• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מצוד הגיבורים - עץ הרשמה.

טיזר
השנה היא 2238.
תמיד היו אנשים שטוענו שיש להם כוחות על-אנושיים, תמיד היו אגדות על אלילים שנתנו כוחות למאמינים שלהם...
זה לא דבר חדש ולא ממש הפריע לאף אחד. חלק האמינו בסיפורים, חלק טענו שהם מחזיקים בכאלו כוחות, אבל הרוב המוחלט פשוט התעלם... ובצדק.
עד שלפני מאה שנים קבוצת אנשים שקראו לעצמם "דורשי האמת", שם קצת מצחיק אני חייב לציין, הוכיחו לאנושות כולה שיש ממש באגדות הנשכחות האלו.
בדרך שאינה מובנת מדעית עד היום, הם השיגו כוחות על והראו את זה לעולם כולו.
לקח קצת זמן לעכל את הבשורה, אבל מהר מאד החל מרוץ בחיפוש אחר כוחות על אנושיים.
חלק פנו לאגדות עתיקות וחלק לקסם, ומי שלא הצליח לחכות אותם ניסה להשיג זאת בעזרת המצאת טכנולוגיה והתעסקות בגנטיקה של הגוף האנושי שתעתיק את הכוחות האלו...
יש אפילו מעטים שהצליחו ליצור קשר עם כוכבים אחרים והם עזרו להם בזה.
מעטים מאד הצליחו באמת להשיג כוחות על. כמה מאות, לא יותר. אבל המעטים האלו עצרו כמעט לחלוטין את הפשיעה, וכבר 60 שנה שאין מלחמות בין המדינות השונות.
המזל הוא ש"דורשי האמת" היו אנשים טובים, אז כל פעם שהיה איזה יחיד שניצל את הכוחות שלו לרעה, הם חיסלו אותו וככה נוצר מאזן די מעודד לטובת החברה הטובים.
מחר יחגגו בפעם המאה את תחילת המהפכה הזאת, את היום שבו "דורשי האמת" גילו לאנושות כי יש בעולם שלנו דרכים לשבור את מגבלות הגוף האנושי.
ביום הזה לפני 100 שנה גילו שקימים בעולם הזה כוחות שאינם מובנים לנו, תגלית שהובילה למה שאנחנו מכנים גיבורי על.
מחר יחגגו את יום המהפכה, אבל זאת תיהיה הפעם האחרונה בה יחגגו אותו.
החל ממחר יכנס לתוקף חוק שאוסר שימוש בכוחות על. אנחנו נמצא כל אדם, מוטציה או חיזר שמחזיק בכזה כוח, ונשמיד אותו.
מסיבת העיתונאים נגמרה, אני לא אענה על שאלות.

נשיא ארה"ב ירד מהבמה לרקע המילמולים ההמומים של העיתונאים, וזאת היתה הפעם האחרונה שהוא נראה בציבור.
היום הוא מסתתר, מפחד לגלות איפה הוא נמצא, כמו כל אחד ממנהיגי העולם שחתם על החוק לאיסור בשימוש בכוחות על, מהפחד שאותם גיבורי על ירדפו אותו.
שנה עברה, והממשל עשה עבודה דיי טובה בחיסול גיבורי העל. כל מי שנשאר ירד למחתרת, וגם שם הוא נמצא בסכנה...
הפשיעה גוברת, וסיכסוכים בין מדינות חוזרים לאט לאט.
אתם מהמעטים שנשארו... מנסים להבין מה לכל הרוחות קרה כאן.​

אז כמו שהבנתם אנחנו הולכים לשחק בעולם שבו גיבורי העל היו נפוצים מאד, אבל אחרי דיכוי ממשלתי מפתיע נשארו גיבורים בודדים שאותם אתם הולכים לשחק.
אני רוצה שנשחק ברמת כוח של גיבורי אקס-מן או ספיידרמן פחות או יותר, לא סופרמנים או קוסמים כל יכולים.
המשחק הולך להיות חופשיטה.

הרשמה למשחק ודפי דמות:
למרות שמבחינת הפלאף כמעט הכל אפשרי, הכוחות יצתרכו לעבור אישור שלי, וחוץ מזה אני מתכוון לשאוב השראה מאד גדולה משיטת יצירת דמויות של שיטה חינמית שנמצאת בפונדק שנקראת "משחקעל". לכן אני מעדיף קודם לבחור שחקנים ואז להסביר על השיטה הזאת ולהתחיל ליצור דמויות (בגדול יהיו 4 כוחות שונים לכל אחד ועוד רשימה של דברים טובים מגניבים ודברים רעים מגניבים שאם תבחרו אותם תוכלו לקבל יותר דברים טובים \ כוחות על)

אז מי שרוצה לשחק מספיק שבנתיים ירשום קונספט כללי של מה שבא לו לשחק ואת הרקע שמאחרי הדמות שלו. את הכוחות בפועל (ולפיהם גם לשפץ את הרקע אם תמצאו לנכון) יהיה אפשר לבחור אחרי שיבחרו השחקנים.

אני מחפש 3-4 שחקנים, שמתאים להם קצב תגובה של פעם או פעמיים בשבוע.

2 דברים אחרונים:
1) במשחק הזה אני רוצה ששחקנים יבחרו לשחק מה שמגניב להם ומעניין אותם, ולא מה שהכי חזק שאפשר לשבור איתו את כל החוקים. בסך הכל זה משחק של כוחות על ואני בטוח שמי שיחשוב מספיק יצליח למצוא כוח על\שילוב של כוחות שיראה לי נורמלי ואני אאשר אותו והוא בעצם סופר חזק ברמות מוגזמות.
אז אם אתם פאוור גימירים ואתם רוצים לעשות את זה גם כאן, אתם טועים במשחק.
2) אני אשמח אם כל ההודעות יהיו בעץ הזה ולא בתיבת ההודעות הפרטיות שלי.

היאח והידד!

אפשר לינק למשחק-על? או לפחות הסבר מקוצר על החוקים?

עכשיו חשבתי על כמה קונצפטים, תגיד מה הכי זורם לך-

Death Guide-מדריך המוות. מצא מסיכה של האל אנוביס, והפך לכוהן שלו, ומשתמש בקסמי מניפולצית מתים למיניהם ומניפולצית נשמות.

Ms. Power- גברת כוח, חייזרית שהתרסקה בילדותה על כדור הארץ, נחטפה ובגלל הדם החייזרי המאוד עמיד שלה, הצליחו להחדיר בה כוחות שבני אדם לא עמדו בהם. עפה ויורה "יריות כלשהם".

פנריר- סוג של האלק איש זאב, כמובן הרבה פחות חזק.

captain justice IV- קפטן צדק הרביעי בן לשושלת גיבורי על, מפוארת.

שאלה נוספת- הגיבורי על שבמחתרת, יכולים לנסות לנהל חיים "אזרחיים" סודיים, במקביל לעבודתם כגיבורי על?

מצטרף לשאלה של דרגוניאן על חיים אזרחיים

בנוסף שמתי לב שהמשחק מתנהל בשנת 2238, איך זה משפיע עלינו? איך נראה בכלל העולם? (אלא אם התכוונת ל-2038, ואז זה הגיוני)

בכוח מקרה, אני הולך לשחק קוסם. קוסם די משוגע שמדבר לבובה ומאמין שהיא מדברת אליו, ומכור לשימוש בקסם. בכול מקרה, כמה שאלות.

1. כוח על אחד שיש לו כמה הגבלות כוח, עולה כמה פעמים ברמת הכוח שלו או שהוא עולה רק ב-1?
2. מותר לי לקחת חוש שישי בגרסת העל שלו או שזה נחשב כבר ככוח על?
3. בשביל הקסם, חילקתי את הקסם לאסכולות ולכולן נתתי הגבלות כוח. אפשרי? (אל תדאג, הדמות שלי ממש לא כול יכולה)
4. מותר לקחת יותר מחולשה אחת?

עכשיו אני רק צריך למצוא מה לעשות עם כול נקודות ד"ט שנשארו לי ולסיים את הרקע.

אני מעוניין להצטרף.

הקונספט שחשבתי עליו הוא:
נער גאון בעל רמת IQ גבוהה מדי, שגמר את האוניברסיטה כבר בגיל יסודי, והוא משתמש בידע שלו כדי לייצר גאג'טים משוכללים איתם הוא משתמש. בעבר, כשהוא היה עדיין "גיבור-על", הוא מכר או תרם גאג'טים "חלשים" יחסית לממשלה ולכוחות הביטחון. עכשיו, הוא משתמש בהם לטובת המחתרת.

"כוח"-על: המוח שלו/גאג'טים.

הערה: ראיתי שאתה מעדיף דמויות בסגנון MARVEL במקום דמויות של DC. אז הנה לך דמות MARVEL בסגון Iron-Man (או Batman עם אין לך בעייה עם חלק מהדמויות של ה-DC)!

בפורטל יש את שיטת משחק על, לבנות דמות זה די פשוט, בקיצור- (אני משתמש בשיטת הוויתור, בלי אקראיות ביצירת הדמויות)-

1. רקע לדמות קונספט בלה בלה בלה
2. כוח התכונות שלך (כוח, קשיחות, זריזות, מהירות, תבונה, רצון וערנות) מתחילות ברמת כוח 1, זה חשוב להמשך. תזכור שתכונות לא יכולות להתחיל מעל 6
3. אתה בוחר 4 כוחות על, ומחלק בניהן 12 נקודות, כול נקודה היא רמת כוח. כוח לא יכול להתחיל ברמה מעל 6. אתה יכול לקחת הגבלה לכוח שהופכת אותו לעיתים לפחות שימושי אך מעלה את רמת הכוח ב-1.
4. אתה בוחר 4 (נראה לי) מיומנויות שהן דברים שאתה יודע לעשות, בלי מיומנות יש לך מחסר 1- לבדיקה
5. אתה בוחר 4 דברים טובים (ד״ט), אתה יכול לקבל עוד, אבל רק עם דברים רעים. להעלות תכונה מ-1 ל-1+ שווה נקודה והעלאה מ-1 ל-2 (או מ-2 ל-3 וכדומה) עולה 3 ד״ט. לכול דבר טוב שאינו תכונה, מיומנות או כוח על נוסף יש 2 רמות, רגילה, שעולה 1 ד״ט וגרסת על שעולה 2 ד״ט.
6. זה המשך ל-4, אתה בוחר גם דברים רעים (ד״ר), שהם בדיוק ההפך לדברים טובים, וגם להם יש גרסה רגילה וגרסת על. אתה יכול גם לרכוש חולשות (ששוות לרוב 3 ד״ר אבל לפעמים יותר, והם חמורות, כמו החולשה של סופרמן לקריפטון). על כול נקודת דבר רע שאתה לוקח אתה מקבל נקודת ד״ט בתמורה.

זוהי, בקיצור רב, שיטת יצירת הדמות. תוריד את הקובץ ותראה את הבסיס ואת רשימת הדברים הטובים, הדברים הרעים והחולשות, ודירוג על פי רמות כוח של כוחות ועוד דברים, אבל הדבר המעצבן הוא שיצירת הדמות פרושה שם על עמודים שונים ודי מבלבלת.

עריכה: :bang: , אחרי שכמעט סיימתי את הדמות על פי משחקעל, מסתבר שזו חופשיטה שמבוססת על משחק על, :bang:

תקציר של החוקים שלי (זה בעצם החוקים של משחק על מעט שונים):
אתה בן אדם רגיל (או ווטאבר) עם אפשרות לבחור 4 כוחות שאתה רוצה. יש לך 12 נקודות להשקיע בכל הכוחות שלך שיקבעו את רמת הכוח כש1 ו2 זה די עלוב, מ3 זה כוח על מגניב ו5 זה המקסימום שתוכלו לבחור.
לשם דוגמא לעוצמות כוח אני אתן 2 כוחות ותבינו לבד את הרעיון.
שם כוח: לייזרים
עוצמה: 1 - לייזרים עלובים כמו הצעצועים שמוכרים לילדים
2 - לייזר שאשכרה מחמם את השני
3 - לייזר שעושה נזק
4 - לייזר שעושה נזק חזק
5 - לייזר שעושה נזק חזק מאד

שם כוח: תעופה
עוצמה: 1 - מרחף למעלה ולמטה בלי יכולת לזוז לצדדים
2 - יכול לזוז לצדדים אבל מתמרן לאט וגרוע
3 - עף ומתמרן בחופשיות, זז במהירות אנושית
4 - יכול לעוף עד 50 קמ"ש
5 - מגיע למהירות של 100 קמ"ש

אחרי שבוחרים ככה 4 כוחות ומחלקים בינהם 12 נקודות בוחרים דברים טובים ודברים רעים מתוך רשימה (או ממציאים אחרי שמבינים את הרעיון) .
יש 4 נקודות לחלק לדברים הטובים. (אלו דברים כמו כישרון מיוחד, מזל, עשירות וכו')
כל דבר טוב עולה נקודה אחת, גירסת העל שלו עולה 3 (למשל עשיר יהפוך לביל גייטס)
נקודות של דברים טובים אפשר להשקיע גם בשיפור כוחות מעבר ל12 נקודות שחילקתם או תכונות פיזיות ומנטליות (כל התכונות הפיזיות והמנטליות שלכם שווה לשל אדם רגיל אלא אם הכוח על שבחרתם משפיע עליהם) אבל זה עולה יותר מנקודה אחת.
אחרי זה יש דברים רעים שאפשר לקחת (עניות, סוד אפל, סטיגמה חברתית) שכל דבר רע נותן לך נקודה נוספת להשקיע בדברים הטובים שלך.
המון דברים רעים משפיעים מבחינה סיפורית בלבד. תבחרו אותם ואני אצפה שהם אכן יורגשו במשחק הדמות שלכם.
את המחירים לשיפור תכונות או כוחות אני אפרסם שאני אמצא את זה.

זהו בגדול... אני משתמש בצורה הזאת כי לדעתי היא מעודדת דמויות מגוונות יותר (כל אחד חייב לקחת 4 כוחות והרי כולם עוד ירצו דברים רעים בשביל לצפר את עצמם)
ככה שלא יהיה מצב שמישהו משחק דמות עם כוח של טלקנזיס וזהו.

השאר יהיה חופשיטה. מיומנויות אתם לא צריכים לבחור, אפשר יהיה לאלתר במהלך המשחק שאתם יודעים לפרוץ מנעולים אם זה מסתדר עם הרקע של הדמות שלכם או ע"י הרחבה שלו באותו פוסט שבו אתם מעונינים לפרוץ את המנעול. אם אתם רוצים להיות ממש טובים במיומנות מסוימת (נניח פריצת מנעולים) כן צריך לציין בד"ד.

ממש לא תיכננתי לפרסם את זה עכשיו אבל ראיתי שאתם להוטים...

דרגוניאן - אני יכול להעביר את החלק הרלוונטי לקובץ וורד ולפרסם כאן. יש לך אופיס?
כל ה4 נשמעים זורמים. תחליט מה שבא לך.
מה שכן מפריע קצת זה הקטע של החייזרית כי אני ארגיש מפגר לפנות אליך בלשון נקבה. (וביננו, אנחנו כגברים לא יכולים להכנס לראש של אשה כי הוא פועל הפוך לגמרי מההיגיון שלנו אז גם מבחינת הרולפליי זה יצא ממש גרוע לדעתי)

לגבי המחתרת:
כנראה שלא הסברתי את עצמי מספיק טוב. הממשל צד גיבורי על וגם הצליח לתפוס המון מאלו שירדו למתחרת. מי שניהל זהות סודית העלים אותה מזמן כי מי שלא עשה את זה הממשל העלים אותו (את אלו היה לו הכי קל לתפוס).
בשלב הזה של המשחק העבודה שלכם כגיבורי על תיהיה לשרוד ולהבין למה לכל הרוחות רודפים אותכם ולנסות לעצור את זה, ולא להלחם בפושעים. (אל תדאגו, יהיו לכם את ריגעי הגבורה שלכם כראוי לכל משחק גיבורי על)

עוג -
העולם נראה זהה לשלנו אבל מעט מפותח יותר טכנולוגית. ברגע שדורשי האמת גילו את כוחות העל והחל המרוץ להגיע אליהם ההתפתחות הטכנולוגית נעצרה (ואפילו חזרה טיפה אחורה) והתמקדה רק בזה. מי שהצליח שמר את הידע בקנאות לעצמו.
ככה שלמרות שהמשחק 200 שנה בעתיד הטכנולוגיה לא יותר מידי מפותחת משלנו.

לגבי השאלות:
1. תלוי מה ההגבלות ומה הכוח
2. תלוי מה אתה רוצה שגירסת העל תעשה
3. תלוי מה בחרת, הכוחות צריכים לעבור אישור שלי. ממש לא מפריע לי שהפלאף שלך יהיה קסם, השאלה בפועל היא איזה כוחות בחרת.
4. כן, אבל שוב צריך אישור שלי.

סארודימן - ממש אין לי מושג מה זה של מארבל ומה זה של דיסי. אני רק רוצה רמת כוח שלא תגיע לסופרמן.

ה"פ שDark sith שלח לי -
Dark sith אמר/ה:
בכל מקרה היו לי שאלות:

האם יהיה דגש על משחק דמות אם על משחק "קרבי"?

באיזה גיל את רוצה את הדמויות?

הדמות, חייבת לעבוד עם המחתרת או שהיא יכולה לעבוד גם עם הממשל?

והנה הקונספטים, יש חזקים יותר ויש חזקים פחות:

תום- נער, רוב אנשי המחתרת קוראים לו ילד. רק בן 17, אבל חזק יותר מרוב האנשים.
איש אריה עם מגוון הטבות! מהיר, זריז, חזק, מטפס טוב, כריזמתי ובעל טפרים (ושניים) חדים, איזה כיף!

קצת רקע עליו: יתום, הצטרף למחתרת בגיל 12 לאחר שהועף מביתי יתומים רבים שפחדו ממנו.

לורה: שוטרת עם זהות כפולה. ביום עובדת במחלקת הרצח ובלילה יוצאת לתפוס את הרוצחים. משתמשת בכוח שלה.
כוח: תעופה. נלחמת עם סכינים מכל הגדלים והצורות.

ג'רמי: איש צעיר, בשנות העשרים לחיו, הוא אף פעם לא מגלה את גילו המדוייק לאף אחד. זאת משום שהוא רק נראה בן 20, במציאות הוא בן 89.
כוח: כאשר ג'רמי נפצע, גופו לא מגיב לפציעה. הוא מסוגל לחתוך את עצמו לחתיכות ולהטיל אותם באויבים שלו והוא אף מסוגל לחבר את עצמו בחזרה. זאת משום שלג'רמי יש רקמה מתחדשת במהירות לא יאמנת. הוא סוגד לאפולו, אל הרפואה היווני.

חולשה: לג'רמי יש חולשה לחום, כך שכל קליע שיפגע בו, יפצע אותו. אך גם בשלב מסויים הוא ירפא מזה.
1. יהיה דגש על משחק דמות, אבל ברור שגם יהיו קרבות. לא סתם אתם בוחרים כוחות על.
2. לא משנה לי, מה שכיף לכם לשחק.
3. הממשל מנסה להרוג אותכם, אז... לא. וגם כשאמרתי מחתרת לא התכוונתי שיש אירגון שהוא המחתרת, הכוונה היתה שהם הפסיקו לפעול בגלוי כמו פעם ומסתתרים.

לגבי לורה, תקרא מה רשמתי לדרגוניאן לגבי זהות כפולה ולגבי לשחק חייזרית.

אני שוב רוצה לבקש, בואו ניצור את הדמיות אחרי שנבחר שחקנים.
אל תדאגו, כל דבר שתירצו לשחק יהיה אפשרי ליצירה בעזרת החוקים של משחקעל.
בנתיים תגידו מה הקונספט שלכם ותתנו רקע לגיבור שלכם יותר מחצי שורה. אחד השיקולים העיקריים לבחירת השחקנים יהיה הרקע.

אם יש עוד שאלות על העולם\כוחות\מה שבא לכם אני אשמח לענות.

יש רמות בדבר הזה? או שאני נשאר מקובע למה שבחרתי בהתחלה?
בעניין הכוחות והדברים הרעים- חובה 4 כוחות? חובה דברים רעים? נגיד שאני עם לורה, למה אני לא יכול לשים 12 נקודות בתעופה ולעוף כמו סופרמן? אם בזה מתבטא הכוח שלה, מה אכפת לך?

אני חושב שאני אלך על ג'רמי (במשחק יקראו לו מר בלאק) וזה בעיה כי יש לו 2 כוחות ובפעם האחרונה שבדקתי 2 לא שווה 4.

כן, בשלב מסוים אני אתן לכם לשפר את היכולות שלכם בהתאם להתקדמות בעלילה ובהתאם לתרומה שלכם לכיף במשחק.
לא חובה דברים רעים, חובה 4 כוחות, אכפת לי כי יותר מעניין אותי כשה"מ להנחות לדמויות שעושות יותר מדבר אחד. אני לא רוצה להנחות משחק לדמות שהכוח שלה זה "לעוף ממש מהר"... זה לא נשמע לי מעניין בכלל. לעומת זאת דמות שעפה סבבה ויש לה כוח על אנושי שיכולה להפוך לבלתי ניראת תוך כדי שהיא תוקפת את המוח של היריבים שלה פסיונית ועוד יש לה רקע מספיק מגניב שמאחד את כל הדברים האלו ביחד זה כן מעניין.

אז תחשוב על דברים נוספים שאתה רוצה להוסיף לו. בהנחה שאתה רוצה להשקיע מאד בהתחדשות ובלחבר את עצמך (אלו הכוחות שדיברת עליהם?) גם ככה לא ישארו לך יותר מידי נקודות עבור הכוחות האחרים (שחכתי לציין שהמקסימום לכוח הוא 5 או אם זה לא יוצר מצב ששובר את המשחק אז 6) אז תן לו איזה נגיעה מענינת נוספת. למשל טלפטיה בסיסית או ריחוף קל... לא חסר דברים.

טוב. אני חשבתי על קווין גריי, המכונה Spark.

רקע
כאשר קווין היה בן 14 וחזר ממועדון בלילה הוא נפגע מברק כחול משונה. הוא התאושש אחרי זמן מה והמשיך ללכת, חשב שזה בטח בגלל כוסית האלכוהול שהוא שתה. הוא המשיך ללכת וראה שני אנשים מרביצים ולבחורה ומתעללים בה. מרוב זעם קווין השתגע, הוא לא זוכר מה קרה אבל הוא זוכר ברק כחול, פיצוץ, צעקות.
הוא התעורר באותו מקום בבוקר, ומול שלושה תלי אפר קטנים- בדיוק איפה שהאנשים עמדו. הוא הבין, הוא הרג אותם- הוא איבד שליטה.
קווין התחיל להזכר שהוא עמד שם, צועק, ידו שלוחה קדימה וממנה יוצא ברק כחול.
קווין הסתכל על ידו, וראה שם מעגל שחור מפויח במרכז כף היד שלו- מהיכן שיצא הברק. הוא ניסה לירות ברק לשמיים והצליח- חזיז ברק נורה בידו!

הוא החליט. בשביל לכפר על הרג האשה והגברים הוא חייב להציל אנשים, כמה אנשים שהוא רק יכול. הוא יצטרף לגיבורי העל.
כעת הוא בן 16, וידוע בכיונויו Spark. הוא די חדש בעסק, אבל מנסה לעשות כמה שהוא רק יכול.

כוחות: יריית ברקים (4), תעופה (3), פיצוץ ברק (3), פעימה אלקטרו מגנטית (4) [משביתה מכשירים חשמליים]

yellow_acid אמר/ה:
כן, בשלב מסוים אני אתן לכם לשפר את היכולות שלכם בהתאם להתקדמות בעלילה ובהתאם לתרומה שלכם לכיף במשחק.
לא חובה דברים רעים, חובה 4 כוחות, אכפת לי כי יותר מעניין אותי כשה"מ להנחות לדמויות שעושות יותר מדבר אחד. אני לא רוצה להנחות משחק לדמות שהכוח שלה זה "לעוף ממש מהר"... זה לא נשמע לי מעניין בכלל. לעומת זאת דמות שעפה סבבה ויש לה כוח על אנושי שיכולה להפוך לבלתי ניראת תוך כדי שהיא תוקפת את המוח של היריבים שלה פסיונית ועוד יש לה רקע מספיק מגניב שמאחד את כל הדברים האלו ביחד זה כן מעניין.

אז תחשוב על דברים נוספים שאתה רוצה להוסיף לו. בהנחה שאתה רוצה להשקיע מאד בהתחדשות ובלחבר את עצמך (אלו הכוחות שדיברת עליהם?) גם ככה לא ישארו לך יותר מידי נקודות עבור הכוחות האחרים (שחכתי לציין שהמקסימום לכוח הוא 5 או אם זה לא יוצר מצב ששובר את המשחק אז 6) אז תן לו איזה נגיעה מענינת נוספת. למשל טלפטיה בסיסית או ריחוף קל... לא חסר דברים.

אבל הוא ממש לא צריך. אני מעדיף להשקיע בשתי הכוחות האלו 6 נקודות ולהיות סופר עוצמתי ולא להשקיע 3 נקודות בכל כוח ולהיות ממוצא.

עוג כתב שכל כוח מתחיל עם 1. זה אומר שצריך להשקיע רק 4 נקודות כדי להביא אותו למקסימום או עדיין 5?

נקסטרול - מה יצר את הברק? זה היה ניסוי מעבדה כושל, קשור לכוחות חיזריים או שאולי אליל כלשהו החליט להעניק לו כוחות?
אז הוא נלחם בפשע בשביל להציל את המצפון שלו, מה הוא עשה אחרי שהממשל החליט להשמיד את כל מי שמחזיק בכוחות על?
הוא מסתתר ושומר על שקט? הוא מנסה לצאת החוצה מידי פעם ולהלחם בחברה הרעים?

מה זה פיצוץ ברק?

סית - עוג דיבר על תכונות לא על כוחות.
אם אתה ממש רוצה שאלו יהיו הכוחות שלך אז בסדר רק תיקח בחשבון שהגיוון של הדמות הוא חלק מהשיקול שלי בבחירת השחקנים.

רקע שלי, הנרי, עוטה הגלימה.

עוטה הגלימה
"אני לא זוכר הרבה" אמרתי לג'ניפר, היא לא הגיבה, נשארה בארשת הפנים הקבועה שלה. "בסדר, את תראי את הכול" אמרתי, ידעתי שאני יכול לגלות לה. ג'ניפר לא תאמר כלום. אני יכול לחבר אותה אל המחשבות שלי בלי חשש.
פתאום הכול נהיה שחור, והבזק של אור היה, ג'ניפר ראתה את אחד מהסיוטים שלי.

איש גבוה, לבוש בגלימה דומה לשלי, נועץ בי מבט. הוא מתהלך במסדרונות ארוכים ואני אחריו, אני יודע את הדרך. הוא נעצר ליד דלת ופותח אותה, ותחושה רעה עולה בי, שאני נכנס, אני רואה מזבח ועליו חתול מת, ומסיבה מוזרה אני לא נבהל.
"אתה מרוצה מזה?" הוא שואל אותי.
אני מתחיל לגמגם, אני מרגיש שעשיתי כאן משהו אסור, אבל אני לא יודע מה זה.
"אני יודע שאתה רוצה עוד כוח, לעלות על כולנו בכוח. אבל אתה צריך לעשות את זה מדמך שלך, לא מדמם של אחרים, אחרת... עוד תשתגע, לרבים כמוך זה קרה" הוא אומר לי בקול אבהי, אולי הוא אבא שלי? אני מהרהר לעצמי, אך מתרכז במה שאני עונה לו.
"אני יודע, אבל זה פשוט... הכוח הזה דופק לך על הדלת, ולא תפתח לא?" אני שואל.
הוא מסתכל עליי, "זה לא כוח, זו מלכודת" הוא עונה לי והולך משם "ועכשיו תנקה מכאן את כול הזבל" הוא אומר ומשאיר אותי לבד בחדר הגועלי.

פחדתי מהתגובה של ג'ניפר, אבל היא לא הגיבה, ג'ניפר אף פעם לא שפטה אותי, והערכתי אותה על זה. עברנו לזיכרון נוסף.

מעגל של אנשים עם הגלימות האלו יושבים סביב, ואני מסתכל עליהם עם קהל של עוד אנשים עם גלימות בדיוק כמו שלי. אני והאנשים צעירים יותר ויושבי המעגל הם זקנים מאתנו ושקועים בשיחה חשובה.
"לא ניתן להם למצוא אותנו" מכריז אחד. "הם לא יעשו את זה, האינקוויזיציה המטומטמת הזאת לא יודעת עם מי יש לה עסק."
"אנחנו לא יכולים לשפוך דם חפים מפשע, אם הם יתקפו אותנו, השחור הגדול ידווח עלינו לאחרים. והם ישמידו אותנו. הם חייבו אותנו בשבועות, ואנחנו חייבים לקיים אותם, אחרת כוחנו לא מגיע לנו." עונה לו אחר.
"אנחנו נצטרך להחביא את כול הכניסות לכאן למעט אחת" אומר רם המעלה מבניהם "האינקוויזיציה לעולם לא תגלה אותנו ואנחנו נישאר כאן לנצח!"
המעגל מסכים, כולם וגם אני מריעים להם.

ג'ניפר הסתכלה עליי, היא כנראה ניסתה להגיד לי שזה זיכרון טוב מהאחרים, אבל אני נענעתי בראשי והראיתי לה זיכרון נוסף "ראי" אמרתי.

אני רץ, בורח, במסדרונות הארוכים של המקום ההוא, בכול מקום גופות של האנשים עם הגלימות. אני מבין שאני האחרון. אני מחפש יציאה, ולפתע, אני רואה 2 אנשים, הם נראים ספרדיים, ובידיהם חניתות, חרבות ולפידים, והם עטים עליי.
אני רץ ופונה בכול פנייה אפשרית, אני רואה צל שהוא כנראה עוד מישהו, אבל ממשיך לברוח, אסור שעוד ספרדי יגלה אותי.
לבסוף אני עושה טעות ונכנס לחדר שהכניסה היחידה ממנו היא מאיפה שנכנסתי, אחריי נכנסים עוד כמה חיילים, לפתע, אני מרגיש חום עז, ורואה את רוב החיילים נשרפים. שאני מסתכל על הדלת אני רואה את האיש ההוא, זה שאני משער שהוא אבי, יורה עליהם אש לוהטת.
כמה חיילים נותרים, אחד מהם נועץ בליבו של האיש שיורה אש חנית, האיש קורס.
"לא!" אני צועק, ומנסה גם אולי להוציא אש מהידיים, אבל כול מה שיוצא זה רק גצים חלשים.
האנשים צוחקים, הם צוחקים עליי.
האיש הפצוע מסתכל עליי, ולוחש כמה מילים, הספרדים לא מבינים אותם, אבל אני מבין "הכוח יזרום אל האוויר..." כך הבנתי מהם בשפה המאגית. "אל תעשה את זה!" אני צורח "אתה תמות!", אך האיש לא מקשיב לי. אור לבן מופיע, אור חזק, "תברח" אומר לי האיש בקול רגוע ואז כול האור, שאני מבין שיוצא ממנו נעלם וגופתו של האיש נופלת. האור נכנס לספרדים, הורג אותם אחד אחד ואז... הוא נוגע בי. עוטף אותי, הוא מקפיא אותי, אך אני אומר כמה מילים, בניהן "קרח" בשפה המאגית, והקור של המוות הופך לקור פיזי, אני מוקפא, האור הלבן התחיל להעביר אותי אל העולם העליון, אך עצרתי באמצע הדרך אליו והקרחון שלי הגיע למקום אקראי בארץ, איש לא ידע, וגם אני כנראה לעולם לא אדע. אני אשאר קפוא בקרחון הזה לנצח.

"שנעבור לזיכרונות יותר חדשים?" אני שואל את ג'ניפר, והיא לא עונה לי. אני מבין אותה, רואים עליה שהיא מתעניינת מאוד, אז למה אני שואל אותה שאלות רטוריות? טוב, בוא נמשיך, "את תראי גם איך פגשתי אותך" אני לוחש לג'ניפר.

אני מתעורר, אחרי שנים רבות, אני חי, מסתבר שלא מתתי. אני מרגיש קור קפוא, ומגלה שאני בקרחון, מעליי, אני רואה ילדה קטנה עם בובה (כן ג'ניפר! זו את!), שמתחממת על יד מדורה קטנה, מדורה של חסרי בית. החום ממיס במעט את הקרח, ואני מרגיש ריקנות, ריקנות עצומה. במאות השנים שחלפו רוקנתי לחלוטין מכול כוח שהיה לי. הקרח נמס ואפשר לי לצאת, ויצאתי, האדמה מעט לכלכה אותי.
הילדה הייתה המומה, "מי אתה?" היא שאלה.
עטיתי את הגלימה שלי, מיד הבנתי מהזיכרון הראשון שהראיתי לך, שעלה בי אז, מה האינסטינקטים שלי אומרים לי לעשות לילדה הזאת. קפצתי עליה כמו זאב המשחר לטרף, הבובה נפלה מידה.
"עזוב אותי! עוטה גלימה מטופש שחושב את עצמו שכמוך!" היא צעקה לי, הייתי המום מהקללות שילדה כזאת קטנה יודעת, אבל היא גדלה ברחוב- מה אפשר לצפות ממנה. אז זהו שמי, עוטה הגלימה. התחלתי להכות אותה, אני חלש בערך כמוה, אבל אז... ראיתי על הרצפה בקבוק משקה שבור (לימים גיליתי שזה היא בקבוק בירה, וגם את הסוג גיליתי). תפסתי את הבקבוק ובלי לחשוב פעמיים דקרתי את הילדה פעמים מספר. הילדה נפלה, מדממת למוות.
נגעתי בדם שלה, והרגשתי את עצמי מתמלא מחדש, בכוח הזה, בעוצמה הזאת, אמרתי מילה שמשמעה להיטות גדולה והרגשתי את ההנאה שהעוצמה המאגית זורמת בעורקיה אל האוויר. המדורה הקטנה התלהטה לשנייה לגובה רב ואז חזרה לגודלה הרגיל. הילדה מלמלה משהו "אני מצטערת, אמא, אבא, ג'ניפר, אני מצטערת" היא אמרה, אך עוד מכת בקבוק השתיקה אותה. ניקזתי כנראה את כול הדם הזה מכוח החיים שלה.
ואז, מבטי ננעץ בבובה שהייתה על האדמה...
הרמתי את הבובה הזאת, ולפתע תחושת האשמה הכתה בי. זו הייתה ילדה, ילדה קטנה, ביד האחרת זרקתי את גופת הילדה לאש, לא רציתי שיגלו את זה. הרגשתי כמה נורא היה מה שעשיתי.
ימים רבים ישבתי ברחובות האלו, גיליתי שהאנרגיה המאגית יכולה ליצור לי מזון, אך הוא היה טפל. התרגלתי כבר לטעם שלו, הטעם הזה מספיק טוב בשביל ההנאה שבליצור אותו שהכוח המאגי זורם בך.
אחרי כחודש, שמעתי קולות באמצע הלילה, שהייתי לבד, הסתכלתי על הבובה של הילדה ששמרתי למזכרת, והבנתי שהיא לוחשת לי משהו "אז את ג'ניפר" אמרתי לה. "את יכולה לשמור סוד?" שאלתי אותה והיא לא ענתה. את תמיד היית כזאת ג'ניפר, לא עונה על מה שלא צריך לענות, ואני אף פעם לא שאלתי אותך שאלה שצריך לענות. את ידעת שאגיע לתשובה לבד- ולא טרחת גם להסביר אותה. הבנתי שאת יודעת לשמור סוד.

ניתקתי את הקשר המוחי, "ככה נפגשנו ג'ניפר" אמרתי לבובה, שהייתה אחוזה בידי, ואני די בטוח שהיא חייכה אלי בעודנו מעלים נוסטלגיות משותפות שהיו לפני השנה וחצי האחרונות. אפילו שהיה חושך אז לא זכיתי לראות את אחד מהחיוכים הנדירים שלה.

האחרים... הם אומרים שהשתגעתי, שג'ניפר לא מדברת, אבל הם גם אומרים שאין קסם, אז מה? הם סתם טיפשים. אם לא הייתי אני השחור הגדול לא היה רודף אותי, אם לא הייתי אני ג'ניפר לא הייתה מדברת אליי. אם לא הייתי אני הקסם לא היה בוחר בי.
הקסם... טוב, הוא בחר בי, או שאני בחרתי בו. הוא עוצמתי, בכול פעם שהוא זורם בעורקיה תחושת חמימות והנאה מלווה אותו. בדם יש קסם, אבל לא בדם שלי עצמי, אני צריך את דמם של האחרים. הוא דבק בכך, כמו ריח האלכוהול לאלכוהוליסט או ריח הסיגריות למעשן כבד. הוא לא מרפה ממך, אתה צריך תמיד עוד ועוד ממנו, הוא שואב את הכוח שלך. אבל ההנאה שהוא גורם לך- הייתי מוכר את גן עדן אם צריך בשבילה (ואם היה לי משהו כזה, אבל כנראה שאיבדתי אותו).
והגלימה? טוב, הגלימה היא הדבר היחיד שנשאר לי מהחיים הקודמים שלי. חוץ מהסיוטים. והפציעה הנוראה על הפנים שלי. מי יודע מי עשה לי את הפציעה הזאת בעבר? אבל בכול מקרה. על הגלימה רשומים דברים בשפה המאגית, אבל בניב עתיק שלה שאני לא מצליח לקרוא, זה מעצבן אותי, אבל התייאשתי מזמן.
ג'ניפר הסתכלה עליי, כאילו קראה את המחשבות שלי, ידעתי מה היא שואלת במבטה. "אני לא מבינה איך אתה מצליח לחיות ככה, שהקסם משחית אותך." היא אמרה לי. חייכתי אליה "הקסם... הוא לא משחית אותך, הוא משתמש בך, משתמש בך כצינור אל העולם הזה, אבל בניגוד לצינור- אני מקבל כאן תמורה. הוא נותן לי את ההנאה העילאית שהוא עובר בי, הוא נותן לי אותה במידה רבה, הוא נדיב אליי." עניתי לה.
האמת היא, שאני מסתדר די טוב בעולם הזה, חוץ מהקטע של לתפוס את החיות הקטנות או את ההומלסים המעצבנים. אני עובד בספריה קטנה (וכך אני ממשיך ללמוד את האנגלית, שפה מעצבנת, למה יש כול כך הרבה שפות בעולם?!) כספרן וכך אני מרוויח שכר דירה לבית. הם מבצעים צורה מוזרה של חכירה, הם חוכרים למישהו את הבית- אבל הם לא מפקחים על המים שיוצאים ממנו או עץ כול הדברים האלו ומשאירים אותם לאיש. מוזר, וכול מה שהם מקבלים על זה הוא כסף. לא שאני מתלונן, לא הייתי רוצה לתת לאיש את המים שיוצאים מהצינורות מתכת מהקירות. הם קוראים לי הנרי, כי כך אמרתי להם שקוראים לי, קראתי על השם הזה באיזה ספר והוא מצא חן בעיני.
נמאס לי כבר לחשוב, אפילו ג'ניפר התעייפה ממני, חזרתי לביתי והתיישבתי על המיטה, ושקעתי בשינה, לא לפני ששאבתי את אורות הבית בקסם. זה היה הרגשה טובה, כמו מרק חם לפני השינה שמשאיר אותך עם טעם טוב בפה. רק קיוויתי שאירדם לפני שהתחושה הנפלאה תתפוגג.

טוב ג'ניפר, תתעוררי, כבר מאוחר, ישנת עד 2:00 בצהריים (קשה לדעת מתי את מתעוררת, את ישנה בעיניים פקוחות!), בואי נמשיך עם הסיפורים מאתמול. מסכימה? לא, אל תסתכלי עליי ככה, אל תדאגי, לקחתי יום חופש מהעבודה.
"החיים בעיר הזאת נהיו קשים יותר ויותר" אמרתי "אני מפחד להראות את הקסם שלי בציבור, בפעם האחרונה שזה קרה גיליתי באותו הרחוב אנשים, הם היו מפחידים. אומרים שהם באו לצוד את היצור המיוחד שהיה שם, רק לאחר מכן הבנתי שזה אני. זה קשה לשמור גם על הגוף מלא בקסם הנעים הזה וגם לא להראות את זה בציבור, מאוד קשה." הסברתי לג'ניפר, מבטה היה מבין. "וגם, היה את הסיפור המוזר ההוא עם השחור הגדול..." אמרתי. היא לא הבינה. "אה... לא סיפרתי לך על זה? אז בואי תשמעי"
"ראיתי את השחור הגדול, באמצע הלילה, במרחק כמה רחובות מכאן שרצחתי ארנבת. התחבאתי מפניו, וראיתי אותו רוצח אנשים חפים מפשע. לא בגלל הדם או הכוח, להנאה, המראה היה נורא." אמרתי ועצרתי "אל תסכלי עליי ככה!" אמרתי לג'ניפר בכעס "שאני רוצח אנשים זה או כי הם חיות, או כי הם מיואשים מהחיים ואסור שדמם יבוזבז. הפעם היחידה שרצחתי מסיבה אחרת הייתה שהייתי מרוקן מכוח, ואני גם שומר על כול מה שהיה חשוב לאדם שרצחתי. את יודעת את זה- אני עכשיו האפוטרופוס שלך אחרי הילדה הזאת!" אמרתי לה.
"בכול מקרה..." אמרתי ונרגעתי, והמשכתי בסיפורי "הסתכלתי בזוועה, הבנתי ממה אני בורח סוף סוף. זה לא היה סתם אמירה של קוסם זקן בסיוט, זה היה המציאות! הלכתי ברחוב, לא אמרת לי כלום, כנראה לא הסתכלת על השחור הגדול באותו הזמן. ואז לפתע ראיתי מריבה, זה היה כמה אנשים בחליפות עסקים שירו על אנשים בבגדים פשוטים שברחו, והם גיבבו מילים כמו 'חוב', 'כסף', 'תשלם' ו'נקבה פחדנית' ועוד שלל קללות שאפילו לא ראיתי בספרים בספרייה. הם ירו באחד והוא התמוטט. הם היו ממש כמו השחור הגדול- אכזריים וחסרי רחמים, תוקפים והורגים ללא סיבה. יצאתי מהמחבוא ועמדתי מולם, הסתכלתי בעיניהם שהיו אכזריות ומלגלגות 'עוף משם מכוער!' הם צעקו לי אבל אני השמעתי קול של כעס ואמרתי אש בשפה המאגית העתיקה. באותו היום הם איבדו את נשמתם וגופם נשרף. לא רציתי לקחת מדמם- זה היה גורם לי לעקבות מצפון מהזיכרון על השחור הגדול."
ג'ניפר הסתכלה עליי, כאילו משבחת אותי ואומרת לי שאני גיבור. היא ידעה בדיוק מה להגיד לי כדי לשמח אותי "תודה ג'ניפר, תודה" אמרתי לה "רק בשביל זה שווה לברוח מהממשלה ולהיות גיבור".

מראה: עוטה הגלימה לבוש בגלימה עם רונות כתובות עליה בשפה המאגית. הוא נראה מכוער, פניו נראות פגועות ומלאות צלקות קטנות מפגיעה נוראית בעבר עליה הוא לא יודע. שעוטה הגלימה משתמש בקסם הבעתו משתנה למעט משוגעת, מפחידה או מאיימת, תלוי את מי שואלים.
אישיות: אישיותו של עוטה הגלימה היא מסובכת מאוד. הוא חכם מאוד, אבל הוא משוגע. הוא מאמין שג'ניפר מדברת אליו ואף מאמין באישיות שלמה של הבובה, אבל הוא יודע להגיע למסקנות ולהבדיל בין שקר לאמת בקלות. עוטה הגלימה הוא אדם שייקרא מעצבן בקרבת אנשים אחרים, הוא זוכר הכול ומזכיר להם את זה בכול הזדמנות. הוא לא שוכח לאף אחד שום דבר.

עריכה-
תשובות
1+3. אני אשלח את הקראנץ' בקרוב, ותראה את כול הכוחות, ואז תחליט אם לאשר או לא.
2. אני רוצה שתיתן לו אזהרה שסכנה מתקרבת, הוא יראה את זה בתור כך שהבובה לפתע תנעץ בו מבט מבשר רעות (אפילו שהיא לא באמת מסתכלת עליו) אבל זה בעצם יתריע לו על כול סכנה שמגיע אליו.
4. מעולה
שאלה נוספת-
5. אפשר לקחת את "חסר עבר" כחולשה או דבר רע (לבחירתך)? זה אומר שאין לו עבר אמתי בעולם. טביעות האצבעות שלו לא קיימות (כך שהוא לא יוכל להראות את טביעות האצבעות שלו כהבטחה שזה הוא עצמו), אין לו תעודת זהות, או משהו שמעיד על זה שהוא נולד מתי שהוא, כך שהוא לא יכול לעשות כרטיס אשראי וכדומה ואם ייתפס ע"י המשטרה/הממשלה הם יגלו גם שהוא לא קיים ויכולות להיות לזה עוד התפתחויות רבות. אפשרי?

אסיד:
נקודות טובות.
1) הברק הוא בעצם ניסוי מדעי כושל שנוצר על ידי מספר מדענים שניסו להפוך את מאדים לניתן ליישוב באמצעות מכת ברק עצומה שתפעיל את האטמוספירה שלו מחדש (מחקרים הוכיחו שבעבר הייתה לו אטמוספירה). אך הם טעו בחישוב נקודות הציון ובמקום זה הקרן פגעה בקווין.
2) קווין הבין לאחר התלבטויות רבות שהממשל טועה. העולם זקוק לגיבורי על- ההסטוריה הראתה זאת. הוא החליט לרדת למחתרת, להציל אנשים וגיבורי על אחרים מגל הפשע שבוודאי יווצר, וכמובן מכל גיבורי העל האחרים שיתמרדו ויילחמו. קווין יעשה כל מה שצריך בכדי להציל אחרים.
3) פיצוץ ברק זה בעצם כדור ברק שמתפוצץ באוויר.

בנוסף, קישור לקיצור של החוקים ממשחק ישן (לדרגוניאן, למרות שכאן זה מעט שונה, ויש שם גם את הטבלאות)- https://www.pundak.co.il/forums/threads/30369

קראנץ' של הדמות שלי, לאישורו של ילו אסיד-
עוטה הגלימה

תכונות
כוח: 1-, עוטה הגלימה הוא חלש מאוד פיזית, וההתמכרות ללחשים מחלישה אותו אפילו יותר.
קשיחות: 1, עוטה הגלימה הוא חלש מרוב הגיבורים במערכות החיסוניות שלו, אך הוא מצליח לשמור על הבריאות שלו בקו כמו כול בני האדם הממוצעים. והוא מקווה שזה ימשך כך.
זריזות: 1, עוטה הגלימה זריזות כמו כול אחד.
מהירות: 1, עוטה הגלימה לא מהיר במיוחד, ולא איטי במיוחד.
תבונה: 3, עוטה הגלימה חכם מאוד, הוא מסיק מהר מאוד מסקנות ולמרות שיש לו כמה שיגעונות הוא גאון (ועדיין לא מטורף).
רצון: 4, כוח הרצון של עוטה הגלימה הוא גבוה מאוד, הוא מטיל בעזרת מוחו את קסמיו, וכיצד יהיה בעל כוח רצון חלש בתור קוסם?
ערנות: 2, עוטה הגלימה ערני מאוד, למרות שהוא לפעמים שומע דברים מג'ניפר, החושים שלו כמעט ולא בוגדים בו.

כוחות על
קסם- חיזוי (ר"כ 3+ 1): עוטה הגלימה יכול לחזות את העתיד, או להבין משהו באינטואיציה קסומה. או לעשות דברים דומים. אך קשה לפרש את זה. עוטה הגלימה צריך מעט זמן בשביל להבין את מה שאומרים הדברים האלו בנוגע לעתיד אלא אם הוא בודק משהו ברור מאליו (כמו- האם העשן הזה הוא עשן של להבות או של משהו אחר). לרוב- עוטה הגלימה יתייעץ עם ג'ניפר בנושא.
הגבלות כוח (לאישור המנחה): נדרש כמה זמן להבין דברים עם רמזים על העתיד הקרוב והרחוק שאינם ברורים, אינטואיציה לא עוזרת לכך.
קסם- עוצמות (ר"כ 4+ 1): עוטה הגלימה יכול ליצור כוחות מיוחדים, מהעוצמות השונות שקיימות. בין אם זה היסודות, האור והחושך, או החיים והמוות. עוטה הגלימה יכול לשלוט בהן ולשחרר אותן כפרצי עוצמה על יריביו. אך השליטה בכוח הזה דורשת מעוטה הגלימה ריכוז רב לזימון העוצמות, ולכן עוטה הגלימה יעדיף להילחם ממרחק בטוח במטרתו במידה והיא מסוכנת (מה שכמעט ולא קרה אף פעם).
הגבלות כוח (לאישור המנחה): שהות מוגבלת
קסם- תהפוכה (ר"כ 3+ 1): עוטה הגלימה יכול לשנות את המציאות בעזרת קסמיו, לגרום לעצמו לעוף, להקשיח את עורו וכדומה. הוא חייב טווח מגע עם מה שהוא רוצה לשנות בשביל שזה יעבוד.
הגבלות כוח: טווח מגע
קסם נוסף (2+ 1): לעוטה הגלימה יש שליטה מועטה במסורות נוספות של קסמים, אך הם פחותות מאוד, בניהן- יצירת דברים חדשים ביקום, פתיחת פתחים למישורים חיצוניים, יצירת אשליות וכדומה. עוטה הגלימה מעולם לא הצליח ליצור חיים בעזרת היכולת הזאת, למרות שזה אפשרי בתיאוריה. עוטה הגלימה צריך מקור מאגי קרוב בשביל לעשות את זה ולשאוב משם את האנרגיה הדרושה ולא למות. לרוב זה דם. בכוח הזה גם נכלל יצירת המזון אותו אוכל עוטה הגלימה, למרות שלזה הוא לא חייב דם.
הגבלות כוח (לאישור המנחה): הפעלה איטית- לפחות שעה לשימוש בכוח, התמקדות מוגבלת- לא יכול ליצור חיים, נגישות מוגבלת- חייב מקור כוח מאגי (כגון דם) בסביבה.

מיומנויות
הסקת מסקנות (ערנות)- עוטה הגלימה מסיק מסקנות מהר, הוא מבין מהר מאוד רמזים.
תורת הלחשים (תבונה)- עוטה הלחשים מבין במאגיה, שקסם מעורב בדבר, הוא יגלה בזה לרוב עניין רב ויפגין את הידע שלו.
רפואה (תבונה)- אולי עוטה הגלימה לא נהנה להפגין את הידע הזה, אבל הוא יודע לנתח גופות לחקר שאחר המוות, לרפא חולים קלים ואף לכרות איברים מבלי להרוג את האדם עצמו. הוא משתמש בידע הזה כדי להוציא את מירב הדם מכול יצור מבלי לגרום לו הרבה סבל לרוב, אבל הוא יכול גם להשתמש בדם הזה לצרכים אחרים.
ספרן (תבונה)- עוטה הגלימה עובד כבר שנה וחצי בזהות סודית כספרן בספרייה, הוא יודע למצוא ספרים בקלות בערמות מבולגנות. לזהות ספרים שהוא קרא על פי קטעים מהם וכדומה.

דברים טובים
אינטואיציה (גרסה רגילה): עוטה הגלימה יכול לקפוץ למסקנות במהירות, אבל הוא לרוב גם מתייעץ עם ג'ניפר לפני. וזה קצת מטריד. הוא מקבל 1+ לגלגולי תבונה להגעה למסקנות.
זיכרון צילומי (גרסה רגילה): עוטה הגלימה זוכר כמעט כול מה שקרה לו מאז שהוא יצא מן הקרחון. אבל בעבר שלו הוא לא זוכר כמעט כלום. יש לו זיכרון צילומי והוא יכול לשנן פרטים שראה במהירות.
חוש שישי (גרסת על [אם זה אפשרי]): עוטה הגלימה מרגיש סכנה מתקרבת אליו אם יש כזאת. הוא פשוט חש אותה בגופו, או שומע לחישת אזהרה מג'ניפר.
ידע מיוחד- מאגיה (גרסה רגילה): עוטה הגלימה יודע רבות על מאגיה, אבל לא הכול. הוא זוכה לתוסף 1+ לר"כ שהוא מבצע בדיקות הקשורות לידע שלו בנושא המאגיה.

דברים רעים
אויב- השחור הגדול (גרסה רגילה): השחור הגדול, כך קורא לו עוטה הגלימה. הוא היצור עליו מדברים הקוסמים במעגל בחלומותיו. היצור השחור הזה רודף את עוטה הגלימה, על הדם אותו הוא שופך בשביל לקבל את כוחו. עוטה הגלימה לא מכיר באמת את השחור הגדול וחושש ממנו מאוד.
אויב החיות (גרסה רגילה): על ידיו של עוטה הגלימה נמצא דמם של החיות, תמיד, גם אם לא פיזית. חיות מרגישות ממש רע במחיצתו, והקללה הזאת רודפת את עוטה הגלימה תמיד. לרוב- חיות שממש מעצבנות אותו הופכות למקור כוחו הבא.
חוש נכה- חוש הטעם (גרסה רגילה): האוכל שיוצר עוטה הגלימה בעזרת הקסם הוא אוכל נוראי, ואחרי שנה וחצי שהוא אוכל רק ממנו חוש הטעם של עוטה הגלימה נפגע. הוא סובל מחסר 1- לר"כ בגלגולים המערבים את חוש הטעם.
מכוער (גרסה רגילה): עוטה הגלימה לא זוכר את זה, אבל הוא יודע שמתי שהוא בעבר פניו הושחתו. הוא לא מותיר רושם ראשוני טוב כלל.
סוד אפל- רוצח (גרסה רגילה): עוטה הגלימה רצח את הילדה ושרף את גופתה, הוא רוצח חיות ולעיתים גם הומלסים בכול פעם בה הוא צריך להזין את כוחו (בערך פעם בחודש). הוא לא רוצה שאף אחד ידע על זה.
עוני (גרסה רגילה): עוטה הגלימה הוא עני מאוד, לא ברמה של ממש הומלס אבל הבית של הדירה אחת שהוא הצליח לשכור לא באמת נחשב כבית והוא עובד בספרייה בזהות בדויה למחייתו. אם הוא היה קונה אוכל- הוא כבר מזמן היה מת או נזרק מבית בגלל שלא שילם שכר דירה.
פגם בדיבור (גרסה רגילה): עוטה הגלימה הלך ללמוד את השפה האנגלית, וכבר סיים את הלימוד- אך לא שולט באנגלית על כול בוריה. שהוא מדבר באנגלית לעיתים הוא שוכח איך אומרים מילים או מבטא מילים בשפה המאגית- ואף אחד לא מבין אותו.

חולשות
הפרעות מנטליות: עוטה הגלימה הוא מעט משוגע. הוא משוכנע שג'ניפר, הבובה, מדברת אליו. ואף אחד לא ישנה את דעתו בנושא הזה.
התמכרות: עוטה הגלימה מכור לעוצמה מאגית, לכוח שזורם בדם. להטלת הלחשים. הוא לא יכול להפסיק ומשתמש רבות בקסם.
מטיל לחשים: כוחותיו של עוטה הגלימה הם לחשים, כך שהוא חייב להטיל לחש כדי להפעיל אותם.

אוקיי, אני סיימתי את הכל!

פלאפ:
שם: אלכס {שם משפחה לא ידוע}.
שם "גיבור" {אם צריך}: Cyber-Man.
רקע: אלכס נולד באמריקה, אך לא ידוע באיזו ארץ. הוא נולד עם רמת איי-קיו גבוהה מאוד, יותר מדי גדולה אפילו, וכך הוא נדחה ע"י החברה. הוא למד אצל מורים פרטיים שגמרו ללמד אותו אחרי חודש את כל החומר שהם ידעו, הוא הלך לפסיכולוגים ופסיכיאטרים שאחרי השיחות איתו חלקם אושפזו במוסדות שייסדו. אביו, שהיה ביזנס-מן עשיר מאוד, בנה וילה באי מרוחק, ששם גר אלכס. יום אחד, אלכס נכנס למוסף של אביו, והתחיל לקרוא חוברות של מכוניות, הוא היה אז בן 6. אחרי קריאה מאוד ממושכת, מהתמונות בלבד ומהחלקים שהיו במוסך הוא הצליח להרכיב מנוע בנזין מיניאטורי, שבאמת עבד. עד שאביו חזר, אלכס הספיק לבנות דגם קטן של המכונית המשפחתית, שבאמת עבדה על בנזין ונסעה. לאחר המקרה המפתיע והלא יאמן הזה, אביו של אלכס "מכר" אותו לממשל הבינלאומי, ששם שירת כגאון טכנולוגי. במהלך שירותו הוא התקדם בסולם הדרגות עד שלעיתים עבד בפנטגון בתור איש תחזוקה וכל זה. עד שהתחיל החיסול... אחרי שחיסול גיבורי העל התחיל, הציעו לו להכנע בשקט ולהמשיך לחיות כמו קודם, עם התנאים הבאים: 1) לא תהיה לו רשות לעזוב את המדינה בה עובד, אלא עם הוא גמר את יום העבודה שלו ואז הוא יכול בליווי צבאי ללכת לביתו, הכלא הבלתי פריץ שבנו במיוחד עבורו. 2) איסור בהחזקת כל רכוש, מכסף ועד סיכות ביטחון. וכך הלאה וכך הלאה... כמובן שאלכס לא הסכים, והוא הצליח בעזרת הגאג'טים שבנה בסתר לברוח. מאז הוא מתחבא ב"מאורות סודיות", וירד לעבודה במחתרת.
קראנצ':
כוחות על: חליפת קרב (4), יכולות בנייה של מכונות, גאג'טים וכו' (5), נשקי לייזר (3). זה בסדר שאני אבחר רק 3 כוחות על? לא הצלחתי לחשוב על שום דבר אחר... :oops:
מאפיינים טובים: גאון טכנולוגי (מקסימום), עשיר (מקסימום).
מאפיינים רעים: דחוי מהחברה, אי שליטה בהתנהגותו (בעיות פסיכולוגיות קשות).

זה הכל. אני יודע שרצית קצת קונספט, אבל הרחבתי בכל זאת!

חזרה