• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

השיר הישן מתנגן שנית- הרפתקה אפית בארץ התיכונה-עץ משחק

טיזר
.הזמנים משתנים. כל המלחמות מאחורינו, כך מספרים הזקנים. כל הדרקונים הוכחדו, כל השדים נהרגו. כעת הזמן למנוחה. שלווה הגיעה לארץ התיכונה. עד שדברים...החלו לנוע. הנשרים, שאלפי שנים קיננו בהרים, מתחילים לנדוד. מפלצות שלא נראו בעולם כבר עידנים משוטטות שוב ביער. נחלים מתחילים להפוך את כיוונם, ועיר האגם יבשה. רעידות אדמה תוקפות את ההרים, ומבתרות את הקשר של עמי הגמדאים עם שאר העולם. העלפים, בני לילית, מסתגרים ביערותיהם, מנסים למצוא בעצמם פתרון לבעיה. ונווד מסתורי אחד
נראה מסתובב באזור ברי כשהוא מלהג על ''השיר הראשון''. אתם נעקרתם מבתיכם, איבדתם רכוש, אהובים ואדמות, והתכנסתם יחדיו כדי למנוע מהעולם לשוב אל הכאוס שממנו בא. שירת הבריאה מתנגנת שנית בארץ התיכונה, והפעם זה תורכם להציל אותה

ברוכים הבאים להרפתקה אפית בארץ התיכונה! במשחק זה תשחקו גמדים, אלפים, הוביטים ובני אדם אמיצים, שכל אחד מהם איבד משהו חשוב לאירועי התעוררות השיר, כך נקראים השינויים האחרונים.

דמויות- קודם כל תשלחו לי רקע, ואז נעבוד על בניית דמויות בהתאם לשיטה מבוססת הטבעת האחת. נא לשלוח כאן בספוילר. דרישות הרקע הן-לפחות רקע בסיסי בהרפתקנות, אלא אם יש סיפור ייחודי. דרישה שנייה-כולכם איבדתם משהו לאירועי השיר המתעוררים. בין אם אלה בני משפחה שנלכדו, הון משפחתי שאבד ברעידת אדמה או חלק מהמשפחות שלכם שנלקחה בהתקפות מפלצת. המשחק מיועד לארבעה-חמישה שחקנים. כל הגזעים שחיקים, כולל תת גזעים. אסור להיות אנט שהוא יותר זקן מפעוט, אלפים מותר עם סיפור רקע הגיוני, ואורקים אסור. אם חצי אפשר לעבוד בהנחה שיש הצדקה סיפורית.

בהצלחה!

שאלה בנוגע לגזעים- עד כמה אתה הולך להיות נאמן לחוקים בספר? עברתי על ספר הבסיס ואני רואה שהגזעים די מוגבלים לאלף-יער,גמדים מההר הבודד ,בני האנוש מדייל, בירונס (אני לא סגור איך לתרגם את האנשים של ביוראן לעברית..) הוביטים ואנשי הייערות.) מצד שני רשמת שאפשר לשחק כל גזע...

אז... מה בעצם האפשרויות?

כמו שאמרתי זה מבוסס חלקית על זה, ומרכזית על השיטה באתר decipher, שאיבדתי את הקישור אליה. אני כרגע עובד על מכאנית מסע אם נצטרך אותה, אבל זה בתהליכים. סיים עם גזעים. ניתן לשחק בכל גזע שלוש תרבויות, ואולי אתן עוד אם למישהו תהיה תרבות טובה שלא ציינתי כאן.
גמדים-
-קהזד דום
-ארבור
-נוודים
בני אנוש-
הם הגזע שהכי קל ליצור לו תרבות, וברגע שמישהו בא עם רעיון מגניב אז ניצור. בבסיס יש
-רוהירים
-גונדורים
-מורדורים (אחרי המלחמה, החלו התיישבות במורדור)
-בני עיר האגם
-נוודים
-כל תרבות אחרת
אלפים-
-לוריין
-ריבנדל
-יעראופל
הוביטים
-טוק
-הוביטי ברי
-בני הפלך

נ''ב-הדדליין הוא ברגע שאמצא ארבע -חמש- שש דמויות רציניות והגיוניות. ניתן ליצור רקע משותף

אני אשלח תקצור בשניה שיהיו דמויות. זו שיטה שמערבבת הרבה דברים. עקרונית יש סטאטים בסיסיים, גזעים ומקצועות. אתם עובדים על מדדי עייפות, בריאות, אור פנימי, אומץ ותעוזה.
עייפות+בריאות-מדדים שקובעים כשירות
אור פנימי- מוסריות וכו'
אומץ-עמידה בקשיים
תעוזה-נקודות פעלול כאלה.
אחרי סטאטים, כל אחד בוחר שני אספקטים שמוסיפים לתכונות, אספקט שמוריד לתכונות, שלושה אספקטים של אופי, והשאר נפרט

השיטה מתמצה במה שאמרתי. סטטים בסיסיים. מאגרי אומץ/עייפות/פציעה. אספקטים. אני מעדיף שההגבלות של השיטה לא יפריעו לדמיון שלכם, ותחשבו חופשי, ואז נחשוב על דרך להתאים לשיטה. אם בכל זאת זה הכרחי אז אשלח עד מחר בבוקר

עריכה-הנה השיטה

http://docslide.us/documents/lotr-rpg-decipher-the-lord-of-the-rings-core-rulebook.html

לא מומלץ. מאחר שאנחנו בעולם של טולקין, כפי שכבר התדיינו בפורום, שטחים אפורים הם מאוד נדירים. אבל כמו שכבר אמרתי, רקע מספיק מעניין יכול להצדיק. השאלה היא האם דמויות לא מרושעות יסכימו לקבל לקירבן דמות מרושעת? בקיצור, כתוב לי בפרטי את הרעיון הכללי

liorgonen3 אמר/ה:
אגב, מה בסוף בעניין האלפים- רק אלפי יער, או שאפשר לשחק גם את האחרים (בטענה שלא כולם עזבו.)?

yds אמר/ה:
ניתן, אבל אם כן אלה יהיו יחידים במינם

לא הבנתי... הרי האלפים שעזבו היו האלפים של לות'לוריין... (ככל הזכור לי שמצויין בספרים, ולצערי אי אפשר ממש לעשות את זה אחרת, משום שזה רשום חד וחלק - הם הלכו, אבל כן ניתן לעשות שאלפים אחרים יישבו את לות'לוריין) כלומר שהשאלה היא בעצם אם אפשר לשחק את האלפים שבאים מלות'לוריין?

חזרה