין סיכוי שתפגשו אותם. הם חיים בשבטים מרוחקים ומתייחסים אליהם כאל מפלצות ולא כאל גזע דמוי אדם.

גזע נוסף שאצלי קיים נקרא בן פיות. בני הפיות נמוכים מאוד (בין 120-140 ס"מ בממוצע) אל אף היותם ברואי אלף. הם גזע שמקושר מאוד למישורי הפרא והקסם, והם מיומנים מאוד בקסמים, רוחניים ורגילים. מראם כשל אלף קטן, וצבע עורם הוא בגוונים של ירוק עדין מאוד ובהיר עד ירוק כהה יחסית.
שיערם דומה בצבעו לטחב, ועל כן באזורים רבים הם נקראים 'בני טחב'. בני הפיות מהירים וחכמים, אם כי חלשים מאוד פיזית.
ניתן לשחק אחד, אם כי היחס אליו לא יהיה טוב במיוחד.

הגזעים:
  • בן אדם [ב"א]
  • אלף [ב"א]
  • בן פיות [ב"א]
  • גמד [ב"ג]
  • בן מחצית [ב"ג]
  • ננס [ב"ג]
  • אלף אפל [בא"א]
  • אורק [בא"א]
  • דמון [בא"א]

רקע על העולם

המשחק יתנהל בעיר אילהארה, המכונה גם העיר הלבנה. עיר זו היא העיר הגדולה ביותר באיי המזרח, שרשרת האיים בהם אתם נמצאים.
כמה מקומות חשובים באיי המזרח:
הערה: כאן כתוב כל המידע שידוע לדמויות שלכם בתחילת המשחק, לכן המידע יהיה מועט למדי.
אילהארה
אילהארה, הקרויה גם העיר הלבנה, היא העיר הגדולה ביותר באיי המזרח וממלכת ברואי-האלף הגדולה ביותר שידועה לכם. היא מתגאה ב'טוהרותה' - המחסור בבני מפלצות וברואי אלף אפל, מיעוט בקרב ברואי הגמד ובכללי - אלפים ובני אדם בלבד, לפחות בתיאוריה. למעשה, בשכונות העוני של אילהארה הרבה מגזעים אלה גרים ומסתתרים, ובמיוחד בני המפלצות. אילהארה זה שם העיר והממלכה הקטנה שסביבה, בה עוד ישובים קטנים. באילהארה כמה עשרות תושבים, ויש לה צבא גדול למדי.
היא נשלטת ע"י אינגילמור, כוהן האור הראשי שלה ושליטה. תחתו עומדים מסדר אבירי האור, פלאדינים רבי עוצמה שמשרתים תחתיו,
ומסדר הגלאים - מכשפים לבנים חזקים מאוד, שאומנו ללכידת בני מפלצות, איתורם - והבסתם.
נוסף על כך, לאילהארה צבא גדול שעומד על המשמר מפני התקפה ממלכות האורקים בדרום.
בין אילהארה לממלכות האורקים חוצץ נהר גדול, הוא נהר הגאלר.
ממלכות הננסים נמצאות באי נפרד, צפונית לאילהארה, ורצועת ים עבה מפרידה בין הממלכות.

באילהארה 4 רובעים -
- הרובע הטהור, בו הארמון, המקדש, ושאר האזורים החשובים. שם גרים האליטה, ולשם פשוטי עם לא נכנסים, אלא אם הם באים להתאמן בצבא.
- רובע השוק, בו השוק, המסחר ורוב הפעילות העירונית. ירידים מתנהלים בו, אירועים, חגים, טקסים, ומעט גם גרים בו.
- רובע החיים, בו מרבית התושבים גרים. הוא הרובע הגדול ביותר, ובו מרבית בנייני המגורים. כ-70% מתושבי אילהארה גרים בו.
- רובע העוני. תושבי אילהארה העניים או המנודים, אלה שרעבים לאוכל או רעבים לחופש חיים בו. הבתים מתפוררים, החיים קשים, ואם קיימת תנועת מרד זה שם. אינגילמור הכחיש את הרובע עד לא מזמן, וכעת הוא מסרב לעזור לתושביה, בטענה - "מי שלא טמא שם פושע, ומי שלא פושע טמא".

ממלכת האורקים בדרום - באלאד סום
דרום האי המרכזי של איי המזרח, וכמה איים צדדיים ליד האי המרכזי. הם הממלכה הגדולה ביותר באיי המזרח, המתפרסת על כחצי משטחם של איי המזרח.
יש להם פי שניים תושבים מבאילהארה, רבים מהם עריקים שברחו מאילהארה בגלל הגזענות. אבל המשטר שם קפדני מאוד, ולאור מרידות קטנות והתכוננות כנגד אילהארה הצבא שם גדול מאוד, ואליו מגויס כל אורק שמסוגל להילחם ואין לו דרך אחרת לנצל את כשרונותיו, בין אם הוא רוצה ובין אם לא. ראז'רוק שולט שם ביד רמה ומחליט על מהלך חייהם של נתיניו, נוסף על כך שהוא דיקטטור ששולט כבר מעל 50 שנה, וכל מרד שקם נגדו נכשל.

לינגאה - ממלכת הננסים בצפון
הננסים מסוגרים מאוד ולכן אין עליהם כמעט מידע. אבל ידוע שהם משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת יותר מבאילהארה, שמושלת שם מועצת עם והחיים שם טובים, פליטים מעטים מאילהארה ובאלאד סום מגיעים ללינגאה, אבל המעטים שמגיעים חיים שם בטוב. לננסים צבא קטן אך מיומן, ובכללי אוכלוסייתם והשטח עליו הם שולטים קטן בהרבה מאילהארה ובטח שמבאלאד סום. אך הצי הימי שלהם יעיל וחזק, וצבא שירצה להתקיף אותם יצטרך לעבור דרך הצי, שרשרת ההרים שמקיפה את האי שלהם ורק אז יוכל להילחם נגדם.
אך המנהיג העכשווי שלהם פרנואידי מאוד מפני התקפה של אילהארה, בגלל בני המפלצות שהם מגינים עליהם, ולכן הוא מונע מרוב המהגרים אליהם להגיע, ואת רובם הצי מטביע.

ההיסטוריה המוקדמת של העולם.
בראשית היו ארבעה מישורים: מישור הקסם, מישור הצללים, מישור הפרא ומישור הצללים. ואלת היצירה. מכוחם של ארבעת המישורים היא יצרה את המישור הפיזי - ואת האלים האחרים.
בתחילה האלים חיו בשלום זה עם זה, אך במהרה נוצרו ביניהם הבדלים - אלי הטוב, שנוצרו בעיקר ממישור הקסם, אלי הרוע שנוצרו ממישור האופל, ואלים הניטרליים, שנוצרו ממישור הפרא בעיקר.
מלחמות עזות היו בין אלי הטוב ורוע, בעוד האלים הניטרליים מתקנים את הנזק שנעשה, אך אלת היצירה לא הייתה באף צד, וכל הצדדים - אל אף שהיא שיצרה אותם בעצמה - שנאו אותה, על כך שהיא ראתה בהם את הכל: באלי הטוב את הרוע, באלי הרוע את החלקים ממישור הקסם, ובאלים הניטרליים את נטייתם לצדדים השונים.
אבל היא בראה אותם. הם לא יכולים לפגוע בה, נכון?
אבל היה אל אחד ששנא אותה יותר מכל. קראו לו הצל. הוא היה אלם של השדים והצללים.
הוא תיעב את אלי הטוב, ושנא את הניטרליים.
הוא החליט להרוג את אלת היצירה.

ביום בו התרחש הקרב ששינה את פני ההיסטוריה, יציר הייתה בעמק הקרוי דרייקג'אר. בקע המוות. רק שבאותם ימים, הוא היה גבעה. הצל התקיף אותה בהפתעה, והיא הייתה חלשה יותר משהייתה אחרי יצירת העולם והאלים, והשמירה עליו. הצל היה אחד האלים החזקים ביותר, והוא התקיף אותה בהפתעה.
איש לא יודע את מהלך הקרב, רק את סופו.
אלת היצירה כלאה את עצמה בקריסטל, כדי להגן על שארית כוחה מפני הצל, והטמינה את עצמה במעמקי האדמה.
מקום הקרב הפך למכתש מעשן, שמאות שנים אחר כך עדיין לא קיים חיים.
הצל נהפך לשד. אמנם השד החזק בעולם, אך עדיין חלש בהרבה מהאל שהיה. בנוסף, הוא נכלא במישור הצללים, ומשם הוא לא הצליח לצאת.
ומאנרגיית היצירה והצללים שנשלחו לאוויר, נוצרו האלפים האפלים הראשונים.
הגזע החושב הראשון.

בתחילת העולם, האלפים האפלים היו חזקים בהרבה ממה שהם בימינו.
הם הצטרפו למלחמה בין האלים, לטובתם של האלים האפלים. והם שינו משמעותית את המלחמה. האלים האפלים אט אט טיפסו, ניצחו במלחמות הבלתי מנוצחות, כבשו שטחים מהיבשת.
הם קראו לאלפים האפלים פלאים, על שם הפלא שהם הביאו לאלים האפלים.

אלי הטוב החליטו שהם זקוקים לגזע משלהם. ליצור משלהם שיעזור להם.
הם יצרו את האלפים - יצורים שבנוים כמו הפלאים, אך הפוכים מהם - נטייתם טובה, עורם לבן וקסמיהם קדושים. והם נקראו אלף, כהיפוך האותיות של פלא.
שנים רבות אחר כך, כשהאלפים שלטו בעולם, שונו שמות הפלאים לאלפים אפלים.

האלים הניטרליים יצרו גם הם יחדיו את הגמד - גזע שנוצר כדי להסתתר עמוק בקרקע ולהיות נמוך קומה, לא לבחור צד ולהסתתר במלחמות.
המלחמות בין האלים ניטשו כעת בעוצמה רבה בהרבה. אם בעבר המלחמות חצבו עמקים והעלו גבעות, יצרו אגמים והקימו חורשות, כעת הרים, אוקינוסים, תהומות אדירים וג'ונגלים פראיים היו תוצאות המלחמות הללו.
העולם כפי שהוא בימינו החל להיווצר. איי המזרח נוצרו במלחמה אחת, הופרדו במלחמה אחרת, הרי לינגאה נוצרו במלחמה שלישית ושאר תווי השטח במלחמות נוספות.

נקודת השוני הבאה קרתה כאשר הגמדים מצאו את אבן היצירה - האבן בה הייתה כלואה אל היצירה.

במהלך חפירתם באדמה, הם הגיעו לעומקים שאלת היצירה לא תיארה שמשהו יגיע אליהם. עומקים בהם היא קברה את עצמה.
אבל הגמדים שנגעו באבן לא היו עוד גמדים - הם נהיו הננסים ובני המחצית הראשונים. שלושת גזעים אלו קרואים ברואי גמד.

הננסים ובני המחצית לא אהבו את התנאים בתחתית האדמה. הם עלו לפני השטח, ולקחו איתם את האבן. אבל שם האבן התגלגלה אל האלפים, וכשהם השיגו את האבן נוצרו בני האדם ובני הפיות (גזע חדש משלי שאני עדיין עובד עליו). אלו הם ברואי האלף. אך כשדר שמעו הפלאים על האבן, הם התחילו מלחמה שלמה להשיגה. בסופה, האבן הגיעה אליהם, ומהם נוצרו הדמונים (גזע חדש משלי שאני עדיין עובד עליו) והאורקים.
כל הגזעים היו חזקים בהרבה מן המוכר לנו. האורקים היו חזקים הרבה הרבה יותר.
האורקים הכריזו במלחמה נגד האלים.
וניצחו.
האלים כולם נסוגו מן העולם, ושאבו כח מהעולם כדי ליצור מימד חדש - מימד האלים. בשאיבת כח זו הגזעים כולם נהיו בעוצמה שהם כיום, והעולם התקבע כמו שהוא בימינו.
באותו רגע הגזעים קיבלו רצון חופשי. מאותו רגע העולם לא היה רק שחור ולבן. זה היה סופו של עידן.

זהו היה סוף עידן האלים ותחילת עידן השבטים, בו אתם משחקים.

היסטוריה מקוצרת של איי המזרח, בהם ההרפתקה תתרחש

איי המזרח בנויים משני איים מרכזיים, אחד גדול יותר בדרום, ואחד קטן יותר בצפון, עם מספר איים לא מיושבים בינהם, ואי כמעט שומם אך גדול ממערב לאי המרכזי.

מאז מה שידוע לכם, הננסים תמיד שכנו בלינגאה. למעשה, זה היה אחד ממקומות ההתישבות הראשונים שלהם בכל היבשת.

בני האדם, האלפים ובני הפיות הגיעו מוקדם יחסית, והקימו את אילהארה. בתחילה אילהארה קיימה אידיאולוגיה של שיוויון ואנטי-גזענות, אבל עם עליית אחד מאבותיו של אינגילמור לשלטון והופעת בני המפלצות, הגזענות כנגד בני המפלצות, הטיהור מפני הגזעים האחרים ושאר הדברים הללו נהיו האידאולוגיה לפיה נוהלה העיר.
כאשר הבני הפיות התנגדו לכך, הם גורשו מהעיר. הם עדיין קיימים, אבל מעטים.

האורקים בדרום הגיעו לפני כ-150 שנה. הם כבשו אזורים רבים באיים, אך הקרב באילהארה פגע קשות בשני הצבאות, עד שהם קבעו הסכם - הנהר הגדול שמפריד בין שתי הממלכות, נהר הגאלר, יהיה הגבול, ושלום ישתרר בין הצדדים.
אף על פי זאת, מתח שורר בין הצדדים ושניהם מתכוננים למקרה שהצבא השני יתקוף. בנוסף, ישנן שמועות שראז'רוק, שליט האורקים, מתכנן מתקפה על אילהארה.

דפ"ד:
מי שרוצה להשתתף צריך לשלוח דפ"ד שמכיל את הדברים הבאים:

שם דמות:
שם שחקן: (השם בפונדק, אפשר לצרף קישור לפרופיל)
מפלצת מקור:
מספר דורות:
גזע:
מקצוע באילהארה: (אם הרקע לא מתאים לזה, ניתן לכתוב -כלום-)
מאפיינים מפלצתיים: (תבחרו בין 2-4, לא חזקים מדי ולא בולטים מדי. אחרי הכל, עד עתה הצלחתם להסתיר אותם).
יכולת בסיס: (אני כותב לכם, תדאגו לרשום בדפ"ד את העדכונים ליכולת שלכם)
יכולות: (אני כותב לכם, תדאגו לרשום בדפ"ד את היכולות החדשות שלכם)
רקע: (תשקיעו. אני אנסה, ואתם יכולים לנסות גם, להכניס אלמנטים מהרקע שלכם לסיפור. ככל שהרקע יהיה טוב יותר וארוך יותר כך טוב יותר. מבחינתי תכתבו מגילות, העיקר שתשקיעו. אני אולי אבקש ממכם לשנות דברים שלא מתאימים לסיפור, או דברים שיגרמו לכם להיות חזקים מדי - קשרים עם רב מג קטלני, מכרים של דרקון עצום וכו'). חשוב - הרקע צריך להסתיים בכך שאתם חיים באילהארה, ואנשים אחרים לא יודעים על היותכם בני מפלצות. מי שרוצה לשנות את מצב זה שיכתוב לי ויסביר זאת היטב ברקע.
נשק: (נשק או שניים שאתם מיומנים בלחימה איתו, ויש לכם אותו.)
מיומנויות: (מה הדמות שלכם יודעת לעשות? במה היא מיומנת? אל תעמיסו יותר מדי מיומנויות, ומעל שלוש מיומנויות הן צירכות להיות מתורצות ברקע).
ציוד: בחרו עד חמישה פריטים התחלתיים.
כסף: (כל אחד מכם מתחיל עם 100 מטבעות זהב).

יש לזכור - כל אחד מכם יכול לשנות את נתונים אלו (עוד נשקים, עוד כסף התחלתי וכאלה) אם הרקע מתאים. נפח העיר יכול להתחיל עם מעט יותר כסף, ושכיר חרב יוכל להתחיל עם עוד נשקים. אבל אם אני אראה שאתם מוסיפים לרקע מלא דברים 'רק בשביל עוד מטבע זהב' - אני אבטל את החוק הזה. אז תיזהרו.

דגש נוסף - לא כל בני המפלצות נולדים עם מאפייניהם המפלצתיים. לחלקם זה מופיע עם הזמן, ולחלקם התסמינים לעולם לא יופיעו. ברקע תכללו גם את זה - נולדתם עם המפלצתיות? היא הופיעה לפני שנים מועטות? או אולי אתם עדיין לא מודעים להיותכם בני מפלצות? (במצב האחרון תגלו את זה מהר, אני מבטיח).

תיאום ציפיות:

המשחק הזה הוא משחק שימשך זמן ארוך יחסית, אני מניח שהוא ימשך יותר מ-100 עמודים, אבל אני לא בטוח על הזמן שהוא יקח. זה גם תלוי בכם - אם תפעלו יותר טוב המשחק יהיה מהיר יותר. יש לסיפור עלילה מוגדרת, אבל כל אחד מכם יוכל לעשות בה כרצונו - אם תתחיל מלחמה בשלב כלשהו זה מה שקורה, אבל כל אחד מכם יוכל לבחור לעצמו צד בה ויחס אליה.
המשחק יתחיל כאשר כל אחד מכם בנפרד, לכן חשוב לקרוא רק ספוילרים שלכם ולכתוב בספויילרים. במהלך ההרפתקה אתם עלולים להיפגש עם דמויות אחרות, ולהצטרף זו לזו.

המשחק יתנהל בכל השבוע. אם למישהו תהיה בעיה עם זה שיכתוב לי.

אני אנסה להיכנס לפונדק כל יום, וכשיהיו לפחות שניים שכתבו אני אענה להם. אני מצפה לקצב של לפחות הודעה ביומיים, עם עדיפות לקצב מהיר יותר. אם מישהו לא יוכל להתחבר זמן רב (טס לחו"ל או משהו) שיכתוב לי. אדם לא יכתוב שבועיים בלי להודיע לי יצא מהמשחק ויפנה מקום לשחקן חדש.

אני מבקש מכם לא להתכתב בהודעות פרטיות בנוגע למשחק. אם אתם רוצים לעשות את זה, תדאגו שגם אני אהיה שותף להודעות אלו.

המשחק ידבר על גזענות, ויהיו בו אמרות גזעניות ואולי פוגעות נגד הדמויות שלכם, עקב היותכם בני מפלצות. חשוב שתזכרו:
- זה לא אני שמדבר עליכם, אלה דמויות גזעניות נגד הדמויות שלכם.
- במידה שאתם עדיין נפגעים, תכתבו לי ואני אפחית את האמרות הללו עליכם.

הרשמה:

כל אחד שמתעניין במשחק, אני מבקש שתכתבו את זה ברגע שתראו את המשחק.
מי שיכתוב את זה, נחכה לו עד שיפרסם דפ"ד, כמובן שמותר להתייעץ איתי על הדמות.
כשכל מי שיכתבו בהתחלה שהם מעוניינים יכתבו דפ"ד, אני אבחר את 4-5 הדמויות הטובות ביותר - המושקעות ביותר, אלו שהכי מתאימות לעולם ולעלילה, ואלו שרואים בדפ"ד שהם יהיו רציניים במשחק.
מי שלא יכתוב שהוא מעוניין בהתחלה, יכול להיות שיתפסו את המקום שלו!
דמויות יתקבלו עד ה-27/05/17, אז אני אבחר את 5/6 הדמויות הטובות ביותר.

מה שכן, אחרי שתכתבו דפ"ד אני אכתוב לכם הערות.
תתקנו את ההערות ואז תכתבו הודעה שתיקנתם, או שאני לא אשים לב לזה ואתן לכם לבחור יכולות.
אין צורך לציין, שאת הדפד וההתייעצות עושים איתי בספוילרים.

מפת איי המזרח:

https://drive.google.com/file/d/0B8Xwjfl5-_F0b3FXWUZhc0dJc2M/view?usp=sharing

דפ"ד
שם דמות: ג'ייקוב(ג'ייק) נוטרלן
שם שחקן: מר מיאו
מפלצת מקור: מצליף מוח
מספר דורות: 4
גזע:בן אדם
מקצוע באילהארה: קוסם רחוב, אשר מכוון שהוא באמת יכול לעשות טלפתיה,וכישורי הקסמים שלו גם הם מוצלחים מאוד, הוא מצליח לחלץ לא מעט מטבעות.
מאפיינים מפלצתיים: רגליים חלקות ושיינים מחודדות במקצת.
יכולת בסיס:
יכולות:
רקע: עוד לפני שגילה שהוא בן-נין של מפלצת הוא היה מרשים את משפחתו בקסמים. כשהתחילו הדיבורים על בני מפלצות, משהו בו הרגיש לא בסדר. אפילו בלי לדעת מה הוא עושה הוא יצא מהבית, ממחשבה שאולי יסבך אותם. רק מאוחר יותר הבין שהוא בן מפלצת. כשביקש לחזור הביתה, משפחתו לא רצתה לקבל את הבוגד אשר ברח מהבית. הוא התחיל לגייס כספים על ידי קסמים כדי להרוויח את הרשות לחזור הביתה. אך בו ביום בו היה אמור לחזור לביתו, נתפסו בני משפחתו בחשד בהיותם בני מפלצות. הוא לא יודע אם הם חיים או לא, אך הוא(כלומר אני) עושה הכל בשביל לגלות איך לשחרר אותם. מנסה לקרוא מחשבות של חיילים בזמן קסם,ועוד. נתפס כמה פעמים ונאלץ להחליף זהות כיום מנסה לרדת למחרת, אך לא מפסיק לחשוב על משפחתו. אגב, זוהה כטלפת, לא כבן מפלצת.
נשק: 20(20) שוריקנים קטנים מוסבים כקלפים, מצ'טה.
מיומנויות: קסמי קלפים, תאטרליות.
ציוד: חבילת קלפים, נעליים חסרות סולייה(בשביל להחליק(יש לי רגליים חלקות(אני אומר שהן קרועות))) ברדס, חתול קטן ג'ינג'י יומן פרטי.
כסף: 100 מטבעות זהב. pgo

מעולה!

אני מדגיש שחשוב לקרוא את כל החומר, חלק גדול ממנו ישפיע בהרפתקה...

מר מיאו
הדמות טובה, אבל יש כמה בעיות:
- אם הוא זוהה כטלפת, היו מנסים לבדוק את היותו בן מפלצת.
- מרבית החיילים של אילהארה, במיוחד המשמר הלבן שצד בני מפלצות, יודעים לשים לב כש"חופרים" להם במוח.
- יש לך מאפיין מפלצתי אחד, צריך שניים. בנוסף, יהיה קשה להסתיר זרוע דינונית בזקן, כי אם אתה רץ או קופץ או כל דבר שגורם לזקן להתנועע, היא נחשפת.
- אם להוריו יש בן מפלצתי, זה אומר שלהם יש דם מפלצות. גם אם התסמינים המפלצתיים "קפצו דור" אליך, הם עדיין יהרגו ואתה יודע את זה.
- את המתחיל עם טלפתיה חלשה, לטווח קצר, מטרה יחידה וסיכוי גבוה שיגלו אותך. יעיל בעיקר כשיחה טלפתית. לא מספיק חזק למה שכתבת.

חוץ מזה דמות מגניבה. תתקן את זה, ואם לא יצוצו בעיות נוספות אשלח לך יכולות.

שם דמות: גלודו בראנגי
שם שחקן: necro flame
מפלצת מקור: גנאסי להב אש (אם אתה לא מכיר, מגדיר המפלצות 2 עמוד 48)
מספר דורות: 2
גזע: בן פיות
מקצוע באילהארה: עד לא מזמן קיבץ נדבות תמורת קסמי ראווה, לא מזמן החל לעבוד כשוליית נפח
מאפיינים מפלצתיים: יכול לחמם ואפילו להבעיר כל איבר בגופו, ביחד ולחוד, הרבה פעמים הוא מחמם את ידיו בנפחייה לצורך העבודה, אך בינתיים הדבר מיוחס לקסמו בתור בן פיות. ראשו בצבעים עזים של אש וצורתו כצורת להבה. אם הדברים קורה לו בנוכחות אנשים הוא מסביר זאת כהתפרצות קסמיו מדי פעם, משום ש"הוא עדיין די צעיר ולא שולט בהם לגמרי". כף רגלו הימנית נראית כאילו חרכה אותה להבה עצומה. אמנם יש לו כל מיני קסמים, לא רק של אש, אך הוא מסביר שבילדותו יצר להבה גדולה כשהתאמן על קסמיו, ולכן של האש הרשימה אותו כל כך וכל כך בולטת בו. כמו אבותיו, הוא יש לו את חרבו המיוחדת והוא יכול להבעירה. זה לא ממש מאפיין מפלצתי, אך על אף שהוא קטן גוף וחלש יחסית, לפעמים גואה בו רוח הקרב הפראית של סבו.
יכולת בסיס: חרב אש (נזק חלש, מבעיר)
יכולות: חסינות לאש, הבערה עצמית
רקע:
קשה להסתתר, קשה לפחד, קשה להינטש, קשה להיות נבדל. אז מה? החיים לא רחומים ונחמדים. למד לחיות, או אל תחיה. ובכל אופן תיזהר מאש, אש תציל את חייך רק אחרי שהיא תהרוס אותם. אומר לך אדם בעל ניסיון.
משפחת בראנגי היתה משפחת בני הפיות שקיבלה את היחס הכי טוב בעיר. למעשה, הם היו אצילים ממש, וגלודו היה הבן הצעיר והמפונק, ששיחק את הסטיגמה הזו מדהים. הוא מעולם לא חשב על עבודתם של המשרתים, צעק עליהם והתמרמר בכל הזדמנות אפשרית, והוריו שיחקו גם הם את תפקידם בצורה מושלמת, ואהבו אותו כל כך, גם כשהתנהג מתחת לכל ביקורת. יום אחד, יצא גלודו לאימון הקסמים הרגיל שלו, וכשהגיע חיכה לו מורו הזועף בחדר האימונים. "איחרת" הוא ציין בזעף, גלודו זעם, אך במקום לבכות על מורו 'הרע והאכזר', הוא החליט להוכיח לו שהוא כל כך מוכשר ואינו זקוק לשיעורים שלו, אך עוד לפני שהספיק לחשוב על קסם מספיק מרשים, כבר גאו בו הזעם והגאווה, ואש גדולה עלתה מכפות רגליו, שערו בער, וכף רגלו נחרכה עד לקרסולו. גם גלודו וגם מורו המבועת הבינו שלא קסם בני הפיות הוא שעורר את האש, והמורה, בניגוד לתחינותיו של גלודו, החל לרוץ לעבר בית הוריו של גלודו כדי לספר להם את הדבר. גלודו המיואש כרע על הקרקע, ואחרי כמה שניות אבל ובקשת כפרה מעצמו על המעשה שיבצע, קם גלודו, ובמיומנות רבה הטיל סכין קטן שהיה תקוע בחגורתו לעבר גבו של המורה המשתולל בריצתו, ולאחר שנייה ראה את המורה נופל כשפניו על הקרקע. באותם רגעים הבין גלודו איך התנהג כלפי אנשים אחרים, והיה נחוש לתקן זאת, אך הוא ידע שלא יוכל להישאר בבית הוריו, ובין יבבה ליבבה אסף גלודו את הכלים שהעריך שיזדקק להם, גנב סוס קטן ויצא לדרכו. גלודו חקר קצת על יכולותיו, הבין שהוא נכדו של גנאסי אש, ועם ידיעה זו התאמן על שליטה בכוחותיו.
נשק: חרב האש שלו, סכין שחבוי איפשהו עליו תמיד.
ציוד: גלימה עם ברדס, שריון אמנים מעוצב וקליל שהוא תמיד נושא על גופו, כלי פריצה.
מיומנויות: קסמי בני פיות, התלת סכינים, התגנבות, לחימה בנשקים רבים (טוב יחסית לבן פיות, אך לא משתווה ללוחם גדול), רכיבה על סוס, דיפלומטיה. (הוא מיומן בהמון דברים כמובן, כי אלו ההכשרות שלהן זוכים בני האצולה.)
כסף: 100 מטבעות זהב (אפשר יותר? הרי לקחתי כסף כשברחתי, לא?)

דרגוניצן
תקשיב חלק מהדברים תיקנתי, ואת השער אני אסביר.
1.הדמות משתמשת בעיקר בקסמים טריקים ולא בטלפתיה אמיתית.
2. לא נראה לי הגיוני שבעולם שיש בו הרבה קסמים בודקים על כל קוסם אם הוא בן מפלצת, וגם אם כן גילו, אז אלו היו הני עיר רגילים ולא חיליים
3. גם אם הם נהרגו בכל מקרה הדמות לא יודעת זאת
4. הטלפתיה אכן חלשה, בצורה שהוא אינה מצליח להפעיל אותה כל-כך, מה שגורם לזה שלא מבחינים בה. כשהטלפתיה האמיתית לא פועלת, הוא עובר לטריקים, והטריקים שלו ממש טובים.

נקרו
דמות מגניבה! כמה דברים:
- אפשר קצת הסבר על גנאסי אש? אין לי את הספרים של מהדורה ארבע.
- הוריך יודעים ככל הנראה על היותך בן מפלצות, או לפחות על כך שיש לך דם מפלצתי, במיוחד עם רק שני דורות מפרידים בינך לבין הגנאסי.
- הצד המפלצתי הוא מצד אמך או אביך? זה משפיע עם גדלת ברחם מפלצתית או לא.
- מאיפה החרב? זה משהו שגנאסי נולד איתו או שקיבלת אותו מאיפשהו?
- המאפיינים המפלצתיים מעט בולטים מדי... תוכל לקבל את חלקם בהמשך, אבל המשמר הלבן כבר היה עולה עליך עם כאלה מאפיינים.
- בני הפיות מיומנים בקסם, אך זה מתבטא בכך שקסמי הגזע שלך יהיו טובים יותר.
- אתה יכול במקום שריפת הראש שהדיער שלך דמוי הטחב נראה שרוף, ויחד עם חימום הגוף והרגל החרוכה זה יצא מעולה.

תתקן את אלו, ואני אשלח לך יכולות. דמות ממש טובה!

מיאו
הראשון בסדר, ולמען האמת כן - כל קוסם שאינו קוסם בצבא נבדק. אם הוא לא בן מפלצות הוא מגויס, ואם הוא כן הוא נהרג.
אתה יודע שהוריך נהרגו, או לפחות יוצא מנקודת ההנחה הזו.
ולהפך - טלפתיה חלשה משמעותה שהיא עובדת גרוע, לא שהיא לרוב לא עובדת.

תוסיף מיומנויות, נשק וכסף...

מיאו
אוקי, תויף נשק ומיומנויות, ובינתיים...
יכולות!

יכולת בסיסית:
טלפתיה (חלשה, טווח קצר)

יכולות:
קריאת מחשבות I/הצלפת דיונון
מחט מוחית/אכילת גופות

קריאת מחשבות: אתה יכול לנסות לגלות על מה האויב שלך חושב ברגע זה.
הצלפת דיונון: מכה לא חמושה שלך עושה נזק גדול יותר, ומורחת את האויב בריר דביק.
מחט מוחית: התקפה מוחית חלשה, שגורמת לכאב ראש ליריבך ומסיחה את דעתו.
אכילת גופות: אתה מסוגל לאכול בשר אדם, ואכילת מוחות אדם מחזק אותך לזמן קצר.

נקרו:
שים לב שהוספתי לדפ"ד 'ציוד', תוסיף לדמות שלך.

דפ"ד
שם הדמות: מרקולופולוסיומורוס
שם השחקן: nautti
מפלצת מקור: הרצ'יקן(מומצא). ההרצ'יקן הוא התרנגול עליו מבוסס הבסיליסק. הוא נולד כאשר צפרדע דוגרת על ביצה של תרנגולת (בסיליסק נולד כשקרפדה דוגרת על הביצה) הוא נראה כמו תרנגול והוא סוגד לצפרדע שדגרה עליו. אל הצפרדעים אהב מאוד את הרעיון ולכן נתן לו מקור קטלני, את היכולת לעוף, ידע כולל באומנויות לחימה, סיף והתגנבות. אל הציפורים לעומת זאת חשב שזו שטות שתהיה ציפור שתסגוד לקרפדה ולכן פנה אל אל הנחשים ויחד הם בראו את הבסיליסק כדי "לתקן את המעוות". אבל אל הציפורים ריחם על הציפור ה"טיפשה" שסוגדת לצפרדע ולכן הוא נתן לו שליטה על התרנגולות בהן ההרצ'יקן שולט בעזרת כוח המחשבה.
יכולת בסיס:
יכולות:
מספר דורות: 2 (נכד)
גזע: ננס
מקצוע באילהארה: תרנגולת
מאפיינים מפלצתיים: נראה כמו תרנגול גדול, יודע להילחם
יכולות: סיף, התגנבות ולחימה
רקע: נולדתי בלינגאה לאב פרנואיד עם חיבה לשמות ארוכים ולאותיות ס' ו' ול' ולאם שחובבת משחקי ספורט (בגלל הפיצוחים. היא הייתה הבת של ההרצ'יקן). נקראתי על שם סבי מרקו ואבי הוסיף לי את הסיומת. הורי היו מהאצולה המקומית עד שנרצחו על ידי מתנקש. ללא כל יורש חוקי אחר הבית והשטחים הועברו אלי וחייתי לבד את החיים הטובים. יום אחד קמתי בבוקר והלכתי לצחצח שיניים ושאלתי את עצמי למה יש תרנגול מאחורי המראה ולמה הכיור כל כך גבוה. בסוף הבנתי שהפכתי לתרנגולת במהלך הלילה. שאלתי את עצמי האם אני יכול להטיל ביצים והאם אני יכול לדבר ולמבוכתי הרבה התשובה לשתי השאלות הייתה הייתה כן. שאלתי את עצמי מה לכל הרוחות קרה לי אבל למרבה מזלי לאבי הפרנואיד המנוח הייתה די ראיית נולד כדי לצפות שאולי יום אחד אהפוך לציפור ולכן הוא הכין מראש זוג מכתבים. אחד לרכב בו הוא מסביר לו לקחת אותי אל המועצה לחקר הקסם ובני המפלצות ופתק שני בו הוא מסביר למועצה שהפכתי לציפור. הרכב קיבל את הפתק בלי לשאול יותר די שאלות אבל כשבמועצה ראו תרנגולת עם מכתב מאדם שמת כבר כמה שנים טובות שמדברת... טוב, בוא לא ניכנס לפרטים. בסוף הם קיבלו את זה. הועברתי לבית מיוחד עד שהמלך הבין שאני המרגל המושלם ושלך אותי לאילהארה כדי שאבדוק האם מתקרבת מלחמה.
נשק: חרב
מיומנויות:
כסף: 500 מטבעות זהב באילהארה (זה תואם את הרקע, אני בכל זאת בן אצולה)
אל תדאג המשחק לא יהיה עד כדי כך קומי

נאוטי
לא.
הדמות שלך הומוריסטית מדי, וזה לא מתאים.
נוסף על כך, לדמות יש יותר חסרונות מיתרונות, ופשוט... לא.
אני מצטער נאוטי, אבל תחליף דמות לגמרי או שלא תשחק. זה משחק רציני...

חזרה