• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

שבטים (הרשמת שחקנים, יצירת דמויות וגיבוש רעיון)

TheMastermind

פונדקאי ותיק
אני מעדיף לשחק מלהדריך, אבל משום שאין שם בחוץ משחק שאני רוצה לשחק בו, אני אאלץ ליצור אחד.

אני חושב שהמשחק הזה יהיה מעט שונה ממשחקים אחרים, ואני אנסה להסבר מה זה אומר:

מה שהדמות לא יודעת, השחקן לא יודע: חלקים גדולים מאוד מהמשחק יתנהלו בספויילרים, הודעות פרטיות ואפילו במסנג'ר, כי הדמויות לא יכולות לקרוא מחשבות וסודיות, מסתורין והיעדר ידע עושים לי כיף.

המשחק ברובו יתנהל בצורה כזאת שהשחקנים יתארו לי אישית מה הם מנסים לעשות, ואני אתאר לכל שאר השחקנים שרואים את הנעשה מה באמת קרה.

המשחק הוא סוג של חופשיטה, זה אומר שאתם לא מתעסקים עם סטטיסטיקות, למרות שאני כן, ויש גם דברים אקראיים.

מאוד חשוב לי משחק תפקידים, דמויות מעניינות וריאליסטיות, כאלה עם ניגודים, קונפליקטים, חסרונות ויתרונות. אפילו לקחת את זה למקומות של רומנטיקה אם אתם מרגישים שאתם מסוגלים. שחקנים רציניים דרושים.

העולם הוא אבסטרקטי, זה אומר שהוא לא ממש קיים, אני לא ישבתי וכתבתי היסטוריה וגזעים וגיאוגרפיה, אבל העולם הוא ריאליסטי (בעל היגיון פנימי שהקורא יכול "לקנות") ופנטזיה נמוכה/מועטה (קסם הוא נדיר, ומפלצות וקסם דורשים הרבה הסברים כדי "לקנות" אותם).

הרעיון הכללי של המשחק, ואני רוצה שתעזרו לי לגבש אותו, זה שכל שחקן משחק ראש שבט. השחקן צריך ליצור את הדמות שלו, את הגזע, התרבות והדברים הרלוונטים לגבי השבט שלו, ואז המשחק מתנהל פחות או יותר אחד על אחד עד שיש אינטרקציה בין השבטים השונים. תכתבו לי מגילות רק אם הן מעניינות, כי אחרת כואב לי לקרוא, לא תמיד יש צורך בהמון מילים בשביל לתאר משהו, לפעמים מעט מילים יכולות לתאר דברים יותר טוב. ככה שלתאר דברים כ"מהיר מאוד", "כלכלה יציבה" ו-"בעל יכולת שכנוע" הם סבבה. אם תשתמשו במילים כמו מאוד/הרבה/מטורף זה אפילו יעזור יותר.

נקודות שתצטרכו לחשוב עליהם בשבט והדמות שלכם:
גזע השבט (מראה, תכונות פיזיות), כזה אתם צריכים להמציא בעצמיכם.
תרבות, פסיכולוגיה, מנהגים ודת.
צורת שלטון (שימו לב שאתם צריכים להיות ראש השבט בצורה כזאת או אחרת, ככה ששבט שמנוהל על ידי מועצה לדוגמה לא בא בחשבון). איך נבחר השליט? האם יש סוג של שאמן שמשמש כיועץ?
משאבים ופרנסה (מה המשאבים הזמינים לשבט? הוא מגדל כבשים? שדות תירס? האם הוא סוחר עם שבטים אחרים?)
כלכלה (האם כל המשאבים בשבט מחולקים שווה בשווה? האם יש סחר? האם יש "כסף" [לא חייב להיות בצורת מטבע]?)
מספר האנשים בשבט
דמויות חשובות (היועץ של הצ'יף, הנפח האגדי, המכשפה שגרה ביער ליד ומספקת לשבט קמעות "קסם")
אם מתחשק לכם אז אפילו לחלק את השבט לפי כמות הציידים, האיכרים, האצילים, הלוחמים וכל מה שיש שם.
גאוגרפיה וארכיטקטורה. איפה ממוקם השבט (ליד נהר, על ראש הר?), האם האנשים גרים באוהלים או בבתי בוץ עם גג קש? האם יש מבנים ראויים לציון כמו היכל השיכר?
רמת טכנולוגיה. רמת הטכנולוגיה הממוצעת תהיה ברברית שכזו, אבל שימוש בפלדה, המצאת בטון או דברים ייחודיים אחרים אפשריים.
וכמובן יש לתאר את ראש השבט
כל מיני דברים קטנים ומגניבים יכולים להוסיף המון טעם לשבט שלכם.

כמובן שאני אאלץ לאזן את השבטים לפי הקריטריונים האלה, ככה שניתן לעשות "חסרונות" לשבט כמו מתחרה פוליטי, היעדר במשאב או דבר אחר.

יש לשלוח לי את המידע הזה בהודעה פרטית.

כדאי לקבוע ביחד כמה תושבים יהיו בשבט ממוצע. מצד אחד אני רוצה שדברים יהיו קטנים ואישיים, אבל לא להגזים.

אין הגבלה ממשית למספר השחקנים, הכל תלוי בכמה שחקנים רציניים ירצו לשחק.

אני כתבתי "עולם ריאליסטי של פנטזיה נמוכה". וחשבתי שזה די מסביר את עצמו. זה אומר גזעים שבטיים דמויי אדם. וככל שהם יותר משונים הם צריכים הסבר יותר מגניב וטוב.

לדוגמה, זה מזכיר לי מהתנ"ך (מהנושא בפורום מו"ד), אני חושב שזה ספר יחזקאל, שמתוארים הנפילים שיורדים לארץ ומזדווגים עם בנות האדם. אם הילדים שלהם הם חציי ענקים מלאכיים שהם תוצר של חטא. זה סיפור מספיק מגניב ואמין בשבילי (כמובן אם זאת האמונה הדתית שלהם, והם לא באמת ראו את הנפילים וכדומה).

אכן, כשמתארים את הגזע הכל צריך להיות מנקודת המבט שלהם. "הם מאמינים שמוצאם מהדגים והים", "הם מאמינים שהאל 'בעל' מגיע בכל לילה ומסדר את הכוכבים על השמים" אני לא רוצה אמיתות מוחלטות.

אשר, אתה חושב שבתור מדריך תוכל לנהל את המשחק כמו שתיארתי? תהיה לך בעיה עם זה?

TheMastermind אמר/ה:
אני כתבתי "עולם ריאליסטי של פנטזיה נמוכה". וחשבתי שזה די מסביר את עצמו. זה אומר גזעים שבטיים דמויי אדם. וככל שהם יותר משונים הם צריכים הסבר יותר מגניב וטוב.

לדוגמה, זה מזכיר לי מהתנ"ך (מהנושא בפורום מו"ד), אני חושב שזה ספר יחזקאל, שמתוארים הנפילים שיורדים לארץ ומזדווגים עם בנות האדם. אם הילדים שלהם הם חציי ענקים מלאכיים שהם תוצר של חטא. זה סיפור מספיק מגניב ואמין בשבילי (כמובן אם זאת האמונה הדתית שלהם, והם לא באמת ראו את הנפילים וכדומה).

אכן, כשמתארים את הגזע הכל צריך להיות מנקודת המבט שלהם. "הם מאמינים שמוצאם מהדגים והים", "הם מאמינים שהאל 'בעל' מגיע בכל לילה ומסדר את הכוכבים על השמים" אני לא רוצה אמיתות מוחלטות.

אשר, אתה חושב שבתור מדריך תוכל לנהל את המשחק כמו שתיארתי? תהיה לך בעיה עם זה?
העובדה שאני אדם דתי לא אומרת שאני לא מסוגל לשה"ם בעולם כזה.

אבל, כמו שאמרתי - גזעים כמה שיותר הגיוניים. בלי אנשי תמנון מתים.

אני אצור סוג של עולם כללי בשבילכם, אם תרצו.

מוכן לקחת את השיהו"ם.

לא שאלתי את זה בגלל שאתה אדם דתי XD שאלתי את זה כי הסטנדרטים שלי די נוקשים. מספיק נוקשים כדי שאני ארגיש שאני צריך לשה"ם את זה כדי שזה יצא בדיוק כמו שאני רוצה. ואם זה ילך טוב, ואתה תבין איך אני אוהב את המשחק שלי, נוכל להתחיל משחק חדש שבו אתה תשה"ם :p
אני נורא מצטער אבל אני פשוט לא בוטח באף אחד שיעשה בדיוק דברים כמו שאני אוהב :p

זה רעיון עניין,אבל צריך להבהיר יותר למה בכוונה בשבטים.מדובר בשבט נודד בתקופה הפרה-היסטורית?'שבטי' ענק כמו השבטים שלחמו זה בזה ביפן?
שבטים נודדים שפולשים לאימפריה?מה התקופה?יש פלדה?האם משחקים לאורך תקופה קצרה,או שהמשחק רץ מהר ובסופו של דבר השבטים הופכים למדינות?

כל הדברים שאמרת פלדריק, אני חושב שצריך להחליט עם השחקנים.
המשחק לא ירוץ "מהר" ולא יהיו פיתוחים מהירים של טכנולוגיה או דברים אחרים. למעשה המשחק כנראה יארך לתקופת שליטה של שליט אחד.

אני דמיינתי את זה כשבטי "ברברים קלאסיים". פרנסה ממקורות מצומצמים, הכנת ציוד מעור, ברזל אולי זמין. אני חושב שלהשוות את זה לתקופה הרומית יהיה נכון. אבל כמובן שזה לא העולם האמיתי, אז יכולים להיות מעט שינויים ושבטים שונים בטכנולוגיה (פלדה! אילוף פילים/חיות אחרות! וכאלה). בגלל שהשבטים אמורים להיות קרובים ולבצע אינטרקציה אחד עם השני, שבטים נודדים לא יתאימו במיוחד.

אשר: זה לא אישי, פשוט אף פעם לא שיחקתי איתך :p

אה וד"א רשמתי בפוסט הראשי שדמוקרטיה לא אפשרית, זה טעות. דמוקרטיה אפשרית, כל עוד יש דמות אחת בעלת כוח שאפשר לקרוא לה "ראש השבט".

טוב אהבתי ואני בטוח במשחק, אבל יש לי שאלה אם אפשר להיות ממש לא מקורי .
פשוט חשבתי לקחת את רעיון הDalish ,מDragon age הרעיון הוא שבטים קטנים של יצורים דמויי אנוש (שם זה אלפים) שאיבדו את ארץ מולדתם ,את שפתם ,ותרבותם .
כאת הם חיים בנדודים כשהם סוחרים אם מי שאפשר במה שהם מכינים ,לעולם לא שומרים על רכוש זמן רב מדי על מנת לא למשוך גוזלים שיהרגו מבני שבטם ,לעולם לא נשארים במקום אחד על מנת לא לעצבן כוח גדול מהם ,וחיים בעיקר על סוג של צבי כבשה אשר מהעורות שלהם עושים בגדים מהצמר מעילים לחורף את החלב שותים והבשר אוכלים.
אבל המטרה העיקרית שלהם היא לגלות מה שאפשר על מוצאם האבוד ועל תרבותם .
אפשר לשחק דבר כזה ?

שיחקתי בדרגון אייג'. אז דבר ראשון אני בעד מקוריות :p ככה שאם ממש אהבת את הרעיון, אתה יכול לשנות אותו מספיק בשביל שלא יהיה כזה דומה.

כמו שאמרתי, יש בעיה עם שבטים נודדים, משום שהשבטים צריכים להיות יחסית באותו המקום כדי שתהיה אינטרקציה ביניהם.

וכמובן שהגזע צריך להיות מקורי, ככה שאלה לא יכולים להיות אלפים.

אז אם תשנה את הדברים האלה לא אמורה להיות הרבה בעיה :p

מצטער שלא הייתי כאן, לא היה לי מחשב לכמה ימים.

אני נורא מעדיף שלא תתארו את השבטים שלכם כאן, איפה ששחקנים אחרים יכולים לקרוא, כי זה הורס ממהפתעות וכמו שאמרתי בפתיחת הנושא, השחקנים לא צריכים לדעת מה שהדמויות לא יודעות.

ד"א, אני חושב שראוי לציין שב-8 למרץ אני מתגייס (עוד חודש).

מודיעין שדה/לוחם איסוף. בכל מקום קוראים לזה אחד מהשניים D:
יש בזה כמה תפקידים. תצפית, סיור עם רכב, עוד משהו ורגלי. והכל נשמע לי די גרוע חוץ מהרגלי, ככה שאני מקווה שהם יתנו לי את זה.

אני קורא את ההודעה הפרטית שלך ועוד מעט אגיב (בהודעה פרטית משלי כמובן).

התקופה הראשונה בצבא היא תקופה רחוקה ממחשבים טירונות, קורסים, שמירות, איך אתה יכול לשהם כך?

ואפשר שיהיו שני שהמים גם אם זה אחד לפאלף ואחד לקראנץ זה מפרה את רעיון המשחק.

כן, צריך לחשוב על פתרון. כשאני אתגייס אני לא אוכל לשחק. אז עדיף שה"ם אחר, שה"ם מתחלף או משהו מעניין. כי למרות זה שאני מתגייס עוד חודש, במהלך החודש הזה משעמם לי :D

שני שחקנים בנתיים זה מעט מדי. אז עד שאנשים אחרים יצטרפו, בואו נחשוב מה אנחנו עושים בנוגע לגיוס שלי. לדעתי הרעיון הכי טוב זה שאחרי שאני אתגייס יהיה שה"ם אחר, אשאר הראה נכוחות לשה"ם, ככה שזה יכול להיות הוא.

חזרה