• ברוכים הבאים לפורום הפונדק
    הפונדק הוא הקהילה הוותיקה והמובילה של מבוכים ודרקונים, משחקי תפקידים ומשחקי לוח בישראל.
    ההרשמה היא בחינם ולאחר מכן תוכלו לפרסם הודעות, למכור ולקנות משחקים, לחפש קבוצה למשחק ועוד!

הרשמה /

חוק בית חדש: דלתות סתר

aragorn7

פונדקאי ותיק
ראיתי דוחו"ת קרב, ושיחקתי עם תכסית של דלתות סתר והחוקים שלהם נראו לי מוזר: לפיהן, טרול יכול להיכנס לדלת הקטנה הזאת ולמנהרה הצפופה, ואם הוביט נוגע בדלת השנייה, אין לטרול סיכוי קלוש ( :!: ) לצאת.
אז ניסיתי להכין מעין חוק:
א. יצורים שקוטר הבסיס שלהם יותר גדול מאינצ' לא יכולים להיכנס לדלת (הדלת היא אינצ' על אינצ', ורוב בני האדם והמיניאטורות הן בערך אינצ')
ב. אם מיניאטורה מנסה לצאת מהמנהרה (שלב התנועה) ומישהו חוסם את הדלת (נוגע בה), שני הצדדים מגלגלים קוביה+ כוח עם התנאים הבאים:
1. אם ה"פסל" של המיניאטורה במרכז הדלת הוא נהנה מ2+ לגלגול (לדחוף את המשקל ואת הדלת למעלה)
2. אפשר לנצל מייט בשביל הגלגול, בתיקו מגלגלים מחדש.
אם המיניאטורה הדוחפת מנצחת, המיניאאטורה החוסמת זזה חצי אינצ' הצידה והדוחפת מופיעה על הדלת, רשאית להמשיך בתנועתה.
אם מיניאטורה החוסמת מנצחת, הדוחפת מאבדת את תנועתה ויכולה לנסות לשבור את הדלת בסיבוב הלחימה.
ג. אם המיניאטורה בוחרת לשבור את הדלת, היא צריכה לגרום לפצע לדלת, כשהגנתה מחושבת כ9 ויש לה 2 וונדס. אם היא מצליחה, היא מופיעה על הדלת, והדמות החוסמת זזה חצי אינצ' הצידה וחוטפת נזק אם הייתה במרכז הדלת (2+ בדחיפה) כאילו הדמות השוברת ניצחה אותה בקרב.
מה דעתכם?

מה שהצעת נראה לי אחלה, ואני אעבור על זה יותר לעומק בקרוב - אבל אתה בטוח שלא כתוב בחוקים שמודלים גדולים לא יכולים להיכנס לדלתות סתר? כי אני די בטוח שאי אפשר(באלרוג או פרשים נכנסים לדלתות סתר?). בכל מקרה, זה בהחלט לא הגיוני.

חשבתי על זה, ויש לי משהו:
אם החוסם ו/או מיניס אויבות לעולה מהדלת אחרות עומדות ליד הדלת או במחרק עד חצי אינץ' אם יש להם חנית או במרחק עד אינץ' אם יש להם פייק הם יכולות לגרום לעולה מהדלת נזג אוטומטי, בגלל שהוא לא יכול לחסום כי הוא פותח את הדלת והן שמות לב למה שהוא עושה.
מה דעתכם?

חזרה