• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מסטר האפל שמחפש תלמיד שם המסטר הוא אפלה. (6\0)

Dark Capt.Igal

פונדקאי ותיק
אז כך בגלל שעניין שר הטבעות מת ולא הולך לי יש לי המון בעיות בבנית במשחק אני החלטתי לבתר ולצור משחק אחר אני מקווה שהוא היה מוצלח יותר מכל מה שפרסמתי.

אי שם, במקום אשר אליו לא הגיע שום רגל של חיי, עמד אדון האפלה העתיק, פניו העייפות עתיקות כעולם עצמו, והחליט בהרהור מה שהוא זקוק ליורש.
ההכנות לא ארכו זמן רב, החלק הקל כמובן היה להשיג את המשתתפים. 6 האנשים שהיו אמורים למות, אך בנפשם היה להט להמשיך, נקטפו ממצב וממיקומם הקודם לחדר האימונים. מי שישרוד, יהיה יורשו.
ההכנות בעיצומן, החדרים כמעת מוכנים המבחנים, הטריקים המלכולכים, הכל מוכן. מי שישרוד, יהיה היורש, מי שישרוד, יהיה אדון על האפלה עצמה.
אם מישהו ישרוד...
אם...
ההרפתקה מנוהלת בשיטה יחודית אשר אני אפרסם בקרוב, כהתחלה כל אחד שישלח לי רעיון לדמות. באופן כללי ההרפתקה מתנהלת בעולם שלו אך בתקופת ימי הבינים אשר אני לא אפרט עליו עכשיו הרבה והשיטה תפורסם בקרוב. זה ממש קצה המזלג, ורעיון לדמות יתקבל בברכה. אני אפרט ואסביר על העולם בקרוב. אבל כהתחלה, מי שהסגנון מתאים לא יכול להירשם.
ההרשמה היא לעד 6 שחקנים.

יצרת דמות:

שם ושםמשפחה:
גזע:
מקום מגורים:
תאור דמות:
רמה (אתם מתחלים ברמה 10 לא לשנות):10
נסין(בכל פעם שתגעו ל1000 נקודות נסיון אתם תעלו דרגה ותקבלו 5 נקודות להוספה במיומנות שלכם): 1000/0
מיומנות: 65, 80, 71, 54, 62, 48, 57
חיים:100 (לא לשנות בשום מצב)
הגנה: 59 לבין 63 (סתומרת הגנה שלכם זה כל מספר שלם בין 59 ל63).
כוח:
זריזות:
חוסן:
תבונה:
חוכמה:
כריזמה:
קסם:

יכולות:

כסף (יש לכם בהתחלה 1000 רסיסם מזהבים): 1000 רססים מוזהבים.
כסף שנותר לכם( לא לרמות):
ציוד:

ופה אני מפרסם כמה עולה כל ציוד שאתם יכולים לקנות בהתחלה.

חרב רגילה: 50 ר"מ(ר,מ= רסיסים מוזהבים).
חרב אש: 150ר"מ
חרב אברים: 500ר"מ
גרזן קרב רגיל: 50ר"מ
גרזן קרב דו צדדי: 150ר"מ
גרזן קרב גדול דו צדדי: 240ר"מ
גרזן קרב אברים: 500ר"מ
קשת רגילה: 100ר"מ
קשת אלפים: 300ר"מ
קשת אורקים: 10ר"מ
חצים לקשת רגילה ולאורקים (100 חצים): 20ר"מ
חצים לקשת אלפים(200 חצים): 150ר"מ
פגיון רגיל: 40ר"מ
סכין רגיל: 10ר"מ
סכין קרב רגילה: 20 ר"מ
סכין זריקה(20 סכני זריקה): 30ר"מ
כדון עץ: 5ר"מ
כדון ברזל: 50ר"מ
שוט רגיל: 20ר"מ
שוט עם סכין בסוף: 40ר"מ
שוט שכולו עשי ממתכת גמישה: 500ר"מ
שרין עור: 30ר"מ
שרין ברזל רגיל: 100ר"מ
שרין שרשראות: 200ר"מ
שרין טבעות: 300ר"מ
שריון לוחות: 500ר"מ
שריון קסם: 700ר"מ
מטה קסם רגיל: 100ר"מ
מטה קסם שמוסיף +20 לקסם: 200ר"מ
מטה קרב רגיל: 20 ר"מ
מטה קסם( שיעיל ליסוד אחד סתומרת אש או מים או אדמה או רוח): 50ר"מ
מטה קסם ליסודות: 300ר"מ
מטה יסודות: 500ר"מ
מגן רגיל: 50ר"מ
מגן נגד קסם: 60ר"מ
מגן גדול: 100ר"מ
מגן קטן: 10ר"מ
מגן שמוסיף 100 להגנה: 600ר"מ
אפקת קסם(מספיקה ל10 קסמים לא כל קסם חייב אותה אך היא מוספה 5 אחוז להצלחת הקסם): 10ר"מ
זאב ציד (ננסים ושדונים קטנים יכולים לרכב עלו): 200ר"מ
סוס פוני: 120ר"מ
סוס רגיל: 150ר"מ
ביצת דרקון: 30ר"מ
נשר: 100ר"מ
אריה(לא נתן לרכב עלו): 350ר"מ
שכיר חרב 500ר"מ (לפני כל קרב צריך היה לשלם לו עוד 100ר"מ כדי שהוא ישתתף בקרב).
מושקטר: 300ר"מ (לא היה צורך לשלם לו לפני קרב).
סמורי: 200ר"מ
שד עבד: 450ר"מ
אביר( עוזר לקרב אחד בלבד): 400ר"מ

יש 5 מקומות.

אני אזכיר לך משהו שכבר אמרנו לך הון פעמים:
א. אתה משחרר כל כך הרבה משחקים שכבר לא סומכים עליך שאתה השקעת יותר ממחשבה בהם.
ב. אתה לא ציינת שיטת משחק. זה מוביל אותנו לזה שאין שום שכל במספרים שכתבת שם. מה זה אומר שיש לי 57 קסם? מה זה אומר שיש לי 48 חוכמה? איך משחקים? איך מחליטים אם פגעתי בקרב? תספר על השיטה שהמצאת(אם בכלל המצאת אחת ולא סתם רשמת דברים, משהו שבטח עלה במוח של כל מי שטרח להיכנס לנושא).
ג. זה קשור לב', אבל זה כל כך מוזר שמגיע לזה סעיף משלו. אתה שמת מגן שנותן הרבה הגנה, אז אני מבין שהגנה גבוהה זה טוב. למה לתת לשחקנים לבחור? הם פשוט ייקחו את ההכי גבוה וזהו. זה ממש אידיוטי לדעתי.
ד. מה נותן כל נשק? למה שאני אקח חרב אש, איברים או גרזן קרב? מה ההבדל? לפי מה קבוע המספר של המחיר? מה ההבדל בין שכירי החרב? למה שמישהו ייקח שכיר חרב אם צריך לשלם לו כל פעם ולא סמוראי?
ה. מה זה היכולות?
ו. איך מרוויחים נקודות נסיון ומה עוזרות דרגות?

או בקיצור, נראה ששוב הקמת משחק בזמן שלוקח לך לכתוב את ההודעה, שזה 20 דקות פלוס-מינוס. זה כבר מעליב שאתה פותח משחקים כאלה בפורום, וזה מתחת לכל ביקורת לדעתי לעשות את זה למרות הבקשות של חברי הפורום פעם אחר פעם.
אני אחזור על מה שביקשנו ממך פעם, ואם אני לא טועה אמר גם מנהל. אל תשלח משחקים כאן בזמן הקרוב. תבחר שיטה לעבוד איתה, תעבוד בחופשיטה מלאה או שתמציא שיטה ותפרסם בפורום שיגידו לך מה חסר. אני בעד זה שכולם יקבלו מקום ללמוד ולעשות טעויות, אבל אתה כבר מעליב את הפורום, ואני בעד לנעול את העץ הזה ושתחשוב על מה שאמרנו לך כבר עשרות פעמים.

יגאל, מצטער להודיע לך, אבל איבדת את אמון הציבור, אם היית משקיע בהרפתקה כמו שאמרו לך בתחילת דרכך אז לא היית מגיע למצב כזה, אבל עכשיו כבר מאוחר מדי, אני לא חושב שמישהו מכאן ירצה לשחק בהרפתקאות שלך, לא משנה כמה תפתח.
אבוד לך.

די לסקול אותו!
אני אומר שאולי, יגאל:
תשהה את ההרפתקה הזו, ותשב היום או בזמנך הפנוי ותשקיע בה.
ואז, אולי, אולי אולי, אולי אולי אולי, אני אצטרף. בחשש.

אני מוכן כמו שהצעתי לך בפעם שעברה לשבת איתך ולעבור איתך שלב שלב איך לעשות הרפתקה שחברי הפורום ירצו להצטרף אליה, אבל באמת שזאת פעם אחרונה שאציע זאת.

דבר ראשון זה שיטה פרטית.

דבר שני כן יש הגיון למספרים לפי השיטה שלי.

ודבר שלישי זה אני כן השקתי במשחק הזה נכון שהיו כמה דברים ששכתי לפרסם פה משום שתרגשתי כשפרסמתי את זה פה ואני מקווה שהיא תצלח אני אפלו כתבתי בערך איך אמור ללכת כל המשחק וגם יש המון הפתעות לשחקנים אז תהנו .

גם אם זו שיטה פרטית, אם אתה מצפה שמישהו יירשם הוא צריך לדעת למה הוא נרשם. אם אתה תרצה שירשמו אתה תצטרך לפרסם את השיטה.

גם אם כן, עדיין אין הגיון בלבחור הגנה. (ואני עדיין לא חושב שלמספרים יש משמעות. מספרים גבוהים הם סימן ברור מאוד לזה. אם המצאת שיטה אז יכולת לקבוע מספרים נמוכים יותר בהרבה בלי שזה ישנה משהו)

אני בספק שהשקעת בזה, כי הרקע למשחק הוא 2 שורות, ומדובר ב"הרתפתקה" של רצף קרבות כדי לבדוק מי יהיה התלמיד של מישהו. זה לא דורש השקעה בגרוש חוץ מהשיטה.

אני אפלו כתבתי בערך איך אמור ללכת כל המשחק
אתה מתכוון לעלילה? זה אמור להיות מוכן מראש. >>
אם זה רק בערך זה רע מאוד.

שחקנים אוהבים הפתעות, אבל לא הפתעות בחוקים, לפחות כשזה לא חופשיטה. אם זה היה חופשיטה מילא, וגם אז החוסר השקעה שלך בעבר די מרחיק אותי מלשחק אצלך חופשיטה.

עם זו אכן שיטה מלאה יגאל תפרסם אותה בפורום משחקי תפקידים, ואז כול מי שירצה יוכל ללמוד אותה ולעזור לך לשפר אותה להפוך אותה למושלמת, ואז יגאל אנשים ירשמו להפתקאות שלך

פשש... אני מתפלא שעדין לא בא לעץ מנהל וחילק חמש-עשרה אזהרות לכל העולם ואחותו! לפחות על הניסוח. טוב נו.

לפני שהייתי רוצה לדעת על המכניקה שכך או כך אינה באמת חשובה אלה רק החלק הסופי שמנהל את המשחק באופן הגיוני כעזר למנחה, הייתי מעונין לדעת רקע על העולם, סגנון המשחק, וקצת הרבה יותר על ההרפתקה ועל העולם.
כנראה שאני לא ארשם[אני כבר רשום למספיק משחקים], אבל סתם הייתי שמח לדעת מה הקטע של כל הרקע. תפרסם את זה במשחקי תפקידים ותן כאן קישור או משהו.

ואישית אני ממליץ לך כשאתה מפרסם הרפתקה להיות מעט יותר מעורפל, ולרוב לשחק בשיטות מוקרות. אני אישית מנחה לשני משחקים[אחד מהם רדום], והאמת היא שהיה לי רעיון כללי, כתבתי אותו בכתב נטוי, ורק איזה יום יומיים אחרי תחילת המשחק סיימתי את הרעיון הראשוני המגובש להרפתקה. ובסופו של דבר, למרות שזה לכאורה לא אמור להיות טוב ונוח, תוך פחות משעה שעתיים ההרשמה נסגרה. הכל בזכות הכתב הנטוי!
לדעתי לא חסר השקעה, אתה פשוט הולך על חבל מאוד דק. שיטה מורכבת עם מספרים המגיעים לסכומים מפחידים אשר אין שום דבר על השיטה בזמן שכתבתה רקע דיי יבש ומשעמם פשוט אינה גורמת לאנשים להירשם במהירות הבזק. כנראה שגם היה משהו בעברך בהרפתקאות... אבל בשביל זה אמורים לתת לך לנסות לפתוח דף חדש, או שגם זה כבר הלך? טוב נו, אף-פעם לא מזיק לנסות.

ואם הייתה כותב את ההרפתקה בסגנון הזה בערך(אני לא יודע מה יהיה, אז תעשה עם זה מה שבא לך):
דוגמה לפרסום ההודע בדרך מענינת יותר לטעמי אמר/ה:
אי שם, במקום אשר אליו לא הגיע שום רגל של חיי, עמד אדון האפלה העתיק, פניו העייפות עתיקות כעולם עצמו, והחליט בהרהור מה שהוא זקוק ליורש.
ההכנות לא ארכו זמן רב, החלק הקל כמובן היה להשיג את המשתתפים. 6 האנשים שהיו אמורים למות, אך בנפשם היה להט להמשיך, נקטפו ממצב וממיקומם הקודם לחדר האימונים. מי שישרוד, יהיה יורשו.
ההכנות בעיצומן, החדרים כמעת מוכנים המבחנים, הטריקים המלכולכים, הכל מוכן. מי שישרוד, יהיה היורש, מי שישרוד, יהיה אדון על האפלה עצמה.
אם מישהו ישרוד...
אם...

ההרפתקה מנוהלת בשיטה יחודית אשר אני אפרסם בקרוב, כהתחלה כל אחד שישלח לי רעיון לדמות. באופןכ כללי ההרפתקה מתנהלת בעולם XXX אשר אני לא אפרט עליו עכשיו הרבה והשיטה עובדת XXX. זה ממש קצה המזלג, ורעיון לדמות יתקבל בברכה. אני אפרט ואסביר על העולם בקרוב. אבל כהתחלה, מי שהסגנון מתאים לא יכול להירשם.
ההרשמה היא לעד XXX שחקנים.

זה כל העניין שהשחקנים יודעים רק במהלך המשחק מי הוא כי בעצם אין עלו בכלל מידע אני הפרסם את הדמות שלו פה.

יצרת דמות: המסטר האפל
שם: אפלה
גזע: לא ידוע
מקום ילודה: ביוון האפלה.
מקום מגורים: איפשהוא באנגליה
תאור דמות ורקע: דמות אפלה לא ידוע עליה כמת כלום לובש תמיד בגדים שחורים, מה שכן ידוע עלו זה שבוא אוהב להילחם ולצור מלחמות, למזג יצורים ולצור יצורים חזקים יותר ולארונה גם מחפש לעצמו יורש כדי שיוכל לפרוש מתפקדו בשקט. מעל הבגדים השחורים שלו והגלימה שמסתרים אותו תמיד הוא לובש שריון אדום מכנסים ומגפיים אדומים וחרב כסופה.
רמה : 112
נסין(בכל פעם שתגעו ל1000 נקודות נסיון אתם תעלו דרגה ותקבלו 5 נקודות להוספה במיומנות שלכם אז בדרגה הבאה עולה לכם הנסיון שאתם צרכים להגע ב 1000): 60000/1361
חיים:2000
הגנה: 1000
כוח: 600
זריזות: 800
חוסן: 485
תבונה: 105
חוכמה: 325
כריזמה: 575
קסם: 775

יכולות: יכול למזג יצורים, לעשות ברקים, יש לו ידע בקסם אך לא את כל היכולות שלו בקסם הוא יכול לשתמש משום שהוא בחר ללכת בדרך החרב ובדרך האופל מה שמונע ממנו לשתמש במחצית מכוח הקסם לו אז הוא מסתמך לרוב על כוח החרב והאופל.

ציוד: שריון מכנסים אדומים בגדים שחורים וחרב כסופה וגלימה שחורה.

חיות מחמד שלו הם כלב בעל 1000 הרשים גורילת מלחמה שני זהבים ו6 כלבי צאיד.

ויש לו גם כלב רגיל שבגללו הוא לא עבר ב100% לצעד האופל אלה רק ב65% השאר נותר אנושי.

forte אמר/ה:
פשש... אני מתפלא שעדין לא בא לעץ מנהל וחילק חמש-עשרה אזהרות לכל העולם ואחותו! לפחות על הניסוח. טוב נו.

לפני שהייתי רוצה לדעת על המכניקה שכך או כך אינה באמת חשובה אלה רק החלק הסופי שמנהל את המשחק באופן הגיוני כעזר למנחה, הייתי מעונין לדעת רקע על העולם, סגנון המשחק, וקצת הרבה יותר על ההרפתקה ועל העולם.
כנראה שאני לא ארשם[אני כבר רשום למספיק משחקים], אבל סתם הייתי שמח לדעת מה הקטע של כל הרקע. תפרסם את זה במשחקי תפקידים ותן כאן קישור או משהו.

ואישית אני ממליץ לך כשאתה מפרסם הרפתקה להיות מעט יותר מעורפל, ולרוב לשחק בשיטות מוקרות. אני אישית מנחה לשני משחקים[אחד מהם רדום], והאמת היא שהיה לי רעיון כללי, כתבתי אותו בכתב נטוי, ורק איזה יום יומיים אחרי תחילת המשחק סיימתי את הרעיון הראשוני המגובש להרפתקה. ובסופו של דבר, למרות שזה לכאורה לא אמור להיות טוב ונוח, תוך פחות משעה שעתיים ההרשמה נסגרה. הכל בזכות הכתב הנטוי!
לדעתי לא חסר השקעה, אתה פשוט הולך על חבל מאוד דק. שיטה מורכבת עם מספרים המגיעים לסכומים מפחידים אשר אין שום דבר על השיטה בזמן שכתבתה רקע דיי יבש ומשעמם פשוט אינה גורמת לאנשים להירשם במהירות הבזק. כנראה שגם היה משהו בעברך בהרפתקאות... אבל בשביל זה אמורים לתת לך לנסות לפתוח דף חדש, או שגם זה כבר הלך? טוב נו, אף-פעם לא מזיק לנסות.

ואם הייתה כותב את ההרפתקה בסגנון הזה בערך(אני לא יודע מה יהיה, אז תעשה עם זה מה שבא לך):
דוגמה לפרסום ההודע בדרך מענינת יותר לטעמי אמר/ה:
אם מישהו ישרוד...
אם...

ההרפתקה מנוהלת בשיטה יחודית אשר אני אפרסם בקרוב, כהתחלה כל אחד שישלח לי רעיון לדמות. באופןכ כללי ההרפתקה מתנהלת בעולם XXX אשר אני לא אפרט עליו עכשיו הרבה והשיטה עובדת XXX. זה ממש קצה המזלג, ורעיון לדמות יתקבל בברכה. אני אפרט ואסביר על העולם בקרוב. אבל כהתחלה, מי שהסגנון מתאים לא יכול להירשם.
ההרשמה היא לעד XXX שחקנים.

סליחה על זה שאני כותב פעמים אך אני לוקח את הדוגמא שלך ועובד על זה בסדר.

ראשית-יגאל, זה מעצבן עד לקומה הרביעית, שגיאות הכתיב שלך. אין לי בעיה עם שגיאות במילים מסובכות למדי, או עם שימוש מוגבל בהוצאה מההקשר-שימוש ב'אם' שצריך להשתמש ב'עם', למשל (הניסוח 'פיתה אם אמגוש' איננו נכון, אך 'פיתה עם אמגוש' נכון. בהנחה שאמגוש זו מילה תקנית). מעכשיו, אתה עובר על כל הודעה לפני שאתה שולח, מתקן שגיאות כתיב וכדומה. במידה וגם אז אב"י קם מקברו כנקרומנסר ומעלה מתים, בדיקות שגיאות בוורד. חובה (אך יש להפעיל את הראש). אם גם אז יש זומבים, יש את הפתרון שאני חושב שהוא הכי טוב-טסטר להודעות. כל הודעה שאתה שולח, שלח\הראה קודם לחבר או מישהו כזה, הוא יתקן שגיאות ויחזיר אליך.
שנית-בחיית, אתה מגזים. חכה המון זמן לפני שאתה פותח הרפתקה חדשה, ועד אז-תשקיע בעולם ובשיטה שלך, עד שמישהו ירצה לשחק בזה עם זה. ותשרוד את וורד בדרך.
שלישית-[בנימה של אדם שמעירים אותו בבוקר שבת בלי סיבה]'זוב 'תי בשקט'[/בנימה של אדם במעירים אותו בבוקר שבת בלי סיבה]

Dark Capt.Igal אמר/ה:
זה כל העניין שהשחקנים יודעים רק במהלך המשחק מי הוא כי בעצם אין עלו בכלל מידע אני הפרסם את הדמות שלו פה.

יצרת דמות: המסטר האפל
שם: אפלה
גזע: לא ידוע
מקום ילודה: ביוון האפלה.
מקום מגורים: איפשהוא באנגליה
תאור דמות ורקע: דמות אפלה לא ידוע עליה כמת כלום לובש תמיד בגדים שחורים, מה שכן ידוע עלו זה שבוא אוהב להילחם ולצור מלחמות, למזג יצורים ולצור יצורים חזקים יותר ולארונה גם מחפש לעצמו יורש כדי שיוכל לפרוש מתפקדו בשקט. מעל הבגדים השחורים שלו והגלימה שמסתרים אותו תמיד הוא לובש שריון אדום מכנסים ומגפיים אדומים וחרב כסופה.
רמה : 112
נסין(בכל פעם שתגעו ל1000 נקודות נסיון אתם תעלו דרגה ותקבלו 5 נקודות להוספה במיומנות שלכם אז בדרגה הבאה עולה לכם הנסיון שאתם צרכים להגע ב 1000): 60000/1361
חיים:2000
הגנה: 1000
כוח: 600
זריזות: 800
חוסן: 485
תבונה: 105
חוכמה: 325
כריזמה: 575
קסם: 775

יכולות: יכול למזג יצורים, לעשות ברקים, יש לו ידע בקסם אך לא את כל היכולות שלו בקסם הוא יכול לשתמש משום שהוא בחר ללכת בדרך החרב ובדרך האופל מה שמונע ממנו לשתמש במחצית מכוח הקסם לו אז הוא מסתמך לרוב על כוח החרב והאופל.

ציוד: שריון מכנסים אדומים בגדים שחורים וחרב כסופה וגלימה שחורה.

חיות מחמד שלו הם כלב בעל 1000 הרשים גורילת מלחמה שני זהבים ו6 כלבי צאיד.

ויש לו גם כלב רגיל שבגללו הוא לא עבר ב100% לצעד האופל אלה רק ב65% השאר נותר אנושי.
...אלוהים אדירים

יגאל, הייתי מצטרף, אבל הסיפור לא מספיק אפל בשבילי.. או במילים אחרות - להוסיף את השורש א.פ.ל. בכל מילה שלישית זה לא מה שהופך הרפתקה לטובה, המאסטר האפל שקוראים לו אפלה משתמש בכוחות האופל?
עוד משהו, אתה מפזר המון נתונים ומספרים לבחירה - גם אם כולם הגיוניים לפי השיטה שלך זה לא הגיוני לצפות משחקן לבחור מספר כלשהו לתכונה כלשהי בלי שהוא ידע מה בעצם זה אומר.
ובקשר לשגיאות הכתיב, מה שמפריע לי הוא שרוב השגיאות הן שגיאות הקלדה, דברים שאפשר להימנע מהם בקלות אם מקלידים טיפה לאט יותר או עוברים על הטקסט פעם פעמיים. כדאי מאוד שתתקן את השגיאות בוורד, במיוחד אם זה הודעות שבהן אתה כותב רקע למשחק ואתה רוצה שהן ימשכו שחקנים לשחק.
דבר אחרון, אני מציע לך להשתמש בניסוח של פורט, לדעתי זה ממש טוב.

חזרה