מתארגן מפגש פונדקאים לקראת תחילת הקיץ, לפרטים ולבחירה של המועדים הפנויים, השתתפו בסקר: מפגש פונדקאים - סקר

[חופשיטה]כשכל מה שיש לך הוא פטיש-עץ הרשמה

פלטפורמה למשחק בהרפתקאות משחקי תפקידים באינטרנט. כאן תוכלו להצטרף ולשחק בהרפתקה עם שחקנים אחרים באמצעות האינטרנט וגם להנחות משחק משל עצמכם. בפורום גם ניתן לפרסם ולקרוא רשומות של הרפתקאות.
סמל אישי של משתמש
2MUCH

Re: [חופשיטה]כשכל מה שיש לך הוא פטיש-עץ הרשמה

שליחה על ידי 2MUCH » 25 אוקטובר 2015, 16:22

דינרבלו
ספוילרהצג
דמות טובה. תודה רבה
אני הכלב בחושך. אני המרייר על הרצפות. אני האוזן הפקוחה נגד גנב. הטוב המביא את המקל. הנביחה המעירה את הישנים. ידידו הטוב ביותר של האדם.
סמל אישי של משתמש
דינרבלו

שליחה על ידי דינרבלו » 25 אוקטובר 2015, 16:34

טומאץ
ספוילרהצג
על מה?אם כבר אני צריך להודות לך
שמעו את זה ברקע הודעותי
סמל אישי של משתמש
2MUCH

שליחה על ידי 2MUCH » 25 אוקטובר 2015, 17:06

אין בעד מה.
אני הכלב בחושך. אני המרייר על הרצפות. אני האוזן הפקוחה נגד גנב. הטוב המביא את המקל. הנביחה המעירה את הישנים. ידידו הטוב ביותר של האדם.
סמל אישי של משתמש
dragonian
יצירת קשר:

שליחה על ידי dragonian » 25 אוקטובר 2015, 21:50

יש עדיין מקום?
אבא סטאלין
ויש כאלה שחושבים שאני אמא
dragons
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

שליחה על ידי dragons » 25 אוקטובר 2015, 23:17

טומאץ'-
ספוילרהצג
תודה רבה. באתי לענות על השאלה שלך והתפתחה לי מזה חפירה על יצירת דמויות. אני אפתח עץ בנושא בפורום מד"ב ופנטזיה בקרוב, בינתיים אני אכתוב את זה כאן (ואתה גם יכול לראות את תהליך יצירת הדמות שלי כאן).

האתגר הגדול בליצור דמויות הוא לא לבנות יוצאת דופן או גיבורה- כי לה יש מאפיינים אישותיים ברורים. אבל לכתוב דמות שהיא אדם שגרתי באופן יחסי, כמו כל אחד מאיתנו, שמצד אחד הוא אדם נורמטיבי שעל פניו אנחנו עוברים כל יום ברחוב, ומצד שני יש לו את הדברים המיוחדים שלו- תחביבים, חלומות, רצונות וכו', שמייחדים אותנו כבני אדם, ושצריך להתמקד בהם כשיוצרים דמות "שגרתית" (כי אחרת באמת אין בה יחוד).

לבנות לדמות סיפור רקע, תחביבים וכו', שגם תוכל להתחבר אליהם (וכך לשחק אותם במשחק), זה לא החלק הכי קשה. האתגר הוא לבנות לדמות אופי שגם תוכל לשחק, וגם תוכל לדמיין במציאות. התנהגות כללית יומיומית, שהיא לא חיקוי מוחלט של עצמנו, לדעתי קשה יותר לכתוב, במיוחד משהו שאני יכול מספיק להזדהות איתו בשביל לשחק איתו משחק פורום. וזה מגיע לשאלה שלך- כתבתי רקע מפורט על הדמות, והצלחתי לייחד את הדמות השגרתית, אבל לא ממש כתבתי אופי בתוך זה- והשאלה הקצרה שלך גרמה לי להבין את זה. מן הסתם עכשיו אני אוכל לכתוב אותו בהתאם לרקע וכל זה, אבל אני חושב שזה מה שהרגשתי שחסר- וזה גם נראה לי מה שהכי מאתגר לכתוב כי הוא הכי שונה מאיתנו.

עכשיו לחפירה קצרה על איך אישית יצרתי את הדמות הזו-
קודם כל, עשיתי אותו תלמיד, כי את החוויה של החיים ישר אחרי סיום הלימודים (ועוד בארה"ב, שם הצבא הוא לא חובה ולכן אין לך המשך אוטומטי ל"מסלול" שהתחיל ביה"ס) עוד לא חוויתי. עם תלמיד אני יחסית יכול להזדהות, לא משנה באיזה מקום/גיל (למרות שבמקרה הייתי שנה בארצות הברית כתלמיד). אחרי זה בניתי לו את המציאות היומיומית, התחלתי מתחומי העניין ומשם בניתי את איך הוא מתנהל בבית ספר, מה שיצא די שגרתי (לא רציתי שהיחוד שלו יהיה שהוא חנון בבית הספר שכל הזמן מקבל כאפות, כי זה נורא בנאלי). לכן, מיקמתי את הקונפליקט בבית (אח שלו). אחרי זה ניסיתי למצוא לו תחביבי אחר הצהריים, שמשום מה היה לי קשה מאוד לחשוב על דברים מקוריים. פשוט נתקעה לי בראש התמונה של ילד נוסע על אופניים לחנות קומיקס אחר הצהריים. אז בסוף פשוט השתמשתי בזה.
ככה יצרתי דמות שהיא די שונה ממני כבן אדם, אבל יש בה מאפיין מיוחד (הסיפור עם האח הגדול והשפעותיו, שמהווה גם סוג של קרס עלילה עתידי למקרה שתרצה להשתמש בו), אבל אני גם יכול להזדהות איתה מספיק בשביל לשחק.
דרך אגב, הסיפור עם אח שלו השפיע עליו בעיקר מבחינה חברתית- הוא התעניין במדע עוד כשאחיו היה בבית.

עכשיו על האופי עצמו- הוא די סקרן מבחינה מדעית וכנראה ינסה לחקור כל הזמן את כוח העל החדש שלו, הוא לא מאוד חברותי עם אחרים, וינסה להשתמש בכוחותיו ביחד עם הידע המדעי שלו לכל מיני ניסויים. הוא לא בדיוק קר, הוא דווקא די שמח ביום יום ואכפת לו באופן עקרוני מאחרים, פשוט הוא לא יוצר איתם קשר טוב. אולי בסתר ליבו הוא חושב על העובדה שלמרות כל המדע שהוא חוקר ויודע, זה לא יוכל לתקן את הקרע במשפחה שלו. אבל זה רק מתחת לפני השטח, מבחוץ אפשר לומר שהוא מדחיק את זה, הוא גם לא חושב על זה ביום יום בכלל.

מצטער שוב על החפירה, אבל רציתי לכתוב את זה עכשיו כשהמחשבה עוד טרייה כדי שאני לא אשכח :idea:
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
2MUCH

שליחה על ידי 2MUCH » 26 אוקטובר 2015, 12:02

אם זה יתאפשר, אני אסגור את ההרשמה הערב היום ואכתוב הודעת פתיחה. אם לא, אולי מחר. אני שמח על ההיענות, ומודה ששלחתם לי את הרעיונות שלכם.
דרגונס
ספוילרהצג
זה היה מעניין. תודה רבה ששלחת.
סמל אישי של משתמש
2MUCH

שליחה על ידי 2MUCH » 26 אוקטובר 2015, 19:30

"היה לי קשה להחליט" זו כבר קלישאה, אני יודע, אבל הפעם באמת זה היה קשה. יכולתי לדמיין את המשחק עם כל אחת מהדמויות, כולן היו ברמה טובה, אבל בסופו של דבר לא יכולתי להכניס את כולן, כי אני לא חושב שאוכל לעמוד ביותר מארבע דמויות.
מועמדים שהתקבלו
דינרבלו
דראגונס
טסוקימארו
סייברראנר

yds, הדמות שלך הייתה מעניינת מאוד, ואני מצטער שלא יכולתי לכלול אותה. אל תתיאש, בפעם הבאה עוד תתקבל. אם אי פעם יתפנה במשחק הזה מקום, בין אם בהרחבה או בפרישה, תזכיר לי שכמעט התקבלת.

אני הולך לכתוב את הודעת הפתיחה עכשיו. מקווה שאספיק את כולה היום, אם לא היא כנראה תתפרסם מחר.

תודה לכל מי שהתעניין.
dragons
תשובות: 1
מיקום: ממלכה ג'נרית כלשהי עם רוכבי דרקונים, או סתם מבוך עם קובולדים

שליחה על ידי dragons » 26 אוקטובר 2015, 21:23

יש, שמח שהתקבלתי, וההשקעה בדמות הובילה אותי לכמה תובנות על יצירת דמויות שאפרסם כאן בקרוב.
בהצלחה לכולם!
Protoss! Battle.net- DukeDragon#1236
שיא ההקפצות של הפורום שיא ההקפצות של הפורום- שתיים עשרה שנים ועוד ארבעה ימים. מישהו היה צריך לתעד את זה.
צוות טייפון
סמל אישי של משתמש
2MUCH

שליחה על ידי 2MUCH » 27 אוקטובר 2015, 21:52

אני מצטער, נאלץ לדחות את פתיחת העץ ביום או אפילו יומיים.
שלח תגובה