• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

[פרטית] מרד העולם החדש (מישקויאק) עץ הרשמה- מחפש שחקנים(4/2)

סטטוס
נעול לתגובות.

gguurr

פונדקאי ותיק
רוח ים קרה נשבה לכיוון החוף והמשיכה אל יערות האל של העולם החדש, קולות ציפורי הענק האנושים הדהדו, קיטור עלה ממגדלי הענק שנבנו בקפידה רבה שעל הציפורים, כשהן נחתו על החופים הלבנים של מרכז היבשת. ואנשים רבים התחילו לרדת מציפורי אלה, שלימים ידועות כציפורי הטרף או כספינות אוויר, עם מקלות האש שלהם רבים מהם רצו לנשק את האדמה, מחזה מוזר אין ספק, אחרים הורידו גופות מהספינות, לבסוף ירד הקפטן בחור גבוה בעל 4 רגלים ובגדי מתכת. היה ברור שמטרתם הלא לטובת המקומיים. המחלות, המלחמה, העבדות והאש רק הלכו אחרי בני האנוש הללו. אבל אחרי כול שקעיה מגיעה הזריחה וכך גם הזריחה של מישקויאק, מתוך האפר, הכלל מהמישורים הגדולים של הצפון עד הביצות של הדרום ממבצר התקווה עד מדבר החיים והמוות. או שמה בני האנוש יצליחו להשמיד את המרד ואז המחיר הולך לשלם על ידי המקומיים.

פרטים טכנים
אז איך המשחק הולך ליתנהל
אתם הולכים לערוך מרד כנגד המלוכה האנושית בעולם החדש
מספר השחקנים המקסימלי הוא 6 אבל נתחיל כשיהיו 4

דף דמות
שם דמות:
גזע: (הגזע לא מחייב את הקבוצה שלך)
מקצוע:
רקע:
דרגה: (1 בהתחלה)
כוח:
זריזות:
חוסן:
תבונה:
חוכמה:
כריזמה:
ציוד:
(איך לחלק פלוסים: קודם הפלוסים של הגזע אחר כך שני פלוסים אחד בתכונה שיש לה פלוס והאחר בכול מקום לבסוף מחלקים שני מינוסים לתכונות אחרות)
עבור מטילי לחשים
מקור קסם:
פוקס1:
פוקוס2:
...

קצת היסטוריה
  • 1503 בני האדם הראשונים מגיעים ליבשת
  • 1510 הגזעיים האנושיים שולטים ביבשת
  • 1512 הגזעים המשעבדים הראשונים מופיעים
  • 1515 מוות בדרך מסתורית מלך ההוקים
  • 1517 מגפת הנקודה השחורה
  • 1520 במהלך חגיגות השנה החדשה נרצח מנהיג בני האדם ביבשת
  • 1521 כתגבה על הרצח קמו שני תנועות מרד העולם החדש והממלכה הישנה <-- כאן מתחילים

דתות
יש בעולם שני דתות מרכזיות:
האל האחד - הדת של הגזעים האנושים. מאמינים מחויבים לשמור על צניעות וענווה.
קאשוקיאק - הדת של ההוקים איך גם הדת המרכזית של העולם החדש לפני הגעת האדם. הדאת מכילה פטגון של למעלה מ150 אלילים אך קאשוקיאק הוא האל המרכזי בה.
בנוסף יש מספר דתות קטנות יותר
מספר דוגמאות:
אחי הדם - הדת של הג'וור שכולל טקסי דם רבים והקרבת חיים. דת זו נאסרה לאחר הכיבוש האנושי אך באזורים נדחים דו ממשיכה
מונג'ר - זה אוסף של דתות רבות של כול הגזעים המשועבדים. רובם כוללים טקסים שבטיים וקסם שחור.
אם אחד השחקנים ישחק דמות דתית אז אני אתן יותר תיאור

מקורות קסם
בעולם יש מספר רב של מקורות קסם; (בשיטה יותר כי כול גם מדעיים נחשבים כקסם)
הינה מספר מהם:
קסם דם: קסם הדם הוא מתוך נסיון רב. מרבית היצורים שעוסקים קסמי דם מלאים חתכים עקב קסמי הדם הראבים שהם עושים;
קסם זה אינו חוקי בממלכה של העולם החדש אך זה לא מונע מאנשים רבים להמשיך לעסוק בו בסתר.
קסם גבוה: הקסם של העולם הישן חלש יותר בעולם החדש הוא דורש שנים של לימודים והכנה כדיי להישתמש בו בגלל זה הוא חא משומש כול כך בעולם החדש.
מדעיים: כול מה שהוא לא בידיוק קסום אבל הוא לא משהו יום יומי כגון מכונת אל ספינות אוויר ואבק-אש.
קדושה: כוחם של עובדי האל האחד; בדרך כלל קשור לאור ולריפוי אבל לא חייב.
שיבטי: כוח שיבטי לא ממש ברור מאיפה הוא מגיע אבל הונמצא שם אחרי הכול איך שאמניים עושים קסמים

הגזעים האנושים
הגזעים שהם חלק מהמלכה שביבשת הישנה

בני אנוש
בני האדם הם הגזע השולט של מרבית העולם החדש והישן ועוד אזורים רבים ברחבי העולם (פחות משנה למשחק שלנו)הם מאוד שאפתנים ובעלי יכולת גדולה של עבודה בקבוצה.
מאפיינים:
פלוס אחד לחוכמה ופלוס נוסף לבחירה השחקן;
יתרונות:
אבק-אש: בני האדם מומחים בשימוש ויצור של אבק האש. כול מנוחה ארוכה לך ולקבוצה נוספים עד למחצית כדורים (איכות נמוכה)
חסרונות:
חסרי קסם: בני אדם לא יכולים להישתמש בקסם משום סוג מלבד המדעיים (לפי השיטה קסם ומדע פועלים אותו הדבר)

אלפים
הגזע הקסום של העולם הישן בעלי יכולת קסם גבוהות אך הבנה של טכנולוגיה נמוכה לא קשה למצוא אלף קוסם או אשף אך קשה מאוד למצא אחד יודע דבר מה בלתקן רכבים אבל יש.
מאפיינים:
פלוס אחד לתבונה ופלוס אחד לזריזות
יתרונות:
קסם טבעי: בתור אלף יש לך פוקס אחד ממקצוע הקוסם הגבוה
חסרונות:
רגישות לשמש: כול כמה שעות יש לגלגל חוסן

גמדים
הגזע האנושי הנדיר ביותר ידועים ביכולתם הקסומות למחצה של הכנת מכונות אל ורכבים
מאפיינים:
פלוס אחד לחוסן ופלוס אחד לחוכמה
יתרונות:
טכוקדושה: סוג מיוחד של קסם שקיים רק אצל גמדים~ כול דבר עם התג קדוש או מכני אתה יכול להוסיף לו את התג השני
חסרונות:
נמוך קומה: אתה נמוך מאדם רגיל; סיפורי בלבד

הגזעים המקומיים
הגזעים הראשונים של מישקויאק

הוק
גזע אנשי עיט ידועים כלוחמים הטובים ביותר של העולם החדש
מאפיינים:
פלוס אחד זריזות/כוח ופלוס אחד לתבונה
יתרונות:
תעופה: את יכול לעוף; בסיס זריזות
חסרונות:
גזענות: ההוקים ידועים בגזענות ועלייטיסטיות על הגזעים האחרים; לכן רובם שונאים אותםף סיפורי בלבד

טנקוי
גזע אנשי לטאה ידועים כשבטים לא מתורבתים לרוב אך רבים מהם חיים בערים לצאד הגזעים האחרים
מאפיינים:
שני פלוסים לכוח ואחד לחוסן אך מינוס אחד לחוכמה
יתרונות:
זנב רעיל: זנב רעיל עושה מעט נזק אך הוא רעיל (סוג הרעל לפי השבט/צבע הקסקשים של הטנקוי)
חסרונות:
חסר תרבות: לא יכולים לקחת שום מקצוע/תתמקצוע שקשור למדעי

ג'וור
גזע אנשי יגואר ידועים כגזע גאון וקוראהעתידות (בפועל מאט מאוד יודעים מה הולך לקרוא) אך כמעט נכחד עוד לפני שהגיעו האנושיים
מאפיינים:
שני פלוסים לחוכמה ואחד לתבונה
יתרונות:
פלוס נוסף
חסרונות:
ניצוד: מסוכן לג'וור ללכת לבד העור שלהם נחשב כדבר יקר ערך ככה שצידים אותם כשהם נמצאים מחוץ לערים; סיפורי בלבד

הגזעים המשועבדים
הגזעים שהביאו בני האדם לא שחיקים

מקצועות
מרבתם ברורים ואני לא אתן פרטים מכנים אז אני נותן רק רשימה אם צריך עוד מיידע רק תרשמו והגיב לכם

• לוחם
  • ברבארי
  • מספר סיפורי
  • כוהן דם*
  • מייסיונר
  • כוהן האל האחד*
  • סייר
  • נוכן
  • קוסם גבוה*
  • ממציא*
  • שאמן*
*מקצוע בעל מקור קסם
קסמים ומדע
כול הדמויות שיש להן מוקר קסם משתמשות בקסם פלוס האלף צריכות לבחור פוקוס כול שלב (כול כמה שלבים נוספים פוקוסים חדשים) ולפי זה הן מקבלות קסם בדרגה הראשונה
בשלב הראשון יש לכול מקצוע מספר פוקוס אחר

כוהן דם - פוקס 1
מסטר וודו
מקריב מקצועי
טקסים
האש שבפנים

כוהן האל האחד - פוקס 2
אור השמיים
ריפוי
הכוח מבפנים
יופי הטבע
אש קדושה
מלאכה עתיקה
ציוי
ראית המחר

קוסם גבוה - פוקוס 2
הקסמה
עזרה
קסם פראי
זימון
אשליות
יסודות
העלה בעוב

ממציא - פוקוס 1
אל-פיזיקה
פריצה
אל-כימה
פיסין

שאמן - פוקס 2
חיית טוטם
רופא מכשף
ריפוי
שימור טבע
תחיית המתים

הערה לגבי מקצועות ללא קסם לשאר המקצועות יש יתרונות איך לא בחרים בין כמה אפשרויות ברמה הראשונה

אני חושב שזה הכול :)
אם שחכתי משהו או שאתם רוצים עוד פרטים רק תגידו

דפ״ד
שם דמות: רוּגה
גזע: אדם
מקצוע: לוחם
רקע: רוּגה נולד בשנת 1499 כבנם הלא-חוקי של מנהיג שכירי חרב עשיר ופילגשו. הוא גדל עד גיל 6 אצל אמו, ובגיל זה נפגש עם אביו ונשלח ללמוד בבית ספר ללוחמה. בגיל 14 היגר ליבשת החדשה, נחוש לבסס את שלטון בני האדם שם. איתו בא גרעין שכירי החרב שקיבל כמתנת פרידה מאביו-150 לוחמים, וכן עם חברתו. הוא גדל על ערכים של כוח, חכמה ועליונות האדם על כל הגזעים האחרים.
דרגה: 1
כוח: 6
חוסן: 4
זריזות: 4
תבונה: 6
חכמה: 6
כריזמה: 6
ציוד: חרב, שריון עור מחוזק, קסדת מתכת, פגיון עבודה, מגן עץ, תרמיל, אוכל ומים

יש! אני כל כך אוהב משחקים בסגנון הזה!
אבל יש לי כמה שאלות,
1)באיזו שיטה משחקים? ראיתי שכתבת פרטית בהתחלת ההודעה אבל אני לא בטוח שזה קשור.
2)איך לחלק את התכונות בדפ''ד וכמה נקודות לחלק בינהן? את הבונוסים הבנתי אבל את השאר טיפה פחות.
3)אפשר קצת רקע על העולם, משהו יותר מפורט מקצת ההיסוטוריה? כי ממש קשה להבין את הקטע במשחק רק עם כמה פסקאות קצרות.
4)אתה יכול לתת פירוט על המקצועות שלא מטילים לחשים? וקצת על הלחשים שהמקצועות השונים יודעים להטיל?
ו..5)מה זה הפוקוסים? אני קשה תפיסה בדברים האלה...

חוץ מזה הרעיון ממש ממש מגניב!

אוקי אני הענה לפי הסדר

1) השיטה היא פרטית אבל היא די מבוססת על מנוע האפוקליפסה (עולם המבוך) יחד עם מוד 5 ועולמות פראיים אבל אין צורך להכיר את השיטות האילו
2) הכול זה מתחיל בחמש כול פלוס מוסיף אחד כול מינוס מוריד אחד
3) בגדול פנטזיה קלסית פוגשת סטיים פאנק פוגש את מרכז אמריקה
4) לוחם וברבארי לא חושב שצריך להסביר מספר סיפורים זה בגדול תפקיד מאוד סיפורי שאתה נותן טיפה עזרה לדמויות אחרות מייסיונר זה לוחם של האל האחד שמנסה להפיץ את הדת של האל האחד בעולם וסייר ונוכל לא חושב שממש צריך להסביר
לגבי הלחשים זה חלק מהיופי של פוקוסים אתה בוחר איזה פוקוס אתה (כלומר במה בהדמות שלך התרכזה במהלך חייה) ולפי זה אתה מקבל לחשים
5) פוקס אומר מה הדמות התרכזה כול חייה

מה מתחיל בחמש? התכונות? אם כן, אז ערכתי.

כן בהחלט אבל שם לב לזה שיש לך גם בונוסים ומיניוסים מהרגיל

gguurr אמר/ה:
[post]669501[/post] (איך לחלק פלוסים: קודם הפלוסים של הגזע אחר כך שני פלוסים אחד בתכונה שיש לה פלוס והאחר בכול מקום לבסוף מחלקים שני מינוסים לתכונות אחרות)
שם לב

לא הבנתי, תסתכל על הדפ״ד שלי ותגיד בפרטי מה יש לתקן.

אני לא בטוח שכתבתי את הדפ''ד טוב, אבל הנה הוא:
שם דמות: קוראסק
גזע:גמד
מקצוע:כוהן האל האחד
רקע:קוראסק גדל בממלכת גמדים תת-קרקעית מרוחקת, כבר בעודו ילד גילה קוראסק את כישרונו המיוחד בדת והיסטוריה אבל הגמדים האחרים, רובם שיכורים, לא שמו לב.
כבר בגיל 40 התחיל קוראסק לסגוד בסתר לאל האחד, מקדיש עבורו את חייו.
דרגה:1
כוח:4
חוסן:6
זריזות:4
תבונה:6
חוכמה:7
כריזמה:5
ציוד:פטיש קרב עם סמלו של האל האחד(יש לאל האחד סמל?) שריון שרשראות מעוטר, אוכל ומים, תרמיל(סמל קדוש אם צריך).
מקור קסם: קדושה
פוקוסים:ריפוי, מלאכה עתיקה.

אהא! הגזעים דמויי-האנוש כן שחיקים! עורך בהתאם.1

הגזעים המשעובדים לא שחיקים דמויי האנוש כן

עוד כמה הערות אתם צריכים להקים מרד בממלכה האנושית וגם אתה צריך לסדר שוב את הפלוסים שלך

דיברתי לgguurr על הפלוסים שלי, לא משנה.

קוסם - פשוט תחליט דברים מקסימום אני הערוך אותם אחר כך
ח'אן - יש לך רק שני פלוסים ואין לך מינוסים

סטטוס
נעול לתגובות.
חזרה