• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

אני מנחה- אתה מנחה, כולנו מנחים.

n.r.y joker

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
אז, מוניתי כמשגיח לפורום עם גאלאן. אני לא אוהב לדבר הרבה, אלא אם זה לכתוב הודעות במשחקי תפקידים אז אני רק אגיד שאני נלהב מאוד ומחויב מאוד לתפקיד.
אבל, כל אחד מאיתנו מחזיק בתפקיד של משגיח פורום, אם תרצו- משגיח פורום של רצון טוב. זה הפורום שלנו והוא בשבילנו בואו נמשיך את ההשקעה הברוכה והרבה שהבחנתי בעליה בה בזמן האחרון.

ומכאן לנושא האמיתי של העץ.
רבים החבר׳ה כאן שמתחילים להנחות עץ, אבל כמו שכולם מבינים להתחיל להנחות משחק זה החלק הקל. החלק הקשה זה למצוא השראות ורעיונות חדשים להרפתקה ובעצם להמשיך ולמצוא מצבים חדשים ואתגרים שהשחקנים יעמדו מולם ולכן לעץ הזה שני מטרות

הראשון עץ בקשת רעיונות:
אז פתחת עץ הרשמה, ליקטת וקיבלת מאות מועמדים, ישבת ומיינת את כל דפי הדמויות, הזמנת מועמדים לראיון חוזר, בחרת את שחקניך, פרסמת עץ משחק, התחלתם להריץ משחק, נתקעתם בלי רעיונות, החלטתם לנטוש את העץ... רגע! למה לנטוש?!
כאשר נטשת משחק, לא רק ביאסת את עצמך והורדת את כל ההשקעה שלך לטמיון אלא גם פגעת בפורום שלנו בפרט ובאתר פונדק בכלל. שחקנים חדשים יאבדו אמון בפורום וימנעו להירשם למשחקים כי הרי הם במלא יסגרו בקרוב
אז זהו שלא! אין צורך לנטוש את המשחק! כנס לעץ ובקש רעיונות במידה ולא קיבלת רעיונות לטעמך ואתה מרגיש שתקופת השיהום שלך במשחק הגיעה לקיצה- עדיין אתה לא צריך לסגור את המשחק, לפני כן כנס לעץ הזה, וכאן אנחנו מגיעים למטרה השניה של העץ, מנחים בסטנד-בי. כל משתמש שמוכן לכך ירשם כמנחה לשעת חירום ויסכים להנחות לזמן קצר כל משחק גוסס. המטרה היא או שאחד המנחים ״יתאהב״ במשחק וימשיך להריץ אותו באופן קבוע או שהעץ ימשיך לרוץ בתורנות עד שימצא שה״מ קבוע.

ולהלן החוקים:

להודעות על רעיונות למשחק
1. כל בקשה לרעיון צריכה להיות בתוך ספוילר תחת הכותרת של שם המשחק.
לדוגמא:
משחקי האלים.
בלה בלה בלה.
2. על שחקנים המשחקים במשחק חל איסור מוחלט לקרוא ספוילרים הנושאים את שם המשחק שלהם.
3. חוק זה למעשה רק המשך ישיר של החוק שמעליו: על שחקנים חל איסור להציע הצעות למשחקים בהם הם משתתפים.
4. כל חוקי הפורום הרגילים חלים גם כאן.

לרשימת המנחים בסטנד-בי
1. כל מנחה בסטנד בי מתחייב להריץ כל משחק לתקופה של שבועיים.
2. אם לאחר השבועיים הוא לא מעוניין להמשיך המשחק יעבור למנחה הבא ברשימה.
3. אם המשחק עבר את כל המנחים ברשימה אז, ורק אז, הוא נסגר.
4. ראה סעיף 4 הנ״ל.
5. מנחה שנבחר להציל משחק יוכל להנחות אותו אפילו אם יש לו משחק פעיל. עדיפות תינתן למנחים ללא משחקים פעילים.
6. כמובן שמנחה ינחה רק שיטות שהוא מכיר ולא שיטות שהוא לא מכיר.

רשימת מנחים בסטנד-בי (בכחול ירשם מספר המשחקים שהמנחה מנחה ברגע זה)

כרגע נמחקו כל המנחים בסטנד-בי כי מי שנרשם ב2012 לא בהכרח יהיה זמין עכשיו. אם מנחה ירצה להרשם מחדש או מנחה שרוצה להרשם בפעם הראשונה, הוא מוזמן

ברכות על הקידום, ג'וקר. :)
הידע הדל יחסית שלי בשיטות משחקים שונות לא יאפשר לי לעמוד ברשימת המנחים בסטנד-בי,
אבל האשכול הזה נראה לי רעיון מאוד טוב וחשוב ואני אשמח לתת רעיונות למי שיזדקק לכך.

שאלות: 1. נגיד ומנחה בסטנד ביי לא מכיר את השיטה של המשחק, איך הוא יוכל להמשיך את המשחק?
ו-2. לפי חוקי הפורום הזה צריך אישור להריץ 2 משחקים במקביל, למנחים בסטנד ביי יש את האישור הזה או שהם חייבים להיות ללא משחק?

זו יוזמה מבורכת לדעתי, ואחרי שהשאלות שלי יענו אני אשקול להצטרף כמנחה בסטנד ביי

ג׳וקר, תקן אותי אם אני לא בראש שלך, אבל אני חושב ש:
מנחה בסטנד ביי לא יבחר כמובן לשיטה שהוא לא מכיר
בנוגע לשני משחקים, אני חושב שאם צריך מישהו שיציל משחק הוא יקבל אישור להנחות בשני משחקים, אבל מי שאין לו שום משחק כרגע ״יקבל עדיפות״, ויבחר להנחות לפני מנחה אם משחק פעיל

אני מצטרף למנחים בסטנד ביי

גאלאן אמר/ה:
ג׳וקר, תקן אותי אם אני לא בראש שלך, אבל אני חושב ש:
מנחה בסטנד ביי לא יבחר כמובן לשיטה שהוא לא מכיר
בנוגע לשני משחקים, אני חושב שאם צריך מישהו שיציל משחק הוא יקבל אישור להנחות בשני משחקים, אבל מי שאין לו שום משחק כרגע ״יקבל עדיפות״, ויבחר להנחות לפני מנחה אם משחק פעיל

אני מצטרף למנחים בסטנד ביי

אתה בהחלט בראש שלי, אני אערוך את החוקים אבל זה בדיוק מה שחשבתי.

עוג, גאלאן ענה לך.

טסוקימארו ומוזר, תודה רבה. :D

ויקינג- בדר״כ לא כדאי להדביק נושאים בלי סיבה של ממש. אם יהיה צורך, נדביק אותו
עוג- עצי הרשמה בדר״כ נזנחים כי אין מספיק אנשים, אז זה בעייתי. אם יוצא מצב שעץ מלא אנשים לא הופך למשחק מסיבה כלשהי, אני לא רואה סיבה למה לא לאמץ אותו (כל עוד השחקנים עדיין מעוניינים, כמובן)

ליזי אמר/ה:
יש לי משחק שלצערי נטשתי בגלל חוסר תגובות. אני יכול לפרסם אותו כאן?

אם הסיבה שהוא נינטש היא כי שחקנים הפסיקו להגיב אז מקומו של המשחק זה בעץ חיפוש שחקנים. אם הוא נינטש כי לא היה לך רעיונות אז תברר קודם אם השחקנים מעוניינים ויכולים לחזור ולשחק בו ואז תפרסם אותו כאן ותבקש רעיונות

חזרה