• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

הצעה לסגנון משחק

plasmid

פונדקאי ותיק
בעקבות העלייה והנפילה של "כולנו ג'ון", אני חשבתי לנסות להריץ משחק פורום בסגנון שונה מרוב המשחקים שכאן: בדומה ל"כולנו ג'ון" במקום שכול שחקן שולט על דמות נפרדת, כול השחקנים משחקים דמות אחת. אבל בניגוד לכולנו ג'ון, ההחלטות של הדמות לא מתקבלות לפי איזה שחק בשליטה כרגע, אלא לפי הדעה הפופלארית. בסוף כול הודעה in-game של השה"ם, אני אתן שתיים-שלושה הצעות לדרכי פעולה, ואתם תוכלו להציע עוד ולדון בינכם על מה לעשות, והדרך פעולה שקיבלה הכי הרבה תמיכה תהייה הדרך שנבחרה.
זה סגנון משחק מהיר יותר מהמשחק הממוצע בפורום, אבל במשחקים שאני שיחקתי בו הוא היה דיי מהנה.

בעיקרון, המשחק יהיה בעולם של "האלים עצמם", ואתה תשחקו בו רוח טבע שמנסה לשמור ולהגדיל את תחום השליטה שלה, אבל לפני שאני פותח את ההרשמה עצמה וכותב טייזר, אני רוצה לדעת אם יש אנשים שיהיו מעונינים לנסות את סגננון המשחק הזה

מן משחק בסגנון של twitch plays pokemon?

אני הייתי לוקח את זה צעד אחד קדימה ולא שם שחקנים קבועים. כל אחד מוזמן לתמוך בדרך פעולה מסוימת (אני מניח שזה לא רק יהיה ׳אני מצביע לאפשרות 3׳), ואתה לא חייב לתמוך בכולן או להרשם מראש בשביל להשתתף. זה קצת שונה ממה שהצעת ויכול להיות בעייתי אם לא יהיו מספיק אנשים, אבל אני חושב שזה יכול להיות מהנה.

אני רק שמעתי על twitch plays pokemon, אבל נראה לי שכן, זה דומה.
אני מצטער שלא הבהרתי את עצמי, אבל זה בדיוק הכוונה שלי. אין שחקנים קבועים- כולם יכולים לשחק, כמו שאתה אמרת. ה"הרשמה" שאני כתבתי היא למעשה בניית דמות, שמתנהלת בדומה למשחק עצמו- אני מציע כמה דפי דמות אפשריים, וכולם יכולים להציע נוספים, ובסוף מחליטים איזה נבחר על פי הרוב.
אני לא יודע איך שחקנים יוכלו לתמוך בדרכים אחרות ממה שכתבתי (דיון כללי, הצעת דרכי פעולה ותמיכה) אבל אני מוכן לקבל הצעות.

ההצבעות יהיו נסתרות?
כי זה יוסיף קטע של בגידות ותככים(וכדומה) שיכולים להיכנס למשחק. למשל: "ג'ון, בוא נצביע x כי y. מצביע c"

במקור הסגנון הזה הגיע מאתרים כמו 4chan, שם רוב המשתמשים הם אנונימים ולכן אין משמעות להצבעות נסתרות או לא. אז אני חושב שההצבעות יהיו גלויות ובמקרה הכי גרוע יהיה אפשר לשלוח הודעה פרטית, אבל אני אחשוב על זה.

רעיון מעניין.
אולי אתה יכול לפתח את זה לכיוון של אל "רב פנים":
השילוש הקדוש של הנוצרים, דת השבעה בווסטרוז, אלים הודים אקזוטים מוזרים עם המוני פרצופים.
אולי לא צריך ממש הרשמה\ אבל כל שחקן צריך לגלם פנים מסוימות.
במקרה של השבעה בווסטרוז,
הזקנה, השופט וכו'

אני מאוד אוהב את הרעיון של דרגוניאן. לא בדיוק "כולם הם ג'ון", אבל כן הקונספט של אנשים רוצים לקדם תחומים שונים. לדוגמה מצב שבו שחקן אחד מצביע לקחת חסות על כפר בשביל שיסגדו לו ושחקן אחר מצביע להרוס את הכפר כדי להפגין את העוצמה שלנו ולקבל כבוד בין שאר הרוחות, ואז חלק מהמשחק זה לשכנע אנשים להקשיב לי.

אני לא אוהב הצבעות אנונימיות כי זה מקשה על מישהו להצביע בסיבוב אחד בלי שהוא קרא את כל המשחק עד לאותו הרגע. אבל אולי לא מסכימים איתי על זה.

אני גם אוהב את הרעיון הזה, ואני באמת מתכוון שלשכנע אנשים יהיה חלק חשוב במשחק , אבל אני לא אוהב את הרעיון שכול שחקן יהיה מוגבל ל"פנים" מסוימות. כול אחד יכול להכנס מתי שהוא רוצה, וכול אחד יכול לשנות את דעתו מתי שהוא רוצה

מסכים. אולי אפשר יהיה להחליט בתחילת ההודעה איזה פנים אני מייצג (מרשימה קבועה, להמציא במקום או גם להשתמש בפנים שמישהו אחר כבר המציא - לא בטוח מה עדיף), וזה לא יגביל אותי בהודעות אחרות. זה כן יהפוך את המסר הכללי של ההודעה למאוד ברור (כי אם אני מייצג פנים של כעס והרס, כבר מהרגע הראשון של ההודעה מי שקורא אותה יודע למה אני מכוון), שזה נחמד בעיניי. לא בטוח שאנשים יאהבו לעשות את זה כל פעם, זה יכול להפוך לקצת מעיק בסופו של דבר אם אתה כותב את ההודעה קודם וחושב על פנים אחר כך, מה שנראה לי שיקרה הרבה

זה לא יפגע במשחק?
כי אם אני מקדם פעולות כאל רחום, (בהנחה שכל פעולה קשורה לפעולה הבאה) ומחליף באמצע אחרי שכל השחקנים שמעו את הטיעונים, זה יפגע באפשרות השכנוע. זה גם נשמע לי מסובך להיכנס למשחק כל פעם ולבדוק מי זה מי ושוב לגבש דעות ורעיונות.

גאלאן- אני חושב שאני אכתוב רשימה של פנים אפשריות שאפשר לבחור מהם (שתי שחקנים כן יכולים לבחור באותם פנים באותו סיבוב). בהתחלה לכתוב בתחילת ההודעה פנים יהיה חובה, אבל אם זה יהיה מעיק אני אשנה את זה למשהו אופציונאלי.
דני- אני לא רואה איך זה שונה ממצב שבו שחקן רגיל משנה את דעתו.

@פלסמיד - אני חושב שכדאי לשים את הפנים במודגש בראש ההודעה כדי שיהיה קל לרפרף על העץ. אם כבר שמעת את הטיעון של הזקנה, אולי לא תרצה לקרוא עוד הודעה מנקודת המבט שלה (או אולי כן, אם אתה לא בטוח מה אתה רוצה לבחור)
@דני -מה שאני מציע יראה ככה:
גאלאן נכנס למשחק, ורואה את האופציות שהמנחה הביא. הוא לא משחק את האל הרחום, אבל הוא כותב הודעה בשם האל הרחום - "אנחנו צריכים לתת לפושעים שהתוודו על חטאיהם כניסה לגן עדן! [סיבות סיבות סיבות]". אני כנראה הגבתי את ההודעה הזאת כי אני באמת רוצה לקדם את המשחק לכיוון הזה, אבל אולי זה סתם נראה לי מעניין ואני אגיב תגובה נוספת בתור פנים אחרות. לשחקנים האחרים לא אכפת מי שיחק את הפנים הרחומות, אכפת להם מה הוא אמר. אני לא חושב שאפשר באמת להציע הרבה טיעונים אובייקטיבים במשחק כזה, ההבדל בין פנים רחומות לזועמות זה עניין של העדפה

חזרה