• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

נשמות נצחיות עם כנפיים-התחלנו

Icedrum

פונדקאי ותיק
"אדוני! אתה לא תאמין לזה!" צעקה המיילדת. "השיער שלו! העיניים שלו! כמו בציורים!" מילותיה לא היו מובנות למנהיג הזקן. "אני בא, אני בא..." הוא ירד במדרגות, לבו פועם בחזהו עם כל צעד לעבר המיטה בה יולדת בתו. "על מה כל העניין? אני באמצע שיחה חשובה עם..." ועינו נחו על הילד בעל העיניים האדומות והשיער החום הבוהק בשלהבות אלים שנשכחו.
זהו סיפור לידתו של אוראמיר הראשון, המלך הנביא של העיר הלבנה. חלפו מאז 35 שנים ו-6 שבועות. העולם התחבר בחזרה לאימפריית הדרקון כבימים העתיקים. אוראמיר הצליח בעזרת קבוצה של הרפתקנים מנוסים לאחד בין הערים המפוזרות ולהחזיר את שטחי העידן השני לשלטונם של הגזעים בני הדם האדום. לפני 10 שנים חיבר אוראמיר את צבאות העמים והשביע אותם בשבועות העתיקות של בני הדרקון.
"...נשבעתי לשרת את אור הבריאה. מלכי הדרקונים שבשמיים, שמעו את נדריי. אני נשבע לשמור ולכבד. אני נשבע להיות שובר הגלים של הדייג, גדרו של האיכר. אני נשבע להיות דמעותיה המלוחות של אלו שאיבדו את יקיריהם לשווא, דמעות שיהפכו לגל, הגל שיהדוף את הפושע לעונשו...[]אשמור על ביצי הדרקון של נשמות אחיי, כדי שגם הם יזכו לנצח של מעוף. כה נדרתי כאן היום. עתה אני קם על רגלי, קם כדם דרקון."
כך נשבעתם אתם, חייליה של אימפריית הדרקון, נשבעתם אמונים לאוראמיר, נביא מלך הדרקון החדש. 6 שבועות עברו מאז פסטיבל מלך הדרקון, ואתם הגעתם חזרה לפלוגה שלכם ולמשפחה שלכם, בדיוק בזמן כדי לקבל את המכתב הזה.

הבאתי לכם את ההיסטוריה הפשוטה שאתם כבר יודעים, כי אני קורא לכם להציל את ההיסטוריה שנשכחה בימי העידן הרביעי, העידן השחור, אולי נקרא בפיכם. מלככם קורא לכם לעיר הלבנה. ספינות השליחים כבר הגיעו לעיר שלכם, ומחכות לכם שתעלו עליהן. עניין זה דחוף ואתם מבינים בעצמכם שהוא סודי ביותר. הגיע הזמן בו עליכם למלא את החלק האחרון בשבועה שלכם.

שאור הבריאה ינחה אתכם תחת כנפיו של מלך הדרקונים.
אוראמיר שער השלהבת, מלככם הזועק לעזרתכם.

זה המכתב שקיבלתם לפני יום וחצי. עכשיו הגעתם לנמל של העיק הלבנה, עיר ענקית שכולה עשויה מאבן לבנה שלעולם לא מאבדת את הצבע שלה. גגות הבניינים הקרובים זהים לשל כל עיר אחרת, אך החומות של עיר המבצר המפורסמת מדהימות כל לוחם באשר הוא. זוהי עיר הבנויה לעצור צבאות, ובאותו זמן להיות נוחה לתושביה, והיא מעולה בזה. מעליות קסם מעבירות עוברים ושבים בין המפלסים, ובקומות העליונות של העיר ניתן לראות את המקדשים של מלכי הדרקונים העתיקים, ואת האור הבוקע מהמקדש הפעיל היחיד. הקסם של העיר הזו מלהיב את תושבי האימפרייה כולה, והיא הדוגמנית של ציירים רבים מספור. יש לכם הוראה להגיע למקדש מלך הדרקונים, שהוא גם ארמונו של אוראמיר, מלככם שנשבעתם לו.

את הפרטים המלאים על העולם אתם יכולים לקבל ממני במסנג'ר או בהודעות פרטיות, אך מידע זה אינו חיוני ולכן אני לא כותב אותו כאן.

גזע: אתם הולכים לשחק רק גזעים תבוניים. מחסר למתאם התבונה הנובע מגזע אינו מקובל בשום פנים ואופן, השאר מתקבל באישור שלי. כן, אני אוסר עליכם לשחק חצאי אורקים בין השאר. לגזעים שאינם ב-SRD יש לפרט במילים שלכם על הגזע או שתשלחו לי את המקור אם זה חופשי.
דרגה: 12 דרגות מקצוע, זה עוד נתון לשינוי אם תרצו.
מקצועות: כל המקצועות מותרים. תתפרעו. אם זה לא קיים ב-SRD, תשלחו לי פרטים במילים שלכם או שאם זה בחינם תשלחו מקור. תנסו לייצר מגוון.
נטייה: הכול מותר. אני מעדיף שלא תהיו מרושעים.
דת: אין את האלים הרגילים. במקומם יש רק את מלך הדרקונים החדש(תחומים של טוב, אש וחיות) ואת האפלה(תחומים של הגנה, ידע ומזל). יש גם את אור הבריאה. (תחומים של שמש, ריפוי וקסם) (פרטים תקבלו אם תרצו ותבקשו)
תכונות: 17, 15, 14, 12, 10, 8. תכונות מעל לממוצע, אני חושב. תחלקו כרצונכם. זה לא כולל את התוסף שמקבלים כל 4 דרגות, אז יש לכם 3 נקודות לשחק איתן.
רקע: היו לכם חיים לפני הצבא וחיים בצבא. יש לכם 12 דרגות, בטוח עשיתם משהו כדי להשיג את זה. תפרטו לי. לא רק שאין לי ספר קריאה כרגע, אני גם רוצה לדעת מה רמת הכתיבה שלכם. שיהיה באורך של לפחות עמוד.
אופי: בנפרד מהרקע, תתבססו על הרקע ותבססו את הרקע על האופי. אין לי בעיה עם דמויות שיש להן בעיות אופי קלות, דמות כמו Belkar מ-Order of the Stick זה הגבול העליון. נתתי לכם פה הרבה חופש, מי שיודע לנצל אותו וחושב שהוא יצליח לשחק ככה, תהנו.
מראה: החלטה שלכם. רק אל תהפכו לי לאלים זוהרים שיגרמו לכל בת ברחוב לצרוח. אני אשמח אם תתארו את המראה שלכם כשהשריון שלכם והנשקים שלכם חשופים. אין מדים אחידים לבני הדרקון, אז תכינו דברים כרצונכם.
משאבים: יש לכם 55000 מ"ז לבזבוזים. אל תעברו את ה-18000 מ"ז לחפץ בלי אישור מיוחד. תפרטו את כל המידע על החפצים שלכם. קישור למקור אמין באינטרנט יספיק לי. הכסף מחושב יחד עם כמה שהצבא הסכים להשקיע בכם, אז הנשק, השריון ושאר החפצים עדיין על חשבונכם.

חוקי בית ושגעונות של המנחה:
1. אני שונא את כללי המשקל. כל עוד אתם לא עוברים את המקסימום שמותר לכם, אין לכם מחסרים. מחסר שריון(Armor check penalty) עדיין קיים, אני לא מגזים עד כדי כך.
2. גלגולים ולקיחות 10 בכמויות. כמעט כל פעולה שלכם חייבת בגלגול כלשהו, בעיקר גלגולים של לקיחת 10. כל פעולה שהיא לא רצונית היא בגדר לקיחת 10, גם אם אתם מאוימים.(אם הדמות שלכם לא מנסה להקשיב למשהו, היא תקח 10 אם מישהו מנסה לעשות הליכה שקטה)
3. תתארו. תתפרעו בתיאורים. תנו לי מילות קסם כשאתם מטילים, תתארו את ההתקפה שלכם על מישהו. יש לכם 12 דרגות, אתם לא נשגבים אבל עדיין אתם די מגניבים. תשתמשו בזה. מי שיכתוב תיאור יוצא מן הכלל, יקבל נקודות פעלול. ניתן להשתמש בהן כדי לקנות 15. במקום לגלגל את הק20, אתם פשוט אומרים לי שהשתמשתם בנקודת הפעלול, ואני אתייחס לזה כאילו יצא לכם 15 בקובייה. מי ששומר עד ל-5 נקודות יכול להשתמש בכולן יחד כדי לעשות מעשה שהוא בגדר הבלתי אפשרי למשך תור אחד, באישור שלי.(הליכה באוויר, נשימה במים, להפוך את הגרביטציה בשביל מטרה אחת במגע למשך התור שלה...)
4. הכל אפשרי. אין דבר כזה מיומנות שחייבים דרגה בה כדי לנסות להשתמש בה. אני לא זוכר בדיוק איזה מיומנויות כאלה יש, אבל זה לא משנה. אפשר לנסות לעשות כל דבר, לא תמיד מצליחים.
5. גמישות בחוקים. אני גם אוהב להתייחס לדרך שבה אתם עושים דברים. אפשר לאיים על מישהו בעזרת הדיבור, ואז משתמשים בכריזמה, ואפשר בעזרת מעשה או מראה כוחני, ואז זה בעזרת הכוח. אני מתמרן את החוקים היבשים, והרבה.
6. ידע. בגלל שאני גורם לכם לגלגל הרבה, יהיו לכם הרבה גלגולי ידע. מי שינסה להיזכר במשהו יעשה פעולה של תור שלם במקום לפעול, ואז יוכל לגלגל, השאר לוקחים 10.
7. חוקי הבית יכולים להשתנות. זה פעם שנייה בסף הכול שאני מנחה, ואני לומד תוך כדי שאני מנחה, ולכן דברים יופיעו ויעלמו. אל תבהלו מהשינויים.
8. כיף. אנחנו משחקים כדי להנות. אני לא מקבל כסף על זה, אתם לא מקבלים כסף על זה(אני מקווה), אז בואו נשחק בשביל להנות. אתם מגלגלים לעצמכם כשזה לא לקיחת 10. תלמדו לסמוך על עצמכם ולא לזייף.
9. כתיבה. תשתמשו ב-IN ו-OUT. ב-IN תכתבו את הפלאפ, את תוצאות הגלגולים ב-OUT. מה שלא מיועד לכל השחקנים ייכתב בכתב הכי קטן. אני סומך עליכם שלא תשתמשו במידע שלא שייך לכם.(השיטה של קופיל ממלחמה ללא כבוד)
10. עלילה בה לא שותפים כולם. אם הקבוצה תתחלק כך שיהיה זוג מורחק מהקבוצה, אני אבקש מהם להעביר את השיחה למסנג'ר בנוכחותי, ואני אכתוב בפוסט אחד את מה שקרה שם בקצרה.
11. הצעות. מי שרוצה להציע לי משהו שקשור לחוקי בית או למשחק עצמו, שישלח לי בפרטי או במסנג'ר.

המקום הזה מיועד רק שתרשמו, שתפרסמו את הדמויות הסופיות ואז למשחק עצמו.
יש מקום פתוח עד ל-5 שחקנים, אולי אני אגדיל את זה לשישה אם יהיה ביקוש לזה. תכתבו הודעה ואני אשמור לכם מקום. תזכרו לומר בהודעת ההרשמה איזה מקצוע אתם כדי שהאחרים יבנו בהתאם למה שכבר קיים.

סוף סוף! חיכיתי לזה זמן רב!
נשמע מעולה. אני בפנים.

עכשיו יש לי שאלה- אני מעונין לשחק אשף מאוד לא אמפתי ולצערי סודי ביותר. במקוון ואין אלים אני אוותר על החלק של רשע ווקנה(כן הזמן! אני הולך לעבוד על השינוי הזה) אבל עדין הוא יהיה מעת בעייתי לקבוצה.
לכן אני צריך לבקש משאר השחקנים דבר אחד- על תתגרו בוא או משהו. סביר שאתם מעת פוחדים ממנו אבל אני לא יכול להחליט.

אה ועוד משהו- הוא לא מהווה עוד כוח לגלות דלתות סודיות O.K! הוא מהווה כוח לוחם למדי ובעיקר עוצמתי ולא אמפתי. פשוט אמ... הוא יודע להיות מאגי אבל לא חזיון.

Icedrum אמר/ה:
9. כתיבה. תשתמשו ב-IN ו-OUT כמו שקיים במשחק של אנתרקס. ב-IN תכתבו את הפלאפ, את תוצאות הגלגולים ב-OUT. מה שלא מיועד לכל השחקנים ייכתב בכתב
1-אני מבקש, הזכויות לסימנים המוסכמים של OUT ו-IN ו-"מדבר" חושב עושה... זה שלי.
2-חובה מסנג'ר?אי אפשר הודעות פרטיות?
3-אם אפשר לדעת, מה יש לך חוץ מהסל"ש, מהמשה"ם ומהמגד"ם?
4-אם סעיף 1 יטופל עד יטופל חלקית (אי ציון של הממציא), סעיף 2 יענה בחיוב וסעיף 3 אומר גם 'המדריך השלם למאגיה', ויש אפשרות לכישרון איחוד בין שני מקצועות, אז צפו לנזיר אמגושי אנושי!

משחק!
יש, חיכיתי למשחק כזה, נשמע מעולה.
רק בעיה אחת: אין לי מסנ. התקנתי, זה החריב לי את האינטרנט, מחקתי.
:|

שיטת הפחתת הק"פ מקובלת עליך?
השיטה של לקחת יצור לולשחק אותו בלי הק"פ גזע שלו [מה שמשאיר יותר מקום לדרגות מקצוע]?
אם כן, זה הולך להיות מגניב...
:mrgreen:

יש סיכוי שאני יצתרף, נראה מה יקרה מבחינת זמן ליצירת דמות.
אם כן תתכונן לשבור את הראש בלמידת חוקים חדשים, בדרגה 12 אני בחיים לא אסתפק בספרים בעברית כשיש כל כך הרבה אופציות לדמויוצ, אז תתכונן ללמוד הרבה מאוד דברים חדשים (Fבר הצלחתי ללמד את קופיל מה זה ארטיפיקר)

ובעזרת חוק בית, שאמאן דרקון\אמגוש\נזיר, וכישרונות עירבוב בניהם (צריך נזיר-אמגוש, נזיר-דרקון ודרקון-אמגוש)...
התכננו למעופף, יורה מטחי אש, נושם במים ולוחם ללא נשק!!
אם השאמאן דרקון עף, אז רק אמגוש-נזיר, וכישרון עירבוב בניהם. וכל זה בהנחה שמבוטל חלק מהגבלת הנטייה האמגושית, כי לשחק סדר-רע לא נשמע טוב בשבילי (מה הפלא-זה רע!)

תתפלא שלאמגוש אין הגבלות נטייה, הוא יכול להיות טוב.
כמו כן אין כשרון נזיר-דרקון, ואמגוש-נזיר אני בספק (אאל"ט יש רק מכשף,כוהן, אביר קודש וסייר)

אם הפחתת הק"פ [שמוצגת למעלה] אפשרית, אני הולך לשחק:
1. דרקון כלשהו, כנראה שלא.
2. סלאא'די אפור. יש מצב לא רע.
3. מלאך, איך שלא קוראים לבחורציק הזה אם המתאם דרגה.

אם הפחתת הק"פ לא חוקית, אני כנראה אשחק גית'יאנקי או גית'זראי, תלוי איזה מקצוע אבחר.
אני נוטה יותר לכיוון גית'יאנקי, כי טלקינזס זה מגניב. לעומת זאת, גם השריון תנע הוא מגניב.

עריכה: קופיל, מה זה שאמאן דרקון? זה שאמאן רוחות [לקדושה] שהוא דרקון?
:confused::

למה? אתה משחק דרקון מעט חלש מהרגיל [כי במקום ק"פ גזע מגיעות ק"פ מקצוע], אז מה?
יש חלשים יותר בעולם, ויכולות מקצוע מאזנות את זה.

עכשיו עלה לי הרעיון המגניב של לשחק דרקון דו-ראשי בעל פיצול אישיות קשה...
:cool:

1-לאמגוש יש הגבלת נטייה של 'תוהו כלשהו או רוע כלשהו'.
2-שאמאן דרקון זה מהסל"ש 2.
3-יודע שאין כישרונות עירבוב של אמגוש+נזיר, ואם הש"ד מאושר-אז גם שאמאן דרקון+נזיר ואמגוש+שאמאן דרקון, אבל זה לא בעיה להמציא.
4-אז יש לנו לוחמי טווח וקפא"פ (אני ומייק), מטיל קדוש (יונטראקס), מטיל מאגי (פורצ'י) ומומחה (באקפיט), אם הבנתי נכון.
5-הורדת ק"פ זו שיטה מאוד שימושית. אישית, השתמשתי בה בשביל לטאיש סייף ולוחם שרשרת גנולי מגניב.
6-האם הדמויות מפורסמות כאן או לא?

הורדת ק"פ מפר איזון באופן בלתי הגיוני, מתערבים שאני יכול להביא לך יצור שעם הורדת ק"פ הוא יהיה רק מתאםדרגה 1+ אבל אתה תקבל ממנו מליון ושתיים יכולות? (אני לא זוכר אחד כזה כרגע, אבל יש).
ניקח לדוגמא את המינואטאור, הוא מקבל 8+ כוח, 4+ חוסן, ראיית חושך, חוש ריח, כמה יכולות, שריון טבעי 5+ והתקפה טבעית טובה. וכל זה רק עם מתאם דרגה של 2+! הורדת ק"פ זה לא מאוזן בטרוף. ועדיין לא נגעתי ברקשאסה, שעם מתאם דרגה 7+ לא רק מטיל לחשים כמו מכשף בדרגה 7 (דבר שכבר משווה אותו למכשף) אלא גם מקבל המון יכולות אחרות.

א. מאיפה לך? לפי מיטב זיכרוני אייס הוא השה"מ
ב. לשחק דרקון זה גם משחק תפקידים מאוד קשה ומאוד לא נח.
(ראית פעם דרקון נכנס לו צוהל ושמח לעיר? או בוא נדייק, ראית עיר ששמחה וצהלה כשנכנס אליה דרקון?)
ג. אני לא אוהב את שיטת הורדת ק"פ. משום שנניח שאני לוקח עכשיו למאסו ומוריד לו את הק"פ ל1 (במקום 7) מתיחס למתאם דרגה +5 ואומר שאני למאסו לוחם דרגה 7.
יוצא מזה שאני לוחם דרגה 7 וכהן דרגה 7 מבחינת יכולות לחש, יש לי יכולות דמויות לחש (כולל דלת מימדים!), עם מעגל נגד רוע תמידי, עם זינוק חתולי, ריטוש, ועם תכונות שכולם מעל מתאם +1.
זה ניראה לכם מאוזן?

נ.ב: אייס תתחבר למסנג'ר כדי שאוכל לשלוח לך את הדמות :D

חזרה