• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

מותה של ועדה. 2/...נוספה המפה.. המשחק מושהה..

LightSword

פונדקאי מהשורה
טיזר:
אשת כפר א':" מה לעזאזל קרה פה! מי היה יכול לעשות את זה."
הנפח: "אלוהים ישמור.. מה הולך לקרות לנו עכשיו."
בעוד הקהל המשיך להתאסף ולהתבונן במספר הגופות הבלתי יאומן של האנשים שכל כך אהבו פעם- הם לא יכלו שלא לחשוב על עתידם שלהם.
2000 שנה הם חיו בשלום- ארבעת טרטוריות העולם. ועכשיו בפעם הראשונה.. זה קרה..
עלילות העתיד נסתרות מעיני כולם- כשאין כוח שולט בארץ מי יודע מה עלול לקרות לכל אחד ואחד מהם
הנפח:"רגע... איפה לביאור?"

(מקווה ששמרתי על הכללים :))
אוקי.. אז נתחיל ברקע לעולם:
בהתחלה היה שלום.. ברית בין כל הגזעים בה שלטו שלושה כללים פשוטים
1. אל תפגע באף אחד למטרות זדון, רק להגנה עצמית.. בהתחשבות בכל אינדבידואל בלי התחשבות בגזע או מין!
2. אל תוליך שולל או תרמה את רעייך או את אויבך- למען ישרור כבוד בארץ!
3. אל תשתף אחרים בסכסוכיך האישיים- פן תרחיב את מעגל השנאה!

הכללים האלה היו כללים קבועים בעולם..
כל אחד ידע אותם כמו שכל אחד יודע להבדיל בין טוב ובין רע...
בעולם שררו גזעים רבים מכל הסוגים והמינים-וכלם חיו בשלום ובאחווה ביודעם את הכללים כמו שידעו שיש צורך לאכול ולשתות על מנת לשרוד..
כך במשך שני אלפיות שנים חיו כל תושבי העולם הזה בשלווה ובנחת, בלי לדעת מהו זדון אמיתי- אלא רק הרוע שבנקמה- ששכחה מהר בעקבות 3 חוקי הבסיס שידעו כולם- על פיהם הגיעו תמיד תושבי העולם להסכמה כוללת.

את ההסכמים ואת החוקים- לכל מקרה שלא יהיה- עקף כוח משטר אשר נקרא השופטים...
הכוח כלל את הועדה העליונה.. שופט מכל גזע קיים, ושופט מיוחד-שמונה מצד בעלי החיים- בעל חיים קסום ומיוחד שתקשר למען כל בעלי החיים בעולם וייצג את דעתם בעזרת תבונה יוצאת דופן שהקנתה לו את היכולת להביע מחשבות כמראית עין..- הוא בדרך כלל היה החכם מבין כל החיות..

הועדה נבחרה מבין כל קהילת השופטים ,שהתקבלו הם עצמם ע"י סדרת מבחני כוח וחוכמה, אחת ל10 שנים- על מנת לבסס את מעמדם..
שופט עליון היה נבחר כמעט כל 10 שנים מכיוון ש"העבודה" נעשתה באופן יעיל..
שופט עליון הוא כמו שופט רגיל רק שהוא זה שקובע את מהלך הפעולות מכיוון שהוא הנבון בחבורה..
פרט לזה- הוא שופט רגיל לכל דבר אחר..

כמו כן תחת כל גזע שירתו כמות מסויימת ושווה של עוקפי חוק מבין כל הגזעים- כ3% שופטים היו מבין כל שאר גזע מסוים (כלומר בקהילה של 300 אלפים- היו כ9 אלפים שופטים...)

מכיוון שהנשק היה אסור פן אחת מ3 החוקים יצא מכלל שליטה- השתמשו השופטים במקלות הליכה- אשר היוו יותר כלי סמכותי מאשר נשק- כל מקל היה מלאכת מחשבת ובעלי המלאכה שייצרו את המקלות- נחשבו לאמנים הגדולים בעולם..
המקל נעשה כלי פופולרי כל כך- עד כי תחרויות נערכו כל שנה ושנה להכתרת "האומן של השנה"
האומן שייצר את המקל הטוב ביותר- שניתן כמובן לאחד מהשופטים בועדה העליונה..
הטכנולוגיה לא הייתה כלי מפתח בעולם מכיוון שהטבע שלט- כך שמתכות היו נדירות- ואף יקרות.. ונחשבו לאבני חן- לכן במקום לפתח בהם טכנולוגיה הן היו בשימוש ככלי עזר יוקרתי לאומנות
(לא שטכנולוגיה נאסרה.. פשוט עולם כמעט ללא מלחמות הוקדש כולו ליצירות שהדגישו את יופי והדרו של העולם..- במיוחד מחזות 3 השמשות והירח והכוכבים- שהיו מחזה מרהיב... במיוחד כאשר אחת ל3 שנים הופיעו יחדיו..)
הקסם עצמו נחשב גם הוא לאומנות.. ופרט למקרה "סופת האש" קיבל שימוש לבידור בלבד..

בנוסף הייתי רוצה להוסיף לרקע שגזע אחד מבין כל הגזעים הוא נדיר וכמעט נכחד עקב אסון טבע עצום שנקרא: "סופת האש", והגזע הוא גזע הדרקונים...
האירוע היה פשוט- במהלך מסיבת ברחבת הדרקונים, סמוך להר געש, אלף אפל צעיר.. נער- שפך קצת מחומר כישוף מאוד מסוכן שהיה ברשותו מכיוון שהיה בנו של מכשף..
המשקה העיר את הר הגעש וגרם להתפרצות ההר.. רעידות אדמה ברמה מאוד גבוהה.. וגם רוח ערפילים שיצרה סופה משותפת עם הלבה- ויצרה פשוט סופת אש... שהכחידה את רוב אוכלוסיית הדרקונים ששכנו במקום והרגו במקום את כל האורחים במסיבה..
מכיוון שלא הייתה נטירת טינה.... מכיוון שהמקרה קרה בטעות- למרות חומרת הדבר- השופט העליון בתקופה ההיא- מלאך חכם- גזר על האלף האפל להיות גולה- להסתדר בעצמו ולמצוא לו מקצוע... וכל אחד שירצה לעזור לו מוזמן..
גזע הדרקונים קיבל כפיצוי לבחירתו כל רחבה שיבחר בה.. וכסא כבוד מעל כל הגזעים האחרים- כאות תודה לסליחה שלהם- (שבמובני העולם שלנו נראית כבלתי אפשרית.. וכרצון לנקום בכל האלפים האפלים..)
הדרקונים לקחו את היער האפל ביותר כמקום מגורם החדש.. ובחרו להתגורר שם בבדידות.. כרצון לשמור על האוכלוסיה שלהם..
הם אומנם לא אלימים- אבל הם מגוננים על הטרטוריה שלהם במיומנות רבה.. והיער הזה הוא המקום היחיד אליו הכניסה אסורה- כאות כבוד לרצונם של הדרקונים בבידוד... עד אשר יבחרו להחשף שוב..

גיאוגרפיה של העולם:
שמו של העולם הוא ראונדגרין
העולם היה עולם צמחייה עשיר- הצמחים גדלו ללא הפרעה והיו כמראה בלתי נפרד מהכפרים והמגורים של כל אחד מהגזעים. לא היה מקום בו לא היה אפשר לראות עץ, או פרח, או אפילו עלה שצף על פני אגם
כמו כן העולם היה כולו יבשת אחת עצומה, מלאה באגמים אשר רק בהם יכלו הגזעים השונים להנות מאור שלושת השמשות או הירח והכוכבים- המראה הנפלא ביותר בכל היקום כולו.
להלן שמות של מקומות ספציפיים בעולם...:
גבעת האורות- האי היחיד שקיים בעולם, משמש את המועצה העליונה למפגש דיון ובתור נק' מרכז במפה- הוא המקום המרכזי בוא נערכות מסיבות כלל גזעיות- כל הגזעים חוגגים שם חגים באופן משותף... הגבעה מוקפת בארבע אגמים
אגם השמש הכחולה.. אגם השמש האדומה, אגם השמש הצהובה, ואגם הכוכבים
בכל אחד מ4 האגמים יש סוגים שונים של אוצרות, בעלי חיים- ולמעשה כל אגם הוא הראשי בכל אחד מ4 הטריטוריות

הטריטוריה הלבנה- כוללת את עריהן של בני האדם, האלפים, הגמדים, בני המחצית - לכל סוגיהם ומיניהן-
הטרטוריה של אגם הכוכבים משמשת את הגזעים הללו לעבודות אומנות..- בטריטוריה זה קיים לאחרונה מספר עצום של מתכות והטריטוריה נחשבת לאוצר אחד גדול!!
עיר בני האדם: ליינ-טאון, עיר האלפים: פורסט-וויל, עיר הגמדים: ארטמון, עיר בני המחצית- אנדרטאון, עיר משותפת- מיטינגטאון

הטריטוריה האדומה- מקום מושבם של אורקים, טרולים, אורוק-היי, הובגובלינים, גובלינים, עוגים, ענקים וכו'.. הטריטוריה היא טריטוריה מדברית עם 7 אגמים- לכן הטריטוריה מכונה: אגם-שבע, בטריטוריה ניתן למצוא אנרגיה בערי געש, נהרות לבה, ומראה נדיר של מפל מים- לכן הטריטוריה היא טריטורית האנרגיה- למרות היותה מדברית עדיין קיימת בה כמות נכבדת של צמחיה ויש בה מתכות מסוג ברזל, ארד, נחושת ופליז..
עיר האורקים/אורוק היי: היילנד, עיר ההוב/גובלינים- סליידוויל, עיר הענקים-סלטרון, עיר העוגים: אררטאר, מקום מפגש נווה מדבר: קלירסייט
הטריטוריה לשעבר של הדרקונים...

הטריטוריה הכחולה- הטריטוריה של יצורי הים ובעלי החיים
אפילו מסופר על אי תת קרקעית שנקראת נאוטילוס שם כל הגזעים יכולים לנשום בשיתוף עם יצורי הים- בני ובנות ים, נימפות וכו'..
עיר בעלי החיים- קרוסאטון, עיר מפגש בין בעלי חיים ליצורי ים- לילהטאון, עיר גבול- בורדרוויל
הטריטוריה היא מקור של אבני חן מכל הסוגים ונחשבת לארץ החומרים- לא יקרים- אלא שימושיים.. העצים שם הם הטובים ביותר ואבני החן הן הנוצצות ביותר

הטריטוריה הצהובה- כוללת את היער האפל- מקום מושבם החדש של הדרקונים,
הטריטוריה היא טריטוריה אפילה- למרות השלום- הגזעים נמנעים מלהגיע לשם בגלל השממה..
שם חיים גזעי תערובת- מינוטאורים, סנטורים, קנטאורים, וכל אנשי החיה למיניהן
עיר אנשי החיה: ביסטאון, עיר הדרקונים: היער האפל- הכניסה אסורה!!
עיר מפגש- ילווימיט

עכשיו לעלילה:
השופט שנחשב להיות החכם ביותר במועצה העליונה הוא האריה- לביאור..
הוא שופט, אשר נחשב לאחד הטובים ביותר שהיו כבר 30 שנה..

התקופה עצמה היא תקופת תור הברזל- מאגר מתכות יקר נמצא סמוך לעיר ליינטאון והמוני גזעים בכלל ואמנים בפרט נוהרים לשם על מנת לרכוש ברזלים למען תחרות האמנות השנתית שקרבה.. ובראשה- המקל הראשון שיינתן ללביאור- שסוף סוף הסכים לקבל מקל כאות הערכה למפעל חיים בתפקיד השופט החכם ביותר שחי אי פעם..

שבועיים לפני התחרות עצמה...
חבריי המועצה העליונה נרצחו! גופותיהם שכבו להם באמצע גבעת האורות- מקום התצפית הטוב ביותר על השמשות/ הירח והכוכבים ומקום הדיונים של המועצה.... הרבה צופים נכחו דקות לאחר שאירע הרצח- מטרותיו של הרוצח וזהותו לא ידועות, אך ידוע שהוא היה מיומן אם הוא ביצע את המזימה ממש ללא עדים ובמיומנות שלא תשאיר עקבות- בעודו רוצח שופטים אשר היו למגיני החוק המיומנים ביותר!..
כל הגופות היו שם.. חוץ מגופתו של לביאור..
רבים מתושבי העולם היו עצובים מאוד עקב המקרה- שאין לו תקדים כזה בהיסטוריה..
כתוצאה מהדבר החלו להתעורר רגשות בגזעים השונים- שהיו אסורים על פי חוקי הבראשית

בריתות החלו להווצר, חשדות החלו להרקם, כלי נשק, שיריונות וכלי מלחמה שונים נעשו על מנת לספק את הציוד לתקופה החדשה- תקופה של זעם קרבה על העולם.. ורק מספר גיבורים יקבעו את מהלך העניינים! אתם הם הגיבורים!

מצטער על ההקדמה הארוכה.. אבל ככל שתכירו את העולם יותר טוב.. כך תוכלו לכתוב ביוגרפיה יותר טובה.. ולנצל את הידע למשחק באופן יותר טוב..

עכשיו ככה זה הולך..
יש 7 מקומות הרשמה.. המשחק ינוהל בשיטת הפריפורם..
אחרי שיירשמו 7.. אצלי בפרטי או באייסיקיו בלבד... (157914186)
אני ייתן לכל אחד מצב התחלה...
את העבר אחד של השני אני מעדיף לא לחשוף על מנת להוסיף עניין לסיפור ולעלילה..
בקרוב אני מוסיף מפה.. איזורים באופן יותר נרחב.. סמלים לכל טריטוריה..
מפלצות על פי גרסה 3.5 D&D מחולקים לטרטוריות.. (אין רמות קושי.. היכולת שלכם באותו רגע היא הקובעת...)
והרחבה למגוון הגזעים.. והמקצועות.. אם יהיה ביקוש...

דף דמות: (ככה ייראה הדף שתשלחו לי)

כינוי באתר:
שם הדמות: (תנו שם ראוי לתקופה.. שם ושם משפחה..)
גזע: (כל הגזעים מותרים- ממה שראיתם אותי מפרט בטריטוריות.. פרט לדרקון..
אם יהיה אחד שישלח לי דף דמות יפה של דרקון- אני ייאשר רק אחד.. חוץ מזה כל הגזעים המפורטים מותרים.. מותר לשלב שילובים משוגעים.. אם זה מתאים אני ייאשר)
מקצוע: (כל מקצוע- מלוחם- עד מנקה רחובות- חופש מוחלט!!! רק לא שופט מועצה עליון..
שופט, אני מבקש- רק אחד יכול להיות.. וגם זה אם יהיה מעניין..)
מראה חיצוני:
תכונות אופי- חזקות וחלשות: (על פי זה אני יידע איך דמות אמורה להתנהג ואני יאכוף את זה במשחק עצמו- אז נע לדייק..
אם דמות היא גדולה.. אז אני נותן לה יותר כוח.. אם דמות היא יפת מראה.. אני מחשיב יותר כריזמה ויכולת שכנוע..)
נשק מועדף: (אתם תתחילו בלי.. ותזכרו שהעולם הוא שוחר שלום עד עכשיו- הנשקים מוגבלים לחרבות חלודות, סכינים מעטים..
לעומת זאת יש מגוון קשתות למי שרוצה לפרט.. או מקל שהוא הנשק הנפוץ ביותר..
מי שבוחר מקל- שיפרט עליו ויהפוך אותו לייחודי.. אם כמה לוקחים מקל אני לא רוצה אחד שיהיה דומה לשני!!)
נטייה: (טוב עד רע..)
ביוגרפיה: כמה שיותר מעניינת מטורפת וארוכה.. יותר טוב :)
אייסיקיו:

אוקי אז בלי ההסברים שלי- זה הדף:
כינוי באתר:
שם הדמות:
גזע:
מקצוע:
מראה חיצוני:
תכונות אופי:
נטייה:
נשק:
ביוגרפיה:
אייסי:

אחלה.. אז זה הכל..
אם יש שאלות או בעיות אני פה.. בפרטי.. ושוב באייסי 157914186..
תודה וסוף שבוע מטורף..

רשימת גזעים מותרת ומומלצת
(רשימת הגזעים: בני אדם, אלפים מכל הסוגים, אלפים אפלים, אורקים, גמדים, בני מחצית, טרולים, עוגים, גובלינים, הובגובלינים, ענקים, עוגים, בראלאנים, גואלים, מלאכים, בני/ בנות-ים, גית'זארים, גית'יאנקים, אאסימרים, זדים, וכל חיות האדם למיניהם (כלול ברשימה- קנאטורים, סנטורים, מינטוארים וכו'...)

המפה:
norm_55DEE3D6B99E47E58F2900DFB100AAEC.JPG

1)lone wolf- אדם, שומר ראש עיריית מיטינג טאון, בן 23 בשם יוהאן גלהאד..
2)mike1993- אלפית פייטנית (נגנית/זמרת נודדת), בת 41 בשם לין ברודמור..

אגב.. אני חייב לכם הסברים..
גאלדר נחשב לגבר.. אך הוא צעיר מאוד מאוד.. (גיל תמותה- 550)
יוהאן.. :) (גיל תמותה- 100)
לין עוד נחשבת לנערה בקרב האלפים.. הגזע הנצחי.. (גיל תמותה- 1000)
ג'ייקם הוא עוד ילד... משהו כמו בן 14-15 במובנים שלנו.. (גיל תמותה 180)

אוקי.. אחרי שהבנתי שהעולם שלי יכול להיות יותר ממבלבל..
איך זה שיכול להיות שלום ומלחמה בו זמנית? איך כל הגזעים חיים בנחת אבל עדיין קיימים כלי נשק?
איך העלילה תתחיל אם אף אחד לא מוכשר באומנות לחימה.. ולמה המועצה העליונה נרצחה אם יש שלום....
על כל זה אני מתכוון לענות בסיכום קצר:

העולם הוא עולם של שלום.. בין הגזעים!!
מפלצות NPC כמו שאומרים במשחקי מחשב.. קיימות..
הן אומנם נטרליות ברובם- אבל כמו השופטים.. גם כלי הנשק מיוצרים לכל מקרה- ורוב כלי הנשק הם על בסיס עץ.. מכיוון שהמתכות הן כמובן נדירות.
בנוסף כלי נשק כמו קשתות, גרזנים וכו' הם לוו דווקא בשימוש מלחמתי..
אלא למטרות צייד, כרייה, חטיבת עצים וכו'.. כלי עבודה פשוטים..
בנוסף העולם שלי בנוי על שלום ולכן יש כמה ששואלים שהדרך הבסיסית של דמות לא יכולה להיות לגמרי נטולת חוסר להב ואדרנלין לאקשן- וזה נכון..
לכן כל התחושות האלה מקבלות סיפוק באירועי תחרויות שנתי שמספק את הדרישות האלה בצורת בידור נקי לחלוטין... :)

ודבר אחרון- כל מקצועות הייצור- נגר, נפח, בנאי וכו'- הן בגדר תחום של אומנים..
כך שכל מי שבוחר במקצוע כזה- שיידע שהוא אומן לכל דבר.. מכיוון שנפח שמייצר דברים פשוטים למדי לא מורשה להיות נפח ונדרש לבחור מקצוע אחר- וזאת מכיוון שלא ניתן לבזבז חומר נדיר כמו מתכת בידיו של נפח פשוט..

כלי נשק קיימים הם קשתות, גרזנים, חניתות, וכל כלי עבודה קיים.. אפילו סכיני חיתוך לחם :p
אבל חרבות.. עדיין לא ובשום פנים ואופן לא :)

עוד שאלות אליי לפרטי.. ואני מבטיח לעדכן כאן.. תודה.. :)

מחר אני מצרף מפה..
המשחק יתחיל ביום ראשון גג (עקב מצב שלא בשליטתי..) אך ההרשמה לא תיסגר עד שיגיע המד ל7 שחקנים..
בינתיים יש 4 שחקנים..
אם לא יירשמו עוד אני יתחיל את המשחק עם 4 שחקנים שזה די מספיק למשחק רשת :)
תודה והמשך שבוע טוב :)

לקח המון זמן אני יודע.. אבל סוף סוף אנחנו מתחילים..
עכשיו לפני ההתחלה.. קצת כללים..
1) כל עניין שמחוץ למשחק יש לשלוח לי בפרטי או באייסיקיו 157914186
או במסנג'ר [email protected]
המשחק הוא קצת לא ברור וקצוות מה מותר ומה אסור מעורפלים.. אני יודע- אבל אני גמיש ומוכן למתוח עד כמה שאפשר.. אבל כאן אין הודעות OOG חוץ מהערות שלי :)

2) מערכת הקרב עובדת בצורה שאתם מתארים מתקפה.. מתקפה אחת יחידה או אחת משולבת לכמה פעולות.. אבל הגיוניות.. דוגמא: "מתחתי את שני החיצים על הקשת שלי- מכוון על כל מפלצת שלא תבוא.. בעוד סכין הקרב שלי מוכן ומזומן להישלף.." ודברים בסגנון הזה..

3) חשוב!!! המשחק הוא משחק שמתעדכן כל יום מקסימום!!! כלומר אם במהלך יום אחד לא הגבתם ללא הודעה מראש.. אני ימשיך את המשחק בלי פעולות מצידכם.. כלומר העברתם יום משחק באופן פאסיבי.. וזה בגלל שאני מסוגל להגיב ממש כל יום- אפילו כמה פעמים כי אני ממש לפני צבא..
כשאני מתגייס המשחק ייגמר..

4) ההרשמה עדיין פתוחה עד שאני אחליט לסגור אותה..
דף הדמות יעשה על פי הכללים ועל משתתפים חדשים לקרוא את כל מהלך המשחק בשביל להבין למה הם נכנסים.
כמו כן אני בדרך כלל עורך דף דמות לפני שאני מאשר אותו למשחק.. אז אני מבקש לקבל גם פה את תחום השיפוט שלי כשה"ם.. גם כחלק בבניית הדמות...

5) אני מעוניין בתיאורים רחבים- מראה של מקום, מה נעשה בו, הכל..
פעולות הגיוניות על פי הדף דמות שלכם.. מחשבות, פעולות, הרגשות- תיאור כולל
בקרב אני רוצה מתקפות מתוארות ויפות.. הסבר על הסביבה.. על האויב.. על המתקפה..
התוצאה הרצוייה וכל מה שנראה לכם רלוונטי..

6) חופש הפעולה שלכם במשחק מעבר לכללים האחרים הוא חופשי לגמריי..
אני אפילו מאפשר לכם לנהל שיחות עם אנשים שאתם לא מגלמים... כל עוד אתם קשורים לנושא... או לא מגזימים בגדר המקוריות- אך מקוריות מבורכת ואתם גם אלה שמשפיעים על מהלך העניינים של אנשים אחרים מבלבדכם..
אז אם אני נותן לכם לנהל דו שיח.. אתם יכולים לנהל אותו בעצמכם או לפנות אליי בבקשה שאני ינהל את הדו שיח איתכם.. האייסיקיו או המסנג'ר שלי מסומנים בנ"ל..
אם הכל ירוץ חלק.. המשחק יהיה כיפי.. אז בהצלחה לכולם ומעכשיו רק הודעות הקשורות למשחק:

גאלדר: אתה כבר במחצית הדרך אל אי האורות..
מזג האוויר סוער ולא נראה שהמצב הולך להרגע.. בדיוק כמו המצב הנוכחי שבו נמצאות כל הטריטוריות.. המעודכנות והלא מעודכנות...
אתה נמצא על הספינה שמטלטלת בים שחור חסר מנוחה.. היא עולה למעלה ולמטה..
אבל אתה שקוע בשני דברים בלבד..
להב המתכת של הגרזן שלך.. היצירה הגדולה שלך מכל.. הוחרמה..
המלחים והקפטיין לא ראו כלי כזה בחיים ופחדו ממנו.. הם החרימו אותו עד לסוף השיט.. אך אתה דאגת לשלומו.. לא בטוח מה יקרה לו או לעצמך במזג האויר הזה..
הדבר השני היה כמובן המאורע האחרון אותו שמעת לא מזמן-
רגע לפני אותו לילה גורלי בו ישבת על מלאכת המחשבת- בדיוק בזמן בו קנית את אותה סגסוגת בשוק נמל "הכנף"... נמל- מקום שאליו הידיעות מגיעות היישר תודות לסוחרים ולמלחים..
הידיעה הגיע לשם מהר יותר מהרוח שנושבת עכשיו מחוץ לספינה
"הוועדה מתה, לביאור נעדר.."
היית חייב לברר את זה.. אך לא לפני שתצטייד כהלכה בנשק מפני המסע הארוך- ובביגוד, מזון וכלי עבודה.. לכל מקרה..
את קו המחשבה שלך קטעה אחת מן המשרתות האלפיות ששירתו על הספינה- שנקראה "גאוות היערות", ספינה מן העץ המשובח בכל היבשת עצמה
"אנחנו קרובים לנמל אדוני, והנה הארוחה שלך.. בדיוק כמו שביקשת"
היא קדה לשלום ויצאה מהדלת.. אך אתה היית חסר מנוחה מידי מכדאי לאכול- בגלל הסערה, והידיעה הלא מאומתת שהיית חייב לברר בעצמך...
אתה מתחיל לחשוב על כל התוצאות האפשריות (זמן לקצת הכרת דמות והצגת נוסטלגיה ובנוסף כמה מחשבות על העתיד ;) )

ליט'ראן: אתה מטייל בכפר.. החשיכה של העצים מסתירה את ענני הסערה שעטפו את העולם..
אבל אתה לא שם לב לגשם או לרעמים והברקים.. אתה לוקח את הטיול היומי במטרה לבדוק שהכל נעשה כשורה...
זה חלק ממסגרת התפקיד להשגיח שכל אחד מבצע את תפקידו, שאף אחד לא מחרחר לריב או משהו כזה.. וכמובן שמשמר העיר ממקום היטב.. מגן על אנשי הזאב ושאר התושבים שבגדר השגחתך..
לפתע שליח קורא בשמך! אתה מסובב את ראשך ומגלה אלף אפל, כנראה נער, רץ לעברך עם מגילה.. "אדוני ראש שבט הזאבים- הודעה זה מגיעה מילוו-מיט, מועצת הטריטוריה מתכנסת בגלל משהו דחוף.."
באמת שרשרת האירועים האחרונים לא נראתה הגיונית..
גשם באמצע תקופת הקיץ? מועצת הטריטוריה מתאספת? המפלצות כבר לא תוקפות במשך כ4 חודשים?
משהו מוזר קורה.. אתה פותח את המגילה.. שם כתוב:"
הקשיבו הקשיבו,
ראשי כפרי אנשי החיה, וראש עיריית דארק גראונדס
מועצת הטריטוריה מתבקשת להגיע לדיון חשוב עקב אירוע מצער שאמינותו עדיין בספק, אך עדיין אל לנו להסתכן... כל ראשי המועצות יגיעו עם הספח הנ"ל פונדק "השמש הצהובה" שם יערך מפגש באווירה פרטית...
כיבוד קל יוגש ולינה תוצע בחינם ,כמובן..."
החששות שלך התאמתו- החושים שלך שהיו רגילים לשגרה מזה הרבה זמן הבחינו בשינוי..
אולי סוף סוף מישהו ייתן לך תשובה.....

יוהאן: ראש העיר זמן אותך.. הפעם זה קרה באמצע מקלחת..
המשרתת נכנסה ללא אישור עקב דחיפות המהודעה...
אתה לא היית מופתע.. זה היה אירוע שעל סדר היום בעיניך...
כל הדרך היא הסמיקה, ושמרה על מרחק סביר..
והנה כאילו לא עברה דקה- כבר הייתם מול בניין העירייה..
בניין של שלושה קומות מעוצב באבן כסופה- אחת מן המחצבים היותר שכיחים באיזור הטריטוריה הלבנה...
מיטינג טאון הייתה עיר של סחר ומסיבות.. לא הייתה לך שום סיבה לחשוב שהשליחות תהיה יותר מאשר שליחות אל בנאים או נגרים שיתקינו גגות נוספים עקב מזג האוויר המוזר..
אתה נכנס אל עבר השערים..
כמה נערות צעירות מברכות אותך לשלום ומצחקקות במבוכה.. (כנראה ממפגשים קודמים.. ;) )
השוער מברך אותך בהגיעך.. "צהריים טובים אדון יוהאן.."
משרת של ראש העיר נחשב לאדון..
"קרא לי יוהאן, ברנרנד.. אני משרתו של ראש העיר בדיוק כמוך.." אתה אומר לו..
"צנוע כתמיד, אהה יוהאן?" הוא מחזיר לך בקידה ועם חיוך קל בין חברים..
הטירה נראית עמוסה מתמיד.. אתה לא יכול לחכות להגיע לראש העיר..
אתה מוכרח לחקור את נושא ההמולה עכשיו.......

לין: המנדולינה שלך משמיעה את צלילים כל כך נפלאים.. בני האנוש החזקים והשריריים ביותר בפאב בליינטאון מהופנטים על ידי יופייך.. הדבר היחיד שמונע מהם לקום ממקומם הוא נגינתן הקסומה שגוברת על כל רעשי השוק והפונדק עצמו..
אפילו בעל הבר הפסיק מלמזוג משקאות.. אף אחד לא קנה וגם הוא התהפנט במהלך עבודתו..
היחיד שלא היה מהופנט היה גבר גבוה קומה, מזוקן אך נאה להפליא שישב בבר.. מוטרד עקב נושא מסויים.. כנראה נושא חשוב אם המנגינה לא הקסימה אותו..
כסיימת לנגן כל הגברים והנשים, עמדו על רגליהם ומחאו כפיים..
במחווה ביישנית קדת קידה, בלחיים סמוקות.. ולאחר שהפוגת המעריצים נרגעה.. יכולת להרשות לעצמך לארוז את המנדולינה ולפרוש לחדרך..
לפתע כרוז העיר עבר במלוא קולו..
"הקשיבו הקשיבו, חבריי הוועדה מתה! לביאור נעדר! הפחד שולט ברחובות.. הוראה ניתנה לחזור לבתים ולחכות לפקודות..."
כל יושבי הפונדק החלו לצחוק.. הכרוז היה יותר נער רכילויות מאשר שליח רשמי..
אבל אותו גבר מזוקן נראה מוטרד.. הוא קם ועזב את הפונדק ההומה בריצה.. בלי שאף אחד יבחין עקב העמולה....... אך את הבחנת...

אני נכנס לביתי לוקח את הציוד הנחוץ למסע (יהיה מסע נכון?) ואת הקשת אם 50 חצים. מנשק לאישתי השוחבת במיטה ישנה שנת ישרים במצח ככה שהיא תקום. "אני חייב ללכת. המועצה זימנה אותי לבסוף." אני לא מחכה לתשובה ומתקדם ליציאה. "אני אוהב אותך" אני אומר ויוצא מהחדר. אני מילל לירח וקורא לשני הזאבים שלי לבוא אלי. ביחד אנחנו מתחילים ללכת לכיוון היציאה מהכפר. לפני שאני יוצא מהכפר אני הולך לאחד הבתים (הבית של ה"סגן" שלי) דופק בדלת ומחכה לתשובה.

כל מחשבה של יוהאן כתובה בכתב נטוי
-----------------------------------
יוהאן מחייך לבחורות אולי אם יהיה לי זמן אני אבלה איתן שוב
ואז הוא מוסיף לברנרנד "על מה ההמולה, קרה משהו?"
ברנרנד: " לא שמעת אה? הוועדה נרצחה, כולם, חוץ מלביאור, הוא, הוא נעלם"
ליבו של יוהאן פעם בכוח מי יכול לעשות זאת, ולמה? הרי חיינו בשלום והיה בסדר.
יוהאן: "עכשיו אני מבין למה ראש העיר קרא לי בדחיפות, אתה יודע אם הוא הולך להטיל עלי משימה?"
ברנרנד: "אני לא יודע, תכנס למשרד ותחכה שם. אתה רוצה שאני יגיד ללוסי להביא לך משקה?"
לפני שיוהאן פותח את הדלת של משרד ראש העיר הוא אמר "שיכר אוכמניות, כרגיל" ונכנס.

לין קמה, אורזת את המנדולינה בתוך המנשא שלה, משחררת את מפרקיה, אוספת את הכסף שהאנשים השאירו לה ויוצאת מהפונדק מחפשת את כיוון הבריחה של האיש הזר ומגלה שזה כיוון מזרח.
לין מתפלאת מכך שהאיש לא התייחס אלה ואפילו לין קצת נעלבת "מי הוא חושב שהוא" חושבת לין.
לין מחליטה לעקוב אחרי הזר, לין שורקת ומחכה 5 שניות עד שסוס לבן ארוך רגליים עם רעמה זהובה רץ בדהירה מתקופף ו"מזמין" את לין לשבת עליו.
לין דוהרת אחרי הזר במטרה לקבל תשובות.

גלדאר: הארוחה לא הייתה משביעה מספיק, ומזג האוויר רק הלך והחמיר.. או לפחות כך היה נדמה לך מתוך בטן הספינה...
אך עוד לפני שהספקת לשים לב הספינה כבר הייתה שם..
המעגן היה ריק, הגשם שטף את כל הסוחרים והלקוחות בחזרה לבתיהם..
ובחוץ יכולת לראות רק שופט אחד עומד דומם בבגדים שחורים...
הגשם לא הפריע לו.. אך משהו כן..

ליט'ראן: הדלת נפתחת, מתוכה ניבט אלייך איש זאב בנערותו... שערותיו הן לבנות, והוא אחד הנאים בכפר, אך חוץ מזה לא נראה כי יש לו כישורים מיוחדים, הוא די רזה, צמום, ולא מפגין שום כבוד או חוכמה...
"כבר ארזתי לקראת המסע", הוא אמר לך כמובן מאליו, כמו שהיית מצפה משאר אנשייך להגיב, "ארזתי מזון, סדינים וכמה אבנים יקרות למקרה שנרצה לסחור במשהו.."
הוא סוגר את הדלת מאחוריו..
מהחלון אפשר לשמוע את קול הבכי של אימו.. לא היה ניתן לדעת אם היא בכתה כי לא רצתה שבנה ילך רק מהגעגועים, או כי חשה שמשהו רע הולך לקרות... אבל האווירה הייתה מדכאת ואפילה בדרך היציאה מהכפר...
הדרך ליילוו-מיו הייתה מפוצלת- 3 שבילים התנשאו מול הסיירה... השביל הקצר המוביל את הסיירה אל "ים המדברים"- מקום מסוכן בו מפלצות כגזע האורקים עורבות לעוברים בה..
הדרך הארוכה עוקפת את הכפר ומגיע עד לעיר האלפים האפלים, ואז כמה ק"מ דרומה היה היעד המבוקש..
או הדרך הבינונית שהובילה אל תוך היער...
"אז מה המפקד?", אמר הנער.. "לאן הולכים?"

יוהאן: אתה נכנס אל ראש העיר, מצידו עומד שופט- אתה יכול לזהות אותו בעזרת המקל המעוצב, והבעה הרצינית שהשופטים תמיד נשאו..
על השופטים נאמר שלאחר לימודיהם הם גילו משהו ששינה את חייהם עד כדי כך- שהרצינות הייתה חלק בלתי נפרד מחייהם..ולכן האנשים תמיד לקחו את דבריהם ביראת כבוד.. ואף פעם לא התבדחו..
"ברוך שובך יוהאן", ראש העיר פתח בדברים... השופט שלידו הזיל דמעה מעינו...
"את מטרת שליחותך אני לא יכול לגלות לך", אתה מתוכנן למחות, אך אז השופט מתחיל לדבר...
"את מטרת השליחות אתה תגלה בהמשך דרכך.. שמעתי עלייך שאתה השליח הנאמן והקטלני ביותר של ראש העיר.."
אם היית מוחמא.. היית מסמיק.. אבל זה לא זמן למחמאות.... רצית לדעת את המשימה...
ואז יכולת לשמוע את עיקר הנושא שבשבילו זומנת...
"המשימה שלך לצאת אל גבעת האורות.. שם עלייך למצוא בחור בשם מלקיאור.. הבחור יהיה מיוחד ואתה תזהה אותו ברגע שתראה אותו..."
תהיות עברו בראשך.. אך השופט לא סיים..
"עלייך לתת לו את המסר הזה ואתה השקית הזאתי..."
הוא הגיש לך מכתב ארוך ומקופל, ושקיק חום מבד פשוט קשור בחבל..
משקלו היה די כבד יחסית לגודל השקיק.. אך זאת לא הייתה בשבילך...
"מי ייתן והכוכבים יהיו איתך..." הוא אמר.. וראש העיר הוסיף.. "בהצלחה ידידי.. תייצג את עירנו בגאווה... אתה נבחרת ממאות שליחים..."
אתה כבר היית בדרכך החוצה.........

לין: הבחור עלה על סוס כסוף.. סוס שבחייך לא ראית כמוהו...
הסוס דהר במהירות גבוהה - כאילו היה רוח...
הסוסה שלך דוהרת באומץ.. ולמרות הגשם.. כמה אנשים שעדיין לא אספו את מרכולתם הפריעו לך בדרכך....
איך הם לא הפריעו לו... הייתה המחשבה שעלתה בראשך בעוד את מאבדת את הסוס שלאחרונה שראית אותו.. פנה דרומה...
את יורדת מסוסתך, ומתחילה לערער האם באמת שווה לרדוף אחרי הזר? ואם כן.. מאיפה אפשר להשיג פרטים על בחור אנונימי עם סוס כה מיוחד..

יש לי סוס או חיית רכיבה כל שהיא?
--------------------------------
יוהאן אומר לשופט ולראש העיר "הכבוד הוא לי לעשות את המשימה הזאת."
מה לעזאזל קורה פה? כולם במצב רוח ירוד היום
יוהאן רץ לביתו במהירות ואורז את מה שהוא צריך למסע.
אחרי שיוהאן גומר לארוז הוא יורד לאורווה ומוציא את רעם, סוס בצבע שחור עם כתם בצבע בז' על צד שמאל של הבטן שלו. הסוס ניתן ליוהאן כמתנה לטקס הבגרות שלו והוא בגיל שלו.
יוהאן רוכב עם רעם לחנות "הרפתקנות בע"מ" לקח לו 20 דקות להגיע בגלל רחובות עמוסים בסוחרים ואנשים. כאשר יוהאן הגיע הוא ניכנס והתחיל לדבר עם המוכרת:
"אני צריך מנות מזון לשבוע וקצת מזון לסוס.."
"זה יעלה לך 10 אבני חן, אדון" המוכרת אומרת בחיוך.
"אני לא אדונך." הוא אומר ונותן לה 15 אבני אודם שכל אבן בגודל של אגרוף "תשמרי את העודף"
"זה נדיב מצידך אדו.. אה... תודה." הנערה הסמיקה ויוהאן יצא מהחנות.

גאלדר מתקדם ברחוב מזג האוויר הרע לא גרוע ממזגו שלו: המסע בבטן הספינה לא היה תענוג בלשון המעטה ועכשיו המזג אוויר האפור מעכב את סקרנותו לגבי ידיעות העולם בעוד יום
גאלדר מתקדם בצעדים איטיים לעבר השופט הגשם כבר הרטיב את כל פרוותו הכהה
הוא נעצר כמה מטרים ספורים לפני השופט נזכר לפתע על מטענו החשוד ובודק שהכל קשור עליו קשורה וכל הציוד נמצא עימו ושהלהב לא מבצבץ מעבר לבד הספוג מים
"יום טוב אדוני השופט, למרות שמזג האוויר אינו מטיב עימנו.
"אני נסעתי זה זמן רב בימים ושמעתי לא מזמן על המקרה המצער של הוועדה - יש חדשות בנושא?, תפסו את הרוצח הנתעב?"

"למועצה" אני אומר בהסך דעת ומממשיך לצעוד כאילו כלום.
תוך כדי הליחה אני ממלמל ךעצמי דברים ומלטף את הזאבים שלי.
לאחר זמן הליכה מסוים אני מהנהן בראשי ונותן יללה.

ליט'ראן: החבורה צופה בזאב האמיץ ממשיך בדרכו, בעוד הוא משאיר את שאר חבריו למסע ללא מענה וללא כל תשובה או הוראות...
הקבוצה צופה בוא מתרחק בעוד הוא אינו נותן פקודה אחת מפיו.. וכך קרה שהמנהיג שבחר בדרך הלא ידועה לא שב ממנה..- יש אומרים שהוא נצפה נלחם באומץ במפלצות אכזריות שתקפו אותו בים המדברים- וכנראה שם קיפח את חייו לטובת המטרה...
הסגן לבן הפרווה הוא זה שנבחר להנהיג את שבט אנשי הזאב מאז.. והוא עדיין נמצא בתפקיד..

לין: סופה מתחילה להגביר את הקצב... ולרגע אחד לין מצליחה לראות את הבחור השחור דוהר לו על סוסו הכסוף.. אבל אז הוא נעלם.. ממש לפני שיצאה מהסבך העירוני של הסימטה בשביל לגלות שהיא נמצאת בנמל הירח....
לאן הוא היה יכול להעלם??? לין חשבה בעוד הסוסה נחה לה אחרי ריצה שעייפה את כל כוחותיה...
מהצד ראתה בחור יושב על הרצפה.. מגבעת קש לראשו וקיסם שיניים דק בפיו..
הוא לא אומר מילה.. אבל מצביע אל עבר גבעת האורות..... האי שנמצא מעבר לימה.. האי היחיד בעולם..
לין תוהה בדרכה האם היא תיקח ספינה...
אל מזג האוויר הגשום רק הלך והתחזק...

גלדאר: השופט מרים את מבטו אל עבר השור הגבוה והחסון...
באותו מבט של רצינות יכלת לראות גם מבט של חשד פונה לעברך...
"אתה יודע יותר מידי יחסית לתושב הטריטוריה הצהובה...."
הוא אומר לך בבוז... אך הוא המשיך בנימה יותר רצינית הלאה.. "אבל לא משנה הסיבה או התוצאה.. אני צריך לוודא שכל הספינות ונוסעיהם יגיעו לכאן בבטחה וגם יצאו מכאן בבטחה..."
היחס של השופט נראה מוטרד והוא לא התייחס אלייך בכבוד.. אבל אתה ידעת על המקרה ולכן הבנת את מצבו של השופט...
השפלת את ראשך והשתחוות במחוות תודה אל השופט..
לפתע השופט שהבין את המצב לו נקלע.. הבין את מעשיו...
"מצטער ידידי, אתה ואני יודעים מה שקרה.. אני לא יודע דבר, ולכן לא אוכל למסור לך שום פרט על המקרה.. מכיוון שאני מוצב פה מתחילת השבוע...
אם תפנה לשמאלך.. יש פונדק בו תוכל ללון ולנוח עד אשר מזג האוויר יירגע- אם בכלל"....

יוהאן: אתה יוצא מבולבל מהחנות...

15 אבני חן בגודל אגרוף? כל מה שנשאר לי הוא 2 אבני חן בגודל עין... חשבת לעצמך בעוד אתה מתקדם אל עבר הנמל הקרוב.. נמל הכוכבים...
סוסך לא מתלהב ממזג האוויר הגשום שפשוט המשיך והמשיך.. ללא סימן להפסיק..
שם באקדמיה למדו אותכם לשים לב לכל פרט.. תנועת אנשים בסביבה, מיקום אובייקטים שונים, הסביבה הנתונה עצמה.. ומזג האויר.. 4 גורמים שונים וחשובים בחייו של שומר ראש שכיר...
מזג האוויר הוא הדבר בו התרכזת עכשיו.. העננים היו שחורים יותר מהלילה.. שעת צהריים היא השעה שהייתה כעת...
רק עכשיו הבחנת שמזג האוויר מוזר ותהית האם יש ספק שהגשם יפסיק בכלל?
סוסך החל להאט.. כנראה שהגשם תפס את תשומת ליבו גם כן...
למרות רצונך להגיע בהקדם האפשרי למקום ולמסור את החבילה בשביל ששוב תוכל להיות בביתך הקנוי בעיר.. או אפילו יותר טוב- בבית אביך שבהרים,
מצב מזג האויר כאילו ניסה למנוע זאת ממך בכל תוקף...
אך עדיין הבחירה הייתה בידך... האם תמשיך אל עבר גבעת האורות במזג אוויר בו סוסך לא יכול להתקדם.. או ספינה שתיקח אותך אל האי..
או האם למצוא מקום לנוח בו...

ג'ייקם (ברוך הבא..): עוד מופע מוצלח שלך הסתיים זה העת בקלירטאון...
אורקים, גובלינים וטרולים מוחאים לבן המחצית כפיים על עוד מופע מלבב ומשגע שרק בזכות השלום הגיע לטריטוריה שלהם..
"זה היה שווה את כל השלו שבעולם..." אתה שומע את אחד הטרולים שזרק לעברך שני יהלומים על המופע המוצלח..
"תודה רבה על המחמאה אדוני, נראה אותך בפעם הבאה"... אתה גורם לאחד מיהלומיו להופיע בידו, קורץ לו.. ונפרד לשלום מהקהל...
עד כמה שהם ברוטליים למראה, תמיד נהנו גזעי המדבר ממופע ראוי לשמו.. וזה היה אחד מאותם מופעים, אשר נגמר בדיוק בזמן לאות הגשם שקרע את אחד ממוטות האוהל שנבנה לצורך המופע....
לפתע- גל של 10 שופטים תוקף את האוהל...
השופט שנראה כמפקד.. זועק לעברכם: "כולכם עצורים בשם ארבעת הכוכבים והמועצה העלי.."
הוא הפסיק לרגע ויכולת להבחין בדמעה זולגת ממצחו...
"כולכם עצורים חלאות!!!!" עשרת השופטים מתחילים לסגור על הקהל ועלייך בטבעת שכללה חבטות על ידי מקלותיהם....

יואן לוחש לסוס מילות עידוד בשפת ההרים "טוב מאוד רעם, תמשיך טיפה ותגיע לאורווה חמה"
הסוס מתעודד מהשפה המוכרת לו היטב.
יוהאן מגיע לנמל האורות, הוא רואה שכל ספינות הדייגים עוגנות בנמל כי הרי בסערה הדגים בורחים לעומק הים. ספינות המשמר, ספינות מלחמה גדולות וחזקות לא יצאו למיים כי פחדו להיזרק לסלעים המשוננים שבמצר. בקצה הנמל ראה יוהאן ספינת סחר נטענת ומתכוננת ליציאה אני משוגע אם אכנס עכשיו למים אני אלך לפונדק עד הבוקר, בתקווה שמזג האוויר ישתפר.
יוהאן רואה פונדק בשם "הקלחת של אדארד" הפונדק נראה די טוב. יוהאן נכנס פנימה ומשכיר חדר ללילה.

השופטים מגבירים את הלחץ על חבורת האורקים והטרולים.. כשלפתע הם קולטים בן מחצית בין ה"שבויים"... כמו כן הם שמים לב שהקהל אינו עוין ולכן הם נותנים הוראה פשוטה לכולם לשבת במקומם..
ג'ייקם המבולבל קיבל את הצורך לשאול"מה קורה כאן? למה אתם מתפרצים באמצע מופע של להטוטן נודד צנוע כמוני?
מה קורה פה.. למה 10 שופטים מתפרצים למופע פשוט באמצע נווה המדבר? מה כל כך חשוב במופע קסמים פשוט?
השופט שלידך לוחש לך בפשטות:
"השופטים נרצחו... לביאור נעלם.. וקילבנו הוראה מהמפקד שלנו בשטח לשים את כל יושבי המקום בהסגר.. עקב שמועות שהרוצח עצמו ברח לכאן!"
הוא אומר את ההודעה בעצבות.. אך במבט הכי רציני וקשוח שהוא היה יכול להציג..
זה הציג לי את התדמית ה"אנושית" של השופטים.. לא ידעתי שיש להם כאלה..
השופטים לפתע פנו לקהל:" כל יושבי המקום מתבקשים להשאר במקומם למען חקירה פשוטה...
אין דאגה רבותיי, אם הכל ילך חלק, לא יהיו בעיות.. ותוכלו לחזור לעסוקכם בתוך מספר דקות..
הדיסקרטיות אותה שמר השופט האחראי הייתה ברורה מאליו..
מקצועי לחלוטין הרצון לא לעורר בהלה ולהשאיר את כולם רגועים...

קרדיט לLightSword ששלח לי תיקון להודעה....

חזרה