• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

ווינדוהאלי: עץ הרשמה (המשחק התבטל)

הצהרה: לתת רפרנסים למונטי פייתון במהלך המשחק *לא* יתן לכם בונוסים. ולא, אי אפשר לקחת את הכשרון מיקוד נשק (הכיסא הנוח). אפילו אם אף אחד לא ציפה לכם.

----------------

לפני שלוש שנים, הכהן הגדול של פיילור נתן אישור להקמת מסדר חדש בשורות הכהונה- מסדר האינקוויזיציה. תפקידו של המסדר הוא למצוא ולגרש דיבוקים, להלחם בשדים ולשרוף על המוקד מכשפות. אתם- לוחמיו הקדושים של פיילור, המכונים בפי רוב פאלאדינים, נאבקים ברוע בכל אשר ימצאו אותו ולא מהססים להשתמש בכל האמצעים בשביל להלחם באויבי האמונה המרושעים. משימתכם הקדושה היא לתפוס קבוצת מכשפות ושדים המתחבאים בתוך העיר ווינדוהאלי (windvalley, עמק-רוח) ולהוציא אותם להורג, בשביל לשמור על שלום הממלכה ועל חייהם של המאמינים החפים מכל פשע- וכדי למנוע מהמורדים הטמאים האלו למוטט את הציוויליזציה ולגרום לכאוס שיוביל מוות המוני. אזהרו מפני הונאות, אבירים- רוחות רעות עשויות לעשות דיבוק על כל אדם הנקלה בדרככם, ומסוכן לסמוך על אנשים מחוץ למסדר האינקוויזיציה. תזכרו היטב את טקס הגירוש, שכן תצטרכו להשתמש בו רבות. ישנן אפילו שמועות על אבירים שסרחו, שדים במסווה שהסתננו אל שורות האינקיוויזיציה! מובן שמדובר בשקרים שנועדו לערער את אמונתכם, אך חשוב לפקוח עיניים ולוודא שכל אחד מהאבירים הקדושים של פיילור באמת ממלא אחר משימתו הקדושה בנאמנות. בהצלחה, ושפיילור יהיה אתכם.

------------------

עד לא מזמן, אלו היו רק איכרים שוטים בעלי דעות קדומות. רוב העולם אומנם לא הצליח להשתמש בקסם, אבל קיבלו את הקוסמים כחלק מהחברה. אבל לפני שלוש שנים, המטורפים הסוגדים לפיילור החלו להסית את העם נגדנו, הקוסמים. הם אף הקימו מסדר שכל תפקידו הוא למצוא ולרצוח אותנו. אבל אנחנו נחזיר מלחמה. אתם הקוסמים החזקים ביותר ששרדו, שהצליחו להתחבא. בשם אהלונה, אנחנו זקוקים לכם. הם שלחו את האיקוויזטורים, הרוצחים חסרי הרחמים האלו, לרדוף אחרינו אפילו עד ווינדוהאלי. אין ברירה, אלא להפיל אותם. השלטון מושחת ואכזרי, ואהלונה מצווה חופש וטוב. כדי להפוך את העולם הזה למקום טוב יותר,  אתם צריכים לעצור את האינקוויזטורים ולהפיל איתם את השלטון המושחת. אומנם נוכל ככה להציל רק את ווינדוהאלי, אך לא ניתן להציל את הממלכה כולה מהשקרים של הכהנים בבת אחת. בהצלחה, ושאהלונה תהיה אתכם.

------------------
ברוכים הבאים אל ווינדוהאלי (יותר קל לבטא את המילה הזאת מאשר פנינסולרים :p ), משחק הפורום הראשון (!) שאני מריץ. כבר לא מעט זמן אני חושב על המשחק הזה, ואני חושב שיש לו פוטנציאל. מה שכן, הוא שונה ממשחקים אחרים בכמה מובנים וכנראה לא יתאים לכל אחד. בבקשה תקראו בתשומת לב את מה שכתוב למטה כדי שלא תתאכזבו. שימו לב שזה רק עץ ההרשמה, ושהמשחק עצמו לא גמור. אני מפרסם את העץ הזה כי ביקשו ממני להתחיל את ההרשמה כמה שיותר מוקדם, ויהיה לי קל יותר לסיים את החלקים הקטנים בהרפתקה אחרי שכבר יש דמויות. התאזרו בסבלנות, המשחק עצמו יתחיל כנראה בעוד שבועיים לכל הפחות, אבל כנראה יותר.

פרטים על המשחק
השיטה תהיה פתפיינדר, כי ביקשו ממני וכי מבחינתי זה ומו״ד שלוש וחצי זה אותו הדבר. את החוקים ניתן למצוא פה.מה שכן, זה שאם יש משהו שאתם רוצים לשחק ולא נמצא פה (אמגוש, או לקחת כשרון ספציפי מספר הרחבה של שלוש וחצי), תרגישו חופשי לבקש ממני בפרטי.
עכשיו, לאלו שלא קראו את העץ על משחקי תפקידים תחרותיים, הנה הסבר על המשחק עצמו- לא כל השחקנים עובדים ביחד. ישנן שתי קבוצות, האינקוויזטורים והקוסמים. מטרת העל של כל קבוצה היא להרוג את את כל הדמויות מהקבוצה השנייה, אבל יהיו לכם הרבה מטרות צד שאתם תרצו להשלים.
עכשיו, מה שימנע ממכם לפגוש אחד את השני אחרי עשרים דקות ולהתחיל קרב הוא שווינדוהאלי זה מקום *עצום*- והעובדה שהצד של הקוסמים רוצים לשמור על פרופיל נמוך ככל האפשר כמה שיותר זמן. מה תעשו במשך כל הזמן הזה? אתם יכולים לנסות לקדם את המטרות שלכם, אתם יכולים לנסות לרגל על הקבוצה השנייה (אם תצליחו לגלות מי הם), אתם תצטרכו להגיב לעולם שמשתנה במהלך המשחק ולא ישאר סטטי, ואני אדאג שתמיד ישאר עוד דבר או שניים לעשות. אבל מטרת העל היא כמובן לתכנן את הדרך המושלמת לתקוף את הקבוצה השנייה. ופה אני נותן לכם יד חופשית- אני לא עומד להסליל שום חלק מהקרב. אם אתם תפעלו במהלך המשחק, אתם יכולים לקבוע פרטים רבים על הקרב הסופי. איפה זה יהיה, מי יהיה שם, איזה תוואי שטח מגניב ואילו מלכודות ימצאו במקום.. על כל הדברים האלו אתם יכולים להשפיע במהלך המשחק. אם אתם תצליחו לגרום לקבוצה השנייה להגיע למחסן נטוש, הקרב יתרחש במחסן נטוש. אם מלכדתם את האסם בקצה העיר ועשיתם שם אמבוש לקבוצה השנייה, שם יהיה הקרב. הפעולות שלכם יקבעו מה יקרה. כמובן ששום דבר לא מכריח אתכם לשתף פעולה- אם התנאים לרעתכם, אתם יכולים וצריכים לנסות לברוח ממצב שבו אתם יכולים להפסיד. ככל שתתכננו יותר ותפעלו יותר בשביל להפוך את הסיטואציה לטובתכם, ככה היא תהיה לטובתכם. טקטיקה, אסטרטגיה, הכל- וכדאי שתשקיעו כמה שיותר בזה, כי אם הקבוצה שמולכם תצליח לעבוד עליכם עם טקטיקה חכמה, אתם כנראה תפסידו את המשחק.

פרטים על הדמויות
מבחינת קראנץ-
דרגה 4. נקפ מקסימלי, חלוקת תכונות לפי קניית נקודות (אתם יכולים להשתמש באתר הזה. תבחרו בגרסה של מוד ולא פתפיינדר, 28 נקודות לחלוקה).
אם אתה מהצד של האינקוויזטורים, אסור לך להיות מטיל לחשים מלא. מומלץ שתהיה מקצוע עם תהב מלא (מותר לך לשחק נוכל, אבל זה כנראה לא יתאים לאופי של האינקוויזטורים. אם אתה מצליח, אני לא אעצור אותך).
אם אתה מהצד של הקוסמים, אתה חייב יכולת הטלת לחשים כלשהי לפחות, או משהו שמרגיש כמו לחשים (אמגוש, לדוגמה. או אלכימאי). מומלץ שתהיה מטיל לחשים מלא, כמו מכשף או דרואיד.
רמת אופטימיזציה נמוכה-בינונית. אני לא רוצה לראות דמויות שבורות, ואני לא אקבל למשחק ציינגלינג מתמיר קרבי לדוגמה. מצד שני, אל תבנו דמויות שעושות חמש נזק בממוצע בסיבוב. כאשר אתם שולחים לי את הדמות תרשמו גם מה היא יכולה לעשות ואיך היא פועלת בקרב, כדי שאני אוכל לדעת טוב יותר מה רמת הכוח שלכם. אם הדמות חזקה/חלשה מידי ביחס לשאר הדמויות, אני אבקש ממכם לשנות אותה.
במקרה ויש חוק שאפשר לפרש אותו בכמה דרכים (אתם יודעים למה אני מתכוון, כשברור שהכותב התכוון לx אבל הוא ניסח בצורה שאומרת y), תשאלו אותי איך החוק עובד כאן במקום להשתמש בצורה שהכי עוזרת לדמות שלכם :p

פלאף-
רקע קצר ומתומצת. זה משחק פורום, לא קמפיין. כמה שורות, מסםיק כדי שיהיה לי מושג כללי מי אתם. מה שכן, דווקא אופי יותר חשוב פה. אני רוצה אופי מפורט יחסית, עם התייחסות למוסר. אתם יכולים להשתמש במערכת הנטיות, ואתם יכולים להתעלם ממנה אם היא מפריעה.

חוקי בית ודברים שאתם צריכים לדעת
א. אני שונא מוסר אבסולוטי. הנטייה שלך היא לפי איך שאתה מגדיר את עצמך, לא לפי אוסף חוקים מלאכותיים. זאת אומרת שפאלאדין שמשתמש בהכאת רוע לא עושה יותר נזק נגד יצורים שרשום אצלם רוע בסטאט בלוק- אלא נגד יצורים שהתפיסה שלהם בנוגע למוסר הופכית מזאת של הפאלאדין.
ב. הרפתקנים אולי רגילים להרג של מפלצות, אבל הרג בני אדם זה משהו אחר לחלוטין. אם הדמויות יהרגו יותר מידי אנשים בצורה אכזרית מידי, זה יתנקם בהם. בהתחלה לא יקרה שום דבר מבחינה משחקית, אבל אם אתה תצית רובע מהעיר אתה בהחלט תסבול מחסרי מוראל לדברים. אתם אולי תהרגו חפים מפשע למען המטרה שלכם, אבל בלבכם אתם לא רוצחים.

כנראה שכחתי דברים נורא חשובים, אז אם אתם שמים לב למשהו כזה בבקשה תגידו לי ואני אוסיף.
עריכה:
חוק חדש בשליחת הדמויות- כדי להרשם צריך לשלוח רק פלאף, ואחרי שהשחקנים יבחרו אז הם יעבדו על הקראנץ. זה פותר הרבה בעיות.

אני מבקש שתכתבו את דף הדמות שלכם בעזרת האתר pifro. לי הרבה יותר נוח להסתכל עליהם ככה, והאתר עצמו מאוד מאוד נוח ועוזר לכם לבנות את הדמות (מחשב חלק מהתוספים לבד וכו). בגלל שמערכפת המיומנויות שם היא של שלוש וחצי ולא פתפיינדר, אתם יכולים להתעלם ממנה ולכתוב את המיומנויות במקום אחר. או לעשות שם שינוי קטן (אפשר לשנות את השם של מיומנויות קיימות או לכתוב חדשות, וזה יחשב לך את התוספים).

תודה.

Dark sith אמר/ה:
רק כשאלה, למכשפות בימי האינקוויזיציה לא הייתה שום מטרה חוץ מלשרוד. אז זו תהיה המטרה של הצד של הקוסמים? לשרוד? (ובגלל שזה פנטזיה ויש לקוסמים כוחות קסם, אז גם לנסות איכשהו להרוס את הצד השני).
מה? אתם לא מכשפות, אתם לוחמי הצדק שמנסים להציל את ווינדוהאלי מהשלטון המושחת מהיסוד שמחזיק בה באגרוף ברזל!

אלא אם אתה אינקוויזטור. ואז הם בהחלט מכשפות, והדבר היחידי שמעניין אותם הוא איך להפיץ את הרוע שלהם.

עריכה: ולמה מחקת את ההודעה?

King Revange אמר/ה:
אני כל כך הולך להיות אינקוויזיטור.

אני מצפה ממך לקצר את המשחק כמה שיותר כדי שהוא לא יימרח ותסגור אותו משעמום.

הערה חשובה: בלי אוף גיים!
האורך של המשחק תלוי בכם. אם תחליטו שאתם רוצים לעבוד הרבה זמן בשביל ליצור את המצב המושלם, המשחק ימשך הרבה זמן. אם אתם תתעלמו לחלוטין מכל המטרות המשניות ופשוט תסתערו על הקוסמים המתועבים האלו, ההרפתקה תמשך שלושים דקות.

תהיה הכוונה ממני. אם תנסו לגמור בחצי שעה את ההרפתקה, אני אנסה לעצור אתכם. מצד שני, אם השחקנים יסרבו לשחק ורק ירצו להלחם אחד בשני בהזדמנות הראשונה- אני אתאכזב, אבל זאת לגמרי אפשרות וזה יכול לעבוד לכם.

מה קורה אם אני רוצה לשחק מקצוע בסיס (מ3.5) שהוא לא בקישור שנתת או אמגוש?
אמרת שמבחינתך השיטות הן אותו דבר, האם זה אומר שאפשר לקחת מקצועות מספרי הרחבה של שני השיטות? ומה עם חומרים מהפורום?

עריכה-חייבים להיות טובים?
אני שאול מכיוון שכתבת כי אנחנו לא רוצחים בלבנו-האם זה אומר שאי אפשר לשחק אינקוויזטור בריון שמוכן להרוג כל מי שמעז לזלזל אפילו טיפה בכבודו של פיילור? (כמובן שחברי הקבוצה הנבונים יותר ינסו לרסן אותו, אני מדבר על העיקרון)

ואמרת ששכת משהו, אז אני אומר לך מה.
מידע מידע מידע. אנחנו יודעים שאתה אוהב לכתוב (או רק לאיים שתכתוב הרבה?) אז אני מבקש כל דבר שאפשר על העיר. הרי הדמויות שלנו חייו מעיר לפני ה'אפוקליפסת קוסמים' הזאת ולא משנה באיזה קבוצה הן, הן צריכות להכיר את העיר. מה רמת הטכלונוגיה בעיר? מה הצפיפות וכו'. אתה כנראה מכיר הרבה יותר מאפיינים ממני.

עוד שאלה. מה רמת ההשפעה של הדמויות? האם אני יכול לשבת בראש האינקוויזיציה? או שאני צריך להיות חייל פשוט שמסייר בעיר למקרה והוא יפגוש איזה קוסם.

שאלה אחרונה. זה יפריע לך אם אני אשחק אשף שנוטה סדר-רוע ועומד בראש כת קטנה שמשתפת פעולה עם שאר הקוסמים כדי לגבור על האינקוויזיציה?

עריכה:
אני רוצה לשמוע על המצב הסוציו אקונומי של הכהנים ;)

מרתוס אמר/ה:
מה קורה אם אני רוצה לשחק מקצוע בסיס (מ3.5) שהוא לא בקישור שנתת או אמגוש?
אמרת שמבחינתך השיטות הן אותו דבר, האם זה אומר שאפשר לקחת מקצועות מספרי הרחבה של שני השיטות? ומה עם חומרים מהפורום?

עריכה-חייבים להיות טובים?
אני שאול מכיוון שכתבת כי אנחנו לא רוצחים בלבנו-האם זה אומר שאי אפשר לשחק אינקוויזטור בריון שמוכן להרוג כל מי שמעז לזלזל אפילו טיפה בכבודו של פיילור? (כמובן שחברי הקבוצה הנבונים יותר ינסו לרסן אותו, אני מדבר על העיקרון)
אמגוש זה היה דוגמה :)
אם אתה רוצה להשתמש במשהו שלא מהפתפיינדר srd, תשאל אותי בפרטי מה בדיוק. דברים מספרים של וויזרד אני אשתדל לאשר אלא אם הם לא מאוזנים/לא מתאימים לאופי של המשחק, אבל דברים מהפורום אני אאשר רק לעיתים רחוקות.

ולא חייבים שתהיו טובים, אבל צריך סיבה ממש ממש טובה לא להיות כאלו. הבריון שיהרוג כל מי שמזלזל בפיילור יכול אולי לעבור, אבל גם הוא יושפע מכך בסופו של דבר. אולי הוא מסוגל להרוג מישהו בלהט הרגע כמו כלום, אבל אחרי שהוא רואה את הדם על החרב שלו הוא יתחיל להרגיש חרטה. זה בהחלט לא נטייה טובה (בדיוק כמו שלגנוב ולבקש סליחה אחר כך זה לא נטייה סדרית), אבל זה גם לא מרושע. אם יש לכם משהו גבולי כזה, תנו אופי מעניין מספיק ואולי אני אאשר.

קינג-
לא. אני לא סומך על עצמי שאני אהיה אובייקטיבי בנוגע להאם הוא מאוזן או לא. אם הוא כבר היה גמור אולי הייתי שוקל את זה, אבל כרגע הוא בגרסאת ביניים כזאת ואני לא רוצה לפשל.

דארק סית-
אין בעיה, יש לי מידע על העיר. אני אוסיף לפה מאוחר יותר. במהלך המשחק אתם כמובן יכולים ללמוד הרבה הרבה יותר.
בנוגע לרמת ההשפעה: אצל האינקוויזטורים, אתם אבירים. אתם בהחלט לא חיילים פשוטים (בשביל זה יש לעיר שומרים), אבל אתם גם לא ראש המסדר. יש לכם מספיק סמכות בשביל שאם תדקרו מישהו מול הפנים של אחד השומרים בעיר, יכעסו עליכם אבל לא יפעלו מולכם בצורה ישירה.
בנוגע לרעיון הדמות: בהחלט בהחלט לא. הדמות לא מתאימה לאופי של המשחר בכלל. מצטער.

מחכה למידע. בעיקר למידע על הכהנים.
הקוסמים פועלים כקבוצות או כיחידים? כי לא ציינת שום דבר בנוגע להשפעה שלהם שם. קוסמים יכולים להיות כהנים, נכון? או שזה לא תקף להגדרה.
ואני מניח שלא הבנתי את האופי של המשחק אם שאלתי את השאלה הזאת. אז מה כן האופי של המשחק. אני מניח שהאינקוויזיציה גם תפסה איזה מתעללת בילדים או רוצח קריפי כזה, אז למה שלא יהיה אחד גם כאן? (אני לא מתווכח איתך, רק שואל אותך).

ויש לי עוד הרבה שאלות, שלא מתאימות לעץ הזה בכלל. שאלות של נובים.

ילו אסיד- בלי דמויות שבורות! ולך ספציפית אין גישה לשום דבר מחוץ לpf srd. אתה תעלה על קומבו נורא חזק שלא נראה חזק על הנייר.

מנגו- אל תדאג, בכוונה אמרתי דמויות חלשות יחסית. נסה את הכי טוב שלך, ובמקרה הכי גרוע אני אעזור לך לשפר את הדמות כדי שתהיה חזקה כמו כולם.

דרגוניין- רק דברים שאתה מצפה לראות בעיר. אלפים כן, מחושל-קרב-דם-דרקון-של-בהמות׳ לא. במקרה של ספק תשאל אותי.

דארק סית- קוסמים בהחלט יכולים להיות כהנים. אני ממליץ של אהלונה, אבל תרגישו חופשי לבחור אל אחר. כן, זה יכול להביא לדמיון מסוים בין האינקוויזטורים לקוסמים. וכן, זה מכוון. בכל מקרה, אתה משחק לוחם חופש שמנסה להפיל את הממשל המושחת והארגון המרושע שמאחוריו- אתה באמת ובתמים מאמין בצדקת דרכך. אתה הורג כי אתה מוכרח, לא כי אתה נהנה מזה- רק האינקוויזטורים הנאלחים האלו אוהבים הרג.
ותרגיש חופשי לשאול אותי בפרטי/בסקייפ.

קינג- אני ממש לא חושב שזה ימשך ארבעה חודשים. אבל כרגע אני לא יכול להבטיח. אני אסתכל שוב ואחליט כמה זמן לדעתי זה ימשך ואגיד לך, אוקיי?  

חזרה