• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

Warhammer 40k-the lost and the dammed-הרשמה (נפתח מחדש), 1/3

plasmid

פונדקאי ותיק
(או: הפנינסולרים IN SPACE)
״המערכת הסולרית PIN-1 היא אחת מאותם מערכות שיושבו רק לאחר מסע הצלב הגדול, על ידי צי האקספורטור של כת המכונה. מבין ששת כוכבי הלכת שנמצאים במערכת, שתים בעלי חשיבות לאנושות- עולם המלאכה (forge world) [שם צונזר], העולם הראשון שיושב על ידי האנושות. עולם המלאכה רוקן לחלוטין מהמשאבים שלו על ידי המפעלים העצומים המכסים את פני הכוכב, וכעת תלוי לחלוטין במשאבים שהוא מקבל מהפלנטות השכנות. הכוכב השני, [שם צונזר], לשעבר עולם מים מינורי (כ65% משטחו מכוסים במים) יושב אחרי שהוחלט להפוך אותו לעולם כוורת (hive world. עולם שהוא עיר אחת גדולה). לרוע המזל, בין טיפול בבעיית האורקז (orkz, לא orcs) והדיפת ניסיונות התיישבות של הטאו (tau), צמחה בכוכב כת כופרת בקיסר-אל. לכן, הכנסייה והאדפטה סורטיה, אחיות הקרב, החליטו להקים מנזר על הכוכב- לשם עקירת כול שמץ של כפירה. אך מאמציהם היו לריק- הכופרים הספיקו לפעור חור אל האימטריום (the warp, המישור שבו חיים השדים ואלי הכאוס, והמישור שבו האנושות משתמשת בשביל מסע מהיר ממהירות האור), ובכך יצרו מצב של סופה תמידית באימטריום מסביב למערכת, ולא רק מונעים כניסה או יציאה ממנה, אלא גם הרסו חלק גדול מהעיר שבכוכב, הורגת בני אנוש וחייזרים כאחד, ומשאירה את השורדים מפוזרים ומבולבלים.

׳אפילו האדם שאיננו בעל דבר יכול עדיין להיות בעל אמונה׳״
-קטע מכתביו האחרונים של לייקו, כוהן טכנולוגיה.

אז עכשיו שסיימנו עם הטייזר, אפשר להתחיל לדבר על המשחק.
דבר ראשון, המשחק מתקיים בעתיד האפלולי ועגום של warhammer 40k. ידע מוקדם על היקום הוא לא חובה, אבל הוא עוזר מאוד (אם למישהו יש שאלות על היקום, הוא מוזמן לשאול אותי כאן או בפרטי)
דבר שני, כול שחקן יכול לבחור לשחק אחד משש צדדים: סוגדי אלי הכאוס, מתיישבי הטאו, הכנסייה ואחיות הקרב, המשמר הקיסרי וכוח ההגנה הפלנטרי, האורקז, או האלדר. (אי אפשר לשחק את נחתי החלל, הטירנידים, הנקרונס או האלדר האפלים). למי שלא מכיר את העולם, אני ממליץ לשחק את הטאו או המשמר הקיסרי- שלכול אחד מהם יש סיבה לא לדעת דברים על העולם
הסבר קצר על כול גזע:
האלדר- בעיקרון, אלפים בחלל. גזע של דמויי אדם גבוהים ובעלי אוזניים מחודדות, שהקדים את האנושות בערך בעשרת אלפים שנה. פעם הם היו אימפריה אדירה, עד שהם יצרו את אל/ת הכאוס של נהנתנות, שאכלה את כול האלים שלהם, חוץ משלושה, ועכשיו אוכלת באיטיות את הנשמות של כול האלדר שלו מוגנים בעזרת אבן נשמה. כול האלדר הם בעלי יכולות פסיוניות, וכמעט תמיד יהיו מוכנים להקריב אלף בני אדם, בשביל להציל עוד אחד מהגזע שלהם.
האורקז- בעיקרון, אורקים (orcs) בחלל, רק שלא. האורקז הם גזע של דמויי אנוש ירוקים, כולם בעלי יכולות פסיוניות, שמתרבים על ידי הפצת נגבים. האורקים הם חסרי מין- הם מתרבים על ידי הפצת נגבים כאשר הם מתים, ואותם נגבים יכולים להפוך לפטריות, סקייגס (בעלי חיים מבוססי פיטרייה, יכולים להיות כול דבר מראש עם רגליים לממותה) גרטצ׳ינס (גובלינים) או עוד אורקים, ככה שאם האורקז פולשים לכוכב, כול האיזון האקולוגי משתנה. הwaaaaagh!, בנוסף להיותו קריאת המלחמה האורקית, הוא השדה הפסיוני שהאורקים יוצרים שהם מתקבצים. השדה הזה, אם הוא מספיק חזק, יכול לשנות את המציאות לפי מה שהאורקז מאמינים- הסיבה שככול שאורק מנצח ביותר קרבות, הוא נעשה גדול יותר, וזה שהם מסוגלים ליצור רובה שעובד (אבל רק בידיים שלהם) מחתיכות מתכת. (האורקים עצמם לא מודעים לאפקט הזה, וכול ניסיון להשתמש במידע הזה יקבל תגובה בהתאם).
המשמר הקיסרי- בעיקרון, בני אדם בחלל. עיקר כוח הצבאי של אימפריית האנושות, שמורכב מהמוני בני אדם רגילים, שחמושים בנשקים כול כך זולים שהם פרקטים חינם, ולצידם כוח מכאני עצום, החל ממהלכי תרנגולת ומשגרי טילים לטנקים שראויים לשם ״מיבצרים ניידים״. המשמר יכול לגייס מכול שכבה בעם- בחלק מהעולמות מגייסים מהבנים הבכורים, בחלק לוקחים מפושעים, בחלק לוקחים את מי שמתנדב, ובחלק קצב הילודה שווה לקצב הגיוס. כמעט תמיד המשמר מתחיל נאמן לקיסר-אל ולאימפריה, ולכן יסרב לעבוד, לדבר או (לפעמים) לתת לחייזרים או לסוגדי הכאוס לחיות (אך זה יוכל להשתנות במהלך המשחק) ויהיה בקשרים טובים עם הכנסייה.
הטאו- לא דומים לשום גזע שאני מכיר מהפנטזיה טוקלינית, הטאו הוא הגזע הצעיר ביותר בגלקסיה, שנראה כמו דמויי אדם נמוכים בעלי עור כחול או אפור, פרסות במקום רגליים ובעלי מבטא אסייתי. הטאו הספיק להגיע לרמה של האנושות בפחות מ5,000 שנה. הטאו הוא למעשה חמישה תת-גזעים (או קאסטות) שכול אחד מקיים חלק אחר בחברה (ההבדל בין התת-גזעים כול כך גדול עד לכך שהתרבות בין התת- גזעים היא בלתי אפשרית). הקאסטות הם: אדמה- המהנדסים והבנאים, אש- הלוחמים והמפקדים, מים- הסוחרים והדיפלומטים, אוויר- הטייסים והנווטים, וethereal (תרגום נדרש)- המנהיגים של הטאו, שאמורים להוביל את הטאו והגזעים שבעלי בריתם אל ה״הטוב הנעלה״. הטאו הם הגזע היחיד שהפעולה הראשונה שלו כשהוא רואה גזע חדש היא לשלוח דיפלומטים- מה שגרם לגזעי חייזרים רבים לעבור לצידם.
הכנסייה והאדפטה סורטיה- הכנסייה, או ״הכת הקייסרית״ היא הדת הרשימית של האימפריה האנושית, והמוסד שמלמד את האנשים הפשוטים איך לפעול נגד המכשפה, החייזר והשד. בכוחה של האמונה בלבד הם מסוגלים לעשות את הבלתי אפשרי, ויש סיפורים על ה״קדושים החיים״, אנשים בעלי אמונה רבה כול כך, שהקיסר-אל עצמו נתן להם להשתמש בכוחו נגד אויבי האנושות. האדפטה סורטיה, אחיות הקרב, הם הזרועה הקרבית של הכנסייה- קבוצה של נשים פנאטיות מאומנות היטב, שמתמקדות בשימוש באש המטהרת בקרב.
סוגדי הכאוס: קבוצה של בני אנוש שסוגדים לאחד או יותר מאלי הכאוס (טזיינץ׳- אל הידע, התקווה והשינוי, קורן- אל המלחמה, הדם והכבוד, נרגל- אל המחלות, היאוש, וההסתפקות במה שיש לך, וסלאאנש- אל/ת הנהנתנות, העינויים והאהבה, והשדים שלהם. הסוגדים מנסים לרצות את האלים, ובתמורה, לקבל ״מתנות״ מהם- והמתנות יכולות להיות מוטציות (שיכולות להיום כול דבר בין עין שלישית לעור עשוי ברונזה) נשקי-שד, יכולות כישוף, שדים משרתים או אפילו הפיכה לבן-אלמוות, אבל אם הגוף לא יוכל לעמוד בכול המתנות, או שאחד האלים יחליט שהסוגד לא ראוי, הוא עלול להפוך לחייה חסרת מוח. לרוב הכוחות של הסוגדים מורכבים מבני אדם בוגדים, מוטאנטים, שדים ומכונות מלחמה אחוזות דיבוק, אך לפעמים הם מובלים על ידי נחתי חלל מושחתים- ענקים מכוסים בשיריון כוח, המחזיקים נשקים שרק הם מסוגלים להרים.

מותר רק שחקן אחד לכול צד, וצדדים שלא יבחרו יהיו דבש״ים או לא יהיו במשחק.

דף דמות: (דברים ב* הם אופציונליים)
צד:
מפקד*:
מיקוד צבאי: איזה סוג כוחות היו לצד שלך לפני שהסערה פרצה ובאיזה סוג לחימה הם התמקדו (כדאי להתייעץ איתי אם אתם לא מכירים את העולם)
היסטוריה: מה הצד שלך עשה אחרי שהסערה פרצה ולפני תחילת המשחק
פרטים נוספים*: כול דבר שלא מתאים לסעיפים הקודמים אבל חשוב לציין- שיטת הגיוס, הדת של הצד, ציפיות מהמשחק...
וכמובן, אם יש לכם שאלות, אתם מוזמנים לכתוב אותם כאן.
נ.ב. למי שרוצה לשחק אורקז-
אם אטה אולך לשכק את האורקז, אתה צריח לדבר קמו האורקז!
ועם עבריט זה קשה, yo can tak lik a propa ork den!
Waaaaaaaaaagh!
אתרם שימושים לעזרה:
מייצר שבטי אורקים:
http://1d4chan.org/wiki/Ork_Klan_Creation_Tables
מייצר משמר קיסרי:
http://1d4chan.org/wiki/Imperial_Guard_Regiment_Creation_Tables
מייצר ספינת אלדר:
http://1d4chan.org/wiki/Eldar_Craftworld_Creation_Tables
מייצר מסדר אחיות הקרב:
http://1d4chan.org/wiki/Sisters_of_Battle_Order_Creation_Tables
מייצר קבוצת סוגדי כאוס:
http://1d4chan.org/wiki/Chaos_Warband_Creation_Tables
כול הלינקים שלמעלה הם בשביל השראה ועזרה בלבד.
הוייקיות של warhammer 40k, למי שרוצה ללמוד על העולם:
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Warhammer_40k_Wiki http://www.lexicanum.com/

שאלות, עגבניות רקובות והאינקוויזיציה הקיסרית יתקבלו עכשיו
התקבלו:
דרגוניין (סוגדי הכאוס)

me thinks i play orkaz (waaaaaaagh!) cause it funny dat way.

יש לי אפס נסיון עם וורהאמר, אבל כן קראתי על העולם טיפה פה ושם. והאורקז נשמעים כיפיים לאללה אפילו אם אני לא אצליח לדבר כמוהם (גזע של אנשי פטריה פסיוניים שמתעלמים מחוקי הטבע כל עוד יש מספיק מהם? me wants!). אני עדיין לא בטוח שאני רוצה לשחק (אני צריך לוודא קודם שיהיה לי מספיק זמן פנוי בשביל להשקיע כמו שצריך במשחק בסדר גודל של פנינסולרים :p ), אבל אם כן אני אשמח אם תסביר לי עוד עליהם בפרטי.

טוב, אז אני משמר קיסרי
דף דמות:
צד: משמר קיסרי
מפקד: גנרל דאלאמיר בחסד הקיסר. דאלאמיר הוא אדם גבוה וצנום, קירח לגמרי ובעל מבא שיפריח את נשמתך בגופך. הוא נולד בכוכב הנקרא בזמנים העתיקים "מאדים" בגלקסיית שביל החלבוהתחשל שם כחייל קר וקשוח כפלדה. הוא עזב את הכוכב לטובת המשמר הקיסרי, ומחייל קומנדו פשוט הוא עלה בדרגות והגיע לפיקוד על גדוד 54 (הגדוד שנימצא בכוכב) בזכות פעולותיו ההירואיות במרד של עולמות טרה. (תגיד עם זה בסדר)
מיקוד צבאי: מכונות כבדות ויחידות קומנדו (תגיד מה דעתך)
היסטוריה: אחרי שהסערה פרצה הגנרל פקד על ביסוס מאחזים בעיר המרכזית ובאזורים מסביבה, שליחת מודיעין שיבהיר את המצב, עוצר והריגת כל סוגד תוהו שאפשר למצוא. כאדם דתי, הוא יצר קשר עם הכנסייה ואחיות הקרב וניסה לשמור על הסדר ועל הכוח של המשמר והכנסייה בכוכב.
פרטים נוספים: דאלאמיר רואה בשירות במשמר זכות גדולה ובורר בקפידה את האנשים הטובים ביותר, הוא אדם דתי אדוק, גאה, ונוקשה, קשוח ומסרב להתפשר. ידוע גם כקשוח מאוד, וכוחותיו מסתכלים עליו בהערצה כחייל אדיר אך גם בפחד. הוא מאמין בקיסר וישמיד כל אחד שיערער על הקיסר-האל.

אסיד-טוב, מה שציינתי היא לא דרך הלחימה שלהם (יש לכול גזע המון שיטות לחימה, שמשתנות מכול קבוצה בתוך הגזע) אלא ה"שטיק" שלהם. גם למשמר הקיסרי יש פסיונים (אבל לא כול הצבא פסיוני) וגם לאורקים יש טנקים.
והקטע של הטאו הוא בעצם שתי דברים: יש להם את הנשקים הכי חזקים בתווח רחוק- הרובה הכי בסיסי שלהם הוא רובה-פלסמה-צלפים- אוטומטי, והם רק נעשים יותר חזקים מאז, אבל הם חסרי כול יכולת בתווך קרוב (קטע מאוד חשוב בwarhammer 40k). הדבר השני הוא השימוש בגזעי החייזרים שנאמנים להם- שלרום ממלאים את תפקידי הטווח הקרוב.
דינרבלו- סוגדי הכאוס. כאוס. אחד מהאלים שלהם הוא האל של שמרנות והשארות במקום- זה לא תוהני במיוחד

אין לי שמץ של מושג על העולם, או על הפנינסולרים מלבד זה שזה מו"ד בחלל. אבל נראה מגניב, ואני אולי אצטרף, אבל אני צריך הסבר על הגזעים והעולם (בפרטי).

אני ממליץ לכול מי שיכול לקרוא באנגלית שיכנס לויקי ויקרא על הצד שהוא רוצה לשחק. יש שם הרבה יותר מידע ממה שאני יכול לתרגם, וזה גם יחסוך זמן בהמשך
הכנסיה:
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Adeptus_Ministorum
המשמר הקיסרי:
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Imperial_Guard
הטאו:
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Tau
האלדר:
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Eldar
סוגדי הכאוס:
http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Chaos http://warhammer40k.wikia.com/wiki/The_Lost_and_the_Damned
(האורקז שמורים לגאלאן בנתיים)
כול מי שרוצה מידע יכול לפנות אלי בפרטי

דף דמות:
צד: הטאו
מפקד: שאס'ל ראנוס המוחץ. ראנוס הוא טאו בגובה מטר ו-40 (אמרת שהם נמוכים) עם עור בגון אפור-כחלחל ושיער שחור ארוך. הוא קיבל את כינויו אחרי שהוא ויחידתו תקפו יחידת בני אנוש וקרעו אותם, וראנוס שבה את המפקד ומחץ את ראשו בכפפת שיריונו. ראנוס לא לוקח שבויים, אלא אם באה פקודה מפורשת מגבוה לעשות כך, או שזה מהלך ממש חשוב. ראנוס מאמין אדוק בטוב הנעלה ומאמין שהוא יכול לעזור לו להגיע אם הוא ינצח את כל המתנגדים של הטאו ויתחבר עם האחרים.
מיקוד צבאי: יחידות רגלים שכוללות 24 לוחמי אש ו 16 לוחמי קרוט כל אחת, יחידות של 30 crisis Battlesuit, ויחידות ריגול ותקיפות פגע וברח של 10 stealthsuits ו 10 לוחמי הוספיד (תגיד לי מה דעתך). אם הם בטוחים בנצחונם, הם מלווים כ 20-60 מתיישבים למקום, משאירים אותם מאחור בזמן הקרב, תחת שמירה, ובסוף הקרב מלווים אותם למקום ועוזרים להם להקים התיישבות.
היסטוריה: ראנוס פקד על ביצור המאחזים בכוכב, שמירה על כוננות קרבית מלאה ויציאה לקרב נגד סוגדי אלי הכאוס במטרה לסגור את הקרע ולהפסיק את הסערה. ראנוס יוצא אישית לקרבות, ולא לחינם הוא נקרא "המוחץ"...
פרטים נוספים: חושבים שסוגדי אלי הכאוס, עם השדים והאלים שלהם, ירחיקו אותם מהטוב הנעלה.
אני ממש רוצה להשתתף

תזכרו שאני שופט אם אתם נכנסים למשחק או לא לפי הדף דמות שלכם- וככול שהרקע יותר מושקע (לא צריך להגזים, אבל אני לא מקבל רקע של שורה) ככה יש יותר סיכוי שתתקבלו
הכוונה ב"רקע" היא להיסטוריה, להסבר על המפקד ולכול שאר הדברים שאפשר לפרט על הצד שלכם

צד: עובדי כאוס
מפקד*: קולונל פרידריך בדראנג. כרגע ידוע בתור "ראגנארוק האדום".
נולד תוך כדי מלחמה בכוכב שלו, ופיתח נטייה חולנית לאלימות. התגייס ללגיון כלבי המלחמה(war hounds(. הוא נהנה מההרג והדם שהזדמן לו לשפוך, והיה מרוצה כל עוד השירות הצבאי סיפק לו הזדמנויות להרג, וכך התקדם עם השנים בדרגות.
כקולנל, הוא נכשל ברדיפה אחרי מבוקש מסוים, והוא הועבר להיות סגן מנהל כלא צבאי. התפקיד שיעמם אותו, ותאוות הדם בערה בו ויצאה בסאדיזם כלפי האסירים, ולעתים בלהניח להם להמלט בכוונה כדי לרדוף אחריהם ולהרוג אותם.
מנהל הכלא ביקש לעצור אותו, על אי עמידה בתקנים ונהלים. הוא פנה לכורן שנתן לו כוח. הוא הפך אותו למפלצת זאבית("גנול"), עטוית לוחות פלדה וניבים שיוצאות מגופו באופן אקראי וצמד מסורים חשמליים כנשק. הוא גייס אל כורן. חיילים נוספים שהיו צמאים לדם, ושיחררו את כל האסירים ובמסגרת האירוע שכונה "הג'יהאד האדום" הראשון, הציעו להם מוות או הצטרפות אל כורן. כך בסיס כוחו נבנה, והכלא הפך למבצר הראשון של הכת, שהקולנל הבטיח לה "רגנארוק אדום" שיבוא יום אחד: יום של קרב אדיר ואפוקליפטי שבו ישפכו דם של מליונים. כמחווה ללגיון שאהב ונאלץ לעזוב קרא לכת "כלבי הדם"(bloodhounds(
מיקוד צבאי: מוטאנטים("גנולים" עם לוחות מתכת) בנשקי קפא"פ ודאימונים
היסטוריה: יצאו לפשיטות דמים ברחבי הכוכב שתוך כדי הפשיטות זומנו דאימונים, והשתלטו על ערוץ תקשורת. בערוץ תקשורת פירסמו משחקי גלדיאטרים לכבודו של כרון, במטרה לרומם את הפופלריות שלו. הם מחזיקים בחוות אדם, שם מגדלים שבויים, כדי לגדל תינוקות היישר להיות לוחמים, ובשביל להשתמש בשבויים כגלדיאטורים לתוכניות גיוס.
פרטים נוספים*:
הם סוגדים לכרון אל הדם. הבנתי שזימון דאימונים מתבצע תוך כדי קרב?(כתוב בויקי שכל שדה קרב, הוא המקדש של כרון) הם מחזיקים התאי הכלא "חוות" של שפויים כדי לגדל לוחמים, קורבנות וגלדיאטורים ושולטים באחד ערוצי התקשורת בפלנטה הכלא הוא הבסיס הראשי/ראשון שלהם הם דוגלים בג'יהאד אדום:טבח והמרת מאמינים. .

צד:סוגדי תוהו
מפקד:קור האפור.
נחת חלל שהושחת וטיינזצץ הציע לו לעבור אליו ובתמורה הוא יקבל צבא וכוחות קסם חזקים כדי להלחם במשמר הקיסרי.
הוא לאחר התלבטויות רבות לקח איתו כוכב שלם של נחתי חלל וכולם הושחתו על ידי טיינזץ והפכו לעבדיו של קור.
קור נתן להם לפקד על הצבא שלו.שמורכב מסוגדי תוהו ואנשים נוספים הלכו בעקבות הכאוס.
מיקוד צבאי:ליגיונרים של סוגדי תוהו חמושים בחניתות לייזר שעליהם מפקדים נחתי חלל מושחתים.יש גדוד בכל גדוד.יש 12 פלוגות.על כל פלוגה מפקד נחת חלל מושחת עם פלוגה משלו של לוחמים על רובוטי מלחמה.
בכל פלוגה יש 12 מחלקות.על כל מחלקה מפקד נחת חלל מושחת עם מחלקה של לוחמים על טנקים ונגמשי לייזר.לכל מחלקה יש 12 כיתות.על כל כיתה יש סוגד תוהו ולו יש כיתה של לוחמי קומנדו של נחתי חלל צעירים חמושים ברובי צלפים.בכל כיתה יש 12 לוחמים של סוגדי תוהו שחמושים בחניתות לייזר ומפקד עליהם סוגד תוהו שחמוש במכונת ירייה או להביור.
היסטוריה:קור האפור התחיל בפשיטות על כוכבים ובניית הצבא שלו.הוא גם התחיל לצאת לכוכבי טאו כדי לשכנע אותם למכור לו נשק ולהצטרף עליו.
פרטים נוספים:אני מצפה שתקבל אותי.ואני רוצ שתדע שאני אשקיע.מאוד

טוב, הדף דמות לקראת סיום. אני חושב. בבקשה תגיד לי מה צריך להוסיף, כי אני לא בטוח באיזה חלק לפרט יותר ובאיזה חלק כבר רשמתי מספיק
צד: orkz, the strongest race evah
מפקד: hersy, the bestest emprah*
מיקוד צבאי: פה אני צריך את עזרתך. כעקרון go smash em ו- MOAR DAKKA נראות לי כמו אסטרטגיות משנה מוצלחות בשביל הWAAAGH! הקלאסי, אבל הרסי מעתיק בצורה קלוקלת אסטרטגיות של ummis (הגעתי למצב הנורא הזה שאני חושב שכתבתי בשגיאת כתיב סלנג של אורקז..) ולכן אני רוצה לפתח את זה קצת יותר.
עדכון:
אחרי שדיברנו, ואחרי שחשבתי קצת בעצמי, הצבא הולך ככה:
- יש הרבה מאוד בויז רגילים שהולכים מקדימה. הם בעיקר כאלו שחושבים שהרסי הוא לא-אורקי מספיק, ולכן רוצים להרוג הרבה דברים ולהיות יותר חזקים ממנו. בדר"כ הם מתים מהר מאוד, אבל מידי פעם קבוצה קטנה שלהם שורדת למשך תקופה ארוכה והם נהיים גדולים ועשירים יחסית. חמושים בדר"כ בצ'ופה גדולה ככל האפשר ובסלאגה (שוטה זה לא אורקי מספיק). אחרי מספיק זמן, כל אורק ששרד ככה נהיה סלאגה בוי. מעט מאוד שורדים מספיק זמן.
- מאחוריהם, עדיין מסתערים, יש הרבה שוטה בויז. רובם לוקחים ביג שוטהז (בשביל עוד דאקקה, דאא), אבל כל אחד שיש לו מספיק שיניים יכול להשיג לעצמו שוטה-להביור או שוטה-משגר טילים. הם נוטים להיות הסיבה העיקרית שהאורקז מלמעלה מתים, כי לכוון זה ליומיס מסריחים.
- מהצדדים ישנם אורקז רכובים על וור-בייקס עם דאקקהגאנס ומספר קטן יותר של בורנה בויז. הם ה"טקטיקה המיוחדת" של הרסי. וורבייקרס למעשה יעילים למדי בגלל שבדר"כ הנוכחות שלהם מכריחה את הצבא האויב להיות יחסית דחוס ולא להתפרש (אתה יודע.. אורק שנוסע במהירות מוגזמת על אופנוע מפלצתי עם משינגן מכל צד ומשגר טילים מקדימה נוטה לגרום לחיילים לקלל את המפקדים שלהם ולחזור אל הבטחון שבקבוצות. או למות. בשני המקרים, זה גורם לחיילים להיות מקובצים במקום אחד), לא שהרסי מודע ליתרון שהם מביאים לו. הברונה בויז הם אחד מהמקרים הבודדים שהרסי בחר בחירה טובה- כשתוקפים אותך מכל הכיוונים, להביור יכול לאכול חייל רגלים כמו כלום.
- הרסי מתחיל את הקרב בחלק האחורי של הצבא, כיאה לכל מפקד טוב. אבל הוא רוצה להלחם, אז הוא יורה לכל עבר ומפלס לעצמו דרך בכוח אל החלק הקדמי של הצבא. עם שוטה כל כך גדול שזה מגוחך (עוד דאקקקקה!), והגודל העצום שלו, הרסי גורם להרס בשדה הקרב. הוא גם מוקף בנובז ש"מגנים" עליו, ככה שכשהוא מגיע סוףסוף אל החזית הוא קטלני למדי. לו רק הוא היה נמנע מfriendly fire...
- יש כמויות קטנות של אורקים אחרים מפוזרים בצבא. מקבויז מאוד אהובים פה, ומידי פעם יש איזה גיט עם שריטה שגורמת לו להתנהג שונה מהאחרים. לא מספיק בשביל להצדיק אזכור פה, אבל להלחם באורקז זה תמיד חוויה מאוד.. מגוונות.

כמו שאפשר לראות, הצבא האורקי לא יעיל להחריד. הם מסתערים, מסתערים ומסתערים עוד קצת, ולא מכוונים *אף פעם*. הסיבה שהוא לא נורא ואיום היא שקודם כל, אורקז הם עם מפחיד. הם יכולים לשרוד בקלות פגיעות שהיו הורגות בני אדם, וכל אורק עם צ'ופה יכול לקחת לא מעט יומיס פשוט כי הוא *עצום*. דבר שני, יש הרבה מהם. לא שיש לי מושג כמה מהר אורקים מתרבים, אבל בתור גזע לוחם אני מניח שכל העניין עם ספורס שעפים לכל עבר כשהם מתים מתרחש מהר מספיק בשביל לדאוג שהם לא ייכחדו כבר. שלישית כל, הWAAAGH! הוא פשוט כל כך טוב. אורקז לא מתים מפצעים כי הם לא שמים לב אליהם, ולפעמים שורדים אחרי הקרב אחרי טיפול קלוקל של הפיינבויז כי האורק לא יודע שהוא קלוקל. חוץ מזה, אורקז לא נכנעים אף פעם, ויש להם כמות מגוחכת של תחמושת. כן, הWAAGH! עוזר להם נורא.

היסטוריה: הרסי לקח את הוורבנד שלו לתקוף עולם קטן יחסית, מסיבה ׳אסטרטגית׳ זו או אחרת שאף אחד מהאורקז שלו לא התייחס אליה. אחרי שהסערה בוורפ התחילה (בינתיים הוורבנד נלחם במשמר הקיסרי לא מעט), הם החליטו לסגת לזמן קצר, לתת לשאר היומיס להלחם בינם לבני עצמם. ׳זה לא נקרא לברוח אם אנחנו חוזרים אחר כך׳ וכל זה, אתה יודע. בx זמן מאז (כמה זמן באמת עבר?) המקבויס עבדו הרבה מאוד בשביל ליצור מספיק דאקקה ותחמושת- הרסי מתכנן לחזור בקרוב. צבועים בסגול, הכומאנדוז סיירו מקדימה וראו איפה כדאי לתקוף. הא, ותקפו בעצמם לא מעט כי הם רצו להרוג משהו, אז המשימה לא הייתה סודית במיוחד אחרי הכל. התוצאה הסופית היא זהה- הרסי מתכנן לרסק את המשמר הקיסרי המרגיז (האסטרטגיה שלו הרבה יותר טובה!), או לפחות להצטרף אליהם בשביל להרוס את הטאו המרגיזים. או אולי להצטרף לטאו בשביל להרוג את המשמר הקסרי. או אולי להרוג את שניהם, ואת סוגדי הכאוס, ואת כל שאר האנשים על הכוכב. הרסי לא בטוח בנוגע לזה, כי מצד אחד הוא מנסה להשיג נצחון ׳חכם׳ שיראה איך הוא עבד על כולם, ומצד שני הוא בכל זאת אורק והוא אוהב להרוג דברים.
פרטים נוספים:
- hersy הוא השם שבחר לעצמו הנובז שהגיע מהגרזנים המדממים. אחרי שהוא הפך לwarboss בטעות אחרי שהוא הרג כעשרים אורקים בשביל שיניים וגדל בצורה משמעותית, הוא ניסה לחשוב על תואר- והוא שמע שיש את הummie הזה שנקרא emprah שאמור להיות ממש חזק. טוב, אז הוא קרא לעצמו the bestest emprah, כי הוא בברור הרבה יוותר חזק מהאמפרא הזה. כשהוא השוויץ בשם שלו כשהוא הציע את שירות האורקז שלו לחבורת בני אדם (בשביל עוד dakka, כמובן), הוא נתקל בצעקות heresy. אחרי שהוא הרג את כולם, הוא החליט שמוצא חן בעיניו השם הזה, אפילו שאין לו מושג מה הוא אומר.
- כמות הסקוויגס וגרטצ׳ינגס בwarband (אני חושב שאני אכנה את הוורבאנד ׳דא בסטסט אימפייר׳, אבל אני לא בטוח לגבי זה :p ) נמוכה יחסית. ייתכן שזה בגלל שהם מתים בקצב גדול אפילו יותר מוורבאנדס אחרים, אולי הם פשוט נוצרים לאט יותר. תהיה הסיבה אשר תהיה, אין יותר מדי סקוויגס חוץ מהסקוויג האכיל והסקוויג המתפוצץ (הרסי מגדל כאלו במיוחד, כי הוא חושב שזה נראה מצחיק לזרוק כאלו- אפילו שהקיום שלהם גורם להרג של הרבה אורקז שלא נזהרו איתם [ואף אחד לא נזהר איתם]).(

חזרה