• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

בסיס גדול לדיורמה

A

Anonymous

Guest
שלום,
אני מעוניינת לבנות דיורמה, ו"אובדת עצות" בקשר לבסיס.
זה צריך להיות בסיס גדול, ולכן הבסיסים המגיעים בחבילות של Warhammer לא יספיקו.
למישהו יש רעיון איך משיגים / בונים בסיס, רצוי מפלסטיק?
תודה.

הי,

תוכלי להרחיב יותר על מה בדיוק את רוצה לעשות, או לצרף תמונה למשהו דומה שראית במקום אחר?
זה מאוד יכול לעזור בהכוונה.

הדברים הראשונים שאני חושב עליהם הם קאפה או פוליסטירן מוקצף שאפשר להשיג בחנויות יצירה, אבל אולי זה לא הכיוון. ממש כדאי לתת תמונה של משהו דומה.

אוקיי, חשבתי על משהו בסגנון המשטחים שאנשים בונים עבור armies on parade, למשל:
aop17_4ToP.JPG

אולי לא עד כדי כך גדול, אבל זה בערך הכיוון.
רעיון נוסף שחשבתי עליו זה להדביק ביחד כמה בסיסים (מלבניים) של Warhammer וכך ליצור משטח גדול יותר, אבל לא בטוחה שזה יעבוד.
תודה.

אני לא מכיר את הדבק הזה. אני משתמש בדבק סיליקון רגיל, כזה שמוצאים בחנויות כמו מקס סטוק.

הערת אגב: על קאפה לא כדאי להשתמש בדבק לבן רגיל כי הוא מכיל מים שמרטיבים את הציפוי של הקאפה וגורמים לה להתעוות (בפורומים באנגלית מדברים הרבה על foamcore warping בהקשר הזה). על פוליסטירן מוקצף זה אולי לא משפיע, אבל בכל מקרה, אני קיבלתי תוצאות טובות מאוד עם דבק סיליקון כי הוא חזק מאוד וצמיג אז גם לא נשפך בטעות. רק צריך לשים לב שהוא מתייבש תוך כמה שניות, אז צריך לדעת בדיוק מה רוצים לעשות לפני שמתחילים להדביק.

אני לא מכיר את הדבק הזה. אני משתמש בדבק סיליקון רגיל, כזה שמוצאים בחנויות כמו מקס סטוק.

הערת אגב: על קאפה לא כדאי להשתמש בדבק לבן רגיל כי הוא מכיל מים שמרטיבים את הציפוי של הקאפה וגורמים לה להתעוות (בפורומים באנגלית מדברים הרבה על foamcore warping בהקשר הזה). על פוליסטירן מוקצף זה אולי לא משפיע, אבל בכל מקרה, אני קיבלתי תוצאות טובות מאוד עם דבק סיליקון כי הוא חזק מאוד וצמיג אז גם לא נשפך בטעות. רק צריך לשים לב שהוא מתייבש תוך כמה שניות, אז צריך לדעת בדיוק מה רוצים לעשות לפני שמתחילים להדביק.
שאלה, ראיתי שמקלפים את הקאפה. אתה יודע למה? אי אפשר לגלף אותה עם עט חום לפני הקילוף? יש קאפות מומלצות לקילוף?
האמריקאים אמרו להשתמש ב dollar tree foam board כי הוא נוח לקילוף וביקר יותר שקשה לקלף להתשמש בתור בסיס.
אבל לא מצאתי בארץ את המותג הזה...

שאלה, ראיתי שמקלפים את הקאפה. אתה יודע למה? אי אפשר לגלף אותה עם עט חום לפני הקילוף? יש קאפות מומלצות לקילוף?
האמריקאים אמרו להשתמש ב dollar tree foam board כי הוא נוח לקילוף וביקר יותר שקשה לקלף להתשמש בתור בסיס.
אבל לא מצאתי בארץ את המותג הזה...
לא נתקלתי בזה, וגם לא ראיתי צורך.
לפי מה שאני יודע, Dollar tree זו פשוט רשת אמריקאית דמויית-סטוק כמו שיש בארץ (או כמו "הכל בדולר" שהיה פה פעם).

בארץ יש כמעט רק את הקאפה הרגילה הלבנה (בארה"ב ראיתי שמשתמשים הרבה בקאפה שחורה, אבל פה זה משמעותית יותר יקר), אבל היא בהחלט נוחה לעבודה ומספיקה, ללא קילוף.

יש אנשים שמישתמשים בקרטון
אם אתה מעוניין צירפתי ערוץ יוטיוב
אתה יכול למצוא בו דברים בסיסים כמו חדרים
ועד דברים מורכבים יותר

הליין הזה של Papercraft נראה ממש נהדר. לא ניסיתי בעצמי, אבל מהסרטונים זה נראה די פשוט להכנה וממש יפה.
בנוסף, כל המוצרים בליין הזה ניתנים להורדה בחינם מ-DriveThruRPG וקרטון זה חומר גלם שאפשר ממש להשיג בחינם, מתגלגל ברחובות...
אז אלו יתרונות משמעותיים בעיניי, וכשאחזור ל-Papercraft בהחלט מתכוון לנסות.

בנוסף, כל המוצרים בליין הזה ניתנים להורדה בחינם מ-DriveThruRPG וקרטון זה חומר גלם שאפשר ממש להשיג בחינם, מתגלגל ברחובות...
אז אלו יתרונות משמעותיים בעיניי, וכשאחזור ל-Papercraft בהחלט מתכוון לנסות.
יש להם גם גרסת מדע בידיוני אם אתה מעוניין

חזרה