• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

לשחק עם מודלים שונים מהמקור? (Ice Balrog!)

Gandalf

פונדקאי ותיק
משגיח/ה בדימוס
שלום לכולם,

לפני כמה זמן נתקלתי בתמונות האלו:
ICE1.jpg

ICE3.jpg

ICE2.jpg

ICE4.jpg
מסתבר שבסביבות 2005-6 GW כמעט הוציאו conversion kit לבאלרוג בכדי להפוך אותו לIce Balrog, כפי שאתם רואים למעלה...
מצד אחד - מגניב, זה מודל שנראה מעולה והייתי מת לשחק איתו או נגדו...
מצד שני - זה רחוק מטולקין, לא נראה בספרים/סרטים...

אז אני מעוניין לדעת - איך אתם מרגישים עם לשחק עם מודלים ש'רחוקים' או שונים מהמקור? אני חושב שכל עוד הם קשורים לעולם, אני לא אתנגד. למשל, ice balrog מרגיש בשבילי הגיוני מספיק בשביל העולם. מצד שני, עלפים שרוכבים על דרקונים או טנקים רחוק מדי בשבילי.
מה איתכם?

FUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
זה אדיר!
כמה לעשות כזה עולה סך הכל?! o_O o_O o_O o_O o_O o_O o_O o_O o_O o_O o_O

ולדעתי אם אין משהו מוגזם מדי (למשל טנקים, אף ע"פ שאפשר לעשות משחק של הארץ התיכונה העתידנית) אז זה בסדר. כל עוד כולם נהנים.

האמת זה תמיד היה הבעיה שלי עם שר הטבעות, אין לך מעצמך בצבא אין לך חופש לחשוב או להיות יצירתי. המודל הזה ממש מגניב ועם מישהו לא ירצה לשחק כי אין כזה דבר בעולם של שר הטבעות אז הוא די טמבל...

ברק אמר/ה:
האמת זה תמיד היה הבעיה שלי עם שר הטבעות, אין לך מעצמך בצבא אין לך חופש לחשוב או להיות יצירתי. המודל הזה ממש מגניב ועם מישהו לא ירצה לשחק כי אין כזה דבר בעולם של שר הטבעות אז הוא די טמבל...
יצירתיות ומחשבה - ראה ערך גימלי שחור וגובלינים כתומים על מקלות.
וכמובן שאין לי בעיה אמיתית לשחק עם זה, פשוט יש הבדל בין לשחק קרב בין אחוות הטבעת לבלרוג לבין לשחק קרב בין תורין האלף המזמר לבין יצור של קרח שמשום מה החליטו לקרוא לו באלרוג (לא שזה לא מגניב גם)

אחד הדברים שאני הכי אוהב לעשות זה לקחת מודלים של שר הטבעות ולשנות אותם קצת כך שיהיו יותר מעניינים או מגניבים... למשל עם הברזרקרים-רוכבי-וורגים(ואני עובד עכשיו על משהו דומה נוסף). זה תמיד גורם לי להסתכל על מודלים אחרת(מה אני יכול לשנות או לשפר במודל הזה שייראה יותר טוב/מגניב/אדיר?).
ואני בטוח שאני לא היחיד - כך שיצירתיות לא חסר כמו שדארקמו כתב. וצביעה זה כבר משהו אחר לגמרי שכל אחד לוקח לכיוונים שלו(ולא בהכרח נצמד למקור).

אבל לא משנה איך תסתכל על זה זה הרבה יותר מוגבל. יש לך גבול מאוד ברור לכמה אתה יכול להתפרע עם פיסול/ קינוורט ועם צביעה. בייחוד עם מדברים על מודלים כמו אחוות הטבעת שאולי לצבוע אותם שונה אני יכול אבל לקנוורט אותם ממשהו אחר זה בלתי אפשרי

עכשיו כשאני משווה בין המודל שלי לתמונה אני יכול להגיד שיש רק 3 הבדלים (ושניים מהם שוליים) בין המודלים. הבסיס כמובן, הגב והנשק.
עם צביע נכונה אפשר להגיע לתוצאה דומה מאוד, מספיק כדי שזה יהיה באלרוג קרח. כמובן שהוא ליא יראה טוב כמו זה, בכל זאת אפשר.

איך הצבע האדום והכתום יעזרו? כשאלה.

כתום וסגול ביחד הם big no. אני לא רואה איך האדום יעזור לאפקט של האש.
הרעיון זה להתחיל בסגול מאוד בהיר (אפילו לבן) ולעלות בגוון כל הזמן לסגול כהה (אפילו שחור).

אם היית מציע לי לצבוע את האש בצבע תכלת, אז הייתה מדבר.

אני חוזר קצת לנושא המקורי של העץ-

אני לא רואה שום בעיה לשחק עם מודלים שונים מהמקור, רק יש הפרדה בין מודלים שונים מהמקור-

מודלים שמתאימים ל-Theme של העולם- באלרוג קרח, גנדלף לפני שהוא נהיה לקוסם כה חזק (ואז נגיד להחליש לו את הנתונים או משהו), להקת ציפורים שמגנה על עצנים- כול אחד מהם מתאים לסגנון של העולם ויכול להשתלב בו.

מודלים כמו טנק, חייזרים, חיילים מודרניים וכדומה פשוט לא מתאימים לסגנון של העולם, ולכן לא ישתלבו בו. זה לא בגלל שההוביט מוגבל מבחינת מיניאטורות- כי גם בוורהאמר פנטזי אתה לא תראה חייזרים ובוורהאמר 40K אתה לא תראה את בילבו וגנדלף.

אני יכול בהחלט בפאנטזי לעשות צבא של חייזרים, הם יצטרכו לעקוב אחרי חוקים של צבא שקיים אבל זה בהחלט יכול לעבוד

ואני יכול להשתמש במודל שנראה כמו גאנדלף בטור הסייקר שלי, אני יכול לעשות צבא שלם שמבוסס על הרעיון של ההוביט/ שר הטבעות גם ב40K. שוב זה צריך לעקוב אחרי חוקים של צבא קיים אבל אפשרי....

חזרה