ברוכים הבאים לפורום הפונדק
פורום הפונדק הוא קהילה של משחקי תפקידים, משחקי לוח, מיניאטורות, מדע-בידיוני ועוד. נשמח לענות על השאלות שלכם, לקרוא את היצירות שלכם ולשחק איתכם.
אתם מוזמנים להירשם לפורום ולהצטרף לקהילה.

משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
tales quit wind
הודעות: 229
הצטרף: 15 יוני 2012, 17:31
תשובות: 2

משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי tales quit wind » 16 דצמבר 2016, 00:38

דירוג ידע:1
ניתן לחקור רק שמועות ברמת הידע שלכם או פחות.

דירוג גיבוי:1
תוכלו להשתמש בגיבוי כדי להפוך כישלון בסיבוב לנצחון, בחקירות נתיב קר או שקר. מתחדש כשאתם מנצחים בנתיב חם.

מד קנוניה:0
אם יגיע ל-6, מיזם אספמיה ניצחו! הקנוניה עולה כאשר:
ספוילרהצג
 • אם החוקרים מתחקים אחר נתיב שקר ומפסידים בסצינה, המנחה רשאי לשלם נקודות תככים תמורת נקודות קנוניה. כל נקודת קנוניה עולה למנחה שלוש נקודות תככים. מקסימום נקודות הקנוניה שאפשר לקנות בדרך זו שווה לרמת הנתיב הקר. לדוגמא, אם הנתיב הקר הוא מרמה 2, המנחה יכול להעלות את הקנוניה לכל היותר ב 2.
  אם החוקרים נכנסים למלכודת, המנחה רשאי לשלם נקודות תככים תמורת קנוניה באופן זהה לאופן שמתואר לעיל – נקודת קנוניה תמורת שלוש נקודות תככים, ורמת המלכודת קובעת את מקסימום נקודות הקנוניה שניתן לקנות. ההבדל הוא שבמקרה של מלכודת, ניתן לעשות זאת גם אם השחקנים לא הפסידו בסצינה.
  אם החוקרים נכנסים למלכודת ומפסידים, מעבר לאפשרות לקנות קנוניה כפי שתואר לעיל, מד הקנוניה עולה ב 1.
  אם החוקרים מפסידים בסצינת לחץ, מד הקנוניה עולה ב 1.
  אם החוקרים מפסידים בנתיב חם מרמה 3, מד הקנוניה עולה ב 2.
נקודות שמועה:5
מאפשר לכם ליצור שמועות בכל עת, בכללים הבאים:
ספוילרהצג
 • השחקנים רשאים להוסיף שמועות לקלחת בכל רגע במשחק.
  הוספת שמועות היא פעילות של כל הקבוצה: כולם רשאים להעלות רעיונות, וכולם צריכים להסכים על השמועות שמתווספות. למנחה יש זכות ווטו על השמועות.
  אסור להכניס שמועות שרמתן גבוהה מדירוג הידע הנוכחי של הצוות.
  חייבים להוסיף לפחות שתי שמועות בבת אחת. אם אין מספיק נקודות שמועה לכך, אסור להוסיף שמועות.
  לפחות חצי מהשמועות שמוסיפים (מעוגל כלפי מעלה) חייבות להיות שוות ברמתן לדירוג הידע הנוכחי.
  עלות הוספת שמועות שווה לסך רמות השמועות החדשות.
נקודות תככים:5
אני יכול להשתמש בהן כדי לסמן שמועות, בצורה הבאה:
ספוילרהצג
 • המנחה רשאי להוציא שמועות מהקלחת בכל רגע במשחק.
  המנחה משלם מספר נקודות תככים השווה לדירוג הידע הנוכחי של הקבוצה ושולף באקראי שתי שמועות מהקלחת. (אם יש רק שמועה אחת בקלחת, לא ניתן להוציא אותה).
  אם שתיהן מסומנות: המנחה מסמן אחת מהן כנתיב קר ואחרת כנתיב שקר (לבחירתו) ומחזיר את שתיהן לקלחת.
  אם האחת מסומנת והאחרת לא: המנחה מסמן אחת מהשמועות כנתיב קר ואחרת כנתיב שקר (זאת אומרת, הוא יכול להחליף את הסימון הקיים או להשאיר אותו.) את השמועה שהייתה מסומנת הוא משאיר מחוץ לקלחת, ואת השמועה שלא הייתה מסומנת היא מחזירה לקלחת.
  אם שתי השמועות מסומנות: הוא משאיר את שתיהן מחוץ לקלחת, מבלי לשנות את הסימון.
נקודות לחץ:0
מאפשר למיזם אספמיה לתקוף אתכם. נקודות לחץ מתקבלות כש:
ספוילרהצג
 • אם החוקרים חוקרים נתיב קר ומפסידים בסצינה, המנחה מקבל נקודת לחץ.
  אם החוקרים חוקרים נתיב חם, המנחה מקבל מספר נקודות לחץ השווה לרמת הנתיב החם – בין אם השחקנים מפסידים בסצינה ובין אם לא.
  בכל שלב במהלך המשחק, המנחה רשאי לקנות נקודת לחץ אחת תמורת שלוש נקודות תככים.
  בכל שלב במהלך המשחק, השחקנים רשאים לקחת שלוש נקודות שמועה בתמורה לכך שהמנחה יקבל נקודת לחץ אחת. פעולה זו נקראת לעשות גלים.
קלחת השמועות
כאן רשומות כל השמועות במשחק. שמועה שחקרתם, או שמצבה נחשף מסיבה זו או אחרת, תהיה רשומה יחד עם המצב שלה. אחרת- לא ידוע.
ספוילרהצג
היסטוריון חובב מטקסס הוכרז כנעדר, שבוע לאחר מכן דלפה לרשת סידרת התמונות האחרונה שצילם, באחת מהם נראה אדם שבאופן מחשיד נראה זהה לאחד מקציני הנאצים שהתעסקו בסמים מאריכי חיים.

סימני תירס מסתוריים (מהסוג שחושבים שהוא של חייזרים) מתחילים להופיע בשדות מבודדים. כאשר האיכרים בסביבה נחקרו בנוגע לכך, הם נשבעו בחייהם שבועת אמת לכך שהם לא יצרו את הסימנים.

לפני מספר שבועות הצליח ד"ר גולדשטיין מאוניברסיטת קאל-טק לשנות את הקוד הגנטי של עכבר חי. מייד לאחר מכן הוא נעלם, והעוזר שלו טוען שהוא הלך לווגאס ושם נחטף בשל מחקרו.

טוראי ג'קסון וולאם, שהצטיין במפתיע לאחרונה, לא שב מהחופשה שלו. משפחתו טוענת שהוא לא הגיע הביתה כלל, והפלאפון הנייד שלו אותר לזמן קצר במדבריות טקסס.

האקר חובב קונספירציות שמזוהה כ"אנונימי 4000" דיווח שהוא עתיד לפרסם משהו גדול, מאז כבר כמה ימים שאין סימנים שלו אונליין. עבודת האקינג של שוג'ו חשפה שהחיבור האחרון שלו היה מאונבירסיטה בפלורידה.

פרופסור ג'אנזלס מאוניברסיטת טקסס הושעה מתפקידו בטענה שהכניס חומרי ניסוי למזון של עובדי המוסד. אחד המורים האחרים, פרופסור ריינס, העיד עליו.
תזכורת לגבי הוספת שמועות: שמועה צריכה להיות כזאת שאפשר לחקור אותה, והיא מייצגת כל ידע שהגיע אליכם במהלך המשחק. אם אין על זה שמועה, אי אפשר לחקור את זה. למשל: מצאתם מסמכים בחדר שמדברים על שימוש בחנות מסויימת לצרכי הברחת נשק? לא תוכלו לחקור את זה בלי ליצור שמועה בנושא. זכרו שזה שיצרתם שמועה לא אומר שהיא נכונה!

דפי דמות

נייט רוזנברג
ספוילרהצג
נייט הוא צעיר יחסית, נכדו של ניצול שואה, ופרטיזן. ברגע שנגמרה המלחמה, הסבא יצחק רוזנבלום הפך לצייד נאצים, והוריש את התפקיד, ביחד עם תיק המסמכים החום של אביו, בו נאגר כל המידע שהוא הצליח לאסוף על הנאצים,במיוחד על הקצינים של המחנה בו היה, ונאמר עליהם שערכו ניסויים מזוויעים השבויים כדי להרוויח עוד כוח, לבנו. אביו של נייט התחיל לחקור את נסיבות הפטירה של אבא שלו, וגילה שבימים שלפני שהוא נפטר, אחד ממבקריו בבית החולים היה אדם מסתורי, לבוש כובע וחליפת ערב ישנה, שנהג לתת לו בקבוקים קטנים של וויסקי להעביר את הזמן בטיפולים. לאחר חקירה, הוא גילה שאריות רעל בוויסקי, והקלטה מצולמת של האיש נכנס לחדר, כשקת של אקדח מציצה מכיסו. למחרת היום בו צולמה ההקלטה, הסבא יצחק נלקח לקבורה. אביו של נייט נעלם בפתאומיות לפני חמש עשרה שנה, משאיר אחריו רק את תיק המסמכים ובקשה מנייט שימשיך את עבודתו, ובכך אילץ את נייט לעזוב קריירה מצליחה בעריכת דין לטובת המחקר.

כשרונות:
 לחימה: 3
 נהיגה: 7
 מדע (גנטיקה): 5
 התחבבות: 9
 זריזות: 3
מאפיינים:
 אני מתנסח ברהיטות, כאילו אני עכשיו בבית משפט.
 אני לא אעצור עד שאמצא את מי שרצח את סבי.
משאבים:
 איגוד ציידי הנאצים העולמי (1). יש לו מעט גישה לתמונות ולמסמכים נדירים על התקופה, מעט אנשי קשר שיעזרו לו לגלות עוד מידע, אפשרות לראיין ניצולים, וגישה למחלקות מחקר שבודקות את הציוד שנלקח מהמחנה. מפתח: השגת חומרים הקשורים לנושא.
 ג'ק סטרון, עיתונאי ממערכת העיתון של רויטרס (1). נכד של עיתונאי ידוע שסיקר את ציד הנאצים של הסבא יצחק. ג'ק יודע על כיוון החיפוש החדש שלו, וכל פעם שהוא מוצא משהו שהוא חושב שהעניין את נייט הוא שולח לו. מפתח:לשלוח לג'ק רעיונות מעניינים לכתבות.
סרן ג'יסון מקניט (סקווט)
ספוילרהצג
ג'יסוןנולד לפני 25 שנה בבוסטון מסצ'וסטס למשפחה מהמעמד הגבוה, אביו היה סנטור מצולח ושופט ידוע בעבר, אימו הייתה מנהלת של רשת עיתונים בעלת פריסה בין לאומית. הוא היה בן יחיד, והם גרו בבית סטריוטיפי של משפחות עשירות, עם דיוקן ענק של סבו שהיה תלוי בבית, ועם עץ משפחתי ארוך אשר מגיע עד לתקופה הקולינאלית, כאשר לכל אורך הדרך, משפחת מקניט תמיד הייתה משפחה חשובה, אשר בניה היו תמיד החזיקו במשרות בעלות השפעה.
לאור העיסוק של הוריו, מצא עצמו ג'יסון לבד באופן סדיר, ולא פלא שבחר לעבור ללמוד בפניימה צבאית.
למורת רוחם של הוריו, גי'סון גם התגייס לצבא ארצות הברית, והוצב בחיל המשטרה הצבאית, במחלקת החקירות.
אחרי סבב בעירק, גי'סון התנדב להישלח להכנה לקצונה, והיה ממצטיני הקורס.
גיסון המשיך את הקרייה הצבאית שלו באגף החקירות, והוצב באגף חקירות פנימיות, במהלך שירותו חשף ג'יסון קנוניה צבאית למכירת נשק, וזכה להכרה רבה, אשר גרמה להקפצתו לדרגת סרן, ולמשנה לראש המחלקה.
כשהזמן עבר, החל ג'יסון להתחקות אחרי מוצא משפחתו, כאשר הוא מתחיל להבין שהכוח של משפחתו מגיע ממניעים לא כשרים בהכרח.
ג'יסון תמיד היה אדם ישר, הוא לא סבל "קומבינות" שהיו בצבא או מחוץ לו. כאשר הניסיון שלו לחקור את נושא משפחתו לעומק העלה חרס, הוא החל להאמין שהוא פשוט היה פרונאידי.
עד אשר נפגש ערב אחד עם אביו.
במסגרת הפגישה, הציג אביו של ג'יסון למס' אנשי ממשל, חלקם בכירם וחלקם זוטרים, כאשר זה התגאה בבנו אשר הצליח להציע עצמו במקום חשוב, תוך רמיזה כי כעת, יכולו לטייח את "המבצע" (כך אביו קרא לזה.) בעזרת ג'יסון.
לקח לג'יסון מס' דקות להבין מה קורה, הוא נטש את החדר בכעס, ואף נישא לדווח על אביו ועל אותם אנשי ממשל לרשויות. האמת היא שהוא לא היה מופתע שהתיק טורפד, ושלא היה ניתן להשיג כל חומר חקירה בנושא.
ההפתעה הייתה כאשר הוא ניסה שוב לחפור על משפחתו, ההפתעה הייתה מכתב מעו"ד המודיע על נישלו מההון המשפחתי, בטענה כי מעולם לא היה בנם הביולוגי של הוריו. משפט קצר התנהל בנושא, אבל במהלכו הוצגו מסמכי אימוץ, ואף בדיקת DNA אשר תמכו בטענה, ג'יסון נזרק מביתו.
באחד הימים בהם עוד המשפט התקיים שמע ג'יסון את אביו ואמו (לכאורה) מדברים, כאשר אמו מתלוננת בפני אביו כי "כאשר הזמנו אותו, חשבתי שהוא אמור היה לשתף פעולה באופן מלא." ג'יסון לא הצליח להבין על מי או מה הם מדברים, אבל המשפט הזה נכנס לרשימת החשדות שלו.
גי'סון שינה את שם משפחתו לסקווט, וחזר לחיק הצבא ומחלק החקירות, האנשים היחידים שבהם הוא בוטח כיום.
כעת, על שולחנו של ג'יסון הוגש תיק חקירה חדש, לפיו מס' חיילים מאריות הים אשר חזרו מסבב בעירק ערקו באופן מפתיע, ובני משפחותיהם טוענים כי לא יצרו איתם כל קשר. וג'יסון ימצא את הזמן והדרך לחקור את הנושא, תוך כדי שהוא ימצא את התשובות על המשפחה שלו, וידאג להכניס את כל המושחתים שמשתפים איתם פעולה למאחורי סורג ובריח.
ג'סיון דוגל בעקרונת שלו, והוא מאמין גדול ב"מערכת" הוא לא לוקח חוק לידיים, והאמונה העיקרית שלו היא שגם אם ישנם מושחתים בצמרות, אזי הם מס' תפוחים רקובים, שיש לנטרל.
החוק הוא דבר קדוש בשבילו. מה שבייחד עם חוסר היכולת החברתית המובהקת שלו, יכולים להפוך אותו לקוץ בישבן לאחרים, ג'יסון הוא לא זאב בודד, אבל הוא נוטה שלא לשתף פעולה אם אנשים שלא "הרוויחי" את האמון והערכה שלו (מה שאומר כמעט כול מי שלא נמצא במחלקת החקירות.) הוא מעריץ את המפקד שלו, ואף על פי שהוא הולך לפי הספר, הוא אהוד על ידי הפקודים שלו.
ג'יסון אומנם לא לוחם מעוטר, והוא מעדיף את העט על פני החרב, אבל ככל חייל בצבא, קל וחומר קצין, הוא מאומן בשימוש בנשק חם, ויכולת קרב פנים אל פנים בסיסית, לרוב הוא חמוש באקדח ברטה. כאשר הוא צריך להשתמש בסמכות שיש לו בתור קצין במחלק החקירות, הוא ילבש את מדיו בגאווה. כאשר מדובר בפעילות חקירה מחוץ למתקני צבא, הוא יראה בדרך כלל על לבוש אזרחי.
ג'יסון לא מחזיק ברכוש רב, והוא מתקיים ממשכרותו הצבאית, לכן הוא מתגורר בבסיס בו נמצאת מחלקת החקירות.

כשרונות:
 • לחימה: 7
  נהיגה: 3
  מדע (קרימינולוגיה ושפת גוף): 9
  התחבבות: 3
  זריזות: 5
מאפיינים:
 אין שחור ולבן, החוק הוא חקוק בסלע, אני לעולם לא יקבל עבירה על החוק, אקח את החוק לידיים, או אעבור עליו בעצמי.
 כולם מסתירים סודות, אני לא יכול לבטוח באיש, אלא אם כן הוא הרוויח זאת ביושר, ובעובדה קשה, אז מה אם זה הופך אותי לשמוק.
משאבים:
 מחלק החקירות (2) - למחלק החקירות יש לא מעט כוח, בעת הצורך הם יכולים להפעיל לחץ על גורמים אחרים, או לגשת למידע אשר נחשב למסווג בשביל הרבה גורמים אחרים, אם זאת, ג'יסון על אף דרגתו הגבוהה, לא יכול להשתמש במשאבים של המחלק ללא הגבלה, לרוב הוא יידרש להחזיר טובות בתוך המחלק על מנת לקבל תמיכה מהגורמים (בדרך כלל ויתור על חומר חקירה על מנת שאחר יוכל לקבל את הקרדיט.) או להצליח לשנכע את מפקד המחלק להוציא פקודה לפיה יש לעזור לו, מה שידרוש מג'יסון להוכיח שהנושא קשור לחקירה של המחלק, ולא חשבון אישי. מפתח: להחזיר טובה.
פרופ' הנרי גטלינג
ספוילרהצג
הנרי גטלינג הוא פרופסור להיסטוריה באוניברסיטת קיימברידג׳ בבוסטון. הוא צאצא של ד"ר גטלינג, אשר המציא את המקלע שנקרא על שמו. הפרופסור חי חיים רגילים לחלוטין (עד כמה שחבר אקדמיה יכול להחשב לאדם רגיל) עד שיום אחד הגיע אליו סטודנט ובפיו טענה שנשמעה הזויה: ד"ר גטלינג היה שייך לקבוצה מסתורית אשר מניעיה מסתוריים אולם אפלים - אין בידו הוכחות חד משמעיות, אולם הוא יודע היכן ניתן למצוא אותן, ולשם כך הוא זקוק לעזרת הפרופסור. הפרופסור חשב שהוא מטורף, אולם לאחר הפצרות רבות הסכים לקרוא את החומר שבידי הסטודנט לפני שהוא מחליט. החומר לא היה רב והפרופסור קרא אותו במהירות. הוא עדיין לא היה משוכנע לחלוטין באמיתות טענות הסטודנט אולם החליט שאין לו מה להפסיד מלתת סיוע. הוא בדק בארכיונים המשפחתיים ומצא את המסמכים עליהם הסטודנט דיבר. מסמכים עתיקים ומצהיבים מתקופת הד"ר, אשר התייחסו לדבר מה אשר נקרא בפשטות: "מיזם א." ע"פ המסמכים, הד"ר אכן היה קשור למיזם המסתורי בצורה כזו או אחרת. כמו כן הוא מצא ראיוץ לכך שכמה אנשים נוספים ממשפחתו לאורך הדורות היו מעורבים במיזם. הוא צלצל לסטודנט שהוא צדק ושיבוא לראות את ההוכחות, אולם בדרך לביתו של הפרופסור הסטודנט נהרג בתאונת דרכים מסתורית. הפרופסור ראה במותו של הסטודנט הוכחה כמעט חד משמעית לכך שהמיזם עודנו קיים ועדיין פועל בצללים - יהיה אשר יהיה. הוא החליט להתמקד במחקר אודות המיזם המסתורי, ומצא הוכחות לקיומו ומעורבותו במהלך ההיסטוריה שנים רבות אחורה. המחקר עלה כסף רב, אולם הפרופסור הינו אדם עשיר שכן הוא הנצר האחרון למשפחת גטלינג, והפטנט על הנשק המקורי הניב כסף רב אשר רק המשיך להצטבר לאורך השנים. הפרופסור מתגורר באחוזה המשפחתית בפאתי בוסטון. מאז ימי הד"ר אשר צבר את ההון המשפחתי, המסורת היא שכל אחד מחברי המשפחה לומד להשתמש בנשק חם כך שהפרופסור יודע להשתמש באקדח וכמובן שבנשק המשפחתי - מקלע הגטלינג. הפרופסור מסתובב ברחבי ארה"ב והעולם במסווה של כנסים אקדמאיים ועורך את מחקרו בסתר לגבי הארגון אותו הוא מכיר רק בתור "מיזם א." או בקצרה "המיזם".

כשרונות:
 • לחימה - 5
  נהיגה - 3
  מדע (היסטוריה ושפות) - 9
  התחבבות - 7
  זריזות - 3
מאפיינים:
 הבנת אנשים היא הסוד להצלחה. בחיים, כמו באקדמיה, קשרים אישיים הם הדרך להתקדם. ואם זה לא הולך -לכל אדם יש נקודות עליהן ניתן ללחוץ וכל האמצעים כשרים.
 אני הנצר האחרון לשושלת גאטלינג ועל כן חובתי היא להימנע מסכנות מיותרות. לא אנוח ולא אשקוט עד שאחשוף את האמת, אולם יש להאבק במיזם בשיטותיו שלו - בשקט ומהצללים.
משאבים:
הרשת האקדמית (2) - לאורך שנותיו הרבות באקדמיה, הפרופסור יצר לעצמו רשת של קשרים מסועפים אשר מאפשרים לו להשיג עזרה כמעט בכל תחום אפשרי - צריך לפרוץ למאגר מידע ממוחשב? פונים לפרופסור ממדעי המחשב שמתמחה באבטחת מידע. צריך לנתח חומר כימי מיסתורי - פונים לפרופסור לכימיה. הרשת מתפקדת על מערכת מסובכת של טובות וחובות, והפרופסור יושב במרכזה. על כל טובה שאתה מקבל ממישהו - עליך להשיב לו בטובה. הטובה יכולה להיות דברים רבים - ביצוע הכרות בין מעניק הטובה לספונסר למחקר, סיוע במחקר של מעניק הטובה וכד' - הכל תלוי בסיטואציה ובקשר בין המעורבים. מפתח: להחזיר טובה.
מרלה פונקיבסור
ספוילרהצג
מרלה פונקיבסור היא כתבת עיתונים כושלת, שלהוטה להשיג כתבה ראויה, ולא משנה לה המחיר. היא גרה בבית הוריה יחד עם סבתה. אך יום אחד היא מצאה מכתב אזהרה שיועד לסבתא שלה. המכתב אמר לסבתא לתת את ה"דבר" (לא היה מצוין מהו) תוך שלושה ימים, או שאספ' יבואו. מרלה זרקה את המכתב במחשבה שהוא סתם מתיחה, אבל כשסבתה נמצאה מתה לאחר שלושה ימים היא הבינה שיש פה חומר טוב. לאחר חיפושים רבים היא הבינה שאספ' זה אספמיה, ויצאה לחפש אחריהם. לא בגלל נקמה, אלא בגלל שהיא הבינה שזו יכולה להיות כתבה מצוינת.

כשרונות:
 לחימה: 5
 נהיגה: 3
 מדע: 3
 התחבבות: 7
 זריזות: 9
מאפיינים:
 מרלה תעשה הכל לכתבה טובה. היא יכולה להיכנס לסכנות עצומות, לסבך עניינים וללכת למלכודות בטוחות אם זה יפיק לה כבתה מצליחה.
ימולא בהמשך על ידי השחקן
משאבים:
 כתבה עיתונאית (1): מרלה יכולה לשלוח כתבה לפרסום בעיתון הכושל שלה. לא רבים יראו אותו, אבל אלו שראו משהו דומה ואת הכתבה יכולים לענות לה בחזרה, וכך היא יכולה להשיג מידע ממקורות שונים, יחד עם סיכוי קטן לעוד משאבים. יש בכך סיכון אך סיכוי טוב. מפתח:מרלה צריכה מדי פעם לשלוח כתבה לבקשת העורך.
מבקר עיתונים (1): מרלה מיודדת עם מבקר עיתונים אחד שמכיר כל כתבה בערך שנכתבה, כך שאם פורסם מידע שקשור לאספמיה מבקר העיתונים יוכל לעזור למרלה למצוא אותו. מפתח: מרלה דואגת שמבקר יקבל עיתון חינם.
שוג'ו פאקישומה
ספוילרהצג
איש הייטק שהיגר מיפן לארה"ב, בעיקבות הסיפורים היפים על ארץ האפשריות הבילתי מוגבלות, סיפורים שהתגלו כנכונים אבל לא כמו ששוג'ו תיכנן. כשהחברה שאליה עשה רילוקויישן פשטה את הרגל, הוא לא רצה לוותר על החלום והמשיך לחפש עבודה, אבל זה לקח יותר זמן ממה שהוא תיכנן. הוא נקלע לקשיים והתחיל לעשות השלמת הכנסה. הוא ניצל את הזריזות שלו ואת הידע הרב שלו במחשבים ועקיפת מערכות אבטחה בשביל לאתר מטרות שמנות, לבקר אותן בלילה, ולהגדיל את הונו בצורה לא פורפוציונלי, בלי להשאיר עקבות.
באחת הפריצות שלו, בתא כפפות של יגואר יוקרתי, הוא מצא דיסק און קי ששינה את חייו.
כמה דקות לאחר שיצא מהיגואר, פיצוץ עז הרעיד את הרחוב, והוא חזר בעקבותיו, לגלות שהיגואר כולו מפויח ומעלה עשן.
אחרי כמה ימים של עבודה אינטנסיבית על מנת לפרוץ את ההצפנה של הדיסק און קי, הוא גילה רשימה ארוכה של אנשים, שחיפוש קצר ברשת העלה שכולם נהרגו בתאונות שונות, או התאבדו. אך שני השמות האחרונים היו המטרידים ביותר. ג'ון סמית, שנהרג בתאונה יומיים אחרי ששוג'ו חילץ את הדיסק און קי מהיגואר, והשם האחרון, שוג'ו פאקישומה.

כשרונות:
 • לחימה: 3
  נהיגה: 5
  מדע (מחשבים ומערכות אבטחה): 7
  התחבבות: 3
  זריזות:9
מאפיינים:
 נהנתן - שוג'ו אוהב להנות ממה שהחיים מציעים. הוא אוכל במסעדות יוקרה, לובש רק מותגים, ומחליף את הרכב לפחות כל חצי שנה.
 פריק של גאג'טים וטכנולוגיה - שוג'ו מתעניין מאד בכל מה שחדש בעולם הטכנולוגי, ואוהב לרכוש את החידושים האחרונים שיצאו, גם אם לעולם לא יעשה בהם שימוש.
משאבים:
 באבילון1951 (2): זה הכינוי ברשת של איש הקשר של שוג'ו, הוא שמע עליו שמועות כשניסה לחקור על הרשימה שמצא ברשת, אבל רק לאחרונה הוא הצליח ליצור איתו קשר. ההאקר הזה מחזיק בהמון מידע וקשרים ברחבי הרשת, וגם הוא חוקר תאוריית קונספירציה רחבת ידיים, אבל המידע שלו לא בחינם, ואחרי שהוא נותן מידע או עוזר במשהו, הוא מצפה לתמורה. והתמורה יכולה להיות מגוונת.
הוא זה שהפנה של שוג'ו אל החבורה, באומרו שאולי הם יוכלו לסייע לו. מפתח: החזרת טובה.
תקציר השיטה:
אספמיה.docx
(26.59 KiB) הורד 121 פעמים
תקציר דרכים לקבלת תוספים בגלגול
בכל הדרכים הבאות אפשר להשתמש גם אחרי הגלגול, אם אתם מתרצים את זה סיפורית.
ספוילרהצג
 • תוסף מסיבוב קודם, 1 על כל הצלחה עודפת.
  תוסף +3 ממישהו שנתן כתף או חיכה בצד.
  תוסף +1 לכל מאפיין רלוונטי.
  תוסף ממשאב בהתאם לרמת המשאב.
חקירה מוצלחת, וזכרו: כל אחד הוא אויב...
נערך לאחרונה על ידי tales quit wind ב 26 דצמבר 2016, 15:13, נערך פעם 1 בסך הכל.
הי, שסרת את המגניב ההוא, פורד פרפקט? זה מזניב אחד שבאמת יודע איפה המגבת שלו!
סמל אישי של משתמש
tales quit wind
הודעות: 229
הצטרף: 15 יוני 2012, 17:31
תשובות: 2

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי tales quit wind » 16 דצמבר 2016, 00:40

המשחק מתחיל בצורה הבאה:
כל שחקן יוצר שמועה. לאחר שכל הקבוצה (כולל אני) מסכימים לשמועה, היא נכנסת לקלחת. אחר כך, אני יוצר שמועה אחת באותו אופן.

אחר כן, אני מסמן (בלי ידיעתכם) חצי מהשמועות כנתיב קר, וחצי כנתיב שקר.

רק לאחר מכן תתחילו לחקור את השמועות. השמועות של תחילת המשחק חינמיות.

זכרו, שאם יש לכם דברים ברקע הדמות שאתם רוצים לחקור, אולי כדאי לחכות ולא ליצור מהן שמועה עכשיו; כי כל השמועות הראשונות שתחקרו יהיו או שקר או מטויחות.
הי, שסרת את המגניב ההוא, פורד פרפקט? זה מזניב אחד שבאמת יודע איפה המגבת שלו!
סמל אישי של משתמש
dragonitzan
הודעות: 2974
הצטרף: 15 ספטמבר 2016, 15:19
מיקום: מול המחשב, או מעבר לו.

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי dragonitzan » 16 דצמבר 2016, 08:16

שמועה רמה 1 - סימני תירס מסתוריים (מהסוג שחושבים שהוא של חייזרים) מתחילים להופיע בשדות מבודדים. כאשר האיכרים בסביבה נחקרו בנוגע לכך, הם נשבעו בחייהם שבועת אמת לכך שהם לא יצרו את הסימנים.

ישנו סיכוי שאספמיה קשורים לזה.
padron
הודעות: 1607
הצטרף: 21 אפריל 2016, 19:28

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי padron » 16 דצמבר 2016, 09:08

שמועה רמה 1 - ביולוג מומחה נעלם באופן מסתורי יום לאחר חשיפת מחקר חדשני.
yds
הודעות: 2909
הצטרף: 30 מאי 2014, 12:43
תשובות: 4
מיקום: אי שם, לפני הרבה שנים, בגלקסיה רחוקה רחוקה...

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי yds » 16 דצמבר 2016, 09:38

שמועה רמה 1-האדם שהרג ככל הנראה את הסבא של נייט תועד בדיוק באותו גיל ומראה גם בתמונה מטושטשת ממחנה ההשמדה.
זה קצת כמו בבדיחה ההיא שהCIA השקיעו המון שעות עבודה וכסף ביצירת תוכנת תרגום מודיעינית מרוסית לאנגלית ובחזרה, והחליטו לבדוק אותה.
הם הכניסו לתוכנה את המשפט:
The Spirit is willing but the Flesh is weak
ותרגמו את זה לרוסית ואז בחזרה לאנגלית. יצא להם:
The Vodka is good but the Meat is rotten
זהב!!!
סמל אישי של משתמש
tales quit wind
הודעות: 229
הצטרף: 15 יוני 2012, 17:31
תשובות: 2

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי tales quit wind » 16 דצמבר 2016, 12:21

padron- אל תפחד עם הפרטים. מה השם של הביולוג? מחקר חדשני על מה?
yds- איך אפשר לחקור את השמועה הזאת?
הי, שסרת את המגניב ההוא, פורד פרפקט? זה מזניב אחד שבאמת יודע איפה המגבת שלו!
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
הודעות: 8097
הצטרף: 07 ינואר 2013, 23:12
תשובות: 21

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי liorgonen3 » 16 דצמבר 2016, 12:41

שמועה 1- חייל מארינס לא חזר לבסיס אחרי החופשה שקיבל, השמועה אומרת שהוא הפך מפדלאה לסוס עבודה מוכשר בתקופה האחרונה, והצטיין בכל פעילות גופנית. מסתבר שהוא גם שינה את התפריט שלו מקצה לקצה.
ההורים שלו אומרים שהוא מעולם לא חזר הבייתה מהחופשה, למעשה הם לא ידעו שהוא בחופשה.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
tales quit wind
הודעות: 229
הצטרף: 15 יוני 2012, 17:31
תשובות: 2

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי tales quit wind » 16 דצמבר 2016, 13:38

liorgonen3- כנ"ל, פרטים שיהיה אפשר לחקור. מה שם החייל? איפה הוא גר (שם תוכלו לפגוש את ההורים שלו)
הי, שסרת את המגניב ההוא, פורד פרפקט? זה מזניב אחד שבאמת יודע איפה המגבת שלו!
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
הודעות: 8097
הצטרף: 07 ינואר 2013, 23:12
תשובות: 21

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי liorgonen3 » 16 דצמבר 2016, 14:29

אם ככה...

טוראי ג'קסון וולאם, חייל אפרו-אמריקאי מהברונקס, שירת במארינס כבר כמה חודשים, הוא תמיד הוגדר על ידי החברים שלו כפדאלה, עד כמה שחייל יכול להיות כזה- באימונים הוא תמיד הגיע אחרון, הוא היה זולל בחדר אוכל, ומרבה לבקר אצל הרופא כדי להתחמק מפעילות מבצעית.
לפני כמה שבועות המצב השתנה, הוא התחיל להיות ראשון בכל תחרות ספורט, הוא קיצץ משמעתית בתפריט שלו, ומחייל שהיה אמור להיות מסולק מהצבא, הוא הפך להיות חייל שעתיד לקבל פרס על הצטיינות.
לאור ההצטינות שלו, החליט הפיוקד להוציא אותו לחופשה קצרה לפני שהוא נשלח לסבב, החייל מעולם לא חזר מהחופשה.
לא שמדובר באירוע חריג, הרבה חיילים מקבלים רגליים קרות לפני יציאה לשטח בפעם הראשנה, אבל כאשר החלה החקריה בעניין הנפקדות, עלה שהחייל מעולם לא הגיע לבקר בביתו במסגרת החופשה, איש מהחברים שלו לא היה איתו בקשר הרבה זמן או ראה, אותו. למעשה אף אחד לא ידע שהוא בחופשה.
הדבר החריג ביותר בתיק הזה הוא שמכשיר הטלפון הנייד של החייל נדלק למס' רגעים מועטים (מה שאיפשר את האיתור שלו) במדבריות טקסס. בדיקה נוספת העלתה שלחייל אין שום משפחה או חברים באיזור הזה, וכי מעולם לא שהה בטקסס.
החייל נראה לאחרונה עוזב את הבסיס, כשהוא על מדים מלאים.
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
סמל אישי של משתמש
tales quit wind
הודעות: 229
הצטרף: 15 יוני 2012, 17:31
תשובות: 2

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי tales quit wind » 16 דצמבר 2016, 14:36

קצת מפורט מידי... מדובר בשמועה, עדיין לא עשיתם את החקירה.

מה לגבי:

"טוראי ג'קסון וולאם, שהצטיין במפתיע לאחרונה, לא שב מהחופשה שלו. משפחתו טוענת שהוא לא הגיע הביתה כלל, והפלאפון הנייד שלו אותר לזמן קצר במדבריות טקסס."
הי, שסרת את המגניב ההוא, פורד פרפקט? זה מזניב אחד שבאמת יודע איפה המגבת שלו!
סמל אישי של משתמש
liorgonen3
הודעות: 8097
הצטרף: 07 ינואר 2013, 23:12
תשובות: 21

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי liorgonen3 » 16 דצמבר 2016, 14:43

אוקי, זה די מה שרשמתי בהתחלהף רק הוספה של השם שלו...
I don't want to be at the mercy of my emotions. I want to use them, to enjoy them,and to dominate them
Oscar Wilde, The Picture of Dorian Gray
padron
הודעות: 1607
הצטרף: 21 אפריל 2016, 19:28

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי padron » 16 דצמבר 2016, 14:54

אוקי:
לפני מספר שבועות חשף ד"ר ג'ורג' גולדשטיין מאוניברסיטת קאל-טק מחקר חדשני ומרעיש - לאחר שנים של עבודה הוא הצליח לשנות את הקוד הגנטי של עכבר חי - דבר שנחשב לבלתי אפשרי. מחקרו פורסם בעיתונות הרחבה ועיתונאים רבים צבאו על ביתו ועל מעבדתו על מנת לראיינו. הד"ר אמר לעוזר המחקר שלו שהוא לא יכול לעמוד בלחץ שמופעל עליו וכי בכוונתו לברוח לוגאס למספר ימים. העוזר סייע לו בתרמית ויצא מחופש לדוקטור מהדלת הקדמית בעוד שהדוקטור האמיתי יצא מדלת צדדית. מספר שעות לאחר מכן העוזר שמע מהד"ר כי הוא הגיע לוגאס אולם השיחה התנתקה במפתיע. לאחר שהדוקטור לא יצר קשר שוב במשך יומיים - שלושה, העוזר פנה למשטרה אשר לא לקחה אותו ברצינות וטענה כי אנשים רבים שמבלים בוגאס לא יוצרים קשר במשך מספר ימים. הפרופ' שמע את הסיפור דרך הרשת האקדמית לאחר שהעוזר שוחח עם ביולוג עמית וחשף בפניו את דאגתו כי הד"ר נחטף בשל מחקרו.
סמל אישי של משתמש
tales quit wind
הודעות: 229
הצטרף: 15 יוני 2012, 17:31
תשובות: 2

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי tales quit wind » 16 דצמבר 2016, 14:58

השמועות אמורות להיות באורך של משפט שניים. מה אתה אומר על:

"לפני מספר שבועות הצליח ד"ר גולדשטיין מאוניברסיטת קאל-טק לשנות את הקוד הגנטי של עכבר חי. מייד לאחר מכן הוא נעלם, והעוזר שלו טוען שהוא הלך לווגאס ושם נחטף בשל מחקרו."
הי, שסרת את המגניב ההוא, פורד פרפקט? זה מזניב אחד שבאמת יודע איפה המגבת שלו!
padron
הודעות: 1607
הצטרף: 21 אפריל 2016, 19:28

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי padron » 17 דצמבר 2016, 17:38

אוקיי.
סמל אישי של משתמש
yellow_acid
הודעות: 4233
הצטרף: 10 אוגוסט 2011, 12:25
תשובות: 19

Re: משעול אפל- עץ משחק (מיזם אספמיה) [5\5]

שליחה על ידי yellow_acid » 17 דצמבר 2016, 18:42

האקר חובב קונספירציות שמזוהה כ"אנונימי 4000" דיווח שהוא עתיד לפרסם משהו גדול, מאז כבר כמה ימים שאין סימנים שלו אונליין. עבודת האקינג של שוג'ו חשפה שהחיבור האחרון שלו היה מאונבירסיטה בפלורידה.
If he's trying to do a weird strategy. Or in fact, if he's trying to do almost any strategy. One of the best counters is to just go fucking kill him
[Day[9-
~♥~Flash~♥~Innovation~♥~Maru~♥~Parting~♥~
שלח תגובה