• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

THF Test (הגורם האנושי) - עץ משחק (עדיין פתוח לשחקנים)

SabreRunner

פונדקאי ותיק
יאללה מתחילים...

חוקים: https://docs.google.com/document/d/1H4oojrtbF59WJdTVYvSVBs44401YSaz5w2MbzyllkQ8/edit
טוב, יש שני דברים לעשות לפני שמתחילים וכל מי שרוצה לשחק צריך לעשות אותם: לקרוא את הסבר החוקים של השיטה הבסיסית, ולהגיד איזה סגנון בא לכם לשחק.
יש לי כבר רעיונות מוכנים למשחק ממוקד פעולה, אחד שהוא יותר חקירה פרוצדוראלי ואחד שהוא הרבה יותר מסתורין סוריאליסטי. אני כמובן פתוח לאפשרויות אחרות.

עדכון מצב משחק 2015-08-17: יש שני מעוניינים ובינתיים אף אחד התחייב. המשחק עוד לא התחיל רשמית ומי שרוצה להצטרף עדיין יכול.
עדכון מצב משחק 2015-08-23: יש שתי דמויות כתובות ומוכנות. אני אתן לזה עוד יום יומיים למי שעוד חושב להצטרף ואז אתחיל.
קישור לדף של הדמויות: https://docs.google.com/spreadsheet...svMkwPWGL4-N5S0oTZSatKXbFo/edit#gid=502056617

דמויות
--------
סקוט ווינטרגרין
חייל משוחרר
מניע: להתבסס רחוק מהבית.
מראה: סקוט הוא גבר בגיל עשרים בערך. הגוף שלו בנוי כמו מקרר: מתנשא לגובה של מעל מטר ותשעים, רחב, ושרירי למדי כתוצאה מאימונים קפדניים. שיערו הבלונדיני המתולתל גדל בתספורת אזרחית, ומהווה ניגוד לשאר מאפייני המראה שלו. בנוסף, היציבה שלו מכווצת והבגדים שלו רפויים, זולים ולא בולטים, דבר המעורר את הרושם שהוא מנסה להתחבא.
גוף: 35
דיוק: 50
כוח: ~
מודעות: 47
מיקוד: 50
נוכחות: 33
עוצמה: 55
תזמון:45
חפצים שנושא על הגוף: תעודת חייל, 20 דולר וכרטיס אשראי, תיק גב, בקבוק מים וארוחת צהריים.
רקע: סקוט גדל כבן צעיר בבית אמיד בניו יורק בו כל האחים שלו היו חכמים ומוכשרים יותר ממנו. למעשה, כולם העדיפו שישתוק. עם זאת, אי אפשר היה להכחיש כמה הוא חזק, לכן הוא עסק הרבה בספורט ובסופו של דבר התגייס לצבא.
<~>
גאלאן, אני חושב שיהיה טוב אם הדמויות שלנו יהיו קרובות משפחה, נאמר קשר דוד-אחיין או בן דוד- בן דוד (תלוי בגיל של הדמות שלך). אולי הדמות שלך מציעה לדמות שלי עבודה זמנית או משהו בדומה. ככה זה גם נותן סיבה טובה למה אנחנו מסתובבים ביחד, וגם יוצר ביננו סוג של מתח: מצד אחד הדמות שלי צריכה את הכסף שהדמות שלך מציעה לה (כדי לממן בית או לימודים) או כל דבר אחר, מצד שני היא רוצה להתרחק מהמשפחה למקום אחר.
ניית'ן רוס
חוקר פרטי שלא מקבל את המילה 'לא'
מניע: יש משהו אפלולי עם הלקוח האחרון שלו והוא חייב לרדת לשורש העניין
מראה: במבט ראשון, קשה להצביע על מה בדיוק יוצא דופן בניית'ן רוס, אולי כי הוא משתדל ששום דבר אצלו לא יראה יוצא דופן - מועיל מאוד עבור חוקר פרטי.
בכל זאת, אדם שבוחן אותו ישים לב לעיניים חומות, שיער שחור תמיד מסורק, ומבט שנע ללא הרף. לרוב הוא לבוש בבגדים מכובדים עבור הלקוחות, אבל בזמנים שהוא מבצע עבודה הוא לבוש בצורה פרקטית יותר. הוא מקפיד על הופעתו, אך חלק מהבגדים שלו מעט דהויים וישנים.

עוצמה: 35
גוף: 45
תזמון: 50
מודעות: 55
דיוק: 35
מיקוד: 45
נוכחות: 50
מזל: 45 (משתנה במהלך הקמפיין)

חפצים שנושא על הגוף: חפיסת סיגריות, מצית, ארנק+מפתחות, טלפון (עם מצלמה), אולר כיס
רקע: ניית'ן הוא חוקר פרטי. רוב הזמן, זה אומר שהוא מובטל. יש לו משרד קטן צמוד לדירה שלו, שם הוא מבלה את מרבית יומו בקריאת עיתונים או דיבור עם לקוחות פוטנציאליים. לאחר עסקה מצוינת לאחרונה (הוא אפילו קיבל חלק מהתשלום מראש!), הוא החליט לעשות טובה לבן דודו הצעיר ממנו ולהעסיק אותו. הוא לא בטוח למה הוא יצטרך בריון שיסתובב איתו, אבל הוא יודע איך זה כשאתה זקוק לכסף ומשפחה זאת משפחה.
תומס רודן
בוגר תיכון שתחביבו הגדול הוא לנהל חקירות אורבניות.
מניע: היה נוכח לחפץ ומעוניין לחקור את הנושא.
מראה: תום הוא נער בן 18. הוא מתנשא לגובה הפעוט של מטר שישים ושבע אך כתפיו רחבות מהממוצע ומשקלו עומד על כ60 ק"ג. שערו הכהה והמתולתל, נופל על מצחו באי סדר. עינייו בצבע אפור והוא נוהג לא לגלח את הזיפים שהחלו לצמוח לו. בתור אתלט, שריריו חזקים ובולטים, אם כי הוא לא חזק הרבה יותר מהבן אדם הממוצע.
עוצמה: 48
גוף: 55
תזמון:55
מודעות: 37
דיוק:33
מיקוד: 37
נוכחות: 50
מזל: 45
חפצים שנושא על הגוף: ארנק עם תעודת זהות וכרטיס אשראי, פלאפון ומשקפי שמש. תיק ובתוכו- מצלמת canon משוכללת, בקבוק מים, סבון אלכוהולי, חטיף אנרגיה, ספר קריאה (כרגע-הנערה ששיחקה באש), מטען נייד, מטען רגיל, אוזניות, עט ומחברת.
רקע:
תום הוא הבן הרביעי מבין שבעת אחיו ואחיותיו. משפחתו גרה במנהטן, בפנטאהוז רחב באחד מגורדי השחקים שברובע. הוריו הרוויחו את הונם מניהול חברות. אביו שותף בהנהלת חברת עריכת דין מצליחה ואמו מנהלת חברת הוצאה לאור. משום שלהוריו לא היה זמן לגדל אותו ואת אחיו הם נאבקו אחד בשני על מעט תשומת לב מהם. תחילה הוא פנה לאקרובטיקה ופרקור, משום שידע שהוריו מפחדים מהספורט וחשב שיקבל מהם יחס. זה עבד בהתחלה, אבל הוריו שקעו לאט לאט בעבודה ושוב הוא נאלץ למצוא תחביב אחר. בלי לזנוח את הפרקור (ממנו נהנה), הוא החליט לנהל חקירות אורבניות, למצוא מקומות נטושים ולצלם אותם, מין תחביב שקרא עליו בבלוג. הוא היה בורח מדי פעם למספר ימים ומחפש מקומות נטושים בניו יורק ומחוץ לה. זה השיג את התוצאה הרצויה, הוריו הזמינו משטרה פעמים רבות ואף שלחו אותו לפסיכולוג! תום נהנה מכל רגע. הוא כמובן לא היה צריך פסיכולוג, אבל עצם העובדה שהוריו הקדישו לו מחשבה שימחה אותו. בחקירה אחת נסע עד פיטסבורג כדי לצלם תאטרון נטוש ששמע עליו. כשהוא מגיע לבמה, הוא רואה שמסודרת עליה סצינה בסיסית של סלון; מספר כסאות, חולצה ישנה מוטלת על גבו של אחד מהם, שולחן קפה ועליו מאפרה, מספר מגזינים ושלט רחוק. דבר לא נראה יוצא דופן כשהוא עולה על הבמה לחפש זווית צילום מעניינת אל האולם עצמו. אבל כשהוא נעמד מאחורי הסצינה לכוון את המצלמה, משהו תופס את תשומת ליבו. המאפרה על השולחן לא נראית כל כך כמו מאפרה רגילה. היא אכן בלוק אחיד של זכוכית מעוצבת ועל אחד מקצותיה שעונה סיגריה חצי משומשת אבל האפר שבמאפרה לא נח בשקט על תחתיתה אלא מתערפל בענן קטן של חלקיקים נעים שנגמר סנטימטרים בודדים מעל המאפרה עצמה. הוא ברח מהמקום מיד, כמה ימים לאחר מכן, כשעזר אומץ וחזר לשם, המאפרה נעלמה.
תום מעולם לא השקיע בלימודים, והוא לא חכם במיוחד. למרות זאת הוא תמיד הצליח להסתדר ולהשיג ציונים סבירים. הוא מאוד מוצלח בפעולות גופניות הדורשות זריזות ויציבות, בזכות הפרקור, ויש לו השפעה רחבה על הרבה אנשים בזכות הכסף והקשרים שיש להוריו (חוץ מהמשרדים שלהם, הם ידועים כתורמים ומגייסי תרומות ברחבי העולם, וגם אחיו ואחיותיו הגדולות עוסקים, בין היתר, בהתנדבות).

אני מתנצל מראש אבל אני מנסה לכוון לקהל רחב כמה שיותר ולפחות כשמדובר בנושא הזה, יותר קל לנו להתבטא באנגלית. מה שאני נותן פה זאת הגרסה הכי בסיסית של השיטה (אני מתכוון להרחיב על זה אחר כך). אני מביא את זה לפה כדי לוודא שהבסיס עובד וזורם לאנשים אמיתיים. :)

ברגע שיהיו 2-3 אנשים שמוכנים להתחיל אז נתחיל.

שאלה (עדיין לא החלטתי אם להצטרף או רק לקרוא את העץ, אבל בכל זאת): כשאתה אומר שהמשחק נועד לבחון את השיטה, האם אתה מצפה מהשחקנים לשחק בצורה רגילה כמו שהיו משחקים בכל מצב או לנסות באופן מכוון לקחת את השיטה אל הקצה שהיא מסוגלת בשביל לראות מתי היא מתחילה להתפרק? בצורה רחבה יותר, מה אתה מצפה מהשחקנים לעשות?

עריכה: והערה לגבי הקובץ עצמו -
השפה מרגישה לי מעט מלאכותית, כמעט כאילו הקובץ תורגם על ידי מחשב לאנגלית. משפטים כמו "the human factor was built from the ground up by the human beings listed above" או "noting the minimal success value needed for the challenging action in order to be considered successful" קופצים לעין, לדוגמה. יכול להיות שזה מכוון, אבל במקרה כזה כנראה הייתי רושם משפט אחד בהתחלה "להזהיר" את הקוראים

SabreRunner אמר/ה:
אני מתנצל מראש אבל אני מנסה לכוון לקהל רחב כמה שיותר ולפחות כשמדובר בנושא הזה, יותר קל לנו להתבטא באנגלית. מה שאני נותן פה זאת הגרסה הכי בסיסית של השיטה (אני מתכוון להרחיב על זה אחר כך). אני מביא את זה לפה כדי לוודא שהבסיס עובד וזורם לאנשים אמיתיים. :)

ברגע שיהיו 2-3 אנשים שמוכנים להתחיל אז נתחיל.
אין על מה להתנצל :D . מה שטוב לכם תעשו. אעקוב אחרי המשחק כמובן.

קראתי והתפתחה בי סקרנות לשחק בשיטה הזו. היא נראית פשוטה אבל די מקיפה, והקובץ ענה על כל השאלות שהתפתחו בי כשקראתי אותו. כמי שיצר פעם שיטה נוראית (גאלאן זוכר) ממטרה דומה מאוד לזו שלכם, אני מעריך מאוד את המאמץ.
לכן, אני מוכן להצטרף למשחק. מבחינת התרחישים שהצעת, המסתורין מוצא חן בעיני ביותר, אחר כך החקירה ולבסוף האקשן.

פרסום הוא משהו שאנחנו נשקול מאוחר יותר ביתר פירוט.

המשחק אינו מתורגם, זה פשוט הסגנון שלי. כמו כן, אינני עורך מקצועי. כזה יעורב בשלב מאוחר יותר, כשהדבר יהיה רלוונטי.

אני מצפה מהשחקנים שיעשו מה שרק בא להם. כמו כן, אחד הדברים החשובים לקבוע בהתחלה, פחות או יותר מיד אחרי סגנון המשחק, הוא כמה כבד מכנית רוצים שזה יהיה.

אז יש לנו אחד. עוד מישהו מעוניין? רוצה לחלוק על 2Much בבחירת הסגנון?

אז יש שניים. גם אם יצטרף שלישי, הוא יהיה במיעוט מבחינת בחירת סגנון אז נלך עם מסתורין.
מכיוון שזה החלק הכי בסיסי של השיטה, הכי הגיוני לי לבדוק אותו עם קבוצת דמויות שהן דיי אנשים רגילים. הרעיון שלי לסיפור מסתורין מבוסס על הסדרה The Lost Room (אם לא ראיתם, לכו תראו. היא נהדרת). הרעיון בכללי: יש בעולם 'עצמים'. הם נראים כמו דברים רגילים כמו מסרק ומספריים אבל לכל אחד יש יכולות מוזרות ומיוחדות. ויש ממש עולם תחתון שלם שעוסק ב'עצמים' האלו. ואני הולך לזרוק את הדמויות אל תוך העולם הזה.
אז תכתבו דמויות (לפי 315 נקודות או המספרים המוגדרים מראש, מה שמתחשק לכם. מזל יהיה בדיוק כמו שכתוב ויתחיל ב-45) ונראה איפה מתחילים לפי זה. אני כן רוצה שלפני שמתחילים תחליטו ביניכם, מה הקשר הקיים בין הדמויות שלכם ו/או מה קרה שהן מתחילות לעבוד ביחד בתחילת ההרפתקה.
אני אתן יום יומיים לזה ולמי שעוד ירצה להצטרף ואז נתחיל.

לא ראיתי את the lost room (..בינתיים), אבל זה נראה מעניין. אין לי רעיון לקשר בין הדמויות, אבל אני חושב שאני אשים את הaptitude (כשרון? תכונה?) הכי גבוה שלי בawareness (ערנות?). אני חושב שלבחור תכונות מסט עדיף בהרבה מלחלק לבד, אחרת יכולות בקלות להווצר דמויות מוזרות

תיקנתי את הקובץ. זאת הייתה שארית מגרסה קודמת שכנראה שכחתי לתקן. עקרונית יש 8 יכולות אבל מחליטים רק על 7 מהם. השמינית היא מיוחדת ונקבעת על ידי המערכה. לכן, יש 315 נקודות לבזבז (מספיק בשביל 45 בכל יכולת - בן אדם דיי ממוצע). אני מציע את אפשרות חלוקת המספרים למי שלא רוצה להתחיל להתעסק עם הנתונים בעצמו או לא סומך על עצמו מספיק בשביל ליצור דמות שמישה.

אם אתה רוצה יותר הפתעה אז אל תראה את הסדרה. אם אתה מסוגל להפריד ידע שחקן מידע דמות כמו שצריך אז לך על זה. כרגע אני חושב למקם את המערכה כהמשך "סוג של" ישיר לסדרה אז ההנאה לא צריכה להיפגע אם ראית אותה. חוץ מזה, אם אתה רוצה לשחק דמות שמעורה בעולם הזה, אז כדאי להכיר אותו.

חזרה