• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מלחמה בשלוש מערכות. [פתיל טכני]

Celime-Volkana

פונדקאי ותיק
"היו אנשים רבים שרצו לשלוט בכל העולם, אך איש מעולם לא הצליח עד בואו של דאר." ישנה אמרה בפי האצילים. בפי הכפרים היא מקוצרת ל"גם על דאר אמרו שהוא יכשל".
למען הדיוק יש לציין שלא מדובר בכל העולם אלה רק ביבשת אחת, אך כדרכם כל מה שנמצא מעבר לים לא משנה. כל אדם שמקורו לא ביבשת נחשב לברברי והוא טוב רק כדי לרמות אותו במסחר.

הסיפורים אומרים שלפני איחוד הממלכות לא היה לבני אדם את "הצורך", אך כל מלומד יאמר לך כי זו שטות. הצורך מתבטא בכך שנפש אנושית לא יכולה להשאר בריאה אם לא לדאוג לה. הדרך המסורתית היא קריאת קטעים קצרים פעמיים שלוש ביום. הקטעים ממלאים את הנפש בשימחה וברוגע, ומאפשרים לה להשאר בריאה. מלבד קריאה יש עוד מגוון שיטות, כגון האזנה לשירה, התבוננות באומנות או בטבע וכו'... רמת הצורך ודרך סיפוקו משתנה מאדם לאדם.
האנשים הפשוטים שרובם אינם יודעים לקרוא, נוהגים להביט בפרחים או בציורים ססגונים שהם מחזיקים איתם.
אדם שאינו מספק את הצורך שלו, יהיה כאדם רעב. נפשו תחלש והוא עלול לחלות באחת ממגוון מחלות הנפש, כגון הזיות, איבוד זכרון לטווח קצר, פרנויה וכו'...
למי שיש מספיק מטבעות בכיסיו מתאימים כרגיל קטעים מיוחדים, וישנם אנשי מקצוע ומומחים רבים בנושא.

היבשת מתחלקת לתריסר ממלכות, ולאזור של "ערים חופשיות". בעבר כל ממלכה נשלטה על ידי מלך, והערים היו חופשיות. לפני ארבע מאות שנים קבוצה גדולה של בני אצולה ממדינות שונות התאחדה והביאה את דאר לשלוט על כל הממלכות. במשך מאה שנים היו מרידות, חילופי שלטון ובעיקר שפיכות דמים עד שהשלטון התיצב.
כיום, המלך העליון שולט ישירות אך ורק על עיר הבירה, שאר הממלכות מציתות לו, והוא מותיר להם לעשות כמעט כל מה שעולה על רוחם. המדינות נלחמות בינן לבין עצמם, וכל עוד הן לא גורמות עודף נזק המלך העליון לא מתערב.
הערים, שמכונות "הערים החופשיות" הן למעשה מקבץ של מדינות קטנות, כאשר לכל עיר יש את הכפרים שלה. ההבדלים היחידים בין הערים ללמלכות הם הגודל והעובדה ששליט העיר נושא בתואר "לורד" ולא "מלך".
בעיקרון יש חופש דת בממלכה, אך רב האנשים ובהם המלך מאמינים בדת מונוטאיסטית, שבה האל בשלוש צורות, חי צומח דומם. ישנה כנסיה ראשית, אך היא חסרת כוח ממשי. בעיקרון, היא יכולה להכריז על אדם כחוטא בפני האל וראוי למוות, אך פעם אחרונה שהיא עשתה זאת היה לפני יותר ממאה שנה.

כל מה שקורה מסביב הוא טוב ונחמד, אך עיקר העיניין מתרחש בעיר הבירה, קינגארד. בהיסטוריה מתועדת שושלת אחת, שבה הכתר עבר מאב לבן במשך עשרה דורות. כיום כתר המלך העליון מחליף משפחה כל שלוש דורות בממוצע. סכינים נתקעים בגב על בסיס יומי, ורעל נמזג כמים.
מה שמסבך את עיניין הירושה עוד יותר הוא שנהוג שהאב יבחר מבין בניו את היורש המתאים. רק אם האב לא הכריז על יורש, הירושה עוברת לבכור. משפחה שלא מתנהלים בה מאבקי ירושה נחשבת כלא נורמאלית.

כעשרים המשפחות האצילות ביותר מתגוררות בעיר הבירה, ומשאירות אחריהן לורדים פחותים לדאוג לשיטחיהן.

סיפרונו יתמקד במשפחת רוז, אחת המשפחות החזקות בממלכה. למרות שאין לה עדיין זיקה לכתר, היא אחת המשפחות העשירות ביותר. בחודשים האחרונים תחת גג משפחת רוז, גרה גם משפחת מונסטון שקשורה אליהם דרך נישואין. טירתה של משפחת מונסטון נשרפה עקב מקרה אומלל, ועד בניתה מחדש הם מבלים בעיר הבירה.
בשנה באחרונה משפחת רוז היתה המשפחה המענינת ביותר באזור. האחות הבכורה, אילין נישאה לפני כחמש שנים ללורד יורק, משליטי הערים החופשיות. יש מאין, היא מצאה חוק שמותיר לבת נשואה לדרוש את הירושה בערים החופשיות, ומצאה הצהרה מלכותית שהחוק של הערים החופשיות קביל גם בעיר הבירה. בקיצור, אביה יכול לבחור בה ובבעלה כיורשים, ויותר מכך, אם האב לא יקבע יורש בתור הבכורה השליטה תעבור אליה.
ההצהרה שלה גרמה לשטף ריבים וויכוחים בבית רוז, ואל תוך הקלחת נגררו רבים מקרובי משפחתם, משפטנים בכירים, ומלקקי פינכה המקווים לזכות בדבר מה על ידי תמיכה באחד האחים.

לפני כשבועיים עוד סערה התרחשה בבית רוז. שלושת הבנים נחטפו, ומאוחר יותר התגלה שגם הליידי אילין נחטפה מביתה שביורק. לאחר מספר ימי חיפושים הם נמצאו וחולצו. אולי בעקבות הלחץ או החשש הלורד גרגור רוז, אביהם, נפל למשכב ואשתו גם כן, כמה ימים אחריו.
המשחק יפתח בחזרתם של האחים אל העיר, ביחד עם אחותם שמאז נישואיה לא ביקרה בעיר הבירה או נפגשה עם משפחתה.

בפוסט הבא אני אפרט את עיקר הנפשות הפועלות וכיצד לכתוב/לבחור דמות.

המשחק מתוכנן להיות משחק איטי, ז"א תגובה או שתיים ביום.
כיאה לאצילים, אני מצפה לתככים בריתות ותקיעת סכינים בגב. אני מבקשת מכל שחקן להשאיר כאן אי-מייל בשביל שהדיונים האלה יוכלו להתרחש רחוק מאוזניים סקרניות. אני מבקשת שתידעו אותי בקשר לכל שיחה שהתנהלה בפרטי, סיכום קצר של מה שהוסכם, ואם יש כוונות שלא ידועות לצד השני ידעו אותי גם כן.
האי מייל שלי הוא: [email protected]
אני מקווה לסיים עם כל עיניין הדמויות עד סוף השבוע, כדי ששבוע הבא אני כבר אפרסם את הפרולוג, ונפתח את פרק א'.

אגב, אני מצפה מכם לאקטיביות בהתאם לדמות. תפעלו למען האינטרסים שלכם.

אתם מוזמנים להשאיר שאלות כאן, כי אני בטוחה שלא פרטתי הכל. כמובן שאפשר גם לשלוח אליי אי-מייל, אבל שאלות על העולם עדיף לשאול פה.

רשימת דמויות:

חלק מהדמויות כבר תפוסות, וחלק מהדמויות אתם רק צריכים להכיר והן יהיו נפ"סים. אני לא ממליצה לאף אחד לשחק ילדה בת חמש, למשל. אין לי שום בעיה עם גברים שמשחקים נשים או להפך.
ברגע שבחרתם את הדמות שמצאת חן בעיניכם, אני מבקשת שתכתבו לפחות דף אחד עליה (כל המרבה הרי זה משובח). מה יהיה בדף? לא עקרוני. החל מחוויות ילדות וכלה בממתק אהוב. את הטקסט תשלחו אליי ל
[email protected] לתיקונים וכו'… אני לא מתחייבת לקבל אף אחד.
אני מבקשת לשלוח את האימיילים כמה שיותר מהר (ביום-יומיים הקרובים) כדי שנסיים עם התיקונים עד סוף השבוע.
רק טיבעי שהדמויות יהיו קשורות אחת לשניה, יעברו חוויות ביחד וכיוצא באלה, לכן פרסמו את האי-מייל שלכם כאן ותתאמו ביניכם.
אני רואה בחיוב אנשים שמציאים לעצמם דמויות, תרגישו חופשי בלעדכן אותי מי אתם רוצים להיות ואני אשלב אתכם בסבך המישפחתי.
לקראת הסוף ישנן דמויות שבקושי מפורט עליהן, זה רמז שאתם חופשים לעשות בהם כל העולה על רוחכם. אני מאוד אשמח אם משהו יקח את היועצים ומשפחתם.

לורד גרגור רוז, 63- אב משפחת רוז, אחת ממשפחות האצולה החזקות ביותר אם כי אין להם עדיין גישה לכתר. נישא פעמיים. בגיל עשרים וחמש ללידי לינדה אנדרו, רק לאחר עשר שנים נולדה להם בת, אילין. חמש שנים מאוחר יותר לינדה נפטרה.
לורד רוז נישא בשנית, הפעם ללידי ניקול ברי. מנישואים אלה נולדו שלושה בנים: אלכסנדר, ג'ורג' ומייקל ובת אחת נורה.
כיום לורד גרגור הוא אדם זקן ונוטה למות, יש האומרים שמחשבתו כבר מעורפלת.

ליידי ניקול (ברי) רוז- 50 אשתו השניה של גרגור רוז. אם לשלושת בניו. כאשר היתה צעירה משכה תשומת לב רבה, והיתה מחוזרת רבות. בעבר נחשבה לחכמה ומשכילה, אך מאז נישואיה נראה שמוחה קהה והיא הפכה לעוד אישה רכלנית ותככנית.

הליידי אילין (רוז) יורק- 29 ביתה של לינדה וגרגור, נשואה ללורד יוהן יורק בחמשת השנים האחרונות. לזוג ילד בן שלוש. לפני נישואיה היתה מוכרת כנערה נחמדה, אך לא מעבר לכך. מאז שעזבה לעיר החופשית יורק הסתובבו שמועות מוזרות עליה. לפני כשנה מצאה חוק ישן שלפיו יש לה ולבעלה זכות לרשת את אביה, דרישת עוררה מהומות רבות. (תפוס, לילי).

סר אלכסנדר רוז- 25 הבן של ניקול וגרגור. אדם קר, שמתעניין בספרים יותר מבני אדם. לעיתים נדירות רואים אותו מחוץ לספריה. איש לא יודע עליו הרבה, ואין לו חברים קרובים. יש שהפיצו שמועות שהוא מתרועע עם רוחות או מבצע כשפים. (תפוס, איגור)

סר ג'ורג' רוז- 22 הבן של ניקול וגרגור. בנו החביב של לורד רוז, המועמד המבטיח ביותר לקבלת הכתר. אינו מסתדר עם יתר האחים, ובמיוחד לא עם אילין. סייף ורוכב מוצלח, ובכלל כולו אומר הוד ואבירות. רבים חוששים מפניו, למרות שמעולם לא עשה דבר אנשים מאמינים שהוא אכזר מאוד לאויביו. (תפוס, איליה).

סר מיקל רוז- 20. הבן של ניקול וגרגור. אדם צעיר וחביב, ולא ידוע במשהו מעבר לכך. בזמנו היה קשור מאוד לאילין. הוא מצליח כמעט בכל תחום שהוא עוסק בו, אך לעולם לא מצטיין. יחסיו עם ג'ורג' טעונים מאוד, וישנם שמועות על ריבים רבים, למרות שמעולם לא נראו מתווכחים בפומבי. (תפוס, סטס)

הליידי נורה רוז- 5. הבת של ניקול וגרגור. עצם לידתה נחשבת לנס רפואי. היא לא מפותחת לגילה, חולנית וכנראה מפגרת.

לורד יוהן יורק- 35. שליט העיר החופשית הגדולה והעשירה ביותר. השמועות אומרות שהוא מאוהב בלידי אישתו מעל הראש, ותומך בדרישתה לירושה. יש שיגידילו ויאמרו שהוא דחף אותה לבצע את הדרישה. ידוע כאדם מנומס ונעים הליכות, לוחם בנוני אך פוליטיקאי וכלכלן מבריק. שולט בכל משפחות האצולה בעירו ביד ברזל. כאשר אחד האצילים קשר קשר נגדו, הלורד עינה אותו שלושים ימים ולילות, מאז לא נרשמו עוד נסיונות. הענישה שלו נגד גנבים ומועלי מיסים קשה מאוד, יש מעט מרירות ברחוב עקב כך, אך העיר שקטה.

סר רוברט רוז 59- אחיו הצעיר של הלורד גרגור. לעומת אחיו הבכור רוברט נחשב צעיר בנפשו. עד לשנים האחרונות ידו היתה בתככים ומזימות רבות עד שמסיבה לא ידועה פסק לחולטין מעניני החצר ופנה לציד, שירה ופילוסופיה. יש רבים שעדין מלחששים שידו מושכת בחוטים, אך אין כל הוכחה.

ליידי אליס (מונסטון) רוז -52. אשתו של רוברט רוז. אשה נאמנה ואצילית. נוהגת להזמין אצילים ל"סלון" שבו הם שותים תה ומשוחחים על פילוסופיה. יש לה ידידים רבים, אך לעומת בעלה נראה שאינה מנצלת את קשריה למטרותיה האישיות. נחשבת אישה משכילה מאוד, ובעלת טעם טוב.

סר יו רוז- 24. בנם היחיד של אליס ורוברט. יו דומה מאוד לאימו, וידוע בנימוסיו וביכולתו למצוא חן בפני כל אדם. נאמר עליו שמעולם לא רב עם איש, ומעדיף לפתור את ויכוחיו במילים ולא בחרבות. נחשב לאחד המשוררים המוצלחים ביותר בממלכה. שומר חוק מעל ומעבר לנדרש לעיתים, אינו חובב תככים כאביו ומתעב רציחות בתוך המשפחה. (תפוס, יואל)

סר יאן הול- 21. בנו הצעיר של מלך דאסקנדייל (אחת מתריסר הממלכות). צעיר הולל שעיקר תחביביו הם אוכל יין ונשים. היה מעורב במספר שערוריות בבית אביו, שערוריות שבהם היו מעורבות נשים ונערות אצילות. נשלח לגור תחת חסותו של לורד גרגור רוז בתקווה שתמצא לו תקנה, ובעיקר כדי להרחיק אותו מלורדים זועמים. נמצא בעיר מספר חודשים וכבר הספיק להקים מספר מהומות, ולגרום לקטטות שיכורים לפחות פעם בשבועיים. למרות זאת, אין נערה שלא מסמיקה למראהו. (תפוס, ווחו)

לורד ג'ון מונסטון- 57. אחיה של ליידי אליס רוז.

ליידי בריג'ט (ליו) מונסטון- 40 אשתו של לורד ג'ון מונסטון.

יאן מונסטון- 21. הבן של ג'ון ובריג'ט

אביגיל מונסטון- 18. הבת של ג'ון ובריג'ט. נערה יפה וחביבה. למרות שהיא רגילה לקבל כל מה שברצונה, היא אינה מפונקת ורדודה כמו חלק מבנות האצולה. אי-אפשר לאמר עליה שהיא חכמה או יפה בצורה יוצאת דופן, אך בדרכה שלה הצליחה לסובב כמה ראשים. כשהיא היתה צעירה היא נטתה לשכוח ממעמדה ולדבר עם רוכלים או נערי מטבח, אך מאז היא התחנכה היטב ונהיתה ליידי למופת.

שון מונסטון- 13. הבן של ג'ון ובריג'ט

אוסטין מנדר- 32 היועץ המשפטי של לורד רוז.

ליליאן (גרנט) מנדר- 30 אשתו של אוסטין.

גרנט מנדר- 10, בנם של ליליאן ואוסטין

מישל מנדר- 5, ביתם של ליליאן ואוסטין.

וויליאם רוט- 48 היועץ הכלכלי של לורד רוז.

ניסה רוט- 45 אשתו של וויליאם רוט.

לוליס רוט- 25 ביתם של וויליאם וניסה.

מרק רוט- 19 בנם של וויליאם וניסה

ניקולאס רוט- 11 בנם של וויליאם וניסה.

דיסדריוס מארו- רבים מכם הכירו את השם לפני שהכירו את האדם. משפחת מארו עשירה ומכובדת, אך כיום השם מארו מתקשר להרפתקאנות וחקרנות. שני ספריו של דידריוס "על מסעותי בנכר" ו"על התבוננות אצל הברברים" הוציאו לו שם של מומחה ב"צורך" ואדם משכיל ביותר. אחרי צאת ספרו הראשון הוא הוזמן לאחת הפגישות של אליס רוז. שם פגש את גרגור רוז, שהפך לפטרונו. את המסע שהוביל לכתיבת הספר השני ממן סר גרגור, ודיסדריוס הפך לבן בית אצל משפחת רוז. דיסדריוס ידוע כאדם נעים וחברותי, אך פטפטן חסר תקנה כאשר זה מגיע לנושאים אותם הוא חוקר.

ברוכה השבה וולקנה! המשחק נראה מעניין מאוד, ואני מעוניין להצטרף בתור הלורד יוהן יורק.. אפשר לכתוב את הרקע ולשלוח לך בהודעה פרטית במקום באימייל?

שניכם- אני מאוד מעדיפה שהרקע יכתב כמו מסמך וורד וישלח אליי לאי-מייל, פשוט יהיה לי יותר נוח לרכז ככה הכל. במקרה וזה ממש לא נוח, תשלחו הודעה פרטית.

וונג- אתה מוזמן לכתוב לו רקע, ובהנחה שהוא יהיה טוב תשחק את הדמות שלו. הבעיה העיקרית הוא שלורד יורק נמצא כרגע בעירו ולא בעיר הבירה, כך שהמשחק שלך יהיה מופרד מהאחרים ואולי מעניין פחות בשלבים ההתחלתים. בנוסף, יהיה עלייך לתאם עם השחקנית שמשחקת את דמותה של אילין, לילי. אני מאמינה שהיא נרשמה לפורום תחת הכינוי tristan-blair.

תמיד נחמד לשוב לפה :)

מסחר מתקיים בין הממלכות באופן חופשי. מפעם לפעם הן מטילות חרם אחת על השניה או גובות מיסים מוגזמים, אבל בסך הכל כרגיל זה הולך חלק.
מסחר מחוץ ליבשת מתנהל בעיקר דרך הערים החופשיות, או מבריחים. הלורד יורק שולט בעיר שבא הנמל הגדול ביותר.

המטבע הוא אחיד לכל הממלכות, לחלק מהממלכות יש גם מטבע פנימי אך הוא חלש ותמיד מקבלים שם גם את המטבע הכללי.

עוד נושא ששכחתי:
עבדים. עבדות בעיקרון קיימת, אך זה נחשב בלתי מכובד להחזיק עבדים (מה, אתה לא יכול למצוא משרתים שיסכימו לעבוד בשבילך?) ועבדים הם כרגיל תענוג יקר.
סחר בעבדים מתקיים בערים החופשיות בסיגנון סחר היהלומים בישראל, מקבלים אנשים, מאלפים אותם, ושולחים ליצוא.

נראה לי שאני אפרסם בהזדמנות מפה, זה יקל על העניין.

אני מעוניין להשתתף. עריכה עם שם הדמות בקרוב, אני צריך לעבור על הכל עוד פעם.

עריכה:
זה היה מהיר.
וויליאם רוט- 48 היועץ הכלכלי של לורד רוז.

הפקידים והיועצים הם האנשים שבאמת שולטים בממלכות, והם חיים יותר בתנאי שמי שהם מיעצים לו שפוי.

עריכה טייק 2:
אפשר לבחור בדמויות רק עם הפירוט והאחרות דב"שים?

אחד המשחקים המיוחדים יותר שיצא לי לראות פה בזמן האחרון, ואני פשוט לא יכול לעמוד בפיטוי להשתתף
כרגע אני עסוק בהתלבטות בין הדמויות, ואני מקווה להחליט בקרוב ולהודיע לך באימייל :)

הודעה כללית: זה לא מכוון כלפי אף-אחד, אבל אני מרגישה צורך להדגיש שאני נוטה לסרב לשחקנים, זה לא אישי אני סתם סנובית.

לאו, תשאל שאלות ספציפיות, קשה לי סתם לפרט.

טוב לי יש כמה שאלות:
איך מתייחסים לקסם? והאם הוא נפוץ?
מהם חוקי הירושה של בית האצולה? ומהוא החוק של ירושת המלך?
מהו כוחה של הכנסייה בדיוק? ומה השפעתה על חיי האדם הפשוט?

בעיקרון, הקסם בעולם הזה הוא נשים כפריות שמציצות במעיים של תרגנולות כדי לחזות את העתיד.
היו כמה מלכים ולורדים שהחזיקו כל מיני יועצי סתרים או עושי כשפים. עזר להם? חלק אומרים שכן חלק אומרים שלא.

בעיקרון, האב בוחר מבין בניו את היורש (בכלל לא תמיד הבכור). במקרים נדירים מאוד הוא ממנה יורש שאינו בנו. העיקרון זהה גם אצל הלורדים וגם במלוכה. בחלק מהמדינות יש מנהגים אחרים, אבל כל האצולה הגבוהה נוהגת ככה.

לכנסייה אין כוח ממשי, בערך כמו הותיקן היום. חיי האדם הפשוט- תפילות, נישואים, לידות הלוויות וכו'...

לכל מי ששלח לי דף דמות (טריס, בשבילך), היות ורק עכשיו הגעתי למחשב אני אקרא ואגיב בבוקר.

בכלל, חברה, לכתוב דפי דמות, אני רוצה לסיים עם כל זה עד יום ראשון.

לצערי פתחית המשחק תתעקב לפחות עד יום שלישי עקב חוסר שיתוף פעלה מצד מספר שחקנים.

אלה שלא מש"תפים, תעזבו את הפורום ותלכו לכתוב עכשיו, או שתודיעו לי שאתם לא רוצים לשחק.

חזרה