• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

המיניאטורות של וורהאמר הפכו למפלצות?

רכשתי בכנס דרקוניקון כמה מיניאטורות לצביעה עבור הילדים - שיהיה להם מה לעשות ולא רק לרוץ ממקום למקום :)
הופתעתי לגלות כמה המיניאטורות ענקיות... הנה תמונה להשוואה:
IMG_20180825_231439130.jpg
הימנית זו מיניאטורה של מבוכים ודרקונים, האמצעית זה מיניאטורה מלפני כמה שנים של וורהאמר והשמאלית זו מיניאטורה חדשה לדעתי של עידן סיגמאר. נראה שלי שבמקור הסקלה הייתה 28 מ"מ, ועכשיו זה עבר ל35 מ"מ או משהו כזה.
בכל מקרה, זה הופך את המיניאטורות לגמרי ללא-תואמות עבור הצרכים שלי (מבוכים ודרקונים) וזה ממש מבאס...

אמנם יש עוגים, אבל גם ה''עוגים'' האלה לא תופסים 2 על 2 משבצות, אלא 1.5 על 1.5 בקירוב.
והם לא מתאימים לד''שים במשחק מו''ד כי הם לא בגודל של 2.5 ס''מ מרובע, אז שיהיו מלאכי מלחמה של סיגמהשמו, הם בלתי שחיקים במו''ד, או בכלל אצל כל אחד שמשתמש במפת קרב עם צלע משבצת בגודל של 2.5 ס''מ.

פארסק אמר/ה:
אלו לא בני אדם.
הם יצורים שמימיים, הם סוג של מלאכי מלחמה של סיגמרין.

חשבתי שכל המיניאטורות החדשות של וורהאמר הן בסקלה הזו? אם יש בגודל נורמלי, סבבה.
פשוט הגידול בסקלה, כמו שאביעד כתב, הופך אותן ללא-שמישות על לוח משחק עם משבצות של אינץ'

כן GW הגדילו את המיניטורות בסדרות החדשות שלהם, של החברה הטובים, אבל אי אפשר ממש להגיד שהם בני אדם הם יותר כמו בני אדם משודרגים פעמיים. זה נועד לאזן יותר בכח לטובת החברה הטובים (וגם להתחמק מתביעות גניבת רעיון מהינלין וטולקין) .
בנוסף הרבה מודלים הולכים לכיוון ההדגשה של פרטים בגוף כמו ידים רגלים וראש שהם בסקלה גדולה יותר בציר אחד/שנים של המודל התלת מימדי, זה נועד להקל על הצביעה ולתת הדגשה של האיברים.

המודלים החדשים, של ההוביט והקיט החדש נראים מדהימים ונאמנים לסקלה טבעית. למרות שאני לא יודע אם הם שומרים על יחס גודל למניטורות של D&D

חזרה