נותר שבוע לרישום המנחים לדרקוניקון 2019
אוהבים להנחות? רוצים להריץ משחק חדש או לנסות הרפתקה או עולם שכתבתם? בואו להנחות בכנס המשחקים של הפונדק - דרקוניקון 2019 יתקיים ב 29-30 באוגוסט בתל-אביב. מנחים מקבלים כניסה חינם ועוד כרטיס לאירוע. הרישום באתר - www.dragoncon.co.il/dm-login.aspx

עלילות ספינת החלל "מתילדה השמנה" -הרפתקאה בין כוכבים-עץ הרשמה [כוכבים אין ספור,חוקי הבית]-חיפוש שחקנים(6\5)

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
תשובות: 24

עלילות ספינת החלל "מתילדה השמנה" -הרפתקאה בין כוכבים-עץ הרשמה [כוכבים אין ספור,חוקי הבית]-חיפוש שחקנים(6\5)

שליחה על ידי liorgonen3 » 05 מאי 2017, 18:44

טכנית כוח פיזי הוא כן פקטור. כי לנשק יש רתע. אם אתה לא מצליח להתמודד עם הרתע אתה יכול לאבד שליטה על הנשק/לאבד את הנשק/לאבד שיווי משקל ובמקרי קציון של רתע חזק גם לשבור משהו. אז כן, זה צריך להיות עניין של כוח.

אז צריך כוח כפול כדי להתמודד עם הרתע רק ביד אחת (ועוד רתע נוסף ביד השנייה). וגם קורדינציה מתאימה (שמתטבאת בזירוזת או בחוכמה...) לפחות זאת דעתי.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 05 מאי 2017, 18:50

ג'וני כתב: אה, אופס...
עדיין לא חושב שכוח הוא מה שרלוונטי פה. הייתי מציע ליצור מיומנות חדשה בשביל זה, כי אני לא באמת רואה קשר בין שימוש ברובה עם 2 ידיים לשימוש ברובה עם יד אחת.

liorgonen3 כתב: טכנית כוח פיזי הוא כן פקטור. כי לנשק יש רתע. אם אתה לא מצליח להתמודד עם הרתע אתה יכול לאבד שליטה על הנשק/לאבד את הנשק/לאבד שיווי משקל ובמקרי קציון של רתע חזק גם לשבור משהו. אז כן, זה צריך להיות עניין של כוח.

אז צריך כוח כפול כדי להתמודד עם הרתע רק ביד אחת (ועוד רתע נוסף ביד השנייה). וגם קורדינציה מתאימה (שמתטבאת בזירוזת או בחוכמה...) לפחות זאת דעתי.

בגלל זה חילקתי את הדרישות לשתי קטגוריות, שימוש ב2 נשקים של יד אחת דורש DEX (מה שלפי דעתי הכי הגיוני) ושימוש בשני נשקים של שתי ידיים דורש STR (שוב,הנשק כבד יותר ויש לו יותר רתע). בנתיים זה ככה,אולי בהמשך אני אכניס שימוש בשני נשקים בו זמנית-
(combat\dual wielding) -בתור מיומנות חדשה(מה שבטוח לא יהיה אפשר לרכוש אותה בתור מיומנות התחלתית בכל מקרה).

עוד הודעה חשובה:
תיקון:שליפת ציוד מתיק מתקדם עדיין נחשבת כפעולה
בקשר לציוד:
בעיקרון רציתי להגיד את זה בתחילת המשחק בשביל לא להכביד עם החוקים אבל אני אגיד את זה גם עכשיו למען הנוחות ורק אזכיר את זה שוב בתחילת המשחק. במשחק הזה הדמות שלכם יכולה להחזיק עלייה כמות מוגבלת של ציוד.כמות ה"מקומות" של ציוד שהדמות יכולה להחזיק עליה שווה למחצית מהכוח שלה(מעגלים כלפי מטה). לכל ציוד בטבלאות שבספר החוקים יש מספר מקומות שהוא תופס שמצויין לידו(נשקי יד אחת תופסים מקום אחד,נשקי שתי ידיים תופסים שני מקומות). אם לדמות שלך אין תיק ויש לה יותר ציוד מהכמות שהיא יכולה לסחוב עליה אז היא לא תוכל להסתובב עם הציוד הזה.שימו לב שגם התיק הבסיסי תופס מקום אחד בציוד שהדמות שלך יכולה לסחוב עליה(ציוד זה נקרא ציוד "מוכן"). אם לדמות שלכם יש עוד ציוד שהיא סוחבת בתיק הגב שליפה של הציוד הזה מבזבזת פעולה מהתור שלה במהלך קרב.שימו לב ש"התיק המתקדם" לא תופס מקום בציוד ה"מוכן".

שימו לב שמחסנית אחת של תחמושת תופסת מקום אחד בציוד ו6 קפסולות של POWER CELLS A גם הן תופסות מקום אחד בציוד(כל קפסולה A מטעינה את נשק הלייזר עד לכמות היריות המקסימלית שלו דרך אגב,לכן משתלם יותר מבחינת ציוד לקנות ותן אם יש לכם נשק לייזר).

לפי מה שבדקתי עד עכשיו כמעט לכל הדמויות שלכם יש מספיק כוח בשביל לסחוב את כל הציוד שלהם עליהן או שיש להן תיק בסיסי (מי שאין לו את הדברים האלה דיברתי איתו).
מי שיש לו תיק בסיסי צריך לשלוח לי הודעה איזה ציוד הוא רוצה שיהיה ציוד "מוכן" ואיזה ציוד הוא רוצה שיהיה ציוד בתיק. למרות שלפי ההיגיון רשמתי לכם שהציוד המוכן הוא לפי העדיפות הבאה:
1.שריון
2.נשק
3.תחמושת(כמה שניתן)
מי שרוצה לשנות את זה מוזמן לשלוח לי הודעה.

דבר נוסף, החוקים היבשים אומרים שניתן לסחוב בתיק הגב כמות מקומות של ציוד ששווה לערך הכוח שלכם. אני לא הולך להתייחס לחוק הזה למען הימנעות מיותר מידי לוגיסטיקה(במילא יש במשחק הזה הרבה ממנה). לעומת זאת אם הציוד בתיק שלכם עובר את גבולות ההיגיון(16 רובים,תותח לייזר של ספינה,פרה,הכפר האחרון שהייתם בו וכו')אני אגיד לכם שיש לכם יותר מידי ציוד וחלק ממנו תצטרכו להשאיר בספינה.

בנוסף שימו לב שהתווסף גזע חדש של חייזרים למשחק(בכתיבת YDS)

נערך לאחרונה על ידי זרתוסטרה ב 05 מאי 2017, 19:32, נערך 2 פעמים בסך הכל.
סמל אישי של משתמש
ג'וני

שליחה על ידי ג'וני » 05 מאי 2017, 19:08

liorgonen3 כתב:טכנית כוח פיזי הוא כן פקטור. כי לנשק יש רתע. אם אתה לא מצליח להתמודד עם הרתע אתה יכול לאבד שליטה על הנשק/לאבד את הנשק/לאבד שיווי משקל ובמקרי קציון של רתע חזק גם לשבור משהו. אז כן, זה צריך להיות עניין של כוח.

טכנית לנשקי לייזר אין רתע ולכן הם תמיד מקבלים +1 לפגיעה, חסרון של -2 לפיכך מוגזם כשיש רתע ובכלל לא קשור בנשקי לייזר כיחס לכוח.
מסכים לגבי הקורדינציה, אבל אני רואה אותה כמשהו נלמד, כלומר מיומנות.
זרתוסטרה כתב:בגלל זה חילקתי את הדרישות לשתי קטגוריות, שימוש ב2 נשקים של יד אחת דורש DEX (מה שלפי דעתי הכי הגיוני) ושימוש בשני נשקים של שתי ידיים דורש STR (שוב,הנשק כבד יותר ויש לו יותר רתע). בנתיים זה ככה,אולי בהמשך אני אכניס שימוש בשני נשקים בו זמנית-
(combat\dual wielding) -בתור מיומנות חדשה(מה שבטוח לא יהיה אפשר לרכוש אותה בתור מיומנות התחלתית בכל מקרה).
מסכים שDEX קשור, אבל הוא גם ככה נותן +1 לפגיעה ברמת 14-17 ו+2 ב18, לא חושב שצריך לקשור אותו יותר מזה, בגלל זה ניסיתי לעזור והצעתי את המיומנות.
האמת לא הייתי מגיב עכשיו אם לא הייתם מזכירים שניכם את הרתע כשיקול.
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 05 מאי 2017, 19:22

זה נכון שלנשקי לייזר אין רתע והם מקבלים פלוס אחד בגלל זה אבל הם בכל זאת כבדים ולכן דורשים כוח(פלוס לנשקים בליסטים כן יש רתע).
בנתיים זה החוקים,במילא אף אחד לא יוכל ברמה הראשונה לבחור בשני נשקים דו ידניים. בהמשך יש סיכוי טוב שאני אוסיף את המיומנות אם מישהו יבחר להשתמש בשני נשקים .
בלי קשר תודה על העזרה ומקווה שלא נפגעת או משהו.
סמל אישי של משתמש
yellow_acid
תשובות: 19

שליחה על ידי yellow_acid » 06 מאי 2017, 21:40

כל הדיון כאן על 2 נשקים זה חוקי בית מאולתרים, משהו שמופיע בספר, או גם וגם?
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
~♥~Flash~♥~Innovation~♥~Maru~♥~Parting~♥~
סמל אישי של משתמש
ג'וני

שליחה על ידי ג'וני » 06 מאי 2017, 21:57

חוקי בית מאולתרים.
אין לי באמת סיבה להיפגע, פשוט חושב שויכוח על חוק שרוב הסיכויים שאפילו לא יהיה רלוונטי קצת מיותר.
סמל אישי של משתמש
yellow_acid

שליחה על ידי yellow_acid » 06 מאי 2017, 22:03

אם כך, אני חושב שליצור חוק בית שיתן למישהו עוד התקפה בסיבוב עלול ממש לשבש את האיזון של המשחק וליצור פתח למערבולות חוקי בית שבורים שלא נגמרים. בואו נשאיר את זה בחוץ, בסדר?
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 06 מאי 2017, 22:41

רגע... לטינא'נים יש זנב שעושה 1ק8 כמו חרב... מעבר לכל היכולת של הגזע... זה מאוד שבור. למה שאנחנו נשיק בני אדם שעושה נזק מינימלאי בהתקפה ללא נשק, צריכים לשלם על נשק, ועוד אפשר לפרוק אותנו מהנשק. בעוד שחקן אחר יכול שיהיה לו חרב בתור נשק טבעי? 1ק8 לחרב זה הרבה יותר מידי. גם אם יש לזה מינוס נגד שריון מתקדם יותר.

(מעבר לזה שהוא מקבל מיומנות מתנה בגלל הגזע.)
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
סמל אישי של משתמש
yellow_acid

שליחה על ידי yellow_acid » 06 מאי 2017, 22:46

האמת שעוברים על הגזע הזה, הוא באמת נראה ממש שבור....
אולי להוריד את הנשק לק4, ולבטל את המיומנות מתנה יעשה אותו הגיוני.
[Day[9-
סמל אישי של משתמש
Qurrion
יצירת קשר:

שליחה על ידי Qurrion » 06 מאי 2017, 23:01

ראשית, כאשר אתה משתמש במיומנות הלוחמה/ללא-נשק אתה מוסיף את תוסף המיומנות להתקפה ונזק יחד, בשונה מכל מיומנויות הלוחמה האחרות.
שנית, כאשר אתה משתמש במיומנות הלוחמה/ללא-נשק והיא בדירוג +3 לפחות, אתה מסוגל לתקוף ולגרום נזק לאנשים בעלי שריונות-כוח ודומיהם, בין השריונות הטובים ביותר במשחק.
אם להוריד את ה"חולשה" של הזנב ולהקטין את הנזק ל-ק4, שזה כבר פי 2 מהנזק שאגרופים, בעיטות ואומנויות לחימה גורמים, אני רואה את האיזון חוזר. אני גם מפקפק בהחלטה לתת לגזע מיומנות חינם, מכיוון שלשום גזע אחר אין מאפיין דומה. חבילות העבר וחבילות האימונים מכסות את המיומנויות ההתחלתיות, ואין סיבה שגם גזע מסויים ייתן אותן.
"It takes 43 muscles to frown and 17 muscles to smile, but only 3 muscles for a proper trigger squeeze."
סמל אישי של משתמש
ג'וני

שליחה על ידי ג'וני » 06 מאי 2017, 23:20

האמת לי אין ממש בעיה עם הגזע כמו שהוא מוצג. המגבלה שאני הייתי מוסיף היא פשוטה והגיונית: כל הציוד המיוצר מיועד לבני אדם, לפיכך גזעים שאינם בני אדם יוכלו להזמין רק ציוד מיובא מעולם הבית שלהם (במקרה הזה TL2) במחיר קצת יותר יקר (עוד 20-100% תלוי במרחק) או ציוד בייצור מיוחד במחיר הרבה יותר גבוהה ממחיר נורמלי (משהו בין פי 5 לפי 10 וזמן הכנה).
מה שאני כן מוצא מעט מוזר זה חוסר הנכונות שלהם להילחם במישהו מהגזע שלהם...
סמל אישי של משתמש
yellow_acid

שליחה על ידי yellow_acid » 06 מאי 2017, 23:32

Qurrion כתב: ראשית, כאשר אתה משתמש במיומנות הלוחמה/ללא-נשק אתה מוסיף את תוסף המיומנות להתקפה ונזק יחד, בשונה מכל מיומנויות הלוחמה האחרות.
לא ידעתי את זה.
אם ככה, הגזע הזה שבור באופן מגוחך, וגם אם הקוביה תיהיה ק4 הוא צריך חיסרון כלשהו לאזן.
[Day[9-
סמל אישי של משתמש
liorgonen3

שליחה על ידי liorgonen3 » 06 מאי 2017, 23:36

(או ביתרון מאזן לבני אדם)
סמל אישי של משתמש
זרתוסטרה

שליחה על ידי זרתוסטרה » 06 מאי 2017, 23:45

אוקיי קראתי את ההודעות שלכם,
בגלל שאני באמת לא רוצה להשתמש ביותר מידי חוקי בית ולהסתכן בלשבור את המשחק אז לבנתיים נוריד את הקטע של הdual weilding. אם מישהו רוצה להשתמש בשני נשקים בו זמנית זה יכול להיות רק נשקים שאפשר להחזיק ביחד אחת ושימוש בכל נשק בודד נחשב כפעולה שלמה.(לדוג' אם יש לי שני אקדחונים אני יכול להחזיק כל אחד מהם ביד אחת אבל בתור פעולה אני יכול להשתמש רק באחד מהם).

בקשר לגזע, נוריד את הנזק לק'4 ובנוסף אני אוריד את המיומנות חינם. אני חושב שביחד עם שני המינוסים לתכונות שלו והמינוס כנגד שריון מתקדם זה מאזן . אם יש לכם דעה אחרת אתם מוזמנים להגיב.

בקשר לחוסר המוכנות שלהם להילחם בגזע שלהם, על זה YDS יצטרך להרחיב ברקע שלהם מכיוון שהגזע הוא יצירה שלו( זה באמת קצת לא מסתדר עם הרקע שלהם).
אם יש לכם עוד הערות\טענות בסגנון הזה תגיבו פה ואני אשמח לנסות ולתקן.
עריכה: תיקנתי גם את הגזע של הבאמות' בהתאם. שימוש בקרן שלו עכשיו שונה להתקפה ללא נשק שעושה ק'4 נזק וגם לה יש חיסרון כנגד שריון ברמה TL3 ומעלה.
סמל אישי של משתמש
Qurrion
יצירת קשר:

שליחה על ידי Qurrion » 06 מאי 2017, 23:53

אני מציע להוריד את המחסר להתקפות של הזנב גם כן. חוץ מהעובדה הלא הגיונית שנשק טבעי אמיתי עובד פחות טוב כנגד שריונות מתקדמים מאגרופים ובעיטות, יש את ההגבלה הקיימת לנשקים טבעיים ואומנויות-לחימה, שיש שריונות אשר חסינים להתקפות מהם, וצריך את המיומנות לוחמה/ללא-נשק בדרגה +3 לפחות על מנת להתעלם מההגבלה הזו.
"It takes 43 muscles to frown and 17 muscles to smile, but only 3 muscles for a proper trigger squeeze."
שלח תגובה